Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Marihuana má velká rizika {:-°) }
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Kacko
Nový Člen

Karma uživatele Kacko - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 3  

Zdraví Příspěvek č. 33

Má odpověď:


Alkohol má velká rizika

Alkohol, s nimz ma zkusenost pres 90% zaku neni tak neskodny jak se nekdy zda.
U chronickych alkoholiku dochazi ke ztrate osobnosti a zniceni sveho osobniho zivota. Pomerne bezne jsou stavy kdy dany uzivatel je agresivni, obtezuje okoli, nedokaze komunikovat s okolim a ztraci kontrolu nad svym telem.

Zavislost na alkoholu se vytvari pomaleji naz na pervitinu, nebo heroinu, lze se s ní vsak setkat u nas, i v zahranici a to v masovem meritku! Závislostí jsou více ohroženi dospívající v obtížné životní situaci nebo s duševními problémy. Zde je třeba připomenout, že mezinárodně přijatá kritéria závislosti nevyžadují přítomnost odvykacího stavu, ale přítomnost nejméně tří ze šesti znaků závislosti. Uživatel alkoholu je tedy na droze závislý, jestliže např. pociťuje ve vztahu k alkoholu craving (bažení), špatně se ve vztahu k němu ovládá a pokračuje v jeho užívání navzdory škodlivým následkům, které jsou mu známy, jelikož po vysazeni drogy ma silne odvykaci potize.

Tyto potize ma, narozdil od uzivatelu marihuany, protoze alkohol se v tele nehromadi tolik jako marihuana a predevsim u zavislych na tvrdem alkoholu je to dano navykovosti a nebezpecim, ktere tyto napoje skryvaji.

V souvislosti s duševním zdravím stojí za zmínku pojem „průchozí drogy“ („gateway drugs“). Rozhodně nelze tvrdit, že každý, kdo má zkušenost s alkoholem, si vytvoří závislost na heroinu nebo pervitinu. Caste užívání alkoholu, však přidává rizikové faktory a zvyšuje ohrožení i ve vztahu k jiným návykovým látkám a to výraznou měrou. Alkohol se (vedle tabaku) radi k tzv. vstupnim drogam.

Konzumace alkoholu snižuje schopnost organismu produkovat testosteron. Pitím alkoholu je u mužů možné docílit účinků obdobných menopauze u žen. Alkohol nejenže postihuje sexuální funkce, ale kromě toho také připravuje půdu pro vznik srdečního záchvatu a dalších nebezpečných poruch.

Nejčastější poškození organismu při dlouhodobém užívání (zde nadužívání):

-jaterní nemoci
-nemoci trávicího systému
-vysoký krevní tlak
-nemoci periferních nervů
-duševní poruchy (např. delirium tremens)
-zvýšený výskyt zhoubných nádorů

Hlavní rizika:

-častější úrazy
-dopravní nehody
-zvýšený výskyt tělesných nemocí
-vznik alkoholické psychózy


Řada studií popisuje nález alkoholu v tělech osob zemřelých při dopravní nehodě. A to v extremni mire - az 70% dopravnich nehod se stala dusledkem alkoholu. Klasická studie na trenažérech z roku 2005 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné lahvi tvrdého alkoholu. 1)Uvedené se vysvětluje tim, že dany uzivatel se po tuto dobu nachazel v nemocnici s tezkou otravou alkoholem a chvilema bojoval o zivot. Kontrolovaná studie prováděná u zaměstnanců amerických pošt zjistila, že zaměstnanci, u kterých se prokázal pozitivní nález alkoholu v krvi, měli o 83 % více pracovních úrazů, o 85 % více jiných úrazů a o 78 % vyšší nepřítomnost na pracovišti než kontrolní skupina.


Pití matky v průběhu těhotenství může mít mnoho negativních následků, od většího rizika potratu přes nízkou porodní váhu (což znamená, že dítě je oslabené) až po nejvážnější postižení, jímž je fetální alkoholový syndrom (FAS). U dítěte s FAS se kromě charakteristických fyzických rysů a psychického poškození objevuje nejzávažnější projev a to je mentální retardace, která není ovlivnitelná prostředím, léčbou, vzděláváním a je přetrvávajícím problémem. Samozřejmé je, že pití rodičů po narození dítěte jeho zdravému vývoji rozhodně také neprospívá a děti alkoholiků mívají vážné psychické potíže, ať už dědičného charakteru nebo dané špatnou rodinnou situací a výchovou, kdy trpí především nezájmem rodičů a jejich nevyzpytatelností ve výchově.


-- takze tam kde je 1) tak tam jsem si 2 vety vymyslel, ovsem ta prvni je plne pravdepodobna a ta druha je uplne stejna picovina jako v tom puvodnim textu

jinak sem cerpal ze svych vlastnich zkusenosti ale taky z http://alkohol.mysteria.cz

jsem dlouhodobym uzivatelem marihuany i alkoholu. Denne vykourim krabicku cigaret. Podle techto studii bych mel byt par let ve stadiu rozkladu.
Misto toho jsem jen nebezpecne posedlej clovek s anarchistickymi sklony, pritom nezinarodne propojen. Dale provokuji masivni, alkoholem a drogami prizivovane silacke demonstrace proti pokojne spolecnosti. (tohle vsecko o me rekl ing. Paroubek, kterej me nikdy v zivote nevidel a vubec me nezna)
Dekuji mu tedy za jeho odhaleni me prave identity a verejme tu prohlasuji, ze pan ing. Paroubek je arogantni, nebezpecny zoofil s priznaky totalni imbecility(z psychologickeho hlediska), ktery je mezinarodne propojen. Dale povolava drogami prizivovane politiky do postu, ktery jim neprislusi a kteri jsou take nezinarodne propojeni.


//unknown ganja

CT pico!

Old Post 08-01-2006 v 04:04 AM
Kacko je offline   Profil uživatele Kacko   Find more posts by Kacko   Foto galerie člena Kacko   Click here to Send Kacko a Private Message   Add Kacko to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Kacko! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kacko
Nový Člen

Karma uživatele Kacko - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 34

Ehm. Test na leteckem simulatoru probehl zacatkem prosince 2005 u me doma na kompu. Zkourenej lítám mnohem lip nez zlitej ba i nez kdyz sem plne strizlivej. Ing. Paroubka znám pouze z medii. Jsem slusne zkourenej, jelikoz sem se vratil z kalby. Tot vse.


upd.: a pac me to cely nasralo, tak sem to dal na tu site rodina.cz http://www.rodina.cz/scripts/diskus...from=&yearfrom=

CT pico!

Naposledy upravil Kacko 08-01-2006 v 04:31 AM

Old Post 08-01-2006 v 04:15 AM
Kacko je offline   Profil uživatele Kacko   Find more posts by Kacko   Foto galerie člena Kacko   Click here to Send Kacko a Private Message   Add Kacko to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Kacko! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kelso
Stálý Člen

Karma uživatele Kelso - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 35

Vsetkym co sa cuduju,vo vacsine veci v tom clanku treba suhlasit.Mali by ste si dat dolu ruzove okuliare.Ale legalize by mala byt,je to kazdeho osobna volba co si kto zvoli.Napr.,urcite je lepsie hulit ako chlastat.Priklad:Porovnaj si keby si napriklad pol roka hulil denne a denne chlastal.Po pol roku chlastania mas nabeh na alkoholizmus.Este nesuhlasim s porovnavanim ganje a tvrdych drog,su to uplne odlisne veci,nesuhlasim ani s tym ze je to brana k tvrdym drogam.Uz hulim nejaky ten piatok a nikdy som nevyskusal tvrdu drogu,skor by som povedal ze teraz je to naopak,naprv zapikovat a potom zahulit.Takze asi tolko a ponaucenie je:aj trava skodi,ale oproti rozjebavaniu si pecene chlastom a inym drogam sa to neda porovnat.Ved ked zahulis 7 spekov do tyzdna tak zase tuberu any ziadnu schyzu nedostanes.

Old Post 08-01-2006 v 12:15 PM
Kelso je offline   Profil uživatele Kelso   Find more posts by Kelso   Foto galerie člena Kelso   Click here to Send Kelso a Private Message   Add Kelso to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 36

Zajímavý odkaz na článek Hulte! Vyroste vám mozek!

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 09-01-2006 v 00:57 AM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kvasimodo
Stálý Člen

Karma uživatele kvasimodo - 91% PěstitelskáKarma uživatele kvasimodo - 91% PěstitelskáKarma uživatele kvasimodo - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 367 

Příspěvek č. 37

ono vsetko ma nejake svoje rizika ... ja osobne napriklad hulim ale zaze nefajcim cigi ... obydve su skodlive ale z gresu mam aspon vyborny stav a z cigariet zly tak je jasne ze si radsej zahulim ako zafajcim... a zase na druhej strane si myslim ze cigarety su prechemizovane pretoze sa do cigariet pridavaju rozne chemky a ganju si mozes vypestovat na cisto prirodnej baze co je super a myslim si ze je lepsie hulit prirodnu ganju ako chemicke cigarety ... a nad cim sa mi rozum zastavi je snad to ked nejaky cocot co fajci krabicku cigariet denne mi ide vraviet ze ja som fetak lebo hulim ... hehe fuck of fashos

Old Post 03-03-2006 v 21:04 PM
kvasimodo je offline   Profil uživatele kvasimodo   Find more posts by kvasimodo   Foto galerie člena kvasimodo   Click here to Send kvasimodo a Private Message   Add kvasimodo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 38

Na par mistech jsem cetl ze MJ krom pameti poskozuje i inteligenci, trochu jsem po tom patral a nasel jsem toto
http://www.cmaj.ca/cgi/content/full/166/7/887 (http://www.cmaj.ca/content/vol166/i...arge/15TT1.jpeg)
Z textu jasne vypliva ze primerena konzumace, radove necelej speq denne ma na inteligenci pozitivni vliv ;-)

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 18-06-2006 v 10:29 AM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TomHash
Stálý Člen

Karma uživatele TomHash - 60% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 39

No, je to sice starý, ale...

1. Marihuana karcinogenni? Ano! Ovšem THC cíleně napomáhá likvidaci starých (i rakovinových) buněk. (narozdíl od cigaret - tabák má opačný efekt, proto kuřáci vypadají jak seschlé hovna a dostávají raka - cigaretový kouř uměle prodlužuje život přestárlých buněk)

- a kdo se přesto bojí, ať si dělá papání

2. Gateway? Piece of shit. Sorry, ale marihuana NENI gateway. Ano, přiznávám, že se člověk může dostat do styku s jinými drogami, když hulí, ale kdo mu to kua káže brát? To je každého volba jestli řekne ano takovým hovnám. Marihuana není gateway. Takový názor mi hýbe žlučí, je to jen další zbytečný kyd na naše miláčky...

3. Schizofrenie - o tom nic moc nvm, ale podle toho co vím, tak to opravdu nějakým procentem riziko zvyšuje, ale to v drtivé většině u lidí, co k tomu mají předem dispozice. Tomuhle bych vůbec nepřikládal pozornost...

4. Závislost- Ano, vzniká. Ale jak říkal Děda - jsem na tom závislý asi tak jako na counter strike nebo třeba jezení různých jídel a vůbec - > takových závislostí má každý beztak až až... Navíc opravdu nikdy nebyla dokázána fyzická závislost. A z vlastní zkušenosti -> Dřív jsem kouřil, přestával jsem tak 10x (naposled uspěšně, a ted jsem trochu odpurce...) a naopak na hulení závislý nejsem, jsou období kdy třeba týden (i víc) nehulím, a že bych se bez toho neobešel to se říct nedá . Tak si spočítejte jakou že závislost vlastně marihuana způsobuje.

5. Řízení s brkem -> Tady je to podle mě z jisté části subjektivní, ačkoli si obecně myslím, že zkouřený člověk řídí mnohem lépe. Lepší koncentrace. Ale to je fakt rozporuplné, někdo po brku nemůže stát, natož aby řídil že...

6. Těhotenství a THC. Někde jsem četl (dokonce asi tady na G), že je to právě naopak než v tomto článku a že i děti mají lepší vývin a jsou intelektuálně zdatnější - ale o tom moc nevím, takže to spíš jen tak podotýkám

Jo a zajmala by mě jedna věc -> Jak je to s THC a pamětí? Četl jsem že zhoršuje, jinde že zlepšuje, co myslíte vy?

Tak báj, G zdar a bacha na benga

WeedMan->

Old Post 26-12-2008 v 10:36 AM
TomHash je offline   Profil uživatele TomHash   Find more posts by TomHash   Foto galerie člena TomHash   Click here to Send TomHash a Private Message   Add TomHash to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GeorgeJung
Stálý Člen

Karma uživatele GeorgeJung - 53% PěstitelskáKarma uživatele GeorgeJung - 53% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 40

nevim jestli to patří sem, ale je to celkem pěkná reportáž:
http://www.ct24.cz/vysilani/2008/12...:05-fokus-ct24/


Na Novém 2oo8

Old Post 26-12-2008 v 11:15 AM
GeorgeJung je offline   Profil uživatele GeorgeJung   Find more posts by GeorgeJung   Foto galerie člena GeorgeJung   Click here to Send GeorgeJung a Private Message   Add GeorgeJung to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGGA:()
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGGA:() - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 41

me to taky neprislo nejak spatny ten clanek. Uz jsem teda narazil i na mnohem horsi. PRedevsim v novinach teda. Navic prestupni droga to bohuzel je.. hodne lidi si po par prohulenych letech rika, ze uz je to nuda, ale uz se mu stim nechce prestavat, tak casto zkousi jiny drogy a taky casto mneni tuhle zavislost za jinou.. me samotnyho to taky tak nejak motivovalo k dalsim experimentum a ve svim okoli nejsem ani nahodou jedinej

jinak nevim jak je to s THC jako takovim, ale marihuana a nektere latky obsazene vni snizuji nepochybne imunitu. Mozna kdyby se nekourila, tak to nebude tak rapidni.

Old Post 25-03-2009 v 23:16 PM
MadEGGA:() je offline   Profil uživatele MadEGGA:()   Find more posts by MadEGGA:()   Foto galerie člena MadEGGA:()   Click here to Send MadEGGA:() a Private Message   Add MadEGGA:() to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
angelo97
Stálý Člen

Karma uživatele angelo97 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 42

"Poměrně běžné jsou úzkostné stavy, panické ataky, poruchy nálady a pocity pronásledování po aplikaci drogy.''

mno thak toto sa stava iba neskusenym hulicom resp. ludom kt. s hulenim zacinaju...polovica clanku su iba polopravdy...ale ja niesom za legalizaciujednak preto ze by podla mna deti chodili stale vypecene a po druhe si myslim ze zakazane ovocie chuti najlepsienech zakazu aj sexto bude potom rajd:-)

Old Post 01-04-2009 v 19:47 PM
angelo97 je offline   Profil uživatele angelo97   Find more posts by angelo97   Foto galerie člena angelo97   Click here to Send angelo97 a Private Message   Add angelo97 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGGA:()
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGGA:() - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 171 

Příspěvek č. 43

to by pak bylo jako s alkoholem.. nemyslim si, ze by ti fagani hulili vic nez ted.. spis naopak min

navic uzkostny stavy to podleme vyvolava predevsim u liti, co jsou uskostni tudiz co maji tyhle stavy aji bez mj.. akorad sni je to intenzivnejsi. Jako me osobne to treba jednou z za cas nahodilo nejvetsi uzkost.. celkem bezduvodnou.. tak jsem to pak na cas omezil, nebo kdyz to na me prislo, tak jsem lupl par piv a uzkost byla tu tam ) ale samozrejme vyrovnani zkuseni a hlavne zdravi lidi bez latentnich dispozic jsou s timhle celkem v suchu

Old Post 01-04-2009 v 20:22 PM
MadEGGA:() je offline   Profil uživatele MadEGGA:()   Find more posts by MadEGGA:()   Foto galerie člena MadEGGA:()   Click here to Send MadEGGA:() a Private Message   Add MadEGGA:() to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5888590 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív