Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Nemusím se bát úsporek?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Dmychač
Nový Člen

Karma uživatele Dmychač - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 6  

Nemusím se bát úsporek? Příspěvek č. 1

Nemám možnost pěstovat venku, tak už leta zvažuju indoor.

Heleďte, úsporky mě celkem dostaly, nemuset řešit teplo (hluk a mnohem větší vznik pachu způsoben teplem a silným odtahem..) je fakt polehčující okolnost celého toho dlouhaletého odkládání.

- Zajímá mě jestli jich nemusim mít víc, nebo postačí jedna 250W na 2-3 rostlinky?

- Účinnost lamp pro růst i květ, vs oddělně. Chtěl bych neřešit výměnu lamp, tak bych chtěl pořídit lampy s obojím spektrem. Jak moc rozdílný výsledek získám oproti druhému řešení, lamp pro růst a květ odděleně?

Chtěl bych mít almaru na dvě patra, mám dost vysokou, připravenou. Skříně na kabáty jsou moc fajn.

Rozhodl jsem se vejít do pětky a povedlo se mi to viz obrázek. Jakékoliv názory na výběr vítány.
http://uppix.net/3/6/4/b7411b97d1d7...f02e476b78f.jpg
Dostanu dostatečně pevný, pod lampou očekávaný produkt?

Old Post 11-12-2011 v 17:57 PM
Dmychač je offline   Profil uživatele Dmychač   Find more posts by Dmychač   Foto galerie člena Dmychač   Click here to Send Dmychač a Private Message   Add Dmychač to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 2

Kup 2x Květ i podtím to poroste. Je jasné že pokud chceš míš usporu energie a vyhnout se odpalaní tak třeba i usporky chladit. Dualky nekupuj, co sem mohl vydět, tak intenzita světla je fakt bída ..

eazy rols zbytečně vyhozené love .. postačí řetěz.

Jinak pro začátek si kup B'cuzz A+B - levné a kvalitní

Asi bych ale dal 4 / 4 kytky aspon a udělat scrog nebo sog inspiruj se zde - http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56187 akorád místo Sody bude CFL

Old Post 11-12-2011 v 18:04 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

co takhle jedno patro na růst+klony a matky a druhé na květ,zkusil bych zvážit i tuhle možnost,ale pokud chceš jen kvést a klony kupovat,udělej to tak jak máš v plánu ty

Old Post 11-12-2011 v 18:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 4


eazy rols zbytečně vyhozené love .. postačí řetěz.
Jinak pro začátek si kup B'cuzz A+B - levné a kvalitní

Presne jeste k tem B-cuzz kup pk 13-14 a nema to chybu misto retezu nebo eazy rosl pouzivam kvalitni snurku a takovej baznecht co se dava treba na batohy na snurky na stahovani 100% funkcni

Old Post 11-12-2011 v 19:01 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 5


----

Old Post 11-12-2011 v 19:05 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dmychač
Nový Člen

Karma uživatele Dmychač - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

Samozřejmě děkuju za pomoc, easyrolls neberu, je to fakt, nebudu líný něco vymyslet
Teď se teda zeptám trochu víc k tomu, co mě zajímalo. Úsporky. (já jsem prostě nedůvěřivec) Máte někdo tu zkušenost, že jste třeba přecházeli ze sody na úsporku? Zajímá mě hlavně, když budu mít sodu a úsporku vedle sebe (2 almary) Kde to poroste
1) rychleji?
2) tvrdší výsledný produkt?
3) větší množství?
- za předpokladu stejného hnojení atd..
Jde mi hlavně o to, abych pod tou jednou dvoustovkou nepěstoval půl roku jednu kytku... mám prostě pocit, že úsporka bude určitý kompromis.
Každopádně do nich jdu, realizovat almaru s odtahem nemám možnost (byt) takže jinam než pod úsporku nemůžu. A nakonec beru 200w kvůli ceně, nakupovat budu v www.my-garden.cz ale pokud poradíte něco lepšího s osobním odběrem v Brně, určitě tam mrknu. Ve čtvrtek odpoledne nakupuju, do té doby můžete moji stavbu zásadně ovlivňovat )

Heleďte, které ze stínidel se vám jeví lepší? http://www.my-garden.cz/index.php?m...roducts_id=1282 nebo http://www.my-garden.cz/stinidla-co...e-nyni-jen-599- původně jsem měl jasno že 2x Maxilight, ale teď si říkám, že bych nemusel mít dvě stejná když nebudou vedle sebe, možná zkusim obě.

Old Post 14-12-2011 v 03:14 AM
Dmychač je offline   Profil uživatele Dmychač   Find more posts by Dmychač   Foto galerie člena Dmychač   Click here to Send Dmychač a Private Message   Add Dmychač to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 7

SODA! jedině... úsporkou sviť na řízky nebo v komoře.. není o čem přemýšlet, nějaká úsporka si k sodíku s el. předřadníkem nemůže ani čichnout..

Old Post 14-12-2011 v 05:02 AM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 8

úsporka je v pophodě kámoš má 125w a z 1 kytky udělal přwez 20g super materialau (jak an pohled tak na pohul)

jen ti chci říct jedno i s usporkou musíš mít odtah bez odtahu to nejde , ale to že jsi v bytě neni problem stačí udělat do boku almary díru a napojit ventilátor (s usporkou stačí slabí) ........ odtah potřebuješ nejen kvuli teplotě (ktera ti přeleze přez 30 stupnu i s usporkou bez odtahu) ale take kvuli vymněně vzduchu.....

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 14-12-2011 v 20:47 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 9

Tak se taky přidám s radama. Dual je blbost - půlka lampy má modrou trubici a druhá je červená, tudíž si výkon pro květ i pro růst musíš vydělit 2!!, krásně to roste i pod červenou. Já odjel pod 200W CFL 3 kola, při poslednim už lampa skoro nesvítila. V 1. kole byl výsledný produkt řidčí a nic moc, v dalších už jsem to celkem zvládl. Každopádně maximum výnosu je Watty / 2, +- pár gramů, napoprvé spíš watty děleno 3mi..
Taky jsem si tu tenkrát přečet, že úsporky nehřejou, ale neni to pravda. Není to sice topení jako soda, ale taky uměj pěkně zatopit, odtah nepodceňuj. Mě to v tom mym sudu zvyšuvalo teplotu tak o 12*C a když bylo venku 35*C tak jsem musel zapnout i aktiv přítah a teploty sem radši ani neměřil. V zimě mi stačilo na odtah 200w CFL 100 m3, na léto bych ale potřeboval už 200 m3. Podle mě to s timhle vyjde uplně nastejno jako soda 150W, u cfl nebude potřeba tolik zvlhčovat a není potřeba takový ofuk. Stonky rostou silný, ale na konec květu je stejně pořádnej ofuk nutností...
CFL je podle mě ok, vyzkoušíš si jak funguje pěstování doma a za čas zjistíš, že sodíku se netřeba bát, je to to samý jen malinko větší ( a když pořádně vychytáš hluk, tak vlastně ani žádný hluk neni, mam ufo 360 m3, odhlučněný a řekl bych, že muj box 400 w hps je tišší než muj starej sud s 200w cfl).
Jo a pach bude stejnej, to nezáleží tak moc na to čim na to svítíš ale na kytce/genetice.

EDIT: doufám že si to už neobjednal ! Takto neefektivní dual CFL setup 500w světlo je blbost! 400W plantastar + předřadník + stínidlo bude levnější, lepší a ještě to bude žrát míň. myslim že uchladit 500W CFL taky nebude sranda.. Příkon je sice 500 W, ale výkon červenýho světla na květ bude dohromady 250 W (výnos tak 130g v ideálních podmínkách) se spotřebou 500W + větráky.. A ještě to bude vlivem modrýho světla listnatý jako prase
A ta černobílá folie je igelit, moc se na stěny nehodí, spíš jako podložka pod květináče. Ale nevim, třeba to někdo lepí i na stěny...
a poslední edit: Vždycky to poroste rychleji, udělá větší a lepší palice pod silnějším světlem, pokud udržíš správný podmínky..
Stínidlo si vyber takový, aby se ti tam to CFL vešlo, jsou to hrozný mackové a pokud neni na stínidlu uvedený, že je pro CFL tak je dělaný na HPS a MH výbojky, který maj průměr do 4 cm, CFL má na sobě předřadník asi 12 cm tlustej.. Například do Waveflectoru se vejde jen do nějvětšího. Taky ho asi budeš muset provrtat a přidělat špičku žárovky ke stínidlu, CFLko jě těžký
A ještě ty hodiny, já mam za 220,- digitálky, mechanický za 450,- to je teda pálka...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 15-12-2011 v 09:53 AM

Old Post 15-12-2011 v 09:17 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dmychač
Nový Člen

Karma uživatele Dmychač - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 10

Tak mam 2x 200W květ, ty stínidla samozřejmě vypadly ze hry, vyrobil sem si konzoli na objimky sám, z pětky hlinikovýho elka a jednoho páru jeklů, takže bez podvazování.. na stinidlo jsem použil 2 plechy ze Stucco hobby 40x40, zavěšení zatim provizorní, budu realizovat větši almaru, pro další kolo. Dvoukřídlou.

Odtah samozřejmě, mam tam celkem slušnej fan, kdovi odkud, na 12v. Přítah zatim pasiv, pak se uvidí, podle potřeby. Provoz velmi tichý, hluksrovnatelný s postarším PC v dobré kondici..
http://uppix.net/0/9/8/49247d022679...f5d58efbdf8.jpg

Zatim moc dík za pomoc.

Naposledy upravil Dmychač 16-12-2011 v 20:23 PM

Old Post 16-12-2011 v 20:13 PM
Dmychač je offline   Profil uživatele Dmychač   Find more posts by Dmychač   Foto galerie člena Dmychač   Click here to Send Dmychač a Private Message   Add Dmychač to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

Nevim co to tu je za modu kazdymu rozmlouvat ledky a usporky. Ja mel sodik chvilku a ty problemy s tim? Uz nikdy! Ted mam usporku, red, roste to pod tim OK, sviti to taky dobre, kdyz pojedes vic kytek mensiho vzrustu tak si myslim ze pod tim nejakou dobrou gramaz taky das. Ja ted budu prechazet asi na ledky, ta zivotnost tam je opravdu vetsi a a proc kazdy 3-4kola kupovat novou usporku za 2tis? jinak mrkni na http://www.magazin-legalizace.cz/cs...hledne-svetlo-3

Old Post 17-12-2011 v 10:22 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dmychač
Nový Člen

Karma uživatele Dmychač - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 12

cannabia seed company - power skunk. 1 z pěti semen pravděpodobně mrtvé (od pátku čekám na klíček) zbylé už jsou v hlíně a jedna kytička už se pěkně rovná nad zeminou.

(To jedno semínko bylo podstatně tmavší než ostatní. Ovšem toto zabarvení jsem potkával poměrně často při sázení ven. Nevím co se mu, prevítovi, nelíbí)


http://uppix.net/2/8/2/e740db081be5...62fb4b18b9a.jpg

Old Post 20-12-2011 v 13:52 PM
Dmychač je offline   Profil uživatele Dmychač   Find more posts by Dmychač   Foto galerie člena Dmychač   Click here to Send Dmychač a Private Message   Add Dmychač to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 13

1) na růst bych dal jen jednu, na květ potom dvě, at máš sílu větší na květ.
2) nepřelívej toho prcka, kořeny se ti pěkně a zdravě rozrůstat v takové břečce nebudou ..

Old Post 20-12-2011 v 14:04 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dmychač
Nový Člen

Karma uživatele Dmychač - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 14

jo jo jednu lampu jsem oddělal prakticky hned. Zbytečný svítit 400w na centimetrový rostlinky. Jinak ono je to focený hned po zalití, to to tak nějak rozmočený bývá, ať chceš nebo ne. Já se k nim dostávám v pracovní dny jen večer a většinou obden. Ono to pak docela vyschne, takže musim držet dost vody v misce. Bohužel.

Vypadá to že dva klíčky se nechytly. Mrzuté

http://uppix.net/2/b/6/501412174a63...e5d65fc4600.jpg

Old Post 23-12-2011 v 09:08 AM
Dmychač je offline   Profil uživatele Dmychač   Find more posts by Dmychač   Foto galerie člena Dmychač   Click here to Send Dmychač a Private Message   Add Dmychač to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 15

Jsou pěkné, ale nezapomen, že prcek má jen jeden zatím malý kořínek, jinak klik -> Jak připojit k příspěvku do fóra fotografii?

Old Post 23-12-2011 v 09:11 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

JJ takhle maly rosstlinky moc nevypijou a to clf tu hlinu taky moc nevysusuje ale je lepsi je neprelivat kdyz to budes mit furt mokry dost pravdepodobne to uhnije v krcku.

Old Post 26-01-2012 v 17:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6972340 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív