Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 
Black Death Skunk , Indoor, Cob-Led 242W - Klikni zde pro originální téma
Bitir
Medi, kdyz to jde udelat tak ,ze to svetlo z pokoje neprojde dovnitr ,tak asi nepujde ani videt ze ten box sviti :D
No to je jedno , hlavne at ti priste nevycuca odtah kytky :D .
Sem zvedavej jak to zmaknes cely.
Madical-Strains
No tak nechapu proc me tak napinas ,tak sem s tim z resenim.
Nebo to tajis ?
Rad se necemu priucim. Clovek se uci cely zivot.

Kdyz se nad tim zamyslim tak jedine co me napadlo ze by se na to okenko dal nejaky zakryt ktery by vedl jakoby do zeme.
Ale i tak by se svetlo odrazelo od leskleho lina.

Ten sarkasmus si muzes priste odpustit.
Nikdo nevi vsechno.
BLHR
Ahoj, ještě se vrátím k té matkárně. Světlo můžeš použít takový.Watáž si vyber sám. 6000k Jsem na tebe zvědavej. Tak ať se daří.
BLHR
citace:
Původní příspěvek od BLHR
Ahoj, ještě se vrátím k té matkárně. Světlo můžeš použít takový.Watáž si vyber sám. 6000k Jsem na tebe zvědavej. Tak ať se daří.
.
https://www.berge.cz/reflektory-100w/ledlux-led-reflektor-smd-100w-9000lm-slim-cerny-ip65-studena-bila
Madical-Strains
7.DEN GROW -18/6

Zatim bez hnojiv.
Zalivka kazdy den , PH- 6, RO/Kohoutkova 50/50. PH down-kys.citronova
Vhkost- kolem 80% .
Semenackum aktualne roste druha sada spic.listu.

Od zitrka-druhy tyden grow , vlhkost 70% a budu postupem snizovat a snizim i led-panel na vysku 60 cm.
Madical-Strains
Uz je to tady, zloutnou delozni listky.
Zase se uz neco sere.
Vzdyt tam maji ten whorm-humus.

Zitra rano je postrikam Crompaxem.

Edit: Trochu sem hledal na netu a udajne ty spodni delozni listky vyzivuji tu druhou a treti sadu listku takze by to melo byt snad v poradku.
Kdo ma predhnojenou hlinu vetsinou zezloutnou a upadnou az mnohem pozdeji.
JE TO TAK ?

Tak snad je to ok.
Madical-Strains
Zacinam premyslet o tom jesli ten box nestoji v nejake spatne zone ktera zapricinuje ruzne problemy , nebo jesli neni najaka spatna karma snad dokonce i ve me.
Protoze tohle vazne neni uz normalni.
Rekl sem si ze pro teto pest udelam maximum a nedopustim jakekoliv problemy ale jaksi se mi to vymyka opet z rukou.


Dnes postrikana miminka Vita-startem (Crompax) 1ml/1l vody ,PH- 6.
Take uvazuji o tom ze vyradim ten zaprcatelej semenacek.

Vubec, pripada mi ze prestaly uplne rust.
Pítr90
Madi promiň, ale řešíš to, jak kdybys pěstoval poprvé. Kytí přece potřebují nějaký čas na růst kořínků, pak až začnou růst i nahoře 😉 Neplaš 😉😉😉
crazyben
dej pryc ty hadriky... je akorat potencionalni zdroj pro plisne. Jinak se mi takhle na oko zdaj prelity... je to semenacek, ty nepotrebujou tak vlhko jak rezy. Nech to cely proschnout a az pak jim dej napit a mezitim se modly aby to nebylo tim wormhumusem a ber to trochu s nadhledem. Ona prehnana pece je casto kontraproduktivni... porad je to jen weed (plevel)
Madical-Strains
Ano, ja pokazdy pestuju vlastne "poprve" protoze hodne zapominam a musim si vzdy precist vse znovu jelikoz se mi to uplne vykouri z hlavy. Nastesti nezaponinam uplne vsechno. Psal jsem to uz ve svem druhem vlakne.
Odo me poradil at si pisu dennik kdyz jsem sklerotickej tak ho v tomhle pestu uz konecne pisu.

Projel sem svoje vlakna a nikdy pred tim me ty delozni listky nezezloutly, tak me to trochu vykolejilo.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od crazyben
dej pryc ty hadriky... je akorat potencionalni zdroj pro plisne. Jinak se mi takhle na oko zdaj prelity... je to semenacek, ty nepotrebujou tak vlhko jak rezy. Nech to cely proschnout a az pak jim dej napit a mezitim se modly aby to nebylo tim wormhumusem a ber to trochu s nadhledem. Ona prehnana pece je casto kontraproduktivni... porad je to jen weed (plevel)


OK, uterky odstraneny .
Pravdepodobne je to tedy to preliti , uz me to psal i Listr abych tolik nezaleval,ze staci 1x 3,4 dny.
Zalevam ale tak jak me to rekl ten pestitel co me poslal semena, rekl me, do kokosu lehce zalevej kazdy den, ty semenacky nesmi nikdy vyschnout !!!
Preliti u kokosu se vubec neboj!
Kdyz zaleju kazdy den jen trosicku tak vzdy neco malo protece spodkem.

Zkusim tedy zalevani trochu omezit.
Dekuji
Bitir
Me se treba osvedcila jedna vec u semen. Jde to sice drzet dlouho v malym kvetinaci , ale u me to nejlip slape kdyz naklicim semena treba v rw. Az vylezou listy, cca do 5 dnu je presadil do 1l kvetinace a do 14 dnu presazuju minimalne do 6l.
Kytka chcilku stoji ,ale jakmile projedou koreny dolu ,zacne rust.
Laicky receno vetsi nadoba = vic zivin, min problemu. Jak ma.kytka 3 patra ,hnojim kazdou zalivku . A kytky rostou jak maji.
U tebe to vidim i na spatny ph. Respektive vysoky ph.
Kokos ma.sam o sobe vyssi ph a vermikompost taky.
Jaky mas na vytoku oproti tomu co tam.lejes. ?
Semenac nesmi vyschnout ,ale nesmi byt ani udusenej a ver ze ze strartu kokos prelit jde , az mas rozjety koreny po celym kvetinaci ,tak muzes zalivat kazdej den.
Osobne bych je presadil do predhnojene pudy neco jako allmix a zalival jen vodou , az znatelne zacnou rust muzes trochu hnojit ,treba kazdou 2 zalivku kdyz se ti neco nebude zdat.
Madical-Strains
Kdyz jsem kupoval ten Canna coco natural tak jsem se ptal jesli mam kokos nejak pufrovat. Bylo me receno ze je uz kokos pufrovany abych zaleval s PH 6 a bude vse ok.
Ja jsem zatim vytok nemeril jelikoz se spoleham na to co pise Canna o svem vyrobku.

Ted to zatim neubdu prolevat kdyby to bylo prelite jeste bych to vic pokazil.
Ale pri pristim zalevani to PH zmerim.
Jo, ten wermik to mohl zvednout to PH, ja ho tam nechtel puvodne davat ale nekdo psal ze to potom jede jak divy. Chtel jsem ho namichat az do 11l kvetinacu.
Ale myslim jesli se nepletu , ze mi psal kdysi Metracek ze ho do kokosu taky k semenackum pridava.

Dnes jsem Led-panel snizil na 60 cm a tak to zustane do kvetu ,pak 40 cm.
BerryBlu€
Hale kamo když si tam dáš germicidni zářivku tak se fakt budou dít veci😂😂 ale ne v dobrém

osobně bych volil ledky ale ne ty zarivkovy,lip to pod nima roste
Na 70x70 bych si dal dvě 55w zářivky protože i tak když budeš mít narostly matky,ty řezy budou na zemi prakticky ve stínu a 70cm je nizkej strop na matkarnu

Ve chvíli kdy si tam přidal Worm to přestalo být čistý coco-hydro médium a ted mas v podstatě soil médium .Ty problémy jsou z toho ze hlínu zalévas jak kokos !Pochop ze jakmile do kokosu přidáš kompost,Worm, guano např. tak už máš hlínity médium a je třeba se k němu tak chovat co se týče zálivky, ph i živin !Tzn. zalévat hlínu jako coco a používat minerální coco hnojiva je cesta do pekel😯


Bitir;

S tím světlem toe úplně jinéj level ,doma si svítís 50w zarovickou a ta jako slabý světýlko dovnitř do stanu ne pronikne ,ale když rožneš 600W silný světlo který se valí ven kudy může. ...
Madical-Strains
Klony samozrejme vypodlozim aby byly tesne pod osvetlenim a matky chci udrzovat male proto zvolim asi 6l. kvetinace. Nebudu potrebovat tak casto a velke mnozstvi rezu. Ty zarivky na rust jsou uz objednane.
BerryBlu€
6l není moc,budeš muset dost dohnojovat časem a často prerezavat
Madical-Strains
Mam i 11l kvetinace ale obavam se ze brzy ty matky prerotou.
Bitir
Heh, jak pise berry, oni ti rekli jak mas zalevat kokos s hnojkama pro kokos , ty ale pouzivas organiku , takze se k tomu musis tak chovat.
Muje rada zni ,kup si bio predhnojenej substrat , presad to a zalivej vodou.
Holt na matky je ten strop malej ,leda kdybys je skolil a neustale zastrihoval.
L1st3r
S wormhumusem ty kořeny rostou fakt dobře, ale je to prostě prelity a nebude to tou trochou vermiku. Je to tím, ze kyti nechlastaji, nemají skoro žádné kořeny a v 80℅ RV ti to neprosycha, ani samotnej kokos by neprosychal. Děložní lístky me taky úplně zezloutly asi po 14 dnech, ale žádnej problém to nebyl, jak začaly viditelne chybět ziviny, přestěhoval jsem je do 1litraku s predhnojenym mixem a pro sichr zalil biobizzem cca 2ml/l, to jsem udělal hlavně proto, aby dostaly živiny než prorostou kořeny do mixu.
Prestante ho porad stresovat, 70cm se zarivkama je pro jeho požadavky úplně na pohodu výška, 6l kvetniky taky. Mel jsem kytky v litrovych kvetnikach víc jak dva měsíce, prostě se to musí častěji hnojit, to je vše. V te matkarne může mít 40cm maminy, to je zcela dostatečný, když je pěkně rozvetvi bude mít co měsíc 15 sniclu z každé. Je jasne, ze mít větší kvetniky, prostor a lepší svetlo, budou výsledky mnohem lepší, ale pro osobní potřebu je to víc než dostačující.
BerryBlu€
Budeš ty matky muset štípat,ohýbat a hlavně ořezávat i když nebudeš zrovna potřebovat řezy !I přes to za mě lepší 11l
L1st3r
Ono když na to přijde tak 11l je jen o kapku větší, takže ano, bude to lepší. Ted jsem to přehodnotil a asi na ne přejdu taky, mate hoši recht.
Madical-Strains
Asi nejrozumejsi bude jak pise Bitir ty semenacky presadit do nejake kvalitni organicke predhnojene hliny.
Ale problem je ze chci ten kokos pouzivat dle Metracka stale dokola takze ta hlina pri presazovani by tam byla myslim nezadouci.

Vetsi kelimky bohuzel nemam takze se asi budu presazovat z tehle malych rovnou do 11l.

Matkarnu ted neresim, az to bude aktualni. Ale ano dam matkam 11l a 70 cm bude muset stacit.
LinChi
Matku mužeš držet kolínkama a záštipem i když zrovna nepotřebuješ řez.. neviděl bych problém v 70cm nízke skříni :) matka nemusí byt nutně metr velká kytka :D
Bitir
To nemusi , ale proste nevidim jedinej duvod mit 70cm vysokou matkarnu.
To me.nerikej ze se na jednu matku v celym byte nenajde misto 50x50 x 150 cm. ?
Jiste ze 70 cm jde ,ale je to zbytecne pracny , prtavy , porad rezes ,ohybas , spatna manipulace atd atd.
Jde to ,ale stoji to vic usili ;).
Madical-Strains
Tak jsem se rozhodl ze si odpustim 2-3 dni ciagarety a zitra koupim nejake 1l kelimky .
Hlinu koupim 20L All Mix od Biobizzu a zredim 50/50 s cistym kokosem ???
Ma to dost vysoke PH i EC.

https://www.growgarden.cz/hlina-sub...ix-biobizz.html

Akorat se trochu obavam aby pak nedelala ta hlina v tom kokosu v 11l kvetinacich nejakou neplechu, protoze pak to nebude ani kokos ani hlina.
Bitir
Medi , to ec vubec neres , u te organiky je to uplne jiny a nejakym allmixem to neprepalis.
Me tece z pudy kde mam larry og ec neco prez 5.
Na kytkach zadna znamka prehnojeni.
6.2 -6.6 je na organice vysoky ph?
Vubec s nicim to nemichej ,zasad ,zalivej vodou ,na nejakych 5 az 6 tydnu to urcite vydrzi.
Jediny co bych pridal ,tak perlit .
Prestan uz proboha vymyslet chujoviny a delej to jak se to delat ma , zasad , zalivej a prestan resit blbosti.
Pítr90
Za mě je na malé semenáčky a sazenice lepší light mix, od Biobizz je dobrej. Všechny živiny si reguluješ sám 😉
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Medi , to ec vubec neres , u te organiky je to uplne jiny a nejakym allmixem to neprepalis.
Me tece z pudy kde mam larry og ec neco prez 5.
Na kytkach zadna znamka prehnojeni.
6.2 -6.6 je na organice vysoky ph?
Vubec s nicim to nemichej ,zasad ,zalivej vodou ,na nejakych 5 az 6 tydnu to urcite vydrzi.
Jediny co bych pridal ,tak perlit .
Prestan uz proboha vymyslet chujoviny a delej to jak se to delat ma , zasad , zalivej a prestan resit blbosti.


No vzhledem k tomu ze budu po poslednim presazeni pestovat v kokosu a tam se udrzuje PH-5-8-6 tak podle me je vazne 6,6 vysoke pH.
Nic nevymejslim za picoviny ale nebude to zase pro kyti sok jim stale menit ph?
Ted maji 6, zitra 6,6 a pak zase 6? Kdyz je presadim do kokosu.
Stridani PH je nejhorsi vec pro kyticky.
To preci neni zadna picovina ale klicova vec,nebo ne?

Mozna opravdu light mix by byl vhodnejsi a proc to nesmichat s kokosem?
Tak mi prosim uved mi nejaky rozumny duvod pro to nemichat s kokosem,vzdyt petuji tohle kolo v kokosu.
Madical-Strains
A nevznikne smichanim napul s kokosem z all-mixu vysledek castecne light-mix?
Vzdyt se normalne kokos do hliny pridava tak nevidim duvod ze by se tim mohlo neco zkazit.
Bitir
Haloo, medi ,prober se .
Organice je uplne jedno v cem je proboha.
To ze lidi jedou v kokose mineraly , nebo to povazuji za hydromedium neznamena ,ze u organiky pujedes ph jak v nft.
Hele nic ve zlym ,ale tady je to uplne marny neco psat.
Sam.berry blu ti to psal.
Kokos je kokos , puda je puda , a zalezi na to co tam.lejes za hnojky. Pokud jedes biobizz , musis drzet ph pro biobizz ,ne pro danej substrat.
Promin, ale tohle sou uplny zaklady a zcela jiste ti to metracek urcite nekolikrat psal.
Klidne si tam lej ph 5.8 ,protoze pro kokos se to pise , ale ze u organiky se pise 6.5 te nezajíma ?
Zbytecne prodrbanej cas tady fakt.
Laicky receno ,ph pod 6 u organiky ,ti likviduje populaci bakterii , spatne se vsttebavaji mikroprvky ,fosfor, vapnik.
Pri ph 6.5 cca sou pro kytku prvky nejlip vstrebatelny. At je to kokos ,nebo puda ,je to uppne jedno, ty jedes ORGANIKU ,nikoliv hydro.
Preber si to jak chces ,zalivej jak chces , kokos je obycejnej nepredhnojenej substrat .
To nizky ph ma co delat stim ze to opet stagnuje.
Madical-Strains
Bitir- Nevim kde si to vzal ze s Biobizzem v kokosu je optimalni PH 6,5.
Naopak vsude kam kouknu tak uvadeji 5,8-6 v kokosu.

https://www.thcfarmer.com/community...hit-coco.20206/

A dal jsem si praci a nasel jsem pm od Metracka kde me pise ze PH 6 v kokosu v oraganice je uplne ok.
Skoda ze je zakazano zverejnovat PM, hned bych te to sem zkopiroval.

Jeste se zitra obratim primo na Biobiizz zeptam se jake PH v kokosu.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Haloo, medi ,prober se .
Hele nic ve zlym ,ale tady je to uplne marny neco psat.


No, kdyz myslis ze je marny mi tu neco psat tak asi mas pravdu.
Ok, beru na vedomi a sem rad zes mi to rek.
Bitir
Delej si to jak chces. Me to pod 6 delalo bordel.
Neznam nikoho kdo jede organiku min nez ph 6.
Ty tam.lejes organickej material, tak se k tomu prestan chovat jak k hydromedium.
Me je to jedno ,jen mi prijde ze kdyz ti clovek radi ,zenho neposloucjas a jedes si porad svoje .ph , ec atd atd. Moc se stim proste seres.
3 tydny stara kytka a jeste sem nic nemeril. Leju jen vodu s korenakem ktera ma ph7.
Substrat s vermikompostem a pridanej 50% kokosu s perlitem.
Madical-Strains
Takhle krasny kytky ja mit nikdy nebudu i kdybych tam to ph 6,5 mel a mel jsem stejne namichany medium. Proste nekomu to roste samo bez problemu a nekomu s problemy i kdyby se snazil jak chtel.
Ja to teda podle tve rady zmenim na 6,5 a uvidime jesli to pomuze.
Ja se domnivam ze aktualni problem spis bude v tom prelevani nez s PH.
Jsem zvadavej co mi odpovi Biobizz.
j0hNy:h0ll4nD
Madi poslys, zdedil jsem zastiple klony, pripravene na prepnuti, prvni krat jsem jel hlinu - plagron light mix, dostal jsem k tomu hnojky Ggeneral organic A B a booster, nalil jsem to dle tabulky do odstaty vody, ph z 6.8 jsem jemne zhodil na 6.5 (co si myslim ze nebylo vubec potrebny) a kytky jsem zalil. Nic jinyho jsem nemeril, zadny vytok, zadny ec zadny nic. Kytky zdravy, bez deficitu, 1.1g/w ... moc se s tym prdíš čéče :beer: , poslechni zdejsich, nerikaji ti spatne
Bitir
Uvidis , ja myvam taky problemy a ne maly. Takze vim o cem mluvim.
Se zalivkou opatrne.
Madical-Strains
Jo, zvednu PH ma 6,5.

Nemuzu najit to vlakno od Metracka "organika v kokosu" jako by tu neexistovalo.
Muzete prosim nekdo poslat link?
Bitir
On si toho hodne promazal.
Madical-Strains
Prisim te ,mam jeste posledni dotaz.
Co s tim Canna natural cocosem, mam ho nejak prolit vodou s urcitym PH?
Nic jsem s tim kokosem pred sazenim nedelal protoze v growshopu me rekly ze canna uz je lehce napufrovany.
Myslim az budu presazovat do 11l.
Madical-Strains
Dnes vecer uz to byl kokos v kelimkach uplne na troud suchy tak jsem zalil cistou vodou s PH 6,5. Zitra presadim do kvetinacky 10x10x11 cm.
Ale necham jen kokos ,prelit,wermik podle Metracka.

Madical-Strains
10.DEN GROW

Dnes presazeno do 1l kvetinacku , coco-natural+15% wermik+10%perlitu.
Zalito- RO-Ph ,6,5 +1ml Root-Juice/1l
Led-panel vyska cca 68cm
Teplota denni- 22C nocni 18C.
Vlhkost cca 70%

Zatim Biobizzem nehnojeno.

Zjistene nedostatky.
Kalibrace PH metru -Musel jsem snizit o cely jeden stupen !!!
Spatne zalevani kokosu. Casto a malo, spravene je to prolit poradne az vytece zespoda a nechat castecne vyschnout , cca 2-4 dni.

Tim chci podekovat Bitirovi a Listrovi za skvely odhad , K+ za to.

Na miminka se dival zkuseny grower co jede organiku v kokosu.
Nic drastickeho se zatim s miminky nedeje, jsou zdrava ale mohla byt jiste nebyt prilis vysokeho PH uz vetsi a rozrostlejsi a nemusela mit jeste zlute delozni listky.
Spatne zalevani kokosu ovlivnilo trochu vyvoj ale ne tak jako sparne PH.
Časlove
Ahoj,
příště se vyvaruj přesazování dokud neni původní nádoba řádně prokořeněná. Bal se rozpadá a je to zbytečnej stres. Navíc těmhle by ty kelímky byly akorát ještě tak měsíc. Pokud ti vysychaj hodně rychle, tak musíš mít sucho + teplo, takhle velká kytka spotřebuje uplný minimum vody. Co se týče pH, tak já třeba jedu kokos + plagron supermix a občas dohnojim Biobizz a nikdy jsem pH neupravoval. Zalejvám deštovkou a vše v pohodě. Přestal jsem to řešit jelikož jsem měl ten pH metr furt rozkalibrovanej a pomalu jsme přestal věřit přesnosti výslednejch hodnot a řekl jsme si, že pH 7 co má deštovka je o 100% lepší, než upravovat podle hodnot, kterejm se nedá uplně věřit. Každopádně kytky parádní a já taky psokojen :).
Někdy je méně více!
Párkrát jsme se spálil, když jsem chtěl rozjet kytky ze semen v kokosu (málo živin x moc živin). Lepší je dát do malýho kelímku s hlínou a přesadit je do kokosu až když jsou větší a snesou nějaký chyby.
Madical-Strains
Časlove-Ok, ja je dam priste klicit rovnou do tech malych 1l. kvetimacku, kelimky uz savat nebudu, furt padaj a prevracej se.
Vlastne ,ne, priste snad uz budu mit sve klony, jesli se mi to podari.

Jo, destovka je destovka ale kde ji vzit v Praze v panelaku?

Ja si ted pisu takovy podrobny dennik ,grow-plan pro priste , behem tohodle pestu, abych se priste vyvaroval vsech chyb.

Jeste k tomu dnesnimu presazovani. Ja to zalil aby bal drzel pri sobe a celkem v pohode . Jinak korinky krasne bile ,dlouhe , tocily se kolem dokola dna kelimku.
Akorat u te nejmensi tam sem nevidel zadne korinky co by vykukovaly z toho balu, asi driv ci posdejc zahyne.
L1st3r
Čau jen malá poznámka, píšeš RO, pokud budeš používat jen osmózu nezapoměň přidat vápník, bývá s ním celkem problém. Nedíval jsem se na biobizz, ale předpokládám, že pokud nějakej vápník obsahuje, nebude jej dostatek. Pokud ředíš kohoutkovou, mělo by to být cajk, popřípadě doplnit dolomit do toho kokosu jak budeš přesazovat do větších nádob. Jinak kokos můžeě zalívat několikrát denně a asi by nebyl ani problém s tím vermikompostem, ale musí být kytka dostatečně velká, aby stíhala vodu spotřebovat. Když jsem jel drip měl jsem zalévání asi 5x denně po minutě a květníky stejně přesychaly.
To já mám prozměnu problémy s řízkama, nějak mě nechcou kořenit. Už jsem z toho úplně na nervy. První várka pozdechala a druhá vypadá taky bídně.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Čau jen malá poznámka, píšeš RO, pokud budeš používat jen osmózu nezapoměň přidat vápník, bývá s ním celkem problém. Nedíval jsem se na biobizz, ale předpokládám, že pokud nějakej vápník obsahuje, nebude jej dostatek. Pokud ředíš kohoutkovou, mělo by to být cajk, popřípadě doplnit dolomit do toho kokosu jak budeš přesazovat do větších nádob. Jinak kokos můžeě zalívat několikrát denně a asi by nebyl ani problém s tím vermikompostem, ale musí být kytka dostatečně velká, aby stíhala vodu spotřebovat. Když jsem jel drip měl jsem zalévání asi 5x denně po minutě a květníky stejně přesychaly.
To já mám prozměnu problémy s řízkama, nějak mě nechcou kořenit. Už jsem z toho úplně na nervy. První várka pozdechala a druhá vypadá taky bídně.



Uz jsem to jednou hledal jesli ma Biobizz dost vapniku ale neni tam na te etikete uvedene ani hovno ,co tam vsechno je.
Jinak ja to pokazde nepisu ale normane to vzdy redim pul na pul s kohoutkovou.
Pprotoze kdyz jsem daval cistou RO tak me litalo PH v hline, davam 50/50 a je to v cajku. Kazdy ma jinou vodu tudiz kazdy musi prijit na to v jakem pomeru musi redit RO aby vysledna zalivka byla co nejstabilnejsi a to je nekdy na dlouhou trat.
Ja jsem si nasel na netu akvaristu z meho okoli a ten psal na rybicky.net ze redit 50/50 tak jsem nemusel nic resit a rovnou jsem pouzil jeho informaci.

A pred tim koreneni rzku bylo ok? A ted to nekoreni?

Taky nerozumim tomu ze u sebe vubec nerozpoznam aktualni problemy ktere nechtene nevedomky udelam , Kdyby se me na to nekdo ptal a zadal o radu s temi semenacky tak prvni co reknu je bud spatne PH nebo prelevani, nic jineho to byt nemuze ale ja si to vubec neuvedomim kdyz ta situace nastane v mym boxu.
Nechapu,jako bych byl slepej.
Anarchom
citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Jinak kokos můžeě zalívat několikrát denně a asi by nebyl ani problém s tím vermikompostem, ale musí být kytka dostatečně velká, aby stíhala vodu spotřebovat. Když jsem jel drip měl jsem zalévání asi 5x denně po minutě a květníky stejně přesychaly.
To já mám prozměnu problémy s řízkama, nějak mě nechcou kořenit. Už jsem z toho úplně na nervy. První várka pozdechala a druhá vypadá taky bídně.


zdarec,jak pises dle velikosti je dobre zalivat kytku co nejvickrat dripem po minute,treba i 10x za den,podle toho jak stiha vysychat/spotrebovavat,

Jestli mas problem s rizkama v kokosu,odpoved je tady
Časlove :Párkrát jsme se spálil, když jsem chtěl rozjet kytky ze semen v kokosu (málo živin x moc živin). Lepší je dát do malýho kelímku s hlínou a přesadit je do kokosu až když jsou větší a snesou nějaký chyby.

Pise ze semen,ja to delam i s rezama,prasknu na 4-5 dni do hliny,bud light mix bb nebo obyc z obi pod cfl se zvlhcovackou,nehnojim,za tu dobu poradne prokoreni, sem tam vytahnu klon i s balem,at nemam koreny roztahane po boxu a nejsou prilis dlouhe,abych je pak neponicil,az pak to prasknu do 11l s kokosem a zacinam hnojit,prvne zalivam ke stonku,po par dnech se klony vzpamatuji a koreny prolezou celej kvetnik,s tim presazenim menim i mh 400w a vetsinou vyndam zvlhcovacku, celkem max 14 dni a prepinam,davam 600w.....
Vyzkousej,bude ti to tez fungovat
BerryBlu€
Čoveče mel by sis asi o tom kokosu a hlíně, o rozdílech v péči něco přečíst .Docela v tom plaveš. Nechat vyschnout na trout je zas opacnej extrém!

Kokos pojme až tisíci násobny množství vody než je jeho objem .Nemel by bejt nikdy zalitéj do sytosti a zároveň by nikdy neměl zcela vyschnout.Zalévá se často malým množstvím vody tzn.udržovat neustále zalitéj tak napůl,ani suchéj ani mokrej !Toť k čistými kokosu.
Ty si tam dal Worm takže se k tomu chovej jak k hlíně, přidat si do kokosu Worm ,guano apod je nejlepší co může bejt na pestovani mas v podstatě hlínu s vzdušnosti kokosu ale tam už to chce suchý a mokrý cykly

Jestli plánuješ do tech finálních 11l dat čisté coco kup si hnojky přímo na coco(lepší vysledky )a jed ph 6.Nicméně dělají se jen minerální krom Biosevie

Jestli tam dáš zizalak hnoj to tím biobizzem a jestli budeš chtít řešit ph upravuj na 6.2-6.6 ,pod 6.0 nechoď fakt to škodí mikrobiálnimu životu

Vstřebatelnost prvků je závislá na ph jen co se týka minerálních hnojiv.organice je to jedno....a je jedno jestli je to coco,hlina,vata nebo voda nebo něco jinyho. Mikroorganismy ,pokud už v médiu nejsou ,se tam začnou rozlezat po první hnojce org hnojivem a pak už drží ph víceméně na neutrálu. Myslim ale ze když přes to upravujes rychleji rostou lépe větví
Aby si měl v org.pěstování problém s ph muselo by bejt minimálně pod 5.0 nebo nad 8.0

Takže až budeš psát biobizzu jaky mas s jejich hnojivy držet ph,odpoví ti ze s jejich hnojivy ph upravovat netřeba,to bych se vsadil.Protože i když to bude v kokosu porad je to čistá organika


Osmózu mám taky,ty poměry mi pridou k ničemu proste si namíchas na určitý ec (já třeba na 0.3ms/cm2)


citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Nedíval jsem se na biobizz, ale předpokládám, že pokud nějakej vápník obsahuje,


To si vážně nemyslís....ze ne 🤔😊:banana:
Bitir
On mel spis namysly ze mu rez nevyhodi ani koren v RW pokud to dobre chapu.
Jinak kokos s vermikompostem a destovkou je zatim nejlepsi korenova kombinace "teda aspon u me " . Koreny mi v tom krasne jedou.

Jinak pozor na pridavani vapence do kokosu. Bud pouzij raselinu na srazeni ph , nebo dej maximalne 1g/l substratu toho vapence.
Strasne to zveda ph a zcela urcite to nestahnes hnojkama.
Vermikompost by mel.mit dostatek mineralu a stopovych prvku.
Neboj se v kvetu pridat vermikompost na povrch a promichat s kokosem ,koreny to budou zobat z vrchu a dodas zaroven potrebny mineraly.
Vee tvym pripade bych deficit cal mag resil spis nejakym tekutym boosterem kdyby byl .
Vapenec nicemu neuskodi ,ale musis srovnat to ph necim kyselym.
Anarchom
Aha,ja to pochopil tak,ze ma,problem s tim,ze nemuze zakorenit klona v kokosu,lidi casto maji strach hnedka hnojit nebo hnoji malicko,casto se spatnym ph,pak z toho vznikaji zebraci kytky nebo se nechyti vubec.....hlina na zacatku je jednoducha a hnojit se nemusi......tak je to jednodussi,delam to tak tez a pohoda
Madical-Strains
Po presazeni a kalibraci PH metru miminka vystrelila pres noc jako diva.
Naprosty obrat o 100%.
Ted uz jsem spokojen.


Zde je docela podrobny popis jak zalevat kokos.

http://www.canna-cz.com/pouziti_canna_coco













Posledni foto je zkrz vetraci okenko tak je trochu nekvalitni.
Bitir
Me presazeni vzdy pomuze k tomu aby kytky zacly rust, i za cenu toho ,ze neni prorostlej puvodni bal .
Dokonce sem presazoval i v kvetu a kdyz se to udela po zhasnuti svetel a otaptne, kytka to ani nepostrehne.
Jurgiano
Hahaha tento thread ma vazne pobavil :D super skunk z ameriky alebo prapuvodny skunk ? :D takehoto rozpravkara som tu dlho nevidel :D
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
Hahaha tento thread ma vazne pobavil :D super skunk z ameriky alebo prapuvodny skunk ? :D takehoto rozpravkara som tu dlho nevidel :D


OK, tak edit:

Tvuj nazor je mi uplne u prdele. ;)
Vim co vim takze me zadny neverici "Tomas" uz tady nerozhodi.
A povazuji tuto rozmluvu za ukoncenou.
L1st3r
BerryBlu: nějak jsem nepochopil, proč si tu moji část citoval a tvoji reakci? Prosím o vysvětlení. Dík.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Me presazeni vzdy pomuze k tomu aby kytky zacly rust, i za cenu toho ,ze neni prorostlej puvodni bal .
Dokonce sem presazoval i v kvetu a kdyz se to udela po zhasnuti svetel a otaptne, kytka to ani nepostrehne.


presazoval sem bez prorostlyho balu jednou... a nikdy vic :D jak to nedrzelo tak sem spoustu korenu potrhal atp, musel preklapet vzhuru nohama jinak bych je utrhal uplne. no sileny... poprvy co sem opravdu pozoroval sok z presazeni, jinak souhlas v 90% je to "nakopne" jak rikas.



Pekny Madi, hlavne opatrne s tou vodou :D vyschnout na troud to nenechavej, ale trochu sussi klidne bejt muze. Ono ikdyby lehce povadli staci zalejt a do hodiny sou kytky zas na nohou... s prelitou kytkou je starosti vic.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od crazyben


presazoval sem bez prorostlyho balu jednou... a nikdy vic :D jak to nedrzelo tak sem spoustu korenu potrhal atp, musel preklapet vzhuru nohama jinak bych je utrhal uplne. no sileny... poprvy co sem opravdu pozoroval sok z presazeni, jinak souhlas v 90% je to "nakopne" jak rikas.



Pekny Madi, hlavne opatrne s tou vodou :D vyschnout na troud to nenechavej, ale trochu sussi klidne bejt muze. Ono ikdyby lehce povadli staci zalejt a do hodiny sou kytky zas na nohou... s prelitou kytkou je starosti vic.



Diky, Uz si na prelevani dam pozor.

Ja kdyz jsem presazoval z tech kelimku do tech malych kvetinacku , tak jsem nejdriv vzal tu nejmensi zaprcatelou o kterou stejne asi behem casu prijdu a zjistil jsem ze ten kokos se silene sypal takze sem hned vedel ze to takhle nepresadim.
Bal absolutne nedrzel pri sobe,vlastne to ani zadnej nemelo.
Napadlo me ale prolit ten kelimek vodou samozrejme s upravenym PH i kdyz jsem to zaleval den pred tim a ten kokos se krasne spojil a utvorila se takova pevnejsi babovicka a uz se to dalo krasne presadit.
Musel jsem ale kelimek prevratit vzhuru nohama a poklepat na dno kelimku abych to jakoby vyklepl z te formy.
A kyti nezazily zadny stres. Slo to pak vazne dobre presadit.
Pripadalo mi to jako dobry napad, tak ted kdyz o tom mluvis....
Madical-Strains
Semenacky zacaly blednout a na jednom liste se objevil hnedej malinkatej flek.
Myslite ze je to nasledek toho spatneho PH a ze se to prjevio az ted ?
Nebo je to jiny aktualni problem?
Madical-Strains
Jeste dve fotky.

Uz z toho pestovani prestavam mit takovou radost, kdyz me to tak nejde a furt mam s necim problemy.
Asi na pestovani nemam fakt bunky nebo spis cit.
Bitir
Se divim ze jedes porad ty semena.
Z rezu je to jednodušší a rychlejsi.
Nejakej flicek neres, ja bych si takovyho prcka u me ani nevsiml . Moc to resis, moc se tim zabyvas, moc na to sahas a delas vsechno moc :D.
Nekdy je proste a jednoduse zalej a 3 dny tam nechod ,nebo se jen divej oknem. Uvidia ze se jim zacne darit, ty kytky potrebuji mit klid a stabilni podminky , pak ti pojedou jak maji .
Jak sem ti postoval ty fotky, tak mam ted problem se dostat nad 19° C . Moc jim tam nelezu, odtah je na casovac 1x za 2 hodiny na 15 minut a vidis jak rostou. U tebe plati 2x tak vic ze mene je nekdy vice.
Moje rada zni zalej to, nekontroluj je tak casto a nech je v klidu.
Edit, nevypadaji bledě, sou docela v cajku .
Madical-Strains
No semena jedu porotoze jsem je dostal ale stejne bych si asi zas koupil seminka kdyz nemam jeste matkarnu a matkari nemaji to co chci pestovat. U semen je lepsi vyber.
A to ze mam problem se semenacky neznamena ze bych nemel problemy s klony, myslim ze by to bylo to samy.

No na tech fotkach neni moc videt ze uz nejsou tak syte zelene a ze jsou lehce do zluta. Zitra to bude 13.den tak uz jim dam poranu napapat Biobizz fish-mix alespon 1ml/1l.

Nemuzu to nechat uplne 3 dni bez dozoru , ja do boxu musim jit 2x denne doplnovat vodu do zvlhcovace , rano a vecer.
Dik za reakci.
Anarchom
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Jeste dve fotky.

Uz z toho pestovani prestavam mit takovou radost, kdyz me to tak nejde a furt mam s necim problemy.
Asi na pestovani nemam fakt bunky nebo spis cit.


Ja z toho pestovani taky prestavam mit radost,ale mam opacny problem nez ty,po "nejakem" tom roce,po "nejakem" tom odjetem kole mi prijde,ze uz vim co a jak a uz to neni ta zabava,ktera to byla,kdyz jsem delal chyby,po nocich badal tady na G,co delam spatne,sledoval jak to delaji ostatni,tise jim zavidel jak to maj dokonale a i obdivoval s jakou jednoduchosti to delaj.......
Dneska tomu davam denne tak 20-30 minut,zaliju,mrknu jestli je nejaky problem,hodim oko ke kvetnikum,jestli mi do nej nevleti ci neskoci nejaka havet a tim to konci.....
Kdyz ctu tvoje vlakno,tak me nekdy dost pobavis,ale trosku ti to reseni,badani a morfovani zavidim,taky jsem byl takovy,ale ty se ptas,ja se stydel ptat,tak jsem cetl.......
Nevzdavej to a nehaz flintu do zita,Bitir ti to pise dobre,mene je vice......moc to prozivas,vzdyt to je zabava......
Madical-Strains
Ja to nevzdavam , bavi me to a mam z toho i radost kdyz se vse dari alespon jakz takz a bohuzel to vzdat ani nemuzu protoze bych pak musel brat jedovaty a drahy prasky.
Ja to opravdu moc prozivam ,jeste vic nez v predeslych kolech protoze mam 10x vetsi obavy aby se mi to podarilo dopestovat protoze jinak bych si nemohl uchovat tyhle geny tim ze si je vyselektuju a zamatkuju, treba uz se k nicemu takovemu nikdy nedostanu. A kyby to opravdu byla takova leciva zdravotni pecka jak tvrdi ten slechtitel tak by byla obrovska skoda ty geny neuchovat pro budoucnost.
Jinak bych se pravdepodobne vykaslal na nejakou matkarnu (i kdyz jsem ji puvodne chtel) kdybych si ty semena mohl kdykoliv koupit tady u nas, protoze klonovani jak sem zjistil z praxe je docela slozita vec a vytezek z klonu stal za prd.
Kdybych tohle co mam nedostal tak na matkarnu kaslu, to rikam uprime.
Matkarnu povazuji ted spise za nutnost.

Starat se omatkarnu je taky nevyhoda protoze me uvaze nastalo doma a nebudu moci uz jezdit do statu za kamosem.

No ja taky dost ctu a pak si to jeste overuji otazkami abych si byl naprosto jisty.

A diky za povzbuzeni. :)
Madical-Strains
13.DEN GROW

Kyticky jsem dnes poprve nakrmil.
2ml/1l Root-Juice + 1ml/1 Fish-Mix.

Zredil jsem to jako obvykle pul na pul RO s kohoutkovou ale PH metr ukazoval nesmysly . Asi uz je po nem a to jsem ho uchovaval cele ty dva roky ponoren ve vode aby nikdy nevyschl. Kdyz jsem namichal hnojiva ukazoval 3,9 PH.
Takze na to kaslu a nebudu to PH uz merit protoze ty hnojiva si to PH stahnou na priblizne spravnou hodnotu a na novej ted urcite nemam.
Vsechno se sere ! :D

Tech 9.ks litrovych malych kvetinacku pojmulo 2 litry zalivky, ted to nacham 3-4 dny proschnout.
Madical-Strains
JUPÍÍÍÍÍ....

Vyhral jsem tady na Groweru soutez o NFT.
Takze pokud vse dopadne dobre ceka me v budoucnu Organic-Hydro-Grow !
(coz bude hodne velky orisek)

Chci take moc podekovat majiteli Groweru ze vubec Grower existuje a ze ho stale udrzuje v chodu, protoze jinak bych bez Goweru ani nemel sanci vyhrat. ;)

Vsem ostatnim growerum co mi v dobrem prispivaji do vlakna a zaroven se ucastnili tez souteze o NFT se moc omlouvam ze jsem zchramstnul hlavni vyhru zrovna ja , nezkuseny grower , ktery si to mozna svymi pestitelskymi dovednostmi ani nezaslouzil.
Bitir
Co ty stim budes delat hochu :D .
Organic hydro je pseudo organika .
S tim slovem to nema naprosto nic spolecnyho , co tam chces vubec lit za hnojky ?
crazyben
http://www.magazin-legalizace.cz/cs...a?magazineId=42

Nejdriv to chce do ruky dostat aspon ten kokos, pak si zkusit odjet i nejaky to klasicky hydro nez se pusits do bioponie... je to docela věda a chce to cit.

Nekde bych tu nasel i celej ten clanek ale koukam ... 34, 35, .. 37 Zrovna to cislo kde vysel tu nemuzu najit. :(

zkusim zapatrat a kdyz ho nekde vyhrabu tak dam vedet.
Bitir
Hele zkousel to tady borec a ani nevim jak to dopadlo.
Nejvic organika hydro je s tema rybama v nadrzich .
Jakykoliv hnojky do hydra nejsou organicky , to proste nefacha jak v pude.
fikus37
Madi, uvidíš že NFT je velmi jednoduchý a přitom dost účinný pěstební nástroj. Od té doby co to jedu, tak žádná havěť a kytce když něco chybí, tak to poznáš téměř okamžitě. Stalo se mi, že mi odešlo čerpadlo a kytky byly 38 h bez oběhu a rozdychali to v pohodě. Na začátek doporučuji JIDB nebo Cannu. Koukni na stránky JIDB. Je to Česká firma a když jim zavoláš nebo napíšeš, tak ti vše vysvětlí co vlastně prodávají.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Hele zkousel to tady borec a ani nevim jak to dopadlo.
Nejvic organika hydro je s tema rybama v nadrzich .
Jakykoliv hnojky do hydra nejsou organicky , to proste nefacha jak v pude.


mam pocit ze i o tom se v clanku nakonec pise

timhle stylem to tu urcite nezkousel nikdo, mas pravdu ze nekde sem tu taky videl bublaky s biobizzem treba.
Bitir
Ja myslim toho tipka s aquaponii.
Mel akvarko a rybickama a ten odpad byl propojenej s nadrzi na kytky, v podatate krmil rybicky a ty mu krmily kytky.
Je ro ale.slozity ,casove narocny, musis mit znalosti a ve finale i hodne mista.
Za me nft ano , ale ne bioponie.
Volil bych canna aqua .
Ve vysledku v tom nejspis rozdily nepoznas.
Madical-Strains
No , po precteni nekolika odbornych clanku v AJ a tez na Cannabis forech jako je Rollitup a Icmag jsem zjistil ze jedina opravdu mozna organicka hydrofonie je BIOPONIE za ucasti rybicek jak postnul spravne Crazyben.

Nasel jsem ale i primo hnojiva dostupna v CR ktera pouzil jeden grower na organickou hydrofonii na foru overgrow.com, kde odjel pest az do zdarneho konce.
Jedna se o hnojivo Biosevia

Zde GHE popisuje "Bioponi" bez ryb.

http://cz.eurohydro.com/bioponics_about.php

Hledal jsem jeste informace o skladbe tohoto hnojiva a overovani jesli je opravdu ciste organicka a ne treba jen bio-mineralni.
Nasel jsem informace ze se jedna opravdu o ciste organicke hnojivo ale na forech jsem nasel tez ruzne informace o tom ze pri pestu s BioSevii v Hydru vznikaji u kyticek nekdy nedostatky nekterych prvku. Muselo by se to poradne vychytat.

Nebo se pustit primo do opravdove Bioponie s rybyckama.

Ale v obouch pripadech to bude tezke. Kdysi jako maly kluk jsem mival akvarko , stale tam byly problemy se zakalenim, PH ,teplotou a pod a nakonec me i par rybicek poslo.

Nasel jsem tez hydrofonii z cistych lidskych chcanek , uz jsem se o tom zminoval ve svem predeslem vlakne.

Tez jsem nasel hydro s Biobizzem zdarne dokonceny pest az do sklizne.
Problem s Biobizzem je ale tan ze se bezpodminecne musi vymenovat voda v tanku kazdy treti den a mit v tanku nekolik zapojenych vzduchovacich cerpadel.
A neda se pouzit pro hydro Biobizz grow ani fish-mix.

Takze me ceka vysoka skola pro samouky.

Crazyben- Dekuji ,kdyz zapatras a najdes tak budu moc rad.

Fikus- Ja nemuzu jet bohuzel bio-mineralni hnojiva v tom NFT jelikoz potrebuji hnojit pouze organicky kvuli lecebnemu konopi .

Budu samozrejme moc vdecny za linky na ceske stranky, anglicky moc neumim.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Ja myslim toho tipka s aquaponii.


to si ted nevybavuju, zkusim si to najit...

jinak souhlas
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

Tez jsem nasel hydro s Biobizzem zdarne dokonceny pest az do sklizne.
Problem s Biobizzem je ale tan ze se bezpodminecne musi vymenovat voda v tanku kazdy treti den a mit v tanku nekolik zapojenych vzduchovacich cerpadel.
A neda se pouzit pro hydro Biobizz grow ani fish-mix.

ten fishmix by se dal v postriku, kdyz se nedostane do tanku melo by bejt ok. Ale ja bych se do biobizzu a hydra nepoustel :D

citace:

Crazyben- Dekuji ,kdyz zapatras a najdes tak budu moc rad.

Mrknu se ale nic neslibuju.
Bitir
Ghe sou obchodnici, ni jako bioponie se super flaskama neexistuje. Organika by se ti proste skazila.
Medi, doporucuju neprocitat kde kdo co jak vypestoval, nehledat popisky samotnyxh vyrobcu hnojiv , ale precti si jeden clanek o tom jak fungune organicky pestovani a pochopis ze to s flaskama v hydru proste nejde. .
Hydro je snadny , ale ne to na co se chystas.
To uz by pro tebe byla snazsi ta super puda.
Radim ti dobre ,nic organickyho v hydru pomoci flasek ala bio sevia neexistuje. Je to blaf a obchodni tah stejne jako biomineralni hnojiva.
Uprime.si myslim ,ze kdyz ti donesu vzorek z nft a reknunti ze to je z nontill ,budes si to chvalit jak ti to pomohlo.
Ja nepozoruju na vytazku mineral vs bio zadny rozdily , taky se kvuli tomu budu vracet k nft ,nebo mineral kokosu. Je to pohodlnejsi a jednodussi se stejnym vysledkem .
Pro me budou na chut bokem par kytek na bio pude.
95% lidi kterym sem daval vzorek ,tak nevedeli co je kokos mineral a co bio.
Jen par lidi co si jede leta kokos ,tak v tom citili neco specifickyho, ale nebyl schopnej to urcit na 100% .
Bud to nft prodej ,nebo jestli jsi frajer ,tak ho daruj cloveku ,kterej mel podle tebe nejlepsi tip na nazev , nebo val proste mineral . Usetris si svoje nervy a pokud to rozjedes jak planujes ,ver mi ze se to posere a ne jednou.
Anonymer
Ahoj Madi!

V prvom rade bych rád zablahoželal k novému systému, ať slúží a s bioponiou držím palce - to pak veru budem sledovať, sám snilo uvažujem o niečom podobnom. :)

K Biobizzu ale - tohle bych fakt do hydra nelial. Skús, uvidíš, ale asi sám vieš, že je to celkom hustý smrádek a tak by som sa bál, že to zhnije aneb cokolif. Ok, možno ak by si ten roztok menil fakt často a pravidelne - ibaže to by si tých lahvičiek s hnojkami minul zase celkom mrte. Taky ma napadlo, že by možno pomohlo dodatočné okysličovanie roztoku, čo v tvojom novom NFT systéme vlastne bude - ale to jenom strieľam od brucha :) Každopádne držím palce!

Inak myslím, že thread ktorý hľadáte sa volal Aquaponia, aneb nejak podobne - ten grower to mal myslím v pivnici s vybudovanou nádržou pre ryby, odkiaľ ťahal roztok vedľa ku kytkám v keramzite, bolo to myslím 3 x 400W (?) Taky som to nedávno hľadla, ale akoby sa potom zľahla zem ...
Madical-Strains
S tim Biobizzem bych se take do toho nepoustel , mas recht.
Biosevie se trochu obavam protoze udajne take ucpava jehly a dokonce i hadicky, udajne by mely mit vic jak 5mm.

Nejrealnejsi a pro me nejblizsi jsou prevdepodobne rybicky ale dost dlouho pry trva nez se nastartuje ten system aby mel dostatecnou silu pro veg.fazi a rozmnozi dostatecny pocet bakterii ktere by stihaly zasobovat kyticky hned od zacatku veget.rustu kdy je to pro kyticky klicove a nejdulezitejsi.(udajne 6 mesicu)
Ale myslim ze by se to dalo zkratit , uspisit darovanou vodou z akvaristiky treba kdyz cisti akvaria tak je castecne vypousti a pak dopousteji cerstvou vodu.
Myslim ze kdybych sehnal takovou pouzitou zabehlou jiz nastartovanou akvarijni vodu s jiz roz,mozenymi bakteriemi tak pul na pul s odstatou kohoutkovou ktera by byla taky pul na pul s RO tak bych mozna ten samostatny pro kyti dostatecny Bio-system rozbehl cca do mesice. Jen odhad.

Musel bych zacit tvorit rybi bio-system driv nez bych mohl rozjet samotnu Bioponii.
Dalsi vec je musel bych misto RW kostek pouzit klasicke kvetinace s kokosem a wermikem, ten se tam kupodivu take pridava, stejne jako do hliny a kokosu.
Asi bych musel do kokosu take pridat kou[enou Trichomedu a bakterie.
Bitir
Medi, to nefunguje tak ze nalejes do nft vodu z akvarka a kazdej tyden ji menis . Ty tady mluvis i necem ,o cem.nemas vubec paru.
Ty musis mit ten system celej propojenej kde ti bude kolovat voda z akvarka prez kytky ,prez ruzny filtry , prez nadrze, musis si hlidat hladinu , atd atd. Neni to nic levnyho , prostorove uspornyho a uz vubec ne pro zacazecniky.tim se zabyvaji lidi kteri maji zmakly hydro na 100% , rozumi organice a presne vi co delaji.
Ty nemas zmaklou ani pudu ,ani kokos a chces se poustet do tohoto ?
Navic na to nemas ani system.tys vyhral nft a stim se nic moc delat neda.
Upřímně a uz naposledy ti radim, prestan studovat picoviny a nauc se pestovat poradne jednu genetiku v pude.
Lames si hlavu nad rizkovanim, kytky ti 2 tydny po zasazeni nerostou , ani jednou jsi neodjel kolo bez problemu . Nechci abys ro chapal nejak hnusne ,ale premyslej nekdy o tom co delas.
Johnny Blaze
https://www.youtube.com/channel/UC8...sable_polymer=1
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Anonymer
Ahoj Madi!

V prvom rade bych rád zablahoželal k novému systému, ať slúží a s bioponiou držím palce - to pak veru budem sledovať, sám snilo uvažujem o niečom podobnom. :)

K Biobizzu ale - tohle bych fakt do hydra nelial. Skús, uvidíš, ale asi sám vieš, že je to celkom hustý smrádek a tak by som sa bál, že to zhnije aneb cokolif. Ok, možno ak by si ten roztok menil fakt často a pravidelne - ibaže to by si tých lahvičiek s hnojkami minul zase celkom mrte. Taky ma napadlo, že by možno pomohlo dodatočné okysličovanie roztoku, čo v tvojom novom NFT systéme vlastne bude - ale to jenom strieľam od brucha :) Každopádne držím palce!

Inak myslím, že thread ktorý hľadáte sa volal Aquaponia, aneb nejak podobne - ten grower to mal myslím v pivnici s vybudovanou nádržou pre ryby, odkiaľ ťahal roztok vedľa ku kytkám v keramzite, bolo to myslím 3 x 400W (?) Taky som to nedávno hľadla, ale akoby sa potom zľahla zem ...



Ahoj, kazdopadne jsi jediny kdo me k vitezstvi uprime a primo pogratuloval coz me velmi potesilo a cenim si toho ze se nasel alespon jeden grower co me udelal uprimnou radost a popral me k myslim ze k zaslouzenemu viteztvi.
Pak jeste borecshot neprimo.

Nejpravdepodobneji pujdu do te BIOPONIE nebo AQUAPONE s rybickami.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Medi, to nefunguje tak ze nalejes do nft vodu z akvarka a kazdej tyden ji menis . Ty tady mluvis i necem ,o cem.nemas vubec paru.
Ty musis mit ten system celej propojenej kde ti bude kolovat voda z akvarka prez kytky ,prez ruzny filtry , prez nadrze, musis si hlidat hladinu , atd atd. Neni to nic levnyho , prostorove uspornyho a uz vubec ne pro zacazecniky.tim se zabyvaji lidi kteri maji zmakly hydro na 100% , rozumi organice a presne vi co delaji.
Ty nemas zmaklou ani pudu ,ani kokos a chces se poustet do tohoto ?
Navic na to nemas ani system.tys vyhral nft a stim se nic moc delat neda.
Upřímně a uz naposledy ti radim, prestan studovat picoviny a nauc se pestovat poradne jednu genetiku v pude.
Lames si hlavu nad rizkovanim, kytky ti 2 tydny po zasazeni nerostou , ani jednou jsi neodjel kolo bez problemu . Nechci abys ro chapal nejak hnusne ,ale premyslej nekdy o tom co delas.


BITIR- To je mi jasny ze do NFT nevyleju z akvarka vodu a tyden ji tam necham kolovat.:frog:
Bud si necetl pozorne muj priepvek 176 nebo me mas za naprosteho Imbecila ?
Ja jsem o tom uz dost cetl abych byl alespon castecne v obraze ale nebojim se toho, jen mam samzorejme velky respekt.

Domnivam se ze to bude mnohhem jednodussi cesta nez ta "super-hlina"
protoze tu musis slozite michat, nechat ulezet ,shanet pracne a draze ingredience, merit je ,vazit je a k tomu navic dolevat 2x tydne caj.

Nerikam ze to bude snadna cesta bez chyb a bez problemu ale je to vyzva!

https://www.youtube.com/watch?v=r0YYajgKYeo
Bitir
2x tydne zadnej caj nedolevam, mas hodne spatny informace.
Ok ,necham te pri tom kdyz si tak veris.
Za imbecila te nemam , ale podivej se na sebe , odjel si 3 nezdareny kola ,resis detsky nemoci ,nevis si stim rady a chces rozjet tohle ?
No nic , budu sledovat ,sem na ro zvedavej ..
Myslel sem to trochu ironicky.
Tak dobra, sezenes vodu z akvarka, namichas ji napul s osmozou a co dal ? Jak to udelas ?
Propojis rybicky s nft nebo jakou mas predstavu ze to bude fungovat ?
jasse
Nechcu rejpat, ale poslední dobou mi Bitire Tvoje chování připadá ,že si o sobě myslíš ,že si jedinej tady na Groweru gdo má patent na rozum a na pěstování. Asi si myslíš ,že si pobral všecky Metráčkovy zkušenosti a teď tady můžeš šířit tu jeho bývalou aroganci. Nezlob se na mně ,ale Metráček je jiná kapacita co se pěstování týče, a asi by ses měl naučit troše skromnosti.
Možná Medical není žádný lumen co se pěstování týče, ale nevidím důvod ,proč by neměl organiku v NFT zvládnout. Mně připadá organika v hydru jednodušší než s minerálními hnojivy už jen proto, že v podstatě odpadá měření PH a EC.

Abych nezapomněl, taky upřímně gratuluju k výhře.
Bitir
A ty si co ? :D.
Nejsem arogantni , respektuju hodne groweru tady .
Ale se vsi uctou panove , pokid clovek nedokaze zvladnout biobizz v pude , tak zcela jiste nezvladne bio hydro.
Tot muj nazor ;).
Zkusenosti sem pobral ,to je pravda ,ale rozhodne si nemyslim ze jsem jedinej best grower , pac nejsem ani best. Jen vim co to obnasi.
Jo , ph a ec nemeris ?
Zcela jiste resis ph . A kdyz to nemeris ,ridis se kytkama a tim se ridis dal co davas rybam do nadrze. Proto pisu ze bez zkusenosti o problemech nemas sanci to dojet do konce.
V mineralu si vse zmeris a je to snazsi , tady se ridis kytkou.
Nejmin problemu mi zatim dela ta puda , je tam vseho dost a nic neresim .
Rozhodne pro medicala lepsi reseni nez aquaponie , proc myslis ze sem se rozhodl to sdilet tady ten pest ?
Je tam vse popsany , dodam jak to funguje , na konci budu delat komplet report jak se to chovalo, porovnavam to s mineralama .
Delam to kvuli lidem jako je medical ,co se zabyvaji organickym pestovani pro lecebny ucely.
Neni to tak tezky hak to vypada .
Pokud ti na me.neco vadi , mas tady binzovaci cudl, nebo negativni karmu ;).
fikus37
Za týden je Cannafest a pokud jsem se díval dobře, tak jsou tam zastoupeny všechny firmy co vyrábějí hnojiva. Madi, projdi si jejich stánky a nech si vše vysvětlit od profiku. Pak se rozhodni co bude pro tebe nejlepší.
Madical-Strains
Ja jsem cetl ze pokud clovek udrzi kvalitni prostredi pro ryby a ma tam ten spravny pocet ryb ku kytickam tak pak jde vse jak po dratku a udajne vubec ani nevznikaji zadne deficity. Ale voda v nadrzi u ryb se musi udrzovat v top stavu.

Stabilni ph je pro akvaristy dulezite ,pokud by se mi podarila udrzet rovnovaha tak bych to se stestim mohl zvladnout.
Prave naopak, casove je to nenarocne a levne oproti jinemu druhu pestovani alespon to tam vsude pisou.

Musim ziskat vsechny informace, mam na to more casu a uvidim, promyslim.
Madical-Strains
Fikusi, nevim , jsou to prodejci, vyrobci , moc bych jim neveril protoze chteji prodat, spise bych veril growerovi co ty hnojiva jel nez tem firmam.
Co myslis...
Ano projdu to tam , mozna tam bude i ta Aquafonie.

Samozrejme ze bych radeji pouzil nejaka zazracna organicka hnojiva do NFT ale takova udajne jeste neexistuji aby nadrz vydrzela bez zkazeni cely tyden.
Urcite by to bylo jednodussi nez ty ryby.
L1st3r
Čau hele nebudu se nikoho zastávat, ale je třeba si opravdu uvědomit, ze pokud jsi doposavad nevychytal pěst v hlíně je blbost se hrnout do nějaké bioponie a obzvlášť s biosevii. Dělá se z toho pěknej kentus v nadrzi a budeš se potýkat s deficitama. Pro slusnej pěst s biosevii je idealni něčím doplňovat živiny. Na icmagu to popisuje borec a pokud se chceš vyhnout problémům ideálně to doplnit o nějaký minerální hnojky. Proto bych osobně do toho nft doporučoval, třeba JidB nebo nějaký podobný biomineralni hnojky.
L1st3r
Sorry, odešlo to dvakrát :)
Anonymer
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains



Ahoj, kazdopadne jsi jediny kdo me k vitezstvi uprime a primo pogratuloval coz me velmi potesilo a cenim si toho ze se nasel alespon jeden grower co me udelal uprimnou radost a popral me k myslim ze k zaslouzenemu viteztvi.
Pak jeste borecshot neprimo.

Nejpravdepodobneji pujdu do te BIOPONIE nebo AQUAPONE s rybickami.


Rado sa stalo!

Hele ale, taky sa bych ti bioponiu vôbec neodporúčal. Ak si však môžeš dovoliť vyhodiť celu várku kytek, tak zase prečo nie. Chápem ťa - taky totiž často vymýšľam a budujem, prerábam, doplňujem a mením a pak sledujem. Zrovna 3 mesiace dozadu som si navrhol celý nový vysokotlakový aero systém, nakúpil komponenty, zbúchal to dokopy - a že tam bolo práce ako na kostole, pak som zasadil kytky a po mesiaci trápenia som vyhadzoval kompletne splesnetý systém aj s kytkami a dezinfikoval room. Nuž, sklamaný super moc - ale nevadí. Zas taká tragédia to nie je, nakoľko som sa poučil a zachvíľu idem opäť budovať. Tak hádam to už výjde :)

No každopádne, čo som tým chcel vlastne povedať - ak ti nevadí prísť o celý pěst, pak skúsenosti ktoré pri všetkých tých chybách, ktoré určite spravíš, sú najviac na nezaplatenie. Ak však akútne potrebuješ paličky na výťažky, na tvojom mieste by som do toho nešiel. Ono schválne si myslím, že je jedno, či sa najprv naučíš šoférovať auto (hlina), alebo loď (hydro) Niekoľko vecí je rovnakých, ale stále sú to ine systémy. :)

Užívaj v zdraví!
An.
Madical-Strains
No,dnes jsem nasel na youtube docela rozporuplne informace jedni tvrdi ze je to nejjednodussi system jaky muze byt a opravdu podle videa kyti prospivaji a druzi jsou zoufali ,maji obrovske problemy.
Pítr90
Madi promiň, ale s tvým štěstím to budou spíš ty problémy. Vychytej základy, pěst v substrátu, atd a pak až se pust do nft, toť moje rada. Dlouho ti fandím, ale začínám si myslet, že ti chybí základní zkušenosti jako je rozpěst semenáčků.
Přes to ti držím palce, budu rád, když mě překvapíš 😉
Negative Creep
Každá třetí stránka jedna fotka se semenama ??? wtf? Online deníček ilegálních aktivit?
odo
Madi - gratulujem k NFT !

nepíš už prosím aquafoniu, miesto aquaponie - lebo mi vytečú očí a vyskočím z kože! :-) :-)

Ja sa prikláňam k Bitirovi. Kašli na NFT !- dotiahni to na kokose s Biobizz a potom sa vrhni na hlinu, alebo dotiahni a vymakaj terajší systém!

OTÁZKA: Prečo nehnojíš tie semenáče podĺa tabulky od BB na light mix - čiže teraz 1-4ml/l
ROOT jUICE -1 týždeň
prípadne 2ml Biogrow+2ml Bio Heaven po 1 týždni
??????

O aquaponii ani nesnívaj! Utrápiš tie rybičky k smrti, nemáš k tomu absolútne podmienky. Je to tak komplexný problém, že to fakt nedoporučujem. Ešte k tomu pod lampou.
LinChi
Madi budu upřímný ... hledal jsem hodně o bioponii :D a bohužel je to ještě budoucnost.. :D jestli chceš jet NFT .. jdi do BioMinerálu .. :) JIDB levně snadně efektivně.. :)

každopádně.. výzvy které si dáváš jsou na tebe až příliš.. držím pěsti gratuluju k nft... je to boží zařízení ... :) hlavně.. 0 bordelu po pěstu jen vyhodíš kořenový koberec a jedeš znovu :)
Madical-Strains
Dekuju Linchi.
Pristi kolo chci zapojit kazdopadne NFT. Vzhledem k tomu ze potrebuji konopi k leceni a ne k huleni , proto nemuze byt hnojeno zadnym mineralnim hnojivem tak nemuzu jet nic jineho nez organiku.
Nejde o to ze v chuti rozdil skoro nepoznam ale o to ze konopi pro lecbu pripousti pouze organiku. Ja chapu ze to myslite dobre aby se mi uz konecne podarilo odjet pest tak jak ma byt.

Dam ale na vasi radu a tu Aquaponii zapomenu.

Pak me ale nic jineho nezbyde nez zkusit ty chcanky v NFT.
Akorat jsem nikde na netu nenasel v jakem pomeru se to ma sparvne redit.

Zde je odkaz ze to v Bioponii mozne je.

https://www.youtube.com/watch?v=SSD1KuQXC8Y

Pravdepodobne nebudu tento pest prezentovat online na groweru abych nebyl zas pro smich ale po zdarnem odjeti doplnim prezentaci a info dodatecne.
Anarchom
Ahoj,prvne ti gratuluju k vyhre
Ale za druhe by me zajimalo proc nemuzes travu do extraktu,vytazku nebo cehokoliv jineho,i k huleni ci vaporizaci hnojit mineralem ci biomineralem????
Jsem presvedcenej o tom,ze at uz hnojis cimkoliv,i kristalonem,ze trava obsahuje tech onech cca 100 ruznych kanabinoidu,ktere jsou schopne aktivovat jakykoliv kanabinoidni system cloveka,nebo na nej pusobit pozitivne,zaroven ho nejakym zpusobem " opravovat,udrzovat"
Jasne,kdyz se rekne lecive konopi,kazdy si predstavi bio farmu,kde se okolo kytek chodi po spickach,v rouskach a skafandrech a jsou kladeny presne naroky na vlastnosti konecneho produktu,ale znamena to,ze ona trava z lekarny je lepsi nez ta moje???
Verim,ze urcita kvalita tam bude a prochazi to vse nejakou kontrolou,vnitrni i vnejsi,ale myslim si,ze i tady na g je spousta lidi,co dokaze vypestit kvalitnejsi travu,Vyrobit extrakt......
Kdyz lidi slysi bio,vybavi si,ze to je zdrave.....kdyz slysi mineral,vybavi si asi chemii nebo nejake velke zlo,ja v tom rozdil teda nevidim,kdybych dal neco na bio ci mineralu,chtel bych videt kolik lidi by poznalo rozdil,jsem si jisty,ze nikdo,maximalne lidi co fakt pali 20 let,
To mas to same jako kdyz pestis pod hps nebo pod led, pod led je tam vice nejakych ucinnych latek,jenze kdyz to hulis postrehnes to,vis o tom??? Kdyz udelas extrakt,poznas zmenu??
porad tady ctu jak se resi bio vs mineral,ale co a proc je vlastne lepsi? V cem je tak velky rozdil?
myslim si,ze reakci na moje dotazy bude dost,tak se tesim az mi to nekdo vysvetli,jdu si zase v klidku lehnout a budu cihat...
A ten pest s chcankama??? Mel bys to cele zdokumentovat,treba budes prukopnik tady na g a za dalsi dva ,tri roky nebude ani jeden grower pouzivat wc
Bitir
Anarchom. Moje slova.
Ja v extraktech na lecbu rozdily nepoznam .
Na koureni to kamaradi co huli denne taky nepoznaji.
Poznal to akorat borec co si pestuje pro sebe a jen dodal ze je to asi nejaky jiny , chut je plnejsi ,ale nejak extra rozdil tam nepoznal.

Nejvetsi rozdily vidis na jednom modelu , na kterym dosahnes plnyho potencialu s organikou ,ale proste ne v extraktu.
Nerekl bych ze medimu po extaktech z hydra naskacou bolaky, nebo bude mit elrgickou reakci.
Ty bakterie ti organickou hmotu stej e prekopou na mineraly dostupny kytce a kdyz mas kvalitni hnojiva , tak to proste nemuzes poznat .
Stejne kolem sebe vsude vsichni rezem upraveny kurata, kravy , zeleninu a vse je na steroidech.
Jedinou vyhodu vydim v tom ze je to chutove fakt o neco lepsi , kdyz sou kouril diesela od kaly , tak to byla chutove fakt pecka , hodne sour. A zustalo to dlouho na jazyku ta chut ,ale nemuzu srovnat , na mineralech sem ho nemel.
Anonymer
Bitir, ECSD zrovna pálim z Aera, nemôžem to potvrdiť, ale predpokladám, že pôjde o ten istý klon. Ako říkaš, je to hodne sour a tá chuť na jazyku ... :) Sám som prekvapený, tohleto bych v Aere nečakal, obzvlášť pri hnojení Ah.čkami.

An.
Bitir
Cau, no uplne o stejnej klon neslo, to byl black diesel.
Coz je ecsd dhk x (ecsd dhk x og kush ) teda aspon tusim , ale udajne to ma hodne blizko k matecni rostline.
Jojo, ta chut je zajimava , da se rict ze svym zpusobem unikatni . Reko bych ze rozdil pozna jen clovek, kterej jel jak mineral tak organiku a jede to uz nejakej patek.
U me rozdil je ,poznat to jde , ale kdybych dal mineralum v kokose 85% tak v organice ala biobizz a podobne dam kolem 92% a v organicke pude urcite 100% .
Mluvim o chuti , taky bude zalezet na modelu , ze slamy ti zadnej system neudela bet travu, qle kdyz je model jako ecsd , og kush , blueberry a pod. Je urcite lepsi je hodit do organiky .
Sam sem to zkousel a rozdily tam.sou , jen vetsina lidi to nepozna :D
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Anarchom
Ahoj,prvne ti gratuluju k vyhre
Ale za druhe by me zajimalo proc nemuzes travu do extraktu,vytazku nebo cehokoliv jineho,i k huleni ci vaporizaci hnojit mineralem ci biomineralem????
Jsem presvedcenej o tom,ze at uz hnojis cimkoliv,i kristalonem,ze trava obsahuje tech onech cca 100 ruznych kanabinoidu,ktere jsou schopne aktivovat jakykoliv kanabinoidni system cloveka,nebo na nej pusobit pozitivne,zaroven ho nejakym zpusobem " opravovat,udrzovat"
Jasne,kdyz se rekne lecive konopi,kazdy si predstavi bio farmu,kde se okolo kytek chodi po spickach,v rouskach a skafandrech a jsou kladeny presne naroky na vlastnosti konecneho produktu,ale znamena to,ze ona trava z lekarny je lepsi nez ta moje???
Verim,ze urcita kvalita tam bude a prochazi to vse nejakou kontrolou,vnitrni i vnejsi,ale myslim si,ze i tady na g je spousta lidi,co dokaze vypestit kvalitnejsi travu,Vyrobit extrakt......
Kdyz lidi slysi bio,vybavi si,ze to je zdrave.....kdyz slysi mineral,vybavi si asi chemii nebo nejake velke zlo,ja v tom rozdil teda nevidim,kdybych dal neco na bio ci mineralu,chtel bych videt kolik lidi by poznalo rozdil,jsem si jisty,ze nikdo,maximalne lidi co fakt pali 20 let,
To mas to same jako kdyz pestis pod hps nebo pod led, pod led je tam vice nejakych ucinnych latek,jenze kdyz to hulis postrehnes to,vis o tom??? Kdyz udelas extrakt,poznas zmenu??
porad tady ctu jak se resi bio vs mineral,ale co a proc je vlastne lepsi? V cem je tak velky rozdil?
myslim si,ze reakci na moje dotazy bude dost,tak se tesim az mi to nekdo vysvetli,jdu si zase v klidku lehnout a budu cihat...
A ten pest s chcankama??? Mel bys to cele zdokumentovat,treba budes prukopnik tady na g a za dalsi dva ,tri roky nebude ani jeden grower pouzivat wc



Jo, diky. :-)

Ja jsem nepsal ze "nemuzes" pouzit konopi hnojene mineraly na lecbu nemoci.
Bylo by to to same jako bych tvrdil ze rajsky hnojeny mineralnim hnojivem z Albertu nemuzes jist.

Cetl jsem o tom clanek kde bylo uvedeno mnoho duvodu proc lecebne konopi hnojit pouze organicky. Ale nebudu je jmenovat, jednak si nepamatuju vsechny a jednak tu nechci vyvracet vase pripadne argumenty protoze bych to tak krasne nedokazal podat tak jak to poda vedecky clanek.
Na internetu si to kazdy muze dohledat.

Mohu uvest jen sve duvody.

1.-Pred dvema roky me po vysetreni lekar sdelil abych se zasadne vyhnul konzumaci cukru a ovoci a zelenine hnojene mineraly a osetrovane pesticidy a vejcim ktere nepochazi z Bio-farem.

2.-Uz dva roky se ridim a konzumuju jen kvalitni ovoce a zeleninu bez chemie z jedne nejmenovane Bio-farmy kde maji skoro vsechno.

Uz po 3 mesicih se zlepsil muj zdravotni stav a ted se citim az na tu sklerozu uplne skvele. Tak nevidim duvod proc bych mel konopi hnojit necim jinym nez tou oraganikou.
CCa pred rokem jsem zacal delat caje z konopi .

Takze takhle...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma