Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400 W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Balič
Nový Člen

Karma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 30  

Palec nahoru Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W Příspěvek č. 1











Měl jsem v jedné místnosti v domě vestavěné staré sprchové kouty. Pravděpodobně z padesátých let minulého století. Pořád jsem nevěděl, co s tím mám dělat. Rozhodoval jsem se jestli je vybourám nebo jestli si tam udělám poličky a budu to používat jako úložný prostor. Jednou mi kamarád ukázal svou pěstební skříň, kterou měl v bytě. Když jsem ji uviděl, hned mne napadlo, že bych své staré sprchové kouty mohl přestavět na pěstírny. Bylo s tím docela hodně práce. Než jsem se mohl pustit do samotné vestavby skříně, musel jsem zabetonovat staré nefunkční kanály, vyrovnat podlahy, zavést elektřinu, opravit okno a zazdít nadbytečné dveře. Jako materiál pro stavbu jsem použil surové dřevotřískové desky a dřevěné latě. Pro stavbu jsem si zvolil tyto kritéria: efektivní využití prostoru pro pěstování několika odrůd, minimalizace hluku, maximální regulovatelnost teploty a vlhkosti, estetický vzhled, přijatelná cena.
Měl jsem k dispozici 3 zděné kóje cca šířka 67cm, hloubka 78cm, výška 200cm. Na ně jsem položil a do zdi zapustil velkou dřevotřískovou desku, která vytvořila strop pěstíren. Do zděných vchodů jsem připevnil dřevěné latě, které tvoří rámy pro dvířka z dřevotřískových desek. Spodní část je přišroubována napevno k rámu. Slouží jako základna pro upevnění přítahových ventilátoru a taky ventilátorů chladících cool tuby. Do stropu pěstíren jsem vyvrtal otvory pro instalaci odtahových větráků a taky odtah z cooltube. Bylo nutné vyrobit tlumiče vibrací pro všechny ventilátory. Hlučnost se pak zásadně snížila. Odtah pěstíren jsem vyvedl do ventilačního potrubí domu. Odtah cool tub je do místnosti. Ovládací prvky a el. balast jsem přišrouboval na zadní stěnu nad pěstírnami.
Krajní skříně slouží jako pěstírny pro klony, prostřední je patrová matkárna. Nezapomněl jsem ani na řízkárnu, kterou jsem vyrobil z lepenky a policového systému z Ikea. Celý projekt mne stál asi 40 000 Kč.
Technické parametry:
Osvětlení
- pěstírna č. 2 matkárna: 2x stropní svítidlo do podhledů (Hornbach), zářivky TL-D 18W/33-640 SLV, 4100 Kelvinů; 8ks
- pěstírna č. 1 cool tube růst MASTER HPI-T Plus 400W, 4500 Kelvinů; květ SON-T 400W, 2000 Kelvinů
- pěstírna č. 3 cool tube, růst MASTER HPI-T Plus 400W, 4500 Kelvinů; květ MASTER SON-T PIA Plus 400W, 2000 Kelvinů
Ventilace
- pěstírna č. 2 matkárna: přítah Sunon KD 1209 PTB1, odtah Sunon KD 1209 PTB1
- pěstírna č. 1: přítah Sunon KD 1209 PTB1, odtah Sunon KD 1209 PTB1; chlazení cooltube Sunon KDE 1212 PTS 1-6A
- pěstírna č. 3: přítah Sunon KD 1209 PTB1, odtah Sunon KD 1209 PTB1; chlazení cooltube Sunon KDE 1212 PTS 1-6A
Vlhkost
- pěstírna č. 1,3: ultrazvukový zvlhčovač SPS-808
- pěstírna č. 2 matkárna: starý zvlhčovač po dědovi
Řízkovna: elektronické zářivkové svítidlo 36W (Hornbach) 6400 Kelvinů
Spotřeba el. při plném výkonu: 1210W
Děkuji všem tvůrcům a přispěvatelům Groweru, jmenovitě Majklovci, Nuckovi, Králíčkovi a R-manovi za skvělou inspiraci.
Obr.1 staré sprchy - pěstitelův sen
Obr. 2 zadní stěna - ovládání skříní
Obr. 3 odtah do ventilačního potrubí, elektroměr
Obr. 4 spodní část pro přítahové větráky
Obr. 5 pěstírna č.1
Obr. 6 spodní část zevnitř, tlumiče vibrací
Obr. 7 tlumič vibrací odtahu, odtah cooltube
Obr. 8 patrová matkárna
Obr. 9,10 řízkovna



Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W

Naposledy upravil Balič 03-02-2006 v 23:25 PM

Old Post 03-02-2006 v 22:25 PM
Balič je offline   Profil uživatele Balič   Find more posts by Balič   Foto galerie člena Balič   Click here to Send Balič a Private Message   Add Balič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inVALIDa
Long Vehicle

Karma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% PěstitelskáKarma uživatele inVALIDa - 71% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 2

no jdes do toho zhusta... jakou planujes genetiku ?

uz mas neco nachystane a hned to odpalis... nebo seeds a selekce na matky ? nebo rezy od nekoho???

Old Post 03-02-2006 v 22:38 PM
inVALIDa je offline   Profil uživatele inVALIDa   Find more posts by inVALIDa   Foto galerie člena inVALIDa   Click here to Send inVALIDa a Private Message   Add inVALIDa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele inVALIDa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balič
Nový Člen

Karma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 3



Koupil jsem seeds od Nirvány. V matkárně už roste 4ks Shiva, 5ks B52, 5ks Cal. Orange Bud, 4ks Jock Horror. Bude selekce. Zatím nevím kolik bude samců. Shiva už dal 30 řezů ostatní jsuo ještě malé pro odebírání řezů. Několik kontrolních řezů Shivy už mám par dnů na 12/12. Brzy se to ukáže alspoň u těch Shivů.



Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W

Old Post 03-02-2006 v 23:07 PM
Balič je offline   Profil uživatele Balič   Find more posts by Balič   Foto galerie člena Balič   Click here to Send Balič a Private Message   Add Balič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 4

To je parada.Ani nevim co bych se zeptal..

Zajimalo by me jestli ti odtah z boxů zenou jenom ty sunony.Koukam,ze to potrubi je celkem dlouhy.Ja kdyz jsem mel axialni vetrak tak to takovou dylku nechtelo vubec profouknout.Jak mas poreseny to,kdyz mas to odtahovy potrubi z jednotlivejch boxu spojeny aby ti vzduch nefoukal z jednoho boxu do druhyho?Nebo tam mas 1 odtahovej vetrak na vsechno?

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 04-02-2006 v 00:33 AM

Old Post 04-02-2006 v 00:14 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belladonna
Stálý Člen

Karma uživatele belladonna - 95% PěstitelskáKarma uživatele belladonna - 95% PěstitelskáKarma uživatele belladonna - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 5

Hmmm,tak to je mazecek.Vypada to,ze to mas zatim docela v poho poreseny.Uz se tesim na dalsi fotecky.Pojedes hlínu nebo hydro.?

Old Post 04-02-2006 v 00:18 AM
belladonna je offline   Profil uživatele belladonna   Find more posts by belladonna   Foto galerie člena belladonna   Click here to Send belladonna a Private Message   Add belladonna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tdan
Nový Člen

Karma uživatele tdan - 25% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 6

Hmmmmmmmm tak ty se toho doopravdy vubec nebojis uz se tesim na more

Old Post 04-02-2006 v 08:12 AM
tdan je offline   Profil uživatele tdan   Find more posts by tdan   Foto galerie člena tdan   Click here to Send tdan a Private Message   Add tdan to your buddy list     Navštiv homepage uživatele tdan! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dephp
Stálý Člen

Karma uživatele Dephp - 51% PěstitelskáKarma uživatele Dephp - 51% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 7

Čuss Balič,
skočil jsi na ni pěkně. Teda na ně Holky si to zaslouží, bez řečí
A koukám na ty tvoje klony a na vlhko/teplo měru máš jen 50% RH , používáš u větráků regulátor otáček? Měříš PH? A nikde jsem se nedočetl o jejich plnotučném papání, pokud mě moje červené oči neklamou

hodně štěstí v dalším vrážení peněz do boxu

EDIT: Koukám že to ženou jen Sunony - určitě bych promyslel nějakou investici do pořádnýho "fučáku s regulátorem otáček"
EJ + už tam ode mě máš

Old Post 04-02-2006 v 09:18 AM
Dephp je offline   Profil uživatele Dephp   Find more posts by Dephp   Foto galerie člena Dephp   Click here to Send Dephp a Private Message   Add Dephp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balič
Nový Člen

Karma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 8











Jahudka! – Ženou to jen ty sunony . Každá skříň má jeden na přítah (92x92x25mm; 85m3/h; 12V) a jeden na odtah(92x92x25mm; 85m3/h; 12V). Krajní skříně pro klony pak mají ještě jeden větrák na cooltube(120x120x25; 150m3/h; 12V). Používám zdroje s proměnným napětím. Ventilační potrubí domu má tah i když jsou všechny ventilátory vypnuty, takže stačí když zapnu odtah na 4,5V, (přítah je vypnut) ve skříni, která je nejdál od vent. potrubí. Chlazení tepla výbojky obstarává větrák cool tuby, ten jede na 9V. Teplota ve skříni je při této konfiguraci 24°C a vlhkost se drží okolo 60% (SPS-808 je kousek za minimálním výkonem).
Aby mi vzduch nefoukal z jedné skříně do druhé vyrobil jsem ucpávku (foto). Když jedou obě skříně současně, tak ta, která je dál od vent. potrubí domu, jede o 1.5V výkonněji, než ta která je blíž. Prostřední skříň -matkárna má odtah do místnosti.

belladona – Jedu hlínu a vše bio. Jde mi o chuť a taky je to pro mne snazší. S hydrem nemám zatím žádné zkušenosti.

Dephp – Skříň jsem měl dlouho otevřenou, fotil jsem a kochal se takže to kleslo.Jinak to držím na 60 – 65%. PH upravuji na 6,5 kyselinou citrónovou. Hnojím 1x týdně Start-upem (Plagron) 7ml na 1l. Kropím 1x týdně Cropmaxem 1ml na 2l a Phytaminem 5ml na 1l. Substrát pro matky je Roaltymix (Plagron). Substrát pro klony: zahradnický substrát 50l, perlit přiměřeně, kokos 50l, Plagron Bio supermix 5l. Promíchat a měsíc uležet.


Obr. 1 ucpávka, polička pro SPS-808
Obr. 2 zdroje s proměnným napětím
Obr. 3 odtah matkárna
Obr. 4 zvlhčovač po dědovi matkárna
Obr. 5 matkárna přízemí C.O.B 5ks, Horror 4ks
Obr. 6 matkárna patro B-52 5ks, Shiva 4ks
Obr. 7 pojedu SoG
Obr. 8 Poznáte co tam roste kromě řízků?
Obr. 9 Phyt-amin a Cropmax
Obr. 10 dlouhá expozice



Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W

Old Post 04-02-2006 v 14:05 PM
Balič je offline   Profil uživatele Balič   Find more posts by Balič   Foto galerie člena Balič   Click here to Send Balič a Private Message   Add Balič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 9

n0si - 965 maji 6500K..Vzdycky to posledni dvojcisli u zarivek znamena zabarveni svetla.Tzn 640 = 4000K,TLD650 = 5000K atd.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 05-02-2006 v 11:41 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

to musela byť makačka, K+

Old Post 05-02-2006 v 11:58 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balič
Nový Člen

Karma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 11



nOsi – Nemám zkušenosti s jiným typem zářivek než s tím, který používám, ale myslím že to roste dobře, posuď sám.
Obr. 1 Shiva. Do rocwolu jsem dával semínko 16. 11. 2005 a do hlíny jsem přesazoval 23. 11. 2005
Obr. 2 B-52. Do rocwolu 15. 12. 2005 a do hlíny 22. 12. 2005.
Fotky jsou dnešní.



Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W

Old Post 05-02-2006 v 21:14 PM
Balič je offline   Profil uživatele Balič   Find more posts by Balič   Foto galerie člena Balič   Click here to Send Balič a Private Message   Add Balič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 12

Balič - Mas je teda v rustu asi 50 dni.Jak jsou dneska vysoky pod tema zarivkama?Kolika zarivkama a o jakym prikonu na ne svitis?Jen abych si udelal predstavu.Me totiz nepripada,ze by byly pod 2x zarivkama jak jsem si myslel podle toho co je napsany uplne nahore.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 05-02-2006 v 21:30 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balič
Nový Člen

Karma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 13

Jahůdka - Jedno stropní svítidlo obsahuje 4ks zářivek 18W/33-640 SLV. Ty svítidla tam mám dvě jedno v přízemí a jedno v patře. Velikost matek udržuju na cca 20ti cm.



Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W

Old Post 05-02-2006 v 21:45 PM
Balič je offline   Profil uživatele Balič   Find more posts by Balič   Foto galerie člena Balič   Click here to Send Balič a Private Message   Add Balič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Risan
Stálý Člen

Karma uživatele Risan - 65% PěstitelskáKarma uživatele Risan - 65% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 251  

Příspěvek č. 14

Jahudka:
napsane je to dobře a kdybyses podival na fotky tak si všimneš že jich tam ma 4 a 4.

Old Post 05-02-2006 v 23:00 PM
Risan je offline   Profil uživatele Risan   Find more posts by Risan   Foto galerie člena Risan   Click here to Send Risan a Private Message   Add Risan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 15

Risan - 4 a 4 jsem videl,ale uz nevidis jestli tam ty trubice opravdu jsou a jestli svitej..

Balič - Ja chtel nejak porovnat rychlost rustu pod temahle zarivkama a pod 400w sodikem pod kterym jsem rost ja.Ja mel ze semene kytky okolo 30cm za 21 dni od vykliceni.Jenze kdyz to jsou matky a zastipujes je tak to muzu tezko porovnat.Ja mel za to,ze tam mas rizky na 18/6 a pak az ti vyrostou je das do jinyho boxu na 12/12..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 05-02-2006 v 23:27 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balič
Nový Člen

Karma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% PěstitelskáKarma uživatele Balič - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 16

Jahudka! - Tak to budu dělat možná později, až po selekcích. Musím vyhodit samce a pak ještě půjdou i slabší samice. Ještě nevím, přemýšlím, že bych uvolněný prostor využil pro další odrůdy. Láká mne Skunk Red Hair, Blue Mystic nebo White Rhino.



Staré sprchy 400W & patrová matkárna & 400W

Old Post 05-02-2006 v 23:56 PM
Balič je offline   Profil uživatele Balič   Find more posts by Balič   Foto galerie člena Balič   Click here to Send Balič a Private Message   Add Balič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4542790 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív