Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » 3rd Indoor System In Design aneb měl bych pár otázek
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Protest
Stálý Člen

Karma uživatele Protest - 83% PěstitelskáKarma uživatele Protest - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 175  

3rd Indoor System In Design aneb měl bych pár otázek Příspěvek č. 1



Zdravím po dlouhé odmlce se mi do hlavy dostal nápad

Rozměry místnosti:

Šířka: 192 cm
Délka: 200 cm
Výška: 160 cm (pěstební prostor 110cm)

Osvětlení: 400 - 600W



Jednalo by se o prostor přímo hned pod střechou.

Chtěl bych od vás znát váš názor na smyslupnost tohoto mého návrhu.

Hlavně bych chtěl vědět:
- usvítí 400W žárovka na takovej prostor
- měl bych udělat odvětrávání ven z místnosti nebo stačí pouze větrák uvnitř (IMHO já bych řekl, že by to chtěl ještě odvětrávání ven, kvůli čerstvýmu vzduchu)
- a cokoliv vás napadne, že by nesedělo jak má být

Předem díky za rady a snad se tady potkáme i u nějakejch fotek s konečným produktem
Nevím jestli to budu realizovat na 100% zatím je to jen v plánu.

Grow Up: | 1.st OUT 2006 - Odcizeno | 20W BOX - sklizeno 2g | 3rd indoor System - In Design | Letošní OUTDOOR 2013 - IN PROGRESS |

Other: | Jak bezpečně poslat semínka poštou - návod| Choroby, škůdci a problémy s pH - užitečné rady a informace - !!ČTĚTE!!|

Naposledy upravil Protest 12-01-2008 v 23:41 PM

Old Post 12-01-2008 v 23:00 PM
Protest je offline   Profil uživatele Protest   Find more posts by Protest   Foto galerie člena Protest   Click here to Send Protest a Private Message   Add Protest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ray
Nový Člen

Karma uživatele Ray - 20% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 3  

Nápad Pokus o radu Příspěvek č. 2

Zdar,

1. Kdyz si vezmes ze ze na priblizne 0,75m ctverectnich je asi nejefektivnejsi 250W, tak teda na ten tvuj 3,8 m ctverectnich pestebni prostor bych dal asi HPS 800-1000W i vic (vic lamp), ale s (HPS) 400W moc dobre nepochodis, lepe receno - mensi vynosnost/kvalita,btw podle parametru kdyby si chtel HID lampy tak by si musel dat 2 krat 1000W a to nvm no xD

2. S větráky na přítah a odtah určitě musíě počítat jednak kvuli čerstvému vzduchu ktery se musi vymenit v mistnosti minimalne 30krat(cim vic tim lip, rikam nejmin 30krat) podle toho pak kupuj vetrak, kdyz mas box cca 6m krychlovych tak kup vetrak ktery ma vykon kdyz tak pocitam okolo 200 metru krychlovych za hodinu, na coz by bylo nej nejake UFO nebo ultika stacit ... potom bych jeste dal nekam doprostred neco na ofuk pro vytvoreni good prostredi pro kytky. Pritah dej nejlepe dolu a odtah u lampy nahore a jeste odtah musi byt silenjsi kvuli pretlaku ...

3. Koukam ze tam chces mit zvlhcovac. No zvlhcovace jsou celkem drahe ale zase hodne pomuzou. Ja to mam vyresene tak ze jsem pred druhy ofukovy vetrak dal PETku s uriznutym vrchem s vodou a do ni na okraj dal kus bavlenene vyztuzene latky, a musim rict ze to funguje fakt dobre, kdyz se za den vypotrebuje cela voda v te flasce...

btw predradnik bych pak dal i s dalsi elektronikou ven a vsechno poradne zaizoloval a uzemnil, protoze hodne lidi pouziva (vcetne mne) rozprasovac a proste v cele prestirne se pracuje s vodou, takze to je snad jasny no ...

jo tem vice zkusenejsim nez ja, moc me nekritizujte, protoze jsem rad, ze dokazu aspon nekomu poradit thx

Naposledy upravil Ray 12-01-2008 v 23:35 PM

Old Post 12-01-2008 v 23:16 PM
Ray je offline   Profil uživatele Ray   Find more posts by Ray   Foto galerie člena Ray   Click here to Send Ray a Private Message   Add Ray to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Ray
Zdar,

1. Kdyz si vezmes ze 200 W ti staci na 1m * 1m, tak maximalne 800W ti bude bohatě stačit

2. S větráky na přítah a odtah určitě musíě počítat jednak kvuli čerstvému vzduchu ktery se musi vymenit v mistnosti minimalne 30krat(cim vic tim lip, rikam nejmin 30krat) podle toho pak kupuj vetrak, kdyz mas box cca 6m krychlovych tak kup vetrak ktery ma vykon kdyz tak pocitam okolo 180 metru krychlovych za hodinu, na coz by bylo nej nejake UFO nebo ultika ... potom bych jeste dal nekam doprostred neco na ofuk pro vytvoreni good prostredi pro kytky. Pritah dej nejlepe dolu a odtah u HPS nahore a jeste odtah musi byt silenjsi kvuli pretlaku ...

3. Koukam ze tam chces mit zvlhcovac. No zvlhcovace jsou celkem drahe ale zase hodne pomuzou. Ja to mam vyresene tak ze jsem pred druhoy ofukovy vetrak dal PETku s uriznutym vrchem s vodou a do ni na okraj dal kus bavlenene vyztuzene latky, a musim rict ze to funguje fakt dobre, kdyz se za den vypotrebuje cela voda v te flasce...

btw predradnik bych pak dal i s dalsi elektronikou ven a vsechno poradne zaizoloval a uzemnil, protoze hodne lidi pouziva (vcetne mne) rozprasovac, tak to je snad jasny no ...

jo tem vice zkusenejsim nez ja, moc me nekritizujte, protoze jsem rad, ze dokazu aspon nekomu poradit thx


1) pro nazornost vynatek z
Parametry vysokotlakých výbojek (HID)

70W - pokrytí: 35 x 35cm, efektivní dosah: 25cm

150W - pokrytí: 45 x 45cm, efektivní dosah: 35cm

250W - pokrytí: 60 x 60cm, efektivní dosah: 50cm

400W - pokrytí: 1 metr čtvereční, efektivní dosah: 80cm

600W - pokrytí: 120 x 120cm, efektivní dosah: 100cm

1000W - pokrytí: 150 x 150cm

takze bych na to odpovedel tak 2x600W kvuli efektivnimu pokryti
v pripade ze by chtel Protest stavet jeste matkarnu (:wink tak bych doporucil tak 50cm na delku ukrojit (vznikne plocha 200x50) a pak by tam mohla byt ta 600W s A-Wingem aby to melo poradny rozptyl

2) poradny odtah samozrejmosti ... takze bych tam dal nejaky uficko kolem 800m3 s regulatorem a nejaky pekelny ofuk (jako ma Disaster)

3)ad zvlhcovacka ... neni to zas tak draha zalezitost ovsem zalezi na tom jestli chces usetrit nebo chces koupit neco co vydrzi co nejdyl

ad balast na vybojku ... jasny ze dat ven pro toto se ti nabizi perfektni reseni protoze mas pestebni protor a neco jako "technickou sachtu nad stinitkem kam by nemusel byt problem foukat vsechen vzduch a dat tam balast a ve stene udelat diru na odchozi vzduch
(pro Protesta - musis tam udelat diru ven jinak tam budes mit strasne horko)

sem zvedavy jestli to dotahnes do konca

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 12-01-2008 v 23:33 PM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ray
Nový Člen

Karma uživatele Ray - 20% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 4

tu watáž jsem už opravil, celkem jsem se splet no xD

Old Post 12-01-2008 v 23:37 PM
Ray je offline   Profil uživatele Ray   Find more posts by Ray   Foto galerie člena Ray   Click here to Send Ray a Private Message   Add Ray to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protest
Stálý Člen

Karma uživatele Protest - 83% PěstitelskáKarma uživatele Protest - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 5


Přepracoval jsem trošku návrh po přijatých zkušenostech

Chtěl bych tam matkárnu, květ a místo pro sebe, abych se mohl posadit, zhulit se při pohledu na kytí a taky místo na hnojiva, a věci kolem pěstění

Místnost na květ:
- bude v tomto případě stačit 600W?

Matkárna:
- tady postačí doufám, 100W mám pravdu či ne?

Grow Up: | 1.st OUT 2006 - Odcizeno | 20W BOX - sklizeno 2g | 3rd indoor System - In Design | Letošní OUTDOOR 2013 - IN PROGRESS |

Other: | Jak bezpečně poslat semínka poštou - návod| Choroby, škůdci a problémy s pH - užitečné rady a informace - !!ČTĚTE!!|

Naposledy upravil Protest 12-01-2008 v 23:56 PM

Old Post 12-01-2008 v 23:50 PM
Protest je offline   Profil uživatele Protest   Find more posts by Protest   Foto galerie člena Protest   Click here to Send Protest a Private Message   Add Protest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 6


citace:
Původní příspěvek od Protest
Přepracoval jsem trošku návrh po přijatých zkušenostech

Chtěl bych tam matkárnu, květ a místo pro sebe, abych se mohl posadit, zhulit se při pohledu na kytí a taky místo na hnojiva, a věci kolem pěstění

Místnost na květ:
- bude v tomto případě stačit 600W?

Matkárna:
- tady postačí doufám, 100W mám pravdu či ne?



ma odpoved je pouze
<--- obrazek

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 13-01-2008 v 00:04 AM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protest
Stálý Člen

Karma uživatele Protest - 83% PěstitelskáKarma uživatele Protest - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Lupus


ma odpoved je pouze
<--- obrazek


hmm, toto se mi zdá jako moc přematkárnované
spíš bych volil ten můj 2 návrh. I kvůli tomu místu pro osobní zkuřování v přítomnosti mého rostlinstva a na uskladnění věcí k pěstování

Grow Up: | 1.st OUT 2006 - Odcizeno | 20W BOX - sklizeno 2g | 3rd indoor System - In Design | Letošní OUTDOOR 2013 - IN PROGRESS |

Other: | Jak bezpečně poslat semínka poštou - návod| Choroby, škůdci a problémy s pH - užitečné rady a informace - !!ČTĚTE!!|

Old Post 13-01-2008 v 00:08 AM
Protest je offline   Profil uživatele Protest   Find more posts by Protest   Foto galerie člena Protest   Click here to Send Protest a Private Message   Add Protest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Protest


hmm, toto se mi zdá jako moc přematkárnované
spíš bych volil ten můj 2 návrh. I kvůli tomu místu pro osobní zkuřování v přítomnosti mého rostlinstva a na uskladnění věcí k pěstování


nebo bys to taky mohl udelat aka hydrostajl a mit tam barel s zivnou kapalinou

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 13-01-2008 v 00:12 AM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protest
Stálý Člen

Karma uživatele Protest - 83% PěstitelskáKarma uživatele Protest - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Lupus


nebo bys to taky mohl udelat aka hydrostajl a mit tam barel s zivnou kapalinou


chtěl bych si pořádně "ošahat" hlínu a pak možná časem se pustit do hydra nebo podobnejch věcí jako např. bubler atd..

Grow Up: | 1.st OUT 2006 - Odcizeno | 20W BOX - sklizeno 2g | 3rd indoor System - In Design | Letošní OUTDOOR 2013 - IN PROGRESS |

Other: | Jak bezpečně poslat semínka poštou - návod| Choroby, škůdci a problémy s pH - užitečné rady a informace - !!ČTĚTE!!|

Old Post 13-01-2008 v 00:13 AM
Protest je offline   Profil uživatele Protest   Find more posts by Protest   Foto galerie člena Protest   Click here to Send Protest a Private Message   Add Protest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protest
Stálý Člen

Karma uživatele Protest - 83% PěstitelskáKarma uživatele Protest - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 10



Takže když to zhrnu


Pěstební prostor:
Šířka: 180 cm
Hloubka: 120 cm
Výška: 160 cm (prostor pro kytky 110 cm [+/- 10cm květináče])
Osvětlení: 600W

Matkárna:
Šířka: 80 cm
Hloubka: 80 cm
Výška: 90 cm
Osvětlení: 150W

Prostor na pěstební potřeby:
Šířka: 100 cm
Hloubka: 80 cm
Výška: 150 cm

Roční spotřeba energie
Květ: 6950,-Kč
Matkárna: 1300,- Kč

Datum realizace
Ještě není známo, ale chtěl bych co nejdřív

Grow Up: | 1.st OUT 2006 - Odcizeno | 20W BOX - sklizeno 2g | 3rd indoor System - In Design | Letošní OUTDOOR 2013 - IN PROGRESS |

Other: | Jak bezpečně poslat semínka poštou - návod| Choroby, škůdci a problémy s pH - užitečné rady a informace - !!ČTĚTE!!|

Old Post 13-01-2008 v 02:27 AM
Protest je offline   Profil uživatele Protest   Find more posts by Protest   Foto galerie člena Protest   Click here to Send Protest a Private Message   Add Protest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

Tak podobne ako Protest čo sa týka priestoru pestujem aj ja .Je to sic moj 1 pokus ale už teraz viem tak trochu vystihnút vyhody a zapory boxu tychto velkostí.Moj box je vstavaný v priestore pod stropom ma obsah 8.5m3.Mam vsak výšku 2 m a priznam že naproti povodnému zameru ,pohulit si pri kytkach atd.ako piše Protest už to nieje moc u mna realizovatelné.Kytky .rizkaren a prislusenstvo ma vytlacily von. Čo Ty zrejme bude chybat v tom priestore bude este jedno svetlo.Ja som to riesil pojazdom.Nieje to dobre riešenie .Tak či tak je pol boxu menej osvetleného a kytky sa aj tak roztiahnu do širky. Mne to nedalo aby som ich pri tom priestore utlacoval a teraz riešim či tam hodit ešte 1x 400W.
do rady za sebou.Zrejme sa lahšie udržuje klima ako v menších boxoch.Mne pomohlo aj to že .vstup na pritah je na podlahe respektive v strope pod boxom .dovoluje to predhrievat alebo zvlhčovat vzduch čiastočne mimo box.Teploty a vlhkost vyraznejsíe nelietali aj ked sa omylom vypol zakladný odtah 380 l/h na dobu 18 hod.kym som si to všímol.V boxe funguje alebo presne v systeme boxu 6 vetrakov a este jeden mi chyba .Včera som zistil že ofuk mi na ten priestor už nestači.
Objem boxu som znižil vloženým rizkarne --skrinka 80 x 30 x 60 a zavesil som ju pod strop ,Nezabera moc priestor pre kytky .Na cca 20 až 30 rizkov stači .Ak som na začiatku pestovania potreboval zužit odraz svetla na kytky riešíl som
to ešte bielou foliou ako posuvný zaves v boxe.Tiež je to celkom dobra zaležitost.Ak si technickejší typ alebo rad upravujes, tak vetší priestor je fajn, aj za cenu že je to stoji viac prostriedkov.

Naposledy upravil 13-01-2008 v 04:23 AM

Old Post 13-01-2008 v 04:17 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Par rad a napadu Příspěvek č. 12

Kdyz chces mit matkarnu,budes potrebovat i rizkarnu->muzes udelat nad matkarnou u stropu,matky prece nebudou mit 2m a rizkum staci par cm+zarivka....

Hlina->Ja ted po nekolika hydrech mam doma hlinu a uz mi to do baraku nesmi.S hydrem ti odpadne spousta starosti s vecma jako je zalejvani,musky.Hlavne to v tom roste jako z vody ...
Jestli se rozhodnes pro hlinu,bude se hodit vyhradit nejaky prostor(treba ten na zevleni) a hodit tam nejlip plechovej skladaci stolecek z Baumaxu->pri presazovani to usetri dost prace,nemusis se vohybat a hlavne neudelas vseude bordel.

Me se zatim osvedcilo,ze odtah by mel byt podobneho cisla jako osvetleni...Ted mam dve 250w HPS=500w a chladim to UFOnem 430m3/h->500m3/h by bylo akorat .Takze na 2*600w by to chtelo asi ulitku o vykonu aspon 1000m3/h (nebo UFO,ale to uz by ses nedoplatil).Hlavne to mas pod strechou,takze si prez leto asi docela uzijes

Izolace prostoru->
vzhledem k tomu,ze je to strecha,tak by to nejakou tepelnou/hlukovou izolaci mit melo,ale taky to tam bejt nemusi...Celej box bych proto tepelne a hlukove(kvuli lidem v dome) odizoloval.Jestli mas malo penez,tak se da bez problemu pouzit 10cm silnej polistyren na zateplovani fasad(naberes si nekde u panelaku kde to delaj )...V zime budes mit problemyy se zimou a v lete s vedrem ,to by mohla trochu omezit ta izolace...

Kam na ty prostory chodite??Ja se tu tisnim v maly satni skrini v panelaku ->mit tolik mista co ty,tak skacu radosti

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 13-01-2008 v 09:24 AM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:03 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3693510 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív