Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 
Black Death Skunk , Indoor, Cob-Led 242W - Klikni zde pro originální téma
Madical-Strains
Jo, mas skvelou karmu , me by to takhle lehce urcite neproslo. -)
Jsou lidi co se moc nesnazi ,udelaji to lezerne a jde jim to samo od sebe skvele a pak jsou lidi jako ja, co se snazi fakt jako cip a stejne to nejak vzdy vazne a je to s problemy.

Diky, napufruju teda odstatou kohoutkovou vodou na PH 6 a pouziju k tomu kys.dusicnou. ( citronovou az to bude v hline)
Witcher
Jsem z těch, co se moc nesnaží, stačí zkontrolovat 1 - 2 denně a krom svilušek, které sem si natáhl z obyč hlíny(pak už all mix), tak v podstatě žádnej problém, je to přeci jen plevel... Celou dobu kontroluji vodu lakmusem, ted po koupení esentials zjištění, že voda má celou dobu ph 7,2 - 7,3. Celkem se divím, že sem do ted v pohodě vypěstoval :D EC neřeším, pěstuju v hlíně. Je pravda, že ne vše byly úspěšné pěsty, ale vždy to bylo mou chybou, spatné vyplnění prostoru, genetika atd, proto menší výnos. NA zakořenění dešťovku a vubec sem ji neupravoval, dnes bych trochu stáhl Ph. Takže asi vydrží opravdu hodně a přehnaná starost asi muže i uškodit .) pěstu zdar
odo
Ono zase sa na to vyprdnúť úpne nemá. Ak to nemáš vyskúšané, tak sa drž všeobecných pravidiel. Vodu by som použil dažďovku, alebo z osmozy, prípadne to mixol s vodovodnou. Tá patrona by mala vydržať viac!
Na zakorenenie použi všetky odrezky, čo by si inak odstránil z kytíc. Nemá moc zmysel na to ísť vedecky. Mal by si si ich aj poctivo označiť, že z ktorej kytky sú rezané aby si náhodou nepestil ďalej nejakého samca, alebo hermáča, až bude pohlavie na 100 percent určené. Hlavne to chce trpezlivosť.
Madical-Strains
Jo jo , urcite oznacim.
Kdybych neoznacil tak by postradalo zamatkovani te nejlepsi kytky smysl.
Z tech 8 kytek mam jen 2 az 3 favority na matku.
Madical-Strains
Tak jsem dnes sehnal ten PH metr a koupil sem 10 ks Grodan sadbovací kostky 25x25x40mm + sadbovace.
Odeberu 3 klony ze 3 nejlepsich kytek, co se hodne vetvi a rychle a zdrave rostly.
Dnes uz je tma ale zitra rano na to vlitnu a pridam nejaky fotky.
L1st3r
Je škoda neudelat klony ze všech, po přepnutí se to může úplně otočit a topka může byt ta od které to nejmíň cekas. Když bude nejhůř, tak můžeš udělat reveg, ale jak te znám tak se zblaznis, protože taková kytka vypadá poměrně dlouho polomrtva.
Pítr90
Kdyby ses vyprd na sadbovače, zbylo by na víc kostek. Promiň, ale 3 řezy, z tvého pohledu nejlepších 3 kytek není nic moc 😉 za 1. proč ne ze všech? Jak píše Listr, jak bude kytka vypadat poznáš až v květu, troufám si říct, že až ! ke konci květu ! 😉 Hele nám malý tip 😉 kostky 4*4*4 a rozříznout na 4ks 2*2*4 😉
Za 2. Proč ne víc? Znáš se, něco nevyjde jak má, nějaký se nechytne, atd....
L1st3r
Na kostkách se da ušetřit zakoupením velkých kostek a nebo rohože a rozřezat na požadovanou velikost, pote už jen třeba sroubovakem nadělat díry. Sadbovac je samozřejmě lepší díky tomu, ze kostky pomaleji vysychají a kořeny chrání před světlem.
Madical-Strains
No ja jsem procital klonovani s Hlavou a a on tam popisuje ze kytky co mely nejake vady na listech, nebo pomaly rust ci ridka kytka nebo tak neco ze , ty uplne vynechat a klonovat zasadne jen ty nejodolnejsi a nezdravejsi kytky.Proste jen ty nejodolnejsi.
Tak ted nevim, domnival jsem se ze Hlava je legenda!

Ja ten sadbovac dostal k tomu gratis takze takhle...
V nejhorsim pripade mohu jeste nejake RW dokoupit ale nechci mit moc klonu , pak je o to vetsi starost a obavam se ye to neukociruju tolik rezu.
Jinak 2 koruny za kostku me vazne nezabije.

Nebo udeam z 5 nejlepsich kytek klony po dvou rezech z kazde a nemusim dokupovat RW.
Ze vsech to delat fakt nechci jednak proto ze dve z osmi mely ty geneticke vady na listech i kdyz ta jedna z tech geneticky postizenych ma uz 36 cm ale je ridka.
A ta treti s osmi je malinka a roste pomalu. Tak tyhle 3 urcite vyradim.

Chci dat predevsim prednost sile zhulenosti (nejvetsi leciva sila) a kvalite tvrdosti kvetu nez poctu palic a vaze na jednotlive kytce.

Tak 5 kytek z osmi naklonovat po dvou rezech z kazde?

Jinak vam vsem moc dekuju za pripominky a rady.
crazyben
Jo hlava je legenda...

hlava ale dela selekce tech nejlepsich z vetsich poctu nez 10ks (a pak neni problem defektni jedince vyrazovat uz zezacatku, protoze na vyber bude porad dost) a urcite ses tam taky docet ze dokud si to neodjedes tak vybirat taky nema cenu.

Treba to ze mas jednu malou, roste pomalu jeste nic moc neznamena... Jestli to neni podminkama tak ve finale tohle feno muze bejt prave to magicky se spravnym pomerem ucinnejch latek diky kterymu mrtvy vstavaj na nohy... ikdyz je treba mensi, pomalejsi.
Madical-Strains
Jo , mate urcite pravdu kazdopadne to zni i logicky.
Ale .....i kdybych naklonoval uplne vsechny tak to stejne nezjistim ktera bude nejlepsi na leceni a bude mit nejlepsi pomer ucinnych latek. To bych musel mit k ruce nespocet pacientu na kterych bych musel vyzkouset vsechny fena a hlavne cas ktery nemam.
Ja jsem sam a mozna jeste dve stare babicky v baraku na to bych potreboval drzet vsechny klony nejmene rok nez bych zjistil ktere feno ma nejvetsi lecivy potencial a ktere zamatkovat.
Ale zkusim teda udelat z tech 3 zbylych alespon po jednom klonu ale pripada mi to jako zbytecna prace ,krome toho ve sklenicku to bude narvany.
Jdu jeste teda dokoupit ty RW kostky.

Jinak jesli se tohle kolo podari dojet do zdarneho konce tak to vypada ze bude v boxu jedna palka vedle druhe.
Madical-Strains
Tak mam hotovo.
Tak krasny jako to ma Bitir a dalsi z vas to nemam, no. :(
To prvni foto se mi nejak nepovedlo tak jsem posledni fotku nafotil znova v boxu.

Jelikoz jsem musel u toho i zaroven zalevat tak me to trvalo celkem cca 2,5 hodiny i s pripravou.

Zalivka velkych kytek 3ml/1l Bio-Grow 6,5 PH

Dal jsem teda na vas a naklonoval uplne vsechny kytky v boxu.
Stimulax gel.
Voda RO + kohoutkova 50/50 ,ph snizeno kyselinou dusicnou od AH na 6,2.
2ml/1l Root-Juice .
Zadny pufrovani RW kostek pres noc,jen cca ponoreno na pul hodky.

Neni to moc vysoke ph na RW? Fakt vsude ctu ze 5,5-5.8 je nejlepsi.

5 ks. kytek po trech rezech .
3 ks kytek po dvou rezech.
Takze dohromady 21 klonu , vic by se jich do velkeho parnicku ani neveslo.
Klony nejsou uplne velikostne stejne ,bohuzel se nepovedlo, nejmensi klon je 5 cm a nejvetsi 12 cm.
Kazdy klon radne oznacen.

Jen teda nevim ,kdo bude ochoten testovat-hulit 8 vzorku ??? :frog:
odo
parádne to máš! Doporučil by som tie klony zakryť, aby mali stabilnú vlhkosť! Ventilátor pri klonoch? - neviem či to je dobrý nápad...
S tým liečebným účinkom to nedramatizuj, pestuješ predsa v prvom rade pre seba Každý je inak citlivý a na každého to účinkuje inak.
Ku groowu: Ako máš vyriešený odťah z boxu? Točíš ten vzduch dookola v miestnosti, alebo plánuješ nejaké pripojenie do komína, alebo vetracej šachty?
guerilla
Zdravím,

odo: moc to dramatizuješ, větrák problém není, zvlhčovačka dodá vlhkost a větrák ji rozvíří (ideální stav).Klony jsou navíc v bedýnce, takže nejsou zcela vystaveny víření vzduchu + není třeba kořenit v pařníku při 100% vlhkosti, naopak ze zkušenosti případné rychlejší zakořenění nestojí za možný výskyt plísní či hniloby (zbytečné riziko, když je v prostoru jako takovém dostatečná vlhkost). Já kořením při cca 65%.

Medical: no, možná by nebylo od věci se s někým spojit a společnými silami udělat co nejdůslednější selekci ;) Co tobě příjde zbytečné, je pro druhého mrhání potenciálem :wink:

Budu sledovat co se z toho vyvine.
Madical-Strains
Taky zdravim...

Odo- Viko na klonech mam od zacatku ,stabilni vlhkost maji, na fotce je to odkryte kvuli tomu aby byly videt na fotce klony ze shora kdyz se mi nepovedla ta prvni fotka zhora.
I kdyz to viko je nepruhledne , je ale prusvitne , snad to tak moc nevadi.

Vlhkost v boxu je ted stabilne kolem 60%.
Ventilator na klony nefouka protoze jsou klony skovane pod vikem plastove krabice.

Odtah z boxu je Prima-klimou vyveden k otevrene vetracce okna ven na ulici.

Guerilla- Selekci me bude pomahat jeden clovek ,uz jsem s nim domluven , bohuzel to neni sice primo matkar ale je to zkuseny hulic a zkuseny grower , tak me muze alespon pomoci urcit ktere feno nejvice zhuluje , protoze ja jsem absolutni nehulic a nerozpoznal bych ktera kytka ma nejsilnejsi ucinky.

Mam tedy o neco zvysit vlhkost a sundat z parniku to viko? Alespon na ten tyden do prepnuti ???

Jinak za tyden prepnu na 12/12 a budu nucen vyndat klony z boxu a dam je pod zarivku do volneho prostoru (matkarnu nemam) tak predpokladam ze az budu nucen vyndat klony z parniku , mimo box cca po 1-2 tydnech .tak pravdepodobne zacnou vznikat bez vlhkosti problemy.
fikus37
Tak to jsem zvědav jak ti to dopadne.
Madical-Strains
Verim ze velmi dobre! Tentokrat mam skvele naslapnuto.
Ale nejak citim ze ty kytky nejak moc rychle rostou, trochu se obavam aby bylo do vysky kam posouvat v kvetu led-panel, budou to sileny kere.
Uz je to akutni na prepnuti na kvet.

Co se tyce klonu tak ty vypadaji zatim skvele, zda se mi ze nektere listy povyrostly uz o par cm. Jako ty kytky vubec, vseobecne mysleno , jakoby neznaly co je to stres. Budou to pekne odolny potvory.
Uvidime az je vyndam po prepnuti z boxu a nebudou mit vlhkost.

Tohle kolo jedu zatim absolutne bez chyby !!!
Akorat ze se mi na zacatku rozbil ten PH.metr , a diky tomu jsem ke kytickam lil na zacatku spatne PH.
odo
Caf! Nemáš tam síce fotku s mierkou, ale ja by som doporučoval klony dať von pod žiarivku a stan už prepnúť na kvet. Myslím, že to má reálnu šancu prerásť a budeš mať veľký problém to zvládnuť.
Madical-Strains
Mas uplnou pravdu !
Cekam na ty dve nove tycky do boxu a na to svetlo do te matkarny, bohuzel se to oddalilo a priveze mi to pan az tohle pondeli. Alespon doufam ze to konecne vyjde.
Uz bych mel davno jinak prepnuto ale zatim fakt prepinat bez tycek nemohu ani bez svetla pro klony.

Snad uz v pondeli budu prepinat.

Dnes rano jsem musel zlomit nektere vrcholky co moc precuhovaly.
Madical-Strains
Vubec nevim z jakeho duvodu ale jeden klon me jakoby uplne zvadnul a ohnul se stejne jako pred 5 mesici pri prvnim klonovani.
RW byla normalne vlhka jako u jinych, ph bylo naprosto stejne jako u ostatnich rezu.
Ostatni jsou zatim v naprostem poradku.
Doufam ze v te vode se do par dnu vzpamatuje .

Dnes jsem zalivka Bio-grow 3mll/1l
Madical-Strains
Dnes rano uz je klon ok, mozna tam mel v RW opravdu malo vlhkosti ale nema po 6 dnech ani naznak bradavic.
Zpet v RW kostce ale dal jsem pro sicher do jine.

Trochu to vypada jakoby to uz samo zacalo bez prepnuti nakvetat....

1.-fotka bez svetla
2.-fotka pri ledce
3.-zvadly klon
4.-klony

EDIT:
Zitra prepinam na kvet !
Mel bych mit zitra ty nove tycky do boxu a svetlo na klony.

Madical-Strains
Dnes prepnuto na 12/12

Zvlhcovacku uz vyndavam.

PROVIZORNI RADO-BY KLONARNA-MATKARNA.

Do stolku jsem polozil zarivkove svitidlo se dvema cool-white zarivkama cca 70W.
Pod to na zem krabici na kterou jsem postavil parnik s vikem.
Parnik jsem vystrikal vodou aby se drzelo v parniku vlhko a priklopil vikem.
Okolo toho stolu jsem napnul deku aby na klony kdyz budou mit tmu nesvitila televize.

Klony jsou nadherne zelene , zatim bez deficitu. Sedmy den ,zatim zadne znamky korinku.
Uvidime jak dal, mimo box.

Doufam jen ze ta deka casem od te zarivky nebafne a nezacne horet.
Snad ne, nikde by se nemela svetla dotykat.

Vim , vypada to silene .
Madical-Strains
Takto vypadaji klony po 20 hodinach pod zarivkou , mimo box.
Rezy ted koreni 7 den.

Zatim nejsou videt na RW zadne znamky porinku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kytky v boxu rostou do vysky brutalne rychle , kdo vi jesli budu mit kam zvyssovat panel. Ted maji mezi 40-48 cm.

CCa po 14 dnech periody 12/12 , zkratka az kyti trochu nakvetou tak planuji sundat vsechny cocky na veru a snizim ledku na 20-25 cm.
Poradil mi to odbornik , udajne to osviti vetsi prostor do sirky a primo tim zaroven ovlivni objem palic.
Johnny Blaze
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Dnes prepnuto na 12/12


Doufam jen ze ta deka casem od te zarivky nebafne a nezacne horet.
Snad ne, nikde by se nemela svetla dotykat.



Ak sa bojis tak tu deku daj prec,svetlo od televize neni nic a klony/rastliny na raste tmu beztak nepotrebuju.
Madical-Strains
OK,deku jsem sundal ale musel jsem ji tam dat zase zpet protoze kdyz se setmi tak je to docela neprijemny ostry svetlo a jeste se to odrazi od obrazovky a to mi taky docela vadi.
Mam tu deku cca 10 cm od zdroje a ta zarivka zas tolik nehreje tak snad se dufejme nic nestane.
fikus37
Madi, ta deka je masakr. Je vidět, že se toho vůbec nebojis a jdeš za svým cílem.
Takovou skříň jsem ještě nikde neviděl.:smoker: :p:
Madical-Strains
No, popravde, bojim...bojim... hlavne se bojim az to vyndam po zakoreneni z parniku a presadim do 1l kvetinacu a vlhkost spadne na pouhych cca 45-50%.
Pak se zacnu trochu obavat.

Ta hnusa komunisticka deka je tam dobra pro oci , je to mnohem prijemnejsi nez kdyz by me v pokoji svitilo 18h svetlo.
Ale ta bila folie co si tam mel ty u hydra by byla urcite vhodnejsi.
Madical-Strains
A uz je to tady , sice zatim jen jeden klon ale myslim ze to zacina tim nejslabsim.

Jinak vse ok!

Zatim zadne korinky nejsou videt , mozna bych se mel podivat do par kostek jesli se vubec neco deje.

Neznam duvod zloutnuti jednoho klonu.
odo
Žltnutie spodkov nerieš! Nehypnotizuj furt tie klony! Nechaj ich aspoň 5 dní v kľude v tej vlastnej mikroklíme s miernym vetraním. Ja by som sa vykašlal aj na to postrekovanie, skôr by som tam dal nejaký savý materiál s vodou, aby tam bola vlhkosť. Ak budeš stále striekať na tie listy, tak nebudú korene nútené vyrážať a hľadať vlahu so živinami.
V zimných mesiacoch, keď máš chladnejšie, tak to korení pomalšie.
Hlavne buď trpezlivý!!!
Po presadení na kvetináč natiahneš nejaký mikrotenový sáčok, alebo zrezanú petku a bude to s vlhkosťou ok.
Johnny Blaze
Daj tomu cas,pri nizsej teplote mi nieco zakorenilo az po 20 dnoch.
Madical-Strains
No, ja mam kazdy parnik na spodku na nekolika mistech popraskany takze nemohu davat dovnitr nic saveho s vodou, i kdyz nasprejuji steny parniku tak i tak me vteka cast vody na podlahu. Ten past co se z nej vyrabeji ty parniky je hroznej SHIT,tuknes s tim a hned to praskne.

Ne, jeste jsem klony ani jednou nepostrikal , strikam pouze steny a dno, to co pises Odo jsem cetl, je to pravda proto se snazim toho vyvarovat.

Johny , dam tomu cas, nic jineho me bohuzel ani nezbyva.
Ale trpelivost neni zrovna ma silna stranka.
Madical-Strains
Tak si takhle v klidu zavlazuju zrovna klony ....kdyz v tom zvonek....
Ptam se kdo je?
Kamos, prej prisel jsem ti udelat radost svou pritomnosti.

Rikam sedni si do kresla a sed nez to dokoncim. Ne, chodil za mnou a ve finale si sednul na stolicku kde byl parnik s klony. Nastesti ale uplne jeste nedosedl protoze se ozvalo sileny prasknuti takze se leknul a stacil jeste pohotove vyskocit.
HMMM a mam po parniku , pomyslel jsem si ...
Nastesti ho hned napadlo dat dat mi za nej dve kila a ihned jsme jeli do growshopu pro novy parnik.

Klika byla ze me neznicil kupodivu ani jeden klon.
Ale hrklo ve me!

Vsiml jsem si ze u jednoho klonu zase pro zmenu usychaji spicky...viz foto.
Nemuze to byt tim ze na klony vubec nestrikam? Treba to opravdu potrebuji.
Nekde pisou strikat a nekde zase nestrikat .
FrYnK
Vypada to na plisen... radsi hned ty napadeny klony vyhod nez se ti to rozsiri... :D :D :D nebo rovnou vsechny.. at to nechytej i ty matky...



Hele...je to plevel.. neni potreba pristupovat k tomu tak vedecky...staci selskej rozum...nekdy tohle muze zpusobovat vysoka zeplota v pareniku... pri honbe za vysokou vlhkosti se malo vetra a muze se to uvnitr prehrivat...pak to odnasej prave vrsky klonu...protoze teplo se drzi nahore...

Co se tyka zloutnuti listu u toho jednoho klonu tak je to normalni... probiha porad fotosynteza a spotrebovavaji se ziviny z listu...za tyden sice nekdy uz koreny lezou ale je to i na genetice...muze to klidne byt az mezi 10-14 dnem... dulezita je teplota... klony lepe koreni pri vyssi teplote... 26-27 stupnu... ale musi se pak dobre vetrat...any se nestavalo to co jsem popsal vyse...sahni si na rw kostky jestli nejsou studeny....

Kropeni muzes pouzit v prvnich dvou dnech po narezani...kor kdyz mas v parniku malo klonu a trva delsi dobu nez se bytvori spravne klima...dal uz bych nestrikal hlavne kvuli plisnim... a taky jak uz tu nekdo psal... cim vic jim doprejes vodu tim hur budou korenit...takze ani kostky nezalivat dokud nebudou skoro suchy.. prosze stresovat je k tomu aby vytvorily co nejdriv koreny...


Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od FrYnK
Vypada to na plisen... radsi hned ty napadeny klony vyhod nez se ti to rozsiri... :D :D :D nebo rovnou vsechny.. at to nechytej i ty matky...



Hele...je to plevel.. neni potreba pristupovat k tomu tak vedecky...staci selskej rozum...nekdy tohle muze zpusobovat vysoka zeplota v pareniku... pri honbe za vysokou vlhkosti se malo vetra a muze se to uvnitr prehrivat...pak to odnasej prave vrsky klonu...protoze teplo se drzi nahore...

Co se tyka zloutnuti listu u toho jednoho klonu tak je to normalni... probiha porad fotosynteza a spotrebovavaji se ziviny z listu...za tyden sice nekdy uz koreny lezou ale je to i na genetice...muze to klidne byt az mezi 10-14 dnem... dulezita je teplota... klony lepe koreni pri vyssi teplote... 26-27 stupnu... ale musi se pak dobre vetrat...any se nestavalo to co jsem popsal vyse...sahni si na rw kostky jestli nejsou studeny....

Kropeni muzes pouzit v prvnich dvou dnech po narezani...kor kdyz mas v parniku malo klonu a trva delsi dobu nez se bytvori spravne klima...dal uz bych nestrikal hlavne kvuli plisnim... a taky jak uz tu nekdo psal... cim vic jim doprejes vodu tim hur budou korenit...takze ani kostky nezalivat dokud nebudou skoro suchy.. prosze stresovat je k tomu aby vytvorily co nejdriv koreny...





Tak jsem pro sicher vsechny klony radsi vyhodil a splachl do hajzlu aby se tam ta plisen neroznesla hlavne na ty matky ktere jsem chtel z tech klonu udelat a ktere sem vyhodil.

No, teplotu v pokoji mam 22-25C kolisave, ne vic.
Na RW sahnu az zitra,ted uz je nechci rusit.
RW namacim ted kazdy druhy den, zkousel jsem 2,5 dne ale ta jedna me uplne vyschla tak jsem ji daval do flasky aby se vzpamatovala a nastesti jsem ji zachranil.. Tak ted pro jistitu kazdy druhy den namocim RW kostky.
OK, diky za info ! :)

Na Vanoce jedu za mamkou na 3 dni, tak doufam ze to rezy bez zavlahy vydrzi a nevyschnou.
L1st3r
Záleží i na odolnosti te dané kytky, mám hromadu klonu a u dvou phen mi taky osychaji špičky, ostatních 20ks úplně netknuty. Jinak já osobně ty poškozeny části odstrihavam, stejně tak i vycucany listy, protože se na nich rada dělá plísen.
Madical-Strains
FrYnK- Vyhrevnou podlozku nemam takze by v parniku nemelo zas byt takovy teplo ale ani zima.

Sahal jsem na ty RW kostky a nejsou tak studene ani teple, spis bych rekl
60% studene a 40% teple.

L1st3r- OK, ostrihal jsem ty uschle spicky i ten zluty list z toho jednoho klonu.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Co si pamatuji tak moje prvni klonovani trvalo kolem 20 dni nez vylezly korinky.
Myslim ze je lepsi davat castejs vodu nez riziko vyschnuti, holt to bude trvat dyl.
Teplota v pokoji kolem 22C neni taky idealni ale vyssi teplota je pro me neprijemna.

Jak se da u klonu casto vetrat a pritom je zaroven neotravovat a nechat je chvili napokoji ??? :)

Zatim ted ty klony vypadaji mnohem lepe nez v minulem kole.
L1st3r
Po radach zdejších členů, svitim na klony 24/0 a první kořínky jsou po cca týdnu, díky tomu nekolisa teplota, mám ji okolo 25-27°C. Vetram většinou jednou denně, když se na ne jdu kouknout, ničím nestrikam, pokud jsou klony oroseny, nechavam boxik chvilku otevrenej. V tom parníku by ti měly vydržet ty kostky vlhký mnohem dyl. Klidně zavri větrací otvory, at ti ta vlhkost neutika, samozřejmě pokud je mas otevřený ;) .
Madical-Strains
Ok, dik.

Dned hnojeni BDS.

Bio-grow 2ml/1l, Bio-bloom 1ml/1l , Top-max 1ml/1l.
V pondeli , po 7 dnech prepnuti dam foto jak vypada nakvet.
Pítr90
Ahoj, jen postřeh k hnojení-já osobně po přepnutí top max nedávám, minimálně první tři týdny 😉
Madical-Strains
Biobizz doporucuje Topmax i Bio-bloom hned po prepnuti, tak verim ze naskodu to snad nebude.
Na jejich strankach uvadeji ze nastartuje kvalitne nakvet, nebo nejak tak....
Existuje nejaky podstatny duvod proc Topmax davas az po 3 tydnech ?
Madical-Strains
Pitre, proc teda je lepsi nedavat Topmax hned po prepnuti?
Zajima me to.
Witcher
Ahoj, také ho nedávám hned, předpokládám, že top max má vysoké hodnoty p a k, takže dávám až když je rozjetej květ... myslím, že záleží na growerovi, tisic hlav, tisíc rad. Už sem s bio bizzem 2x přehnojil, takže v poslední době v podstatě skoro nehnojím, jednou týdně trochu, mám druhej tejden květu a žádnej deficit nepozoruju :) ale ted už ho tam šoupnu
crazyben
trochu OT ale kdyz uz se tu resi to hnojeni

v plnym kvetu
4ml / l biogrow
4ml / l biobloom
5ml / l bioheaven
4ml / l topmax
+ naka aktivera nebo algamic

to sem sam komu to pripada jako ulet? Nikdy sem takovej elixir kytkam nelil. Algamic mi pripadal jak zabinec k hovnu, bioheaven si nejsem jistej jestli neco vubec delal... aktiveru sem nezkousel. A i ten topmax je jen takovej "doplnek" a je to pekny i bez neho.

ja daval i v dobe kdy nejvic zraly na kvetu
1 ml biogrow, 2,5 ml biobloom a topmax jak kdy... jednou vic, jednou min. A pohoda... fakt obcas mi zustava rozum stat co tam lidi lejou za kvanta. Ano opravdu to bylo do lightmixu. To samy ted s biocannou... skoncil sem na polovine toho co je v tabulce a to sem taky prostridaval s cistou vodou.

Jako je to organika, takze neco navic snese... ale me to pride akorat tak skoda penez za ty hnoje. Ridim se heslem... min je nekdy vic.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Witcher
Ahoj, také ho nedávám hned, předpokládám, že top max má vysoké hodnoty p a k


nemá nic... je to jen "stimulátor"
Madical-Strains
5.den 12/12

Puvodne jsem chtel dat fotku kazdy tyden kvetu ale jelikoz me znepokojily dve veci, davam maly up-date uz ted.

Nebudu vas ovlivnovat svym nazorem ale podivejte sami , az se nekdo k tomu vyjadri tak napisu svuj nazor co si myslim ja. Vidim tam dva problemy.
Schvalne jesli se shodnem. PH vytoku je 6,6.

Jelikoz jsou kytky uz vysoke 56-65 cm ,roste to jako bambus! tak jsem chtel sundat cocky na rust.
Ani jsem s nima nehnul, nejdou proste sundat, jakoby tam byly pevne privarene.
Zkousel jsem i uterku aby neklouzaly.
Madical-Strains
Zde 3 ks nejspodnejsich listu ze trech ruznych kytek.

Vrcholek
Tady v tom prispevku foceno na dennim svetle.

Pokud bych se mel ridit barvou listu.....


Taky jsem vcera pri zalivce vsiml ze jakmile vleju 1 litr zalivky do kvetinace tak to jakoby (stalo se to uplne poprve) protece skrz kvetinac okamzite.
Predposledni zalivku to trvalo cca 30 vterin nez to zacalo prokapavat spodkem.
Ted to bylo okamzite jak ze sprchy.
Nerozumim proc ta zmena.
U kokosu bych to chapal kdybych ho nechal treba prilis proschnout tak by ztratil castecne savost.

Dnes jdu kupovat drat a budu ty nejvetsi kytky ohybat atk aby byly vsechny priblizne ve stejne vysce.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Pitre, proc teda je lepsi nedavat Topmax hned po prepnuti?
Zajima me to.


Má vlastní zkušenost potvrzená jen mým okem 😉 top max je pro mne jen přilepšení v plném květu, jde to i bez něj 😉
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Zde 3 ks nejspodnejsich listu ze trech ruznych kytek.

Vrcholek
Tady v tom prispevku foceno na dennim svetle.

Pokud bych se mel ridit barvou listu.....


Taky jsem vcera pri zalivce vsiml ze jakmile vleju 1 litr zalivky do kvetinace tak to jakoby (stalo se to uplne poprve) protece skrz kvetinac okamzite.
Predposledni zalivku to trvalo cca 30 vterin nez to zacalo prokapavat spodkem.
Ted to bylo okamzite jak ze sprchy.
Nerozumim proc ta zmena.
U kokosu bych to chapal kdybych ho nechal treba prilis proschnout tak by ztratil castecne savost.

Dnes jdu kupovat drat a budu ty nejvetsi kytky ohybat atk aby byly vsechny priblizne ve stejne vysce.



pH výtoku se u substrátu neřeší 😉 a k zalévání: to jako vezmeš konvici a naleješ do květníku litr vody najednou? To snad ne... Pokud to takhle hned proteče, tak zalévej pomalu, menším proudem vody, aby se to stíhalo vsáknout

Jo a listy vypadají mírně hladově, pokud je to jen dole, tak neřeš 😉
Madical-Strains
1.-Presne tak, spodni listy vypadaji hladove., coz znamena jemne zvysit davku dusiku.
2.-Jeste sem si vsiml ze vrcholky jsou az moc do zluta misto do svetle zelena.
Jesli jim neco nezchazi.

Zalevam samozrejme pomalu tak aby se to co nejvice stacilo vsaknout , tak aby neco proteklo skrz to vychazi na 1-1,5 l vody podle kyti.
Konev doma teda nemam, ale zalevam z 1,5 l petky.

Pockej , PH vytoku z hliny se neresi ? Nemeri ?
A jak bych teda prosim te zjistil ze mam kuprikladu spatne PH v substratu ???
Kdyz uz to protece tak proc to pro svuj klid nezmerit. Ted vim ze kdyby neco bylo s listama tak PH je ok.
(Vim ze existuji pudni PH metry ale ten samozrejme nemam)

Nemel si na mysli ze EC se vytok u organiky nemeri?
EC vytoku samozrejme neresim.
Pítr90
Promiň, samozřejmě ec, popletl jsem to.
Pokud tedy zaléváš pomalu, tak by to asi chtělo zálivku častěji, aby to tolik neproschlo
Madical-Strains
OK, V pohode.
Zkusim tedy zalevat o den driv, tedy obden.
Dik.
Madical-Strains
HURRAAA , UZ BRZY BUDU MIT VYTOUZENOU MATKARNU kombinovanou s klonarnou !!! ;)
Od jednoho zdejsiho clena za cez jsem mu timto velmi zavazan. ;)
JEZISMARJA , to mam radost !!!

Takto vypada dnesni stav klonu. ;)
Madical-Strains
Tak , a je to v PÍČI !!!

Podivejte sami , klony po 10 dnech v parniku.
A to sem si liboval jak jsou krasne .

Ani jeden klon nema ani bradavice natoz koreny.
Ty vzivote nazakoreni.:( :( :(

No a radost vystridala tezka depka.
Johnny Blaze
Co si cakal ze ti to za 10 dni zakoreni?
L1st3r
Nevím jakou mas teplotu, pro rychle zakořenění je potřeba vyšší teplota, okolo 26°C. Pokud ji mas nižší pocitej s delší dobou. Mas novy kostky? Pokud jo, sraz vodu na PH 5,5 a namoc je na par minut, klony pokud tam nemají vůbec nic znovu serizni, vymachej ve stimulaxu, naper je do kostek, prdni do parníku, světlo zapni na 24/0, nestrikej na ne nic, jednou denně vyvetrej a zkontroluj kostky at jsou vlhký, klony ničím nestrikej. Pokud novy kostky nemáš, použij ty stary, jen je asi budeš muset nejak dat do kupy. Ne ze ty klony vyhodis a přestaň byt nedockavej, nerejpej do nich, panikar, az budou zdechat, zatím nevypadají nijak tragicky.
Johnny Blaze
Ja by som ich znovu nerezal,tym by to imho zacalo cele odznovu. Kedysi som bol tiez nedockavy a jeden klon som vybral z RW asi po 15 dnoch. Dal som ho do kokosu a zakorenil zaroven s ostatnymi co boli v rockwoole. Vo vsetkom ostatnom ale suhlasim s Listrom. Na paniku mas tak este 3 tyzdne cas.
L1st3r
Asi mas recht, neserezavej to znovu, ale osobně bych je dal radši to tech RW, me osobně se přesazení úplně neosvědčilo.
guerilla
Vrať je do kostek a dej jim týden.
FrYnK
Medicale sorry, ale seš tatar.... všichni ti tu píšou, že pokud budou mit zimu tak budou kořenit dlouho... ty napíšeš že si počkáš ale nevydržíš ani pár dni a už lezeš do kostek...uplně zbytečně...kdyby chcipali nebo už kořenily 20 dni tak neřeknu,, ale ty ses prostě nedočkavej vůl a z celýho tohodle kola děláš velkej cirkus... pořád něco řešíš a ptáš se, ale ve finále si to stejně uděláš cel po svým... nic proti, za výsledek si můžeš ve finále sám...

PS: fotky stojej za hovno

Madical-Strains
Frynk- No a co jako ze lezu do kostek? Tim sem nic nepokazil , pokud vim.
A ze sem netrpelivej? No a co tak sem, no. Kazdej je nejakej ani ty nejsi dokonalej. Tak jsem se proste kouknul do kostek. A co se stalo?
Jen to ze sem zjistil ze to nekoreni a diky tomu muzu udelat opatreni treba jak pise Listr 24/0

A ze me kluci doporucuji teplotu 26-28C a ja si udelam nakonec co chci coz znamena ze teplotu necham nizkou na 22C ...a jak ji mam asi tak zvysit? To mam na to dychat , nebo co? Nebo dat na rozpaleny kamna?
To si jako tu vyssi teplotu mam vycucat z prstu?
Kritizovat umi kazdej.
Delam co muzu.

Necekal sem ze RW za 10 dni proroste koreny ale ocekaval sem alespon zacinajici korinky.

-----------------------------------------------------------------------------------

Ostatnim dekuju.
Necham svitit Non-stop a zkusim sehnat tu topnou podlozku.
Bitir
Zvednout teplotu u rezu jde mnoha zpusoby.
Pokud mas v baraku 22° uz jen svetlo ti to musi v uzavrenym prostoru zvednout o spon 2°.
Kdybys nasel “brdavice ” koreny by byly venku co nevidet. Jak zacne rust koren je otazka dvou max tri dnu nez proleze ven. Dulezity je nez se koren vytvori a aby kytka koren vytvorila potrebuje mit stabilni podminky kde to jede nejlip pri tech jiz zminivnych hodnotach , teplo a aspon trochu vlhko , ne jak v pralese s obcasnym vybetranim.
Po 10 dnech bych teda vubec nepanikaril. Pravda ze kdybys jim dal lepsi podminky uz bys mel koreny venku , ale sam si psal ze bude zalivat casteji holt si pockas, tak nepanikar :).
Ta rizlarna je ne moc dobre vymyslena.
Lepsi reseni by bylo sehnat nekde plastovou pruhlednou velkou dozu , kus dratu s objimkou , zarovku z tesca a kdyz bys svitil primo v doze tak mas teplotu ideal. Cena takovyho skleniku je do 500kc.
Dam ti malou radu , nekop kolem sebe kvuli kazdymu kdo napise kritiku a vic poslouchej lidi co ti radi , pak mozna budes resit o polovinu min problemu.
Frynk ti poradil dobre tak jak se to dela a nejlip koreni , pro jednou to jen zkus nejak vymyslet a nerikej ze to nejde ldyz to jde.
Pítr90
Kruci Madi, zas nedočkavost/zbrklost. Frynk mi to doslova vzal u úst. Nezlob se na mě, ale co tě vede ke zmatkování, rozebírání kostek, atd. Dyt vypadají zdravě 😉 To, proč ti koření pomalu , ti napsali výše, jen bych dodal, že já na těch nic moc fotkách náznak vidím. Opravdu, dej jim čas, klid, starej se max jak do teď a uvidíš 😉

Ps: nic neřezej znovu, nepřepichuj, jde o ty !!!! STABILNÍ !!! podmínky, ne že se s nima furt něco dělá
Madical-Strains
No jo , vzyt sem v klidu ;)
Madical-Strains
Dneska jsem byl 4 h na brigade a vydelal jsem si litr (skoda ze takovych prilezitosti ted v zime neni vic) tak jdu hned v pondeli rano koupit tu vyhrevnou podlozku.
Mam vyhlidlou tuhle ...

http://www.growshop-velkoobchod.cz/...um-40x60cm.html

Akorat ze u ni neni zadny popis tak nevim jesli ji dat z venku pod parnik nebo dovnitr parniku ale logicky by to melo byt spise uvnitr kdyz klony potrebuji mit teplo akorat se bojim ze to tim vlhkem zkratuje.

Nemuzu bohuzel svitit klonum 24/0 , i kdyz je to zakryty dekou tak stale mam pri spani svetlo u hlavy, probudilo me to snad 5x za noc.
Blbe se u toho rosvicenyho svetla spi. Proto radsi koupim tu podlozku snad to alespon tak pomuze.
BLHR
[QUOTE]Původní příspěvek od Madical-Strains
[B]Frynk- No a co jako ze lezu do kostek? Tim sem nic nepokazil , pokud vim.
A ze sem netrpelivej? No a co tak sem, no. Kazdej je nejakej ani ty nejsi dokonalej. Tak jsem se proste kouknul do kostek. A co se stalo?
Jen to ze sem zjistil ze to nekoreni a diky tomu muzu udelat opatreni treba jak pise Listr 24/0

A ze me kluci doporucuji teplotu 26-28C a ja si udelam nakonec co chci coz znamena ze teplotu necham nizkou na 22C ...a jak ji mam asi tak zvysit? To mam na to dychat , nebo co? Nebo dat na rozpaleny kamna?
To si jako tu vyssi teplotu mam vycucat z prstu?
Kritizovat umi kazdej.
Delam co muzu.

Necekal sem ze RW za 10 dni proroste koreny ale ocekaval sem alespon zacinajici korinky.

-----------------------------------------------------------------------------------Hmm, teda kde tys vzal karmu mi nejde do hlavy. Umíš houbeles ale zato ega na rozdávání. Pro tebe bude to bio-hydro jako dělaný😁
Nezlob se za upřímnost ale tobě nebude na škodu.
Madical-Strains
Ano , je toho jeste jeste hodne co se musim naucit. Klonovani ted je teprve muj druhy pokus. Nekdo se uci rychleji a nekdo zase pomaleji.

Ano , uz se na to Bio-Hydro moc tesim.

Ja a vysoke EGO ? Tak v tom ses teda opravdu vedle.
Ja jsem ten co rad kazdymu slusnymu nezistne pomuze, kdyz muze a pomaham opravdu rad!
Opravdu a to rikam uprime me klady jsou...jsem skromny , pravdomluvny a jsem i cestny, citlivy.
Me negativni vlastnosti jsou ...vznetlivost (rychle odpoustim) a take netrpelivost.
Jsem si naprosto jisty ze kdybys me znal osobne takovy nazor bys tu do vlakna nikdy neprezentoval.

Podivej se poradne na vyznam slova EGO.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od BLHR
[QUOTE]Původní příspěvek od Madical-Strains
[B]Frynk- No a co jako ze lezu do kostek? Tim sem nic nepokazil , pokud vim.
A ze sem netrpelivej? No a co tak sem, no. Kazdej je nejakej ani ty nejsi dokonalej. Tak jsem se proste kouknul do kostek. A co se stalo?
Jen to ze sem zjistil ze to nekoreni a diky tomu muzu udelat opatreni treba jak pise Listr 24/0

A ze me kluci doporucuji teplotu 26-28C a ja si udelam nakonec co chci coz znamena ze teplotu necham nizkou na 22C ...a jak ji mam asi tak zvysit? To mam na to dychat , nebo co? Nebo dat na rozpaleny kamna?
To si jako tu vyssi teplotu mam vycucat z prstu?
Kritizovat umi kazdej.
Delam co muzu.

Necekal sem ze RW za 10 dni proroste koreny ale ocekaval sem alespon zacinajici korinky.

-----------------------------------------------------------------------------------Hmm, teda kde tys vzal karmu mi nejde do hlavy. Umíš houbeles ale zato ega na rozdávání. Pro tebe bude to bio-hydro jako dělaný😁
Nezlob se za upřímnost ale tobě nebude na škodu.


Jo, uz te rozumim, nebylo to asi nic osbniho jen si chtel zrejme dat najevo vdecnost nekomu kdo ti stavel led-panel. No jo Frynk - az ted me to trklo ze je to prave Frynk kdo stavi led-panely. To samozrejme obdivuju , kdyz nekdo neco umi !
Taky bych se zastal kamose. ;)

Ale ja ho v tom prispevku nijak neurazel jen jsem reagoval a potvrzoval jeho slova o tom ze jsem netrpelivy. ;)

Ja jsem bohuzel taky sklerotickej tak jsem si Frynka hned nespojil s tou vyrobou panelu kdyz me prispel do vakna.
Kdybych v te chvili jen tusil ze me do vlakna prispela takova "kapacita" tak jsem to nechal bez odpovedi.
fikus37
Ego na rozdávání, tady mají někteří jedinci, kteří neustále lžou a vytahují si trika jací nejsou pěstitele. Madi to určitě není.
To že zapomíná je pro někoho nepredstavitelny hendikep a některym zdejším machrum to vadí.
Když vám tak vadí, tak si ho dejte do ignor a nevytahujte si na něho triko!!
Pod led pěstování je trochu jiné a vlastně je to v začátcích (i když já se snažím experimentovat od roku 2012 pod různými ledkami) a ani po 5 letech jsem nestačil vyzkoušet různé varianty pěstu abych mohl říct, že mám všechno zmakle.

Madical, nic si stoho nedělej. Já už jsem taky starší ročník a zapomínat je lidské. Ti co tady kopou jsou mladí fakani co o životu nic neví. Držím ti palce a nevzdavej to.
FrYnK
Ze ty se vzdycky ozves fikusy :D misto toho aby ses teda podelil o sve zkusenosti ktery si za ty leta nabyl tak jen resis kdo jak se chova.. bud jednou konstruktivni, podel se o svoje zkusenosti a neres prispevky ostatnich...
Jen pro upresneni...nick BLHR vidim poprve a nikdy jsem s nim nebyl v kontaktu...natoz abych mu stavel panel...

Prispel jsem prvne proto... abych poradil..pise ze to jsou jeho druhy klony v zivote a jelikoz v tom mel nekolik nesrovnalosti chtel jsem poradit... a co udelal? Uplnej opak.. chapu ze nemusi dat na muj nazor, ale bylo nas vic co to tu psali..tak kdyz nevim a ptam se tak si si necham bud poradit a udelam to tak nebo jsem ticho a jedu si to po svym...pak tady akorat breci jakou ma depku...to je cely.. nechapu tohle chovani u dospelyho cloveka...ale to je jeho boj...

abych to tu odprostil od debaty ktera je zbytecna...

Tepelna podlozka je nejdrazsi moznost...navic bez termostatu se bude teplota blbe hlidat...jednu dobu jsem to provozoval tak ze jsem mel nadobu.. podobnou jako medical...napustil jsem do ni vodu... staci malo a vlozil akvarijni topitko...do vody jsem dal pak dal druhou nadobu...a do ni klony... voda zespod krasne ohrivala klony... navic se krasne dala regulovat zeplota diky termostatu na topitko... topitko stoji cca 200 kc...

Rozhodne bych klonum i vetral...zavreny viko nedela dobrotu.. nikdy by se nemela srazet voda na stenach pareniku...pokud by si na hladinu vody vlozil plovouci misku a do ni klony tak by ti plavala na hladine jako lodka a odparujici voda by ti delala vlhkost a mohl by si i vic vetrat.. cerstvej vzduch je potreba...dalsi veci je ze vysoka vlhkost se drzi jen behem prvnich dvou az trech dnu aby klony neuvadly a brali vodu ze vzdusne vlhkosti... pak uz zacnou sosat vodu z kostek a vlhkost se muze postupne snizovat na takovou uroven ze kdyz klon pusti korinky tak se muze normalne presadit bez potreby jakyhokoli roseni nebo zvlhcovani.. proste zvladne normalni pokojovou vlhkost...lidi co delaji klony a maji je v pareniku a vysoky vlhkosti celou dobu tak pak kdyz je vyndas ven tak zacnou vadnout a je jedno jaky maji koreny... je to proste sok..moc velka zmena....takhle to byt proste nema...vsechno hezky pomalu postupne....jako je to se vsim...
Madical-Strains
Frynk-

Takovy topny teleso s termostatem mam (pouzival jsem ho v bazenku pro hroznyse) a taky me to napadlo to takhle udelat ale ptal jsem se na nazor primo jednoho nejmenovaneho matkare a ten mi rekl ze napad je to sice dobrej ale jen na prvnich par dni.

Ta voda by tam ted delalla moc velkou vlhkost a udajne by tam byla fakt diky tomu topnemu telesu vysoka,protoze diky teple vode by se rychle odparovala a vznikala by vlhkost.
Tak proto jsem si nechal poradit od matkare tu podlozku. Psal mi ze je to uzitecna investice ktera se urcite vyplati i do budoucna. Nejlepsi poridit k tomu termostat ale uplne postaci udajne jen nejaka izolacni deska a bude to pry v cajku.
Vim ze je to drahy jako prase ale co ,dam si to sam sobe k Vanocum.
Nakonec je to investice do konicku.

Jinak nic proti tobe , ja jsem jen trochu stekloun kdyz me neco nejde podle mych predstav.
A kdyz do me jeste nekdo navic rejpe tak me to urcite neuklidni.

Fikus- Jsem rad ze jsou tu taky lidi jako ty, kdyby tu nebyly tak uz by nebyl duvod tu zustavat a vubec neco prispivat.

Edit :
Frynku ale ty resis tez prispevky ostatnich , konketne ten muj ! A zrovna ve chvili kdy sem potreboval spise podporu nez pokarani.
Fikuse si vazim byl me podporou kdykoliv jsem potreboval.
A nastesti najdou se i dalsi.


A uz dost zbytecnych reci pak si nekteri stezuji ze se nevyznaji ve vlakne ale je to hlavne z duvodu zasirani vlakna svyma nazorama a zbyecnyma hadkama.
FrYnK
Jakej je problem udelat do vika diry aby mohla prebytecna vlhkost unikat nebo ho jen nadzvednout???
Proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite... at se dari... cus..
Madical-Strains
Dobre, dik za nazor, jeste to teda s tim topnym telesem pres vikend zvazim.
BLHR
Tak teď jsi tomu nasadil korunu.Vítej v ignore. "Kapacito". Admin nechť smázne.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od BLHR
Vítej v ignore.


No slava! Konecne ze te to napadlo. :frog:
Alespon bude snad uz klid kdyz jsem ted na tvem ignore listu.

Tak jak se zda z tve prehnane reakce lze usuzovat ze jsem mel zrejme zase pravdu s tim panelem ? Jiny Nick otazka 5 min.
kcb
fikusi proc prosim te vzdycky vytahnes kolik nemas odpestovano a kolik nemas zkusenosti, jeste po tom co ses tady po letech zkusenosti podelil s pestem ktery stal starou belu, ze te huba neboli(
BLHR- medical jeste pred nejakou dobou resil negativni karmu od bitira, nevim, nepripada mi to primerene od typka v jehoz pripade karma degradovala na jakousi cenu utechy(
Bitir
S tou vodou to ma stejne i metracek.
Stary terarko s vodou , topitko. Jakousi desku co plave a ma porad 24°.
Rw musi byt hezky prohraty. Pokud citis studenou kostku, koreny za zimou moc nejdou.
Mel sem taky v hajzlu rezy a s topenim bylo u rw 24° na vrcholku 27 a rezy vypadaly mnohem lip nez ve 22°
Filus je zdejsi led prukopnik , ma svuj svet.
Kcb. Ja si jen vzal zpatky jedu z pozitivnich karem co sem mu dal. Taky me zaskocila reakce , ale budis. Kazdej sme nejakej.

Medical. S panelem sou to jen domnenky jestli ho ma nebo ne. Pravdu mit muzes a nemusis a hlavne bych to nespojoval hned s tim ze stoji za frynkem , je to jen jeho nazor . Fikus od tebe taky nic nema a stoji za tebou a to hned znamena ze spolu obchodujete ?
Sou to jen nazory lidi na tebe , nebo na tvoje rakce. S frynkem souhlasim i ja a mam svetlo od ledideal.
Uprimne , prehnane jsi reagoval i ty na mou cervenou karmu :D. Hlavne klid a nohy v teple, heh , teda klony v teple :D
fikus37
Kcb, jj zkušenosti na rozdávání, ale když něco napíšu, tak slyším samou kritiku (viz poslední hádka s JIDB, ohledně EC v hydro systémech a o led světlech ani nemluvím).
Už tady nehazim ani reporty, abych nebyl za chuja (teď mě požádal jeden člen abych postnul fotku TW, tak jsem to postnul i když jsem to prepalil a to proto, že jsem JIDB chtěl vyzkoušet co dá v hydru na max).
Madical je trochu roztrzity, ale to dělají roky a věř tomu až ti bude kolem 45 - 50 možná že madi má ještě víc, tak na tom budeš podobně.
Když někdo potřebuje pomoc, tak mu vždy napíšu svůj názor, ale stejně si to 90% groweru udělá po svém.
Vím, že moje reakce jsou zbytečné přehnané, ale každý máme něco. Vím i že madicalovi to tady vysvětluje a on to někdy nepochopí.
Nasralo mě to, že jste na něho sesipali kvůli tomu, že zapomíná.
No nic nebudem tady zasirat vlákno, protože je to poprvé kdy má našlápnuto na zdárný pěst.
Madical-Strains
Jak psal Frynk...Proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite.
Ale domnivam se ze opak je pravdou.

Vy me proste radite neco se se mi vubec nezda tak jednoduchy jak tady popisujete a to hned z nekolika duvodu.

1.-Topny teleso.. je tam uvedeno ze vodni sloupec musi byt nemene 15 cm!
Kde by se vzal sloupec 15 cm v tom spodku parniku?

2.-Nenasel jsem na internetu nic co by se dalo pouzit jako plovaci vor pro klony v tech mirach aby to presne +- zapadalo do toho parniku. Chci aby klony mely prostor a nebyly na sebe natlaceny.

3.- Vubec nemam presnou predstavu jak to udelat a zase se budu muset vyptavat a zadat o radu. A zas budu narcen ze se furt na neco vyptavam.

Zatimco podlozku koupim rozbalim dam termostat (mel bych ho taky doma nekde mit)
nebo izolacni podlozku a je to. Pro me mnohem jednodussi zalezitost.

Takze myslim ze je to obracene, slozitejsi je pro me neco vyrabet a jeste s vedomim ze nevim co pouzit jako vanicku a pochybnost s tim vodnim sloupcem vody.

Dalsi vec , dal jsem do parniku teplomer a zjistil jsem ze v parniku teplota pohybuje v rozmezi 25-26C. Nevim kolik presne pri vyple zarivce.
Pak vnzika otazka pokud bych to mel v nejake skrince a nesvitilo by me svetlo kdyz spim v byte jesli by nebylo moudrejsi zajistit tu teplotu jen tou periodou 24/0 a tim by se zajistila vyssi teplota a ne ty nocni vykyvy teplot.
Otazka je jesli 25-26C bude postacujici.
Musel bych to holt nejak pretrpet to nocni svetlo nez to alespon trochu zakoreni.
Az bude hotova matkarna tak Nonostop svetlo vadit nebude.

Sviceni na klony nostop jak jsem se docetl , ma i sva negativa a spoustu odborniku to nedoporucuje.
Pítr90
Madi, proč místo podložky za litr nepořídíš nějakou malou skříňku? Pořád snazší vytápět skříňku třeba jen žárovkou, než pořizovat drahou podložku
kcb
Hele, takhle reaguju proto, ze uz patrim do Tebou zminovane vekove skupiny, nebo sis myslel ze jsem se tady registroval v 10 letech? )))
Skoda ze tady prakticky vsichni berou jakoukoliv kritiku, ci rozdilny nazor, jako nejaky osobni utok, to se pak v klidu komunikovat neda.

Uprimne - taky uz bych se rad konecne dockal slusneho pestu tady u Madiho, hlavne kdyz sam vim ze na tom vlastne nic neni. Hromada clenu uz nad nim zlomila hul, ja stale jeste doufam! I kdyz u vetsiny jeho cinu mi na cele vzdycky nabehne cevka a to se pak konstruktivni kritika vetsinou nekona )
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Madi, proč nepořídíš nějakou malou skříňku?



Pitre, Jo, jo budu mit skrinku, ja psal ze jeden zdejsi clen me momentalne vyrabi ze sktinky klonarnu kombinovnou s matkarnou a bude hotova priblizne kolem Vanoc nebo nejpozdeji na Novy rok.
Je rozdelena na dve casti prickou ktera se bude muset kvuli dlouhe zarivce vyriznout.
Takze by ted porizovani dalsi skrinky bylo zbytecny.

KCB- I kdyz u vetsiny jeho cinu mi na cele vzdycky nabehne cevka a to se pak konstruktivni kritika vetsinou nekona...

Uz to vazne staci to peskovani , uz jsem se poucil.
L1st3r
Moc jsem nad tím řešením s topitkem nepřemýšlel, ale řekl bych ze to kluci mysleli tak, ze vezmes nejakej lavor do toho dáš topitko a na hladině nechas plavat ten parník s klonama. Aspoň takto jsem to pochopil já. Nevím jak fungujou ty podložky, mel jsem za to, ze to nějakej termostat obsahuje, aby to udržovalo konstantní teplotu, takže by to sólo termostat nemělo potřebovat, pokud to takto neni, je to z mého pohledu dráha sranda na hovno.
Madical-Strains
Jo, bohuzel ty podlozky potrebuji navic jeste termostat a kompatibilni stoji taky litr.
http://www.growgo.eu/cs/topne-rohoz...-termostat.html

Aha, no tak bych si musel nechat vyrobit z plexiskla takovy jakoby akvarium na miru aby se vesla do klonarny ale zaroven aby se do ni vesel parnik.
Tipuju ze to bude taky drahy.

Lavor by se mi tam nelibil. :)
Madical-Strains
Zatim to teda necham tak jak to je ted osvit 24/0 a zkusim to nejak pretrpet to svetlo. Pockam na tu matkarnu a pak se uvidi jaka bude teplota u klonu pri sviceni 24/0 a pak se podle toho zaridim.
Dik za inspiraci.
Hodinář
ahoj,
zkus tohle

termostat

fopna folie

pokud se rozhodnes pro tepelnou desku, urcite si porid termostat. Bez nej teplotu v parniku nikdy neuhlidas!
Nejjednodussi je dat tep. desku pod parnik, ne do nej (viz prikon desky). Optimalni teplota 25+ .
Parnik alespon 1-2x denne otevri na par minut a vymen vzduch.
Jestli mas v parniku malo klonu, pro udrzeni vlhkosti 75+ nalij na dno trochu vody-menit
Ad koreneni za 10dni. primarne zalezi na teplote, jak ti tady kluci pisou, ale i stavu matky, genetiky.
Pouzil si dost korenovyho stimulatoru? stimulax apd. na fotce stopy nevidim. kdyz uz si rw kostky tak pekne rozkuchal znovu konce stonku obal v stimulatoru

Osobne bych se pustil do vyhrivani v momente, pokud mas v planu sekat klony pravidelne, jinak bych to moc neresil/nestresoval a jeste 10dni pockal, uvidis,ze drtiva vetsina klonu se nakonec chytne

ps: skoda zes tehdy odmitnul moji nabidku, tohle vsechno se mi tu doma vali...
Madical-Strains
No , to uz vypada hodne zajimave i ta cena obou vyrobku !

Ano, do Stimulaxu-3 + 2ml/1l root-juice v RW kostce. Nevim jesli je 2ml korenaku dost ale nekde ve vlakne jsem cetl ze doporucoval 2ml.
Vse co jsem otevrel jsem zase kvalitne vymachal ve Stimulaxu a RW sevrel gumicku.

Ano , velka skoda ze jsem byl nucen odmitnout , mrzi me to samotnyho , bohuzel mam obavy se schazet s lidma co vi o tomhle konicku ve spojitosti se mnou a pri tom je neznam osobne.
Proste jsem takovy plasan , no , tak mi to nemej prosim za zle.
Moc rad bych mel nejaky svuj vzor v mem okoli v tomhle konicku.

Za odkazy moc dekuju , mozna vyuziju az pode podminek v te matkarne, je to levny a prakticky!
Madical-Strains
12 Den koreneni

3 kousky jsou venku . :)

Koukam ze stacilo opravdu malo, ten osvit 24/0 to radne popohnal. :)
Diky L1st3re !
L1st3r
No můj nápad to není, ale je fakt, ze díky tomu dosáhnes stabilní teploty. A když do nich nebudeš zbytečně rejpat, dockas se výsledků. GL ;)
Madical-Strains
Tvuj napad to mozna neni ale byla to tva rada smerem ke me!

odo
Paráda, mám radosť!! Myslím, že sa na tú podložku kĺudne vykašli. Ono to zakorení aj pri 14 stupňoch C. Som to zrovna vyskúšal. Trvalo to mesiac, ale z 12 ks 11 bolo vonku. Nešahal som na to celých 10 dní. Bolo to v parníku s cca 1/3 otvorenom vetracom okienku. Žiadna plieseň všetko ok. Ak to nepotrebuješ rýchlo, tak to je zbytočné naháňať. Skôr si začni plánovať pest matky.
Inak to zohrievanie koreňovej oblasti je docela bomba. Kedysi som takto množil izbové rastliny, taktiež vodné. Je to riadny tuning, ale fakt to má zmysel iba ak to človek robí komerčne a potrebuje maximalizovať výsledky.
Madical-Strains
Jo , podlozku potrebovat nebudu.

Pest matky mam uz naplanovan ale zase to je neco co nebude asi lehka prace.
Nechapu proc se mi libi veci ktere nejsou az tak standartni.

Budu se snazit udrzovat matky jako Bonsaie kdyz budu mit tak malou matkarnu.
Proste matky bonsai.
Bitir
Neni zadna prdel starat se o matku v malym kvetinaci. Jeste si to promysli.
Matka se da drzet mala i v 11l kvetinaci. Od kvetinace s prehledem do 50cm pod 50w.
Usnadnis si zalivku a hlavne budes mit vitalni rezy a matku.
Ohnout a zastrihnout to muzes jak chces. A matka co zabere mista 40x40 cm ti je schopna dat co dva tydny kolem 40 peknych rezu.
Kuk na obrazek. 4 mesice stara matka v 11l kvetinaci pod 50w. 6500k.
Nez si vyberes jednu kterou budes chtit jet , tak si to drz v 1 l kvetinaci na klid. Ale pak to urcite presad.
Ja ji mam hodne prorostlou , ale da se ustrihnout cela vetev a prostrihavat komplet matku , to co zbyde si ohnes dolu at ti neprerusta.
Sam jsem na zacatku matkareni , snad se vyjadri nekdo zlusenejsi kdo jede mikro matkarny pro svoje potreby.
Madical-Strains
Je otazka jak bude velka ta matka za 4 roky. A zkracujes u ni taky koreny?

No , neni to rozumny , sem si toho vedom , kor kdyz jezdim v lete na vikend na chatu.
Proto chci zkusit 6l finalni, takze neco mezi tim.
To uz by slo, ne?
Madical-Strains
Pri dnesni vetrani klonu jsem zjistil ze 7 ks je uz venku !
Dokonce i ta jedna z rozdelanych RW ktera nemela ani bradavici, coz me rozum nebere.
Madical-Strains
DNES 7 DEN 12/12- Konecne odstraneny rustove cocky.

Teplota pri svetle u vrcholku 23-26C.
Vlhkost bez zvlhcovacky 45-55%.
Velikost kyti je mezi 50-60 cm.
Vzdalenost od vrcholku cca 35 cm ,za par dni jeste snizim , casem az na 20 cm.
Jasny a zretelny nakvet jiz 7 den !!! :)
Zadne deficity, zadne nazloutle vetsi listy.

Jedine co me trochu znepokojuje je ze primo pod kvetovymi cipy jsou vrcholky vice do zluta nez okoli.
Druhy tyden zkusim dat 3ml grow, 1ml bloom a 1ml Topmax vse na jeden litr vody.
Tedy to same hnojeni akorat 1 ml na litr vody grow navic.
Vim ze to dusikem asi nebude ale neco tam urcite zchazi kdyz je ten prostredek vice do zluta. Mozna sira ....prispevek c-12

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499
Hemp-raider
Pozor aby si to neprepalil hnojkama. Ten stred zltsi moze byt kludne od svetla intenzivneho. Podla mna to mas ok. Mas panel od led ideal ten ma cipy naukladane vedla seba takze stred boxu bude najviac trpiet presvetlenim.
LinChi
A proto bych Panel Dal minimálně 50-70 cm nad kytky s čipama.. a ne bez čipu a 20 cm.. to je uplná píkačuovina.. fakt... končím tohle vlákno už nemá cenu sledovat.... uplněto tu zbytečně hrotíš rozebíraš rw kostky když ti koření řezy... jak chceš pak mít to nejlepšé .. když do toho furt reješ... čím vic se do hovna rýpe tím víc smrdí ... a u tebe to smrdí až moc... !

:banned:
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od LinChi
A proto bych Panel Dal minimálně 50-70 cm nad kytky s čipama.. a ne bez čipu a 20 cm.. to je uplná píkačuovina.. fakt... končím tohle vlákno už nemá cenu sledovat.... uplněto tu zbytečně hrotíš rozebíraš rw kostky když ti koření řezy... jak chceš pak mít to nejlepšé .. když do toho furt reješ... čím vic se do hovna rýpe tím víc smrdí ... a u tebe to smrdí až moc... !

:banned:


50-70 cm nad vrcholy? V kvetu ? S tim teda rozhodne nesouhlasim. To si delas srandu, nebo to myslis vazne?
Vetsina co jede pod temahle ledkama me psala at to dam 20-30 cm nad vrcholy, v kvetu.

Odstranit rustove cocky poradil odbornik na tyhle ledky a potvrdilo me to i par groweru pres pm. Ani to nebyl muj napad.

Ja neodstranoval zadny cipy, ale jen cocky , to si asi spatne pochopil.
Ja si myslim naopak ze si to ted vyhrotil zbytecne ty, tim cos ted napsal, coz se me trosicku dotklo, promin.
LinChi
odjel sem ted kolo v boxu 120*60 panel 60-70 cm na vrcholama a nemužu si stěžovat :) inspiroval sem se projektem 4x vero 242w co tady jel borec ve dvou boxech .. ty prostřední čipy s čočkama rozhdoně mají smysl.. :) boční ještě přimhouřím oči... neosvítíš celý box s 20cm nad vrcholkama.. :D boha madi prosím...
20 cm pod čipem máš snad 30 stupňů ..
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od LinChi
odjel sem ted kolo v boxu 120*60 panel 60-70 cm na vrcholama a nemužu si stěžovat :) inspiroval sem se projektem 4x vero 242w co tady jel borec ve dvou boxech .. ty prostřední čipy s čočkama rozhdoně mají smysl.. :) boční ještě přimhouřím oči... neosvítíš celý box s 20cm nad vrcholkama.. :D boha madi prosím...
20 cm pod čipem máš snad 30 stupňů ..


Ja nic o prostrednich (neboli kvetovych) cipech vubec nic nepsal, nevim proc sis to vsugeroval.
Jen jsem napsal ze jsem odstranil cocky z rustovych cipu, to jsou ty krajni.(vnejsi)

20 cm pod panelem mam presne 27C .


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma