Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 18 19 20 21 22 »
Autor
Téma 
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 305

citace:
Původní příspěvek od Don B.
No už se těšim co na to řekne Snark
Je to zajímavé, delší než těch 120 se asi nedělaj, nebo jo?
rozhodně K+


Dělají, mají větší výkon, světelný tok a jsou ideální, ale většina z vás tady uváděla malé rozměry skříní.

Old Post 20-09-2005 v 23:18 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 306

Ještě bych rád poznamenal, že tyto záležitosti mám vyzkoušené přes několik let jsem pěstoval různé pokusné kyti pod různými zářivkami a výbojkami, mám pod barákem dílnu, kde jsem na to zařídil prostor, vždy mi dávaly nejlepší výsledky výbojky, ale jen do té doby, než jsem se doslechl o jejich účinnosti ve FAR. Takže jsem dospěl k závěru, že nemohu porovnávat jednu trubici s výbojkou, nasadil jsem podle výpočtu větší počet trubic a čekal. Výsledky se nedají ošulit, sám jsem koukal, dokonce jsem věřil, že Warm white budou lepší, protože opticky vydávaly v bedně krásně hodně světla, ale u těch byl výsledek nejhorší spolu s Cool white. Jinak bedny dělám s obyčejného polystyrenu, který slepím dohromady, přední stěnu nechám na zasunutí a bedna je za hodinu hotová s náklady na polystyren asi 200 kč. Používám tloušťku 3cm. Je bílý, stěny mají dobrý odraz, nedrží vlhko, neplesniví a sestaví se velikost podle potřeby. Rozměry jsou 0,5 x 1 m, takže je to jenom skládačka a má to docela dobrou samonosnou pevnost.

Old Post 20-09-2005 v 23:29 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Black Mishak
Stálý Člen

Karma uživatele Black Mishak - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 307

Tak sem si od zacatku precetl tenhle Tread. Je pul treti rano, takze me popripade omluvte za chybky, nepozornost.

Tady na groweru se vyskytuju uz nejakej ten mesic. Doposud sem si tak nejak ujednotil nasledujici fakta. (jeste chci dodat ze nerozumim jakymsi FAR, ci nm atd. Maximalne jsem schopnej precist si chromaticnost a zareni v lumenech)

Takze na rust KONOPI se pouziva vybojka Metalhalogenid, protoze obsahuje modrou cast spektra, ktery je potrebny na dobry rust, silny stonek atd. bla bla bla

Na kvet - rust palic (na KONOPI) se pouzivaji sodikovy vybojky, protoze maji prave cervene spektrum.

Pokud nemam metalhalogenid, nevadi, muzu svitit sodikem od zacatku.

Tak A TED...
Prej zarivka vyzari uzitecnyho svetla 100% a sodik 20% (super - dukaz?, kde to zjistim/ zjistils)

Za dalsi - Zeus - nejdriv tvrdis, ze modry spektrum neni potreba, ze jen kyticky produkujou kyslik nebo co/ Fajn tomu by nasvedcovalo, ze neni potreba metalhalogen. vybojka. Ale hned o par dalsich prispevku pises, ze ty zarivky Oceanic color, vyzaruji spektrum i na rust i na kvet, ktery to teda sakra jsou (myslim ti ty spektra).

Takze kdyz dam do skrine dejmetomu 4-5 specialnich zarivek
Narva Oceanic color, vyroste mi tam vitalni, potentni konopi se slusnym vynosem. (nemluvim o hnojivech atd - ciste jen z hlediska osvetleni).

Za dalsi - Proc tedy v obrovskejch pestirnach v nizozemi pouzivaji vybojky 600-1000W (ok, uz si to tu psal, ze je to na prisvecovani) Ale proc se nevyserou na sklenik a daj jenom to uzavrene mistnosti ty zarivky, urcite by je to vyslo levnejc :-)

A konecny dotaz, Nepouzivaj se nahodou ty zarivky taky jen na prisvecovani? Fakt by me zajimalo jestli staci ty zarivky od zacatku do konce. Popripade, jaka by byla idealni kombinace zarivek. (nevyznam se ktery spektra sou potreba / ted uz ne.)

Mohl bys tedy strucne udelat navrh osvetleni skrine dejme tomu s idealnimi rozmery (aby tam vesly zarivky 120cm)...

Vis je to zajimavy, ale kazdej v tom stejne bude hledat nejakej hacek, alias proc pod tim uz jini nepestuji kdyz je to tak super.

Nechci aby to vypadalo, ze ti neverim, nebo nedejboze ze utocim na tvoji osobu. Jen bych si rad ujasnil fakta.

Kazdopadne dik za snahu a urcite K+

Old Post 21-09-2005 v 01:49 AM
Black Mishak je offline   Profil uživatele Black Mishak   Find more posts by Black Mishak   Foto galerie člena Black Mishak   Click here to Send Black Mishak a Private Message   Add Black Mishak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 308

fakt zajimave tema, taky nechapu proc teda nekoupis v growshopech primo nejkae reflektory osazane spesl zarivkama.... nebylo by spatne se tou vyrou zivit pokud to je 100% lepsi

Old Post 21-09-2005 v 08:06 AM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 309

citace:
Původní příspěvek od Black Mishak
Tak sem si od zacatku precetl tenhle Tread. Je pul treti rano, takze me popripade omluvte za chybky, nepozornost.

Tady na groweru se vyskytuju uz nejakej ten mesic. Doposud sem si tak nejak ujednotil nasledujici fakta. (jeste chci dodat ze nerozumim jakymsi FAR, ci nm atd. Maximalne jsem schopnej precist si chromaticnost a zareni v lumenech)

Takze na rust KONOPI se pouziva vybojka Metalhalogenid, protoze obsahuje modrou cast spektra, ktery je potrebny na dobry rust, silny stonek atd. bla bla bla

Na kvet - rust palic (na KONOPI) se pouzivaji sodikovy vybojky, protoze maji prave cervene spektrum.

Pokud nemam metalhalogenid, nevadi, muzu svitit sodikem od zacatku.

Tak A TED...
Prej zarivka vyzari uzitecnyho svetla 100% a sodik 20% (super - dukaz?, kde to zjistim/ zjistils)

Za dalsi - Zeus - nejdriv tvrdis, ze modry spektrum neni potreba, ze jen kyticky produkujou kyslik nebo co/ Fajn tomu by nasvedcovalo, ze neni potreba metalhalogen. vybojka. Ale hned o par dalsich prispevku pises, ze ty zarivky Oceanic color, vyzaruji spektrum i na rust i na kvet, ktery to teda sakra jsou (myslim ti ty spektra).

Takze kdyz dam do skrine dejmetomu 4-5 specialnich zarivek
Narva Oceanic color, vyroste mi tam vitalni, potentni konopi se slusnym vynosem. (nemluvim o hnojivech atd - ciste jen z hlediska osvetleni).

Za dalsi - Proc tedy v obrovskejch pestirnach v nizozemi pouzivaji vybojky 600-1000W (ok, uz si to tu psal, ze je to na prisvecovani) Ale proc se nevyserou na sklenik a daj jenom to uzavrene mistnosti ty zarivky, urcite by je to vyslo levnejc :-)

A konecny dotaz, Nepouzivaj se nahodou ty zarivky taky jen na prisvecovani? Fakt by me zajimalo jestli staci ty zarivky od zacatku do konce. Popripade, jaka by byla idealni kombinace zarivek. (nevyznam se ktery spektra sou potreba / ted uz ne.)

Mohl bys tedy strucne udelat navrh osvetleni skrine dejme tomu s idealnimi rozmery (aby tam vesly zarivky 120cm)...

Vis je to zajimavy, ale kazdej v tom stejne bude hledat nejakej hacek, alias proc pod tim uz jini nepestuji kdyz je to tak super.

Nechci aby to vypadalo, ze ti neverim, nebo nedejboze ze utocim na tvoji osobu. Jen bych si rad ujasnil fakta.

Kazdopadne dik za snahu a urcite K+


Ahoj, tak se pokusím v rychlosti odpovědět, protože mám za chvíli řízení a budu tady až odpoledne. Především jsem nepsal, že rostliny nepotřebují modré spektrum, ale že ho potřebují minimum.
Za další, když se ptáš na to přisvětlování, tak si musíš uvědomit, že denní světlo je zadarmo, proto se ve sklenících výbojkama jen přisvětluje, a to jenom přes zimní měsíce, kdy je světla nedostatek. A proto stačí ty sodíky, protože to ostatní spektrum dostanou rostliny ze světla denního, ten sodík dodá navíc oranžové spektrum, ale zpravidla se přisvětluje jen několik hodin ráno a večer. Proto se vyvíjejí v tak vysokých výkonech, aby se dodalo co nejvíce světla za krátkou dobu. Ale přes den senesvítí a je potřeba, aby co nejméně předmětů stínilo denní světlo. Pěstovat jen pod světly by bylo neúnosné.
Zářivky se používají na pěstování jen pod umělým světlem, protože obsahují celé spektrum, které rostliny potřebují. Takže nepotřebuješ denní světlo.
Jak dokázat, že sodík má jen 20%, stačí se podívat na graf a najít si nm od 600 do 700 vlnové délky, což je červené spektrum. Tam vidíš, že maximum je vyzářeno prakticky ve žlutém světle, které rostliny nepotřebují. Já to ještě podrobněji odpoledne vysvětlím přesně podle grafu a rozeberu to. To znamená, že když takový sodík vyzáří 50000 lm, je to maximum ve žlutém spektru, ale v červeném to je pouze těch 20%, což je vidět na tom grafu.

A já tady připravím návrh na ideální bednu, jeden dva rozměry i s výpočtem osvětlení. Ale strpení, chvilku to trvá, nepočítal jsem s takovým zájmem. Zatím.

Old Post 21-09-2005 v 08:20 AM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 310

citace:
Původní příspěvek od GreyArea
Docela bych to rád viděl......kdy bude možno vidět nějaké snímky?
Jinak mezi námi.....fandím Ti.....upřímně Docela mě to potěší, jestli je to všechno tak jak píšeš a najednou všichni zjistí, že jsme úplný magoři a když něco děláme, tak bychom to měli dělat opravdu na 100%...a ne že tady běží tento server dle datumů registrací uživatelů asi od roku 2000.....a teď se tu prostě objeví BŮH, který dá všem svým ovečkám snad už konečně a naposledy ten opravdu správný směr k lepším výsledkům, leč stále v ilegalitě. Dle tvých příspěvků usuzuji, že pravděpodobně ,spíše určitě , teď mluvím za všechny na tomto serveru, nám toto pomůže k vyšším výnosům jsme Ti již předem zavázáni o tuto osvětu. Jen mám teď obavy, abych se v funkčnosti této inovace nespletl.


Prosímtě, jen se nepodceňuj, já jsem tím prošel taky, věnuji se tomu 10 let a nebýt toho že jsem měl jistou výrobu(živnost), tak bych to nemohl vyzkoušet, poněvadž to je dost nákladné. Představ si, že tady mám jen různých trubic snad 40ks, tlumivek, výbojek, a co to stálo proudu v pokusech, to ani nemůžu říct své ženě. -))) Já jsem chtěl jen pomoct, abych vám ušetřil čas a trápení s laborováním když jsem to podstoupil taky. Taky jsem byl rád, když mi pomohli odborníci a já se postupně dopracoval k nějakým výsledkům. Tak zatím.

Old Post 21-09-2005 v 08:29 AM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 311

zeus-Ja nikde netvrdim ze sodik ma lepsi svetelny spektrum.Vubec nechapu co se tady vlastne resi.Pokud vim zarivky primo na pestovani jsou uz davno vyvinuty a jmenuji se nurturelite atd.Lidi ktery to pod temahle zarivkama zkousely a pestovaly zdaleka nedosahly vynosu 400w.A to podotykam,ze tyhle nurturelite svitej prave prevazne ve far takze maj teoteticky i vetsi ucinnost.
Se sklenikama je to pravda,ze se tam svetlama jenom prisvecuje a je to taky celkem logicky zrovnatak jako ze nechtej aby jim lampy jinak stinily.Nevim proc by mel ve skleniku nekdo svitit celej den kdyz tam muze pustit denni svetlo a usetrit.Vybojky se tam ale podle me davaj jenom z jedinyho duvodu a to je proste ten,ze maj daleko vetsi ucinnou vzdalenost nez zarivky.Na tom ze by zarivky vic stinily samozrejme taky neco je..Ale kdyz by byly tak lepsi a vyhodnejsi zarivky tak by si proste na ne udelaly nejaky zasouvaci rampy a bylo by vystarano.Ta firma by usetrila ohromny prachy za elektriku a navic by kytky prece dostavaly to nejlepsi svetlo..

Zeus-hele tahle diskuse nema cenu.To samy se resi v threadu nurturelite ano ci ne?Proste dej sem fotky jak pod tim pestujes,kvetes atd.Dokaz nejak lidem jak je to vyhodny.Dost lidi to uz zkouselo a bohuzel nic z toho prevazne nebylo.Netvrdim ze to nejde,jde ale o vysledky.Zadalsi zivotnost tehle trubic je obycejne mala.Trubice co maj zivotnost okolo 20000 hodin jsou uz na tom lip (jsou to treba ty 965).Jsou drahy pokavad to srovnam se sodikem o urcity watazi kterou bych potreboval dosahnout.

Jinak chci konstatovat opravdu nezaujate,ze jak mam ted matky a rizky pod tema phillipskama tld 965 rozhodne to roste o minimalne 300procent lip nez pod obycejnejma coolwhite.Tohle muzu dolozit fotkama a taky to udelam.Jeste to chce nejakej cas.Se sodikem se to ale srovnat neda..Ovsem nemuzu srovnavat 60w s 400 ze jo.


A - ať to roste

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 21-09-2005 v 08:41 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 312

Ješte na něco důležitého se tady zapomnělo,na velikost skříně pro zářivky s ohledem na plochu kterou adekvátně osvětlí sodík, jinak vám tam nevleze stejné množství rostlin.
Takže příklad jen teoreticky :
400W sodík má mít ideální základne 1 * 1 m = 1 metr čtverecní.
náhrada podle příspěvku č1 jsou 3 trubice 36W , vzhledem k potřebné délce skříně asi 130 cm bude plocha 1 metru čtverecního vycházet na základnu 130* 77 cm a to se mi jeví jako málo trubic.
Co vy na to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Old Post 21-09-2005 v 08:43 AM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 313

No--ja to cet jenom zbezne a proto se omlouvam za nejaky nepresnosti.Az dorazim prostuduju dukladne celej tenhle thread.

Tam nekdo tvrdil ze 400w sodik nahradi 3x 36w trubic?
To snad bylo mysleny teoreticky nebo alespon doufam..

Ja bych plochu neresil.Dal bych treba skrin 125x60 a trubic bych tam dal samozrejme vic.Pro mensi skrinky by to problem asi byl..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 21-09-2005 v 08:49 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 314

v tom případě ale ztratíš výhodu ůspory , to tam můžeš mít rovnou 400w sodík

Old Post 21-09-2005 v 08:53 AM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 315

seba-hehe to je vlastne pravda...Ja to myslel tak,aby se to dalo objektivne posoudit vis?Muselo by se vzit dejmetomu 8ks 36w specialu trubic a porovnat to s agro sodikem..Ted musim vypadnout..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 21-09-2005 v 08:56 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 316

Je fakt že někomu by stačilo kdyby byla náhrada za sodík ve wattech 1 : 1 v trubicích kvůly bezpečnosti atd.

Old Post 21-09-2005 v 09:16 AM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 317

Já už na Ježíška nevěřím jen málo lidí vypěstuje 1gr na watt , to už chce dobrou odrůdu a hodně dobrý Scrog. nevím proč chceš 2*200wat , lepší a levnější je 1*400watt

Old Post 21-09-2005 v 09:27 AM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benoa
Stálý Člen

Karma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 73 

Příspěvek č. 318

já to kupoval za 3500 a měl jsem k tomu jak metalhalid tak sodík výbojky

Old Post 21-09-2005 v 09:51 AM
benoa je offline   Profil uživatele benoa   Find more posts by benoa   Foto galerie člena benoa   Click here to Send benoa a Private Message   Add benoa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 319

Tady máš odkaz na ceny u nás . http://www.janca.cz/katalog.php?Ses...Sleva=5&Hledej=

Je fakt že ta skříň je moc dlouhá. Sodík stojí 400watt 404Kč s DPH a 250 W 321Kč,rozdíl je minimálbí takže tě to bude stát skoro dvakrát tolik a to nepočítím cooltube atd. Raději bych udělal novou skříň s lamina , to ti všude nařežou za pár kaček

Old Post 21-09-2005 v 09:53 AM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 320

tady máš tlumivky atd : http://www.janca.cz/katalog.php?Ses...Sleva=5&Hledej=
komplet 400watt tě příjde asi na :

sodík 404Kč
Metal 546
Tlumivka sapi 520Kč
Objímka 100
startér asi 180
kondík 75 Kč
nějaké vysokonapěťové vodiče asi 100
Celkem zhruba na 1421 Kč

Old Post 21-09-2005 v 10:00 AM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:28 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 18 19 20 21 22 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2880550 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív