Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Průvodce ve světě UV zdrojů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 11 12 13 14 15 »
Autor
Téma 
zemi
Stálý Člen

Karma uživatele zemi - 89% PěstitelskáKarma uživatele zemi - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 113  

Příspěvek č. 193

Abyste si nemysleli že jen tak plácám nesmysli, tak sem si dal práci a udělal výtah z EKOFYZIOLOGIE ROSTLIN. Je to taký obecný pojednání o vlivu UV na rostliny...

Působení abiotických stresových faktorů

-Poškození rostlin zářením
Ultrafialové (UV) záření v oblasti vlnových délek 200 až 400 nm představuje jen asi 7 % z celkového slunečního záření dopadajícího na naši planetu. UV záření kratších vlnových délek, označované jako UV-C (200 až 280 nm), a částečně i UV-B (280 - 320 nm) je z větší části absorbováno v atmosféře Země, zejména pak ve stratosférické ozónové vrstvě. Nejméně je atmosférou filtrována oblast UV-A (320-400 nm), která však má na živé organismy mnohem méně škodlivý účinek než pronikající zbytek záření UV-B.
UV záření s kratší vlnovou délkou (B, C) je velmi silně absorbováno celou řadou biologicky významných sloučenin, zvláště pak aromatickými aminokyselinami a nukleotidy, a tudíž i makromolekulami proteinů a nukleových kyselin. Po absorbci UV záření dochází u excitovaných molekul k fotochemickým reakcím, které poškozují jejich normální funkce. K nejčastějším změnám u proteinů patří fotooxidace thyrosinu a tryptofanu, a také rozštěpení disulfidických můstků mezi cysteinovými zbytky, které zajišťují správnou terciární strukturu proteinů. U nukleových kyselin dochází po excitaci ke vzniku nových vazeb mezi blízkými pyrimidinovými nukleotidy. Zvláště častá je tvorba dimerů thyminu uvnitř jednoho či mezi dvěma vlákny DNA - následkem jsou poruchy v replikaci DNA i v expresi genetické informace.
UV záření může způsobit u rostlin také poškození asimilačního aparátu a tím snížení rychlosti fotosyntézy. Nejvíce citlivé jsou proteiny D1 a D2 ve fotosystému II, a také proteiny centra oxidace vody. Poškozeny však mohou být i asimilační pigmenty a redoxní systémy, zejména plastochinony.
Proti účinkům nadměrného záření se rostliny brání různým způsobem. Natáčejí listy nebo chloroplasty v buňkách hranou k záření, vytvářejí povrchy s vysokou odrazivostí, povrchy které
propouštějí málo záření. Hlavním obranným mechanismem je pravděpodobně glykolátový metabolismus, při němž se v buňce váže kyslík a odvádí se energie.
Adaptace rostlin směřující k omezení škodlivých účinků UV záření spočívá především v zamezení jeho vstupu do vnitřních částí exponovaných orgánů, zejména tedy do asimilačního parenchymu listů. Velmi účinnou ochranu představují kutikulární vosky na vnějším povrchu a flavonoidní pigmenty ve vakuolách epidermálních buněk. Při vyšších dávkách UV záření se syntéza ochranných pigmentů velmi rychle zvyšuje.

Old Post 22-07-2006 v 19:06 PM
zemi je offline   Profil uživatele zemi   Find more posts by zemi   Foto galerie člena zemi   Click here to Send zemi a Private Message   Add zemi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 194

jasny to je vsechno mozny ale to je UV zareni ktere vyzaruje slunce,navic jak si venkovky pekne chrochtaj ?????ty ani nepostrehnou naky skodlivy Uv zareni(relativne)
Uv trubice nebudou mit az takovou silu........

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 23-07-2006 v 07:41 AM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zemi
Stálý Člen

Karma uživatele zemi - 89% PěstitelskáKarma uživatele zemi - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 113  

Příspěvek č. 195

jo jo pravda.
Takže s UV-A není podle mě problém. Lze použít po celou dobu růstu a květu bez problému.
UV-C pro jeho dezinfekční ůčinky je nepoužitelný.
UV-B bych použil v pozdější fázy květu, aby se to hezky pocukrovalo třeba poslední týden, kdy už rostlina rosta minimálně a kdy jeho negativní ůčinky (viz víše) nebudou mít nijak velký dopad, než kdyby se přisvěcovalo v období aktivního růstu.
Takle bych to vyděl já...Jen by to ještě chtělo zářivku s odpovídajícím poměrem UV-A,B zářením. Asi tak noo..

Old Post 23-07-2006 v 12:53 PM
zemi je offline   Profil uživatele zemi   Find more posts by zemi   Foto galerie člena zemi   Click here to Send zemi a Private Message   Add zemi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 196

....mám tu uv-zářivku ReptiGlo 8.0 (20w,8%uvb,33%uva) ve skříni vertikálně....vlastně šikmo na dveřích...v květu (kdy to pouštím, resp. pouštím to tehdy, když už jsou obliznovaný kytky a hned druhý den začínaj smrdět a lepit) jsou kytky tak min. 1cm od zářivky ba se i dotýkájí....a nikdy jsem nenašel spálenej nebo ohořelej list....tudíž mi netopí o nic moc víc než obyčejná zářivka...

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 23-07-2006 v 14:08 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rudra
Stálý Člen

Karma uživatele Rudra - 58% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 197

tak presne to ma napadlo, ci to thc ktore sa dostane vplyvom stresu z UV na povrch rastliny, ci nahodou neoxiduje a tym sa z toho stane utlmujuce cbn. a o to mi (nam) nejde ked tak ma opravte,mozno placam

Ruka v ruke s pokorou a trpezlivosťou vpred k bohatým žatvám

Old Post 08-08-2006 v 17:37 PM
Rudra je offline   Profil uživatele Rudra   Find more posts by Rudra   Foto galerie člena Rudra   Click here to Send Rudra a Private Message   Add Rudra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 198

THC=tetrahydrokanabinol. Kytka Ti produkuje kanabinol, ktery tim ze hovystavis vzduchu pri suseni oxiduje na THC TZN. kupříkladu by sis chtel udelat salat z cerstvych bylinek, muzes ho snist tuny jako kralik a nepoznas ucinek ale kdyz to nechas uschnout...

Old Post 15-08-2006 v 11:25 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 199

Xerxes: no pokud to necháš usušit a uděláš salát, tak ti to taky asi moc nedá.

myslím že to je trochu jinak při sušení se mění kyselina THC na psychoaktivní THC. nemyslím si že by šlo o oxidaci. protože oxidaci prave degraduješ THC.
již se to tu v jednom threadu probíralo. to UVB ti způsobí právě to že kytka začne vypouštět živici na povrch, ne to že by jí vypouštěla víc. no a napovrchu to zoxiduje a seš v pí... takže já jsem od UVB odstoupil

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 15-08-2006 v 11:58 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 200

jestedman : mas asi pravdu, mam v tom uz celkem po te stredoskolske biologii a chemii pekny bordel...

Old Post 15-08-2006 v 12:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 201

imho. bych řekl, že zvýšená hladina uvb zvýší i produkci pryskyřice...to že to obsahuje více thc je spíš dedukce (víc pryskyřice=víc thc), pryskyřice přeci není "jen" thc....
....a taky si nejsem jistej, že vyloženě THC je obrana rostliny před uvéčkem...

btw. mohu potvrdit, že to hůř vysychá (proto tam vlastně ta pryskyřice je, žejo )

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 15-08-2006 v 21:28 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rudra
Stálý Člen

Karma uživatele Rudra - 58% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 202

no zatial tu citam iba same negativa na prisvecovanie UVa-b, skoda, chcelo by to aj nejaku prakticku skusenost, ma ju niekto? myslim ze sa to rozoberalo v nejakom dalsom threade, keby ste mali link tak ho pls supnite sem, diki

mier
rudra

Ruka v ruke s pokorou a trpezlivosťou vpred k bohatým žatvám

Old Post 18-08-2006 v 17:46 PM
Rudra je offline   Profil uživatele Rudra   Find more posts by Rudra   Foto galerie člena Rudra   Click here to Send Rudra a Private Message   Add Rudra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 203

UV výbojku nemusíte kupovat! Stačí něgde schrastit obyčejnou rtuťovou výbojku. Abyste ji předělali na UV výbojky, potřebujete jenom kladívko. Je třeba rozflákat tu bílou baňku (je to luminosfor, který pohlcuje UV záření). Zůstane tam pak jenom holý hořák. Ale BACHA!! Tímhle vynálezem svítit opatrně. Když u toho budete dýl jak 15min. tak z vás poleze kůže dolů v pruzích (záleží na wattaáži). Tímhle se dá rostlina zlikvidovat takže to chce jenom pár minut svícení denně

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Naposledy upravil Hanizek 22-09-2008 v 18:53 PM

Old Post 18-08-2006 v 18:10 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 204

rudra: já pišu z praxe
hanízek: woe to je UVC to při delší expozici zabije i tebe...

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 18-08-2006 v 21:24 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 205

Co?: Aha tak to sorry, zas tak tomu nerozumím.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 19-08-2006 v 01:27 AM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 206

hanizek: to znamena ze v podstate svitis tim co se ozonova vrstva snazi zachytavat a nasledky(slezani kuze)jsou dost neprijemne... rozhodne to neni dobra rada protoze dokud nebyl ozon tak se vsechny rostliny i zivot musely skryt pod vodu aby vubec prezily TZN. TIM ROZHODNE NESVITIT!! tim se tak leda da dezinfikovat skrin

Old Post 20-08-2006 v 08:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 207

Tak v tom případě mám asi dezinfikovanou skříň. Ještě že sem tím svítil jenom tejden. Díky moc hoši!!

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 20-08-2006 v 22:03 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 208

Hele jestli si nekdy byl u doktora a videl jsi tam takove pruhledne trubice tak to je UVc oni tam tim sviti zamerne ale do te cekarny nikdo v tu dobu nesmi vstoupit.. Jestli si chces poridit dobre UVab na prisvetlovani k sodiku tak koukni na www.kytary.czdo sekce osvetlovaci technika. maji tam za rozumnou cenu usporky UVcka 25W za rozumny ceny do normalni patice...

Old Post 21-08-2006 v 08:36 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 11 12 13 14 15 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5198990 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív