Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 16 17 18 19 20 »
Autor
Téma 
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 273

Můj sen je levný proud a hodně watt

Old Post 20-09-2005 v 17:50 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 274

citace:
Původní příspěvek od seba
Můj sen je levný proud a hodně watt


To nejsi sám, já si pořídil sluneční kolektor 50W, ten mi za dne ukládá energii do baterie, udělal jsem si měnič ze 12V na 230V, a zčásti jedu na toto. V létě mi to pokryje zhruba 5-8 hodin svícení, přes zimu je to horší. Ale když pořídím ještě jeden panel, tak přes léto to bude zadara všechno. Každá kačka dobrá.

Old Post 20-09-2005 v 18:00 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 275

18w zarivka ve skutecnosti zere 30w.Dalsi vec je ta ze kytky nevidej jenom cervenou a modrou ale videj mimo zeleny prakticky cely spektrum takze i tu sodikovou zlutou.

Ja jel pod temahle specialama pred nekolika lety a dokonce nekolikrat jsem to zkousel s ruznejma kombinacema a stalo to za hovno.
Docela dost pochybuju,ze by se tech desitky tisic indoor pestitelu pletlo a pestovalo pod sodikem kdyz by mohly aplikovat obycejny zarivky.Zadalsi cena takovejhle zarivek bejva neskutecne draha okolo 500 za jednu a zivotnost zalostne mala.Zadalsi by me zajimalo jak je teda mozny ze i kdyz nurturelite ma presny fotosynteticky spektrum tak vynos pod ni zdaleka nedosahuje 600w jak inzerujou a dokonce ani tech 400w.

Zeus ja myslim ze to co tady siris jsou proste teorie podlozeny grafama.Teoreticky a logicky bys pravdu mit podle vseho mel ja jsem se taky dost nahledal okolo slozeni svetla atd.Ovsem v praxi co se tyce pestovani travy to je o necem jinym.Jako pokusy jsou to zajiste zajimavy to uznavam.Zarivky 18w zerou 30w tak kde je ta ekonomika provozu?Tady se porad mluvi jen o teorii,samotny zarivkovy trubici bez tlumivky atd.Vybojka 400w zere i s balastem 425w.Kdyz bys pouzil 22 18w zarivek o stejnym prikonu jako ma vybojka ve skutecnosti by to zralo 666w asi tak..

Jinak 21w v usporce zdaleka nesviti jako 100w normalni zarovka.Vyrobci jen kecaj a delaj si reklamu.Staci vzit obyc 100w zarovku a tu rozsvitit a pak se jit podivat na 21w chudinku usporku.Ta s bidou sviti jako 60w obyc zarovka


zeus-a vis co?Rozebirat tady teorie je hezky a prospesny ovsem radit lidem at pestujou pod zarivkama je blbost.Vypestuj neco pod tim,ukaz nam to tady a pak to doporucuj.Myslim samozrejme travu a ne orchideje.

expiry_date1-doufam ze tobe se to zdarne povede a dokazes ze to pod tim teda jde---sleduju te jako oko velkeho bratra

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 20-09-2005 v 18:26 PM

Old Post 20-09-2005 v 18:14 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 276

jen na okraj zářivka stojí 189 Kč 36W.

Old Post 20-09-2005 v 18:21 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 277

seba-To je pravda.Obycejna zarivka.Ovsem specialy pro fotosyntezu nejvhodnjsi jako floraglo,grolux atd stojej okolo 500

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 20-09-2005 v 18:28 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 278

já mluvím o Narva oceanic color

Old Post 20-09-2005 v 18:31 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 279

citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
18w zarivka ve skutecnosti zere 30w.Dalsi vec je ta ze kytky nevidej jenom cervenou a modrou ale videj mimo zeleny prakticky cely spektrum takze i tu sodikovou zlutou.

Ja jel pod temahle specialama pred nekolika lety a dokonce nekolikrat jsem to zkousel s ruznejma kombinacema a stalo to za hovno.
Docela dost pochybuju,ze by se tech desitky tisic indoor pestitelu pletlo a pestovalo pod sodikem kdyz by mohly aplikovat obycejny zarivky.Zadalsi cena takovejhle zarivek bejva neskutecne draha okolo 500 za jednu a zivotnost zalostne mala.Zadalsi by me zajimalo jak je teda mozny ze i kdyz nurturelite ma presny fotosynteticky spektrum tak vynos pod ni zdaleka nedosahuje 600w jak inzerujou a dokonce ani tech 400w.

Zeus ja myslim ze to co tady siris jsou proste teorie podlozeny grafama.Teoreticky a logicky bys pravdu mit podle vseho mel ja jsem se taky dost nahledal okolo slozeni svetla atd.Ovsem v praxi co se tyce pestovani travy to je o necem jinym.Jako pokusy jsou to zajiste zajimavy to uznavam.Zarivky 18w zerou 30w tak kde je ta ekonomika provozu?Tady se porad mluvi jen o teorii,samotny zarivkovy trubici bez tlumivky atd.Vybojka 400w zere i s balastem 425w.Kdyz bys pouzil 22 18w zarivek o stejnym prikonu jako ma vybojka ve skutecnosti by to zralo 666w asi tak..

Jinak 21w v usporce zdaleka nesviti jako 100w normalni zarovka.Vyrobci jen kecaj a delaj si reklamu.Staci vzit obyc 100w zarovku a tu rozsvitit a pak se jit podivat na 21w chudinku usporku.Ta s bidou sviti jako 60w obyc zarovka


zeus-a vis co?Rozebirat tady teorie je hezky a prospesny ovsem radit lidem at pestujou pod zarivkama je blbost.Vypestuj neco pod tim,ukaz nam to tady a pak to doporucuj.Myslim samozrejme travu a ne orchideje.


Poslyš Jahudko, je to věc názoru, já zase přešel od sodíku pod zářivky. Pokud jde o 18W zářivky, to je o ničem, spodní hranice použitelnosti je 36W. Navíc, pokud máš multimetr, zapoj ho sériově do okruhu a spočítej si podle ampér, tj. proudu příkon. Předřadník má ztrátu podle mého měření 10-15W. Takže při čtyřech trubicích 36W je to 30-40W navíc a to jsem tady uvedl. Ale není to pořád taková hrůza, jako svítit přes 70-80% ZBYTEČNĚ. Jinak jsem taky uvedl, že je lepší větší výkon jedné lampy, než skládat velké množství dohromady. Samozřejmě když použiješ 20ks 18W trubic, tak je to o ničem. Já mám 5 trubic 36W, speciály Colour, jsem naprosto spokojen a tu trávu sem vyfotím taky, abych tě přesvědčil. A ještě poznámka, když používáš ty 18W trubice, tak to zapoj v odpovídajícím výkonu na jednu tlumivku a ne na každou trubici, to je pak jasné, že se hodiny točí.

Old Post 20-09-2005 v 18:33 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 280

seba-Ja neprolejzal cenik vsech vyrobcu kolik ktera zarivka stoji.Zkousim ted phillips TLD 965 v matkarne a roste to pod ni zatim docela dobre ale zato znatelne pomalejc nez pod sodikem. Jsou takovy drobnejsi nez pod sodikem.Tyhle zarivky maj slozeni svetla prevazne do modra.Tyhle zarivky stojej 140kc jedna.Specialy co se prodavaj v akvaristikach jsou predrazeny a stojej okolo 500.Tuhle narva oceanic color jsem nijak podrobne nezkoumal.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 22-09-2005 v 14:39 PM

Old Post 20-09-2005 v 18:35 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 281

citace:
Původní příspěvek od seba
já mluvím o Narva oceanic color


Správně, proč dávat za stejnou věc 500, když můžu dát 200? Proto kupuju u Narvy, mimochodem, je to stejně německá firma, ale protože je u nás, ceny jsou přijatelné. Warm white jsem u nich koupil za 55kč!

Old Post 20-09-2005 v 18:37 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 282

zeus-jo s tema tlumivkama to pravda je.Pokud pouziju 1 tlumivku na 10 trubic urcite to bude brat min ale myslim si ze pak by byly zase problemy se startem tech trubic.
Zadalsi i ty trubice topej i kdyz je pravda ze treba zase ne az tolik jako sodik ale kdo vi kdyz by se zmerilo teplo vydany 10trubicema a jednim 400w sodikem o kolik by se to lisilo.Dalsi pravda je v tom,ze nesezenes trubici o 400w coz je taky nevyhodny.

Jestli pod tim rostes a pokvetes jsem opravdu moc zvedavej zrovnatak jako na expiry_date 1.Urcite to dokumentuj..

Jinak na to mereni nemusim pouzivat Ampermetr ale koupil jsem si takovou vychytavku z conrada ktera to prepocitava za me a nemusim tam zapojovat ampermetr slozite do serie.Meri to celkem presne a da se tomu verit.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 20-09-2005 v 18:40 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 283

citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
seba-Ja neprolejzal cenik vsech vyrobcu kolik ktera zarivka stoji.Zkousim ted phillips TLD 965 v matkarne a roste to pod ni zatim docela dobre ale zato znatelne pomalejc nez pod sodikem jsou vubec takovy drobnejsi.Tyhle zarivky maj slozeni svetla prevazne do modra.Tyhle zarivky stojej 140kc jedna.Specialy co se prodavaj v akvaristikach jsou predrazeny a stojej okolo 500.Tuhle narva oceanic color jsem nijak podrobne nezkoumal.


Tak si ji prozkoumej, naprosto shodné spektrum jako Osram, ale ještě 400lm navíc. A hlavně třetinová cena. Nakupuji přímo od výrobce. Dnes už dávno neplatí, že dražší je lepší.

Old Post 20-09-2005 v 18:43 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 284

Jahudka - já už tu jsem několik hodin zapojen do polemoky na téma zářivky speciál, neví co si o tom myslet ale vzhledem k tomu že potřebuju 2 zářivky stejně na růs do matkárny další ta ty 4 stovky obětuju a zkusím i na přisvětlení. 2zářivky oceanik by podle učinisti mněly být náhradou dle výkonu za 150-250 Wat . To se dá vzhledem za 8 týdnu posoudit, Mimochodem 965 Philips mám taky a nepozoruji rozdíl oproti 865 za poloviční cenu , jedině Philips pro akvarka 1000k se zdají v kombinaci s 865 lepší , opravdu to pěkněji roste. také barva listů se jeví lepší,ovšem metalu se to co do rychlosti a potence růstu nedá srovnat , o tom není pochyb. Za několi týdnu rozlousknem za co stojí ty spešl žářivky Oceanic color od Narvy.

Old Post 20-09-2005 v 18:48 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 285

Jahudka!Bracho zobral foťák,takže často fotiť nebude.Ináč podmienky mám dosť zlé,skrinka na půde,vlhkosť okolo 80%,teplota teraz okolo 12°C,ale včera ráno 8°C!Tak uvidíme.Ale ide to,na 12/12 je to od 15.8.Cukria sa všetky a celkom pekne.A mám tam 2x20W a 2x 25W-5500Lumenov.

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 20-09-2005 v 18:51 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 286

seba-phillips 865 a 965 jsou prakticky stejny.Obe svitej domodra a maj 6500K.Jenom ta 865 ma mensi vernost barevneho podani.Ja se du kouknout na ty zarivky oceanic kdyz se to tu tak rozebiraA nemyslel jsi nahodou u tech pro ty akvarka 10000K?
Kouknete se sem

http://planta.aquariana.cz/zarivky_01.htm

A sem

http://chramst.darwiniana.cz/view.p...anku=2004060801


No a ted muzete dal premejslet..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 20-09-2005 v 18:55 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 287

myslel jsem Philips Aquarelle 10000 k za 300 Kč

Old Post 20-09-2005 v 19:02 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 288



Tak vidím, že tady někteří nechápou, o co ve speciálech jde, proto tady je schéma jednoho speciálu Colour a jedné obyč. Warm 830. Aby byl vidět ten patrný rozdíl.

Old Post 20-09-2005 v 20:02 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 16 17 18 19 20 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2601660 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív