Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Čím napájíte 12V větráky?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9 10 »
Autor
Téma 
Mr Proč
Stálý Člen

Karma uživatele Mr Proč - 35% PěstitelskáKarma uživatele Mr Proč - 35% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 113



2groweman:-):Bere si tolik, kolik potrebuje podle odberu.

Jinak ja jsem verny staremu dobremu trafu od vlacku Piko FZ1, ale trochu jsem si ho upravil, protoze jsem byl linej ho pokazdy vyptahovat ze site, tak jsem na nej pridelal vypinac

Nepěstuju jen pro to, abych měl hulení a nehulim jen proto, abych byl zhulenej.

Naposledy upravil Mr Proč 01-03-2007 v 22:31 PM

Old Post 01-03-2007 v 22:15 PM
Mr Proč je offline   Profil uživatele Mr Proč   Find more posts by Mr Proč   Foto galerie člena Mr Proč   Click here to Send Mr Proč a Private Message   Add Mr Proč to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 114

2 Oo - Je to klidně možný, stalo se mi něco podobnýho, vevnitř je to celkem elektronika a pokud to nemá ochranou diodu, stačí tomu mnohdy i daleko míň než dvě vteřiny

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 02-03-2007 v 09:36 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lootman
Stálý Člen

Karma uživatele lootman - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 106  

Příspěvek č. 115

ja pouzivam stare trafo od autodrahy 8v,10v,12v parada

Old Post 08-03-2007 v 12:56 PM
lootman je offline   Profil uživatele lootman   Find more posts by lootman   Foto galerie člena lootman   Click here to Send lootman a Private Message   Add lootman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protest
Stálý Člen

Karma uživatele Protest - 83% PěstitelskáKarma uživatele Protest - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 116

nevím jestli to tady už bylo, ale pokud nemáte žádný trafa, atd...
úplně stačí najít si starý rádio a vymontovat to z toho
Tam taky šupe 12V já to tak mám a nemůžu si stěžovat

Grow Up: | 1.st OUT 2006 - Odcizeno | 20W BOX - sklizeno 2g | 3rd indoor System - In Design | Letošní OUTDOOR 2013 - IN PROGRESS |

Other: | Jak bezpečně poslat semínka poštou - návod| Choroby, škůdci a problémy s pH - užitečné rady a informace - !!ČTĚTE!!|

Old Post 24-03-2007 v 11:07 AM
Protest je offline   Profil uživatele Protest   Find more posts by Protest   Foto galerie člena Protest   Click here to Send Protest a Private Message   Add Protest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 117

Humahnojd:

to si tam očóroval, nebo jak si se k tomu zdroji dostal? :-)

Old Post 30-05-2007 v 21:30 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 118

citace:
Původní příspěvek od Humahnojd
Ahoj toto je můj laboratorní zdroj z praxe ve škole(to byli časi)reguluje od 00vdo 32v prostě padáda. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=29695


Na to je ho možná škoda- takový zdroj už stojí velké prachy (řádově tisíce). Prodej ho a kup zvlhčovačku :-)

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 30-05-2007 v 22:52 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
#77
Stálý Člen

Karma uživatele #77 - 70% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 119

Humahnojd : zavist jak prase .. jojo laboratorni zdroj nejlepsi.. jinak plne vystaci PC zdroj mam ho tam zapojenej dva roky.. taha matkarnu a kvetirnu celkem 10 pc vetraku a neni problem.. nanoc nastesti vypina protoze priznejme neni to nehlucny .)

...#77

Old Post 03-06-2007 v 18:41 PM
#77 je offline   Profil uživatele #77   Find more posts by #77   Foto galerie člena #77   Click here to Send #77 a Private Message   Add #77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drťka
Nový Člen

Karma uživatele drťka - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 25  

MW 9115AVGS Příspěvek č. 120


Ja puzivam na napájeni vetraku tento zdroj 12V/1500mA.Neni nad kvalitni zdroj, stal me jenom 399Kč myslim ze to je dobra cena.Muzete objednat odsud www.ges.cz

Old Post 17-06-2007 v 13:30 PM
drťka je offline   Profil uživatele drťka   Find more posts by drťka   Foto galerie člena drťka   Click here to Send drťka a Private Message   Add drťka to your buddy list     Navštiv homepage uživatele drťka! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smaug1
Stálý Člen

Karma uživatele Smaug1 - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 121

Black & White Dakujem za opoved , mozno pre istou zoberem aj s vyssou hodnotou mA neskor mozno budem chciet dat upgrade na 150 W no este si to necham prejst hlavou


mam si k tym sunonom objednat aj http://www.sos.sk/index_sk.php?str=371&artnum=52108

Typ A2-10
Popis Konektor k ventilátoru s káblom 1m
Obj.číslo 52108
Výrobca SUNON
Druh tovaru Na sklade
Asi mi to usetri niejaku robotu, nie?
Opat dakujem za odpovede
Zatial

Grower z hustych lesov

Old Post 05-07-2007 v 10:27 AM
Smaug1 je offline   Profil uživatele Smaug1   Find more posts by Smaug1   Foto galerie člena Smaug1   Click here to Send Smaug1 a Private Message   Add Smaug1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Vliv ampérů na chod Příspěvek č. 122

Asi budu za největší lamu, ale zajímalo by mě, jaký má vliv počet ampérů dodávaných do větráku. Mám sunona co vyžaduje 1,6A a protože nemám takový zdroj, vyzkoušel jsem trafo do vietnamců (ne ve skříni) co má jenom 300mA a připadá mi, že běží úplně normálně.

Ptal jsem se elektrikáře a ten mi řikal, že to má vliv akorát na životnost trafa, že mi takhle brzy odejde. Jak to skutečně je?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 14-07-2007 v 13:28 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 123

Calzone: Záleží na konstrukci transformátoru. Transformátor dokáže přenést jenom určitý výkon (ten je určen plochou průřezu jádra transformátoru). Pokud z transformátoru začneš odebírat větší výkon, dochází k tzv. přesycení jádra - to způsobuje deformaci signálu (v tvém případě sinusovky).
Dalším problémem je max. proud transformátoru. Tvůj transformátor má vinutí pro proud 0.3A. Pokud by vinutím procházel větší proud, vinutí se začne nadměrně zahřívat, což může způsobit poškození izolace vinutí nebo v horším případě požár.

Musíš také brát v potaz výstupní napětí trafa. Ten větrák si totiž těch 1.6A vezme jenom při takovém napětí, jaké je na něm uvedeno. Čím je napětí nižší, tím je také nižší odebíraný proud (přímá úměra). Takže když si vezme např. při 100V proud 1.6A, při 50V už bude odebírat pouze 0.8A.

Prostě záleží na napětí transformátoru.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 14-07-2007 v 14:16 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 124

Hanizek:
děkuji moc, už je mi to jasně.

Zároveň jsi mi odpověděl i na další mojí nejasnost o tom snížení voltů... díky K+

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 14-07-2007 v 14:21 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smaug1
Stálý Člen

Karma uživatele Smaug1 - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 125

Dikes moc janda

Grower z hustych lesov

Old Post 18-07-2007 v 22:12 PM
Smaug1 je offline   Profil uživatele Smaug1   Find more posts by Smaug1   Foto galerie člena Smaug1   Click here to Send Smaug1 a Private Message   Add Smaug1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sicktrain
Nový Člen

Karma uživatele sicktrain - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 126

http://www.papouch.com/shop/scripts...p?katcislo=A004

šlo by napájet PC větrák tímhle?

edit: joo sorry, teď jsem si na tom obrázku na štítku přečet, že to dává jen 5V....proč to ale označujou jako 12V DC zdroj, když to dá jen 5V??

edit 2: http://cip.inshop.cz/inshop/hlavni-...+id-C01.30.html

levný trafíčko, který dle štítku dává opravdu těch 12V, ale jen 300mA

Naposledy upravil sicktrain 21-01-2009 v 13:37 PM

Old Post 21-01-2009 v 13:29 PM
sicktrain je offline   Profil uživatele sicktrain   Find more posts by sicktrain   Foto galerie člena sicktrain   Click here to Send sicktrain a Private Message   Add sicktrain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 127

zdar hej islo by to tym(aspon podla popisu) a tych 5v na stitku -predpokladam ze to je len ilustracny obrazok.

Old Post 21-01-2009 v 13:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
N3tPhish3r
Nový Člen

Karma uživatele N3tPhish3r - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 128

mne fici 12V vetrak na 6V adapter a vpohode napr. na pritah vzduchu.

Old Post 21-01-2009 v 22:10 PM
N3tPhish3r je offline   Profil uživatele N3tPhish3r   Find more posts by N3tPhish3r   Foto galerie člena N3tPhish3r   Click here to Send N3tPhish3r a Private Message   Add N3tPhish3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9 10 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6972170 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív