Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » ORGANICKE PEVNE hnojiva - davkovanie a miesanie
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33

citace:
Původní příspěvek od tooth


Tvý moralistický řeci jako: "Zasahujou do oblastí, který si žili svým životem." naprosto žeru. Žiješ v jedný globální vesnici. Dnes už oblasti žijící si vlatním životem skoro nejsou a s přibývajícím časem jich bude jenom míň.

A když použiji tvá slova jako všecko souvisí se vším. Pošlap guano a pohnoj wermikompostem.



ted si mě urazil sry ale je vidět že víš shit ... tvůj naivní pohled na věc to dokazuje ... mě je jedno co tam budeš cpát vid - používej si guano , já zůstanu u svejch a vim proč .)

vysvětli mi výhody guana za který platim nehorázný sumy oproti kostní moučce např. poslouchám

jen abys mi rozuměl - já neříkám že guano je špatný hnojivo. je výborný. ale zbytečně drahý a neekologický...

Naposledy upravil 06-02-2010 v 17:18 PM

Old Post 06-02-2010 v 17:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tripmag
Stálý Člen

Karma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% PěstitelskáKarma uživatele tripmag - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 396  

Příspěvek č. 34

nejako sa tu meni tema
osobne si myslim ze az taky strasny zasah to nie je...
to pobrezie s guanom je skoro mesacna krajina aj pred vyzbieranim
co by tam asi tak rastlo v cistom guane?tie vtaky aj tak kadia stale na tom istom mieste a cercstve ciste guano musi byt dost agresivne

Old Post 06-02-2010 v 17:18 PM
tripmag je offline   Profil uživatele tripmag   Find more posts by tripmag   Foto galerie člena tripmag   Click here to Send tripmag a Private Message   Add tripmag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 35

tripmag:
Moc tam toho neroste, to je pravda. Ničí se tím ale životní prostředí jiných živočichů (zas tak mrtvé to není). Mimoto, takováto těžba se negativně projevuje na erozi půdy a podobných věcech.

Ale máš pravdu, je to OT. Proto už budu držet klávesnici. Nemohl jsem si jenom pomoct, jak tooth psal o symbióze - k té to má opravdu daleko.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 06-02-2010 v 17:20 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 36

to Hanizek: Ne, neviděl jsem nikdy jak se těží. Obrázkem sem se snažil ukázat, jak vypadá krajina, kde se guano těží. To, jakým způsobem se získává ve velkým si samozřejmě taky dokážu představit. Ovšem jak vidím, tak ty to dokážeš taky. A budu velice rád, když nahodíš odkaz na zdroj informace, že se guáno po vytěžení ještě čistí ve fabrice od zeminy. Info typu jedna paní povídala neberu.
Zdravej rozum mi říká, že guáno asi těžko bude smíšený se zeminou. Určitě víš, jak půda vzniká. Jestli ne, tak ti to řeknu. Půda je povrchová zvětralinová vrstva pevné zemské kůry, skládá se z rozdrobených, chemicky přeměněných hornin a zbytků rostlin a zvířat. Rostliny v té krajině žádné nejsou, k rozkladu mateční horniny dochází jen na styku těchto horizontů. Že budou odstraňovat rozloženýho ptáka/netopýra pochybuju, maximálně vyberou kosti. Eroze půdy, kde žádná půda neni nechám bez komentáře.
A pokud vidím, tak ta krajina je měsíční i před těžbou.

to RespectFlowers: Jestli sem tě urazil tak se moc omlouvám. Ale místo toho, aby jsi ocenil kontruktivní kritiku píšeš, že vím shit. Nevím kdo koho urazil, ale co vím je, že ti chybí to, co máš v nicku , tj. RESPEKT.

Guanokalong (práškový):
Macro-elements: Nitrogen (N) 0 % - 2 %
Phosphor (P2O5) 12 % - 20 %
Potassium (K2O) 0 % - 2 %
Sulfer (S) 0 % - 2 %
Calc/Magnesium (Ca)/(MgO) 15 %

Micro-elements: (in mg/kg dry material)
Cupper (Cu) 15
Sink (Zn) 20
Chlorine (Cl) 100

Nehledě na růstový stimulátory, ty kostní moučka zaručeně NEMÁ!!!
Doufám, že k porovnání přihodíš detailní šložení moučky, kterou používáš.
BTW Já guáno ještě nikdy z obchodu nekoupil, takže cena v tom nehraje roli.

Naposledy upravil tooth 06-02-2010 v 21:49 PM

Old Post 06-02-2010 v 17:53 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 37

tooth:
Pěkným příkladem likvidace přírody kvůli guánu je například ostrov Nauru. Ale jak už jsem psal, je to OT - nechme už toho.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 06-02-2010 v 18:12 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 38

zube hele já píšu podobnym tonem jakym ty ke mě takže to ot už skončíme a dem k tématu .)
ty si sbíráš guano jesi to chápu dobře...zajímalo by mě co místní netopýři serou...protože to je základ ...netopýři od moře maj víc fosforu..

jo a celou dobu píšu o fosforovym guanu jakože na květ...a nevim jestli právě místní guano nebude mít spíš dusík (jasně že daleko víc látek ale mluvim o tom primárnim rozdělení jako vhodnym hnojivu na květ / na růst, chápeme se...)


ad srovnání guano / moučka - je tady zajímavá věc heled - npk 3-15-0 dám stranou a řeknu to takhle .. ..
1) kytky si z ní berou kolik samy potřebujou (nevim jestli má guano stejnou vlastnost)
2) Ani při větším předávkování nepoškozuje rostliny - tuhle vlastnost guano nemá
3) cca 10x levnější cena a lepší dostupnost

...ty ostatní mikroprvky atd železo a tak ty stejně v hlíně už jsou a nemálo i v mixu co používám

ten guanokalong přesněji - tedka nevim konkretní produkt co píšeš...existujou i tekutý hnojky ... ale já tady celou dobu myslel že se mluví o práškovym guanu jak je v názvu threadu ...

Old Post 06-02-2010 v 21:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 39

Jak k tobě můžu psát nějákým tónem? Já to psal s repektem a ty si mi napsal, že vím shit. Nechci se něják vytahovat, ale odpěstoval sem venku už 7 sezón (všecky organicky),zkusil sem toho fakt hodně a myslím, že do toho trochu vidím. Pokuď vím tak forum je k tomu, aby jsi projevil svůj názor a mohl ho konfrontovat s názorem ostatních. Jestli připomínku k tvým příspěvkům bereš jako osobní nevraživost, je to tvůj problém.

Ale k věci. Samozřejmě sem nepsal o žádným guánovým výtažku. Předpokládám, že netopejři u nás chytaj hmyz, ale to jen tak bokem. Prostě ať žerou cokoliv, prostě to zafungovalo a funguje báječně. viz.aut 2005
Podle mě zbytečný dávat do substrátu věc co mám 15% fosforu, když ten tam potřebuješ až v květový fázi a během zalívání se ti z něj stejně hafo vyplaví.
ad1) Kytky si samozřejmě berou jen to co ihned zpotřebujou, popřípadě uložej do zásobních pletiv.
2)Obecně přehnojit organikou je dost složitý. Dám ruku do ohně za to, že kdybys dal dal toho guana do substrátu 25%, tak ti to kytku nezpálí. Ovšem proč ho tam tolik dávat, když ho nespořebujou.
3) cena byla igelitka za matroš na pár brček

Osobně mi navíc přijde cpat kostní, krevní a ostatní moučky do substrátu dost ujetý. Ale vím, že někteří udělaj pro obstojnej výsledek cokoliv. Respektuju to.

Hanizek : máš ode mne PM.


Omlovám se za svůj názor. Dál do tohoto threadu nepříspívám, spíš asi do žádnýho.

Old Post 06-02-2010 v 22:06 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od tooth
Jak k tobě můžu psát nějákým tónem? Já to psal s repektem a ty si mi napsal, že vím shit. Nechci se něják vytahovat, ale odpěstoval sem venku už 7 sezón (všecky organicky),zkusil sem toho fakt hodně a myslím, že do toho trochu vidím. Pokuď vím tak forum je k tomu, aby jsi projevil svůj názor a mohl ho konfrontovat s názorem ostatních. Jestli připomínku k tvým příspěvkům bereš jako osobní nevraživost, je to tvůj problém.

neberu to osobně...
když píšeš věty typu tvý moralistický kecy žeru ... problem bude v tom jak se vyjadřuješ na začátku - hnedka celkem zvostra a píšeš to jak 18ti letej prudič...no pročti si to pořádně .) tohle ot už řešit nebudeme , ju ?


citace:
Původní příspěvek od tooth

Ale k věci. Samozřejmě sem nepsal o žádným guánovým výtažku. Předpokládám, že netopejři u nás chytaj hmyz, ale to jen tak bokem. Prostě ať žerou cokoliv, prostě to zafungovalo a funguje báječně.

takže k tématu - jestli si nepochopil , u toho guana jde hlavně o ten fosfor, takže je nutno koupit seabird guano protože u moře žerou ryby a tudíž maj přebytek fosforu v těle kterej se právě vyloučí...

citace:
Původní příspěvek od tooth

Podle mě zbytečný dávat do substrátu věc co mám 15% fosforu, když ten tam potřebuješ až v květový fázi a během zalívání se ti z něj stejně hafo vyplaví.

tohle je pěkná blbost cos napsal - za prvé - to je tu napsané už - KM se rozpouští půl roku - to mimojiné znamená že na jaře dáš a na podzim i přes léto si berou fosfor - v době kdy ho potřebujou a trocha fosforu neuškodí i v růstu - je to druhý nejdůležitější prvek a kořeny ho maj rády .) když je podle tebe zbytečný tam dávat něco co má 15% tak proč tam dáváš 20ti % guano???
nějak tě nechápu
za druhé se to nevyplaví tak jak popisuješ...a co guano? to se chová nějak úplně jinak nebo co? takže je blbost dávat do půdy guano který se taky rozpouští půl roku ? hafo se toho vyplaví podle tebe - tak proč vůbec používat ty hnojiva vid...


citace:
Původní příspěvek od tooth

2)Obecně přehnojit organikou je dost složitý. Dám ruku do ohně za to, že kdybys dal dal toho guana do substrátu 25%, tak ti to kytku nezpálí. Ovšem proč ho tam tolik dávat, když ho nespořebujou.

nevim kolik je potřeba guana ke spálení - ale hodně lidem se to podařilo...zajímalo by mě odkud víš kolik kytky čeho spotřebujou ..
citace:
Původní příspěvek od tooth

Osobně mi navíc přijde cpat kostní, krevní a ostatní moučky do substrátu dost ujetý. Ale vím, že někteří udělaj pro obstojnej výsledek cokoliv. Respektuju to.

napiš mi co ti připadá ujetý na kostní moučce...výhody sem ti vysvětlil a zapomněl sem na to že moučka ještě krmí mikroorganismy v půdě a pomáhá k jejich rozšíření a udržení. prostě s takovejma vlastnostma za 45Kč nemám co řešit. fytohormony a pár prvků který tam stejně mám mi nestojí za to abych platil 10x víc - jak říkám mě tam jde o ten fosfor, ostatní věci pořešený mám...

krevní nepoužívám , ta se nahradí rohoskou. jestli pěstuješ 7 let organicky tak je ubohý že to píšeš právě timhle stylem...
já se o organiku zajímám tak ty dva roky a tohle jen dokazuje že čas roli nehraje...jestli si toho zkusil hodně tak tě nechápu proč píšeš to co píšeš prostě...měl bys bej o dvě třídy zkušenější než já. a třeba seš ale neumíš to podat.

lidi co udělají pro výsledek cokoliv? muhehe to je prostě už moc pane zube. byl bych rád kdybys přijmul konstruktivní kritiku

klidně piš - jen at tady sou různý názory. ale s rozumem prosím

Naposledy upravil 07-02-2010 v 10:01 AM

Old Post 07-02-2010 v 08:42 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 41

Dovolím si teda ještě poslední příspěvěk.
K tomu OT jen to. Nevim proč bych se měl nechat urážet. Napsal jsem moralistický řeči, né kecy. To je zásadní rozdíl. A napsat o někom, že ví shit je nehorázná drzost. To už si přeber jak chceš. S rozumem? Já ho využívám, ale nedostává se mě ho, protože sis ho asi nechal patentovat.

Jestli jsem to správně pochopil a výrazem "seabird" guano myslíš, guano z mořských ptáků tak co je potom Guanokalong. Žeby kaloní guáno? Kaloň asi ryby nežere, je to hlavně býložravec. I tak maj jeho výkaly 12 - 20% fosforu.

Proč používat hnojiva ti osvětlovat něják nebudu. To bys mohl vědět.
Nemá cenu cpát tam něco, co ta kytka stejně nevyužije. Proto existují třeba třísložkový minerální hnojiva, nebo taky hnojiva na květovou a na růstovou fázi zvlášť.

Když dáš do substrátu na koncu dubna moučku co má 12% fosforu, tak než bude ve větším množství potřeba tj. zhruba 4 měsíce, tak se ti ho značný množství vyplaví do substrátu. Když ho kytka nesežere do další zálivky, tak se při ní prostě vyplaví pryč. Tak to je.
Proto píšu, že je zbytečný to podle mě dávat do substrátu. A taky proto tam guáno nedávám a dělám si z něj zálivku, kterou použiju až přímo v květové fázi, ale to už sem psal v příspěvku nahoře.

Odkuď vím, kolik toho kytky zpotřebujou? To bude asi tou praxí. Že prostě vím kolik, kdy, čeho dat.

Značnej rozdíl navíc vidím v tom, že v kostní moučce je většina fosforu v podobě Ca3(PO4)2 a v guanu P2O5. Navíc od nepaměti se hnojilo trusem. Kostima? Těžko!

Mikroby do toho netahej. Těm je jedno, z čeho ten fosfor je. Navíc už jsou přítomny v guánu, když z toho zvířete vyleze. V kostech těžko budou.

7-2=5 tzn. o pět let zkušeností víc, to je čtvrtka tvýho života tak si to prosim tě uvědom. A snažím se ti tím dokázat, že vím o čem mluvím. To, co zde načteš je jedna věc. Ale co si sám odzkoušíš je věc druhá.

Co ti přijde na větě: "Vím,že jsou lidi, co udělaj pro obstojnej výsledek cokoliv." s dodatkem :"RESPEKTUJI TO" moc?
Co mi přijde divný na kostní moučce? V těchle věcech sem prostě konzervativní a cpát rozemletej kostní morek do substrátu nebudu aji kdyby z toho rostli půlmetrový palice. Toť vše. Oháníš se tady ekologií a etika ti asi nic neříká viť.

Naposledy upravil tooth 07-02-2010 v 14:13 PM

Old Post 07-02-2010 v 13:33 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 42

mám rád pořádnou debatu

z mýho pohledu si byl trochu zbytečně agresivní a jestli si napsal slovo řeči nebo kecy to už je pro mě jen kosmetická úprava...konec OT...
omlouvám se za nedorozumění a serem na to

guano vs kostní moučka - celý na co narážim je vlastně vysoká cena guana a trochu ta ekologie. nehodlám ani se ekologií neoháním, jen říkám že i takhle to funguje. ne všude ale jo

citace:
Původní příspěvek od tooth
proč používat hnojiva ti osvětlovat nebudu ...


sem myslel že fakticky srovnáváme kostní moučku a guano ... ale asi nee
pro mě je důležitý poměr cena/výkon prostě . kostní moučku mám odzkoušenou - ty paldy hulim od října denně prakticky . žádný negativum nezaznamenávám...možná si říkáš že to ovlivní chut nebo prostě je hnus cpát do kytky moučku...a na to ti řeknu že používám symbivit (6druhů myko hub) a s myko houbama se trochu mění system potravy - kytky nedostávaj přímo do těla ty věci . nějak moc detailů nevím ale zhruba takhle se to dá říct ... šak plno info je na netu k dohledání

citace:
Původní příspěvek od tooth

Nemá cenu cpát tam něco, co ta kytka stejně nevyužije. Proto existují třeba třísložkový minerální hnojiva, nebo taky hnojiva na květovou a na růstovou fázi zvlášť.

dobře - myslíš že to nevyužije ? já nevim prostě mě praxe říká něco jinýho. každej máme svůj postup a ani jeden si nestěžujem nebo ne

zálivka je lepší způsob na tom se shodneme oba...
citace:
Původní příspěvek od tooth

Mikroby do toho netahej. Těm je jedno, z čeho ten fosfor je. Navíc už jsou přítomny v guánu, když z toho zvířete vyleze. V kostech těžko budou.


jestli jim (myko houbám a jinejm organismům) je jedno z čeho ten fosfor je tak proč je tak zásadní rozdíl v jaký formě je ten fosfor?
to že je v podobě Ca3(PO4)2 - nevím co to přesně znamená ale ztěžuje to příjem potravy nějak? jak se to projevuje v praxi?

napsal sem že ta moučka krmí ty organismy a ne že sou organismy v moučce...

citace:
Původní příspěvek od tooth
7-2=5 tzn. o pět let zkušeností víc, to je čtvrtka tvýho života tak si to prosim tě uvědom. A snažím se ti tím dokázat, že vím o čem mluvím. To, co zde načteš je jedna věc. Ale co si sám odzkoušíš je věc druhá.

uvědomuju si to ale koukám na ty příspěvky a ze začátku tak nevypadaly - respect vzájemnej je potřeba a čim bude diskuze kvalitnější a bez sraček tim víc ho budeš mít ode mě ... takhle to aspon funguje u mě...

citace:
Původní příspěvek od tooth
Co ti přijde na větě: "Vím,že jsou lidi, co udělaj pro obstojnej výsledek cokoliv." s dodatkem :"RESPEKTUJI TO" moc?


nedělám to pro obstojnej výsledek a nechápu proč si to takhle napsal takže asi tak...

Old Post 07-02-2010 v 17:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apartman
Goofer

Karma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 413  

Příspěvek č. 43

Na tom bezpečnostnim listu od kostní moučky http://www2.chrudim.cz/zahrada.vn/popis.php?id=18 píšou, že je v ní fosfor jako P2O5, což je jako u většiny hnojiv.

Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.

Old Post 07-02-2010 v 17:58 PM
Apartman je offline   Profil uživatele Apartman   Find more posts by Apartman   Foto galerie člena Apartman   Click here to Send Apartman a Private Message   Add Apartman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apartman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 44

To jak funguje mikorhizní symbióza vím, a taky vím, že je rozšířená u cca 90% cévnatých rostlin. Používáš to jako přípravek pro podporu týto symbiózy, fajn.

Jak tak koukám, tak sem se zmílil v tom, že se moučka v historii nepoužívala. Rozšířilo se to už po roce 1825. viz. příloha lovochemika Doporučuji přečíst, spousta zajímavýho infa.

To složení bude hrát určitě roli v rychlosti uvolňování fosforu. Myslím, že u guana (v podobě P2O5) bude rychlejší.
Kde sem vzal, že kostní moučka je především fosforečnan vápenatý?
z agromarketu : "Minerální složka kostí obsahuje až 80 % fosforečnanu vápenatého, takže jejich moučka, která se získává z vyklížených kostí, slouží jako fosforečné hnojivo s velmi pomalým účinkem." Jestli se nemění chemická podstata při klížení nevím.

Při předpokladu určitýho podobnýho složení kostí savců:"Fosfor je klíčovým prvkem v těle zvířete. Je druhým nejrozšířenějším prvkem v organizmu s podílem cca 1 %. Z tohoto podílu je 85-90 % fosforu uloženo v kostech jako fosforečnan vápenatý, sodný a draselný..."
odkaz Nebo si prostě najděte složení kostí jinde.
Tím něříkám, že daná kostní moučka nemá 12% fosforu v podobě P2O5. Ale myslím si o tom svý.

Jde jen o způsob/sílu chemický vázanosti fosforu v daný látce, v jaký chemický podobě ho rostlina příjímá. popř. z jaký podoby ho nejlépe mikroorganizmy mění na podobu pro rostliny použitelnou, v jaký podobě jsou ho schopny přijmou mikorhizní houby a pak ho s rostlinou za "vyměnit" za uhlohydráty.


ČTĚTE!!! Zaujalo mě hlavně tohle: "Prokázal se pozitivní výnosový vliv a po dvou letech se zvýšil také obsah přístupného fosforu v půdě." :D

Abych shrnul to co jsem si z toho vzal. Ty doporučuješ KM jako dobrou složku substrátu, já guáno ( netopejří, Guanokalong) jako zálivku ve fázi květu. Srovnáváme nesrovnatelné a nechme zbytečnejch hádek, protože je vidět, že si stejně každej furt budem stát na svým.

Naposledy upravil tooth 07-02-2010 v 20:16 PM

Old Post 07-02-2010 v 19:45 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 45

tak to už beru ! konečně sme dospěli k pořádnýmu infu
ale že se to muselo hecovat
asi dělaj různý výrobci různý kostní moučky...taky tam píšou že je to nerozpustný ve vodě
hmm tady by mě zajímal nejlepší způsob udělání zálivky z moučky
"Prášková forma zaručuje velmi dobré uvoloňování živin do půdy"
každopádně by to chtělo test !

Old Post 07-02-2010 v 20:02 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 46

citace:
Původní příspěvek od tooth
Zaujalo mě hlavně tohle: "Prokázal se pozitivní výnosový vliv a po dvou letech se zvýšil také obsah přístupného fosforu v půdě."



"mírně vzrostla zásoba přístupného fosforu v půdě" když sem četl tvou větu už sem se chystal se na to vysrat používat kvůli tomu KM ale to slovo mírně je tam docela důležitý...

jak konkretně děláš tu zálivku? znáš vojtěšku setou (vitaminy mineraly ENZYMY, npk nějaký taky) ? já budu dělat čaj na květ z : vermikompostu, nesířený melasy , vojtěšky a moučky(?) případně guana...a podle potřeby jiný byliny (jako prevence na různý věci)

Naposledy upravil 07-02-2010 v 20:21 PM

Old Post 07-02-2010 v 20:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 47

Dost asi záleží na jak jemno je namletá. I tak to uvolňování bude pozvolný.

Můj recept na výrobu zálivky z guána. Vezmu kýbl, 10 litrů. Do půlky ho naplním vodou. Naberu lopatku guána a lupnu ju do tý vody. Abych odhadl správný množství (nechci říkat váhu, protože je to fakt lehoučkej prášek), řekněme mezi 0,5 a 1 l guána. Nechám tejden kvasit, když to jednou denně promícháte tak to bude kvasit líp. Kdosi tvrdil pro rychlejší zákvas nalít trochu mléka, to jsem nezkoušel. Ve finále to ještě doliju do 20l. Takže ve finále je to asi 1:30, říkám to odhadem a nebál bych se koncentrace ani 1:10. Důležitý je, aby to bylo nakvašený tak, aby to bylo více méně homogenní a ne vrstva guana na dně. Výhoda je, že při zalívání se vám udělá na povrchu půdy taková krustička a pokaždý když zalejete/zaprší se látky z něj opět uvolňí. Nehledě na to, že na příští rok to může přerýt a výhody čerpat znova, i když už menší :D

Není nutný tím hnojit jednou tejdně. Úplně stačí jednou nebo dvakrát na celou květovou fázi.

Vojtěšku znám nó. Patří mezi luskoviny, který zvládaj fixovat vzdušnej dusík a ten se myslim koncentruje v těch hlízkách na kořenech. Když se to pak zapraví tak to má blahodárnej vliv na půdu.
Jak už sem psal, v hnojení sem spíš konzervativní. Takovej čaj mi přijde dost časově náročnej na přípravu a vliv na výsledek nejistej. Tím neříkám, že to fungovat nemůže a za zkoušku to určitě stojí. Jakákoliv organická hmota v půdě je dobrá.

Podle mě stačí bohatě vyváženej mix worm humusu, perlitu, zeminy/zahradnickýho substrátu a když už tak ještě třeba ty kobilince sou taky fajn.

Naposledy upravil tooth 07-02-2010 v 21:09 PM

Old Post 07-02-2010 v 20:31 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Oliwer
Stálý Člen

Karma uživatele Oliwer - 28% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 48

Čao..můžu míchat AH, Plagron a B´cuzz do jedné zálivky?Od AH trojsložku,Plagron PK 13-14 a enzymy, od B´cuzz booster a bloom?

Old Post 09-02-2010 v 09:12 AM
Oliwer je offline   Profil uživatele Oliwer   Find more posts by Oliwer   Foto galerie člena Oliwer   Click here to Send Oliwer a Private Message   Add Oliwer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2700920 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív