Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 
Přírodní hnojiva : hnůj, popel, humus, kopřivy, slepičáky a další organika a DIY Bio - Klikni zde pro originální téma
Pantoči
Hovnama se člověk učí.Tak zkoušej ke každý kytce různý hovno.:frog:
Hellboy
sloní...sam je pouzivam :)
bez prdele...
De la Vastierre
hm, to může byt fajn, ale my tady máme docela málo slonů, nenarvem je do chlívku
Hellboy
Zato sloni poraadne serou...uz si videl takovou sloni koblihu woe ???
:) staci 10-20 do pytle a mas vystarano....Mno a v zoo je bezne na hnojeni pouzivaj, tagze i prodaj ci lepe daj...staci nebejt luuzr a zaakcnit a domluvit.... :)
De la Vastierre
hezké.
BRAINDEAD
to by me zajimalo jakej ma sloni hovno pomer npk:) funguje to Hellboyi? jaky pouzivas davkovani?pul koblihy na 20l?:)
jinak netopiri,rackove,kormorani, tucnaci serou ferovy hovna kterejma se hnoji nejvic:)
hehe jako predstava ze si du pro biohnojivo s pytlem, "stoupnu si za
slona a reknu mu hele naser mi prosim trosku at se maj holky dobre" me docela pobavila:)
Zet
jo votom slonim hnojivu je to pravda dokonce sem uz kostoval...
ale chutná to jak hlina :o)
heh když tady čtu o těch sloních hovnech představuju si že naláduješ do pytle pět a je plnej :)))
Storm
nevíte někdo kde sehnat ty žížaly?
Storm
NEvíte někdo kde bych sehnal ty žížaly?
DjPlastic
Tu pevnou formu jsem uz dlouho nevidel, ale v ruznejch kvetinarstvich se da sehnat hnojivo Vermesfluid, je to extrakt toho zizaliho trusu, je to takova zluta kulata flaska, a je to jedno z nejlepsich hnojiv na rust, kytky po tom jedou jako blazen a sou nadherne zeleny. Takze bych koupil normalni zeminu a hnojil timto :) a stoji mam pocit 63kc
Storm
2 Dul:
Myslíš v Bořivojce v Growshopu?To by mě docela zajímalo kolik tak stojí v gshopu oproti solidnímu obchodu.Nemam nic proti growshopum, ale nesnášim, když někdo obírá lidi, který si neumí věci sehnat jinde, ale na druhou stranu nikdo nikoho nakupovat nenutí.Jak je prodávaj?Po kusech, po gramech?
Ke-Guglimugli
No právě.. KDE ho maj´ levnějc?! :rolleyes:

I když ten "fluid" by moh´ stačit.. :p:
Ke-Guglimugli
JTakže, se*u na "fluida", v Bauhuasu balení Vermikompostu (1,5l) za cca 60,-CZK (už si to číslo presne nepamätám). Mám ho teď v hlíně asi 10% a myslím, že ho mohlo jít i víc.
Příště.. :)
HonzaProchy123
Můžu ještě použít starý uschlý slepičince!!Několik let byly v kurníku nasraný a je jich tam hodně akorát sou dost starý daj se ještě použít a kdyžtak jak??Mám je rozpustitit nebo přidat do substrátu??Díky za odpovědi!!
van blade
to honzaProchy:
myslim,ze je urcite pouzit muzes - treba netopyri guano se sbira v jeskynich a taky tam nejakou dobu lezi.
urcite to ale nared, tak jak popisuje deda mraz na zacatku threadu / zkvasit a znovu naredit/ nedavat primo do substratu - prehnojil bys a spalil kytky.
a neprehanet s hnojenim vseobecne
at se dari :)
zagál
Myslíte si že by bylo dobrý zasadit u potoka kterej spojuje dva rybníky který sloužej jako čistička odpadních vod??? Ty sračky tečou jenom do toho horního rybníka takže ten potok je čistej, ale podle mě tam bude spousta živin... Co si o tom myslíte???
SiD.Vicious
Já hnojím kopřiwowým odwarem,na růst a wlaštowčím trusem.Máme na baráku asi 5 hnízd wlaštowek,takže o ohnojiwo mám postaráno.Kytky rostou moc dobře a co se týče pryskyřice a finálního produktu,nedá se to slowy popsat....to se musí smotnout :o)
loweNature
na kristalon pozor-ja som ho skušal minuly rok -paldy boli sice pekne ale kristalon strašne vyťahuje stonku.Stonky boli priliš vitiahnute a tenke nato aby sami udržali vahu šišiek.konare som musel uvezovať,ale ajtak sa čo to ulomilo pri burke.Osobne doporučujem slepačience a odstaty konsky alebo kravsky hnoj-aj v podobe zalievky a taktiež niečo hodiť okolo stonky.Kitky maju potom mocne stonky a pekny prirodzeny,zdravy vzhlad-medzi poschodiami niesu velke vyškove rozdiely a kitka posoby vzhladom husteho, pekne tvarovaneho kra.
Fermer
Mate nekdo zkusenosti s hnojivem z kopriv?Ja to uz zkousel ale asi moc brzo,takze vysledek byl negativni...Mate-li naky spešl typy,sem s nima:smoker:
aenema
citace:
Původní příspěvek od Panjahoda
Cus, nevite nekdo, kde v Brne sehnat ten vermikompost ? Uz sem obehal vsechny shopy typu bauhaus, obi... aj ruzny zahradnictvi, ale zatim nic.
Tady máš kontakt na výrobce vermikompostu www.ekovermes.cz.
Jmenuje se Karel Pecl nebo tak nějak. On ti řekne do jakejch obchodů v Brně vermáč dodává.
SiD.Vicious
hnojiwo z kopřiw je na růst.Do nádoby se nasypou kopřiwy,aby dosahowaly 2/3 obemu nádoby,nechá se to 14 dní kwasit zakryté,nejlépe na slunci.No a potom to musíš naředit a zaléwáš tag 3 x týdně,můžeš i wíckrát,ale bacha na spálení,ještě je dobré nadrtit skořápky od wajec a přimíchat je do toho.:jumper:
Metabolic
Nazdar. Mohl by mi nekdo poradit kolik dat mocoviny do 5 litru vody abych nespalil kytky ??
loeX
hh a proč to tam chceš dávat?
Metabolic
v poho diky za vas nazor...ale stejne sem se nedovedel co sem chtel...mocovina je normalni druh hnojiva ktere se da sehnat uplne vsude a ma vysoky obsah dusiku...jake tedy mnozstvi do 5 litru vody??
TwEEty
Močovina je diamid kyseliny uhličité. Je to neutrální organická sloučenina s vysokým obsahem dusíku ve formě amidické. Močovina jsou bílé granule lehce rozpustné ve vodě.

celkový obsah dusíku v % N ....................................... 46,0

podle me je to rozhodne lepsi hnojivo nez nejake ty chemicke sracky....Neobsahuje tolik chemie co ostatni dusikata hnojiva.
Pan_Mlha
Na kelímku se STIMULÁTORem AS-1 je ve složeni napsaná kyselina nikotinová 0,06% a kyselina a-naftyloctová 0,072%, zřejmě tedy nějaký nikotin v popelu zůstává a pak se ve spojení s vodou mění na kořenový stimulátor. Nehledě na výše popsaný obsah některých prvků viz: http://grower.cz/forum/showthre...12540#post12540 co tomu určitě taky pomůžou. V zaměstnání jsme na dílně jiné hnojivo pokojovejm kytám nedávali =).
TwEEty
Newite nekdo kolik gramu granulove mocoviny mam nechat rozpustit v 5l litrech vody a jak casto zalevat kytky s timto roztoke ??? dik za odpoved.
jumpp
takze zdarvim tu vsechny;),
tak za prve myslim si ze tu omilate porad to stejny je tady hafec for kde je psano o slepicacich i o guanu a vsem moznem ale kdyz uz je to tu a vy polozily tu otazku tak odpovim co ja vim:D
****slepicaky je uplne jedno jak redit to je na kazdym, nikdo nemuze vedet jake ty humanoidy prave ty tvoje slipky vyprdely to mi nikdo nemuze tvrdet jsou takove oblibene recepty ale stejne z toho plyne jedna vec a tou je ze stejne budete doredovat protoze alespon v tech mych je moc fosroru a dusiku a s tou kyti too zamava ja to delam tak ze naredim slepicaky v barelu proste tak aby se dal nechali jeste redit nemam rad jen takovou obohacenou vodu a kyti tak v cervenci si taky radi davaji silnejsi davecky:D proto to naredeny(davam tam i mliko tak jeden litr a pul pro me;) na zdravwe zoubky, pak koprivy nebo nat=listove z kytek a vodu) tak vemu jednu tretinu z toho a to potom redim jeste vic protoze nechci si odrovnat kytky je to sline hnojivo a podle meho i lepsi ohledne toho kdyz nekdo pestuje ciste bio
-jeste minuly rok sem tam daval holubince pry maji jeste vesti obsah N,P takze proc to nezkusit=>pak nechavam kvasit a kvasit jj,a slunicko a igelit na viku tomu dava tu rychlost myslim kvaseni
-jinak to guano rozhodne doporucuji a je to znat ale jit s guanem ven na celou growgarden neni moc efektni guano neco stoji proto preferuuji konsky hnuj a musim si ho vynachvalit "je velmi dobry i na chut:D placam ted hovna:o" ale ted me tak napada bavime se tu o necem co bych spise zaradil do OUTdooru protoze slepicaky do Idooru ehmm trosku pachnou tak na to nezapominejte!!!!:D jiank u vas doma, bude svetlo, bude hlina, ale smrdet to tam bude, taky prima:D tomu verte no nic doufam ze sem to tak nejak povysvetlil alespon navod podel mne
ps.: Milaneku nekde si psal ze si toho moc precet asi ne tolik protoze na co se ptas je tu mnohokrat tot muj nazor
hulibrcko
Ja bych chtel vedet kdem muzu koupit (na netu) organicky hnojivo VERMIKO jsou to sracky ze zizal.
ne eshop.klecka.cz tam nejsou pomoc
HNIS
arbi
no hledal jsem hledal a nenašel nic... podle mě je tam hlavně vápník. a to myslim že tak z 99,9%. pak tam bude asi trocha fosforu a asi nějaké stopové množství dalších minerálních látek, ale nemyslim že by to bylo ideální hnojivo... jsou super na snížení kyselosti, ale jako hnojivo aby kytky rychlejc rostly či dělali větší palice myslim že ne. Dusík podle mě neobsahujou žádnej a fosfor a draslík myslim taky nic moc... ale řikám - imho

edit: tak jsem ještě hledal, složení jsem sice nenašel, ale našel jsem zajímavý recepty na hnojivo "z domácnosti":


1/ voda, ve které jste vařily brambory – po vychladnutí je vhodná na zalévání květin,

2/ stejně tak když vyměňujete vodu ze sladkovodního akvárka, nevylévejte ji, zalévejte s ní,

3/ usušte kávovou sedlinu, nevyhazujte použitý černý čaj – přidejte občas do květináčů či do země před přesazováním,

4/ používáte-li při vaření vejce, nevyhazujte skořápky. Usušené rozmixujte, dejte do velké sklenice a nechte louhovat cca 14 dnů. Pak zalévejte. Rozdrcené skořápky je dobré přimíchat přímo do země

5/ zbylé či okoralé droždí nevyhazujte, zalijte vodou – perfektní hnojivo, po němž rostliny lépe a rychleji rostou


moje poz. - kávová sedlina je výborná na lákání žížal... takže kávovou sedlinu doporučuju všem outdoorákům :-)
Hašišák
Určitě!:sun: Hovno jak hovno.Hnojit se dá kuřincema,koblížkama z koní,kravincema....Dokonce kámoš hnojil i lidskýma!(brutus vzor vypjestoval:D -dopoučuju).
Jinak jestli chceš znát složení tak doporučuju:Odborníci na Hovna
ČMOUD
Chlapi chtěl sem se zeptat jestli jsou na kytky dobrý holubince?A ještě něco!Je pravda že slepičáky tu kytku spálý?

Předem dík za odpověď!!!
Basty
Kdo má zájem tak VERMIKOMPOST je opět skladem a jsme připraveni ho expedovat k vám :-)
http://growshop.klecka.cz
papaja
citace:
Původní příspěvek od Liprd
Hnojivo ze slepičinců
Je to velmi prosté a primitivní . A platí zde přísloví , že v jednoduchosti je velká síla.
Pokud máte přístup k těm hovínkám, které se nyzývají slepičince tak už ted máte jisté hnojivo.
Dosud jsem zde četl, že to každý míchá s vodou, no prosim jak je komu libo že? Alá já osobně míchám slepičáky pouze s mlékem nejlépe plnotučném(na to zase tak moc nezaleží jestli polo nebo plno)Tuto věc jsem se dozvěděl od kámoše, který to dělá už pěknou řádku let.Myslím že to budou tři řádky. Tak jsem to ze zvědavosti zkusil také a byl jsem ohromen, co takové hnojivo dokáže s kytkou.
Poprvé jsem to zkusil na vzorku, který jsem mněl v oblize a dobře jsem ho znal. Po pravidelném hnojení mi z toho vyrostla kytka, kterou jsem z toho vzorku nikdy neměl.Kytka plná síly a energie a hlavně také pryskyřice. Stonek byl tak silný že jsem ho řezal pilkou a sama osobě kytka byla do výše tří metrů. Dá se říct, že hnojivo ze slepičáků má na konopí blahodárné účinky(ve všech směrech).Do té doby jsem věděl že z konopí se dají dělat různé produkty, ale netušil jsem že i takové věci jako je násada na lopaty ze stonku. Kdyby to pole JZD nezoralo tak by tam byl dotedka konopný pažez.Musím říci, že jsem mněl tu dobu dobré místo a bylo i skvělé počasí, které zde hrálo hlavní roli.

Návod :
Zvládne to snad každý kdo má ruce
O,5 litrů mléka
Slepičáku kolik jsem vždy uznal za vhodné a dokud mi to nesmrdělo, ale řek bych že přehánět by se to nemnělo!To už si každý individuálně rozhodne.
A všechno to dokonale promíchat.
Důležité je to na 1 týden ( možno i déle) odstavit



muj kamarad odstava mleko a jede mu kyti indoor jak blazen listy se nafouknou a kmen to ma tak silny...
ČMOUD
Tos jako fuckt řezal stonek pilkou?No to bych měl zkusit taky.Já mám momentálně 14 kytek a asi ti musí být jasný co je kolem toho práce.Hlavně to zabírá hodně času.Ale ten výsledek za to doufám bude stát.No uvidíme!
Abe
kdy mam zacit s prvnim hnojenim kdyz je to venku
husajn
Ahoj všichni.Chci se zeptat na pár drobností ohledně hnojení slepičincema.

1) Jaké je vlastně chem,složení takového slepičího h*vna?

2) V jaké koncentraci ( kolik hrstí na litr ) a v jakých intervalech je nejvhodnější hnojení tímto médiem?

3) A na závěr trochu offtopic. Je vhodné kombinovat toto hnojení s hnojením s Kristalonem START? A jak často hnojíte Kristalonem START?Jestli jednou týdně dávkou na rajčata nebo v jiných intervalech a dávkách.

Díky za odpovědi a ať vám to roste;)
Hašišák
1,Tady máš informace o Přírodních hnojivech

2,Myslíš že někdo,někdy zkoumal složení slep. hoven????
Jestli jo tak je to další aspirant na Nejzbytečnější objev vědy

3,Mě se nejvíc osvědčilo: Do kýblu dám 1/4 hoven zaleju vodou-tuto sračku rozmíchám nějakou palicí a zalévám 1 za tři dny(nejsem odborník přes pěstování:) takže tohle neber jako přesnou informaci)
ogi
co já vím tak slepičák je ostrej jako svině matka jede ty debilní kury a námáčí to na 3 dny do vody pak stim zalejvá všechno mám pocit že tam bude dusíku až běda gdýž sem sklízel valník těhlke sraček tak to pěkně najelo a frčomrčo takže podle mně dobrý na růst a ten puch!!??!!
Peshmerga
4 hašišák - no budeš se divit, ale slepičí trus a jiné trusy byly vědecky zkoumány na několikerých amerických universitách. A to z jednoduchého důvodu, v Americe se ročně sežerou miliony kuřat a jiných zvířat, a tak jejich odpad vytváří ekologický problém. Ale teď k tématu -
slepičince mají základně pH mezi 7.2 až 7.5, MJ prosperuje v pH 6.5 až 7.0.
N P205 K20
slepičince 1.6 1.5 0.9
kravince .3 .2 .1
kobylince .7 .3 .6
králičí bobky 2.4 1.4 .6 (0.8 - suché)
prasečí trus .5 .3 .5
ovčí trus .7 .3 .9
žížaly .5 .5 .3 vše uvedeno v procentech
Z uvedené tabulky vyplývá, že králičí bobky obsahují N,P a K - v čerstvé podobě - v nejvyšší koncentraci. Kravský hnůj a kobylince často obsahují semena plevelů, čili vyžadují tzv. horké kompostování. Slepičince, podle průzkumu, reagují velice rychle, dokáží se v kompostu rozpadnout v krátké době, ALE POZOR, mohou v čerstvé podobě rostliny (kořeny) spálit a navíc páchnou jako rasův pytel. Kompostování či dobré promíchání s vodou (tzv. kuřincový čaj) je doporučeno. Žížalový odpad je 50 procent organický materiál, který obsahuje též 11 stopových prvků. Vynikající pro sazeničky MJ, nespaluje, a jelikož je to forma kompostu, další kompostování nepotřebuje. A ať teď někdo tvrdí, že tady v Americe nevědí o hovnech.
Kapka1
Tady v Americe? Ty ses v americe? Jinak super, ale jsem z Prahy - takze zadny slepicince asi nebudou, a navic jsem cet, ze palice, kdyz se neprovede flushing pri huleni smrdej slepicincema....
husajn
K+ pro Peshmerga.Díky za rozebrání problému.Vyplývaá z toho že je nutné po aplikaci slepičinců mírně upravit Ph.Jo a co je pravdy na tom,že se do hulení přenese ten smrad z h*ven?Moc tomu nevěřim.Myslim,že když se včas před sklizní vysadí a důkladně prolívá čistou vodou tak to bude OK.
Peshmerga
4 Husajn - nevěř tomu, že se do hulení přenáší ten smrad. Rostliny si vybírají z půdy to co potřebují a zápach se v hlíně či vodě (slepičincový čaj) nerozpouští. Maximálně zasmradíš okolí, tedy alespoň původně, ale pak i to vyprchá do vzduchu (kdyby tomu bylo jinak, tak by ses po silném prdu udusil). Navíc, pokud jsi dobrý a pečlivý grower, týden až dva týdny před sklizní prostě přestaneš MJ hnojit, (uděláš pořádný flushing čili prolití čistou vodou), a ke konci přestaneš i na pár dní zalévat. S hnojením je to jako s pitím, hnoj s mírou - pij s Mírou.
4 Kapka 1 - jo, žiji v Americe, už dlouho, ale každým druhým rokem - od sameťáku - se do Prahy (Vyšehrad, Spořilov) na pár týdnů na dovolenou vracím.
Kapka1
A ted ses v Americe? a pestujes tam?
Peshmerga
4 Kapka 1 - to víš, že pěstuji, jinak bych platil jako mourovatý; ačkoliv jsou tady modely, hlavně z Britské Kolumbie či Manitoby a státu Washington, total killers (THC přes 20 procent), za které bych byl ochoten i zaplatit. Pěstovat se ale musí velice opatrně, neboť Jirka Bušík a jeho vláda jsou na MJ vysazení. Semena můžeš z Holandska či UK bezproblémově dostat, ale speciální hnojky, které máte v ČR (díky Holandsku, kde je to paralegální), to je větší problém. Otevření grow shop(u) to je nejlepší návod na policejní zásah, v tom jste v ČR opravdu míle resp. kilometry vpředu.
Kapka1
Hmm :-)
tak si dej bacha at te nezabasnou. Pestujes indoor?
Ale prece se to tam nejak da sehnat, ne?
Grow shopy jsou prece od toho, aby vydelali na hnojivech a ostatnich vecech co jinde nesezenes. No a pak je uz kazdymu jedno, co stim hnojis. Muzes stim hnojit treba kovrivy. Jak ti kdo dokaze, ze kdyz sis koupil Sodikovej komplet a ktomu celej drip system, ze to mas na travu??? :D
Hnědojed
apropos kyz uz tu padly ty koprivy slysel sem o manicich co hnoji kvasenyma kopriovam vbite o tom nekdo neco ?
bardel
hmm, ten popol je fakt dobre hnojivo (z dreva) , ale kdesi som sa docital ze v Osviecime rastly kurva velke zemiaky, lebo na pole padal popol zo spalenych zidov. A nedavno som sa docital ze ludsky popol je najlepsie hnojivo. takze ak mate niekoho znameho v krematoriu, alebo ak mate doma nejakeho nepotrebneho zida, sup s nim do kvetinaca
lImEtA
kdyz jsou tady takovy experti na h_vna tak by me zajimalo jestli jsou vhodny i holubi h_vna ??????? diky za odpoved:) :O)
Peshmerga
4 IImEtA: Podle výzkumu z jedné univerzity v Pensylvánii je holubí trus na úrovni slepičinců, tj. dusík - 1.6, fosfor - 1.5 a potaš 0.9. Opět doporučují kompostování či ředění vodou, jinak tu hrozí opět nebezpečí (hlavně při aplikaci v čerstvém stavu) spálení kořínků. Mám ještě informace o trusu kozím, srnčím, zaječím a z jedné indické univerzity i o vhodnosti hnojit sloním trusem (těch ale v ČR není moc, kromě zoologických zahrad). Pot and Peace.
brozekkk
mám kytky asi třičtvrtě metru dají se ještě tětka přehnojit nebo můžu hnjit jak je libo?
Zelda.cz
Chlapci fakt nevím... ke kytkám (5, každá ve velkém květináči jak bejk) sem přisypal písek mám originál hlínu od agro cs (zahradnický substrát 50l 90kč do té hlíny sem taky narval žížaly (1) hnojím hydrokomplexem, slepičincema samozřejmě přiměřeně, zalívám kopřivovou vodou A NIC...HOVNO...Roste to jak kdybych to nejméně nechal bez zalivání 2 týdny...
snark
takže
za á) v tý hlíně můžou bejt smutnice a sesvačovat ti kořeny - strč tam lepový desky
za bé) ve slepičincích můžou bejt plísně hmyz nebo je moc koncentrovanej a přepaluješ to tim společně s hydrokomplexem)
za cé) proč tam leješ kopřivovou vodu???
za dé) kolik dáváš zálivky - neni to přelitý???
za é) co to je za genetiku???
Zelda.cz
co to je smutnice, lepová deska ?
Kopřivová voda je skvělé hnojivo, tak proto.
Není, protože to mám v květináči s těma dírkama kde se ta nadbytečná voda vypouští.Ale pořád si mi neodpověděl na otázku co mám udělat líp?
snark
smutnice - viz např. http://www.pelargonie.cz/smutnice.html
lepová deska - žlutá placka potažená nevysychacim lepem na kterej se přichytává hmyz
jak tě napadlo že kopřivová voda je skvělý hnojivo???
to že máš v květináči drenáž neznamená že to nemůže bejt přelitý - zvlášť pokud nemáš na dně vrstvu keramzitu - písek neni na provzdušnění substrátu nijak ideální substrát - je dost těžký
abych to moh říct co má udělat líp tak potřebuju vědět co přesně děláš špatně - proto jsem si dovolil pokládat výše uvedené dotazy
Zelda.cz
To o té kopřivové vodě jak ji nechám ať vykvasit a pak jí můžu zalívat to je tu někde přímo napsané.A jak se teď dívám na ty smutnice tak těma to není to mi věř ty tam nemám.Ale jinak ďik.Je to asi tím že to přelívám bo je to asi pravda.U mě je to tak že přílišná péče škodí.Totiž moc se o to starám.
snark
přelití nejlíp poznáš když si potěžkáš květník - jinak to že to tu píšou je hovno argument - většina příspěvků takovýhleho typu je vod joudů co jednou první nebo druhej grow (případně ještě nerozsvítili) - zkus najít nějakýho člena kterej sklízí pravidelně gram na watt a víc dýl než tři roky stabilně - jeho plky pak můžeš brát jakž takž na bernou minci
peccca
Zdar mam dotaz delal jsem si vyluh{jichu}z kopriv a asi po 10 dnech se v kybly s tema koprivama objevila takova bila asi plisen nebo co,zamichal jsem to ale mam strach s tim zalivat kyti,muzete mi nekdo poradit ,stalo se vam neco podobnyho?
r-man
A co se s tim dela? to je neco dobryho na zalejvani kytizzz?
tgm.amster
Uz sem to taky slysel, necha se to prej nejakej cas zahnit a pak se zalejva, je to ciste prirordni hnojivo. Jestli je tam plisen tak bych se na to asi vybod, ale nevim je to jen muj nazor.
Alcatelx
Zdary.
Kopřiwowej wýluh použíwám už celkem dlouho a ta plísen se mi tam objewila pokaždý a no proble.Bych řek že když se z ní wynalezlo léčiwo tak snad neeni nák moc zawadná ne?čiste osobní názor..
slovak
potrebujem pomoct!
chcel by som este vediet ci staci zmiesat substrat uz oskusany(ph 6 - 7),z hnedo alebo cernozemou,pieskom staci to takto?a potom este ake davkovanie napriklad toho kravskeho lajna ako to mam davkovat
a este ci je pravda ze skrupina z vajicka nadrvena na male kusocky je tiez dobra?tusim ze som to tuna niekde cital
keby ste mohli poradit
dik!
slovak
nemam s tym skusenosti viem ze sa to pouziva
ale ako dlho tu vodu z kopryvou nechavate odstat?
indicky-konopi
Slovak: a v cem si mel ty nasekany koprivy nalozeny?? jako myslim v sudu z jakyho materialu?...jinak nez z kopriv bude ucinny hnojivo, tak to trva zpravidla 14dni...davkovani musis poznat sam, protoze kazdej dava uplne jinej pomer koprivy:voda a je docela i rozdil jestli sou ty koprivy malinky ci dvou metrovy...jinak se nemusis bat, ze to timhle sajrajtem prehnojis, tak aby kytka chcipla..., ale mel by ses spis bat toho, aby se to nakonec dalo taky kouřit:)
slovak
indicky-konopi
to bolo urcenemne?
CAESAR
4 snark: z kopriv sa robi tzv. vyluh, sluzi na rychle dodanie hlavne dusiku
slovak
caw
na co je potrebny dusik?
dik
mcsow
to slovak: http://grower.cz/forum/search.php?s...rder=descending
mrkni na vzhledový zmněny na kytkách tam by to mnělo bejt
slovak
mcsow
dikes
mcsow
tím výluhem z kopřiv hnojím taky, když se mi objewila ta pěna, tak jsem jí jednoduše odstranil a zalejval s tím dál a no problem,
husajn
mam dotaz.Hnojim hlavně slepičincema a výluhem z kopřiv.Problém je v tom,že když ted prsty přejedu přes stonek rostliny a čuchnu si k nim,tak citim vuni,ktera by se dala přirovnat k mentolovýmu hovnu a né k trávě.Jistě je možné,aby se dostal pach z hnojiva do kytky,ale ted jak ho dostat před sklizní pryč??????Pochybuju,že bude stačit přestat hnojit a prolívat pouze vodou.Pak by mohla hrozit plýseň.Pomalu uvažuju o přejmenování modelu Hawaii x Skunk #1 na muj hovnový SKUNK :) Jestli má někdo stejný problém nebo zná řešení,tak odpovědi uvítám.Díky
papaja
ještě jednou slepice se na květ nehodí je lepší udělat zkvašenou močku z konaku........a toi aroma ? co dáš květině najíst tak prdí podle toho..trochu zkrácenej výklad...ale je to tak
Zapla
citace:
Původní příspěvek od slovak
potrebujem pomoct!
chcel by som este vediet ci staci zmiesat substrat uz oskusany(ph 6 - 7),z hnedo alebo cernozemou,pieskom staci to takto?a potom este ake davkovanie napriklad toho kravskeho lajna ako to mam davkovat
a este ci je pravda ze skrupina z vajicka nadrvena na male kusocky je tiez dobra?tusim ze som to tuna niekde cital
keby ste mohli poradit
dik!



zdar! ja mam nejlepsi zkusenosti s modelem:zahradnický substrat+pisek+drceny keramzit+nejaka ta mrva,nebo jakekoliv ptaci guano...
D@c@N
Já hnojím kytky hlavně kuřinci a jsem nad míru spokojený:bravo:
Jay-jay
kokoko :) taky slepky,taky :p:
papaja
kopřivový háj
u říček je třeba udělat kvalitní záhon a jednou za měsíc kontrola
doplnil bych phytamin a trocha fosforu
konský hnuj odleželý
kytky mabjí paličky fialové řapíky kuličky
slepičí odvar
pozor na něj jetřeba trochu experimentovat hrozí spálení ranných kytek vhodné od 1 měsíce vegetace bohatý výskyt dusíku...vhodné na růst
hlína z listů
je třeba shromažďovat listy a v kyblíku je zkompostovat zasadit sazenici do truhly plné této třeba dvouroční dobroty super......
vermikompost
žížalý trus...to je dobrota přidat do substrátu
netopýří trus , pelikání hovno, kraví mrva staršího data, kobylinec a takdál...co takhle klíčit ve saměsi s drcenými semeny?
SiD.Vicious
Já hnojím kopřivama a taky máme na baráku pár hnízd Jiřiček,tak jejich produkty potřeby s vodou....nestěžuju si :-)
Zelda.cz
Chlapci, zjistil sem skvělé hnojivo.Jednou sem tak dělal mast a zbyly mi přebytečné listy.Tak sem je dal do kastrolku s vodou, že je později zredukuji.Samozřejmě jsem na ně zapomněl a po týdnu sem se na ně podíval.Výsledek byl že to strašně smrdělo a po shrnutí zapáchajících listů seshora sem viděl HNOJIVO (tekuté).Byla to taková smradlavá zelená (konopná) voda kterou sem ihned podělil mé květinky.Samozřejmě že porostly výrazně (alespoň v mém případě).Takže hnojte konopí konpím !
papaja
je to tak...zeldo vymyslel si nejpřirozenější hnojivo, u nás už to používáme s dobrým úspěchem už dlouho
papaja
klikni zeldo na příspěvek 243

mám s tím dobré zkušenosti:girl:
Zelda.cz
Když zasadíte kytku, tak si běžte do zahradnictví koupit Kořenový stimulát.Posypte jím hlínu kolem kytičky ale ne moc blízko protože se vám může spálit.Roste to jak divé...
Al Capone
smoke85: Popel ma v sobe vysoky obsah phosforu a tak je vhodny mozna tak pro kvetovou fazi. Ja osobne nepouzivam nemam za potrebi jsou lepsi hnojiva.
Zelda.cz
Perfektní na růst je taky banánová hnojka.
Postup je jednoduchý : banánové slupky dejte asi na čtrnáct dní do vody a výsledkem zalívejte kytičky.Zbylé slupky (samozřejmě ne celé) můžete dát pod kytky na hlínu a máte další hnojivo ! Doopravdy vyzkoušejte !

:cool: :sun: :o
b.bang
no a co neni z toho puch? Nebo to po slouceni ustali?
Zelda.cz
Tak fak nikdo nevíte to ředění ? Taky by mě to zajímalo. Mám ji doma ale nevím návod. :eek:
Zelda.cz
b.bang - Není z toho žádný puch, neboj se, věř mi.
Ale fakt by mě zajímalo to ředění. Nevíte to někdo ? :confused:
farda
zdravim vsechny
po tom co sem hledal jaky maj obsah NPK naky hnoje a takovy prostredky sem zalistoval matinejch knizkach a nasel sem nasledujici. jinak se omlouvam vsem ze to davam na fotkach ale nechtelo se mi to prepisovat
indicky-konopi
Nevim, musiš to hold vyzkouset...:D to sou takovy ty maly bily kulaty sračky?? ty sem nigdy do vody nehazel, vzdycky sem zacinal na par kulickach, ktery sem hodil ke kytce a sledoval co se bude dit, nakonec sem tam toho nahazel kotel, ale nigdy sem kytku nespalil, kyti vyjeli potom sice jaxsvin, ale ta chut nakonec stála za vyliž prdel...šlo teda jen o venky..., indooru bych to nedovolil, už ty kuličky nechci videt, zda se me to "neprofesionalní" hnojka:D
Zelda.cz
Ok, seru na ni...už mě vždycky z toho názvu přecházela chuť na :bong:
Co?
mocovina:
obsah N: 44-46%
tvar ziviny: amidovy, stejnomerne pusobici
je zvlaste vhodne pro plodiny: tabak, chmel, kostaloviny, vinna reva
pouziti: asi 10 dnu pred setim,sadbou, k vytrvalym v dilcich davkach pred oboravkou (asi okopanim)
prumerna davka: 50-100 kg na hektar (si to prepocitej)
dale by se mocovina nemela kombinovat s temito hnojivy: hnuj,kejda,mocuvka,amonny ledek,ledek vapenny,superfosfaty,draselne soli, siran draselny


ale jako hnojivo bych rekl....nevhodne....nic jinyho nez dusik to neobsahuje...cista mocovina vypada stejne jak sul....pouzival bych ji tak pri jasnym nedostatku N nebo podvyzive.....:)
filosnb
Slyšel jsem,že pry není špatne nechat zhnít ve vodě slubku od banánu a potom tím hnojit.Mám už nějake své metody,atak by mne zajímalo jestli je to pravda a je to dobre.Palicím Zdar

edited by Jedule - propojuju s tématem, kde se ono hnojení banánovými slupkami nadhodilo
dezinformator zelda.cz to tady propagoval :D
globy
Zdar jak muzu zmenit to ph slepicaku? Kdyz to mam v kyblu tak co tam mam nasypat? Napadla me kostni moucka nebo tak neco. Pak to zmerit a zalejt. Delate to tak nekdo nebo je to nesmysl?
Proč měnit ? Kdyby slepičáky dělaly hermouše /kristalon/ nebo samce, tak by tím přece nikdo nehnojil ! :o Je to osvědčená klasika.:bravo:
Nuclear
Starší téma, ale kdyby to někoho zajímalo:

Doporučené dávkování močoviny na zálivku je 1:16 v poměru s destilovanou/převařenou vodou...4 dny nechat odstát. Koncentraci můžeš postupem času zvyšovat i na 1:12, ale hlídej si pH (skořápky vajíček). Good luck with your piss ;)

Zdroj: www.icmag.com
TWiSTY
Chci se zeptat, hnoji te nekdo kopřiwama?.........prej je to nejlepsi prirodni hnojiwo.........
TWiSTY
jn:D je to trosku smrad:).........ale kdyz to newa kytkam, tak to newa ani me:)
Dude
+ info i zde - http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=3
TWiSTY
Myslite, ze mozu hnojit i takto male kytky kopriwu?......diky


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma