Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 
Black Death Skunk , Indoor, Cob-Led 242W - Klikni zde pro originální téma
Bitir
20 cm je blbost a psalo se to tady stokrat. To ze filus to tak jede , jo jejo boj, ale ten panel neni stavenej na takovou vysku. Krajni cocky delaji intanzitu a stredni rozptyl.
Laicky receno mel bys to mit tak vysoko conosviti intenzivni cocka.
Bez optiky je to na jovado kdyz prerostou a nebo mas velkou plochu a postrebunes rozbit svetlo vic do stran.
Neres jak vysoko panel kdyz ho muzes mit treba i 2 metry a se spravnou optikou to bude delat treba 1m kolecko v prumeru. Proto se mimojine pouziva optika abys umernil svetlo kam chces.
Samostatnej cip ma myslim osvit kolem 120° , ale presvicuje stred pri 20cm i bez optiky.

Ten panel je spatne resenej na vetsi prostor.
Ideal tak jak to jel lincoln good luck.
j0hNy:h0ll4nD
citace:
Původní příspěvek od Hemp-raider
Pozor aby si to neprepalil hnojkama. Ten stred zltsi moze byt kludne od svetla intenzivneho. Podla mna to mas ok. Mas panel od led ideal ten ma cipy naukladane vedla seba takze stred boxu bude najviac trpiet presvetlenim.


ten zlutsi stred je intenzivni rust a dalsi den to bude vyplneno.
LinChi
citace:
Původní příspěvek od Bitir
20 cm je blbost a psalo se to tady stokrat. To ze filus to tak jede , jo jejo boj, ale ten panel neni stavenej na takovou vysku. Krajni cocky delaji intanzitu a stredni rozptyl.
Laicky receno mel bys to mit tak vysoko conosviti intenzivni cocka.
Bez optiky je to na jovado kdyz prerostou a nebo mas velkou plochu a postrebunes rozbit svetlo vic do stran.
Neres jak vysoko panel kdyz ho muzes mit treba i 2 metry a se spravnou optikou to bude delat treba 1m kolecko v prumeru. Proto se mimojine pouziva optika abys umernil svetlo kam chces.
Samostatnej cip ma myslim osvit kolem 120° , ale presvicuje stred pri 20cm i bez optiky.

Ten panel je spatne resenej na vetsi prostor.
Ideal tak jak to jel lincoln good luck.


díky...
Pítr90
Ahoj, mě zaujala jiná věc než kluky výše- proč s přibývajícím květem zvyšuješ množství grow? Chce to spíš přidat bloom, v květu přece fosfor 😉😉😉
Madical-Strains
Psal jsem 20 az 30 cm, 20 jsem to jeste ani nemel.
Ted to mam aktualne 35 cm.

50-70 cm je zbytecne prehnane daleko, tomu proste neverim.

U tech cipu vyrobce doporucuje 80 cm na semenacky, 60 cm na rust dospele kytky a kvet 40cm samozrejme s cockama.
Dobra teda , nebudu to prehanet a budu v kvetu udrzovat 40 cm co doporucuje vyrobce.
60-70 se mi zda uz opravdu hodne daleko a muze to mit negativni vliv na velikost palek.

Jeste jsem grow nepridal Pitre, byl to jen takovy navrh kvuli tem zlutejm vrcholkum na prostredku.
Necham teda na grow ty 2ml. Bloom uz normalne pridavam.
Dik za postreh.

Mike_Wazowski
Jak velký že máš box?
Madical-Strains
Mam maly box Miku, 100x100x200cm.

Zajimalo by me jesli uz ty zakorenene rezy v RW presazujete do kvetniku hned jak zakoreni nebo nebo jesli cekate az zakoreni uplne vsechny klony v rozmezi treba celeho tydne.. Cetl jsem ze to ma nejaky casovy limit to presazeni do hliny.
Bitir
V 100x100 cm drzim ja 40 cm panel vYsoko tech 350w. Ty musis mit tezce nedoviceny kraje pri 35 cm. Pri takove vysce by byly idealni dva panely.
100x100 cm neni malej stan. Znam lidi co v tom jedou 600w.
Ty muzes presazovat klidne postupne , ale je lepsi az je kostka vic zakorenena nez kdyz ji couha jeden korinek.
Az budes rezat klony z jedne matky tak to bude korenit cca stejne rychle.
Madical-Strains
14.ty den koreneni v RW.

Zkusim s presazenim pockat na vsechny zbyle nezakorenene klony pokud vylezou do 3 dnu.
Za 3 dni zacnu presazovat do 1l substratu Light-mix Biobizz s perlitem a pridam trochu kremiciteho pisku z duvodu ze mam jen 20l substratu tak aby nabyl trochu objem.

Uz 2/3 klonu maji venku korinky, zbyva poslednich 7 klonu !
Ty u kterych jsem rozdelaval RW kostku tak jsou uz vsechny venku krome jedne jedine.
Ledideal
Zdravím,světlo po sundání boční optiky můžete nechat v klidu 30cm od vrcholku.Na váš prostor 100x70 cm po sundání 90 stupňové optiky ,vám to dobře osvítí i s této vzdálenosti.
Díky zpětným ohlasům nechává 9 s 10 světlo co nejníž a pokud mají větší prostor,tak sundáním optiky pomohlo.
Přesvícené středy nejsou(slovo přesvícené se v pěstitelské branži nepoužívá) kytka si vezme jen tolik světelné energie co potřebuje viz fotosyntéza rostlin.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Ledideal
Zdravím,světlo po sundání boční optiky můžete nechat v klidu 30cm od vrcholku.Na váš prostor 100x70 cm po sundání 90 stupňové optiky ,vám to dobře osvítí i s této vzdálenosti.
Díky zpětným ohlasům nechává 9 s 10 světlo co nejníž a pokud mají větší prostor,tak sundáním optiky pomohlo.
Přesvícené středy nejsou(slovo přesvícené se v pěstitelské branži nepoužívá) kytka si vezme jen tolik světelné energie co potřebuje viz fotosyntéza rostlin.


Diky Ledideal !!! :)
A hodne podobnu odpoved me napsal i vyrobce tech cipu Bridgelux.
A asi dalsi 3 groweri atd.
Domnivam se ze Bridgelux by mel o tom trosku neco vedet kdyz ty cipy vyrabi, urcite testovaly apod.

Dobre udelam teda taky test , ted to necham tech 30cm bez rustovych cocek a pristi kolo necham 60 cm nad kytkama s rustovyma cockama ,podle Bitira a Linchiho .
Stejny pocet kytek.

A kde je pravda ,to se nakonec ukaze.:)


Madical-Strains
Takze koukal jsem do svych starych vlaken co jsem jel pod ledkama a nejlepsi vysledky byly 50 g na kytku v druhem indooru pri vysce led-panelu nad vrskama cca 35-40 cm. Spis to bylo 30 cm protoze jsem to nestihal zvedat jak rychle to rostlo.

Pak me Bitir v tom vlakne radil at to dam pristi kolo ten led-panel vys .

Dalsi kolo jsem mel panel mel 50-60 cm .
Vysledky na kytku byly 7,7 g , takze katastrofa.

Sice pripoustim ze jsem mel ty smutnice a mohly na tom mit take svuj podil.

Takze zustanu pri te vysce se kterou jsem udelal nejvic gramu na kytku coz je vzdalenost 35 cm.

Mam ted 8 kytek kdyby se podarilo alepson 35g na jedne (coz by bylo horsi ne v druhem kole) tak si budu spokojene chrochtat blahem.

Takze takhle.... uz jednou jsem te Bitire s tim zvednutim panelu poslechl a vysledky byly zalostne. jeste ze jsem se kouknul do starych vlaken.
;)

Vis co me opravdu zajima ? Ja mam sklerozu ale proc TY , Bitire si mi tedka nerekl ,ze si me uz jednou s tou vyskou led-panelu od vrcholku radil ???

Bitir
Madicale to nemyslis vazne 😂😂😂. Vudyt sekas chybu za chybou a budes tady postovat jak sem ti poradil spatne ? Kirva podivej se na linciho a na dirtyho jaky maj pesty a kolik delaji.
Ty si normalne fakt nemocnej madicale. Jiny geny , jiny problemy , spoooustu problemu a budes me tady napadat ze sem ti neco nerekl ? Ja si to mam pamatovat ?
To ze ty si lama a neumis pestovat je tvuj problem , tak tady vole nepis jak sem ti poradil az zbednes svetlo a tys misto 50g udelal 7 g. PROBER SE !!!!!!!!
Edit. Jeste jedna vec me zajima. Kdys ty udelal 50g na kytce ? Bavim se o suchym materialu bez stonku.
Anarchom
Nechci nejak radit,ale myslim si,ze par cm toho panelu vic ci min neudela rozdil 42g na kytce,to je absolutni hloupost,ja sice jedu hps,ale pod g/w jsem se asi tri kola nedostal,jasne,taky jsem mel 10 ci 15 g na kytce,ale v lete ,kdy 400w neosviti plochu 120*120cm,za to uprostred jswm mel i 40g......
Tyhle uvahy,coby kdyby,kdybych mel nemel ,pokud sklidim tolik a tolik bude dobre jsou nesmyslne,je to vse vysledkem nekolika ruznych faktoru,urcite v tom svetlo hraje roli,ale taky spousta dalsich veci,genetika,pestitel,medium,hnojeni atd.,kazdy ti pise sve rady a jak to dela ten dotycny,kazdy si to jedeme dle sebe,je nesmysl rict,kvuli tobe jsem sklidil malo....taky ti kytky kvetou cca placnu 60 dni a je na tobe,jestli zkousis menift vzdalenost,jestli ti poradil nekdy treba ve 40 dnu dej to niz ci vys,tak to urcite neni jeho vina,zes mel 7g na kytce......nemyslim to zle,ale kdyz se porad na neco ptas,mas nejakou zpetnou vazbu,ten dotycny ti radi neco,co jemu funguje......
Madical-Strains
Nic takoveho jsem nenapsal ze kvuli tobe Bitire jsem udelal jen 7g v prumeru na kytku.
Jen jsem si vypsal fakta ze svych vlaken a k tomu jsem jeste dodal ze 7 g v prumeru zapricinily pravdepodobne ty smutnice a ne Bitir.

To co sem napsal v prispevku 512 je holy fakt a to si kazdy muze dohledat v tom vlakne druhy indoor. A to ze jsem zvysil ve tretim kole vzdalenost od vrcholku na radu Bitira to je taky fakt . Vysledky uvadim v g pravdivy,


Myslim ze sis to na sebe moc vztahnul, fakt sem to tak nemyslel.
Uprime , mel sem na mysli to ze uz si me jednou radil s tim panelem a vysledky nebyly dobry. Smutnic na tom mely pravdepodobne nevetsi vliv.
Nepsal jsem si to zavinil ty.

Kdyz zadam o radu tak me nikdo dlouho vetsinou neodpovida a kdyz o radu nezadam, jako s tim panelem tak me najednou zacne psat x groweru a kazdy radi uplne neco jineho. Tak jako koho mam poslouchat?
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Bitir
nemocnej, lama ,vole


Uz zase urazis? Nic jineho neumis?


Uz tu na to tady opravdu vyprdnu , dam se jen fotky az na konci.
Uz tu nebudu prezentovat zadny pesty.
Uz me to vazne prestalo bavit se tu furt s neky dohadovat o hloupostech.

Edit:
Je jedno jesli ty nebo nekdo jinej, vzdycky se nekdo najde.

Bitir
Nemusis, ja uz se kntomu vYjadrovat nebudu. Dal sem ti sanci ale chovas se jak vul. Necekam ze to clovek jako ty pochopi.
FrYnK
Madical-Strains

hele....koukni se na ty fotky,, koukni se do srkine a jestli neuvidíš ze stred je jasne presvicenej...tak ses slepej...
ono to na oko vypada ze svetlo je všude...a az sundáš optiku bude ho dokonce po stranách ještě vic,, ale dulezity je v jaky intenzite... v tomhle rozestaveni cipu a bez optiky není mozny... opakuju NENI MOZNNY aby si mel z vysky 35 cm osviceny ROVNOMERNE cely prostor...

Je to dano vyzařovací charakteristikou onech COB a rozmistenim cipu na svetle..... logicky... nejvic svetla je primo pod cipem....a kde je nejvíce cipu ? ve stredu tcyho prostoru... takze kde je nejvic svetla ? uprostřed a proc ti zloutnou kytky uprostřed ?

pokud mas uz svetlo s optikou...je vždy lepsi zvednout ho vys aby si osvetlil plochu co nejrovnomerneji... nez sundavat optiku a dat ho niz....používat svetlo bez optiky totiž nemá smysl pokud nemas každý cip jednotlive a rozmisteny po celem boxu...optika usmernuje svetlo jak na plochu tak i jeho intenzitu...takze pokud mas cipy ve svetle ktery ma konstrukci jako tvoje svetlo nebo moje svetlo kde jsou cipy blizko u sebe v malem svitidle a chces osvětlit rovnomerne nejakou plochu musíš ho dat zakonite vys... jinak dochazi k tomu ze se lajcky receno vyzařovací uhly svetla prekryvaji a scita se intenzita místo toho aby se rozptýlilo do mist kde jeho potřeba..

hlavni je uvědomit si, ze se musí pouzit optika která svetlo rozptyluje do prostoru... mistot toho aby ho koncentrovala...pak totiž dochazi k tomu co se presne deje tobe....

ještě trosku cisel..

COB mají psanej vyzařovací uhel 120° bez optiky... coz ale neznamena ze za timto uhlem uz není zadne svetlo... znaci to jen bod... kde intenzita dosahuje ještě 50% oproti mistu primo pod cipem... ve skutecnosti ma COB vyzařovací uhel téměř 180° ale nad 120°uz intenzita klesa pod 50% az k nule...

při pouziti 90° optiky musí byt svetlo vysoko cca 1/2 sirky boxu tzn 35 cm (70/2) na to aby osvitilo plochu...avšak to neznamena ze ji osviti rovnomerne,, protože jak jsem uz napsal nahore se zvetsujicim se uhlem klesa intenzita svetla...takze ikdyz plochu osvitime... tak na stredu bude 100% a na krajích cca 50% proto je potřeba k vysce svetla propočíst ještě cca dalších 50% z vypoctene hodnoty aby svetlo odrazene od sten boxu pridalo intenzite na streanach a uprostřed intenzita klesla...takze odhadem jsme nekde na 52 cm...jako optimalni vysce...jenze to se bavime jen o sirce boxu.. pokud budeme brat v uvahu delku 1 metr musí byt svetlo ještě vys...a všechno je predpoklad toho ze mame jen jeden zdroj svetla primo uprostred... tim ze je vedle sebe vic cipu a a optiky s ruznym vyzařovacím uhlem atd se cela věc ještě kompikuje a je pak mnohem jednodusi provest mereni nez se tim dal matematicky zabývat...

zaver je asi takovej ze svetlo s optikou bych mel cca 60 cm nad vrskama... svetlo bez optiky bych neprovozoval protože na to není navrzeny....

Pokud by někdo poskytnul tohle konkretni svetlo na mereni tak svoje tvrzeni rad predvedu v praxi...

co se tyka vysky svetla a vynosu... samozrejmne pokud se da svetlo vys muze se stat ze palice budou mensi... ale zase rovnomernejsi po celem boxu...takze ikdyz vynos muze byt trosku nižší kvůli ztratam zpusobenym odrazem a pohlcovanim svetla o steny boxu vždy to bude v radu jednotek procent.....
Madical-Strains
OK.
Jelikoz me napsalo par goweru na kterych mi zalezi a vyjadrili se v tom smyslu ze by byli radi kdybych pokracoval tak dojedu tohle kolo .

Nepreju si prosim aby me nekdo do toho stale kecal tak to prosim respektujte.
Prosim do vlakna uz zadne rady.
Pokud budu nahodou radu potrebovat tak se obratim primo na nekoho komu duveruji.

Dik za pochopeni.
Madical-Strains
Takze...15.den koreneni klonu.

Dnes jsem vyhrabal ze skrine starej levnej polskej termostat po hadovi, zkontoloval jsem jesli jeste funguje a rozhodl jsem se ze preci jen koupim nakonec tu topnou desku u nas v teraristice , byla sice o neco drazsi nez z toho odkazu ale zase jsem nemusel platit zadny postovny.

Konecne jsem mohl vypnout topeni v byte a zmenit osvit klonu z 24/0 na 18/6.
Snad uz se dnes poradne vyspim kdyz mi nebude celou noc svitit u hlavy zarivka.

Uz zbyvaji jen 4 ks klonu ketere jeste neukazaly korinky .
Bohuzel jsou v tom i 3 ks klonu oznacene cislem 4.
Topnou desku jsem umistil pod sklenik na drevenou desku a cidlo termostatu jsem umistil dovnitr k RW ke korinkum. Teplota nastavena na 28C.
Pro kontrolu jsem pridal jeste externi teplomer s cidlem.

Fachci to paradne! Teplota je krasne stala. Pocitam ze by mohly korinky vylezt CoByDup.

At uz korinky do zitrka vylezou ci nikoiv tak zitra zacnu presazovat uz do 1l kvetinacu.
A od presazeni budou mit klony uz jen vhkost z pokoje tedy cca v rozmezi 45-55%.
Finalni kvetinace pro matky budou podle rady Bitira vetsi, tedy 6l.

K pestu...

Rozhodl jsem se ze tento pest necham led-lanel bez rustove optiky a 30 cm nad vrskama tak jak me to poradil vyrobce cipu.

Pristi kolo zkusim prozmenu na kvetu vysku 50 cm, pokud budou palky v tomhle pestu neuspokojive a po cele plose nerovnomerne.
fikus37
Pěkně to frynk napsal, bohužel realita je úplně jiná. Už jsem tady x krát psal (viz cree 3590 a vero 29 generace 6),že měření nemají smysl. Pro příklad uvedu můj x tej pěst kdy světlo co má madi jsem byl nucen dát 20 cm nad kytky v boxu 90 x 90 i když výrobce mi tvrdil, že toto světlo je děláno max na 60x90, ale při sundání optiky jsem parádně osvitil celý prostor a salámy byly po stranách. Uprostřed byl průměr. To samé minulý rok jestli si vzpomínáte jak jste se hádali že podle datashetu výrobce cree jsou nejlepší 3590 a vera nemají takový výkon a ejhle stačii dva pěsty kdy ve stejných podmínkach a se stejnou genetikou a výsledek byl stejný. Jen rozdíl v ceně cree 3590 (45 USD) a vero 29 (33 USD).
Takže abych to uzavřel, nesedte u počítače, ale raději experimentujte v reálu. Tahate tady data od výrobců, a přitom realita je vám na hony vzdálená. Datashet umí přes Google najít a přečíst každý lufos, ale zkušenosti už každý lufos nenazbira.
FrYnK
Presne fikusy....uprostred to bylo presviceny a na stranach meli tak akorat.... tak proc nedat svetlo vys aby meli vsechny tak akorat...a byly vsude pekny salamy...???

Srovnavat 3590 a veto gen6 je nesmysl... 3590 ho jasne drti...ppdle cisel je srovnani objektivni neobjektivni je samotnej srovnavaci pest o kterym ty mluvis....diky tomu ze cree 3590 ma vyssi ucinost nez vero gen6 dokaze se stejnou intenzitou osvitit vetsi plochu.. to snad chapes....pokud se ale obe svetla daji na stejnej prostor vysledek bude podobnej... neni to ale tim ze by vykon svetel byl srovnatelnej ale tim jaka je krivka rychlosti fotosyntezi v zavislosti na intenzite svetla..pri vysokych intenzitach uz rychlost fotosyntezi stoupa velmi pomalu..talze rozdily jsou male... takze ikdyz rozdil svitivosti pri stejnym prikonu bude u tehlech svetel cca 20% ve prospech cree3590 na vynosu to bude v radu procent... pokud by jsme ale prizpusobily 3590 pllochu a zvetsili ji o 20% tak i vynos by byl o tuhle cast vetsi...doufam ze to pochopis...jednoduse..pokud mas dba zdroje svetla a jeden je vykonejsi tak aby oba meli na jednotku plochy stejnou intenzitu svetla musis tomu silnejsomu zvetsit plochu...

Je mi jedno co si myslis ale nic co bych nemel overeny a osobne vyzkouseny v praxi bych tu neprezentoval...

Ps.. kytky uprostred meli horsi palice kvuli presviceni... kytka se pri presviceni zbavuje chrolofylu aby nedoslo k poskozeni... proto listy zloutnou...tim ze maji mene chlorofyl i pomaleji rostou...vseho moc skodi a plati to i u svetla...vzdy je nejakej nejlepsi pomer mezi dvema velicinami.. tady konkretne intenzity svetla konkretne PPFD a rychlosti fotosyntezy... pokud by si mel moznost zmerit si to prisel by si na to ze sviti svetlem z takovyhle vysky je mrhani vykonem...mnohem lepsi je dat svetlo vys a dosahnout rovnomerny sklizne...

Tvrdis tady neco o cem mluvis ze je z praxe... ale mas v praxi zmereny nejaky hodnoty??? Vis kolik je malo a kolik hodne?zmeril sis nekdy intenzitu svetla u palice ktera pro tebe byla idealni aby si mohl pak prizpusobit intenzitu vsem palicim?
fikus37
Frynku, tak tou větou o presviceni si to zabil. Myslel jsem, že něco o pěstování víš, ale začínám mít pocit, že vůbec nechápeš fotosyntezu rostlin. Podle tvé teorie by slunce muselo vše presvitit. Rostlina ať je to konopi nebo rajčata prostě si vezme jen tolik fotonů co potřebuje a zbytek prostě ignoruje. Nebudu se tady opět dohadovat a zasirat vlákno. Prostě ať si madi dá panel teď níž a uvidíš sám ten výsledek.
FrYnK
Rád se nechám poučit.. nejsem botanik a v tomhle ohledu mam urcite mezery... tak prosim povídej... jak to funguje ? Myslim ze takova informace rozhodne thread zasirat nebude...ba naopak ho obohati...

Kazda rostlina ma v podstate takovej svetelenj buffer (zasobnik) svetla...je to evolucni vlastnost diky který si rostlina uklada energii ze svetla aby mohla probihat fotosysnteza i v době kdy je rostlina třeba zastinena... klasickej priklad je třeba zelen která je pod stromama tam kde diky pohybu vetvi stromu je chvilku stin a chvilku slunce...tenhle buffer se nabije a pak rostlina zastavi prijem energie dokud energii nespotrebuje na fotosyntézu a takhle porad dokola....takze ano mas pravdu... rostlina si vezme jen tolik energie kolik potřebuje...ale to o cem se bavime my je intenzita svetla...a ta muze byt tak vysoka ze uz rostline skodi...a rostlina se pak brani tim ze snizuje množství chlorofylu...

to se projevuje tak ze rostliny vidíme zloutnout... ve skutecnosti však dochazi k tomu ze kytka odrazi zpet i část svetelneho spektra kterou by normalne psotrebovala a my ji vidíme pak jako zlutou...protože k zelene barve se odrazi ještě modra a cervena nespotrebovana vlnova delka - laicky receno...

pokud něco vis o svetle tak urcite vis ze predmety mají ve skutecnosti uplne jinou barvu nez my vidíme...my vidíme jen odrazenou část spektra kterou dany předmět neabsorboval..tzn ze kytky jsou ve skutecnosti rekneme cervenomodre - fialove...protože tuhle část spektra vstrebavaji... zelenou barvu odrazeji....tak je to se vsim...

takze tohle je efekt kterymu my rikame presviceni... jen to jen obrana kytek před poskozenim tim ze odrazi nepotrebe svetlo zpet...z cehoz vypliva ze takovy chovani ke kytce je naprosto zbytecny... je to plitvani svetlem a co je nejhorsi zpusobi to diky ztrate chlorofilu i rychlost rustu a tim mensi palice v takových mistech... coz uz bylo nespocetne krat provereno....

Dasli věci je to ze slunce nemá 18 nebo 12 hodin denne konstantni intenzitu roste a zase klesa tim jak putuje slunce po obloze a meni se uhel dopadu..... LEDky ano... proto ikdyz okamzita hodnota u ledek muze byt nižší v dusledku konstantního svitu cely den muze dodat kytce mnohem vic energie a tudíž způsobovat presviceni...

další věci je ze i ledka pustena na urcitej vykon dokaze do nejaky vzdalenosti slunce uplne v pohode prebit... dokaze to i moje LEDka v telefonu byt ze vzdalenosti 5 mm...

Víš jaky jsou hodnoty PPFD slunce ? Víš jaky jsou hodnoty PPFD 20 cm pod čipem do kterýho se pouští 50w ? s optikou nebo bez ?

Můžeš vysvětlit proč teda kytky uprostřed žloutnou ?

Vytáhneš jedinou větu o fotosynteze z celýho prispevku která se ti nelibi a to jejediny co komentujes... jestli ses takovej odbornik jak o sobe tvrdis tak nas tady všechny pouc...muzes prosim postupne odpovedetna vsehny otázky který jsem ti polozil v předchozím a v tomhle prispevku ? klidne do PM

PS: Libi se mi jak ty to všechno vždycky zabijes tim ze ty mas prece leta zkusenosti a jen proto ze to rikša se všichni mají posadit na prdel a verit ti ? tak dej nejaky argumenty.. vysvetli svoje tvrzeni...poud budes mit presvedcivy argumenty klidne uznam ze se pletu...

a ted presne udelas tohle..napises ze to tu nebudes zasirat a ze nemá cen cokoliv vysvětlovat a bla bla jen ty mas pravdu...

dopocrucuju vsem shlidnout hole video https://www.youtube.com/watch?v=W4vXVU3utL0
pan tam moc hezky a chytre mluvi....

je tam jasne ukazany ze intenzita je konstantni... je takova jaka je idealni a jediny co se meni je delka svitu a tmy...

zde ještě obrazky o krivce ppfd vs fotosyntéza.... jasne uvidíš ze vysoka intenzita je plitvani energii...

jako idealni je jevi hodnoty mezi 600-800 ppfd

vsimni si ze třeba mezi 700 a 1400 je rozdil cca 16 % coz za dvojnásobek dodany energie urcite nestoji.... je lepsi dat 700 a zvetsit 2x plochu...

Mozna ze kdyby ses zajimal trosku vic i o teorii byla by i tvoje praxe mnohem lepsi...plácáš tady bludy a povazujes je za svatou pravdu... akorát tim siris nepravdivy a matouci informace...

DrGrinspoon
Pre doplnenie informácie ohľadom potrebnej intenzity svetla prikladám obrázok.
Ide o to, že rastlina za určitých podmienok dokáže bez tzv. efektu presvietenia spracovať až trojnásobok svetelného toku. Je však nutné zvýšiť a udržiavať hladinu co2 (kontrolovaným systémom nie postrekmi minerálnou vodou ako tu niektorí členovia píšu), zároveň je potrebné zvýšiť dávku hnojiva, ktorá by za štandardných okolností rastlinu spálila.
Madical-Strains
Topna deska prekvapive zatim moc nepomohla, korinky u 4 klonu zatim nejsou videt.
Mozna ze tyto klony vubez nezakoreni.

Dnes rano presazeno 15 ks klonu do Biobizz light -mixu 1l kvetinacku s perlitem a trochou kremiciteho pisku. Jelikoz uz nemam jak jim zvysit vlhkost tak uz budou mit jen 45-55% tak jsem alespon kvetinacky proilil zkrz 2 dcl vody.
Tak doufam ze s tou nizsi vlhkosti se nejak vyporadaji.

Zalivka kvetinacku RO, PH-6,5 + Root-Juice 4ml/1l.

V parnicku na topne podlozce mam 4 jeste nezakorenene klony a dva klony co maji venku jen jeden korinek.
Madical-Strains
Dalsi vec , ted jsem si vsiml pri foceni a pri zhasnutem svetla ze ty kvetove cipy me trochu opticky oklamaly .
Domnival jsem se ze ten prostredek v boxu zloutne ale byl to omyl za cez se moc omlouvam,jelikoz tu kvuli tomu vznikla zbytecna pre mezi Frynkem a Fikusem.

Ty kvetove cipy jsou uvnitr rustovych tudiz sviti na prostredek a pri zapnutem svetle to opravdu vypada jako ze kyti zloutnou na prostredku protoze kvetove cipy sviti do zuta oproti rustovym.
Ale zadna z kyticek neni nazloutla. Vse je krasne rovnomerne zelene...Viz foto....

Tak jeste jednou SORRY za tu nechtenou mylnou mystifikaci.
Vypada to ze kyticky skvele prospivaji.

Vyska kyticek se v prumeru pohybuje 68 cm takze musim po pravde konstatovat ze pravdepodobne sundani optiky z rustovych cipu nepomohlo ke zpomaleni rustu do vysky. Ale kdo vi jak by byly vysoke s rustovou optikou.
Aktualni vzdalenost od vrcholku 30 cm, zadne spalene spicky od ledek.
Bitir
Hele , hlavni je si uvedomit fikus. Ze slunko sviti stejnou intenzitou na cely fotbalovy hriste.
To co pises ty ohledne presviceni je hloupost.
Nebo mas pocit ze slunko dela ohnisko na 1m2 a kolem zase stin nebo jak ?
Jak pise frynk. Slunce vychazi a pak zase zajde. Tom se meni jejo intenzita , ale celoplosne.
Nevim co ste si vzloukli do hlavy ze slovo presviceni je nesmysl , jak bys to nazval ty? Prede napodobujem podminky co jsou venku a jednou z napodobenim je rovnomernej osvit ploch bez ohniska ve stredu plochy.
Tak stejne nechapu lidi co jedou hos 20cm od kytek a maji nedosviceny kraje. Zase blbost, kytky pod hos budou jevit deficity a kraje budou ok.
Je to sany prave zvysenou fotosyntezou a jak uz tady kolega vzpominal jentreba zvysit jak hnojiva tak davku co2. Jinak se ti kytka proste a jednoduse spali.
Zed si me presvedcil ze nemas paru o tom co kytka potrebuje.
Jsi clovek co da panel 20cm od palic s tvrzenim ze jeden cip sviti do kraje 45 cm coz je uplne blbost.
Nebudu na tebe tahat mereni a jiny veci kdyz to nechapes.
Ale laicky receno, proc zvysenim panelu nedoprat kytkam v kraji vic svetla aby si jak pises mohla brat co potrebuje , pac kdyz tam svetlo neni tak si ho asi tezko vezme zejo.
Je to jedna debata s tebou uz celej rok a vidim ze nevycouve nikdo z nas.
Tvuj problem vidim v tom ze ja mel stejnej nazor jak ty. Kytky vzdy nejak dokvetou a povazoval sem za zbytecnosti nejaky mereni atd. Rikal sem si ze oko “zkusenyho borce jak sem ja staci “ ale bohuzel nestaci a na rozmisteni cipu sakra zalezi.
Nedivim se zw tbrdis to co tvrdis kdyz si to nevyzkousel.
A i kdyz sinspokoje ek s tom jak to u tebe vali, co tak uznat ze by to mohlo byt jeste lepsi ? Nebo to aspon zkusit ?
Ukaz nejakej thread ? Nejaky porovnani ? Stavel sis svetlo , tak bys ho mohl predstavit a potvrdit tvoje zkusenosti misto toho tlachani.
Pac umprime , moc jsi toho neukazal fikusy.
crazyben
ja bych to tak zbytecne nevidel :D zaznelo spoustu faktu a dalsi se zase muzou vzdelavat.... vsechno spatny je k necemu dobry :)

PS. vidis jak malo staci na punk matkarnicku a to ji mas jeste vymazlenou :D ja mel pul roku jen zarivku povesenou pod stolem, nic vic a taky to slo :D
pospa.m
Z těch fotek je vidět jak se ty krajní už tahají. Ke konci to bude vypadat podobně tragicky jako vypadal pěst tady toho led guru fikus37. Možná by sis měl vzít příklad spíše z úspěšnějších pěstitelů a lidí, kteří opravdu vědí o čem mluví. Peace, přeji aby Ti to rostlo do krásy!
crazyben
ten pěst nebyl tragickej... jen si myslim ze byl trochu tendencni a uz odpocatku nahraval ledkam

LED bez optiky pěkně namířená kam je třeba... ale HPS s hobby stinitkem a bez sten, takze se mu ztraci spousta svetla co by mohl usmernit zpet na kytky (rozhodne x krat vic nez v pripade toho led panelu). Taky to tak vypadalo... pod hps se tahaly primo k vybojce. To je poznat i z tech malo fotek co tam sou... spatna prace ze svetlem, na to ze to mel bejt srovnavaci test. Jinak ale peknej grow.

A uz to tu zas Madimu zasirame :( sorry
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od pospa.m
Z těch fotek je vidět jak se ty krajní už tahají. Ke konci to bude vypadat podobně tragicky jako vypadal pěst tady toho led guru fikus37. Možná by sis měl vzít příklad spíše z úspěšnějších pěstitelů a lidí, kteří opravdu vědí o čem mluví. Peace, přeji aby Ti to rostlo do krásy!


Prave ze bohuzel nejvice rostou uprostred.
Protoze uz je nechci lamat tak pri kazde zalivce kyti premistuju z prostredka ke krajum , takze se zda ze u kraju jim zchazi svetlo a natahuji se za svetlem.
To je ale omyl ! Kytku ke kraji premistim az kdyz pecuhuje okoli.
Madical-Strains
Tak jsem na zkousku a hlavne ze zvedavosti ale take abych ukazal dobrou vuli a dokazal ze nejsem az takovy ignorant , vratil optiku na rustove cipy a zvedl jsem panel dle vasi rady na 70 cm a osvitilo me to presne 4 prostredni kvetinace + sotva pulku krajnich kvetinacu.
Musel jsem panel zvednout na 89 cm aby to jakz takz osvitilo cely protor kytek i v okrajich. a panel byl az uplne natesno u stropu.
Kam bych jako jeste zvedal ten led-panel az by kytky jeste povyrostou o dalsich 10-20 cm?
Zarostlou plochu mam presne 100x 86 cm. A vyska kytek je 73 cm bez kvetinacu.

Je to proste neproveditelne, osvetlit ze 70 cm- 8 ks 11l kvetinacu i s okraji kytek tak aby byly osvicene palice i na krajich. Pokud to Linchi dokazal tak bud nema tak roztahane kytky po tak velke plose nebo je proste kouzelnik, nebo ma jen jiny ,mozna lepe reseny led-panel.
Predni a zadni rada kvetinacu musi byt uz od sebe 20 cm protoze je to huste krovi a k sobe bliz to dat vazne nejde.

Takze rustove cocky jsem musel opet sundat aby byly osviceny i kraje a panel jsem snizil na 35 cm.

Pokud bych to mel tak jak radite vy tak bych krajni kvetinace mel osvicene jen do poloviny a krajni paldy bych mel v absolutni temnote.
Tohle je proste fakt.
FrYnK
Psal jsem ze pri 70 cm to bude kolem 60cm pri 100 to odpovida +- tomu co si napsal.. ledkovy svetla s cockama se davaji bezne i metr vysoko....nebudu tady dal rozebirat konstrukci tohodle svetla. Pouzity optiky atd... kazdej kdo ma trosku rozumu si udelal obrazek sam... ty Medicale si to dej jak vysoko chces....
Madical-Strains
.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od FrYnK
Psal jsem ze pri 70 cm to bude kolem 60cm pri 100 to odpovida +- tomu co si napsal.. ledkovy svetla s cockama se davaji bezne i metr vysoko....nebudu tady dal rozebirat konstrukci tohodle svetla. Pouzity optiky atd... kazdej kdo ma trosku rozumu si udelal obrazek sam... ty Medicale si to dej jak vysoko chces....



Neber to vubec ve zlem, neni to psane v zadnem pripade tak abych te nejak urazil ale je to diskuze.

Ja bych vazne chtel ukazat ze trochu toho rozumu mam, tak podle tebe bych mel vyriznout strop boxu aby bylo mozne jeste udrzovat vzdalenost 100 cm a bylo kam dal zvedat panel ?
Uvedom si prosim , ze je to dnes terve 10 den 12/12, takze to jeste nejaky cas urcite poroste.

Pred tim me tu vsichni v cetne tebe presvedcujete abych zvednul panel vys a vratil optiku na rustove cipy a ted kdyz to teda udelam , kdyz vas teda poslechnu a snazim se naplnit vasi teorii do praxe a pri tom se nahodou zjisti ze nakonec to ani neni vubec technicky mozne, tak z cista jasna najednou uz dal na zvednuti panelu netrvas ?
A pises ..."Medicale dej si to jak vysoko chces...."
Neni to proto, ze to co si doporucoval neni v mem pripade tak dobry napad jak si se puvodne domnival ?
Nebo mas teda pro me nejake reseni co dal , pokud bych panel mel zvednout?
Nebo teda uz na tom tak netrvas.

Proste ten panel nejde tak zvednout jak si radil puvodne.
FrYnK
Je videt ze ten panel neni zrovna dobre poskladanej..a nejsou pouzity vhodny optiky..tot asi vse.. jak to udelas je uz na tobe...rozhodne bych ale svetlo nedaval 20 cm nad kytky... asi bych v tom pripade sundal vsechny optiky a dal svetlo cca 50 cm nad kytky...
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od FrYnK
Je videt ze ten panel neni zrovna dobre poskladanej..a nejsou pouzity vhodny optiky..tot asi vse.. jak to udelas je uz na tobe...rozhodne bych ale svetlo nedaval 20 cm nad kytky... asi bych v tom pripade sundal vsechny optiky a dal svetlo cca 50 cm nad kytky...


Ted si me o minutu predbehl, zrovna sem se te na to chtel zeptat, co by se stalo kdybych sundal teda veskerou optiku a dal to niz.
Proc zrovna 50 cm bez optiky?
Proc ne alespon 30 cm? Vzdyt to ztrati silu...?
Ptam se protoze je to uz odlisna situace nez jakou jsme resili.
Potrebuji to mit tak aby to bylo opravdu co nejefektivnejsi v danych moznostech.

Jeste posledni vec , proc nenechat optiku na cipech na kvet a sundat jen na rust?
Je to skutecne horsi varianta nez sundat cocky ze vsech cipu?
Mam tam zatim stale porost obdelnik a svetlo je taky obdelnik a ne ctverec.

A proc? Potrebuji pokut to jde oduvodneni.
Dekuju
FrYnK
Uz jsem k tomu rekl dost.. je to porad dokola. Vsechno na co se ptas uz jsem vysvetlil...

Je videt ze pokud to neuvidis na zivo tak proste nepochopis a neuveris tomu co rikam...

Budu muset asi udelat nejaky nazorny video
fikus37
Pospa, a ty si zase kdo? Další frynkuv Nick?
Musel jsem to smazat, abych nedostal ban. Frynku měl by sis otevřít velkoobchod,na hubě ti to jde. Ta tvoje čísla jsou pěkné, ale nikdy jsi pod tím světlem nejel, tak jak můžeš radit? Děláš se sebe borce a tady ti kluci co nikdy nejeli pod tím světlem ti to žere. Já už takových borců jak jsi ty zažil ranec.
Proč pořád radite a nikdy jste pod tím světlem nejeli. To tady je jak u blbcu. Končím tady, protože mám nervy na takové tupce a nechci dostat ban. Madi, když budeš něco potřebovat, tak mi napiš pm, protože tady je každý led specialista s velkou historii.
Bitir
Prvni poskok se hlasi
Jak muzes tvrdit ze ledidel ma lepsi svetlo kdyz nemas to frynkovo. Tak jak osocujes jeho , tak se zrovna protirecis tim ze obhajujes ledideal.
Kdyby ti to nevadilo tak ja pod tim svetlem jedu myslim uz rok a pul ci tak nejak.
Je to v podstate to stejny jen mam po okraji dalsi 4 cipy. A pouziju slovo co nemas rad. Mam presvicenej stred jakonprase a po krajich mi to nedela hezky palice. 4x sem pod tim jel a 4 x sem mel po stranach jiny palice jak v prostred.
A vubec , nejlepsi svetlo mam ja :D
fikus37
Jo, první ryba od frynka. Bitir ty tady pořád píšeš že má frynk nejlepší světlo, tak proč bych já nemohl napsat, svůj názor.
Světlo od frynka jsem neměl a ani nevidím důvod proč bych si ho měl kupovat, když mám doma to nejlepší. Já nikdy presviceni střed neměl a tady co jsou uveřejněny pěsty, tak taky ne.
Podle frynka ho musíš dát na střechu a potom uvidíš jaký si borec. Sory madi, omlouvám se za že ti to tady zasiram a můžu poprosit admina o smazání.
Spadne vám huba jak madical dojede toto kolo a pak se zase budete vymlouvat.
Presviceni - to musím říct klukům u nás v hospodě, to bude záchvat.
FrYnK
Fikusy nedostal jsem od tebe odpoved na jedinou z mych otazek...proc?

Nemusim to svetlo mit abych pochopil a videl jak funguje...stavim svetla.. vim moc dobre co a jak funguje.. zkousel jsem x rozestaveni cipu...
Vystupuju ztady jenom pid jednim nickem.. nemam potrebu se skryvat za jiny..
Cim ze sebe delam borce? Tim ze se snazim vysvetlit principy osvetleni?

Zacina mi te byt lito. Nejdriv to jen vypadalo ze neumis uznat nazor jinych, ale bohuzel je to jeste horsi.. protoze ty to co meles rikas vazne...

Nechapu kde porad beres tu jistotu ze ses ten nejlepsi led grow pestitel of the universe a ze nikdo kdo tu neprezentuje muze mit vic zkusenosti i lepsi vysledky nez ty

Debata s tebou je o nicem.. neumis odpovedet na jedinou otazku.. jen se chytnes vzdycky nejaky hovadiny a tu v zachvatu vzteku vypustits do sveta...

fikus37
Frynku, já ty tvoje bláboly nečtu, protože se neztotoznuji s tvými názory. Ano myslím si, že za ty roky pod led jsem pěstitel university. Za to ty jsi výrobce, který potřebuje prodat svůj výrobek a podle mých zkušeností píšeš úplně jak výrobce světel mazar. Prostě ti nevěřím, protože moje praxe ukazuje něco jiného než tvoje čísla.
Toto vlákno je od madiho a nebudu mu to tady zasirat.
Už před rokem jste se do mě navázeli a teď to pokračuje. Uvidíte jaké madi bude mít výsledek a potom můžete mluvit. Já vím jak to pod tím světlem roste a zkoušel jsem různé výšky.
Už nebudu reagovat na tvoje příspěvky a prosím abys nereagoval na moje. Díky
PS :Bitir, ty jsi před rokem psal že jsi nováček a už presvicujes. Je to vaše věc presvicujte si tady naivní kluky, ale já vám na to neskončím. Amen:busted: :guitarist
Madical-Strains
Ja sem vas slusne zadal abyste se tady furt nehadali.
Ja bych rad dojel tohle vlakno v klidu aniz by do toho nekdo kecal a stale se tu o necem prel nebo se vzajeme napadal a urazel.

Nechci vas davat na ignore list tak to prosim respektujte !
FrYnK
Fikusy pujc mi to svetlo na jeden den nebo se domluv s Ledidealem at mi jedno pujci na testovani kdyz tak hrde prohlasujes ze je to nejlepsi svetlo... jestli to tak je a ja se pletu uznam ze jsem lempl co si myslel ze tomu rozumi a omluvim se tobe i Ledidealu...

Tvl ja si ho snad koupim....

Tvl ted si dobre zabil ty UNIVERZITO :D :D

Edit... ja jen prezentoval svoje poznatky a zkusenosti. Nechtel jsem se o nicem hadat. Podal jsem argumenty tak nejlip jak jsem doved... kazdej at si z toho vezme co chce...pristi vec kterou tu zverejnim bude test lediadel svetla.. tak zdar hosi...
fikus37
Frynk, já jsem nenapsal že jsi lempl, ale že mám jiný názor. Realita a čísla jsou kurevsky rozdíl. Ty jsi teoretik a já praktik. Každý je nějaký. Ať se ti daří. Uvidíš sám jaké bude mít madical palice (takove ještě svět neviděl).:goldcup:
Madical-Strains
Dobre , o neco jsem vas prosil , ale vy na me prani proste serete , je vam to uplne jedno , nerespektujete nikoho a nic.
Neberte to vubec osobne ale chci tu mit vazne uz svatej klid.
Klidne me za to dejte negativni karmu , je mi to fuk .
Kazdeho kdo se tu s nekym hadal jsem proste zablokoval aby nemohl uz v tonhle hadani a ponizovani pokracovat, vcetne pochybnych Nicku .
Omlouvam se za to ale jinak to uz fakt neslo kdyz nerespektujete o co vas zadam.

Normalni , nehadavi groweri mohou samozrejme pokud chteji ,normalne prispivat.

Peace.
Madical-Strains
11.den 12/12

Dnes zalivka BDS -2ml grow ,2ml bloom, 1ml top-max.
Uz maji plne hotovy cca 1cm nakvet a zacinaji se formovat pomalu do malych palicek.
V boxu je naprosto vse v poradku a zatim to bezi presne podle mych predstav.

Dalsi jeden zakoreneny klon.
Zbyvaji uz jen 3 klony , vsechny oznacene cislem 4 vubec nechteji zakorenit , predpokladam ze i kdyby behem tydne preci je zakorenily tak by asi nebylo zrovna idealni je zaradit do selekce pro jejich spatne a pomale zakorenovani.
Tak to vypada ze pravdepodobne prijdu o ctyrku.

Presazenym klonum se zatim vice mene dari celkem dobre , vypada to ze nizkou vlhkost snaseji v pohode. Par jich ma lehce zlutsi listy ale verim ze jakmile se dostanou ze stresu z presazeni a zacnou brat z hliny ziviny ,rozjedou se naplno.

Matkarna dorazi po Novem Roce.
crazyn
Ten střed je nějaký přesvícený :-D :-D Promin , musel jsem si rypnout na to divadlo viz. nahoře :D Mě se to líbí , každá zkušenost je dobrá.. kde si čerpal návod jak klonovat?
Madical-Strains
Crazyn - Ja vim, sranda musi bejt !
Jo ,to je pravda , zda se ze na tom stredu zloutnou listy z jakoby z "presviceni" .
Ale pravda je ze to vazne neni presviceny, to jen to zlute svetlo z kvetovych cipu (uprostred) ma zlutou barvu a jen to tak oparavdu vypada .
Ale koukni se na fotky z prispevku v 527 na str. 33.
Tam je to nafoceno bez ledek , jen pri dennim svetle.
Vsichni vcetene me jsme se taky domnivali ze me zloutnou stredy ale je to jen zluta barva kvetovych cipu.

O klonovani jsem si precetl a pak i rady od ruznych zdejsich groweru.

Kyti jsou krasne soumerne zelene a maji vsude kvalitni vice jak centimetrovy nakvet a to uz v 11.dnu. ;)
Zatim jde vse az nejak podezrele dobre. ;)
Madical-Strains
Jelikoz tu zitra uz nebudu a jedu za mamkou na Chatu a vraim se az 26.12....tak...


STASTNE A VESELE VANOCE
A V NOVEM ROCE
MNOHO STESTI , ZDRAVI
OSOBNICH , PRACOVNICH ALE I HLAVNE PESTITELSKYCH USPECHU !!!

VAM VSEM PREJE MADI.
kanapee
Ahoj , Šťatný a Veselý vánoce i tobě ;)
pročíst se tímto vláknem chce trochu víc času, ale stojí to za to :chef: :D
drž se, budu dál sledovat:)
Madical-Strains
15.DEN -12/12 ;)



































Klony ;)
Madical-Strains
Vcera odpoledne presazeny posledni zakorenene klony do Light-mixu s Root-Juice 4ml/1l.

A Takto vypada provizorni klonarna ted.

Dva uplne posledni zakoreneny klony i kdyz uz sice mely korinky tak jsem je vyradil jelikoz by se mi jednak nevesly pod stul a stejne zakoreneni trvalo u nich nejdele.
Ale mam uplne od vsech kytek klony , coz jsem ani necekal.
Zakorenilo vsech 100% , 21 klonu , coz jsem uz vubec neocekaval.
Madical-Strains
Prisly me k Jezisku dalsi regular seminka.
Tentokrat jsem si to dovolil pojmenovat sam... ( CNN ) Cal-No-Name jelikoz me ohledne teto odrudy tentokrat nenapsal absolutne vubec nic . Zadny puvod.
Jen to , ze je to udajne taky nejaky pro ne velmi vzacny strain.
Ze by ten prapuvodni Skunk? O ten sem ho prave nejvice zadal ;)
ale uprime pochybyju ze by me ten zrovna poslal.

Takze na jare zasadim u kamose na zahrade v blizkosti hnoje tuhle odrudu.
Tech 5 seminek BDS co me zbylo sazet nebudu ,mohly by to byt sami samci.
Skoda ze kamos nechce dovolit na zahradce vice jak 5 kyticek.
50% urody bude samozrejme moje .

Otazka pak bude jak to budu autobusem prevazet aby to nebylo citit po celem autobuse.

Nektera seminka jsou krasne zihana , pripada mi to ze to jsou dve ruzne odrudy , kdyz ty seminka vypadaji jinak ? Seminka jsou o neco malo vetsi nez byly ty BDS a presne pulka jich je zihana a pulka jednobarevna.
Ptal sem se ho na to ale jeste me bohuzel na to neodpovedel.

EDIT:

Za chvili bude ta matkarna co pro me vyrabi jeden zdejsi clen, vazne mala. ;)
Madical-Strains
Dnes 17 den 12/12 posledni brutalni odvetveni zaprcatelych vetvicek a castecne odlisteni.

Aktualizace koncem tretiho tydne.
Madical-Strains
Klony- 11 den v hline.
Madical-Strains
.
Madical-Strains
Maly update pro porovnani s mym druhym indoorem .

Aktualne- 19. Den 12/12 -BDS
3x foto
3.kolo s Cob-led panelem.



















=========================================================

Muj druhy indoor- 24.den kvetu -Super-Skunk
2x foto
Cob-led panel uplne novy-1.kolo pod led.
Madical-Strains
Aktualni detaily kvetu.....

Je sice pravda ze kvety docela bobtnaji ale
salamy, no , nevim , nevim......
Kvitka se mi zdaji tentokrat jakoby dost daleko od sebe , jak to stale jeste rychle roste , tak moc nepocitam s tim ze se skutecne kvety spoji v jednu masu.
I kdyz teoreticky snad maji jeste dostatek casu aby se tak stalo.

Krmeni - Jelikoz bylo par spodnich listu lehce nazloutlych pridal jsem trochu dusiku.
Beru v potaz informace o odrude ze v kvetu potrebuje vice krmit a take to ze u led to vice papa.
Bio-grow 4ml/1l , Bio-bloom 2ml ,Top-max 2ml/1l

Pristi zalivku chci pridat jeste o 1ml Bio-bloom navic na litr vody.

Dnes posledni postrik Phytaminem v kvetu 4ml/1l
Bart325
Krása plný je to parádně ten prostor😁
fikus37
Na 19 den květu, to máš tak akorát. Škoda, že nevíš jak vypadá finální květ (třeba pod šesti kouli) a dobu zrání.
odo
Skůr by som pridal ten bloom 3ml/l
Je to asi viac sativa, takže to bude dosť papať, grow má vačší vplyv na formovanie kvetov. Nie si ani v polovici, skůr tak v tretine kvetu, takže kľud. Zrovnávanie různych genetík nemá absolútne zmysel. Okrem toho budeš mať rozdiel ešte aj v jednotlivých rastlinách, lebo ideš zo semien, takže tá homogenita bude pravdepodobne tiež rozdielna.
Myslím, že to je paráda. Stráž si škodcov!
j0hNy:h0ll4nD
citace:

Otazka pak bude jak to budu autobusem prevazet aby to nebylo citit po celem autobuse.


klasicka plastova buxna od proteinu, do ,,2.25kg" buxny nacpes neco kolem 500g suchyho

bez znamky zapachu

https://www.google.cz/search?safe=o...KHU0IA0cQhyYIJw:busted:
Kazo
Existují šedé plastové neprůhledné pytle, které pak zatavíš žehličkou na vlasy a zápach je pryč. Dá se koupit v GS
Madical-Strains
Diky kluci .

Bart325- Dik za pochvalu. I Odovi, to vzdy potesi !


Fikus- Pod 600w to opravdu nevim jak ten kvet vypada.
Ale dobu zrani me samozrejme rekl. 55-65 dni.
Na Thc to mam zkosit presne v 55 dnu a pokud to budu chtit spis na spanek apod tak 65.den. Budu ale stejne sledovat trichomy microskopem az to pojedu z klonu tak si presny cas sklizne zapisu do deniku.

Odo- Fakt ty listy opravdu vypadaji jako sativa, uzke dlouhe.
Ale fakt je ze je to z vetsi casti indica a jen z nepatrne sativa.
Pridam ted i ten bloom 1ml. Mam instrukce ze s Biobizzem mam davat v kvetu vse o 1ml vic nez maji v tabulkach.

J0hNy:h0ll4nD, Kazo - dik za tip, zatim je to jeste daleko. Doufam ze to do te doby zas nezapomenu jak je mym zvykem.
Madical-Strains
JO A MALEM BYCH ZAPOMEL....


VSE NEJLEPSI DO NOVEHO ROKU !!!
HLAVNE TO ZDRAVI TO SI CLOVEK PROSTE NEKOUPI.
kanapee
I tobě Madicale ;) ať se daří a už jen kvete :flower:
grcamfarby
dnes si clovek uz i to zdravi koupi :)
Madical-Strains
Takze klony...

Klony rostou bouhuzel az moc rychle , nevim jak je udrzim jeste 7 tydnu po tim stolem, uz tam neni zadne misto co do hloubky stolu. Ty vetsi prekryvaji ty mensi ktere se pak nedostanou ke svetlu. Zkusil jsem je ted trochu prohazet aby se i k tem mensim dostalo svetlo.
Uvazoval jsem je dat az na zem kde bych je mohl dal vice od sebe ale zase mam trochu obavy ze se zacnou moc tahnout za svetlem a budou tenke a patra budou moc daleko od sebe.

Zalevany byly zatim jen jednou pri presazeni (cca 15 dni) substrat je neuveritelne stale trochu vlhky. Zatim bez hnojeni , pouze Root-Juice a Light-mix Biobizz.
Madical-Strains
22. DEN 12/12, zacina 4.tyden kvetu.
Foceno bez led-osvetleni , vyjma treti fotky v poradi.

Vzdalenost svetelneho zdroje od vrcholku je mezi 30-40 cm.
Vlhkost bez zvlhcovacky se pohybuje mezi 55-70%.
Pres noc pri zavrenem okne to vyskoci na 70% coz je dost, rano vyvetram a snizi se.
Teplota u vrcholku 24.C , pri tme 18.-20.C.
Aktualni vyska rostlin je 80-90 cm, nejvyssi kytka 103 cm-dnes jsem tu jednu nejvice vycnivajici vetev pomoci dratu ohnul aby se nespalila, bohuzel se mi zlomila ale myslim ze to vetev v pohode prezije.
EC- u organiky nemerim.
Aktualni PH vytoku - Je 6,5.
Aktualni hnojeni- Bio-grow-4ml/1l, Bio-bloom-3ml/1l, Top-max-2,5.ml/1l.
Zalivka s hnojenim obden.

Zacatkem 5.tydnu kvetu mam v umyslu zvysit Bio-bloom na 4ml/1l a Top-max na 3 ml.
Palicky jsou zatim malinkate nez abych k nim daval pri foceni nejakou merku..
fikus37
Máš to parádní. Pokud ti to tak pojede dal, tak tam bude ranec. To jsem pak zvědav, co tomu řeknou ti lufosi co tě osocovali.
riskmc
Mas to krásný a do predu říkám ze genetická z USA je o mnohem ve predu než ti evropští jedinci jen tak dal mas se na co tesit
blazini
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Takze klony...

Klony rostou bouhuzel az moc rychle , nevim jak je udrzim jeste 7 tydnu po tim stolem, uz tam neni zadne misto co do hloubky stolu. Ty vetsi prekryvaji ty mensi ktere se pak nedostanou ke svetlu. Zkusil jsem je ted trochu prohazet aby se i k tem mensim dostalo svetlo.
Uvazoval jsem je dat az na zem kde bych je mohl dal vice od sebe ale zase mam trochu obavy ze se zacnou moc tahnout za svetlem a budou tenke a patra budou moc daleko od sebe.

Odstrihni znich na rovnaku vysku vsetky.
Madical-Strains
Fikus- No ja se obavam ze se strainem se stredni vyteznosti asi ranec moc neudelam.
No uvidime jak to pujde dal. Kez bys mel pravdu.

Riskmc- No, kez bys mel pravdu.

Blazini- Vcera jsem klony uz fiknul nad tretim patrem.
Madical-Strains
Zastipnute klony
Madical-Strains
25.DEN 12/12

Foceno na svetle , priblizne velikost zapalovace.
Madical-Strains
Foceno po tme s bleskem.
Celkove mam dojem , zatim slabota , bobtna to dost pomalu.
borecshot
Na to že nevíš původ tak ti to docela jde jen tak dál
Madical-Strains
O tomhle vim ze je to neco skunkovityho. .
Dnes jsem to prave ukazoval Michaelovi pres cameru a moc me teda nepochvalil.
On je ted v 31 dnu 12/12 a ten ma paldy jako prase , snad pul metru dlouhy , nedokazu odhadnout ale vypadalo to jako ruka silny ale on ma samozrejme trochu silnejsi svetla.
Tak na me trochu padla skepse kdyz jsem videl jeho vysledky ;)
Docela jsem se stydel pred nim.
Je mi jasny ze neumuzu srovnavat 240W s 1400W ale radsi mi to nemel ukazovat , sebralo mi to naladu kdyz vidim ten rozdil.
fikus37
Nevím co na to říct. V 30 dnů květu i kdybys na to svítilo slunce, tak nikdy nebudeš mít půl metrové palice. Je to naprostý nesmysl. Pokud by jsi dal do svého boxu 1400 watt (je to spatne přirovnání protože 1400 watt hps a 1400 watt vero má jinou účinnost), tak budeš mít ty samé palice co máš teď. Světlo tvoří jen 30% pěstu a rostlina si vezme jen co potřebuje.
Madi, trochu musíš ještě postudovat.
Počkej si na konec a potom udělej závěr.
Madical-Strains
Fikusi na mou dusi ze to tak opravdu vypadalo, on ale nema kytky v boxu ma je v hale a ma odhadem 2m vysoky kytky, jo a nema HPS ale Cob-Led Cree , nebo tak nejak. Prave se me ptal co v tom mam ja za cipy.

Jasne ze si budu muset na ten zaver pockat , urychlyt to nejde.
:)
fikus37
Když budeš kytku držet na růstu 3 měsíce, tak to je jiná. Jenže si pak spocitej účet za elektřinu. 18 hodin x 1400 watt x 90 dní.
To nemůžeš vůbec srovnávat. Moji kámoši mají cree 3590 v binu DD a jeli jsme před dvěma roky srovnavacku s verem 6.generace. Při stejných genech a stejných podmínkách jsme měli ty samé výsledky.
Určitě nepalil 1400 watt na prostor 90x70 co máš ty. Když jsem jel kdysi hps tak v boxu 120x120 jsem měl 600 w a pak 1000 watt a výsledek byl stejný. Hodně lidí si myslí, že když do boxů 120x120 nacpou 1000 w hps, že budou mít palice jaké svět neviděl.
Větší wataz = větší prostor. Je to poměr Lux na m2. Takže nemá cenu dávat do malých boxů velké wattaze.
Madical-Strains
Jo, mas pravdu, on to nema 1400w na jednu kytku ale myslim ze pod tim panelem ma tak 3-4 2.m kytky.,cca 4m ctv.


Takze dnes jsem dle rady Michaela vynechal hnojiva a zacinam kazdou treti zalivku davat nesirenou melasu az do flushe.
3 kavove lzicky na 5 litru RO a pak srovnam ph odstatou kohoutkovou aby mely pPH 6,5.to je presne to co kyticky Melasy snesou.
Proc Melasu???
1.- Udajne hraje nemalou roli pri nfukovani palic. ( mnoho zastancu ale i odpurcu)
2.-Potrava pro uzitecne bakterie
3.-Vyborne prostredi pro mnozeni bakterii.
4.-Macro i microziviny
5.-Odsolujue neutralizuje substrat od prebytecnych hnojiv.
Pítr90
Opět, zase, pořád dokola..... Proč se snažíš si to stěžovat? Proč nezůstaneš u odzkoušených hnojiv/postupů? Proč kašleš na Biobizz? Upřímně- o melase vín prd, ale laický rozum mi říká, že bude asi potřebovat k rozložení a vstřebání víc jak cca 40 dní co ještě pokveteš. Uvidíme, třeba to zas posereš, ale aspoň poučíš ostatní - taky dobrý,ne 😉
fikus37
Souhlasím s Pitrem. Proč tam cpes nějakou melasu? Odjet si alespoň jedno kolo jednoduše.
Pořád si to ztěžujes sám. Škoda už to vypadalo, že toto kolo dojedeš úspěšně.
Madical-Strains
Ja doufam dojedu tohle kolo uspesne !

Tak za prvy , potreti v tomhle vlakne uvadim ze mam od Michaela Grow-plan ktery sem mu slibl dodrzovat !!!
Dal me semena urcite odrudy o ktere vi vic nez my vsichni dohromady a vi co ta odruda potrebuje , kolik zere a co se ji libi.

Az pojedu svoje klony tak si to budu ridit jak chci sam ale ted pravdepodobne ocekava ze dam tem kytkam to co mi radi on. Pokud bude vse ok, budu se dal ridit jeho grow-planem.

Kazdopadne se ukaze jesli Melasa udelala kytkam dobre nebo spatne.

Krome toho i Biobizz je plny melasy a s Biobizzem stale pokracuji, 2x zalivka krmeni pro rostliny s Biobizzem, 1x zalivka krmeni Malasou pro organismy v pude.

Jinak Pitre
zde mas kompletne vycerpavajici informace o Melase.
I to , jak rychle se vstrebava.

https://www.420magazine.com/forums/...our-plants.html

Ja mam od nej slibena dalsi semena a slibil me na jare dokonce ten prapuvodni skunk, takze se jen ridim heslem koho chleba jis toho pisen zpivej.
Krome toho to neni zadny zacatecnik a kdyz rekne dej tam ob dve zalivky Melasu tak vi proc to rika, sam to takto dela a usuzuju z toho ze smi dodavat susinu do lekaren tak to bude mit asi nejaky duvod protoze neberou susinu do lekaren v Californii od kazdeho.

Krome toho on ma zajem na tom abych tohle kolo dojel co nejlepe.
Bitir
Melasou samozrejme nic neuskodi a bezne se pridava do zalivky “ci se plne nahrazuje” hnojivama od druhe poloviny kvetu.
Urychluje proces v pude a ma i nejaky ty stopovy prvky.
Nehlede na to ze se ji zivi mikroorganismy , proto se taky pridava do bio hnojiv.
Ale neni radno to prehanet , pokud se ti moc rozmnozi milroorganismy , tak si zadelavas na pruseru.
Kazdopadne od druhy poloviny kvetu pusobi svym zpusobem jako “ flush “ pro kytku.
J bych sni zacal az nekdy kolem 30 az 35 dne. Zalezi na odrude.
Madical-Strains
Jo, zapomel jsem napsat k tem seminkum co me prily o Vanocih, i kdyz polovina vypada odlisne, tak je to pry jen jedna odruda.

Ano, presne tak, Melasa neni zadny experiment, je to proverena a bezpecna vec.
Melasa by se mela pridavat cca tyden az dva pred zacatkem expoze nafukovani dane odrudy. U tehle odrudy se zacinaji nafukovat paldy zacatkem druheho mesice a nejvice v patem-sestem tydnu kvetu. Mel sem dat poprve pred koncem prvniho mesice aby se poradne nakoplo nafukovani.

S tim davkovanim...Melasa snizuje PH a pokud se zredi tak aby PH nekleslo pod 6 ,samozrejme nejlepe 6,5 je idealni tak to je ta spravna davka pro kyticky.
Pri predavkovani mohou vnikat problemy jako zablokovani prijmu zivin na to me upozornil, proto je dulezite srovnat PH. Zalezi pry hodne na vode ktera se pridava do zalivky.

Udajne , kdyz se pridava Melasa do kazde zalivky spolu s hnojivy tak pusobi trochu odlisne nez kdyz se pridava cista treba bez Biobizzu .
Cista melasa by se nemela cpridavat casteji jak jednou tydne!

Melasa se muze pridavat i v rustu.
fikus37
S melasou nemám žádné zkušenosti, tak vůbec nevím o.c.go.
Jen mě překvapuje, proč tady chodíš pro rady, když máš takového borce s Kalifornie.
Budu sledovat, ale nebudu už přispívat. Nemám co bych nabídl.Borci s Kalifornie toho budou vědět víc.
Uvidíme co vyleze s te melasy. Jsem zvědav.
jasse
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

Udajne , kdyz se pridava Melasa do kazde zalivky spolu s hnojivy tak pusobi trochu odlisne nez kdyz se pridava cista treba bez Biobizzu .


To mně zajimá, moh by ses o tom rozepsat trochu víc.
Díky.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Jen mě překvapuje, proč tady chodíš pro rady, když máš takového borce s Kalifornie.
Budu sledovat, ale nebudu už přispívat. Nemám co bych nabídl.Borci s Kalifornie toho budou vědět víc.
Uvidíme co vyleze s te melasy. Jsem zvědav.

Přesně. Teď mi mluvíš z duše 😉
Madical-Strains
Fikusi- Je to uplne jednoduchy.

1.- Nechci ho obtezovat s uplne kazdym problemem na ktery mohu dostat uspokojivou odpoved i tady na Groweru , vzdyt je tu spoustu zkusenych groweru.
Jedu podle jeho grow-planu od presazeni z kokosu do Biobizzu a od rozebrani korenoveho balu.
Uplne vsechny problemy s nim neresim ani nechci resit , duvod je snad lehce pochopitelny.

2.-Dalsi fakt je ze Michael ma Skype standartne vypnutej a zapina ho cca 1 az 3x do mesice takze okamzitou odpoved bych dostal jen malokdy a kdyz mam problem tak nemohu cekat na jeho odpoved s vedomim ze me odpovi az kdyz uz bude pozde.

3.-Dalsi duvod je ze vic hlav ,vic nazoru na vec a lepe pak mohu vyhodnotit co z toho pouzit.

Edit: Fikusi a Pitre, vy se neridite doporucenim matkare od ktereho mate treba klony a ktery tu danou odrudu zna lepe nez kdokoliv jiny, kdyz tu odrudu jedete sami uplne poprve?

Ale jesli se citite byti nejak dotceni z toho ze jsem si dovolil pouzit jeho grow-plan neboli radu vseobecnou jak pestovat v souvislosti s jeho genetikou tak mi to je opravdu lito, to nebylo mym zamerem. Jsem rad za kazdou radu at uz je od kohokoliv zkuseneho.

Jasse- Pokud to ma castecna znalost anglictiny dovolila a pokud jsem to i spravne pochopil ....

1.-Tak pokud se pridava Melasa spolu s hnojivem tak ma za cil usetrit hnojiva a hnojeni Biobizzem by se melo automaticky snizit davkovani jelikoz Melasa umozni lepsi a rychlejsi vstrebavani zivin rostlinou.

2.-Pokud se pridava Melasa do substratu v zalivce bez hnojiva tak to spise slouzi k prevenci zasoleni substratu predeslym prilisnym hnojenim.

Kdyz prirovnam ucinky Melasy ke 100% tak 60% jsou ucinky spolecne jako napr. ze pusobi jako chetalacni cinidlo, krmeni a rozmnozovani mikroorganismu, ovlivneni nabobtnavani kvetu, macro a micro-ziviny , boj se skudci ...atd. Zatimco priblizne tech 40% jsou ty jiz zminene odlisne ucinky.
Ty procenta jsem pouzil pouze jako prirovnani , takze na procenta jen hadam do jake miry jsou ty ucinky Melasy odlisne mezi tema dvouma zpusoby podavani.

Jinak Melasa se da aplikovat samozrejme i postrikem.

Pochopitelne ze pridavani Melasy do substratu je aktualni pouze v souvislosti s oraganckym hnojenim.
Madical-Strains
Chci se zeptat jesli tomu nekdo rozumi, nenacitaji se mi fotky.
Kdyz kliknu pro zvetseni tak se objevi jen cervene okno.
Kdyz kliknu na hledani tak se nenacte okenko kam se pise co hledate.
Dik za radu.
Kazo
Pises ze melasa jde pouzit jen s organickym hnojenim. Tu informaci mas prosim te odkud? Pouzivam totiz hnojiva od GH floracoco a borec v GS mi prave rikal ze bych tam mohl davat melasu pro lepsi kvet. Tak at to neresim zbytecne.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Kazo
Pises ze melasa jde pouzit jen s organickym hnojenim. Tu informaci mas prosim te odkud? Pouzivam totiz hnojiva od GH floracoco a borec v GS mi prave rikal ze bych tam mohl davat melasu pro lepsi kvet. Tak at to neresim zbytecne.



Vsude kam se podivas v anglickem jazyce ohledne Melasy a rostlin tak vzdy to z tech clanku vyplyva ze jde o organicke pestovani. Jeste jsem na to nenarazil v souvislosti s biomineralnimi nebo mineralnimi hnojivy.
Nejsem expert na Melasu a organiku se teprve ucim ale myslim ze pokud to nebudes davat primo do substratu a budes to aplikovat postrikem do tretiho tydne kvetu tak by myslim nemusela ta aplikace ublizit kytkam ale jesli to bude fungovat tak to ti vazne bohuzel nepovim.
Sam to ted zkousim uplne poprve.
Anarchom
Doplňky na základě cukru, jako např. melasa
Tento druh doplňku není dodáván přímou cestou do kořenů rostlin. Rostliny nedokážou zcela využít tyto již zpracované cukry. Cukry obsažené ve vodní lázni však dokážou vyživovat přítomné mikroorganismy žijící v pěstebním médiu. Pro pěstování například v půdě a zvláště při organickém pěstování jsou tyto cukry velmi prospěšné.
Maxeaux
citace:
Vsude kam se podivas v anglickem jazyce ohledne Melasy a rostlin tak vzdy to z tech clanku vyplyva ze jde o organicke pestovani. Jeste jsem na to nenarazil v souvislosti s biomineralnimi nebo mineralnimi hnojivy.


ive used mollassess in my hydro unit now for 6 grows and not one problem. I introduced my plants to it almost from day one.My nutes are chemical and the mollasses are organic which i have read is suppossed to be a nono,And once again ive never had a problem.The mollasses are a source of complex carbohydrates for the plants using it in veg increases the stem thickness by almost double compared to plants grown without.
I dont know where you guys come up with mollasses in hydro is bad.old boy who introduced his plants to it the third week of bloom and they got root rot and everything else did something else wrong.ive never seen mollasses destroy any plants only improve them,no matter what way you go( organic or chemical) sugars are a necesary part of your plants growth and should be present in all stages of growth

zdroj - http://www.rollitup.org/t/molasses-...roponics.41145/
Madical-Strains
Ok, tak mozna to par groweru vyuziva v souvislosti s mineralnimi hnojivy ale je velka otazka jesli to opravdu k necemu je kdyz vetsina populace bakterii okamzite vyhyne kdyz pohnojis.
Je spousta clanku o tom ze mineralni hnojiva znici v substratu vetsinovou populaci bakterii , tak jaky by to davalo smysl?


Destruction of Micro-Organisms
The synthetic chemicals in the chemical fertilizers adversely affect the health of naturally found soil micro-organisms by affecting the soil pH. These altered levels of acidity in the soil eliminate the micro-organisms beneficial to plant and soil health as they help to increase the plants' natural defenses against pests and diseases. These helpful micro-organisms consist of antibiotic-producing bacteria and mycorrhizal and other fungi which are found in healthy soil. The use of chemical fertilizers also jeopardizes the health of bacteria that fix the nitrogen balance in the soil. These nitrogen-fixing bacteria are responsible for converting the atmospheric oxygen into a form of nitrogen that can be used readily by plants.

https://www.hunker.com/13427782/the...ilizers-on-soil

Ja nevim jaka je pravda ve skutecnosti ale zni me to proste vice logicky s tou organikou.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma