Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 
Black Death Skunk , Indoor, Cob-Led 242W - Klikni zde pro originální téma
Kazo
U organiky to chapu. Me prave zajimalo zda ma smysl pridavat melasu spolu s mineralnimi hnojivy. Takze spise to pridavat formou postriku. Na to pouzivam boomboom spray ten by mel byt s melasy. Do zalivky to asi bude kontraproduktivni.
Bitir
U mineralu to hlavne funguje na bazi odsolovani. Mel bys nechat odtect nejaky to procento , melasa na sebe vaze bordel “ laicky receno” a v pude nechava stopovy prvky , takze vyznam to ma.
Vetsina boosteru je tvorena z nejakych humatu , kyselin a prvku jak mg, ca, fe a pod.
Takze je to takovej slabsi prirodni booster.
Madical-Strains
Je spousta priznivcu v organickym pestovani v souvislosti s melasou ale i spousta odpurcu kteri tvrdi ze dokonce Melasa naopak dokonce skodi.
Amik me tvrdi ze to s organikou funguje naprosto skvele , pouziva Melasu uz 5 let a ze tam rozdily pozitivni jsou , jelikoz vypada velmi seriozne a jelikoz mam od nej semena tak nemam duvod mu neverit.

Ohledne mineralnich hnojiv opravdu nevim , mnoho groweru pise ze tu Melasu pridavaji a ze to funguje , dalsi jim to vyvraceji , je tezky zjistit kde je pravda. Ja bych to k mineralnim hnojivamproste nepridaval .

EDIT : Ale jak pise Bitir na to odsoleni substratu to ma urcite svuj vyznam.
Madical-Strains
29.den 12/12
3,dni po melasove zalivce.
Zacinaji se uz delat na vetsine vetvi salamky.
Madical-Strains
29.den 12/12
3,dni po melasove zalivce.
Zacinaji se uz delat na vetsine vetvi salamky.

Udajne by se to melo zacit poradne nafukovat od 35 dne.
odo
Caf! myslím, že melasu extra pridávať pri hnojení BIOBIZZ nemá moc zmysel. Spôsobí to skôr disbalanciu v živinách. Samotná zložka Grow už obsahuje melasu a úmerne k nej sa pridávajú ostatné zložky podľa dávkovacej tabulky v takom pomere v akom to je potrebné podĹa štádia rastu a kvetu. Myslím, že samotná koncepcia toho BB je za tie roky dostatočne vymakaná. Ja by som skôr zvýšil počet zálievok a zintenzívnením vetrania dosiahol rýchlejšie presúšanie obsahu kvetináčov.

Každopádne držím palce a sledujem.
Madical-Strains
Ok rozumim co myslis a muze to byt pravdepodobne i logicke ale on sleduje muj pest a ja ho alespon ted napoprve poslechnu a jeste 2x tam tu Melasu pridam, jinak by se mohl urazit ze ho neposloucham a uz by me zadna semena nemusel poslat.
Priste zkusim bez Melasy.

Jo , to je dobry napad pustim Prima-klimu na 2.silnejsi stupen.
Madical-Strains
.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od odo
Ja by som skôr zvýšil počet zálievok a zintenzívnením vetrania dosiahol rýchlejšie presúšanie obsahu kvetináčov.


Odo, do ted jsem zaleval cca po 60 hodinach coz znamena obden +12hodin.
Mam to tedy pustit na plno a ofuk misto na palice nasmerovat na substrat?
Myslim ze mezi rostliny a kvety se ten vzduch taky dostane.
misanthropetino
citace:
Původní příspěvek od odo
Ja by som skôr zvýšil počet zálievok a zintenzívnením vetrania dosiahol rýchlejšie presúšanie obsahu kvetináčov.


Co by tym dosiahol?
j0hNy:h0ll4nD
ja jsem zaleval pod ledkou 1x za 5 dni, 11L texpot a 1l vody, box jenom aktivni odtah. Kazda zalivka s hnojkama. Zadny problem, perfektni vynos. Ja nevim, vice lidi me rikalo ze to je malo ...
Bitir
Je to v podstate uplne jedno jestli zalejes ob den nebo jednou za tyden, podle toho tak volis koncentraci hnojiv.
Pokud me pod hps vYsychaji kazdej den tak nebudu tolik hnojit. Pokud nemaji vysokoubteplotu. Vysycha to pomaleji , treba zalivka 1x za 3 dny tak dam vic hnojiv.
Vse zalezi n kytce , stavu a genetice.
Kdyz sem jel larryho v kalfasu tak na kytku vychazelo 15 l substratu a v urcitym obdobi sem nezalival 8 dnu.
Madicale. Jdes do druhe pulky kvetu , rozhodne nic nemen v cernosti zalivek ci neco jinyho. Kytka je uz soustredena na kvet jakejkoli preslap se podepise na deficitu.
Je to ze dne na den.
Mas slaby ledky , 11L kvetinac a zalivka kazdej treti den je naprosto v poradku.
Madical-Strains
31 den 12/12 , prave prestupuji do druhe poloviny kvetu.
Porovnani velikosti kvetu s malinkou petkou a Camelkama.
Zda se mi ze moc se to zatim nenafukuje ale ze se kvitka spise protahuji do delky a spojuji se.
Ono se na tech fotkach zdaji ty paldicky velke ale jsou fakt hrozne droboucke.

No uvidim ve 40 dnu, jesli se do te doby poradne nenafouknkou tak to bude pravdepodobne slabsi s tou vahou.
V tomhle pestu me docela na vaze zalezi protoze chci si nechat vyrobit z kvetu Fenixovy slzy a chci si z nich vyrobit rektalni cipky.
borecshot
Vypadá to dobře každý den je znát je vidět že máš ideální podmínky a rostlinam nic nechybí
Maxeaux
Madi, dufam ze ta cola a ciga nesu tvoje, to by bol paradox :D
Anarchom
citace:
Původní příspěvek od Maxeaux
Madi, dufam ze ta cola a ciga nesu tvoje, to by bol paradox :D


nad tim samym jsem uvazoval kdyz jsem to videl poprve :-D :-D :-D
odo
MAdi - mne sa to na 31. deň v Tvojich podmienkach nezdá vôbec slabo nafúknuté.
Madical-Strains
Borecshot- Kazdy den je znat? Ja to vazne nevidim ale je to dany asi tim ze to vidim nekoilkrat denne tak se mi zda ze to jakoby stoji.

Maxeaux + Anarchom - Cola i cigara jsou opravdu bohuzel moje.
Uz jsem v minulosti vykaslaval i krev ale prestat fakt nedokazu. Zkousel jsem snad uz 1000x. Slaba vule.
A cola je ok, kdyz uz tedka nehnojim chcankama. Zivotospravu jsem dodrzoval kdyz jsem pouzival chcanky jako hnojivo.

Odo- Ok ,vim ze se na to divate nezavisle a s odstupem tak snad budete mit pravdu, ja jak na to koukam furt tak se mi zda ze to nepribejva.
Anarchom
Nevidíš rozdíl protože to mas každý den na očích, myslím, že to tak má 80% groweru
A hlavně některé modely jsou potentnejsi až ve 2/3 květu ci ke konci květu, že začínají fakt pořádně kynout.....
Vůbec se neplas ,mas ještě obrovskou spoustu času
Bitir
Ja to mel v 30dnu zhruba stejne jako ty. Sice jinej gen , ale i tak pro porovnani, je to v podstate taky skunk. Heh :D
Snad nevadi ta fotka.
borecshot
Nesmíš to přesolit hnojivem jinak je můžeš zabrzdit a taky je třeba dát pozor na zvýšenou vlhkost (cirkulace vzduchu ) ono pálky budou vypadat o.k. a když je rozloupneš může tam být plíseň stává se to většinou když máš přehuštěnej box nebo stan
Madical-Strains
Anarchom- Jo, kosa je jeste hodne daleko, tak snad mate pravdu.

Borecshot - Ta plisen doufam ze nehrozi protoze tam je opravdu velky otacivy ofuk ktery je namiren na horejsky a stred kytek , a opradu to cele hrave profoukne , tak doufam ze to bude v pohode. Plisen jsem zatim nikdy doposud nastesti nemel a doufam ze to tak zustane.

Bitir- Tak kyti co si pridal ma 100% mnohem , mnohem vetsi paldy nez mam ted v boxu ani se to neda snad srovnavat. :-) Kdyz budou takhle vypadat pri kose tak me to bude stacit.

Na presoleni si dam teda pozor. Hnojim 4ml grow,3ml bloom,3ml Top-max a ob dve zalivky pridavam na odsoleni tu Melasu ale doufam ze trochu ovlivni i tu velikost pald.
Bitir
To neni 30 den ale komec kvetu.
Myslel sem tontak ze ve 30 dnu sem to mel stejny a ted je to takovy. 58 den.
Madical-Strains
Parada , pekna kytka a nevis nahodou kolik mela na sobe g ?
By me docela zajimalo.
Bitir
Jeste neni sklizena , pak ti dam dyztak vedet kolik tam bylo.
Madical-Strains
Ok, jsem zvedavej.
DrGrinspoon
Madical - presolenie hrozí najmä pri používaní hnojív ktoré nie sú na organickom základe. To by si ten biobizz snáď musel naliať kvetiny neriedený😂
Madical-Strains
OK, tim lip , tak to se nemusim bat ze to presolim.
Madical-Strains
Nevim jak dlouho jeste udrzim ty klony-matky na zivu mimo box..
Chtel jsem v polovine unora vybrat dve matky a zbytek dat na tyden do boxu a po tydnu prepnout na kvet, klony ale zacinaji mit na listech nejaky problemy, takze nevim jesli je udrzim ve zdravi tak dlouhou dobu.
A taky maji vetsina uschle spicky podobne jako na fotce jen o trochu mene.

Madical-Strains
27.den grow klony - matky

Dnes , jelikoz za osledni dva dny trochu zesvetlaly holky , tak jsem je poprve nakrmil.
1ml/1l ciste RO.
Zadne dalsi listy s deficity jako je na fotkach jsem na klonech uz neobjevil.
Pokud vydrzi jeste cca mesic tak je soupnu vyjma dvou matek hned do boxu , presadim do 11l ,zastipnu je a po tydnu prepnu na kvet.
Madical-Strains
34 den 12/12

Dnes rano zalito bez Biobizzu jen s Melasou.
Madical-Strains
Je to v hajzlu !

Dalsi dva rezy zacinaji mit nejake stejne problemy s listy.


A aby toho nebylo malo tak vcera rano se mi vubec nerosvitila uz ta zarivka, opatrne jsem ji vyndal a zkusil vymenit zarivky ale asi je pokazena, proste nesviti.
Bojim se aby nezacaly rezy nakvetat. S tim svetlem prijede az bohuzel ve ctvrtek takze matkarna bude hotova az ve ctvrtek.
Stejne klony asi zajdou kdyz se jim krouti listy.

Chtel sem matkarnu, tak to mam!
Ze sem se na to radeji nevyprd.
blazini
Nemozes byt tak pesimisticky a negativny. Aj keby ti nakvitnu tak sa naspat revegnu. Pokial ziju tak je vsetko v poriadku.
Madical-Strains
Jo, ja sem trochu nervni ,kdyz me neco nejde tak hned propadam panice a bezradnosti. :-)

Jdu koupit 30w 6500K usporku do lapmpicky alespon jako prozatimni nahradu na ty 4 dni nez bude hotova matkarna.
carlos
Neni to přelitý?
DrGrinspoon
Tiež mi to príde preliate.
carlos
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
27.den grow klony - matky

Dnes , jelikoz za osledni dva dny trochu zesvetlaly holky , tak jsem je poprve nakrmil.
Zaleva se, kdyz kvetinace vyschnou, jinak ne!
Madical-Strains
Ja zaleval az kdyz prvni klon zacal lehce vadnout, jinak ostatni byly ok.
Prolil jsem kvetinacky skrz a nechal vyschnout, cca tyden.
Prst jsem taky strakal do hliny a bylo to suchy.
Tak vazne nevim.
Bitir
Ja zalevam mesic stary klony snad ob den v takovym kvetinacku to musis mit zarostly korenama ze to snad ani neprelejes.
Spodnimlisty neres. Normalne to orvi a uvidis jak kytka vyrazi novy listky.
Hlavne to prosimte nenechavej uplne vyschnout.
Ty obecny rady jako ze kvetinac musi proschnout neznamenajinze musi byt suchej. Respektive jakmile tobe se na prstu zda byt suchej tak je to spatne.
Nesmis to nechat vyschnout , zalevej kdyz je to porad vlhky. V suchym substratu ti oschnou vlasecnicovy korinky a mikroorganismum se to taky zrovna nelibi.

To tvoje mi spis prijde na spatny podminky v boxu, spatny vetrani , moc vlhkosti v kombinaci s teplotou. Tezko rict , to musis vedet ty.

Ja to parkrat taky mel ale vzdy se to spravilo a nikdy sem tomu pozornost nevěnoval. To obsem nemusi byt tvuj pripad.
Madical-Strains
OK, Bitire. Budu je zalevat casteji , uz od pristi zalivky budu hnojit 2ml/1l Bio-grow.

Urcire do ted nemely zadne podminky v boxu jelikoz do ted nebyly v zadnem boxu ale pod stolem a pod tou dekou , coz uz je minulost, takze vlhkost mit velkou nemohly, spatne vetrani taky ne, (foukal jsem na ne lehce klypsnakem) a teplotu mely a maji pres den 22C a pri zhasnuti 18-19C.

A nemuze to byt na tech listech naopak tou nedostatecnou zalivkou to na tech listech jako dusledek?
PH vytoku maji klony presne 6,5 tak me nic jineho nenapada.
Bitir
Ja to nerikam co mas delat, ja jen uvadim svuj nazor na tvou situaci , vyhodnotit uz to musis sam kdy zalit.
Tezko rict , jak rikam ja to mam a neresim to. Proste pokud se mi zda ze rez jako celek normalne roste tak nejaky fleky neresim.
Pravda ze jedu ale jinej substrat kde tolik problemu nebyva.
Muj nazor zni , pokud mas neustavajici problemy a dovoluji to okolnosti , presad to.
Presazeni resi 90% problemu.
Anarchom
Celkové mi přijde že většina těch prvních listů co na klonů jsou po nějaké době opadne,většinou se dotýkají hlíny či je polivame vodou s hnojkama atd ....

Edit a pokud to mas pod nějakou usporkou, tak na ně nesviti a k čemu je kytce takovej list??? Já kytky neprostrihavam nikdy od listů a ona si je vycucne a suchý list pusti......přírodu neojebes! 😉
L1st3r
Tak jak píše kolega, nenechavat vyschnout. Nesvědčí to ani mikroorganismům, houbám a ani kytkam. Jedes organiku a potrebujes , aby ti to organismy připravily pro kytku, ta si z hnojiva veme naprimo jen male množství. Vysycháním ti ztratí substrát vlastnost držet vodu a bude ti to při zalivani prochcavat durch a v kvetniku se udrží jen minimum zálivky.
DrGrinspoon
PH 6.5 na výtoku a ty si v klude? Klony a matky tak 5.8-5.9, sa potom nečuduj ich stavu, takéto pH tak max na koniec kvetu. Inak čo sa týka zalievanie - pokial je rastlina v hline, tak nechať preschnúť, ak je v kokose tak pozor na preschnutie- kokosový substrát by mal byt neustále vlhký aby si udržiaval vlastnosti.
Madical-Strains
Bitir, Anarchom, Listr- Ok, budu na to myslet.

Bitir-Co se tyce presazeni tak to bude muset jeste 4-5 tydnu pockat musim jeste tyden pak v boxu susit a ta skrinka je malinka neveslo by se do ni tolik klonu ve vetsich kvetinacich.
Bitir
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
PH 6.5 na výtoku a ty si v klude? Klony a matky tak 5.8-5.9, sa potom nečuduj ich stavu, takéto pH tak max na koniec kvetu. Inak čo sa týka zalievanie - pokial je rastlina v hline, tak nechať preschnúť, ak je v kokose tak pozor na preschnutie- kokosový substrát by mal byt neustále vlhký aby si udržiaval vlastnosti.

Na to si prisel kde ? Ze zkusenosti nebo si to vycetl ve faq?
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od Bitir

Na to si prisel kde ? Ze zkusenosti nebo si to vycetl ve faq?

Robíš to inak? Prelievaš kvetináče s klonmi až tak že z nich časť zálievky vytečie alebo len mierne polievaš?
Bitir
citace:
Původní příspěvek od Bitir

Na to si prisel kde ? Ze zkusenosti nebo si to vycetl ve faq? Ja odjizdim na ph6.2 celou fazy kytek v kokosu a to jedu mineralni hnojky. To co mu doporucujes je tak pro hydroponii. On kede organiku.
Bitir
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon

Robíš to inak? Prelievaš kvetináče s klonmi až tak že z nich časť zálievky vytečie alebo len mierne polievaš?

Ja se stim hlavne moc neseru a uz mam v ruce zalevani. Takze proste zaleju slovy tak asi.
Z jednoho tece , z dalsiho ne.
Nenechavam proschnout nic. A organickej substrat uz vubec ne. Tim ti skape to co sis dlouhou dobu pecoval , “laicky receno”.
Z kytek v cistym kokosu sem nenechavam ani nic tyct , ani nic nemerim “jen orientacne” a funguje to.
Kdysi to popisoval dobre bart , ale zakld je cist z rostliny a vedet jak se chova a hlavne jak by mela vypadat.
Edit. Pro info , hlina je hlina , substrat je substrat a kokos zase kokos.
Hlina je treba jil v cemz pestovat moc nejde pokud neni upravenej.
Muj mix organickyho substratu je vic vzdusnej jak kokos a pojme i vic vody , ale ma to jeden hacek , musis ho udrzovat vlhkej po celou dobu. Jednou ti proschne vic nez planujes a kytky jdou do kopru.
DrGrinspoon
:) aha Sry myslel som že klony nedáš do organiky, to je celkom riziko :)
// ale aj tak si myslím že to bude problem vysokého ph
Bitir
No zakoreneny dam zaleju a pak znova a znova a znova.
Poprve hodne vydatne a treba tyden nezalivam.
Madical pise 27 den grow. Takze to bude od zasazeni polud se nepletu.
V 27 dnu mam v organice rezy bez zastipu kolem 30cm “ zalezi na genech “ a substrat ani jednou nvSchne.
Podle me jento s vysychanim proste blbost. Nezalivam polid je mokrej , zalivam pokid je vlhkej ne seschlej. Nebo seschla horni vrstva.
Edit. Muze jet klidne ph 6. Ale je to uplne jedno.
Podle me je rozjasenej pomer mikroorganismu, nebo prosze ten spodni list kytka nechce. Pokud jedou pod usporkou ktera houby prosviti , tak je proste kytka zahodi. Nebo ji chybi nejakej stopovej prvek.
Madicale , muzes zkusit koupit od general hydroponic / urtica.
Ta celkem pomaha na podobny problemy a stabilizuje ti prostredi v pude.
atletico
Ja uz som tu z toho paf ked citam tie hodnoty ph.. V ramci plagron growmixu mam teda ake ph drzat?dikes hoši
Kazimír
muzes 6-7 ale nejlepsi je 6-6,5 ... 6,5 na hlinu neni rozhodne moc, treba Jorge Carventas jede v soilu i 6,8 pH a ma kyti v cajku. To jen tady na G. nektery lidi hrotej, ze ma bejt pH v soilu kolem 6pH...
Madical-Strains
Klony v "matkarne".
Ty listy na fotkach jsem vcera odtranil a dal jsem rezum davku Melasy ke korenum pro podporu micro-organizmu i postrik na listy kdyby mely nejaky deficit , tak uvidime co na to do tydne reknou.
Tez jsem jim pridal cersvy light-mix cca hrst a pul az pod okraj kvetinacku.

=============================================

36. 12/12

Dokonce uz i ja jsem zaznamenal ze se to malilinko pozvolna zacina nafukovat.

borecshot
Začínam si myslet že ti na těch keřích rostou banány 😀 nafukuje se to pořádně
fikus37
Myslel jsem, že ta melasa ti zajebe celý pěst. Asi jsem se mýlil.
Madical-Strains
.
Madical-Strains
37. den 12/12

Borecshot - Hezky se to posloucha, diky !

Fikus - Jen malokdo dokaze priznat ze se mylil , na to musi byt charakter.

Zatim je jeste ale predcasne hodnotit , do konce zbyvaji jeste 3 dlouhe tydny ale uznavam ze naslapnuto to ma zatim fakt pekne.
Jsem moc rad ze jsem poslechl radu a sundal tu rustovou optiku a udrzuji vzdalenost 30 cm nad vrcholky uz ted se ukazuje ze jsem udelal dobre !
atletico
Inak neodfotis ako vyzera lampa s ktorou na to svietis?
Bitir
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

Jsem moc rad ze jsem poslechl radu a sundal tu rustovou optiku a udrzuji vzdalenost 30 cm nad vrcholky uz ted se ukazuje ze jsem udelal dobre !

Tak tim zes sundal optiku to rozhodne neni. Ztim to vypada na tvoje nejpovedenejsi kolo a to svetlo na tom ma minimalni podil.
Pítr90
Ano, ano, souhlasím s bitirem. Prostě normální kolo bez větších problémů 😉 ke slovům fikuse/tvých (melasa) - myslím, že pokud není srovnání s/bez, tak nejde dělat závěry 😉 každopádně neuškodila

Ale uznávám, vypadá to dobře
Madical-Strains
Atletico- foto.... Cob-Led - 242W , cipy - Bridgelux vero 29 , gen -7.

Bitir- Souhlasim s tebou , presto i ta vzdalenost s odstranenim rustove optiky , priznejme si to otevrene , taky bude hrat nemalou roli jak jiz uvadel pred casem Fikus a konecne i vyrobce .
Tva slova me samozrejme od tebe moc tesi ale spise tento "zatim docela nadejny pest" osobne pricitam jen a jen tomu ze jsem tentokrat nepestoval naslepo podle sebe - intuitivne podle citu ale ze jedu striktne podle provereneho grow-planu , "STEP-BY-STEP" , ktery jsem jen okopiroval + svetlo , vzdalenost, odstraneni optiky , konkretni susbstrat , hnojky, podminky , atd jsou bezpochyby dalsi pozitivni faktory ktere mohou celkovy vysledek pozitivne ovlivnit.
Jen jsem mel to stesti ze jsem kapnul zrovna na ten spravny set-up .

Ale jak rikam , kosa je jeste daleko , tak uvidime jak to bude vypadat za ty 3 tydny.
Drzte palce at velmi dobre a nafukovani se predcasne nezastavi , udajne by to melo bobtnat skoro az do konce i pry ve fazi flushingu.

Jinak musim s litosti priznat ze autor te genetiky a grow-planu me to jeste ani jednou nepochvalil , coz me docela mrzi ale asi ma svuj duvod a proto jsem trochu skepticky k vysledku , jesli nevi nahodou neco negativniho co ja nevim.
atletico
Ty si vyberal aj tie cervene a modre led diody?nebolo ti luto tak rozoberat 500€ lampu? :)
Madical-Strains
Nic dalsiho jsem z panelu neodstranoval a proc bych to taky delal?
Cervene svetlo kvet potrebuje.
atletico
Ja sa len pytam..lebo na tej fotke vidim len prazdne otvory pre cob (na krajoch) a otvory pre led diody preto som tomu nerozumel
Madical-Strains
Aha , tak to jen tak vypada ze to jsou prazdne diry, normalne tam sviti 10 ks cervenych. :)
fikus37
Vždy bude optika ubírat sílu fotonu. Ať je jakákoliv. Před měsícem ukazovali rozdíly v optice v automobilovém průmyslu.
Udělali nějaké testy světel a optika ubírá od 2% až po 14 % světelného toku ve všech vlnových délkách. Nejlépe byl na tom BMW 7.
A hádejte kdo tu optiku vyrábí? Češi.
Máme prý nejlepší výrobce optik na světě.
Ať si každý píše co chce, ale já už jedu jen bez optiky a rozdíl jde vidět na výsledné gramáží,kdyz držím světlo nízko.
Bitir
Ale taky to optika soustredi svetlo do danyho bodu.
Kdybys odstranil optiku z bmw 7 tak ver tomu ze nic nevidis.
On ma stan 100cm. Krajni cipy od sebe sou kolik ? 40 cm. Nemyslim si ze cip 20 cm vysoko na bez optiky efektivni dosvit 30 cm do strany.
Bez optiky je to asi lepsi , ale musis na to mit postavenej panel. Kdyz uz , tak by bylo dobry jet bez optiky dva panely jak ma madical na stejne plose a stahnout vykon.

Z cehoz plyne pomauceni ze bez optiky vic cipu na plochu a s optikou muzes mit cipu min kdyz tl soustredi svetlo kam chces.

Je to nekomecna debata , ale ver tomu ze sundani optiky ti gramy nezvedlo.
Pokud jsi jel s optikou 20 cm mad kytkama tak jsi to delal nejspis spatne.
Az jsi sundal optiku tak byly lepsi vysledky protoze jsi dostal svetlo vic do stran.

Ale , zkousel jsi odjet par kol s panelem zavesenym tak jak ma byt ?

Je tady ale hodne promennych pac to svetlo od ledideal je nestastne reseny a proste neni dobry ani s optikou.
Coz jde poznat i podle fotek ze jsou nedosviceny kraje. Za me idealni svetlo na prostor 60x60.
Sorry jestli sem to zas rozproudil , ale kazdej kdo ma trochu fantazie anad pochopi ze 4 cipy v rade za sebou nemuzou bez optiky osvitit prostor 100x100 cm.
fikus37
Já mám prostor 90x80 a osviceno mám krásně 25-30 cm nad vrskama. Klony pořád stejné a řeknu ti, že jde to poznat lidským okem. To světlo je řešené na prostor 70x60, ale pokud sundas boční optiku, tak v pohodě ti osviti 90x80 při 30 cm od vršku. Madi má box 100x100 a uvidíš sám že největší palice bude mít po krajích.
Jestli ses díval na ty dvě holky, co měli taky světlo od ledidealu, tak to samé. Sundali boční optiku a jaké měli salámy po stranách
Hodím foto do galerie jak to vypadá s optikou a bez až dojedu kolo.
Nebudeme zase diskutovat nad optikou, (víš, že mám jako vždy pravdu) 😀
Můžu srovnávat, protože už jebu semena a jedu jen dva druhy BB a TW.
Bitir
Ty to porad nechapes ?
Ted se protirecis tvrzenim ktery si psal minule ze kytka si vezme jen tolik kolik potrebuje a ver ze i moc svetla skodi.
Z toho plyne jaky ponauceni ?
Ze kytka toho svetla na ty tvoje salamy zas tolik nepotrebuje a tim ze das svetlo vys a udelas rovnomerne osvicenou plochu , tak budes mit salamy vsude.
Nejaky sundavani optiky a ejaky experimenty muzes zkouset se svetlem co ke delany na urcitou plochu. A ne s timto plechovym šuntem.
Fikusy , ja to uprimne rikam ze neco delas proste spatne a stejne osvicena plocha = stejny kytky po cele plose a o to se snazi vlastne vsichni vyrobci stinidel pro hps a ver ze ti toho vypestovali vic nez my vsichni tady. Takhle bych mohl podracovat dal a dal.
Porad se to zda stejnomerny pokryti plochy zbytecny ? Porad si myslis ze si kytka vetme to co poteebuje kdyz tvrdis ze nejlepsi kytky sou vlastne tam kd eje nejmin svetla ?
Ty si zarytej do toho co delas a ses presvedcenej ze je to spravne. Mel bys zkusit jeste neco jinyho.
Edit . Na to ze se povazujes za zkusenyho growera tak si prisel celkem brzo na to ze jet rezy a jeste k tomu jeden gen je lepsi 😀.
Kazdopadne si memyslim ze jento svetlem , sle tim ze ses to naucil trochu pestovat.
Madical-Strains
Bitire fakt by me zajimalo kde beres tu energii nekoho takhle stale dokola znova a znova nekoho presvedcovat o tom ze mas pravdu ? Ja uz bych to davno vzdal, rekl bych jednou svuj nazor a tim by to haslo. :-)
Co odbornik to jiny nazor...I dva rozdilni experti mohou mit rozdilny nazor na stejnou vec .

Ja do tech svetel tak nevidim , myslim technicky ale jsem ted momentalne docela spokojeny tak hlavne netvrd ze je ten panel sunt na druhou stranu vychvalujes do nebes Frynkuv panel a ja videl s jeho panelem takovy palicky pri sklizni jako mam ja ted v 37 dnu v boxu. Jak je to teda mozny kdyz je ten panel tak skvelej a ten muj je takovej sunt ? Jak rikam nejsem expert na ledky ale mam oci a videl jsem u Frynkava panelu vysledek.
Bitir
To neni presvedcovani o tom ze mam pravdu. Na tom mi nesejde vubec a je mi to jedno.
Hosi vy ste dalt nemocni. Jak muzes hodnotit frynkuv panel u nekoho jinyho s tvym jeste k tomu s jinou genetikou ?
Premyslejte teochu logicky oba dva. Jak ti muzou 4 cipy za sebou nasvitit ctvrcovej pudorys ? Kdyz uz tak 4 do ctverce jo bez optiky je to lepsi ale rozhodne to salamy neudela.
Sam fikus se ted prptirecí a presvedcil me ze o tom vi velky kulovy. Proto sem zniva reagoval pac ten clovek nevi nic !!!
Madicale vsechny tyhle sunty co mas a mam i ja presvicuji stred a neodsvicuji kraj.
Fikus reagoval ze nic jako presvicenej stred neexistuje ze si kytla vezme to co potrebuje.

A zed psal ze nejlepsi kytky ma na kraji kde je logicky asi nejmene svetla. Tak premyslej co teda kytka potrebuje ? Palbu ze 20 cm a byt ve stresu nebo si v klidu rust vedle cipu ?

Proto rikam ze nejlepsi je stejne osvicena plocha a nemluvim o frynkovi. Pac s hps sem sel tez nahoru a mam lepsi vysledky , lepsi stejnomernejsi rust atd atd.
Nevim jiste ale tys nevidel 400w mika wazovskeho nez mu to sezralo padli ?

Najdi si to , podivej se jak to ma vypadat , to byl ukazkovej pest a presne tak ma vypadat pestebni plocha.
fikus37
Komu není rady tomu není pomocí.
Nemám čas, tady pořád dokola něco říkat že praxe je jiná než teorie.
Kdyby madical používal kolínka tak jako Mike, tak by ten pěst vypadal úplně jináč.
Zase tady pleteš jabka a hrušky. To mě u tebe nepřekvapuje.
Prostě Ledideal udělal pecku, která tady nemá konkurenci. Tečka!!
Bitir
Ty si marnej. Ja nepipu o teorii ale o praxi.
Takovou pecku jak ledideal ti sesroubuju doma na koleni a to tomu nerozumim. Pro me na vasi plochu nepouzitelnej panel.
Edit. Fikusy , rekl bych ze zrovna radit ohledne pestovani potrebujes ty.
Zaryte si jedes stejnej styl nez abys zkusil jinej postup.
Pac ten kdo neco umi pestovat tak vi o cem mluvim!!!
fikus37
Tak Vem a sesroubuj si panel jaký chceš. Mě je to u řiti. Já jsem použil hodně způsobu pěstování a X různých světel. Krom plasmy mám vše zasebou. Toto světlo bych nevimenil za nic.
Radím tady snad tobě? Nevím proč se pořád ozivas a kritizujes.
Je to můj názor a za tím si stojím a ty proti tomu nic neuděláš ani kdyby ses postavil na hlavu.
Madi, nech to tady promazat, protože zase se to tady zvrhne.
Bitir
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Vždy bude optika ubírat sílu fotonu. Ať je jakákoliv. Před měsícem ukazovali rozdíly v optice v automobilovém průmyslu.
Udělali nějaké testy světel a optika ubírá od 2% až po 14 % světelného toku ve všech vlnových délkách. Nejlépe byl na tom BMW 7.
A hádejte kdo tu optiku vyrábí? Češi.
Máme prý nejlepší výrobce optik na světě.
Ať si každý píše co chce, ale já už jedu jen bez optiky a rozdíl jde vidět na výsledné gramáží,kdyz držím světlo nízko.

Ja jen reagoval na to co jsi napsal jako prvni.
Do toho sem zhrnul i pouzitou optiku na panelu pro pestovani a jelikoz neksme na foru BMW , tak je asi jasny o cem je rec.
Je to jen tvoje tvrzeni proti memu, nic vic v tom nehledej.
Uprimne jsi toho tady moc nepredvedl abys me presvedcil o tom mit panel 20cm nad kytkam.
Konkretne tu kostku od ledideal.
To pojedu tak mizna az budu mit 16 cipu a budu pustet na jeden 20w.
Nerikam , roste to tak ci onak , ale z toho svetla jde proste vytahnout vic kdyz prizpusobis pudorys plochy.
Budu delat test ledideal 380w vs frynk 400w.
Pak se rozhodnu jestli se podelim o zkusenosti nebo ne.
Ale predem rikam ze vytez je predem jasnej.
Nemas za sebou vse fikusi , to je dost naivni.
Mel si gawitu ? A wing helion ? Frynka ? Myslis ze ti se neridi cisly ?
Mel jsi akorat starej predradnik s hobby stinitkem ktery jsi postavil proti “modernim” cipum a jeste k tomu bez odrazove folie.
Kde pak tvuj nepoveden naprosto postavenej srovnavaci test promital ledideal na cannafestu.

Tohle mi prijde jako vrchol profesionality teda :D
fikus37
Určitě jsem na tom lépe než ty. V galerii by mělo být 5 panelu led co jsem vyzkoušel osobně!!! + co jedou mi kamarádi Hps jsem jel 12 let, zatím co ty jsi cucal bonbóny na pískovišti.
Test jsem udělal, protože jsem tomu nevěřil. Kdybych to věděl, že jsou tady takový chuji jak ty, tak bych tady nic nezverejnoval. To že to použili kluci na Cannafestu je jejich věc.
Letos tam měli těch pěstu ranec a pokud jsem tady viděl, tak všichni co mají světlo od ledidealu, tak jsou spokojeni. Až na tebe co nemůže překousnout úspěch druhých.
I takový závistivi lidé jsou bohužel mezi námi a jasným příkladem jsi ty.
Bohužel mám větší zkušenosti s ledkami, tak mi nemluv jak mám dát panel nízko.
A prosím tě nereaguj na moje příspěvky. Taky neradim čemu nerozumím
A vůbec proč reaguji,

Starej předřadník - ha, ha
Madical-Strains
Bitir- Diky Bitire za negativni karmu :-) , jen si posluz. :-) , muzes jeste nekolikrat , poslal jsem ti na opaltku jednu pozitivni karmu abys videl jaky je mezi nami dvema rozdil.

IGNOR-LIST sis zaslouzil , nemas tu neustale zanaset vlakno a urazet ostatni growery co mi tu prispivaji a mohl si dale v klidu prispivat jako kazdy normalni clovek.
Covece , vis ze mi je tebe trochu lito?
A prosim nezapomen na tu negativni karmu !

Doufam ze ted Carlos vidi kdo tady na G stale vyvolava rozbroje a nesvary a ze ja jsem zustal absolutne v klidu, nikoho neurazim ani se nerozciluju.
Minus
Velmi hezké a celkově parádně zdokumentované posílám k+
Minus
Sem bez karmy nevadí určitě budu koukat na threed až do konce :) . S pozdravem Minus
carlos
asi takto...
atletico
Z niektorych ludi by mal bob radost :) myslenie a pristup..poniektorym ani zafajcit si nepomoze aby sa dostali do kludu..naco to robis?sadni do krcmy a nadavaj pri pive na vsetko mozne..tvoja povaha nema so stylom growingu nic spolocne tak od toho upusti alebo sa zamysli..vela zdaru vsetkym
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od atletico

.tvoja povaha nema so stylom growingu nic spolocne tak od toho upusti alebo sa zamysli..



Atletico- Bud prosim trochu konkretni , ke komu smerovala tva slova ?


Dnes 39.den 12/12
Krasne to boptna primo pred ocima.

Zitra 40 den , podrobny up.
Zitra posledni zvyseni hnojiv.
Bio-grow 4ml/1l , Bio-bloom 5ml/1l , Top-mas 4ml/1l.
kanapee
čau Madicu :girl: pěkně ti začínají ty banánovníky kynout !! přisuzuješ to tý melase ?
ooo nový report v dohledu :winner:
atletico
Nesmeroval som to tebe :) mozes byt kludny..kazdy kto si toto nezaujato precita mu to musi byt jasne..
Madical-Strains
42.den 12/12 zacina 7 tyden kvetu.
Uz se docela prohybaji ty tenci vetve pod tihou.

V prvni rade se omlouvam ze jsem nedodrzel slovo a ve 40 dnu jsem neudelal slibeny up-date.
Bohuzel me v patek vecer chytnul v tramvaji neco jako epilepricky zachvat a probral jsem se az v nemocnici.
Az teprve vcera vecer jsem byl schopen normalne fungovat tak jsem hned chvatal domu zalit kyticky.
Pohled do boxu byl smutny vse bylo zvadle a zohybane, myslel jsem ze uz je to konecna .
Zalil jsem kyti a doufal jsem ze se do rana vzpamatuji.
Takhle holky vpadaji nastesti dnes rano. :)

EDIT: Jeste jsem zapomel napsat ze kdyz jsem vcera vecer dorazil domu tak nesla vubec elektrika, musel jsem v byte nahodit jistic , ted jsem potkal souseda a ten rikal ze predevcirem nesla hodinu v baraku elektrika takze kyti byly pravdepodobne 2 dni po tme a bez cerstveho vzduchu a jeste bez zalivky , chudinky.

Tak ja zase bezim, doufam ze uz nic vazneho se nestane.
Pěstník
Medic: Ou :/ tak ať je hlavně vše v pohodě :)... Jinak kytičky vypadají moc pěkně, jak dlouho je ještě tak chceš nechat ? :)
atletico
Kurna chlape davaj na seba bacha..snad si z tej nemocnice nezdrhol svojvolne :D
Madical-Strains
Ja se budu ridit trichomy a mikroskopem takze zatim cas presne nevim .

Kdybych neodbehl na skok domu zalit kyticky tak uz bych asi priste nemel co zalevat.
Jsem v pohode , uz sem doma.
Madical-Strains
Takhle vypadaji momentalne klony, je zajimavy ze i kdyz jsou jen v litrovych kvetinaccich tak lehly vubec nebyly.
Davam jim zatim jen Bio-grow 1ml/1l ale ty dve uprostred vypadaji ze by potrebovaly trochu uz pridat.
atletico
Inak reflektor mas aky?je to nejaky grow alebo klasicky pracovny?aky ma prikon?
Madical-Strains
Led reflektor Classic Cob 30 W 5500K , 2100lm.

https://shop.fkt.cz/led-reflektor-c...d0100000001.php
Madical-Strains
44.den 12/12

1.-fotka na dennim svetle bez blesku
2.-fotka s bleskem
Dalsi fotky na dennim svetle, moc kvalitni nejsou, tresou se mi ruce a mobil nema tak kvalitni fotak.

Dnes probehne uplne posledi hnojeni Biobizzem , pristi zalivka bude uz naposledy Measou a pak uz jen Flushing s cistou RO.

Palicky nejsou tak velke jak bych si pral , zda se mi ze se uz moc nenafukuji ale za to jsou velice hutne , dokonce i vetsina spodnejsich palicek jsou jak sutry. Bohuzel na jedne kytce jsou dva vrsky kde paldy jsou ridke a mekke na zmacknuti. (Nechapu proc, kdyz sousedni vetve 5.cm daleko mely stejne sveto ,stejne podminky a maji tvrde paldy)

Muj predbezny tip je kolem 200, neumim ale tipovat , nikdy se jeste zatim netrefil :)
Zajimalo by me jesli kvety jeste pri flushingu kynou.
Anarchom
Právě že u flushe kynou nejvíce, ty největší palice. .....
Madical-Strains
Tak to je super , takovahle pozitivni zprava. :)
Madical-Strains
Tak dnes jsem podruhe zastrihnul vsechny rezy a zkratil jsem je snad o polovinu jelikoz rostou opravdu rychle.
Akorat ze pozoruju ze uz se jim v tech litrovkach prestava libit , chtely by uz presadit do 11l. Bohuzel jeste to musi cca 25 -30 dni vydrzet do ususeni a pak jeste tyden testovani susiny a zjisteni ktere dve budou matky.
Coz je jeste dlouha doba ale presadit je zatim nemuzu jelikoz by se nevesly do te male skrinky. Nevim jak je tak dlouhou dobu udrzet ve zdravi v tech malych kvetinaccich.

Zjistil jsem ze se klony blbe zastipuji kdyz nemaji proti sobe ty dve vetve jako u semenacku.
Brejk2013
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Tak dnes jsem podruhe zastrihnul vsechny rezy a zkratil jsem je snad o polovinu jelikoz rostou opravdu rychle.
Akorat ze pozoruju ze uz se jim v tech litrovkach prestava libit , chtely by uz presadit do 11l. Bohuzel jeste to musi cca 25 -30 dni vydrzet do ususeni a pak jeste tyden testovani susiny a zjisteni ktere dve budou matky.
Coz je jeste dlouha doba ale presadit je zatim nemuzu jelikoz by se nevesly do te male skrinky. Nevim jak je tak dlouhou dobu udrzet ve zdravi v tech malych kvetinaccich.

Zjistil jsem ze se klony blbe zastipuji kdyz nemaji proti sobe ty dve vetve jako u semenacku.


vyndej kazdou kytku a serizni ji dokola tak 2-3 cm koreny a dopln novou hlinou/kokosem....takhle ti nebudou zloutnout a trosku se zabrzdej. at se dari
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Brejk2013


vyndej kazdou kytku a serizni ji dokola tak 2-3 cm koreny a dopln novou hlinou/kokosem....takhle ti nebudou zloutnout a trosku se zabrzdej. at se dari


Ja vim ze tohle se dela kdyz chces bonzai matku aby prestala rust.
Chystam se to delat na dvou matkach , zbytek chci dat hned do boxu na tyden grow a pak prepnout hned na kvet .
Nebudou mit pak mit pak v boxu problemy s rustem?
Diky
Brejk2013
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains


Ja vim ze tohle se dela kdyz chces bonzai matku aby prestala rust.
Chystam se to delat na dvou matkach , zbytek chci dat hned do boxu na tyden grow a pak prepnout hned na kvet .
Nebudou mit pak mit pak v boxu problemy s rustem?
Diky


Nebudou mít žádný problém... kořeny dorostou..... na tvůj problém s místem ideální řešení....
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Brejk2013


Nebudou mít žádný problém... kořeny dorostou..... na tvůj problém s místem ideální řešení....


OK, dik, vcera jsem je zastipoval tak pockam tyden a pak zkratim koreny.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma