Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Jak změnit kysele nebo zasadite ph
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
drevonos
Stálý Člen

Karma uživatele drevonos - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 37 

Příspěvek č. 113

Jestli chces zmerit PH, tak se vykasli na lakmusy. Ty jsou podle me nesehnatelny. Fakt jsem se ptal vsude (v Praze). U hlavaku v zahr. centru jsem ale sehnal sadu na mereni PH (asi 50 Kč). Jsou to dve maly lahvicky s barevna stupnice (tam jsou ale ty barvy dost nepresny). Nakonec jsem se ale stejne dozvedel, ze je puda Okay. Myslim, ze kdyz smichas spravny komponenty ve spravnym pomeru, tak by to melo bejt v pohode.

Old Post 25-04-2002 v 09:53 AM
drevonos je offline   Profil uživatele drevonos   Find more posts by drevonos   Foto galerie člena drevonos   Click here to Send drevonos a Private Message   Add drevonos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mutek
Nový Člen

Karma uživatele mutek - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 114

Tak oprava: Organoferm pH 7 - 9...

[Edited by mutek on 25-04-2002 at 03:57 PM]

Old Post 25-04-2002 v 14:51 PM
mutek je offline   Profil uživatele mutek   Find more posts by mutek   Foto galerie člena mutek   Click here to Send mutek a Private Message   Add mutek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LahcaMEneR
Nový Člen

Karma uživatele LahcaMEneR - 23% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 9 

Palec nahoru hurrá Příspěvek č. 115

Zase já,
zdravím všechny, dneska jsem byl na trávníku a pěkně jsem se tam nadřel, ještě teď jsem trochu f WC!
Hustý pak jsem se vodpálil na vlakovým nádraží a bylo to fakt hustý... Lidi mě nějak nezvládali, obzvlášt průvodčí, kterej měl ze mě nějakou schýzu, ale jinak pohoda.
Byl jsem nakupovat nějaký dobroty pro žaludek a v obchodě na mě fšichni čuměli
já jsem to zvládl hurá!!!!!!
zdar fšem

Old Post 25-04-2002 v 21:36 PM
LahcaMEneR je offline   Profil uživatele LahcaMEneR   Find more posts by LahcaMEneR   Foto galerie člena LahcaMEneR   Click here to Send LahcaMEneR a Private Message   Add LahcaMEneR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Dotaz Ledek vapenatý? Příspěvek č. 116

Prosim vas kdo ma zkušenosti s tim ledkem vapenatym, napiste mi neco o nem.

Old Post 26-04-2002 v 18:06 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 117

To sou klasicky schizy po huleni, chce to na cas vysadit jinaky ti mrdne -, ja to znam. to:LahcaMEneR

Old Post 10-05-2002 v 20:16 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

Chemie Příspěvek č. 118

Cau,

mate nekdo zkusenost se zvysovanim pH vody na zalevani pomoci hydroxidu draselneho (pripadne sodneho)?

Pestuju v hline a mam ji dost kyselou (asi 5.2). Voda z kohoutku u nas ma taky asi 5.5, takze bych to rad trochu upravil. Kdosi tady nekde psal, ze uziva NaOH, ale z threadu

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3657

vyplyva, ze prebytek sodiku v hline muze zabranit vstrebavani drasliku a tim kytkam skodit. Naopak rozumny prebytek drasliku udajne nevadi. Takze mi KOH prislo jako idealni reseni. Co vy na to?

chobot

PS: Hledal jsem, az jsem se skoro uhledal, ale podle mne o tom na groweru zatim nic neni.

Old Post 30-06-2002 v 09:41 AM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Upozornění Presne tak to je... Příspěvek č. 119

2 snark: nemuzu s tebou souhlasit ze pestovani v hline je komplikovanejsi nez v rockwoolu nebo v v jinym substratu... Muj osobni nazor je ze je to presne obracene... Ale to je otazka diskuze (takze jen abys vedl ze na to mam opacnej nazor)
2 chobot: Ani za boha nepridavej NaOH sodik ve vyssi koncentraci je pro kyti toxicky... Pokud chces zvysit pH pomoci hydroxidu pouzij KOH nebo CaOH, ale jestli mohu doporucil bych ti koupit nadrceny dolomiticky vapenec (nebo neco podobneho) a nasypat to na vrch pudy a pak pres to zalevat...
Ale to uz se tu mockrat probiralo....
T.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 24-07-2002 v 12:31 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

dolomit Příspěvek č. 120

Dik. Drceny dolomit jsem zkousel, micham ho do substratu docela dost. Podle mych zkusenosti to pH sice zvysuje, ale ne tak jak bych si predstavoval.
Kdybych ho chtel zvysit z 5.2 na 6.0 musel bych to michat s hlinou snad 1:1. Tolik horciku by asi kytkam taky nedalo moc dobre. Taky se dolomit rozpousti ve vode celkem pomalu, takze dlouho trva, nez pH stoupne. V kazdem pripade, ted pouzivam KOH a jsem celkem spokojen.

chobot

Old Post 24-07-2002 v 13:22 PM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Chemie OK Příspěvek č. 121

S tim dolomitem opatrne, videl sem tu radu prispevku kdy potom co nekdo poradil pridat dolomit dotycnej ho prisipava snad kazdej den.... To je blbost pridat a klid nejmin na tejden, sledovat co se s kyti deje a dale cinit podle vznikle situace....
Jinak sem rad ze KOH pomaha.
T.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 24-07-2002 v 13:26 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAyEFF
Stálý Člen

Karma uživatele JAyEFF - 82% PěstitelskáKarma uživatele JAyEFF - 82% PěstitelskáKarma uživatele JAyEFF - 82% PěstitelskáKarma uživatele JAyEFF - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 67  

Organika hlíná hlíná Příspěvek č. 122

to snark:

souhlas s tommym
protoze....pestebni substrat (tim mam na mysli zeminu, raselinu a ostatni konvencne pouzivany substraty) je komplexni system ve kterym jsou velmi slozite vazby, ktery tady nebudu rozebirat pac by to bylo na dlouho, ale zpatky k tomu pH a proc je to teda v hline snazzsi nez v roztoku... je to dany hlavne tim ze puda jako takova dokaze korigovat vykyvy pH vlastnimi silami, to znamena ze pokud to nebudete kazdej den zasypavat tunama ktristalonu tak se pH bude neustale pohybovat v urcitem rozmezi, pokud to prezenete moc, tak uz musite zasahnout vy (nejlip vápnem-rychla ale kratkodobá ucinost, dolomit se pouziva spis pro svoje postupný uvolnovani), ale v zasade se to dokaze o sebe postarat samo

hydroponickej system je vlastne umele napodobeny prostredi v pude, a to pouze velmi jednoduse (pouze ziviny ve spravnem pomeru a neco navic), tim ze je tento system oklesteny nema schopnost vlastni regulace a je zavisly na nasi pomoci a neustalym sledovani (proto ty EC a pH metry), a tim ze nema regulacni mechanismy je taky daleko vic nachylnej na lidskou blbost, takze kdyz to prepisknete je to uz pomerne zly, da to urcite vic prace a vysledek je nejistejsi

zdar a silu najdes v syru

Old Post 24-07-2002 v 19:12 PM
JAyEFF je offline   Profil uživatele JAyEFF   Find more posts by JAyEFF   Foto galerie člena JAyEFF   Click here to Send JAyEFF a Private Message   Add JAyEFF to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné 2 snark Příspěvek č. 123

Jayeff to v podstate rekl za me. K+

V pude je to lehci je to vic blbuvzdorny a nelze to tak lehce pokazit jako u hydra nebo DWC atd. To bylo vse co jsem chtel rici, ale je to asi vec nazoru...

Nicmene pokud by se me nekdo ptal cim ma pri pestovani zacit odpoved by byla PUDA (ale hned v zapeti bych se doplnil nebo HYDRO pokud ti s tim NEKDO kdo to zna poradi...)
T.

Jinak opet konstatuju ze to neni vec kvuli, ktery se budem hadat (je to detail a vec nazoru)...

Mam respekt k tomu co o pestovani vis, a dik za tvoje prispevky na GROWERU... K+.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 26-07-2002 v 15:15 PM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vysoky.utes
Nový Člen

Karma uživatele Vysoky.utes - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 124

Ahoj,
poctvivě jsem pročítal všechny dotazy ohledně tohoto tématu, tak že vím, že už tu bylo zmiňováno, ale přesto by mě zajímala jedna věc.

Mám teď trošku nižší Ph, než by bylo potřeba a tak ho pochopitelně potřebuju zvednout tak, aby na mě za nějaký čas nemávali na uvítanou samci s nateklýma kulkama plnýma ejekulátu.

Zakoupil jsem tedy radostně pytel s mletým vápencem a rád bych ho teď nějak rozumně použil. Otázka ale zní, kolik ho tam můžu dát, abych to s tou dolomitickou vánicí nepřepísknul.
Sice jsem si našel určitý odkazy, kde se rámcově dávkování zmiňuje (dokonce na libry), ale zajímal by mě názor zkušených pěstitelských borců, kde je hranice, za kterou bych neměl jít, aby to nemělo pro kytky nežádoucí následky.

Konkrétně to znamená :

1) Jaké maximální množství vápence dát jednorázově do cca 4-5 litrovýho květináče, abych to "nepřevápnil"
2)Pokud mám dejme tomu ph nižší a jednorázová injekce nepomůže, jak často a při jakých "bezpečných" dávkách můžu vápnění opakovat ?....(výsledek by měl být samozřejmě ten, abych se dostal do nějakýho rozumnýho a příznivýho rozpětí ph)
3) a jestli máte někdo z praxe vypozorovaný, o kolik se váš způsob vápnění projevil při dalším měření ph

Ještě jednou se omlouvám, že tu znovu otvírám téma na ph, ale můj dojem je, že takhle položený otázky jsem v odkazech nenašel (i když možná se pletu...nebijte mě za to..).
Myslím si, že pokud někdo má už v praxi vyzkoušený a vysledovaný postupy a hodí je sem, tak že pomůže určitě plno lidem, který řešej podobnej problém jako já.

Díky všem ochotným spoluGrowerům za odpověď
Zdraví
Útes z nejvyššího pohoří


Old Post 26-07-2002 v 23:54 PM
Vysoky.utes je offline   Profil uživatele Vysoky.utes   Find more posts by Vysoky.utes   Foto galerie člena Vysoky.utes   Click here to Send Vysoky.utes a Private Message   Add Vysoky.utes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acid.hack
Stálý Člen

Karma uživatele acid.hack - 52% PěstitelskáKarma uživatele acid.hack - 52% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 125

Jejda. Ta paměť. No měl sem dávkování na obalu drcenýho vápenca, ale teď si nevzpomenu. Jestli počkáš do zítřka, tak já se na ten obal kouknu a podám hlášení.

Old Post 27-07-2002 v 08:29 AM
acid.hack je offline   Profil uživatele acid.hack   Find more posts by acid.hack   Foto galerie člena acid.hack   Click here to Send acid.hack a Private Message   Add acid.hack to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acid.hack! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 126

já sem si koupil taky dolomitskej vápenec, abych trochu posypal venkovní políčka, tam sem to udělal podle návodu na obalu

ale, hlavně pěstuju v kýblích a na balkóně v truhlíku + skříň

no a používám na podporu kytek takovej stimulační přípravek co se leje do zálivky a zjistil sem, že ten přípravek mění PH vody na dost kyselý, tak že sem se jal použít dolomitskej i do truhlíku a kýblů, kde mám kupovanej substrát, tak že původní PH by mělo bej cool

no a vzal sem lžíci a tak nějak sem každej kýbl pocukroval, tak 1 zarovnaná polívková lžíce na jeden kyblík, to jsem udělal od jara do teďka už asi dvakrát a ještě jednou to udělám tak za 14dní,

kytky si nestěžujou, ani nevypadaj že jsou nějak předávkovaný, a vyrostlo mi ze 13 kytek 9 samic a nevypadá to ani na hermouše, tak že bych řek vše v pohodě, PH u outdooru neměřim, tak že nevim kolik tam přesně mám, ale myslim, že ten dolomit dělá svý, snad sem ti momoh, zdar a sílu

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 27-07-2002 v 15:16 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemarc
Stálý Člen

Karma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 145  

pH+ Příspěvek č. 127

Zdarec utes,

aby ti mohl někdo zodpovědně poradit je třeba abys, podrobněji specifikoval okolnosti, tzn:

- udej přesnou hodnotu - toho co u tebe znamená "trošku nižší pH"
- jak moc ho potřebuješ zvednout - tvůj odhad/potřeba
- v čem pěstuješ /hlína, kokos, atd../ každé pěstební médium se řeší jinak a v jiných množstvích a podmínkách

- do 4-5ti litrovýho květníku bych přidal 10g dolomitu / pH+0,4
- pro jednorázové zvednutí - dejme tomu z pH 5 na 6 bych zkusil ještě prohledat Grower, jetady téma, kde šéfové píšou že je rozdíl v tom, že z 5ti na 6 je to jinak než ze 6ti na 7, třeba mně někdo doplní
nebo http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3657

No a každopádně na prostudování určitě dopručuji thread zvyseni pH pomoci KOH, http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4210
kde si šéfové snark a Tommyboy výborně notují. Určitě si vybereš.
Já osobně to na pěstování v hlíně už asi nevidím, i když výsledky nebyly špatné, ale řekl bych, že HYDRO pěstování je perspektivnější.


P.S.: dobře jsme pokecali ;-) , tak já někdy přijedu a ... dáme: louka ... les... :-))))




[Edited by Lemarc on 27-07-2002 at 06:53 PM]

Lem

Summer Queen - MODRÁ kytka

Old Post 27-07-2002 v 17:29 PM
Lemarc je offline   Profil uživatele Lemarc   Find more posts by Lemarc   Foto galerie člena Lemarc   Click here to Send Lemarc a Private Message   Add Lemarc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vysoky.utes
Nový Člen

Karma uživatele Vysoky.utes - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 12  

Upřesnění Příspěvek č. 128

Ahoj pánové,
na úvod díky za rady, jinak abych to trošku upřesnil a specifikoval.

Ad : Acid
-nemusíš to nikde pracně hledat, já ten pytel mám a samozřejmě sem se na to mrknul. Odpovídá to přibližně tomu, co říká dole Lemarc, tzn cca 10 g dolomitu na 4-5 litrovej květináč. Potvrdili jste mi, že nejsem úplně blbej, tak se hned tak nějak člověk cítí líp :-)) Šoupnul jsem tam v pátek než jsem odjížděl na víkend pryč dvě odměrky od kristalonu (což odpovídá přibližně těm 10 g)

Ad Oton + Lemarc
Tak že momentální poslední naměřený ph (v pátek) bylo cca v rozmezí 5,3 - 5,6....každej květináč to měl trošku jiný, ale zhruba v týhle hranici.
Co se týče substrátu, tak jsem použil mix o poměru :
- 30% substrát na pelargonie (tam by mělo být ph co si matně pamatuju zhruba mezi 6,5-7,5)
- 30 % kokos
- 30 % perlit
- a 10% vermikompost
Takže co se týče ph z použitýho materiálu, tak by mělo být teoreticky o.k.
Problém možná byl v tom, že počáteční substrát (tzn hned po naklíčení) možná nebyl úplně košer, protože letos jedu první sezonu a grower jsem objevil o trošku pozdějc (ještě že tak, to bylo to nejlepší, co mě v poslední době potkalo :-)).
Ale mám dojem, že to byl normální substrát pro pokojový květiny, takže nějakej smrtelnej úlet co se týče ph by tam být neměl.
Jediný co mě napadá (a že už mě napadlo kde co, když jsem nad tím špekuloval), tak ta prvotní výsadba, kterou jsem provedl do květináčků z lisovaný rašeliny, abych si ušetřil práci. Když jsem to pak přesazoval podruhý do konečný nádoby, tak jsem to tam musel šoupnout i s tím rašeliňákem, protože kořínky prorůstaj skrz a není jiná možnost, jinak bych urval plno kořínků a tu kytku bych asi trošku vyšokoval.
Takže možná se tam teď ta rašelina rozkládá a snižuje ph trošku rychlejc, než by to šlo standardní cestou. Na druhou stranu, kdo víte jak vypadá květník z rašeliny, tak moc velkej není...ale kdo ví ?...třeba to stačí na to, aby mě to sundalo ph z předpokládanejch cca 6 až 6,5 skoro o stupeň dolů.
Jestli to tím ale bude, tak podobnou blbost už příště neudělám.

Ad Lemarc:
Jinak co se týče Hydro, tak o tom samozřejmě přemýšlím, ale vzhledem k mý "pěstitelský nevyzrálosti" to nejdřív zkusím normálně v hlíně a až nasbírám nějaký zkušenosti, tak asi časem na Hydro přejdu. Ale nejdřív pěkně v hlíně a pak postupně dál.....člověk by měl mít taky nějakou soudnost :-)

Jestli vás ještě něco napadne, tak každou radu přivítám. Zatím dík všem.

Zdraví
Vysoký útes z nejvyššího pohoří vypínající se z nejnižších nížin nejvyšší náhorní plošiny

P.S. taky jsem dobře pokecal :-).....až budeš mít cestu, pošli PM a domluvíme se ....louka a les to jistí..:-)))

Old Post 28-07-2002 v 18:41 PM
Vysoky.utes je offline   Profil uživatele Vysoky.utes   Find more posts by Vysoky.utes   Foto galerie člena Vysoky.utes   Click here to Send Vysoky.utes a Private Message   Add Vysoky.utes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8486490 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív