Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » čaute ľudia.. ide sa sadiť :D
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Pohodička Příspěvek č. 1

Jack Herer pod 125W CFL, supercropping
+
outdoor záhradka auto Red Dwarf, noname Bobina

zdravím vás teda groweri nedávno som sa registroval ale toto fórum poznám..pár rokov tu hltám informácie a návody s pestovaním zatiaľ nemám veľmi prax ...
pred 2 rokmi out 10 noname(nahodou vsetko dievacata, bez hnojenia,zle podmienky,potom utok divej zvery prezili len 4 rastliny ..
vynos asi 4g priemerny zhul na 4x .....
povedal som si že prišiel čas na nejaký indoor ... poriadne som si tu všetko naštudoval a spravil miesto v šatníku

tak a teraz k môjmu projektu

box 40x40x70cm(šxhxv) ..
prívod, odvod vzduchu 4 pc fany s regulaciou ..+ 2 na ofuk..všetky Xilence case fan red wing 80mm
uhlíkový filter do digestora (dokúpim časom) ...
úsporka 125W Plug&grow kvet
Fólia Diamond Diffusion
pán Jack Herer- fem. od Fair Seeds
univarzálny substrát na zelené rastliny s agroperlitom
BioBizz Grow a Bloom
vlhko a teplomer
bez merania pH

ak si to niekto prečíta kludne mi dajte nejaké rady alebo pripomienky ...rád si dám poradiť od skúsených ludí
peace

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 11-07-2012 v 11:12 AM

Old Post 06-03-2012 v 19:27 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 2



tak dnes som to už skompletoval nejaké drobné úpravy ešte časom prídu
včera večer.. to je 12.3. som dal klíčiť do vatových tampónov 6 semienok JH
pc fany na fotke nevidno lebo sú za úsporkou, ..zatiaľ nemám teplomer ale zdá sa mi že tá úsporka strašne hreje a tie fany to neuchladia ..uvidím časom.. inak aj spínacie hodiny sú dosť žeravé
myslel som že tam bude viac miesta ale ako vidím tak rastlinky nebudú mať veľa priestoru ..nejaké rady ?


rozmýšlal som či z toho nespraviť ScrOG ... časom spravím nejaké tienidlo a dám tú úsporku vodorovne nejaká sieť a čo najviac zaštipovať..skusim FIM
čo myslíte?

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 13-03-2012 v 16:38 PM

Old Post 13-03-2012 v 13:09 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 3

Ahoj Onelove.

Keď už máš vertikálne lampu, zvol 3 rastlinky do 1 kvetináča a nezaštipuj. Keby si mal 1 rastlinku v 1 kvetináči (resp. truhlíku), tak vtedy by sa dalo použiť buď FIM, alebo ešte lepšie SUPERCROOPING. Zo 6-tich semienok (ak by všetky vyklíčili), by si mohol spraviť 3 kolá, a to pri rovnakom výnose.
AHA - všimol som si, že už si dal semienka klíčiť. Rovnako som si všimol, že časom chceš dať svetlo vodorovne. Vtedy by sa dalo pestovať napr. 4 rastlinky (skôr indiky), alebo 1 a tú pekne zaštipnúť a rozvetviť. Každopádne pre tvoj secret box (support) je vhodnejšie použiť skôr indikové genetiky, budú nižšie a košatejšie.
Ako budeš riešiť vlhkosť? Inak keď ti príde JH do kvetu, tak jeho korenistú vôňu už neutajíš, rátaj s tým. k+ letí na úrodnú pôdu...

A ak ti ešte môžem poradiť - pH bez poriadneho meráka aj tak spoľahlivo neodmeriaš, tak ho ani nerieš. Možno je to iba môj prípad, no keď som začal riešiť a upravovať pH, prinieslo mi to viac starostí ako osohu. V substráte je tolerancia pH vyššia, takže sa nie je čoho obávať. No a hnojivo Kristalon (obzvlášť na kvet) nie je to pravé najšmakovejšie, to už radšej OBM (ak máš možnosť zohnať), no najlepšie je siahnuť po Plagrone či BioBizze.

Marihuana je dar.

Old Post 13-03-2012 v 17:03 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 4

ahoj no už pukli a začínajú klíčiť, do zajtra hádam budú tak ich bude teda 6 .. mal som to viac premyslieť pri kupovaní semienok..ten JH asi nebude najnižši
myslíš že uhlíkový filter do digestora tú vôňu nezvládne ? velky filter nemám kam dať.. jediná možnosť je toto ..odvod aj prívod vzduchu je dozadu za skriňu a tam je medzera len 2 cm od steny
to pH aspoň orientačne skúsim papierikmi..ten substrat by mal mať 6-8 tak možno bude treba trochu znížiť napriklad octom
fajn tak kristalon na kvet nie.. majú ho unás v obchode tak preto to bola prvá volba .. objednám z netu niečo potom
čo najskôr kúpim teplomer a vlhkomer a mám rozprašovač tak vlhkosť bude okej

takže keď už tam dám všetkých 6 džekov.. čo navrhuješ, ako čo najviac využiť to málo priestoru ?
ďakujem za rady a karmu

edit: myslel som že dnes už bude naklíčené ale po skoro 2 dňoch semienka pukli a majú len asi 1mm klíček :/ ide to pomalšie ako som čakal

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 14-03-2012 v 16:46 PM

Old Post 13-03-2012 v 17:53 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 5

Ahoj Onelove.

Klíčeniu daj čas, niektorým semienkam to trvá dlhšie. Osobne nakličujem priamo v substráte, nemám dobrú skúsenosť s klíčením v inom priestore (resp. pedosfére), v akom bude rastlinka vyrastať.

Keď ti vyklíči všetkých 6 semienok, máš veľké šťastie, tomu ver. Budem sa znova opakovať, no na začiatok nerieš úpravu pH, pokiaľ nemáš spoľahlivý spôsob merania. Jednoducho zasaď semienko, nechaj vyklíčiť a bude rásť.

Neviem presne, ako to myslíš s uhlíkovým filtrom do digestora, skús napísať viac, ako riešiš odťah vzduchu. Akým ventilátorom ťaháš vzduch z boxu a kam ho vypúšťaš? Keď sa ti bude dariť a Jack Herer bude kvitnúť, jeho vôňu neskryješ.

S Kristalonom mám vlastnú skúsenosť, preto si trúfnem o ňom písať, no budem kritický: nie je to hnojivo pre chutnú marihuanu.
Na rast ti postačí aj na živiny bohatý substrát; na kvet stačí kvetové hnojivo. Keď už môžeš objednať z internetu, nerieš nič iné ako hnojivo určené priamo pre cannabis. Pri všetkej nestrannosti ti odporúčam BioBizz Grow a BioBizz Bloom, oboje balenia po 1 l ťa nevyjdú viac ako 20 eur. Toto hnojivo ti vystačí na niekoľko cyklov, takže môžeš objednať aj menšie balenia, ak chceš byť hospodárny.

Ako som spomínal, keď už budeš mať tento cyklus výbojku vertikálne, zvoľ 3 Jackov Hererov do 1 kvetináča, nechaj ich rásť a nezastrihuj, ak sa nebudú príliš ťahať. Keď ich budeš sadiť do finálnych truhlíkov, zasadiť ich čo najhlbšie, aby ti prvý pár "pravých listov" vyčnieval čo najbližšie od zeme. Tým využiješ priestor priamo nad substrátom.

Napíš, akú maximálnu výšku môžu dosiahnuť tvoje rastlinky! Uvádzaš, že máš box 70 cm vysoký, pričom máš výbojku vertikálne. Vyzerá to tak, že tok svetla je od 0 do 50 cm výšky. Takže to bude maximálna výška tvojich rastlín. Znamená to, že ich musíš prepnúť na kvet pri výške max. 30 - 35 cm, pretože inak ti prerastú výbojku a budeš musieť nechcene ohýbať.

Nemusíš sa riadiť mnou, no pri tvojom setupe by som zvolil 3 Jackov Hererov do 1 truhlíka, nezastrihoval, nechal rásť do výšky 30 cm, následne možno zaštipol (podľa stavu rastliniek), a prepol na kvet. Potom by som pravidelne truhlíky prehadzoval, aby mala každá rastlinka prístup svetla z každej strany.

P.s.: V hlinenom substráte musí mať grower trpezlivosť, no nakoniec to stojí za to. Ganja ťa spojí so zemou.

Marihuana je dar.

Old Post 14-03-2012 v 21:53 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 6


ten filter myslím tak že kúpim napr. toto http://www.avelmak.sk/index.php?lm=...t&article=25654 ... z toho si vystrihnem veľkosť podla ventilátora a nalepím to naň ..už som to tu viac krát na fóre našiel, že to vpohode stačí na takéto malé priestory

vzduch ťahám aj vypúšťam z poza skrine.. je to jediná možnosť
zatiaľ tam mám klasické pc fany 8x8cm, sú dosť hlučné a neúčinné ale objednal som nejaké ultratiché (len 15 dB vraj ) s väčším prietokom vzduchu a tie 2 čo tam mám teraz skúsim použiť ako ofuk.. na menších otáčkach niesu až také hlučné

dúfam že potom bude teplota lepšia lebo teraz je tam okolo 35°C

kristalon na rast mám už kúpený a nemám teraz veľmi peniaze tak už iné na rast kupovať nejdem a použijem ho ...ale ten biobizz na kvet potom určite kúpim

úsporka je síce zatiaľ vertikálne ale keď budem mať čas a rastlinky podrastú tak ju chcem dať vodorovne tak ako je na obrázku, tak bude nad kvetináčmi asi 50cm priestoru, bude to lepšie ako keby je vertikálne a rastú popri nej nie ? budú osvetlené rovnako všetky a svetlo bude dopadať pekne na vrcholky po celý čas ..keby je stále vertikálne a prerastú až k objímke tak nane veľa svetla nepôjde z vrchu lebo od stropu boxu zaberá objímka aj s hlavou úsporky 20cm

tie 2 truhlíky sú finálne, nemal som v pláne presádzať ale toto znie dobre tak kúpim dnes aj nejaké mini kvetináče na začiatok(nemáme jogurty)
thanks

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 15-03-2012 v 21:37 PM

Old Post 15-03-2012 v 09:21 AM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 7

Kamoš, popremýšľaj nad tou teplotou, pretože 35 °C je už hraničných. Takýmto teplotám odolávajú len veľké silné rastliny, ktoré už nebudú dlho kvitnúť. Pri teplote okolo 40 °C sa zastavuje fotosyntéza, rastlina nerastie. Ale tak to by ti nemalo hroziť. Každopádne skús použiť ventilátoriky na ofuk, aby si dosiahol teplotu max. 29 °C. V podstate vyššia teplota nie je až taká nebezpečná, rastlinky hlavne musia mať prístup k vzduchu a vzduch sa musí v boxe hýbať. Tým sa predchádza aj hotspotom.

Sám uvidíš, ako nakoniec otočíš svetlo, na to je ešte čas. Kristalon použi, keď už ho máš, veľa growerov ho používa(lo), vrátane mňa. Tým chcem povedať iba to, že poznám situáciu, že už niečo máš, tak to proste použiješ. Ja som takto minul starší substrát, čo som mal, aj keď som vedel, že to nie je najlepšie, no peniaze nepadajú z neba, takže treba byť aj hospodárny.

Človeče, napíšem aj viac, no musím utekať, idem na špeka...

Marihuana je dar.

Old Post 15-03-2012 v 20:55 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 8



no tak som dnes mal kopu času tak som vyrobil "tienidlo" z plechoviek od piva nevyzerá nič moc ale je to lepšie ako nič ..a aspoň nezaberá veľa miesta
a dal som úsporku vodorovne ...pomohlo to kus s teplotou lebo teraz je úsporka rovno pri ventilátore tak to teplo ťahá preč (na tom obrázku čo som pridal minule je úsporka nakreslená naopak )
..pohybuje sa to teraz okolo 30°C ...
v pondelok ak stihnem tak vymením aj tie fany a už by mala byť teplota oukej

robia mi starosti tie semienka, vyzerajú parádne ale predsa len už 4.tý deň klíčia a zdá sa mi to príliš dlho na to aké sú klíčky malé... pokiaľ viem mali by sa sadiť keď budú mať okolo 1cm ... takýmto tempom to bude ešte týždeň a to je blbosť no možno som len veľmi nedočkavý ..chýba mi vôňa čerstvej zelene


EDIT: takže už som nemal síl pozerať sa ako sa tie semienka trápia tak som ich zasadil určite im bude v zemi lepšie ako na tej vate.. predsa len je to takto prírodnejšie

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 17-03-2012 v 13:39 PM

Old Post 16-03-2012 v 16:49 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 9

Dobre, dobre, fajné to máš. Veru máš pravdu, šiel som na špeka a odvtedy som sa nezastavil. V poslednom čase mám režim len práca/spánok/práca/spánok a pod. (no a medzitým ako power support testujem New York City Diesel). Moja spomalená aktivita tu na groweri bude zrejme spôsobená ním. Snažím sa ho otestovať čo najviac a najlepšie, pretože ak sa mi potvrdí jeho potenciál high, ktorý mi včera priniesol, tak stúpa o level vyššie v mojej obľúbenosti oproti minulej skúsenosti. No ešte je však skoro hodnotiť, sám to dobre viem. To som však odbočil od témy.

Semienka takto v substráte ani netreba zalievať, stačí ich dostatočne kropiť vodou, tá presiakne až k nim, a pritom substrát nebude premočený. Akú vlhkosť máš v boxe? Keby bola aspoň 55 - 60 %, bolo by to fajn. Keby bola 70 - 80 %, bolo by to super.

V hlinenom substráte je celkovo vývoj pomalší ako v hydropónii alebo v kokose, tunajší grower písal, že sa to doslova plazí, nie rastie. Čosi sa mi marí, že to bol guerilla, ale nie som si istý. Bratm, keď nás sleduješ, vyjadri sa. Ale v tvojom prípade je to výhoda, pretože ľahšie ukočíruješ výšku mistrov Hererov. Zatiaľ asi teda toľko a veľa lásky im dávaj už odteraz. Nech ti to rastie!

Marihuana je dar.

Old Post 21-03-2012 v 20:29 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 10




holandský pracovník v továrni na výrobu mäkkých drog testuje kvalitu a šlape na tom nonstop celý rok...

vlhkosť v boxe je tak nad 50% ale to je momentálne fuk lebo sú pod sáčkom a ten sa pekne rosí
v noci ich mávam v boxe pod tou stolnou lampou a cez deň keď sa dá a nik neni doma tak sú pekne na slniečku už by sa teda mohli konečne vyplaziť

posledné 3 dni som upgradoval celý box..nanovo som vytapetoval fóliou lebo pôvodne som to odflákol ..pohral som sa tienidlom a úsporkou, nové fany sú úplne peckové ..sú fakt ultratiché
(na plnom výkone ich cez deň skoro nepočuť a na polovičnom ani cez noc) hneď som objednal ďalšie 2 na ofuk stoja len 2,50€ za kus ..tie káble čo trčia na bokoch sú pripravené pre ne..

lásky budú mať habadej už sa ich neviem dočkať..ale dávajú si poriadne načas

EDIT: takže dnes sa mi podarila strašná vec prve 2 gulaté lístky čo sa ukázali som zlomil
cítim sa ako vrah .. dúfam že ostatných 5 rastliniek rýchlo vylezie nech sa môjmu svedomiu uľaví

btw .. je normálne že naklíčené semienka po týždni nevylezú zo zeme ? :/

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 24-03-2012 v 14:31 PM

Old Post 21-03-2012 v 22:12 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 11

Hmm.... No týždeň už je dosť, obzvlášť, keď boli predklíčené na vate. Čiže jeden klíček ti vyliezol, no tomu sa nanešťastie podarilo amputovať deložné lístočky, hej? Skús veľmi veľmi opatrne špajdlou alebo špáraktom vyhrabať nejaké semienko z ostatných, aby si zistil, či ti neodhnili klíčky.

Každopádne ešte to nemusí nič znamenať, hlina je hlina a tam klíčenie trvá často dlho, aj keď chápem, že týždeň bez klíčkov je znepokojujúci. Akú máš momentálne teplotu? Koľko hodín svietiš? Nemáš substrát príliš premočený? Ako hlboko si zasadil semienka? Bola by škoda nedotiahnuť ich k "životu"...

Marihuana je dar.

Old Post 25-03-2012 v 19:05 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 12

no takže už viem čo sa stalo... všetky sú mŕtve..
opatrne som ich vyhrabal.. klíčky nemali žiadne a trochu smrdeli ..tak som ich otvoril a v nich sa veselo kŕmili červy ...také úplne tenké biele..ako nitky

neviem čo sú zač ale určite boli v tej zemi lebo pred pár dňami som odobral z črepníkov trochu zemi a zasadil som tam pár semienok virginského tabaku od kamaráta, prikryl som to sáčkom a dal na okno...
ráno to bolo plné týchto červov.. myslel som že sa tam dostali s tými semienkami alebo z toho kvetináča do ktorého som to dal lebo ten som našiel na balkóne...

EDIT: takže už viem s kým mal Jack Herer tú česť .. Háďatká koreňové.. dúfam že sa vám bude v mikrovlnke páčiť vy piče

takže tak ... pekne vyhodené peniaze za semienka ...
inak tú zem som kúpil normálne v kvetinárstve..

dočítal som sa o sterilizácii v mikrovlnke.. rýchle, účinné a minimum zápachu dosť ma to potešilo, myslel som že budem musieť kupovať novú zem.. takže hneď ráno sa do toho pustím

včera som netušil že problém je v červoch(myslel som že som niečo pokazil) tak som dal do vaty klíčiť posledné semienko Jacka Herera ktoré mi zostalo (ostatné som už predtým dal kamarátovi)
a 5 najväčších a najkrajších noname semienok čo som doma našiel..
tak dúfam že okrem fem.JH z nich vyrastie aspoň pár dievčat...
nemám už peniaze aby som kupoval ďalšie semienka takže mi držte palce

som dosť sklamaný a smutný.. dnes je to presne mesiac odkedy som si povedal, že prišiel čas na prvý indoor a myslel som že max. do 2 týždňov sa už budem pozerať na prvé lístky ... a vidíte ako to dopadlo ..čo mi to príroda urobila ?! ...

inak.. Ono díki že to tu sleduješ ..cením si tvoje rady

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 25-03-2012 v 22:29 PM

Old Post 25-03-2012 v 21:16 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 13

Kamoš, za primárny problém považujem odhnitie klíčkov. Mne sa presne toto stalo a našiel som semienka už rozožraté červíčkami. Lenže stalo sa to asi iba 3 semienkam z 20tich, takže tie červíčky môžu byť prítomné v substráte, no napadnú už nahnitý klíčok alebo semienko. Inak by mi požrali všetky semienka, pretože substrát som mal rovnaký.

Ak ti môžem ešte poradiť, kúp v záhradníctve kokosovú briketu, vyrob z nej substrát a v pomere 50:50 ho namiešaj so zeminou, ktorú už máš. Samotné klíčky môžeš klíčiť aj v 100 % kokose, ktorý nemáva toľko škodcov ako hlina.

Vypekať hlinu som nikdy neskúšal, ale je tu na to veľa návodov. Bojuj a nevzdávaj to!k+

Marihuana je dar.

Old Post 26-03-2012 v 09:16 AM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 14



no už si budem dávať väčší pozor na vlhkosť ..kokos sa mi dnes nepodarilo zohnať a zem som už vypiekol v mikrovlnke.. dopadlo to fajn ..tak už to nechám takto .. ďalšie kolo to skúsim tak ako vravíš

inak Jack a jedno noname semienko už krásne vyklíčili..asi 1cm klíčky som už zasadil.. trvalo im to asi deň a robil som to rovnako ako pred tým a vtedy tak nevyklíčili ani po 4 dňoch... ostatné 4 noname zatiaľ nepukli...

chcem sa opýtať, že keď už mám semienko zasadené do zeme.. je dobré dať ho do boxu a svietiť ? alebo úplne stačí ak ich nechám len tak na skrini kým nevylezú zo zeme ? samozrejme stým že sa budem starať o vlhkosť..

EDIT utorok: takže Jack a 1.noname už majú deložné lístky a sú pod lampou
2. noname je už vyklíčené a zasadené .. ďalšie 3 noname ešte spia

mám objednané ďalšie 2 fany na prívod a odvod vzduchu lebo stále sa mi nedarí znížiť teplotu pod 33° ...v piatok ich namontujem a už by to malo byť oukej aj do budúcna keď bude bývať teplejšie aj vonku
EDIT streda: tak 1. noname semienko som pomenoval Bob darí sa mu najlepšie
hneď za ním sa drží Jack Herer
na fotke to veľmi nevidno ale majú krásnu tmavo zelenú farbu
2. noname semienko už začína vykúkať zo zeme takže do zajtra je dúfam von
a posledné 3 noname sa tvária že sa nič nedeje a neklíčia

rozmýšľam, že dám preč tie truhlíky a kúpim 3 normálne kvetináče pre JH, Boba a 3.noname ...
myslím že tie posledné 3 noname už aj tak nevyklíčia ...
a ešte je aj taká možnosť že okrem JH nevyrastie žiadna holka

dnes som zapojil spínacie hodiny a asi po pol hodine sú také horúce, že na nich neudržím prst .. je to normálne alebo je to tým že stáli 2€ ?
nechcem sa v noci zobudiť stým, že mi horí skriňa

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 28-03-2012 v 21:08 PM

Old Post 26-03-2012 v 16:45 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 15

Ahoj Onelove. No to je výborné, že rastlinky rastú. S tým klíčením to máš tak, že treba si iba predstaviť, ako a v akých podmienkach klíči semienko v prírode, a od toho sa odraziť. Keď máš (predklíčené) semienko (osobne vždy klíčim priamo v substráte), tak ho daj do jamky v substráte hlbokej 1 - 1,5 cm klíčkom smerom dole, jemne zahrab a pokrop rozprašovačom. Takýto kvetináčik umiestni do priestoru, kde bude rastlinka po celý jej blahodarný život. Môžeš svietiť štandardných 18 hodín, pričom teplotu drž najlepšie na 25 °C.
To isté platí aj pre tvojho aktuálneho Boba, Jacka Herera a Nonamea, ale tu nezabudni držať vlhkosť už okolo 70 %.

Teraz je najpodstatnejšie to, že ti vyšiel na svet Jack Herer. Keďže máš zároveň malý priestor, a zároveň neisté pohlavie u jednej alebo u dvoch (ak vzíde aj posledné semienko) z troch (resp. dvoch) rastliniek, preventívne by som uvažoval o ponechaní po určitej dobe výlučne Jacka Herera. Dôvod je ten, že pokiaľ necháš rastlinky rásť, potom ich prepneš na kvet, no a nakoniec zistíš, že tam máš 2 samcov a 1 samicu, tak tým Jackom Hererom už nevyplníš drahocenný priestor, ktorý musíš využiť, ak chceš mať výsledok, ktorý aspoň stojí za to.
Možno to však až príliš riešim a zase špekulujem, každopádne rastlinky sa časom ukážu, ako sa vyvinú, hlavne zníž teplotu. Pokiaľ sa dá, otvor skrinku a vetraj. Bezpečný únik svetla je menšie zlo ako privysoká teplota. Nech ti to rastie!

Marihuana je dar.

Old Post 28-03-2012 v 20:50 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onelove
Stálý Člen

Karma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% PěstitelskáKarma uživatele Onelove - 11% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 112  

deň 3.tí :) Příspěvek č. 16


JH do rána s veľkosťou lístkov predbehol Boba

18/6
teplota deň/noc 25-34/20-25 ..vetrám keď sa dá..zajtra ak bude čas namontujem ďalšie 2 fany
vlhkosť cez deň keď som doma tak často rosím rozprašovačom, inak sú stále v "parníčku" v noci 70-80% takže je to stále okej

jo Ono tak to aj chcem urobiť hneď ako vylezie 3.tie poschodie skúsim FIM nech sa JH čo najviac vetví a Bob a 4:20 uvidím časom čo s nimi ale asi pôjdu outdoor keď bude teplejšie..

-"Někdy mám chuť se na všechno vysrat... ale pak si vzpomenu že stejně už na všechno seru"-
-"jeden svet nestačí"-
-"kdo pěstuje, skutečně legalizuje"-
1.grow Jack Herer 125W CFL

Naposledy upravil Onelove 07-04-2012 v 10:52 AM

Old Post 29-03-2012 v 20:54 PM
Onelove je offline   Profil uživatele Onelove   Find more posts by Onelove   Foto galerie člena Onelove   Click here to Send Onelove a Private Message   Add Onelove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3791190 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív