Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 32 33 34 35 36 »
Autor
Téma 
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 529

aha, este som zabudol jednu (snad) dolezitu vec - startery zacnu blikat vzdy vsetky. ale potom sa jedna dvojica ziariviek zapali, a ta druha uz ostane zhasnuta. Stalo sa mi, ze ta dvojica, co nakoniec ostala zhasnuta, pri startovani este blikla, akoze startuje, ale nakoniec ju ta druha dvojica "predbehla". Pripada mi to tak, ze ked sa jedna dvojica rozsvieti, druha uz sa nerozsvieti, ze tam mozno uz nieco nestaci na to rozsvietenie.

Skontroloval som schemu a zapojenie - je to presne podla schemy, sedia este aj strany zapojenia jednotlivych ziariviek Urobil som:

Pokus 1: Prehadzoval som startery, a kazde zapojenie som 10 nastartoval. Nakoniec som vytypoval dvojicu pomalsich ktore ked som dal spolu na jednu dvojicu ziariviek, zazala sa vzdy iba ta druha. Ked som ich rozmiestnil inak, stavalo sa mi, ze pomer zaznuti jednotlivych svojic bol 6:4.

Pokus 2: hodil som pred tlmivky (drat medzi T a cokoladou) vypinace, jeden som vypol a druhy zapol a ked sa druha dvojica rozvietila, skusil som vypinacom zapnut tu prvu. nic. ani startery sa nerozbehli.

Pokus 3: Ale ked som najprv zapol jednu dvojicu a po tom, co sa rozsvietila, zapol druhu (ktora sa samozrejme nerozsvietila)a nechal ju zapnutu a nerozsvietenu, a zhasol som tu prvu, tak ta druha okamzite nabehla a zacala svietit.


(Podotykam, ze uz som uz cca 3 mesiace nehulil, a fakt si nezapajam namiesto starterov vlastne prsty na nohach )

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 24-08-2005 v 12:58 PM

Old Post 24-08-2005 v 12:51 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 530

inf3cti-Tak tohle je podivny.Vypada to jako by spustenim jedny dvojice byl nejakej pokles napeti kterej by zpusobil nezapaleni druhy dvojice.Ale to se mi zda jako blbost.Skusil bych tam dat opravdu kondik jentak pro sychr.Buhvi jaky bludny proudy tohle zpusobujou.Mozna bych jeste zkusil dat tam elektronicky startery.Jinak me nic nenapada.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 24-08-2005 v 13:36 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 531

vsetky startery su Osram 4-22W, vsetky ziarivky su Osram 18W Coolwhite, obe tlmivky su Layrton 36-40W, a je na nich este aj nakreslene, ako ich treba zapojit na 2X18W.

Mam tu aj starter 4-65W, ale ten tam nerobi nic, ani sa nenazhavi.... dnes som nakupil dalsiu sadu suciastok, lebo aj pre kamosa planujem podobnu lampu, tak idem zistovat, ci to nie je kusova zavada... budem to prehadzovat krizom krazom jedno s druhym.

A pojdem este kupit tie kondiky. Svetla som kupoval v Hornbachu, ale nijake kondiky som tam nenasiel. Takze si ich pojdem kupit do GMka. Len mi prosim poradte, co si mam pytat, viem, ze su nejake elektrolyticke a este nejake. Ten kompenzacny je asi jasny, na prikon 18W treba 4.5 uF (1x18W, alebo 4x18W je jedno? netreba tam tu kapaciu zmenit?), ale o tom odrusovacom som nenasiel nic . Mozete mi, prosim, napisat potrebne udaje, alebo ma odkazat na zdroj, kde ich mozem najst?

A to zapojenie mi tiez nie je prilis jasne. Ten kompenzacny sa zapoji medzi fazu a nulak, napriklad do tej cokoladky, co tam mam, ale nechapem, ako sa zapoji ten odrusovaci. Na tych strankach na AquaLande (http://www.aqualand.akvarium.cz/osvetleni.php?menu=42) to vyzera, akoby mal tri vyvody, resp. dva vyvody a obal. Ac mi to pride divne, vyzera to tak, ze jeden koniec kondika sa zapoji na nulak(to je to N ko, dufam), druhy koniec na zem, a obal na fazu?! Nie nie, tak to nemoze byt, ale neviem presne ako to MA byt. Mozete mi niekto poradit, prosim?

Ozaj, nezda sa vam, ze narozdiel od objimok na ziarivky a startery sa z tych objimok na tlmivke priserne zle uvolnuju draty, ktore tam raz zaseknem? Najjednoduchsie ich odtial dostanem chirurgickou preparacnou ihlou, neprisiel som na to, ako vyuzit tie otvory zvrchu (ktore by podla mna mohli sluzit na uvolnovanie dratov).
Ach som to ja ale lama, az sa musim smiat.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 24-08-2005 v 23:45 PM

Old Post 24-08-2005 v 23:38 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 532

Ten kondik ma jenom 2 vyvody.Ten treti je zem.Zapojuje se klasicky mezi L a N.Nechapu proc tam sou 2 kondiky.To jsem jeste nikde nevidel.Podle me ten odrusovaci tam je na hovno.Nevidel sem ho ani v original koupenym svetle.Vzdycky tam bejva jen ten kompenzacni.No a hodnotu to ti neporadim.To fakt nevim ale asi bude jako na 80w,pripadne 2x 40w.Kdyz by to byl kond jako pro vybojku coz podle me muze bejt tak na 40w by byl 5uF,na 80w 10uF.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 25-08-2005 v 07:31 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Era
Bursovní spekulant

Karma uživatele Era - 64% PěstitelskáKarma uživatele Era - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 219  

Příspěvek č. 533

Možná je někde na přívodu do celého tělesa vysoký přechodový odpor, takže po zapálení prvního páru trubic způsobí pokles napětí, které pak nestačí na zážeh druhého páru.
Zkus přeměřit napětí mezi zemí a vstupem fáze do tlumivek a sleduj jeho změny před a během rozsvícení jednotlivých párů.

Na odrušovaví C se vykašli.

Nemodifikovaný modifikovanému nevěří...

Old Post 25-08-2005 v 16:14 PM
Era je offline   Profil uživatele Era   Find more posts by Era   Foto galerie člena Era   Click here to Send Era a Private Message   Add Era to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Era! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 534

FACHCIII TO!
robi to jedna z tlmiviek, mam doma tri, a ked zapojim tuto 'magicku' spolu s inou, tak to robi (ze sa zazne iba jeden par ziariviek), ked je sama, funguje uplne OK.
merak nemam, ale ak nejaky rozumny zozeniem, vseetko zmeriam. a dakujem za doterajsie rady.

Co s tym kompenzacnym kondikom? Nepoznam Brno prilis dobre a neviem, kde je tu nejaky DOBRY obchod so svetlami, zatial na mna pozerali ako na magora, ze aky kondenzator to chcem, ziadny tam netreba... Ale viem, kde tu je GMko, pojdem to kupit tam, ked mi poradite, co to vlastne mam kupit (Jahudka! uz to nahryzol...). Alebo aspon, kde to zistim...

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 25-08-2005 v 21:01 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dab
Stálý Člen

Karma uživatele dab - 84% PěstitelskáKarma uživatele dab - 84% PěstitelskáKarma uživatele dab - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 535

inf3cti , ja len, ... v orig. lampe pri 2x40W som nasiel 8uF.. tod fcio

Mrhaním ducha a srdca je presviedčať odporcov, ktorí vôbec nepomýšľajú na to, aby mali svoj vlastný názor.

1st. Hobbyboxik(8xGWS,hlina)

2nd. 8xA11xMTF(2x250W)

Old Post 25-08-2005 v 21:31 PM
dab je offline   Profil uživatele dab   Find more posts by dab   Foto galerie člena dab   Click here to Send dab a Private Message   Add dab to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hydrothor
Stálý Člen

Karma uživatele Hydrothor - 80% PěstitelskáKarma uživatele Hydrothor - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 119 

Příspěvek č. 536

Pokud by se někomu hodilo
srovnávací tabulky zářivkových trubic podle různých výrobců

jsou na: http://narva.netdirect.cz/?fts=290

Old Post 04-09-2005 v 06:53 AM
Hydrothor je offline   Profil uživatele Hydrothor   Find more posts by Hydrothor   Foto galerie člena Hydrothor   Click here to Send Hydrothor a Private Message   Add Hydrothor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hydrothor
Stálý Člen

Karma uživatele Hydrothor - 80% PěstitelskáKarma uživatele Hydrothor - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 119 

Příspěvek č. 537

A technická data k zářivkám NARVA

jsou tady: http://narva.netdirect.cz/?fts=291

Old Post 04-09-2005 v 06:55 AM
Hydrothor je offline   Profil uživatele Hydrothor   Find more posts by Hydrothor   Foto galerie člena Hydrothor   Click here to Send Hydrothor a Private Message   Add Hydrothor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hydrothor
Stálý Člen

Karma uživatele Hydrothor - 80% PěstitelskáKarma uživatele Hydrothor - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 119 

Příspěvek č. 538

A tady jsem si dovolil umístit schéma zapojení úsporky
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=18669

Old Post 09-09-2005 v 18:51 PM
Hydrothor je offline   Profil uživatele Hydrothor   Find more posts by Hydrothor   Foto galerie člena Hydrothor   Click here to Send Hydrothor a Private Message   Add Hydrothor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
littles
Stálý Člen

Karma uživatele littles - 70% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 42 

Příspěvek č. 539

Chtěl bych se zeptat jestli jde regulovat větrák, který lze regulovat změnou napětí stmívačem osvětlení?Dík za radu

Old Post 26-09-2005 v 13:26 PM
littles je offline   Profil uživatele littles   Find more posts by littles   Foto galerie člena littles   Click here to Send littles a Private Message   Add littles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dab
Stálý Člen

Karma uživatele dab - 84% PěstitelskáKarma uživatele dab - 84% PěstitelskáKarma uživatele dab - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 540

littles> podivej, stmivac osvetleni je na 230V jasne nie? nuz a vetrak musis mat samo sebou taky na 230V jasne nie? uz dost jasne a pojdme k veci, nuz precitaj si na stitku (abo .. niekde no ) aky prikon ma vetrak (udava sa vo Watoch [W]) a pak na stmievaci... ak bude na stmievaci vacsie cislo tak myslim ze by to slo... ALE! nemam odskusane, zial

Mrhaním ducha a srdca je presviedčať odporcov, ktorí vôbec nepomýšľajú na to, aby mali svoj vlastný názor.

1st. Hobbyboxik(8xGWS,hlina)

2nd. 8xA11xMTF(2x250W)

Old Post 26-09-2005 v 16:18 PM
dab je offline   Profil uživatele dab   Find more posts by dab   Foto galerie člena dab   Click here to Send dab a Private Message   Add dab to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 541

NEJDE . Mám z IKEA stmívač , a atrašně se to zahřívá ikdyž ventilátor má 25 WATT . Kámoš slaboproudař mi to vysvětloval že to je jinak než u žárovek , taky jsem si myslel že watty jsou watty ale nejsou. Musíš mít nejlépe triakový regulátor , cena asi 800 Kč.

Old Post 26-09-2005 v 16:29 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
littles
Stálý Člen

Karma uživatele littles - 70% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 42 

Příspěvek č. 542

A nevíte co jes tmívač zač?triákový regulátor, tyristorový regulátor?
Na tom mém je namalovaný, že se stim daj regulovat i motory, ale přesně jaký tam není. Můj ventilátor je 56 W, asynchronní, se stíněnou kotvou. Reguluje stmívač napětí? je tady nekdo kdo tomu opravdu rozumí?A nevíte někdo kde by se dal triakový regulátor v Praze sehnat, me ho nabízeli jen v elektro stavebnici a to ja teda nedavam.

Old Post 26-09-2005 v 17:40 PM
littles je offline   Profil uživatele littles   Find more posts by littles   Foto galerie člena littles   Click here to Send littles a Private Message   Add littles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 543

Tady jeden je :http://www.greenhome.cz/subkategori...entilace?page=1
musíš se ale informovat jestli je na asynchroní motory. JInak mají i v GESU moduly asi za 400

Old Post 26-09-2005 v 17:57 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 544

Nebo tam jde dat obycejnej odpor.Ale nebudes to mit plynule regulovany.Pomoci odporu si muzes udelat treba 3 rychlosti vetraku a to by melo stacit.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 26-09-2005 v 19:16 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 32 33 34 35 36 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-12-2022 - elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - 523 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7534670 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív