Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » 100 % úmrtost řezů - prosím jen KONSTRUKTIVNÍ připomínky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
V čem myslíte, že je chyba že nevylezl ani jeden kořen?
Příliš velká vlhkost
Přidáním stimulaxo do vody, v které byli namočeny RW kostky
špatná konstalace hvězd
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Palec dolů 100 % úmrtost řezů - prosím jen KONSTRUKTIVNÍ připomínky Příspěvek č. 1


Takže jak už název příspěvku napovídá, jedná se o průser s řezivem...
Předem bych chtěl poznamenat, že v oblasti řízkování nejsem žádnej laik a loni jsem nařezal přez 100 klonů a mortalita byla 2/10 MAX !!!O to víc mi hlava nepobírá letošní neúspěch..

Drobný nástin :

Matky - 1 x Shiva shanti, 1 x velkej bílej žralok (GWS)
Světlo - 125 CFL Blue
Médium - kokos
Krmení - Bionova coco nova A+B, BN Zym, Plagron Phitamin, AH Excelator
Odtah - velkej kompovej větrák (tuším 12cm) 150m3/h
Perioda - 18/6

v matkách bych problém neviděl, pač vypadaj celkem zdravě (když pominu pár žlutších listů atd.)

Co se týká samotného aktu řízkování, tak postup byl následující :

1. upravil jsem vodu na ph 6 a přisypal jsem tam trochu stimulaxu I. (práškový)
2. namočil jsem do toho na 2 hodiny RW kostky (z G shopu, né ze stavebnin !!!)
3. Říznul jsem klasicky pod 45 stupni, trochu jsem dole obnažil stonek, oholil spodní listy, namočil do stimulaxu I. a loupnul do předem namočených kostek... jako vždy
4. šup s tím do malého pařníčku a dal jsem to do skříně k matkám na periodu 18/6
5.
už jen bída a bída a bída...

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 11:26 AM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

čau. no tyjo sice si to dobře popsal ale i tak by fotka napověděla nejvíc...jako to bys mohl i poznat sám jestli ti to shnilo néééé

Old Post 16-03-2009 v 11:42 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan.smakovicka
degustátor

Karma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% PěstitelskáKarma uživatele pan.smakovicka - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 333  

Příspěvek č. 3


Nazdar v tom pridavani stimulaxu do vody by som nevidel tiez problem. Osobne tiez pridavam ale stimulax 3. Ale to namocenie len na 2 hod mi pride malo. Naposledy som upravil vodu v miske na 5.5 a po par hod som zmeral zase a mohol som upravvopvat zas a nechavam ich tam 24 hod. Dalej sa snaziim zo zaciatku drzat co naj vlhkost, otvoru do parnicku su stale zatvorene. Asi tak po osmich az desiatich dnoch ich otvorim aby o nieco klesla vlhkost a aby sa klony viacej snazili robit korene. Pred tym ked som to tak nerobil tak bud ani nevysli alebo z niektorych vyliezli take 0.5-1cm koreniky a tak aj ostali a nechcelii rats dalej. Teplotu tam mas aku?A mohol by si pridat foto aj tych klonov.
foto: takto mi korenia

''Múdry človek sa poučí na chybách iného, hlupák sa nepoučí ani na vlastných.''


libra-drip, 400w MH, 600w HPS, 12x bubble gum

Libra-drip, 400W MH, 750W HPS, Bb,Dd,Nlx,Sk,Eu


Old Post 16-03-2009 v 11:54 AM
pan.smakovicka je offline   Profil uživatele pan.smakovicka   Find more posts by pan.smakovicka   Foto galerie člena pan.smakovicka   Click here to Send pan.smakovicka a Private Message   Add pan.smakovicka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janxu
Stálý Člen

Karma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 4

no nekde sem tu cet, ze stimulax pridanej takle do roztoku v kterym machas kostky neni dobrej, coz taky oznacim v ankete.
pak me napada treba malo cerstvyho vzduchu, jesli mas parnik bez otvoru a nevetras tam

FIRST INDOOR 150W

Old Post 16-03-2009 v 11:54 AM
Janxu je offline   Profil uživatele Janxu   Find more posts by Janxu   Foto galerie člena Janxu   Click here to Send Janxu a Private Message   Add Janxu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Zima od spodu?? a jakou teplotu mas v klonarne??

Old Post 16-03-2009 v 11:54 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

po říznutí Příspěvek č. 6


tak tady je jeden z GWS po říznutí - myslím že vypadá normálně a zdravě

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 12:37 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 7

Místo stimulaxu to namáčej do kořenáku a nech to tam jeden den a ne jen 2 hodiny.

Jak už je psáno nahoře zima jim na zakořenování taky moc nepomůže.

Old Post 16-03-2009 v 12:43 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vagabund
GROW-PIRATES

Karma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% PěstitelskáKarma uživatele vagabund - 98% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 159  

Příspěvek č. 8

Zdravím ta, podla mna majú tie klony vela vody odspodu, podlievaš ich v tom parenisku? Ak áno tak to je na 99% tá chyba, kocky majú byt len vlhké nie mokré a už vôbec by nemali byt namočené vo vode. Inak postup sa mi zdá ok. Ja inak používam CLONEX a zakorení vždy aj to čo nechcem. Hodne zdaru.


INDOOR 3x600W 20 x WW & 35 x INDOORMIX-SensiSeeds

SHIVA SHANTI v komposte alias OBLUDA!!!

Old Post 16-03-2009 v 12:44 PM
vagabund je offline   Profil uživatele vagabund   Find more posts by vagabund   Foto galerie člena vagabund   Click here to Send vagabund a Private Message   Add vagabund to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

2-3 dny po říznutí Příspěvek č. 9


tady vidíte, že kytizzz už začínaj žloutnou listy a jsou takové "povadlé"

jinak teplota v matkárně 18-26 dle periody a podle toho, jestli jede zvlhčovačka. Tady bych problém neviděl, pač ty matky si chrochtaj...

co se týká doby namočení RW do vody se srovnaným ph "jen" na dvě hoďky, tak tomu bych to taky nepřisuzoval, pač vloni jsem ph vody v které jsou kostky vůbec nerovnal a ani jsem kostky nepředmáčel...
Prostě jsem vzal RW, udělal jsem do něj díru, buchnul tam klon otřenej ve stimulaxu I a namočil to a jak jsem psal výše, tak když se hodně nedařilo, tak umřeli 2 z 10

malou vlhkostí to též nebude, protože pařníček byl orosenej jako prase, z čehož jsem usoudil, že vlhka maj dost, možná až moc a to si myslím, že bude hlavní problém ?!?

no nic, postnu další fotky ať vidíte...

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 12:51 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

cca po týdnu Příspěvek č. 10


tady je vidět, jak už jdou holčiny doprdele...

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 12:56 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

uhnilé ?!? Příspěvek č. 11


cca po tom týdnu mi to nedalo a u jedné holky jsem opatrně rozřízl kostku (abych nepotrhal kořeny, který tam nebyli a objevil jsem toto...
asi jsem to přehnal s vlhkostí v tom pařeníčku, nebo nevím

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 13:02 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 12


Takže rekapitulace :

- nízká teplota NE
- nízká vlhkost NE
- krátká doba namočení kostek ve srovnanej vodě - myslím že ne, ale nevylučuji
- použitím nesprávného postupu, či špatného prostředku na zakořeňování - myslím že taky ne, postup je cajk myslím a stimulax I. používá hrozná kupa lidí a maj výsledky, takže myslím že taky NE
- vysoká vlhkost až přechcanost - k této variantě se přikláním, takže ANO
- málo čerstvého vzduchu - taky je to možné, pač pařníček nemá díry a sundal jsem ho až po týdnu, kdy už byli kytizz dost v kopru...na druhou starnu loni jsem používal podobnej pařník a bylo to v poho, ale taky je to možná příčina

Potom se mi ukázali ještě dva zajímavý úkazy a sice, že některý ty kostky úplně zezelenali viz. foto (napadlo mi jen, že jak byli prochcaný a svítilo na ně, tak se začali vytvářet nějaký "řasy" , nebo nějakej jinej hnůj...v hydru běžné)

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 13:15 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 13


a další věc která mě dost zarazila je, že u řezu AK 48 co jsem dostal jsem asi objevil blizny, přitom šnicl je v matkárně na 18/6 ???

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 13:21 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Evildoer
Mladý clen

Karma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 14

Řek bych že si je nechal stát ve vodě a to bude ta chyba prostě moc vody

Old Post 16-03-2009 v 13:25 PM
Evildoer je offline   Profil uživatele Evildoer   Find more posts by Evildoer   Foto galerie člena Evildoer   Click here to Send Evildoer a Private Message   Add Evildoer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

deformace listů - co to je ??? Příspěvek č. 15


hmm, taky se přikláním k této altrnativě...

jinak se zeptám ještě na něco. Rok co rok se mi dělá na kytkách toto. (viz foto). Vždycky trochu zežloutne konec listu a je tam takový nesouměrný až "odskočený"

Není to v nějaké velké míře, třeba dva listy na kytku (bez rozdílů modelů).Myslím, že kytizzz to nijak neubližuje, ale zajímalo by mě, čeho je to příznak ???
Pokud byste někdo věděl, byl bych vděčnej...

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 16-03-2009 v 13:58 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Scott
Stálý Člen

Karma uživatele Scott - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 447  

Příspěvek č. 16


Hlavne to chce mit teplo u kořenu, čim tepleji a čim vice je ta teplota stála tim lepe ... Nejlepe mi kořenily řizky v teplote +- 28°C ..
Praškový stimulax I bych do rostoku na kostky nepřimichaval .. Bud kořenak .. např : Root Juice od Biobizzu , nebo kořenové stimulatory od jiných firem .. Na udržení stále teploty se hodi nejlepe tepelná podložka pod parnik .. Nevim jestli máš ten vrchni kryt na parnik ten nižši nebo ten vyžši .. Máš malo klonu ve velkem parniku , klony si tam svou optimalni vlhkost neudelaji protože se ten parnik stiha vetrat a jsou klony povadle, prvni tyden jsou zelene zdrave ale potom začinaji žloutnout vadnout a spodni časti stonku uhnivat .... Používal sem taky RW kostky ale moc mi to v tom nekořenilo tak sem začal používat kostky Fleximix koupiš skoro v každém GrowShopu a v tom mám 100% uspešnot ... A delám to tak že namicham H20 s Root Juicem s plnou dávkou, upravím hodnotu PH +- 6 a šoupnu tam kostky, kostička tam nechávam den nekdy i dva nekdy sme t otam nechal i tři dny podle toho jak stihnu nařezat a pohoda

1.Stavba boxu HPS&MH
2.White Russian
3.Hashberry TestGrow
4.White Satin & Hashberry
5.G13Skunk
6.Scott & Outdoor
7. White Widow (SOG)
8. Space Queen & Sage (BIO)+NL (COCO) Test

A real taste ?

Grow organic plants !

True




Old Post 16-03-2009 v 15:47 PM
Scott je offline   Profil uživatele Scott   Find more posts by Scott   Foto galerie člena Scott   Click here to Send Scott a Private Message   Add Scott to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Scott! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9200490 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív