Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Vzhůru kořenama-Jde to a nebo ne?Přímé srovnání s normálním růstem - Pokus s řízky 2
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9 »
Tak jak na vás působí tento thread(pokus)?
Zajímavej pokus,určitě svůj smysl tento thread má.
Zase jedna píčovina..Hmmmm
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
hehelum
Stálý Člen

Karma uživatele hehelum - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 113  

Příspěvek č. 97

hele, me se vic libi ty kyticky co rostou korenama nahoru, vzdyt maj krasny palice. Ale foto muze klamat samozrejme.

Old Post 29-04-2006 v 18:54 PM
hehelum je offline   Profil uživatele hehelum   Find more posts by hehelum   Foto galerie člena hehelum   Click here to Send hehelum a Private Message   Add hehelum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 98

hehelum - Jsou pekny oboje kyticky.Jenom je fakt,ze vizualne vypada,ze na kytkach co rostou v normalni poloze je toho vic.Ty co rostou vzhuru kornama rozhodne spatne nevypadaj.Bude to tezkej boj si myslim a sam jsem zvedavej kdo bude vitezem he he..

-Jinak dik vsem za chvalu a ohlasy.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 13-05-2006 v 20:48 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Obecné 84 den květu 12/12 Příspěvek č. 99




84 den květu 12/12


Poslední, 84 den květu!

-Tak a je to tady.Posledni den kvetu.Celkem byly vsichni ucastnici 84 dni na svetelne periode 12/12.Od posledniho update se toho moc nezmenilo,akorat jsem je okolo 73 dne kvetu zacal vsechny zalevat jen cistou vodovodni vodou,takze holky dostaly i mensi flushing tak jak se slusi a patri.Do 73 dne jsem je zaleval pravidelne vodou s hnojkama ktera leckdy dosahovala 10 nasobne koncentrace doporucene vyrobcem hnojiva (AH).Hnojil jsem prevazne na rust a to i v plnem kvetu.Zadne problemy se kvuli tomu neprojevily.Celou dobu si kyticky udrzely krasne zelenou barvu,protoze jakmile jsem videl naznak zloutnuti hned dostaly hnojky na rust - květ nekvět he he

Fotky

1 Jako vzdy fotka ucastniku pokusu visicich vzhuru korenama tak jak si visi v growroomu.Muzete videt spejli ke ktere je jeden rizek privazan.Duvod je ten,ze se mel snahu neustale ohybat nahoru prestoze je na nem povesene zavazi.Taky si muzete vsimnout provázků (zelených) na kterych je dole privazane zavazi.Docela pekne je videt humus a vodni kamen na stenach roomu od toho jak to strikam vodou.Dodnes jsem neprisel na to,jak tyhle mapy z growfolie snadno vycistit.Vodou to moc nejde,pripravky na sklo take ne..Folie je dobra vec,ale udrzba je hrozna.Kazdopadne na tom muzete alespon videt co vsechno vam v boxu ulpi na stenach a pokud mate vymalovano primalexem,je po kazde sezone nater nezbytny,protoze umyt to s primalexu nikdy nepujde.


2 Dalsi ucastnici rostouci v normalni (klasicke) poloze.Muzete videt jak zezloutly,coz je zpusobene flushingem (podavanim ciste vody bez hnojiv).Za tech 10 dni co jsem jim dopraval jen obycejnou vodu,vysaly z kelimku veskere ziviny.


3 Klasicky oba ucastnici pokusu visici vzhuru koreny.Muzete srovnat s meritky (zapalovace atd).Rizek vlevo nesl 18g zavazi a ten vpravo 12g zavazi.Ty kulicky dole na provazku jsou zavazicka ktere jsem aplikoval,abych zamezil jejich snaham o neustaly rust smerem vzhuru.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 15-05-2006 v 03:03 AM

Old Post 13-05-2006 v 20:49 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Obecné 84 den květu 12/12 Příspěvek č. 100




84 den květu 12/12

-Pokračování předchoziho příspěvku.

Fotky

1 Tady si je muzete prohlednout s kratsi vzdalenosti.Pohled trosku shora.


2 Dalsi 2 borci,tentokrat ti co rostou v normalni poloze.Velikost porovnejte se zapalovaci v kelimkach.Zluta barva je zpusobena predchozim flushingem.No jinak bych rekl,ze velikost palic se nijak dramaticky nezmenila pridanim dalsich 18 dni kvetu.Rekl bych,ze hlavni palice se trochu zvetsily,ale nijak vyrazne.Myslim,ze maximalne o cca 4milimetry oproti minulemu update.Skoda,ze jsem to tehdy nezmeril poradne,vedel bych ted vic.Kazdopadne mensi palice na stonku se urcite zvetsily a ted jsou to moc pekny salamky.Kdyz jsem tyhle kytky postavil na stul uz absolutne nedrzely stabilitu tim jak jsou palice tezky.Takze prozatimni zaver je ten,ze prodlouzenim doby kvetu jsem nic nepokazil.Naopak hmota palic jeste narostla,ale prevazne tech spodnich.Centralni palice se uz moc nenafoukly.Jak to bude se silou a vyslednym efektem (high) se teprve uvidi az to ususim a poradne otestuju.



3 Pohled na stejne ucastniky,tentokrat trosku shora.No nejsou nadherny?Mňam,mňam

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 14-05-2006 v 00:37 AM

Old Post 13-05-2006 v 20:50 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Obecné 84 den květu 12/12 Příspěvek č. 101




84 den květu 12/12

-Pokračování předchoziho příspěvku.

Fotky

1 Tady je opet jeden z rizku rostoucich v normalni poloze.Je to ten,ktery mel od sameho zacatku 2 vetve.Obe vrcholove palice jsou paradni a nemaj chybu.Celkova hmota z nich bude nejspis vetsi nez z jedine centralni palice kterou ma druhy ucastnik pokusu.Nevim jak by vypadala centralni palice kdyz bych mu jednu vetev hned zpocatku ustrihnul,ale myslim,ze takhle na ty kytce bude huleni vic nez kdyz bych tu jednu vetev zpocatku odstranil.Meritka jsou zapalovace - klasika.




2 No a tady moje chlouba.Sice hlavni palice moc od posledne nepovyrostla,ale zato povyrostly ty minipalicky na hlavnim stonku,takze ted je to jeden peknej salamek.Ten kelimek co je na hlavni palici je ten samej s kteryho tahle kytka vyrůstá.Je to takova raritka a moje chlouba.Na tuhle kytku jsem opravdu hrdej.Jsem zvedavej kolik toho z ni nakonec bude.Zatim se neodvazim tipovat.




3 Makro centralni palice kytky z predchozi fotky.Muzete si vsimnout,jak uz jsou vsechny blizny hnedy - je to totalni prezrati (podle zakladnich pravidel sklizne).Z takovyho huleni by mel bejt totalni stoned stav.Zadny energeticky a vysmaty high by se nemelo konat - uvidime,necham se prekvapit.


-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 14-05-2006 v 00:40 AM

Old Post 13-05-2006 v 20:52 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Obecné 84 den květu 12/12 Příspěvek č. 102




84 den květu 12/12

-Pokračování předchoziho příspěvku.

Fotky


1 Opet ta sama palice z predchoziho prispevku.Tentokrat s kvalitnim meritkem.Takhle jsem to mel zmerit minule,abych videl rozdily a jestli se vyplati prodlouzit dobu kvetu.Jeji prumer je nejakych 45-50 milimetru (jako celkem slušný péro).V délce bych ji ovšem nechtěl konkurovat (cca 30cm).


2 Tady muzete videt srovnani palic ucastniku pokusu rostoucich v normalni poloze (koreny dolu).Muzete videt,ze kytka ktere jsem ponechal obe vetve od sameho zacatku ma vic palicek.S nejvetsi pravdepodobnosti z ni bude vetsi vynos nez s kytky ktera ma jen jednu vetev a jednu centralni palici.Tezko rict,jestli se vyplati jet jen jednu palici a vetve strihat a nebo vetve radsi ponechat.Musel bych provadet dalsi serii experimentu.Mozna to nekdy zkusim,at se zjisti konecne kde je pravda a tohle vecne dilema na groweru se jednou pro vzdy uzavre.



3 Na zaver jako vzdy pro porovnani vsichni ucastnici pokusu pohromade.Rust se jiz davno zastavil.Dosazena vyska je cca 30cm.Meritek tam mate dost,tak muzete porovnavat.Objem substratu v tech kelimkach z kterych kyticky rostou je 100ml.Tohle je posledni fotka ucastniku pokusu jeste naživu.Po vyfoceni jsem je nemilosrdne po 100 dnech v growroomu definitivne setnul.No zvyknul jsem si na ne,vzdycky je mi to trochu lito,ale svuj ukol dobre splnily,jejich zivotni pouť došla až na samý konec....




-Klasicky jsem to musel opet rozdelit do nekolika prispevku,protoze se mi z nejakejch me neznamejch duvodu prehazovaly fotky.Minimalne za rok co sem fotky postuju,nebyla tahle zavazna chyba opravena a ani alespon vysvetleno proc se tohle deje.Nechapu,jak je neco takovyho po roce vubec mozny,pokavad mame spolecnymi silami tvorit tento server.V threadu co by jste chteli v nove verzi groweru je toto zmineno alespon 10x a co se deje?Nic...Sereme na to,jede se dal,akorat se zacalo navic vybirat vstupny.No nic no.Musel jsem si ulevit,protoze to byl fakt porod to sem dostat a uz me tohle opravdu sere!Se na to radsi snad vykaslu,nez abych sem musel slozite postovat fotky a nikdo nebyl schopnej s tim za rok a mozna i vic neco udelat.Stydel bych se poskytovat takovy sluzby,obzvlast pokavad jsou v dnesni dobe v podstate placeny.Fuj!



Tak ať to roste

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 14-05-2006 v 01:09 AM

Old Post 13-05-2006 v 20:53 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weider
Stálý Člen

Karma uživatele weider - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 103

to:Jahudka!

na tejto fotke dolu...
http://grower.cz/forum/showthread.p...30&pagenumber=2
...mas/mal si taky bieli povlak na listoch.Cim to mohlo byt?a ako si to riesil?mysliz ze vysokou teplotou?

Old Post 14-05-2006 v 11:57 AM
weider je offline   Profil uživatele weider   Find more posts by weider   Foto galerie člena weider   Click here to Send weider a Private Message   Add weider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 104

weider - Nevim jakou konkretne fotku mas na mysli.Jestli myslis 1 fotku z prispevku 60 tak to je jen vada fotky.Nejspis odraz svetla od listu ktere byly v dobe foceni orosene vodou.Nevybavuje se mi,ze by na listech byl nejakej povlak.Problemy byly jen zpocatku s usychajicimi konecky listu,ale to se casem spravilo.Nevim presne cim to tehdy bylo,ale nejspis problem s koreny (tak se to projevuje) nez se kyticky poradne chtily.Trosku jsem to na zacatku neodhadnul se zalivkou,precijen to je neco jineho nez kyticky rostouci normalne.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 14-05-2006 v 12:38 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TWiSTY
Stálý Člen

Karma uživatele TWiSTY - 63% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 105

Perfektni neco si takowe si zaslouzi K+........Přeju hodnestesti

*smoke weed every day*

Old Post 14-05-2006 v 13:12 PM
TWiSTY je offline   Profil uživatele TWiSTY   Find more posts by TWiSTY   Foto galerie člena TWiSTY   Click here to Send TWiSTY a Private Message   Add TWiSTY to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TWiSTY! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Organika Roots report řízků rostoucích v normální (klasické) poloze Příspěvek č. 106





Roots report no1

A jak dopadly kořeny?

-Jak jsem slibil na zacatku,pripravil jsem pro vas mensi prurez korenovymi systemy ucastniku tohoto pokusu.V tomto prispevku se podivame na kyticky co rostly v normalni poloze (koreny dolu).

Fotky

1 Takze na prvni fotce muzete videt kelimek z ktereho vyrustaly vsichni ucastnici tohoto pokusu.Je to kelimek o objemu 100ml.Velikost si muzete dobre porovnat se zapalovacem.Fotky hodne matou a na tehle fotce je pekne videt,ze kelimky z kterych kyticky rostly jsou opravdu male.Muzete si vsimnout pokryti řasami na povrchu substratu.Zpusobilo to svetlo ktereho mely kyticky dostatek odspoda az nahoru.Nijak jim ty řasy nevadily,nebo spis jsem zadne zmeny kvuli řasám nezpozoroval.Jsou to fotky tesne pred setnutim.


2 Tady uz je mame oba ucastniky pokusu venku z kelimku.Muzete videt,jak korinky pekne prorostly celym kelimkem,ale presto na spodni strane je videt,ze tam je korenu vic nez v pulce a nebo nahore.Je to zrejme uplne normalni a je to patrne zpusobene tim,ze koreny se rozrustaji hlavne v mistech kde je dostatek vlhkosti a dole je vlhkost samozrejme nejvyssi narozdil od vrsku kde to obcas vyschne.


3 Korenovy bal jsem rozriznul abych se mohl podivat jak koreny prorostly uvnitr substratu.Bohuzel na fotkach to neni temer vubec videt.Zato muzete pekne videt Rw kostky v kterych jsem do kelimku rizky sazel.Rw kostky jsou dobré měřítko.Ty Rw kosticky jsou nejmensi co jsem videl a pouzivaji se na rizkovani,pripadne sazeni semen.Velikost cca 2x1,5x1,5cm.Substrat byl hlina + perlit v pomeru 1/3 perlitu a 2/3 hliny.Hlina byla pouzita obycejna z OBI,perlit koupen v growshopu.


4 Na tehle fotce vidite to same jako na predchozi,akorat jsem tam prilozil pro predstavu meritko (zapalovac).Je to posledni fotka rizku rostoucich v normalni poloze,pak uz jsem je definitivne setnul.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 15-05-2006 v 03:02 AM

Old Post 14-05-2006 v 13:29 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Organika Roots report řízků rostoucích vzhůru kořenama Příspěvek č. 107










Roots report no2

A jak to dopadlo s kořeny vzhůru?

-Tak v tomto prispevku se podivame pro zmenu na korenove systemy kyticek rostoucich vzhuru koreny.

Fotky

1 Na fotce vidite shora kelimek v kterem rostly kytky visici koreny vzhuru po celych 100dni.Vidite jasne,ze velikost kelimku je opravdu mala.Prumer cca 7cm.Muzete srovnat s metrem a korunou.Na povrchu substratu se narozdil od kelimku v kterych rostly konkurenti v normalni poloze zadne rasy neobjevily.Nejspis to zpusobilo to,ze na povrch substratu nesla plna palba 400w narozdil od jejich konkurentu kteri si rostly v podstate primo pod lampou..

2 Tady uz je vidite tesne po tom co jsem je vyndal s kelimku.Kelimky jsem musel rozstrihnout abych neporusil korenovy bal.Odstrihnul jsem vsechny provazky kterymi byly privazane vetvicky aby se nekroutily stale smerem vzhuru,odstranil závažíčka i špejli a otocil jsem je do normalni polohy v ktere jsou na fotce.Hned jak jsem odstrihal vsechny vazaci prvky vetvicky mely hned snahu se stocit zpatky do normalni polohy.Je videt,ze i kdyz jsou rostliny znasilnovány timto zpusobem i delsi dobu,presto se mají snahu neustale stacet smerem vzhuru.Jako meritka slouzi prilozene zapalovace.

3 Oba dva korenove baly tesne po vyklepnuti rostlin z kelimků s meritkem.



4 Korenovy bal jednoho z ucastniku pokusu.Muzete si vsimnout ras ktere se vytvorily na korenech.Je to v miste kam pražilo porad svetlo a protoze je kelimek bile barvy a je trochu prusvitny,vytvorily se uvnitr kelimku rasy.Temi rasami jsou koreny v nekterych mistech uplne pokryte,ale asi to rostlinkam nijak nevadilo.Nepozoroval jsem kvuli tomu nejakou stagnaci nebo cokoliv jineho.Kazdopadne je na tom videt,jak je potreba mit v growroomu vsechny hadicky (napriklad drip) a nebo kyble (bubbler a jine hydrosystemy) pokud mozno v cerne barve ktera nepropousti svetlo.Pak nemaj rasy prilis sanci se nekde vytvorit.Napriklad u dripu se kvuli rasam muzou ucpavat kapilary,u tropf blumatu kapace.Ja ale pouzivam hadicku v cerne barve,takze s rasami uvnitr samozavlazovaciho systemu problemy nemam.Nikdy se mi neucpal jedinej kapač a v hadicce je po pul roce pouzivani pekne cisto temer jako by byla nova.



5 Korenovy bal druheho ucastnika pokusu visiciho vzhuru koreny.Na tomhle balu se temer zadne řasy nevytvorily.Asi to je zpusobene tim,ze byl vice v zakrytu s lampou a tak na kelimek slo i mene svetla.Alespon jsou lepe videt koreny a cely korenovy system.Muzete se vsimnout,ze nejvice korenu je dole,kde se i nejdele udrzuje po zaliti vlhkost.Vyplyva z toho tedy,ze nejvice korenu se vytvori v miste kde zustava nejdele vlhkost a je s nejvetsi pravdepodobnosti uplne jedno jestli je voda nahore nebo dole..V kazdem pripade je struktura korenu trosku odlisna od rostlin visicich normalne,coz je i videt.V ty spleti se ale moc nevyznam odkud co kam vede,tak je tezke delat nejake zavery.Z pozorovani tohoto korenoveho balu bych rekl,ze koreny rostly prvni shora dolu a kdyz bylo dole korenu dostatek tak se zacaly stacet opet nahoru.Je to jen moje domenka,ve skutecnosti nelze zjistit jak to doopravdy bylo.Kdyz se bal rozrizne nozem,tak ve vnitrni spleti korinku neni uz videt nic,tak musim usuzovat podle toho co je videt na povrchu.



6 Na tehle fotce muzete videt opet korenovy system jednoho z ucastniku pokusu.Je to ten ktery je hodne porostly řasami.Pohled je zespodu a pokavad si srovnate strukturu korenu s fotkou číslo 2 v predchozim prispevku tak vidite,ze struktura korenu je jina.Nevim jak to popsat,ale kytky co rostly v normalni poloze maj korenovej system takovej usporadanejsi a vic urovnanej narozdil od korenu vzhuru.Koreny vzhuru maji korenovy system spise chaoticky a rostlo se jim proste tak jak se jim zrovna chtelo i kdyz hustota korenu je v obouch pripadech stejna.Dole vic,nahore min.Navic to i vypada,ze koreny u kytek rostoucich v normalni poloze jsou zdravejsi (jsou proste vic bile).Ovsem ve vitalite rostlin jsem zadne rozdily nepozoroval a ty tmavsi koreny u rizku visicich vzhuru koreny muzou byt zpusobene nikoliv hnilobou,ale temi řasami.



7 Opet korenovy bal,tentokrat druheho rizku.Je to ten co neni moc prorostly rasami a proto je na nem struktura videt docela dobre.Doporucuju zvetsit tem koho to zajima.



8 Tady oba korenove baly po rozriznuti nozem.Muzete videt Rw kosticky v kterych jsem rizky sazel.Korenova struktura bohuzel videt neni,protoze korinky jsou vlastne preriznute a tak jemne vlasky zachytit na fotku nejde.Neni to videt ani okem,takze ani ja jsem z toho nic moc nemel a nic zvlastniho jsem na rozriznutem balu nepozoroval.Koreny je samozrejme prorostly cely objem substratu stejne jako u rostlin rostoucich v normalni poloze..



9 Tady uz visi koreny vzhuru vsichni.Kazda kytka se tehle polohy jednou docka,pokavad pestitel v prubehu neco nepodela a svoje kyticky napriklad nejakou nestastnou nahodou neutrapi.Dve rostliny jsou na to uz s pokusu zvykle a tem to problem zajiste nedela a ty druhe dve co rostly koreny dolu si musi na takovou nezvyklou polohu po cas suseni zvyknout.Snad jim to moc nevadi.No a takhle jsem je zavesil po tom co jsem je definitivne setnul.Zadny listy jsem nestrihal,proste jsem rostliny utnul a dal je ususit.Listy pri suseni by mely slouzit k tomu aby se z palic pomaleji odparovala voda a tak budou schnout dele.Melo by to mit teoreticky vliv na vysledne high (nekde jsem to tady cetl).Podobny pokus se susenim ted provadi sinuhet,takze jsem to zkusil udelat stejne jako on.Vysvetleni proc to tak susit se mi zda celkem logicky i kdyz je fakt,ze konecnej efekt tohoto susiciho zpusobu bude nakonec nejspis nepatrny a neznatelny.Proc to ale nezkusit že..


-Takze zbyva ususit,zvazit a o tom to bude priste.Ted mam uz nastesti klidek a pohodu.Byla to opravdu kurevsky narocna prace,ale co bych pro kyticky a pokusy neudelal.Doporucuju dat si brko nebo 2,pak si k tomu sednout a poradne si to precist a prohlidnout poradne fotky.Opravdu tohle stalo za to.Je to s trávou unikat ve svetovem meritku a muzete ho videt jenom tady na groweru pokavad to nekdo nezkopiroval jeste jinam.


Takže ať nám to krásně roste


-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 15-05-2006 v 03:02 AM

Old Post 14-05-2006 v 13:38 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gustav makovec
Stálý Člen

Karma uživatele gustav makovec - 27% PěstitelskáKarma uživatele gustav makovec - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 139  

bez lidí Příspěvek č. 108

jako je Jahůdka! nikdy nebude pokroku,páč když se to nezkusí,tak se to nezjistí,že...

Old Post 14-05-2006 v 13:56 PM
gustav makovec je offline   Profil uživatele gustav makovec   Find more posts by gustav makovec   Foto galerie člena gustav makovec   Click here to Send gustav makovec a Private Message   Add gustav makovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sqott
Stálý Člen

Karma uživatele sqott - 93% PěstitelskáKarma uživatele sqott - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 282  

Příspěvek č. 109

je to krasa az zrak prechazi...zajimalo by me asi byl nakej wetsi rozdil w g pri pesteni normalne a koranama nahoru.....kazdopadne --->K+

-->TADY JE MOJE KITI POD 400w..for grower 2.<-- OSVĚTLOVÁNÍ ROSTLIN 2
-->TADY JE MOJE KITI POD 400w..for grower 1. <-- OSVĚTLOVÁNÍ ROSTLIN 1
WOKO ZA WOKO A NAKONEC BUDEME WŠICI SLEPÝ....
... A ŘEKL:..BUDIŽ SWĚTLO...A ZAČALO SE SWÍTIT KYTKÁM....
...SEX DROGY DRUM IN BASS... ... //...// ...DEJ TOMU ČAS A UWIDÍŠ CO SE STANE......
Co je osmý diw swěta????--->GANJA .../// ... .....A KOUKNI SE SEM..

Old Post 15-05-2006 v 13:39 PM
sqott je offline   Profil uživatele sqott   Find more posts by sqott   Foto galerie člena sqott   Click here to Send sqott a Private Message   Add sqott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 110

pekny experiment, no jenom se mi to zda nebo ty kytky ktere meli koreny vzhuru maj lepe prorostly kvetinac nebo mam uz tak spatny oci??

Old Post 17-05-2006 v 19:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 111

Kus hoven - Řekl bych,ze to bylo skoro stejny.Zadny extremni rozdily v tom nebyly..Ja osobne jsem si žádných vetsich rozdilu nevsimnul.Spis je trosku jina struktura tech korinku.Řekl bych,ze u korenu vzhuru jsou koreny usporadany vic chaoticky než u tech co rostly v normalni poloze.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 17-05-2006 v 19:55 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 112

a tak to jo na fotce aspon me se zdalo ze ty vzhuru maji prorostly cely kvetinac a normal spis dole..... asi jsem slepej

Old Post 18-05-2006 v 12:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8618900 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív