Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Myslim si, ze takto to nefunguje. To by predpokladalo, ze kytka dostane pridelenou davku THC kterou musi celou pouzit. A kdyz ji seberes listy pouzije ji do palic. Ono to bude slozitejsi. V konecnem dusledku to muze zvysit obsah thc v palicich, ale myslim si, ze ne tim mechanismem, ktery popisujes. Ale stejne jako predchozi prispevek musim i tento ukoncit slovem nevim. :-)
ja si myslim ze prava je taka stredna cesta. ziadne extremy, aspon ja to tak robim. s rozumom ich ostrihat, aby bolo dost listov na fotosyntezu ale zaroven aby si aj usetril rastlinke nejaku tu energiu ktoru by do nich davala. musim sa vsak priznat ze som este nerobil tieto dva extremy naraz (ostrihat celkom a neostrihat vobec), takze neviem bohuzial posudit ucinky Myslim si vsak ze je individualne u kazdej rastlinky a vplyva na to aj mnoho externych faktorov...takze aj ked niekto takito test urobi, zovseobecnovat to na vsetky rastlinky bude chyba.
enzo
diskutovat o tom je celkem zbytečný, gdyš to stejně každej dělá po svým způsobu, kerej je prostě nejlepčí...
asi jako stříhat jo, ale decent, a před sklizní dost a po sklizni taky...
tak asi tak...
Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.
přidal bych taky pár mých poznatků. Pár let už pěstuji a doposud jsem měl nejlepší zkušenosti s tím, že žádný listy nestříhat, ale necht je hezky po prvních mrazech opadat. Pokud totiž kytka projde mrazama, tak už jdou opravdu poslední živiny do palic a listy opadají úplně samy. Je dokonce i míň práce se sklizní, jelikož se kytky dají usušit v celku a nejsou žádný problémy s ostřiháváním suchých listů. Letos ale chci zkusit ¨postupně zastřihovat protože bych řekl, že v palicích není chlorofyl až zas tak potřeba, protože způsobuje zarudnutí očí a taky ničí chuť při kouření. Takže podle mého názoru by se větší listy mohly postupně stříhat. Ale asi všeho s mírou
Moje metoda: Velký listy stříhat a menší poblíž palic nechat!!! Prostě ty největší otrhám(ve spodní části kytky) a tam, co de nejvíc světla tak je nestříhám, spomalovalo by to kytce růst a květení, ale zase, když má míň listů, tak jí mohutněj palice, je to zporný!!! Neni odvěci pár listů otrhat...
Zas len citat z mnou prelozenej knihy o Botanike Marihuany uverejnenej aj tu na groweri. Ludia citajte ju na to som ju sem dal aby ste sa nemuseli pytat!!!
citace:
V skutočnosti len málo ak vôbec nejaké z teórii stojacich v pozadí teórie odstraňovania listov dávajú nejaký náznak o ich vierohodnosti. V skutočnosti metóda odstraňovania listov pravdepodobne má svoj význam v spojení so svojím pôvodným zámerom. Veľké listy majú jednoznačne význam pri raste a vývoji konope. Veľké listy slúžia ako továrne pri fotosyntéze na výrobu cukrov a ostatných potrebných látok potrebných pre rast. Taktiež vytvárajú tieň, no v tom istom čase zároveň zachytávajú slnečnú energiu a produkujú „potravu“, ktorá bude využitá počas kvitnutia rastliny. Predčasné odstránenie listov môže viesť až k zakrpateniu pretože sa obmedzí potenciál rastliny pre fotosyntézu. Časom ako tieto listy starnú strácajú postupne schopnosť fotosyntézy, začínajú žltnúť a opadávať z rastliny na zem. V oblastiach s vlhkou klímou by sme mali tieto žlté, alebo hnedé listy zozbierať z rastliny, lebo môžu poslúžiť ako potenciálny hostitelia rôznych húb a pliesní. Počas chlorózy dochádza u rastlín k znižovaniu množstva látok ako napr. chlorofyl a molekulárne častice sa premiestňujú do nových rastúcich častí rastliny ako napr. kvietky. Väčšina rastlín konope začína strácať veľké listy keď začnú kvitnúť a tento trend pokračuje až do staroby. Pre rastlinu je efektívnejšie znova využiť energiu a rôzne molekulárne častice existujúceho chlorofylu ako syntetizovať nový chlorofyl v čase kvitnutia. V čase kvitnutia je táto energia potrebná na tvorbu palíc a dozrievanie semienok.
Odstránením veľkého množstva listov ale zasahujeme do metabolickej rovnováhy rastlín. Ak táto metabolická zmena nastane príliš neskoro počas sezóny môže to ovplyvniť vývoj palíc a oddialiť dozrievanie. No ak odstránime hocijaký z inhibítorov kvitnutia tak namiesto zamýšľaného efektu zrýchlenia kvitnutia bude naše úsilie zmarené metabolickou nerovnováhou v rastline. Odstránením tieniacich listov v záujme presvetlenia vnútorných častí a ich následného vývoja nemusíme nič dosiahnuť pokiaľ listy nevyprodukovali dostatok energie a malé vnútorné paličky aj napriek lepšiemu prístupu k svetlu pravdepodobne už viac nepodrastú. Odstránením listov taktiež môžeme dosiahnuť obrat v sexuálnej orientácii, ktorý spôsoby metabolická zmena.
Vzdycky sem strihala (teda spis trhala) ty nejvetsi listy anebo ty, ktery stinili palicim..ale rozhodne ne nijak moc..vzdycky mi vyrostly obrvsky kytky bez vetsich potizi..
Hello pánové, po tom co jsem tu pročetl celej tento thread a ješte pár další dozvěděl jsem se hodně názorů na stříhání listů v období květu. Ale co období růstu? máme kyti venku, rostou krásně ale teď když už mají přes 2metry velký listy jsou opravdu veliký a do středu kytky proniká světlo jen obtížně. tak a teď k tomu na co bych se chtěl optat. Velký listy co bránily světlu proniknout až do středu kytky jsme ostříhali, i na bočních větvích, ale jen ty veliky. Co si myslíte je to dobře nebo špatně. Já zastávám ten názor že teď když sluníčko prosvítí celou kytku vyvinou se líp i celý boční větve a ne jenom jejich konce kam svítí pořád. Listy narostou nový a podle mě čím víc se vyvinou boční haluze tím víc potom paliček se na nich udělá.
tak jsem zvědav co mi na tohle povíte.
Keep Growing
PEACE
Obel
Grow it,
roll it,
smoke it,
like it,
because it makes U high :-))
je to individuální na každé kytce co roste.
jestli chceš mít kompaktní celou kytku s palicemi všude a nedosahuje tam tolik to slunce tak bych ji rozumně prostříhal
žiwiny s ostatních listů ji uživí.
můj názor
To steve....souhlas....je potřeba stříhat,ale s mírou...já obvykle prostříhávám kytku tak 3x až 4x za růst.... Nyní mluvím o qětináčovém outdoru a indicovém modelu.. Krásně všechny lístky dorostli a kytka zkvétala jen dál a houšť
Modeli v zemi...jsou poněkud jiné....Tady bych asi souhlasil s Obelem.
až kytka naroste do potřebných měřítek je nasnadě trochu jí pomoci od nažloutlých a velkých listů...samozřejmě s mírou....přímo uměrně velikosti květiny...
peAce
Nejhorší je srážka s demagogickým blbem, který nejenže popírá všudypřítomnou realitu, ale je schopen popřít i vás samého.
ja ctu tady v knizce (Indoor Bible- M. Cervantes, 2003) ze jse maj spodni vetvicky odstranovat, a vsechni listy se maji nechat pokud nejsou vic nez 50% poskozeni. on rika ze odstranovani listku je skodlive pro kytku, jak tu pisou i jine. je to logicke.
listy= chlorophyll= photosyntheza= cukry= thc
spodni vetve nepomahaj, maj male palicky, a ta energie je lepe vjuzita jinde
ta knizka dale vjsvetluje ze jeden spusob jak sklizet je aby jse vsechni listy osmjkly o par dni predem a zbjdou jenom dozravajici palice. ale to jenom nejvic tak 1 az 2 tydny pred sklizni. je to dobry pro groweri ktery chtej svuj poradek asi ne. vzdyt je to stejni= jaky pes takovy pan.
ja osobne/ striham jenom kdyz uz me listek o to par dni prosi.
taky myslim ze nejlepsi je prostrihavat jenom velky listy,v kvetu,a jenom ty co stinej tem pod nima nebo sou fakt nemocny...ale tezko rict,taky nemam wodkzkousino na jednu stranu bych rek ze dyz woberu listy tak to thc de do palic,ale na druhou to muze bejt fakt tak ze tim ze wostriham listy seberu kyti naky ty ziviny...takze taky nevim co je lepci
Ostříhaní je trošku složitější než se na první pohled zdá , záleží jestli se jedná o indor , nebo venek. Vliv má take odrůda , jestli tvoří spíše jednu palici , nebo se větví a zastříhává se FIM technikou. Doporučuji taky mít jednu odrůdu více sklizní, aby trochu odrůdě porozumněl a ne míz kkkaždou sklizeň jinou. Prostřihávat venku,když je dobrá hlína a hnijí se dobrým hnojivem je nutnost , protože by to byl za chvíly prales. Doporučuji taky odstranit později se tvoříci šlahouny na spodku kytky,palice , které se na nich udělají , jsou nanic. u indoru taky záleží na tom , jestli je kytka v růstu , nebo květu a pod čím je pěstována , jestli je v růstu pod zářivkama , nebo metlou a tak by se mohlo pokračovat podle metody pěstování atd,je to rozhodně individuální záležitost.
Taky jsem zastánce ostříhávání listů, dělám to jak venku tak indoor, většinou 2-3 týdny před sklizní a beru listy co mají větší stonek, takvé ty co rostou přímo z palic si nechávám až na sklizeň, ale musim uznat, že vždycky kytka zabere a než sklidim, tak má zase listů jak nasráno. Řek bych, že jí to prospívá, vypadá zdravější. U malejch kyti indoor odřežu většinou 3-4 spodní větve, energie se pak přesune nahoru, dolu už to stejnak moc neprosvítí, tak tam sou na prd a akorát kyti brzděj v růstu. Takže stříhání ano, ale práci si stejnak neušetříte, stejnak to doroste. Zrovna nedavno jsem to udělal, kytky jsem měl hodně huňatý a špatně skze ně pronikalo světlo, tak sem si dal práci obral jsem všechny listy z delším stonkem jenom na vršku sem jich pár nechal a teď už mám zase huňatce. Jako kdybych je nakop a ony nabraly zase na síle. Přemejšlim, že příště zkusim obrat spíš ty malý lístečky a nechám ty velký, to už byse to nemuse tak zahuňatět.........těžko říct......