Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Uplný začátečník (rady outdoor )
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
bublifuk
Nový Člen

Karma uživatele bublifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 18 

Nápad Uplný začátečník (rady outdoor ) Příspěvek č. 1

Zdar , s pěstováním začínám . Tudíž sem tu četl kvanta příspěvků a vím že záleží na tom jak kvalitní semínka mám dále záleží na půdě (kyselost, styl hnojení , obsah živin , poměr ... ) poměr slunce , vítr a hlavně dobře zvolit místečko .

1)Chtěl bych koupit nějaké semínka do 800 ,-aby zbylo i na kvalitní zeminu a hnojivo které bych dokupoval průběžně co by bylo potřeba. Vím že je kytek spousta ( keře, stromy, některé jsou moc kvantivní ( moc šišek) některé zas řítké ale silné ... ) tudíž výběr lehčí něco pro ty začátečníky ale jsem schopnej pěstitel a nepohrdnu si dát práci .
2)Poprosil bych o vaše připomínky k zemině a poměru v čem by se dala zvolená zelen' pěstovat co by ji šmakovalo
(nevím jestli každé kytce chutí každá namíchaná zemina ) .
3)dále mě zajímá jak naklíčit semínka abych prostě mohl třeba ted na začátku dubna dat klíčit a vysadit ven v polovině dubna
( kdyžtak připomínku kdy by bylo ideální začít házet ven )

+ mám strach že to třeba zežloutne nebo opadá . Nějaké odkazy na témata kde to je probírané protože tu je toho kotel a všude něco jiného tak trochu mi s tím pomoct chtěl bych vypěstovat kvalitní zelen a né jak nějakej trotl se prcat a nemít žádné zisky nebo něco dělat blbě .

+ Děkuji za vaše rady a připomínky budu rád za vše , jistě tu je takových témat hodně ale všude to je různé .

a naco si dát pozor a podobně.

Old Post 21-03-2011 v 18:27 PM
bublifuk je offline   Profil uživatele bublifuk   Find more posts by bublifuk   Foto galerie člena bublifuk   Click here to Send bublifuk a Private Message   Add bublifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 2

1)Semena Mandala je hodně levna a u G je i docela kvalitní .. na začátek bych si ale koupl něco z Gbazaru ..
2)Substrát Můj oblíbený - BioBizz - kvalita za slušnou cenu (300)
3)Klíčení Já osobně hned od hlíny a v teplu

+Když dáš dobrou hlínu , nepřehnojíš tak bude ok.
+Nemáš zač

Venku zvěř , lidi Jinak na škudce

Old Post 21-03-2011 v 18:35 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 3

Zdar

1. spise bych si nekde zaridil za 800 nejakych 8 peknych rezanu (treba Hlava ma dobry vyber odrud na outdoor), ale genetika od mandaly je fakt luxusni (mam zkusenost s Mandalou no.1 venku - sice sem to sekal az v listopadu, ale byla to chutovka s poradnym ucinkem a vynosove na tom taky byla hodne dobre).
2. hlinu bych na outdoor radil spise nejakou levnejsi - udajne je dobra primaflora - 75 L za nejakych 150,-
3. ven bych urcite sadil az na zacatku kvetna, casu je jeste habadej

tak at se dari

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 21-03-2011 v 19:00 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublifuk
Nový Člen

Karma uživatele bublifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 4

Jojo no , abych řekl strašně se mí líbí ty semena od mandala co onich čtu tak šupa . Ty jejich genetiky uchcávám a ukouzluje mě ta škála variant a způsobů pěstování a druhů trav . Ale nevím jakou vybrat z jejich sortimentu strašně se mi líbí http://mandalaseeds.com/cz/Catalogue/White-Satin ale nemaj tak asi začnu mé agrotechniky zkoušet na téhle http://mandalaseeds.com/cz/Catalogue/Hashberry a nebo ješke tadle http://mandalaseeds.com/cz/Catalogue/Kalichakra
ale ten hass berry vypadá tal víc našlapaněj , sem amatér ale chci si s tím dát prácičku .

Old Post 21-03-2011 v 19:17 PM
bublifuk je offline   Profil uživatele bublifuk   Find more posts by bublifuk   Foto galerie člena bublifuk   Click here to Send bublifuk a Private Message   Add bublifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Nápad Příspěvek č. 5

Zdárek
Jestli si nekoupíš zeminu přímo v G shopu, tak bych Ti doporučoval dát do ní určitě perlit na provzdušnění. Pokud si ovšem přihneš a koupíš substrátek v G shopu, tak jí nech takovou, jaká je...Je speciálně dělaná pro potřeby travky
OT: Myslim ale, že 800 do pořádnýho pěstu se všim všudy( seeds, substrat, hnojky) je docela málo. Já lestos rozjíždím o několik kategorií vyšší pěst a už mě to stálo 3300,- ( s porovnánim s některými growery je to dost málo) Ale záleží samozřejmě jen na Tobě


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 21-03-2011 v 19:48 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublifuk
Nový Člen

Karma uživatele bublifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 6

jasan , já chci semínka jen za 800 ,- ... co se týče hnojiv a dalších hraček kolem toho nechám volnou kapsu . Jinak nemáš nějakej TIP v čem by ten Hash Berry dobře frčel ?

Old Post 21-03-2011 v 19:51 PM
bublifuk je offline   Profil uživatele bublifuk   Find more posts by bublifuk   Foto galerie člena bublifuk   Click here to Send bublifuk a Private Message   Add bublifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od bublifuk
jasan , já chci semínka jen za 800 ,- ... co se týče hnojiv a dalších hraček kolem toho nechám volnou kapsu .

Jaj Promiň..Já to pochopil že chceš 800 za semínka a aby Ti zbylo i na hnojky
Takže ses rozhodl pro Hashberry?


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 21-03-2011 v 19:55 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublifuk
Nový Člen

Karma uživatele bublifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od frek

Jaj Promiň..Já to pochopil že chceš 800 za semínka a aby Ti zbylo i na hnojky
Takže ses rozhodl pro Hashberry?

jojo , v pohodě nic se neděje , nebylo to napsaný zrovna nějak presvedčivě, jinak ano jsem rozhodnut pro HasBerryho ještě nějakou zem :/

Old Post 21-03-2011 v 20:08 PM
bublifuk je offline   Profil uživatele bublifuk   Find more posts by bublifuk   Foto galerie člena bublifuk   Click here to Send bublifuk a Private Message   Add bublifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 9

zdar..kde to chceš sadit,přímo v zemi,skleník,foliák nebo někde v kýbloch ?? co se týče hliny,tak bych určitě doporučil nějaký kompost,ale pokud nemáš nevadí...tak koupíš v obi nebo v nějakým zahradnictví substrát do 2kil..pokud chceš z gshopu koupit,tak mi to příde zbytečné-jsou drahé,ale záleží na tobě.. k těm semenům...určitě bych vysazoval sazeničky nějak v půlce května..

Old Post 21-03-2011 v 20:21 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 10

hehe, hlina jako hlina - pri outu se na to moc nehraje (timto myslim kupovane hliny) hlavne je treba hlidat, at to neni moc predhnojene a nespali to male semenacky.

Jinak hnojiva na venek bych vzal od biobizzu fishmix a biobloom. Minuly rok sem to pouzival a nemel jsem nejmensi problem a je to 100% organika

tak nejak vypada muj plan na letosni out - seminka mam, nejake klony uz taky, takze uz jedine zbyva ty hnojky (nechci zaplatit vice jak 600 za hnojky - 1L fishmixu a 2L bloomu snad bude stacit) a bylo by dobry tak jeden pytel te hliny co jsem tu psal. Tu uz si asi sam vylepsim nejakou trichodermou, trochu to naredim hlinou z pole at je vetsi podil jilu a nemusim furt zalevat. Takze se snad vlezu do 1000 stejnak asi budu davat hodne kytek do kukurice

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 21-03-2011 v 20:26 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublifuk
Nový Člen

Karma uživatele bublifuk - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 11

já mám možnost dostat se k trusu z netopíru je to prý šupa hnojivo jinak sračky z konu prej taky dobré hnojivo to máme taky unás kousek ... zeminu pořeším si namíchám tuhle cubstrát B 30 % lignocel ( lisovaný kokos) 20 % biohumus ( kanadské žížale ) 10% perlit . obědnám semínka lupnu je nechat vyrust za okno do kvetináču ještě neví male do čeho zasadním a pak je dám ven do toho substratu co sem psal .

Old Post 21-03-2011 v 20:58 PM
bublifuk je offline   Profil uživatele bublifuk   Find more posts by bublifuk   Foto galerie člena bublifuk   Click here to Send bublifuk a Private Message   Add bublifuk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 12

pokud davas ten kokos, tak je perlit potom uz zbytecny.Biohumus je fajn.
Jo a ten trus z netopyru se musi nejdrive vykvasit - o tom se tu uz nekde pise.
tak at to roste

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 21-03-2011 v 21:02 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 13

Hoj no Mandalu jedu spokojenost,ale Hashberry jsme jeli před třema rokama s kámošem 2 nezávislý pěsty a celkem zklamání myslím,že maj lepší modely třeba Mandala #1 tu doporučuju + letos zkusím 8 Miles High. Taky Krystalica a Point of No Return nevypadaj špatně. Ale M1 je top. Vše kolem 600 kč za paklík.

já si spíš myslím,že lidi tady málo hulej, kdyby víc hulili nemohli by si tolik lhát // kdo nebojuje - prohraje , kdo bojuje - může prohrát // pokud se budeme bát omylů nikdy nepříjdeme s ničím originálním
Nazdar Mazar a jiné písně o lásce // Ďábel s tváří anděla (projekt E.) // Šotkova bylinková zahrádka // Na krásu našich koní a rychlost našich žen // Hells Angels//
Sir Ken Robinson: Do schools kill creativity? // Permakultura - farmaření s přírodou

Old Post 22-03-2011 v 19:03 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 14

jj jsem se dival, ze na east seeds maji docela dobre ceny vsech semen od mandaly. Docela hodne uvazuju nad tou mandalou1 - chtel bych najit jejich fialove pheno, udajne je jeste vice malinove nez to zelene, ktere jsem mel minuly rok. Tak uvidim

edit: ale bylo to ready az na zacatku listopadu a ne v zari jak pisou

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Naposledy upravil BloodyBeer 22-03-2011 v 19:31 PM

Old Post 22-03-2011 v 19:21 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 15

Já jsem se koukal na Kalichakra a Krystalica . Ty jejch popisky stavu a chutě mě hodně dostaly Takové pokouření mám rád

Old Post 22-03-2011 v 19:44 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

čau
pisnu ti sem svůj setup kterej je z těch levnějších, jednoduchejch a účinnejch organickejch
hlínu nejlíp kompost ...
pokud neni kompost tak holt nějaká (floria květinový substrát se mi osvědčil anebo dražší kvalitní plantella balkonia)
a do toho zamíchej organické hnojivo s postupným účinkem CONAVIT . pro případ že kytky nebudeš moct měsíc zalívat tak určitě přikup PLANTABSORB. pokud chceš, přidej si tam mykorhizní houby za pár kaček (symbivit)
tohle stačí bohatě a na květ dávám kvasit guano prášek a tím to 3x až 4x v květu zaliju viz tady - stačí mín než kdyý to mícháš do hlíny a živin mají dost. ale pozor jednou sem si tim guanem odkráhloval kytky když sem chtěl velký palice
kokos taky neuškodí pokud chceš aby to bylo vzdušnější

a hlavně at svítí co nejvíc slunka a je místo na kořeny(aspon 30l na kytku).
8miles high z mandaly rozhodně - mám 4 samice z 6 semínek a za chvilu dávám klíčit další paklík

Naposledy upravil 26-03-2011 v 16:50 PM

Old Post 23-03-2011 v 17:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-01-2021 - Uplný začátečník - pár dotazů - 17 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9115690 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív