Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Napadení nemocí či škůdcem, prosím pomozte
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
LuB
Stálý Člen

Karma uživatele LuB - 65% PěstitelskáKarma uživatele LuB - 65% PěstitelskáKarma uživatele LuB - 65% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 17

zivocichy to urcite niesu to by si videl, skus prelievat destilovanou vodou - oplati sa ked nevies kam z konopi. . .
Vsetky napadnute listy ostrihaj - staci aj iba napadnute casti+ kusok navyse
Urcite zmeraj PH (zalievkovej vody aj vody z podmisky)

Old Post 25-04-2004 v 08:25 AM
LuB je offline   Profil uživatele LuB   Find more posts by LuB   Foto galerie člena LuB   Click here to Send LuB a Private Message   Add LuB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce
Stálý Člen

Karma uživatele Bruce - 26% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 67 

Obecné Plísně Příspěvek č. 18

Pokuď jde o plísně ,padlí apod. mněl jsem podobný problém. Můžu doporučit DISCUS firmy Bayer. ředí se 0,25g na 1l postřiku a je to speedy terminátor.

Muad-Dib,Thorgal,S11
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4148

Old Post 25-04-2004 v 20:46 PM
Bruce je offline   Profil uživatele Bruce   Find more posts by Bruce   Foto galerie člena Bruce   Click here to Send Bruce a Private Message   Add Bruce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 19

zatím vyčkávám, kytky se mi rozhodně zdají po aplikaci POLYVERSUM lepší, uvidíme....

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-04-2004 v 09:59 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 20

ještě k breederovo doměnce o nemocných kořenech, včera jsem přesazoval 4 kytky z menších květníků do větších a měl jsem možnost detailně prozkoumat kořeny, všechny kořeny, byly naprosto v pořádku, bez jakýchkoliv vizuálních problémů či poškození (všechny 4 kytky byli před týdnem silně napadeny a vypadali opravdu špatně), tak že jsem se opět utvrdil v tom, že se jednalo o nějakou plísňovou chorobu

POLYVERSUM evidentně velmi dobře funguje, teď už to můžu říct, ještě provedu minimálně 2 zálivky+postřiky, listy vypadaj už evidentně líp a i nové listy vyrůstají, před tím kytky nerostly a stagnovaly
na některých listech je ještě napadení vidět, ale myslím, že se to srovná po další aplikaci POLYVERSA

tímto doporučuji POLYVERSUM všem!

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 27-04-2004 v 10:18 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PiosOne
grower primitiv

Karma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% PěstitelskáKarma uživatele PiosOne - 91% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 1485 

Příspěvek č. 21

oton: přesně, polyversum budu letos kytím dávat i když budou bez plísně. zezdau je psané, že to příznivě působí na tvorbu kořenů a plodů -> není so řešit

Hulení v práci Povolání kuřáků marihuany Hulení a žravka Výměna semínek Axiální ventilátory Advanced Hydroponics Aqua System Postavte si EC metr Postavte si pH metr Piosova kalkulačka spotřeby Piosův outdoor 2004

"Mé ego prcá superego do zadku"

Old Post 27-04-2004 v 10:27 AM
PiosOne je offline   Profil uživatele PiosOne   Find more posts by PiosOne   Foto galerie člena PiosOne   Click here to Send PiosOne a Private Message   Add PiosOne to your buddy list     Navštiv homepage uživatele PiosOne! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

boj pokračuje_příspěvek z 4.5. Příspěvek č. 22




tak že, jsem si už skoro myslel, že mám vyhráno, několik dní se nic nedělo a jak jsem psal v předchozích příspěvcích kytky vypadaly stále líp, vypadalo to že POLYVERSUM zabralo, ale....
najednou (asi během dnů) se to oběvilo znovu viz další přiložené fotky

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 09-05-2004 v 08:32 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

ještě fotky Příspěvek č. 23

proto už jsem se nasral a zakoupil 3 chemky, přípravky a kytky dostanou pořádnou kůru, všechno to jsou přípravky proti houbovým chorobám, pokud ani tohle nezabere dám se do přípravků proti roztočům, prostě vylučovací metodou, protože už mě to celkem začíná srát a taky už jsem chtěl ty kytky vysadit ven, ale dokud budou nakažený tak je ven dávat nechci... přípravky jsou na fotkách

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 09-05-2004 v 08:35 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

další fotky Příspěvek č. 24




proto už jsem se nasral a zakoupil 3 chemky, přípravky a kytky dostanou pořádnou kůru, všechno to jsou přípravky proti houbovým chorobám, pokud ani tohle nezabere dám se do přípravků proti roztočům, prostě vylučovací metodou, protože už mě to celkem začíná srát a taky už jsem chtěl ty kytky vysadit ven, ale dokud budou nakažený tak je ven dávat nechci... přípravky jsou na fotkách

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 09-05-2004 v 08:39 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

ještě foto Příspěvek č. 25



foto

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 09-05-2004 v 08:43 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

BOJ SKONČIL!!! Příspěvek č. 26

po té co jsem si znovu přečetl článek ZDE , který mi zaslal breeder a po neúspěšném odzkoušení několika chemek, jsem došel k závěru, že mé kytky napadla právě ta houbová choroba, která je popsaná v článku (moje kytky měly všechny symptomy popsané v článku!) a rozhodl jsem se po neúspěšném boji tento marast UKONČIT, v niveč tedy přišli kytky: california, mazar, white rusian, durban poison a nějaký kříženci, tímto jsem zdeptán vzhledem k letošní OUT sklizni, vidim to černě, doufám, že tento thread poslouží těm, kterým se stane něco podobného HOWG

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 09-05-2004 v 08:47 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blek
Stálý Člen

Karma uživatele blek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 27

Sakra toje škoda, ani POLYVERSUM není všemocný. Stál proti tobě silný nepřítel.

peace-flowers-freedom-happiness

Old Post 09-05-2004 v 09:23 AM
blek je offline   Profil uživatele blek   Find more posts by blek   Foto galerie člena blek   Click here to Send blek a Private Message   Add blek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sandoz
Stálý Člen

Karma uživatele sandoz - 16% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 28

I mocný nepřítel má svoje slabiny o kterých se můžete dočíst v Seznamu registrovaných přípravků na ochranu rostlin vydávanou Státní rostlinolékařskou správou ( cca 190,- Kč ).

To oton: Vipadá že to mohlo to bejt i popálený.

Old Post 18-05-2004 v 12:52 PM
sandoz je offline   Profil uživatele sandoz   Find more posts by sandoz   Foto galerie člena sandoz   Click here to Send sandoz a Private Message   Add sandoz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Prochi
Nový Člen

Karma uživatele Prochi - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 29

skus obrat listy co to maj už za sebou a přesaď je do obyčejny hliny co neobsahuje jíl není kyselá apod napul spiskem. Hlinu nakop třeba tam kde si frcej dobře kopřivy nebo přimo tam co je budeš přesazovat). Pisek vem procranej od jemnejch častic to zajistí kořenům (popř jejich růstu) dostatek kyslíku. A ty listy nenechvej ani doma, spotřebovat do vaření nebo vyhodit. Pokud zežloutnou dalši tak taky otrhat, takova mala kytka přežije i se dvouma listama.

Old Post 20-05-2004 v 14:01 PM
Prochi je offline   Profil uživatele Prochi   Find more posts by Prochi   Foto galerie člena Prochi     Add Prochi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Prochi
Nový Člen

Karma uživatele Prochi - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 30

omluvte překlepy s pískem a propranej ...

Old Post 20-05-2004 v 14:03 PM
Prochi je offline   Profil uživatele Prochi   Find more posts by Prochi   Foto galerie člena Prochi     Add Prochi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

KONEC! Příspěvek č. 31

to garat: podle mě bojuješ s tim samým co já, tedy s půdními houbami Pythium a Phytophthora, u kytek kerý jsou na fotce se mi nepodařilo NIČÍM uspět, ani polyversum ani ostatní přípravky.........

ale na chatě, kde mám další kytky, jsem někdy na konci března, zasadil do velkýho kýble, několik taky napadených kytek a myslel jsem že to ani nepřežijou nebo zmrznou, nepoužíval jsem na ně žádnej postřik, prostě sem je tam nechal a dnes jsou celkem pěkný a dle mě nejsou napadený, tak že mi to fakt neni jasný (jediný co mě napadá, je to, že ty kytky co jsem měl za oknem a vyhodil jsem je, byly v malým květníku a nedařilo se tam nějak zničit tu nákazu ale ve velkém květníku s velkým množstvím hlíny to kytky nějak vyřešily sami, ale fakt nevim vo co go)


to ALL: nebylo to ani přelitý ani přehnojený, protože jsem ještě nehojil, PH jsem sice neměřil, ale už několik let postupuji stejně, stejná voda, stejnej druh hlíny, tak že ani v PH to nebylo, navíc podle tohoto článku, měly moje kytky přesně ty samý příznaky jako se popisují v článku, to jest: po ránu svěšený listy, v místě kde je stonek v zemi podivné výrůstky jako by malých bradaviček ze kterých by měli vyrůst kořeny, ale nic, i ten stonek dole trochu divnej, prostě podle článku jsem usoudil na ty kurvy Pythium a Phytophthora........

všem děkuji za snahu mi poradit, ale kytky jsem už zničil, protože jsem se stále nemohl dobrat k úspěchu a potřeboval jsem rozjet novou sadbu, abych vůbec letos něco venku vypěstoval!

dál bych se v tom už nebabral, se zničením kytek jsem se už vyrovnal a jedu dál, tenhle thread ale doufám poslouží dalším lidem!

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 22-05-2004 v 08:09 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

pliisen Příspěvek č. 32

Sice jsem si neprecetl cely thread ale dle meho nazoru je to jasna pudni pliisen...zkousel sem na jare asi 5 ruznych pripravku anti pliesnaku v kombinaci s phytaminem na posileni kytek, enzymi na proplachnuti zeme, presazeni, vyrovnavani ph, hnojeni ci nehnojeni, polyversum, ale nic nepomohlo......vzdy se ta svine po nekolika dnech vratila.....

Zlomil sem tedy nad krasnymi kytkami ze semen za tezke ptrachy hul a soupnul jsem je ven...a hle vskutku to pomohlo...a to presto, ze venku chcalo a bylo vhko...za par dni jeli jak blazen

Existuje tedy pouze jedno vysvetleni...ktere me pride logicke...typ plisni, ktere se vyskytuji indoor, jsou pliisne rezistentni proti chemkam, kterymi je doma kosiiime a ocividne se vyporadaji i s vetsinou pripravku na postrik na ven...muze to byt i omezenym mistem pro koreny, teplotou apod....ale kombinace postriku a neomezeneho pudniho prostoru venku, s vlastni "pudni florou a faunou" dokaze temto indoor rezistentnim pliisniim pekne natrhnout prdel, objevi se v absolutne jinem nepratelskem uzemi, na ktere nejsou adaptovany a je s nimi smitec......
Pouze v kyblich venku to ofsem nemusi vzdy fungovat....lepsejsi je holt frknout do volne pudy...

Naposledy upravil Hellboy 13-09-2004 v 15:07 PM

Old Post 13-09-2004 v 15:00 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8771840 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív