Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » stavba 250w skrine
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
tskla
Nový Člen

Karma uživatele tskla - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 17

zbytečně složitě udělane

Old Post 16-04-2007 v 09:48 AM
tskla je offline   Profil uživatele tskla   Find more posts by tskla   Foto galerie člena tskla     Add tskla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 18

Nejsem si jistej jestli uz jsem to sem psal,ale myslim ze ne....
Ventilator plastovy WKV:

Zasílám požadované technické údaje. Regulátor otáček lze připojit, ale není součástí ventilátoru.

WK125- Ø 120

Výkon 410 m3/h
akust.tlak 47 dB(A
tlak 35,7mm H²O
Příkon 80 W
Statický tlak 350 Pa
WK125- Ø 120

47dB je kurevsky hodne,to bych uz asi neodhlucnil co myslite??

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 03-06-2007 v 21:19 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Svahadji
Kaya-man

Karma uživatele Svahadji - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 506  

Příspěvek č. 19

odhlučnit lze skoro vše.. jen je to náročnější na prostor..

*** HIPPIE KOKOT AMATÉR ***

Old Post 04-06-2007 v 12:05 PM
Svahadji je offline   Profil uživatele Svahadji   Find more posts by Svahadji   Foto galerie člena Svahadji   Click here to Send Svahadji a Private Message   Add Svahadji to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 20

2n Expiry: ten zvlhčovací okruh mám taky a nemůžu si stěžovat rozvádí mlhu rovnoměrně po celý ploše. Hodně záleží ,jak máš silnou a konfigurovanou ventilaci ve skříni. Mně zvlhčovačka jela po celou dobu svícení a větrák na ofuk kytek + odtah jeli 15min/zap 15min/vyp 24hod. Rozdíl ve vlhkosti když ventilace byla zap. a vyp. +-20% teplota kolísala o 2-3 stupně. Jen musíš mít uhel horního dílu trubky nasměrovanej tak aby zkondezovaná vodá tekla zpět. Spojovací článek mezi trubkama a hrdlem zvlhčovačky mám kališek na zuby.
když tak koukni na muj scrog 80x40 tam to mám.
Good luck

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 04-06-2007 v 12:44 PM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 21

Pro ventilator jsem schopnej/ochotnej udelat samostatnou sadrokartonovou krabici o rozmerech az 40*40*x cm,kterou bych asi jenom vycpal rockwoolem+prilez a vylez z krabice by byl sonoflex.V pripade,ze by v pestirne byl moc velky hluk,tak mozna celou pestirnu pred nalepenim folie vylepim mirelonem.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 04-06-2007 v 16:30 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 22


Ventilator uz je vybranej,bude to WKV 125 napojenej na regulator za 150 z GME.

Porad dumam nad tim osvetlenim.Nejlepsi by bylo mit 2vybojky napojeny na 1 predradnik.To by mozna slo napojenim 2*250w HPS na 1*500w predradnik???Newite nekdo o predradniku se 2 vystupama,nebo cemkoliv jinym pro 2 vybojky?Jinak bych pouzil 2*250w kazdou na svym predradniku.Predradnik Gib pro-V-T se da koupit za 1089Kc a vybojka Osram Nav-t za 250,popripade se da koupit ta lepsi Osram Nav-t(snad je to super nebo neco takovyho) za 400kacen.Dalsi moznost je pouzit 1*400w.Co myslite ze by bylo lepsi?Prikladam popis+nakres skrini.


Skrine:

A.Pestirna
vyska-180cm
sirka-150cm
hloubka-56cm

ventilace:WKV 125-420m3(kazdej udava neco jinyho,ale je to v rozmezi 420m3-470m3)

osvetleni:1*400w/2*250w

B.Rizkovna
prostor pro zakoreneni rizku/rozpoznavani pohlavi

vyska-50cm
sirka-100cm
hloubka-56cm

osvetleni:125w usporka pro kvet+cca 3*zarivky nurturelite
ventilace:newim

C.Matkrana
vyska-90cm
sirka-99cm
hloubka-50cm

osvetleni:200w usporka
ventilace:150m3/h Torin fan

D."technicka cast"
tadybudou predradniky,vzduchovani a jina elektrika+pozdeji i regulace a sdispleje s teplotou,vlhkosti a pH+Ec.

vyska-asi 20cm,newim kolik na to bude potreba
sirka-100cm
hloubka-56cm

E.prostor pro ventilatory
tady budou ulozeny ventilatory a pachovy filtry+odhlucneni rockwoolovou drti

vyska-50cm
sirka-50cm
hloubka-56cm



Az budu skrin stavet ze sadrokartonu,tak uz to postavim cely,ale dodelana bude jenom pestirna.Ta bude provozu schopna,ale matkarnu a rikovnu dodelam teprve az budou $.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 16-06-2007 v 13:32 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 23

Uz jsem se definitivne(moc "i/y",tak sem tam vsude nacpal mekky
)rozhodl pro verzi se 2 250w vybojkama.Sice si nebudu moct kvuli nutnosti dvou predradniku dovolit takovej luksus jako je stinitko Industria za 1100kc.Predradniky budou jak uz jsem psal 2*Gib PRO-V-T,ale s vybojkou si nejsem porad jistej.Urcite koupim nejakou
Osram Nav-T,ale kterou.

Vybiram mezi:
OSRAM NAV T STANDARD->311kc
OSRAM NAV T(SHC) ->asi 370kc
OSRAM NAV-T SUPER 4Y->411kc

Protoze uz takhle dam za osvetleni slusnej balik,tak bych nejradsi koupil Standard,ale nevim jak by se to kytkam libilo.Co vy na to?Myslim ze Nav-T jsou jak na rust,tak na kvet,ale byl bych rad,kdyby mi to sem nekdo napsal,kdo to urcite vi.Nerad bych si totiz nakoupil vybojky a pak zjistil,ze musim koupit jeste dalsi na rust/kvet.

Stinidla koupim "Velké proklepávané HOBBY"(chtel bych neco lepsiho,ale to bych utratil moc,kdyby to nestacilo,tak pak nekdy casem udelam upgrade,stejne budou potreba nejaky shitovy stinitka do matkarny a za zarivky.Cena tohohle veci bez objimky je 350woci.Nevim jestli mi na to v growshopu hodi za priplatek i objimku,ale kdyby ne,tak keramicka E40 se da sehnat za 70penez.

Ted kdyz to tak pocitam,tak si rikam co sem to ja kkt zase stvoril,dyt bych tou levnejsi vybojkou usetril jenom 200 ...Napiste ktera si myslite ze je nejlepsi(rekl bych ze Super,proze je spesl na kytky) a ja to koupim.

K tomu sadlokartonu->na jedny desce bude stat elektrocast a na druhy nad tim budou jenom rizky v rockwoolu,ale mozna si casem sestrojim aero,tak aby mi to nespadlo jak domecek z karet.Zatim sem z toho nic nedelal,tak newim kolik to vydrzi.Vy zkuseni plz napiste jestli to bude konstrukcne proveditelny.Predem dik.


Tenhle tyden jeste budu muset nechat doma schvalit velikost skrine(bohuzel porad bydlim s matkou,ale ne snad na dlouho), prestehuju nabytek,aby se skrinka vesla a dalsi tyden zacnu stavet.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Naposledy upravil Expiry 17-06-2007 v 18:55 PM

Old Post 17-06-2007 v 18:50 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Jiz brzy Příspěvek č. 24

Pred chvili prosel muj navrh skrine radou starsich.V pripade ze nebudete mit nikdo zadne pripominky,tak po vikendu nakoupim material a snad behem tydne uz bych mohl neco udelat,ale jenom v pripade,ze budu mit pujcenou Bosh akuvrtacku ,protoze sroubovat to vsechno rucne se mi opravdu nechce.Jeste se poradim jestli sadrokarton je ten nejlepsi material,byl bych totiz dost nerad,az po prazdninach(budu mit 12500kc )privezu domu aeroponicky propagatory a ony by mi propadli podlahou.

Nekdy koncem leta budu taky nakupovat hnojky Metrop-5l baleni od kazdyho(cena za 5l->2600kc),takze jestli nekdo planujete touhle odbou nakupovat hnojiva,tak se prihlaste,protoze 5l by mi doma lezelo docela dlouho,takze bych byl ochotnej 2l odlejt.Dost jsem o techhlech hnojkach premyslel,ale TomattoSeminar od growlandu me presvedcil.I prez to,ze tim co rikal vyvracoval teorie vetsiny ostatnich vyrobcu(Napriklad podle jeho teorie vyzivy rostlin je P-K 13-14 naprosto nevhodne hnojivo pro kvet),tak mu to verim a myslim.ze kazdy kdo ma alespon zakladni vzdelani o stavbe rostlinnych bude mu po konzultaci s nim musi dat za pravdu.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 21-06-2007 v 20:20 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Libang
...vyhul...

Karma uživatele Libang - 87% PěstitelskáKarma uživatele Libang - 87% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 121  

Příspěvek č. 25

čus , mas nejaky nový fota jak se to vyvíjí ?? docela by me to zajímalo..

Old Post 03-07-2007 v 13:56 PM
Libang je offline   Profil uživatele Libang   Find more posts by Libang   Foto galerie člena Libang   Click here to Send Libang a Private Message   Add Libang to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Jak to vypada+par vyfikundaci :D Příspěvek č. 26

Dneska vecer/zitra pred svitanim zautocime!!(pojedu do OBI).Uz mam domluvenej odvoz veci a pujcenou hitech Bosh akuvrtacku.Jelikoz jsem se sadrokartonem dosud nikdy nepracoval,tak jsem se vcera dozvedel par novinek.Treba to,ze se da rezat nozem a ze se !MUSI! sroubovat do takovejch Ucek.To je pro me novina,ja myslel,ze na to pujdu s maflem a sesroubuju to normalne vrutama a "Lkama" .Ty konstrukce mi trochu kazi rozpocet,vubec netusim,kolik to muze stat a hlavne na kolik to ve finale vyjde.Protoze sadros by neunesl 50kg(2*15l aero+ventilatory a neco spolknou i ty nadoby atp.),tak budu muset udelat podlahu rizkovny z drevotrisky a podeprit to sloupkama z lati(4sloupky,v kazdym rohu jeden).Sloupky prisroubuju ke konstrukci,takze se nebudou moct nikam ohnout(snad to "neschrustne",to by byla draha sranda).Pri dlouhych probdelych nocich,kazdou noc nemuzu usnout,protoze premyslim jak co udelat ve skrini ,jsem vymyslel,ze cast s elektrinou bude vysouvaci.Bude strop skrine,pak par cm mezera a druha deska na lizinkach.Tam bude veskera elektrina.Kdyz budu potrebovat neco predelat a nebo jenom skontrolovat jestli je vsechno v cajku,tak jednoduse vytahnu suplik.Protoze uz ted moje propocty presahuji mych puvodne zamyslenych 6000(dam do toho neco malo prez 8000),tak si nebudu moct dovolit bubbler,natoz Metrop.Proto je na svete varianta brod.Prvni grow,ktery bych chtel odstartovat za 2tydny,bude Plagron Royal-mix a 13 6,5l kvetniku.Par techto kvetinacu uz domama mam a tak jsem dneska zkousel,kolik se jich tam vejde a 10-13 rostlinek tam bude mit mista dost,dokonce mi mezi kvetnikama vysly docela slusny mezery.To je ale budoucnost,tak spatky k soucasnosti.
Dalsi vychytavka bude,ze privod a vyvod vzduchu bude prekryt kulatou mrizkou prez kterou pretahnu cernou silonku,takze by to mohlo vypadat jako reprobedny.Pak aby to bylo nejak simetricky,tak pridelam na par mist jenom ty mrizky s puncochou.

Drzte mi palce,at to neposeru a at to vypada aspon trochju jako skrin a ne jako chaloupka na kuri nozce .Zitra odpoledne snad uz bude skrin stat.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Naposledy upravil Expiry 13-07-2007 v 15:10 PM

Old Post 13-07-2007 v 14:55 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

!!!!NECEKANY ZVRAT!!!! Příspěvek č. 27

Tak po dlouhe konzultaci(spis konfrontaci)s otcem na tema stavba ze sadrokartonu jsem dospel k zaveru ze:

SADROKARTON NEKUPOVAT->NAPROSTO SE NEHODI

Taky tomu trochu napomohlo to,ze jsem si spocital,na kolik by me ta skrin vysla(pocital jsem to bez matkarny) a bylo to peknych 1800kc,coz je na to,jakej je to srac as moc.Nelenil jsem,dobehl dom a zacal googlovat.Objevil jsem desky s oznacenim OSB(pozdeji doplnim dalsi informace o tomto materialu),prodava se ve velikosti 125cm*250cm a v tloustkach od 1cm do 2,2cm,Dale jsou k dispozici dva druhy,pro nas vhodny je OSB 3,ktery je odolny proti vlhku a ma vysokou pozarni odolnost.Zaroven tlumi hluk.Cena jedne desky OSB 3 v tloustce 1cm je 110kc(myslim ze je to za desku,jenom jestli nemaj zase blbe napsanej cenik).

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Naposledy upravil Expiry 13-07-2007 v 19:31 PM

Old Post 13-07-2007 v 19:06 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Stavba=peklo a utrpeni Příspěvek č. 28

Po dnesnim prijemnem probuzeni,zase me nasr*li v obchode se drevem->na strankach maji "aktualni cenik".kde uvadi cenu za ty OSB desky jako kus a kdyz jsem ale rekl,ze chci tech desek 5,tak mi oznamil cenu neco nad 1200.Chvili jsem se tam s nim bavil o jejich cceniku(vse v ramci slusnosti) a on mi rekl,ze je uz 3roky starej=opravdu aktualni.Tak jsem tam tak chvili bloumal a premyslel co a jak,az konecne prisla zachrana!Firma ve ktere pracuje jeden znamy se zbavuje nejakych skrini a nabytku :kdoznatesouthpark,takvitejaksetvariCartmannaVanoce:.Je to sice takovy nic moc,ale myslim,ze kdyz si ty skrine trochu poupravim(maximalni mozna hloubka je 56cm a ty skrine maji tusim 60,tak prijde na radu maffflovani ),tak by to mel bejt cajk.Nevim jaky to ma rozmery,to mi rekne v pondeli az pujde do fachy.Zkusim z toho neco vykutit,protoze mi to usetri zhruba 1300kc a to se vyplati.

Nakupovat jsem byl,ale jediny co jsem si dopral byla filtracni vata .Mel jsem seznam snad se vsema vecma co budou do skrine potreba,ale tim ze bude jinej rozmer,tak nevim kolik ceho vzit.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 14-07-2007 v 16:31 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Tlumic hluku Příspěvek č. 29

Konecne snad tenhle thread zacne byt alespon trochu uzitecny->prinasim popis a parametry tlumice hluku SPT-GLX(tlumic z growshopu).


Kruhovy tlumic SPT-GLX se pouziva ke snizeni hluku sireneho potrubim.Konstrukcne je resen dvema soustrednymi valci s vyplni protihlukovou izolaci.Vnitrni plast tlumice je perforovany,na konci je opatren nastavci pro montaz potrubi.Pro vyssi tesnost spojeni s potrubim jsou nastavce na obou koncich opatreny gumovym tesnenim tvaru "T".

Plast vnejsi-plech hladky pozink tl. 0,55mm
Plast vnitrni-perforovane hlinikove potrubi tl. 0,1mm
Izolace-mineralni vata tl. 50mm
Doporucena rychlost vzduchu-max. 10m/s

Mezi vnitrim a vnejsim plastem je vzdy 10cm vaty.Tlumice se vyrabeji v delkach 50 nebo 100cm.

V tlumici nesmi kondenzovat voda!

Kdyz budete mit nekdo zajem,muzu vam poslat graf tlakove straty a graf snizeni hluku v pdf.(a nebo napiste kleckovi,ale to by nebylo nejlepsi bombardovat ho pozadavkama o zaslani parametru a pak si ho nekoupit).


Homemade
Zaklad budou tvorit samozrejme nejaky trubky,ale jaky?V uvahu pripadaji tri moznosti 1.pouzit plastovou trubku k vzduchotechnice(je tenci nez odpadni) 2.pouzit kamnarskou trubku 3.pouzit aluflex.Kazda z moznosti ma nejakou nevyhodu.Plastova trubka je dost tlusta,ale vcelku snadno by se do ni delaly diry a zaroven by byla dostatecne pevna.Kamnarska trubka by byla asi nejlepsi diky sve tloustce a pevnosti,ale precejenom udelat do 50cm dlouhy plechovy trubky diry by nebylo snadne(kouknu se v shopu jak je silna a uvidime).Aluflex je snadno derovatelnej,ale je dost mekej a ma krivy steny,ve vzduchotechnice by vsechno melo byt co nejrovnejsi a nejhladsi(abych neudelal misto tlumice zesilovac ).Protoze plastova trubka stoji desny prachy,tak bych na vnejsi plast urcite pouzil trubku od kamen,zaroven bych plast vyloucil i z vnitrniho plaste,protoze nejenom jeho cena je neunosna,ale vrtat desitky nebo dokonce stovky der do plastu by bylo dost namahave,navic je dost tlustej.Zbyla tedy trubka ke kamnum a flexopotrubi.myslim,ze by ta kamnarska roura mohla jit prorazit napriklad sroubovakem nebo necim podobnym(kdyz do nej trochu tuknu ,nebo nuzkama.Problem je ale deformace roury,dalo by asi dost prace ji neznicit a predstava ze uz jste u konce a najednou je z toho placka .Dalsi problem by mohli byt otrepy na vnitrni strane trubky.Pak je tu jeste ten aluflex,ale ten bych pouzil jen v nouzi nejvyssi.Trochu o tom popremyslim,pak se kouknu po obchodech,jak co vypada a jak by to z toho slo...Mezi plaste bych dal stavebni rockwool,mozna by sel i ten co se da koupit v growshopu a muzete si z nej narezat vlastni kostky,ale nevim kolik to stoji a jak moc je to husty.Temer urcite budu must neco podobnyho delat na svyho mazlika s 47dB(vyvod budu mit namirenej primo k posteli .

Co Vas/Me v brzke dobe ceka
Zanedlouho(snad zitra) zacnu stavet konstrukci na skrin a da-li panbuh(doufam ze jo,jinak se uz vazne naseru),tak kolem ctvrtka budu mit kotove i steny.
Pak prijde elektroinstalace(v suplicku :P ) a pripojeni ventilatoru.Tesne po dokonceni toho vseho prijde na radu stavba pachace a pak mozna i tlumice hluku.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 16-07-2007 v 15:52 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 30

Snad uz se vse v dobre obraci->videl jsem ty skrine a myslim si,ze by mely byt OK(jen abych to nezakriknul).

To bych to nebyl ja,kdybych si nevymyslel zas nejakou pi*ovinu(damy jiste prominou ).Zalibily se mi systemy od Gardeny,hlavne ty dripy.
Mam doma stos letaku s popsanou konstrukci Micro-Drip-Systemu od gardeny.Az budu mit pujcenej fotak,tak to vyfotim a prepisu potrebne komponenty+spocitam cenu za system.....Budu mit mozna pujceny cerpadlo co ma asi 2,5baru,ale taky 75dB a samozrejme bude mit taky solidni wattaz.Jeste to promyslim,ale kdyz bych ho hodil do spinacek rekneme na 30min a ke kazdy kytce dal 2kapace s prutokem 4l/h=4l/30min,tak by to bylo na 6,5l kvetinace az moc.Spinalo by se to nekdy kolem poledne(asi bych kytkam nastavil den tak,aby nekdy touhle dobou vstavaly),protoze to jsou sousedi ve worku a ja vetsinou taky nekde litam.Uvidime jak se to vyvrbi.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 16-07-2007 v 22:05 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Ceny Příspěvek č. 31

Osvetleni

2xpredradnik Gib Pro-V-T.............1085kc/ks=2170Korun

2xStinitko velke hobbi vcetne objimky.......450kc/ks=900penez


Ventilace

ventilator plastovy WKV 125......2575kc vcetne postovneho

Elektrika

Spinaci hodiny na DIN listu.....350kc+100postovne

Stykac 2pol. na 240V a 20A.....350+100postovne(me kvuli nejake administrativni chybe vysel jenom na 200 )

Skrin....0Kc....cena kdybych stavel cca 1500

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Naposledy upravil Expiry 18-08-2007 v 18:20 PM

Old Post 17-07-2007 v 18:05 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lahamila
Stálý Člen

Karma uživatele lahamila - 93% PěstitelskáKarma uživatele lahamila - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 32

tak chlape povidej, jak to zatim s tou skrini vypada

Tady by mělo být asi nějaké moudro...
...ale není

VIDEO TUTORIALY: Kompletní INDOOR videoprůvodci - bio, hydro, stavba a bezpečnost pěstování

Old Post 18-07-2007 v 23:16 PM
lahamila je offline   Profil uživatele lahamila   Find more posts by lahamila   Foto galerie člena lahamila   Click here to Send lahamila a Private Message   Add lahamila to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-07-2015 - Stavba skříně - 3 odpovědí
22-12-2016 - Stavba Matkárny - 70 odpovědí
23-06-2011 - Stavba Skříně - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3850500 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív