Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Poprvé od začátku, 70x50x40 chladná garáž, 200W CFL
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 49

citace:
Původní příspěvek od reblok

Dnešní pokus - demontáž stínítka. Kdyby ho někdo móóóc chtěl tak ho věnuju.

Vono to pude...


Jen věcná.
Stínidlo jsem seříznul pilkou na kov a přišrouboval ke stropu na tvrdo.Dle mě nejlepší řešení.
Ta diamantová fólie by se stejně dřív nebo pozdějc odfoukla a odlepila s toho stropu vlivem vyšší teploty vyzařovanou lampou,když by byla blízko stropu.

Jsem zvědav na nějaké foto z procesu.


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Old Post 01-03-2012 v 13:57 PM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
micros
Stálý Člen

Karma uživatele micros - 3% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 50

nejakej up please

Old Post 05-03-2012 v 18:59 PM
micros je offline   Profil uživatele micros   Find more posts by micros   Foto galerie člena micros   Click here to Send micros a Private Message   Add micros to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 51

Zdar všem a díky za rady, podporu a sledování.
Tak co v garáži nového.. - budu se snažit popsat víkendový boj s teplotou a vlhkostí.
V so jsem odstrojil skříňku ( a to dal ten výlep diamantovkou tolik práce ) a "šukací pilou" zvětšil
- otvor přítahu na 10 cm a nasadil svůj 12 cm Sunnon. (vím, že rozměry by měly být stejné, ale kvůli případné nutnosti zapojení výkonnějšího větráku třeba VKO nechávám průměr 10 cm. Větráku a cirkulaci to zatím nevadí
- obě odtahové díry zvětšeny na průměr 8 cm a na jednu přidělán 8 cm pc větráček
- vzduch míchá 12cm pc větráček acutake
- zasilikonoval všechny případné netěsnosti skříně
- světlo jsem namontoval bez stínítka
- přidal jsem vypůjčený zvlhčovač vzduchu

Vše zapojeno, po hodině provozu na 50% výkon větráčků - 6V se teplota ustálila na 19 C a 40% vlhkosti.
Takže tu máme opačný extrém. Jako na houpačce...

Old Post 06-03-2012 v 09:13 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 52

Nedělní úpravy:
- zvenku jsem na odtahové díry přilepil nastříhané čtverce uhlíkového filtru do digestoře (má na sobě připevněnu i vrstvu proti mastnotě - snad to bude fungovat i jako protiprachová zábrana). Je to kvůli úniku budoucí vůně a momentálně kvůli prosvítajícímu světlu. A funguje to. Vzduch proudí zatím bez očividného zpomalení cirkulace a světlo neprosvítá
- úplně jsem vypnul přítahový větrák
- snížena regulace otáček větráčků na 1/3 výkonu - myslím na 4V. (ofukový větrák se bez pomoci sám neroztočí)
- potupně jsem opět namontoval zavržené stínítko, tím tedy ruším svou neuváženou nabídku na jeho darování...
- pohrál si s nastavení zvlhčovače
- do otahové díry jsem přidal plastovou spojku na roury a napojil zakoupených 1,5m sonoflexové roury ( na teplo skříně bez viditelného vlivu ) a zvuk, který se mi line při tomto výkonu ze skříně registruje a slyší pouze ten, který ví... Je to takový slabý bzučení. Spokojenost.
- zvhčovač chrlí mlhu
22-24 C vlhkost cca 50%.
To už jde ne?

Počítal jsem s větší vlhkostí.. Ta skříňka je fakt malá. Po zvětšení ventilačních otvorů je ve skříni průvan ( je to vidět na páře jak rychle mizí v odtahové díře. V garáži je momentálně teplota 14C a vlhkost 50%.
Ještě je řešení zastavení ofukového větráčku, ale ten je nutný ne???
Je to strašně citlivé na jakékoliv změny. Stačí trošku větší výkon větráčku nebo i jen otočení hubice zvhčovače a teplota kolísá +-2 C. Ale je to v mezích normy ne? Uvidím co s teplotou udělá opětovný výlep diamantovky a samotné kyti v budoucnu.

Jo také jsem testoval vytvořenou tepelnou podložku. V noci udržela teplotu - na 19,5 C. Také na tu bídu v mezích normy. Mám jen obavu aby tepelná podložka nepřehřívala květináče a kořínky a příliš kyti nevysoušela. Budu muset vymyslet nějakou izolační podložku. Pokud máte nějaký nápad - budu vděčnej.

- zatím spokojenost co se teploty týče
- zapracovat na zvýšení vlhkosti

Dnes, zítra opět všechno zase odstrojím, opět vylepím diamantovkou a budu se snažit uspořádat kabeláž. Je to vevnitř samej drát. Jak to řešíte? Drátky máte pod diamantovkou? Přichycené na ní? Dráty dát do jedné bužírky?
Taky přemýšlím dát ten zvlhčovač ven a přivádět páru dovnitř jinak. Zvhlčovač je totiž moc velkej a manipulace s ním, dolévání vody a pod. by v budoucnu asi dělala problémy.

.... vlastně skoro vše je ve FAQ....
Všem začátečníků doporučuji přečíst. Několikrát. Taky tady někdo shrnul základní problémy a jejich řešení do jednoti threadu. Snad to najdu a dám odkaz

Naposledy upravil reblok 06-03-2012 v 10:09 AM

Old Post 06-03-2012 v 09:53 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 53

Jo ještě. V pátek jsem obdržel obálku. Se semínkama od Sweet Seeds.
Také tímto děkuju. Zacházím s nima s takovou až přiblblou opatrností až úctou. Až mě to bude líto rozdělat...
Radost mi trochu hatí fakt, že svůj začátek soutěžení budu muset odložit až na 18.3. Musím na týden odjet... Stihnout tak ukončit deníček do 1.6. se stává pomalu nereálné. Ale soutěžit budu.
A žena?? Zatím bez nepřátelských a negativních komentářů. Nicméně konečné dobrozdání mám slíbeno až 17.3. Nechci nic zakřiknou, ale vypadá to optimističtěji než kdykoliv předtím.
Budu hodnej a tak...

Jo omluva - fotky budou večer nebo zítra.
A at se daří!!!!

Old Post 06-03-2012 v 10:04 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 54

Zvlhčovačka venku: dej jí k přítahu, anebo vymysli nenápadnou skříňku/bednu, kterou dáš k přítahu a z ní půjde vlhkost do boxu. Pokud zapneš přítah, půjde to vše krásně do boxu. Já to mám dost ošklivé, ale fungovalo skvěle: http://grower.cz/forum/showthread....8462#post958462
Nebo si tu najdi, někdo tu má nebbler v zavřenym kýbli, pc větráček a z toho do přítahu boxu krátká hadice.
Ofukovat tolik nemusíš, to až v květu. Stonky rostou pod CFL tlustý i bez ofuku.
Až kytky vyrostou, počítej s tím, že podmínky se ti dost radikálně změněj. Bude větší vlhkost i teplota, horší průchod vzduchu atd. Skříň bude plná kytek...

Jinak dobrá práce..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 06-03-2012 v 10:08 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 55

nejaký update ? som celkom zvedavý ..mám rovnako veľký box ale naopak ja mám problém s vysokou teplotou
a tie káble.. ja to mám riešené tak že sú potiahnuté v rohoch boxu za diamantovou fóliou ..proste som ich prilepil "duct-tape" páskou do rohov

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Old Post 23-03-2012 v 15:20 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 56

Tak update. Po měsíci… Znáte to. Dovča, zuby, rodina, lenost, práce….
Nicméně. Skříňka svítí, větrá a zvlhčuje.
Hlučnost – při současném stavu, kdy otáčky větráku jedou na 25% je vše slyšitelné tak z 1 m. Pomohla sonoflexka. Ale bude hůř.
Světlo – vše utěsněno, nikde nic neprosvítá.
Teplota – relativně snadno regulovatelná výkonem odtahu a spuštěním zvlhčovače. Nicméně musím konstatovat, že při tak malém rozměru boxu udržet stálou teplotu oscilující +-1C skoro nejde.
Vlhkost – zvlhčovačka se zatím do skříně vejde. Externí přívod jsem ještě neudělal – a díky za rady. A protože mám kytky v pařníku – nemusím zvhčovač příliš používat. (vlhkost v zavřeném pařníku je i 90%).
Manželka – zatím vše toleruje. Ale souhlas nemám. Uvidíme. Nepřátelské prostředí se mi zatím na 100% odstranit nepodařilo.

Takže slíbené fotky.

Old Post 02-04-2012 v 08:42 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 57


Tak update. Po měsíci… Znáte to. Dovča, zuby, rodina, lenost, práce….
Nicméně. Skříňka svítí, větrá a zvlhčuje.
Hlučnost – při současném stavu, kdy otáčky větráku jedou na 25% je vše slyšitelné tak z 1 m. Pomohla sonoflexka. Ale bude hůř.
Světlo – vše utěsněno, nikde nic neprosvítá.
Teplota – relativně snadno regulovatelná výkonem odtahu a spuštěním zvlhčovače. Nicméně musím konstatovat, že při tak malém rozměru boxu udržet stálou teplotu oscilující +-1C skoro nejde.
Vlhkost – zvlhčovačka se zatím do skříně vejde. Externí přívod jsem ještě neudělal – a díky za rady. A protože mám kytky v pařníku – nemusím zvhčovač příliš používat. (vlhkost v zavřeném pařníku je i 90%).
Manželka – zatím vše toleruje. Ale souhlas nemám. Uvidíme. Nepřátelské prostředí se mi zatím na 100% odstranit nepodařilo.

Old Post 02-04-2012 v 08:49 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 58


tepelná podložka

Old Post 02-04-2012 v 08:52 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 59


odtah

Old Post 02-04-2012 v 08:55 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 60


šalina

Old Post 02-04-2012 v 08:59 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 61


celkový pohled

Old Post 02-04-2012 v 09:00 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 62


a ještě

Old Post 02-04-2012 v 09:04 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 63


A protože jsem naznačil, že mi ve skříni už 3 kytky rostou stejně mi nezbude nic jiného než to tady uzavřít. Sliboval jsem že začnu soutěžit, vlastně soutěž byla asi ten největší impuls pro stavbu této skříně - takže pro ty koho zajímá jak mi to poroste -
pokračování na Sweet Seeds Competition.

Old Post 02-04-2012 v 09:09 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 64


Ahoj všem,
tak jsem si řekl, že by bylo škoda přestat přispívat i sem. Skříňka zatím funguje, kytky rostou.
Osazenstvo je po kytce Ice Cool, Jack47a Cream47.
Teplotu se snažím udržovat v rozmezí 21 - 30 C. Vlhkost 60-90%. Kytky jsou při životě (od namočení semínek) 15 dní staré, momentálně přesazeny do finálních 2,5l květníků a včera zaštípnuté.
Jako substrát jsem použil Plagron Light-Mix a do skrovné zálivky přidávám Power Thrive podle pokynů výrobce.
Kohoutkové vodě jsem upravil pH na cca. 6.

Old Post 10-04-2012 v 08:44 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1916240 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív