Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
pokial si neposkodil korene .... tak to ta kytka rozchodi.
alebo pokial ta zemina nie je silne prehnojena.
PS: klasicky prechod ... sok ... a zotavenie. najlepsie presadit bez otrasenia zemi z korenov.
I've come a long way, I used to think of myself as nothing but a loser, but I'm here now and I'm winnin'. I'm startin' off fresh, and this is the beginnin'. JUST NEVER GIVE UP. peace
neviděl jsem původní květináč, ale takovou kyti bych ještě nepřesazoval. no myslím že to bude tou půdou, na muškáty je substrát dost hnojenej, takže malá kytička nerozdejchala to hnojivo, prolej to dostatkem vody a nech to vyschnout.
ale zásadní problém vidím v tom přesazení, neměls tam dávat ten substrat, nebo tak max 30%, chce to písek, černozem, hodně vzdušnej substrát......
je otazkou po jake dobe po presazení se ty fleky projevily
Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.
Hele, tak jsem kouknul na tu fotku a nechápu čeho se bojíš...kytce nic není, jen je trochu povadlá po přesazení...uvidíš, že do zejtřka bude zase ok a začne ve větším květináči růst mnohem líp než rostla do teď!
Původní příspěvek od radew a co mám dělat s tou zemí ? Když sem ji po přesazení zalil, tak voda zůstala na vrchu a nechtěla se vsáknout.. asi 2 hodiny po, sem strčil do hlíny prst, jestli je hlína níž ve kvjetináči vlhká, a vona byla uplně suchá.. ta voda se prosě nevsákává.. a jak ste mi radily že to mám přelejt, tak se bojim, že mi kytka shnije.. co mam dělat ?
Ak tú kytičku necháš v tej hline,tak na 100% bude po nej.Z čoho bude žiť,keď sa k nej nedostane voda a živiny?
Zožeň vhodnejší substrát(napr. mne sa osvedčil"na kaktusy a sukulenty),zamiešaj do toho aspoň 20-30% perlitu a presaď to tam.Možno to ešte rozchodí.Ak to je tak,ako píšeš,tak to sprav okamžite.
Ale aj tak nechápem,ako to že to do tej zeme nevsiaka,to je nejaká divná zemina,každá rastlina predsa potrebuje aspoň trocha vody,je to nejaké divné.A nabudúce nešetri,neoplatí sa
A ten zbytok toho substrátu vyhoď.
Mohl si nejspis porusit korenovej system ale i tak jestli ti tam pri presazovani zustal aspon hlavni korinek tak by to melo frcet z vesela dal..ja prave taky nedavno presazoval na svoje polco ale uz vetsi kytky tak kolem 80 cm,kamos je privez uz takovy napul povadly ale uz je to pohoda listy uz se zase vysponovaly a kytii jedou vesele dal..
4 Radew
Základem veškerého pěstění je zajistit, aby rostlina neseděla ve vodě. Ať už je to v přírodě, na poli kdy jakákoliv plodina, pokud nemá odtok přebytečné vody začne po určité době hnít nebo v květináčích, jakékoliv velikosti. Odpad (odtok) přebytečné vody je nesmírně důležitý, a proto jsou v těch profesionálních květináčích ty různé druhy děr.
Přesazovat se má podle rad zahradníků nejlépe navečer anebo když je oblačno či zataženo, aby došlo k co nejmenšímu narušení cyklu přesazované rostliny.
Když pěstuji v kontejnerech, předem do nich udělám (vyvrtám)odtékací otvory, nikoliv však úplně do dna, ale asi kolem 0.5 či 1 cm nad vlastním dnem, tj. po stranách. Navíc nařežu tak 2 až 3 cm styrofoam pěny (co se používá na balení elektroniky apod.) na malé kostičky, je to levnější než kupovaný keramzit, nebo použiji takovou tu pěnovou (styrofoam) již tvarovanou výplň, která se používá jako výplň v krabicích, bednách apod. Pokud si nejsem jist čistotou, proleji to vařící vodou smíchanou s Javexem (bělidlo na prádlo), nechám uschnout a pak nasypu na dno květináče či kontejneru. Na to pak položím buď čtvercový či kulatý výřez tzv. zahradnického textilu (podle tvaru květináče), aby půda nepropadávala mezi styrofoam. Pak teprve přidám dobře smíchaný substrát (hlína, perlit, vermiculite, písek, rašelina, vápno, kostní moučka, atd. podle doporučených poměrů).
Takový kontejner je pak bezproblémový, nikdy nepřelitý, odpadové otvory se nezacpávají a na dně květináče vždycky zůstane trochu vody. Na konci sezóny, pak obvykle substrát odstraním (přidám třeba k jahodám) , celý květináč včetně styrofoam dobře omyji, "sterilizuji", uschovám někde v suchu a jsem připraven na další rok.