Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 
LED Mars Hydro II 207W (Grower začatečník) Pomoc Vítána - Klikni zde pro originální téma
LinChi
Dámy a Pánové Pomoc Poplach :D Máme tady první známku nějakého deficitu sou áj níd help :D

přiložím par fotek .. jelikož mám jen telefon tak přiložím co jsem zvládnul.. flíčky jsou zatím fakt maličké .. jelikož s kytí trávím každý den tak pečlivě sleduju všechno ... :)
LinChi
s tím telefonem je to všecko rozmazaný a to ještě používam makro čočku ale i tak se mi klepou ruce a to se fakt snažím snad to jde vidět pokud ne udělám další a zkusím nějak na denním světle to pujde líp :)

BioBizz Light Mix + Biocanna hnojiva přesně podle přiloženého manuálu pohnojeno... jen se zeptám hnojíte s každou zalivkou ? nebo v jedné zalivce davam hnojivo .. pak jen vodu dokud není čas na další pohnojení ? Podle plánku :)

naposled zalito s hnojkou 21.11. když se dotknu hlíny u děr ze spoda Mokro :) z vrchu to vypdá docela suchy kdy jdu prstem tak 2cm dolu pořád celkem suchý :)
Bitir
Na ty fleky se vyprdni, to nic neni . Asi mejakej savek hmyz . Lepivy desky siam dej. A s hnojkama je to tezky , musis videt sam , biocanna hnojky neznam
LinChi
lepivý dsesky ???
Bitir
Takivy zluty plastovy platy , neco jak mucholapka .
LinChi
:D to sem nečekal že tohle budu potřebovat.. :D ok kam bys je umistil a jak ? aby to mělo dobrý učinky :)
LinChi
jinak CBN diesel potvrdím že už po dvou týdench pěkně Voní :rasta:
Bitir
Normalne to nekam poves , ja to mam treba primo v kvetinaci . ted tam teda nemam zadnou letajici havet, ale za to nahanim nejakou housenku co mi zere par listu :-D .
LinChi
ji ak nevěřím ale světlo je 40cm od vršku a sonda umístěna přímo v kvetniku namerila 26 stupnu vlh.60% a ofuk na to :)
Madical-Strains
Zajimalo by me a nikde jsem to v tvym vlakne nenasel cim snizujes PH zalivky?
Presne takhle plizive a nenapadne ty listy zacaly i u me.
Hnojis bio a jedes v hline tak cim snizujes PH?
LinChi
sakra fakt musím nějak snižovat pH ??
Bitir
Nemusis pokud mas dobry ph. Ale u medika se to resilo , pak to rozuzlil jeden typek ze kyseliny na biohnoje sou spatny, proste to nejde dohromady . Porad se s medikem ,ten uz to vi .
Madical-Strains
Doufam ze mas ale PH metr , tu nejdulezitejsi vec.
Zmer si nejdriv PH vodu co s ni zlevas,pokud ji beres s kohotku a jses z Phy tak urcite budes muset snizovat PH.
Ne abys to tam vysypal od oka !

:frog:
spachal
Jsou hnojiva, u kterych se pri spravnem davkovani nemusi na pH ani sahnout. Zkusenosti mam s JIDB a BioBizz, oboji po namichani ma zalivku cca pH 6.2, pro hlinu idealni.
Bitir
Spachal, ja jedu jibd . Kdyz michas hnojiva podle faze rostlin tak musim snizovat, az jim davam plnou palbu v kvetu tak je to kolem 6.2 az 6.4 . Jinak pokud jedu mlady rostliny s ec 1.2 tak mam ph 7 a vic
Madical-Strains
Jak nemusis ?
Ja mam PH vodu z kohoutku v rozmezi 7,9-8,4 a vzdycky musim snizovat PH i kdyz pouzivam biobizz protoze ,zalezi preci jakou mas hodnotu PH vody co s ni zalevas, ne? Kdyz Bio-grow zredim s vodou s kohoutku a ani se nehne PH smerem dolu (jak rikas ) tak musis preci docilit te spravne hodnoty snizenim PH.
Nebo se pletu?

Pokud ti s kohoutku tece to spravne PH tak asi mozna nemusis.

Bitir- si byl o sekundu rychlejsi.:frog:
Bitir
No jo, zazvoni mi email ,tak mam prehled :-D
Madical-Strains
LinChi, ja jsem zjistil, bohuzel az tak pozde, ze nejlespi je jako pro zacatecniky jako jsme my, proste okopirovat nejaky pest ktery je zdarne a bez jakychkoliv problemu doveden az do konce,pokud nejsou zkusenosti.

Ale taky jsem to neudelal. Nebo je dobry si psat dennik a v dalsim grow se vyvarujes chyb co si v prvnim grow spachal.

PS

Prosim ,pak taky napis kolik si mel vstupni i vystupni PH pri zalevani nebo hnojeni.
LinChi
v pondělí běžím pro Ph metr.. ten opravdu nemám :D ph podle netu mám těch 8 což je hodně .. snížit ph zkusim teda tou kysleinou citronovou .. žádný výplachy květníku nepřipadaj v uvahu :D takže zítra to tady doufám zas nějak ožije :D zálivka neproběhla už 5 dní takže květník by měl být docela suchej když sáhnu dole u drenáže na hlínu je taková mírně vlhká.... a v květníku je chad tak to trochu mate ale když vrazím prst do hlíny shora přijde mi to celkem suchý ale studený :)
Moravskoslezký kraj :) Ph podle internetu vodarny
Bitir
Jinak hnojky se stabilnim ph jsou advance nutrients nebo jak se to pise.
Trpaslík
hoj určitě se nenech odradit,já jsem tak z prdele hodil jednu kyti pod Mars Hydro panel (real příkon 96w) a dopadlo to podle mě docela dobře.viz.foto.
Madical-Strains
Zadny panel M-H na fotce nevidim .
Tak vloz prosim lepsi fotku aby bylo vse lepe videt a bylo to verohodnejsi.


Ne ze bych snad neveril ale urcite to LinChimu udela radost.
:-)
LinChi
díky chlapi za podporu... dneska zalito s ph 6.0 výstupní pH bohužel nezmerenk... odpolední sme na se blížila a já musel jít :)
fikus37
Madical ani vidět nemůžeš,protože to je pod HPS.:D :baseball:
frak
Jen k tomu snižování PH v organice tj. v půdě.. Trochu sem googlil a našel tohle:

Předem zhrnu že píšou že je nejlepší se vyvarovat jakýkoliv prostředků na úpravu PH to je základ! A vysvětlují to tak, že půdní bakterie v substrátu svým "životem" a rozkladem snižují PH na přírodních PH 6,1 6,2(ale nikdy nezvedají PH!).. Dále vysvětleno v článku..

Já budu ješte testovat tu kys.cit. ředěnou, v růstu...


zdroj:
https://www.thcfarmer.com/community...-biobizz.78899/


dávám překlad!!!:
Otázka: Po přidání utahovák do vody, co má dělat

. Citace "říká BioBizz pokud vaše pH je mezi 7,0 a 7,3 je to prostě perfektní Neměňte nic Feed ji na rostliny a půda bude buffer! rukou. "
Ok. Domnívám se, že to funguje stejně dobře jako to, jak jsem se nikdy měření pH.
stále otázka zní: co by se stalo, kdyby jste používali organické pH dolů jako canna pH Down nebo earthjuice k poklesu toto řešení 7,3 živinami 6.3 od samého začátku, před krmením? Bylo by to kontraproduktivní pro získání správného pH nebo skutečně pomoci půdu dostat to hned rychleji? Je těžké říct, protože tyto ph metry v půdě nemůže být vždy skutečně důvěryhodný a názory diametrálně liší.

Odpověď: Opět platí, že je velmi dobrá otázka. Za prvé: Vždy se změří pH, měření = znalosti. Právě tady je, jak Biobizz funguje:

Naše půda má pH 6,1-6,2. To je ideální pH pro používání našich tekutých produktů. Při zálivkou, že Biobizz produkty začínají rozkládat, s pomocí mikro-života v půdě, organický materiál se porouchá a hodnota pH se vždy zůstat v přírodě na 6,1-6,2. Takže v případě, že voda dáte má pH například 7,0-7,3, mikro-life zajistí pH v půdě klesne do požadovaného 6,1-6,2. To je důvod, proč jste nikdy neměl problémy, protože si nechat přírodu udělat, je to práce.

Nyní je mikro-life může snížit pH na 6,1-6,2, ale pokud napájecí vody s hodnotou pH nižší než 6,1-6 , 2 můžete mít problém. Mikro-life mohou snížit pH, ale ne ji zvýšit. Takže v podstatě: tak dlouho, jak je voda, smíchané s Biobizz je nad 6,2-6,3 (dát mu trochu marže), které jsou v pohodě. Samozřejmě, pokud máte kartu voda s pH 9,0 (což se stává), budete mít problém tak jako tak. Snažte se vyhnout používání korekčních pH produktů. Snažte se spoléhat na mikro-life dělat work.Non-bioprodukty pH může dojít k poškození mikro-life můžeme opřít o tolik.

edit: ještě přidám popis organické kyseliny od Canna..

CANNA Organická kyselina

Tato organická kyselina obsahuje 50% kyselinu citronovou.

Dávkování

Přidejte přibližně 20 ml organické kyseliny do 100 litrů živného roztoku. Dobře promíchejte a změřte hodnotu pH.
Pokud je to nutné, opakujte výše uvedené, dokud není dosaženo požadovaného stupně kyselosti.
Doporučená hodnota pH: 5.2-6.4
Varování

Nemíchejte s čistými hnojivy
Uchovávejte mimo dosah dětí
Minimální teplota skladování 5 °, uchovávejte v temnu.
Bakteriím a plísním se daří dobře v kyselině citrónové, a tedy i v nádrži s živinami. Měla by být věnována péče pro obnovení roztoku v nádrži na obvyklé bázi.
Bitir
Fikus, taky se mi to nezda abych byl uprimnej. I kdyz, neberme linchimu stavu ze zivota :-) . Urcite neco vypestuje, ale viz foto to asi nebude.
LinChi
já budu mít radost jak z každé sklidkm treba 20dží :) jinak hezký s téma hnonkama.. tak to pH udržovat asi ani nemusím... no uvidíme jak na to dneska kytí zareagujou :) zítra hodim nějaký verdikt...:) snaž žluté flíčky zmizí.. :)
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od frak
Jen k tomu snižování PH v organice tj. v půdě.. Trochu sem googlil a našel tohle:

Předem zhrnu že píšou že je nejlepší se vyvarovat jakýkoliv prostředků na úpravu PH to je základ! A vysvětlují to tak, že půdní bakterie v substrátu svým "životem" a rozkladem snižují PH na přírodních PH 6,1 6,2(ale nikdy nezvedají PH!).. Dále vysvětleno v článku..

Já budu ješte testovat tu kys.cit. ředěnou, v růstu...


zdroj:
https://www.thcfarmer.com/community...-biobizz.78899/


dávám překlad!!!:
Otázka: Po přidání utahovák do vody, co má dělat

. Citace "říká BioBizz pokud vaše pH je mezi 7,0 a 7,3 je to prostě perfektní Neměňte nic Feed ji na rostliny a půda bude buffer! rukou. "
Ok. Domnívám se, že to funguje stejně dobře jako to, jak jsem se nikdy měření pH.
stále otázka zní: co by se stalo, kdyby jste používali organické pH dolů jako canna pH Down nebo earthjuice k poklesu toto řešení 7,3 živinami 6.3 od samého začátku, před krmením? Bylo by to kontraproduktivní pro získání správného pH nebo skutečně pomoci půdu dostat to hned rychleji? Je těžké říct, protože tyto ph metry v půdě nemůže být vždy skutečně důvěryhodný a názory diametrálně liší.

Odpověď: Opět platí, že je velmi dobrá otázka. Za prvé: Vždy se změří pH, měření = znalosti. Právě tady je, jak Biobizz funguje:

Naše půda má pH 6,1-6,2. To je ideální pH pro používání našich tekutých produktů. Při zálivkou, že Biobizz produkty začínají rozkládat, s pomocí mikro-života v půdě, organický materiál se porouchá a hodnota pH se vždy zůstat v přírodě na 6,1-6,2. Takže v případě, že voda dáte má pH například 7,0-7,3, mikro-life zajistí pH v půdě klesne do požadovaného 6,1-6,2. To je důvod, proč jste nikdy neměl problémy, protože si nechat přírodu udělat, je to práce.

Nyní je mikro-life může snížit pH na 6,1-6,2, ale pokud napájecí vody s hodnotou pH nižší než 6,1-6 , 2 můžete mít problém. Mikro-life mohou snížit pH, ale ne ji zvýšit. Takže v podstatě: tak dlouho, jak je voda, smíchané s Biobizz je nad 6,2-6,3 (dát mu trochu marže), které jsou v pohodě. Samozřejmě, pokud máte kartu voda s pH 9,0 (což se stává), budete mít problém tak jako tak. Snažte se vyhnout používání korekčních pH produktů. Snažte se spoléhat na mikro-life dělat work.Non-bioprodukty pH může dojít k poškození mikro-life můžeme opřít o tolik.

edit: ještě přidám popis organické kyseliny od Canna..

CANNA Organická kyselina

Tato organická kyselina obsahuje 50% kyselinu citronovou.

Dávkování

Přidejte přibližně 20 ml organické kyseliny do 100 litrů živného roztoku. Dobře promíchejte a změřte hodnotu pH.
Pokud je to nutné, opakujte výše uvedené, dokud není dosaženo požadovaného stupně kyselosti.
Doporučená hodnota pH: 5.2-6.4
Varování

Nemíchejte s čistými hnojivy
Uchovávejte mimo dosah dětí
Minimální teplota skladování 5 °, uchovávejte v temnu.
Bakteriím a plísním se daří dobře v kyselině citrónové, a tedy i v nádrži s živinami. Měla by být věnována péče pro obnovení roztoku v nádrži na obvyklé bázi.


To je vazne "krasny a srozumitelny" preklad.
Kdyz uz tomu rikas preklad tak to aspon preloz sam.:D
frak
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains


To je vazne "krasny a srozumitelny" preklad.
To si prekladal sam nebo google?



Ja anglicky umim a jestli si myslis ze Ti budu delat prekladatelku tak se nenech vysmat:) já myslim ze kazdy pointu pochopil...???

Preklad je v uvozovkach ty chytraku..:)) o cem tu meles bavu me se porad ještě o trávě??
frak
Ja prinesu info a vom tu bude prskat jak decko:)
Madical-Strains
Kdyz uz nekam neco davam a rikam tomu preklad tak to fakt prelozim, v pripade ze neumim anglicky nebo jsem linej tak rozhodne nejakou zkomoleninou z googlu nezasiram vlakno.
Zkopirovat to do googlu prekladace umi i ma petileta vnucka.
Stacilo dat jen link.

FRAK-TAK UZ SE NA ME PROSIM NEZLOB !!! ;)
LinChi
jako já tk chápu a nevadi mi angličtina z googlu... :) jinak jo je pravda že stačil i Link... vlákno je zasrane dostatečně takže uz to tak nevadí :)
LinChi
tak ty fleky zelenají :) krása... vypadá jako by se hojila po zalití zalivkou s Ph 6,1 :) díky ... :) tak ted už jen vesele pojedeme až dokud nebudeme připravené na květ :)
Trpaslík
Tak foto,lepší jsem nenašel.Sodík opravdu nemám.
LinChi
nebudu dělat ukvapený zavěry s tím zdali se kytí lečí nebo se jí něco nelíbí .. protože dneska jsem zase trošku jiného nazoru .... no uvidíme co přinese čas.. ':D každopádně tohle jestli jsi odjel pod M-H panelem.. tak congratulation .. mužeš hodit pár tipů... jak často si zalíval čím kolik si hnojil atd atd atd :D klidně se rozepiš trpaslíku .. výška světla nad vrcholkama...
Trpaslík
box mám 60x60,světlo M-H reflector 48,na růstu zaplý jen grow(60w),na květ zaplý grow+bloom(96w),přítah pasiv,odtah PC ventilátor,ofuk taky PC ventilátor a ještě jeden co je na foto.Vlhkost po celou dobu pěstu v rozmezí 40-60%,teplota 24-26°C,na růst nehnojeno vůbec(kompost ze zahrady + agroperlit),na květ přihnojováno Plagron Alga-bloom 4ml na litr zálivky,květináč samozavlažovací(knotová,vzlínající závlaha,takové pasívní hydro),výška světla na kyti dle doporučení výrobce růst 40-50cm,květ 30-40cm.
Trpaslík
Co jsem se díval na tvůj popis světla,máš tam uvedeno LED MARS HYDRO II 480W (96*5Watt čipy epistar) Grow-Bloom,ale to co máš na foto je reflector serie,to samé co mám já akorát 2x,pokrytí tvého světla je na plochu (60 cm x 90 cm),takže tak nějak,doufám,že jsem ti trochu pomohl.
Madical-Strains
LinChi- To te nikdo neporadi kdy mas konkretne ty zalevat.
Kazdy zaleva jinak, zalezi jak velky mas kvetinac, jak ti hreje lampa , teplota a vlhkost v boxu a zalezi to na dalsich a dalsich faktorech....

Pozoruj pozorne kyticky.
Nejednodussi a nejistejsi (alepson pro me ) je (pokud to nepoznas na vaze kvetinace) tak zalevat az si o to kytka sama rekne. Tim nemuzes nic pokazit, ba naopak.
Jakmile zpozorujes ze trosicku zacne svesovat listy tak prolejes kvetinac a je uplne jedno jake mas podminky v boxu a jak velke mas kvetinace.
Kytka ti to povi sama, cetl jsem ze takhle to delaji pri pestovani madical strainu a ja jsem to jen okopiroval a zatim jsem nikdy neprelil ani kytka netrpela zizni.

Hlavne to neprezen nebo se dostanou do prilis velkeho stresu.
Kdyz vis ze uz bys mel zalevat treba za 2-3 dny tak je casteji pozoruj a ocekavej to ze zacnou svesovat listy abys nepropasl ten okamzik, jakmile uvidis zkratka drobnou malilinkou zmenu tak zalijes. Kyti by si nemel strsovat. Jakmile svesi listy prilis tak uz ve stesu jsou. (ale stale se nedeje nic hrozneho), nesmis to proste prehnat.

Tim se vyhnes nedoliti i preliti.

Doufam ze jsem pomohl. :-)
LinChi
yes díky přesné jak to dělám do teď
.... zaléval sem až po 7mi dnech :)
Madical-Strains
Udelej prosim par fotek ,zitra na dennim svetle nejak aby byly pohromade.
Jeste jsme ty tve holky ani poradne z blizka nevideli.
OK?
LinChi
a
LinChi
s
LinChi
jaaj s fotkama
Madical-Strains
No,zatim krasny, vypadaji takhle zdalky zdrave a moc hezky ale neni videt barva, zkus to prosim nejak zitra na dennim svetle to dat na jedno misto a vyfotit to pohromade.
Barva bude videt lip. a druhou treba vic z blizka, ja sem slepej jak patrona.
:-)
Trpaslík
A jak jsou staré?Jen pro porovnání taky jsem něco rozjel. :)
LinChi
jakože rostlinky jsou krásný :) ale pořád mi příjde že ty flíčky se množí a rostou ... :/ jakože určitě to za den nepoznám tu změnu a tím že na to furt čumím tak sem zmatený no zítra dopoledne nahodím fotky nějaké lepší :)

btw ty velikýá jedu čtvrtý týden :) ty menší druhý :) asi to bude problémek ale tak je to první pěst aspon mužu dělat hokusy pokusy a něco vyzkoušet :D
Madical-Strains
Ja jsem to resil teprve az kdyz se mi to zaclo rozsirovat.
To co mas ty na listech toby me zatim nechalo klidnym a pozor ,to jsem plasan! :D
Obcas proste nejakej list vyhodis z boxu.
Malokterej grow je absolutne bez problemu a to i kdyz mas treba 6.kolo za sebou. Cti vlakna a uvidis sam.
Ve vlaknech najdes odpovedi. Z vlakna se to lepe pamatuje nez z FAQ.

Hlavne ty kyticky vyfot na DENNIM svetle.
:sun:
Bitir
Klodne to postrikej proti potvoram treba mospilanem . nebo muzes pouzit bio pripravek zamek a klic. Nevim vyrobce ted. Dej tam ty desky , beztak ti tam litaj musky , muze ti to nabodavat savej hmyz, je toho hodne. Ale na takovy flicky bych se vyprdnul, ale prevence je lepsi nez az tam mas nejakou havet. Ja to mam v ne moc dobrym prostredi, ale snazim se v boxu o sterilitu a cistotu , pravidelne otiram steny kdyz byly postrikany, cistim podlahu, kdyz zasahuju vic do kytek tak beru rukavice , atd. Timto predejdes ruznym problemum .
Trpaslík
To jsme na tom podobně 30 dní,2xWhite Widow.Asi si budu muset založit vlastní thread,ať ti to tu nezasírám. :)
Madical-Strains
Jo , to zaloz, ctu rad vsechno co kdo pestuje pod ledkama.
Dokonce tu nekdo jede i zeleninu pod ledkou.
Cim vic vlaken o ledkach tim lepe.
LinChi
tak jelikož nejde vlkádat víc jak jedna fotka tak ted sem přiletí hafo příspěvku s fotkama držte si klobouky :D
LinChi
1
LinChi
2
LinChi
tak a vrhneme se na detaily listu .. :) snad na tom bude aspon trochu něco vidět :)
LinChi
tak co jak jsme na tom ???
LinChi
21
LinChi
:)
LinChi
... :D ten bordel bych v te kuchyni neřešil :D
Mard
Vypadá to tak, jako kdyby těm kytkám nic nechybělo! Gratuluji!
LinChi
KRETEN kurník .. sem to ja ale vůl.. při stěhovaní kytiček se mi podařilo shodit malou květinku .. na zem a okrajem kelémku sem napůl natrhl největší lístek.. Přežije to ? nebo budu muset počítat s -1 v osazení stanu .. ?
LinChi
dukazní materiál z místa činu... Oběť
Bitir
V klidu, vsechno prezije . Kytka to rozdycha i kdyz ji nechas jeden list. ;-)
LinChi
díky.. :) sem klidnější ...
Madical-Strains
Prosim te, lepsi barvu by sis ani nemohl prat, mas to fakt pekny.
Docela me prekvapujes! :p:
Jsem zvedavy na ten kvet.
LinChi
jakože takhle na fotkách vypadaj fakt hezky.. ale to co vidím ja v realů je prostě jiné.. něco jim vadí .. asi to není nic co je zničí . ale určitě by se mohli mít líp :) každopadně.. další Kolo chci jet 10x Mazar Extra chci to jet v menších květináčích... od začátku zkusím na to líp :)

jinak třetí den po zavalžení a cítím celkem sucho na hloubku prstu :) ale jak říkate počkám si až si řeknou :)
Madical-Strains
Ja jsem cetl ze strkani prstu do hliny neni zas tak dobra vychytavka pro zjisteni kdy zalevat , udajne tim ponicis spoustu jemnych micro-korinku a to pry dokonce i v rohu kvetinace. Samozrejme to nepalti u prave zasazeneho semenacku , ten jeste neni tak dalekosahle zakoreneny.
Ale nevim jesli je to vazne pravda , proto to radeji nani nezkousim protoze to zni i dost logicky.
LinChi
jako nejlepší je ten květník potěžkat :) ale na ještě si myslím nemám ten správný cit.. :)
Mard
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Ja jsem cetl ze strkani prstu do hliny neni zas tak dobra vychytavka pro zjisteni kdy zalevat , udajne tim ponicis spoustu jemnych micro-korinku a to pry dokonce i v rohu kvetinace. Samozrejme to nepalti u prave zasazeneho semenacku , ten jeste neni tak dalekosahle zakoreneny.
Ale nevim jesli je to vazne pravda , proto to radeji nani nezkousim protoze to zni i dost logicky.


Klidně tam píchni prstem, kytce to nevadí. Naopak přelít kytku vadí hodně, to pak začnou uhnívat kořeny a tomu se vyhneš tím že zjistíš kolik je ještě vody v substrátu.
Madical-Strains
LinChi
Zde prikladam foto jak vypadaji korinky v hline, tak se trochu nad tim zamysli a posud sam jeli dobry napad strkat prst do hliny.
Bitir
Jojo, uprimne receno pro tu kytku je mensi stres kdyz ji vytahnes celou . Ja na to mam fintu , v par kvetnikach mam v rohu vymackanou diru od prstu kde sou koreny jen u hliny ,kdyz tam strcim prst tak citim jestli je to vlhky nebo ne a nic tim neponicim.
LinChi
chápu :)
Madical-Strains
LinChi- Beru zpet ,zapomen na prst v hline ,zapomen na cekani az zacne kyti svesovat listy.
Tady mas uplne tu nejlepsi metodu jak zjistis kdy mas kyti zalevat.
Radi to borec z Canny ,takze me nenapada nikdo kdo by to mel vedet lip.
Cesky dabing.

http://www.canna-cz.com/videos/zale...sobem_jak_casto
LinChi
Madical o5 ti děkuju .. no nakonec sem zjistil že problém na listech zpusobuje špatné ph .. od doby co mám metr se to ale změnilo .. dneska sem zalil s Ph 5.9 protože pokud jsem tam lil vysoké ph.. tak ted bych ho chtěl snížit celkově v pudě.. :) další zalivka s ph 6,5 a myslím že to bude okey... uvidíme za pár dní jestli se kytí zpraví .. jinak valí to jak z vody.. rostou krásně :) brzy přidám další fotky :)
Madical-Strains
Zrovna to same jsem resil pred tydnem.Chtel jsem to presne takhle udelat s tim PH ale napred jsem se ale nastesti ZEPTAL. Je to prste chyba, mas lit 6,5 PH a ono se to srovna.

Vzdycky je lepsi se zeptat nez neco zasadniho udelas. Pamatuj, kdo se zepta je blbec jen nachvili kdo se nezepta.......porad.

Ja se taky obracim na zkuseneho growera kdyz neco nevim.
LinChi
ok ale myslím že pH 5.9 není zas tak radikální snížení... :)
jay01
Ahoj,taky pěstuju pod MH a jsem spokojený! přeji hodně zdaru
LinChi
jay01 : a přihodíš nějaké obrázky.. čeho si s tím dosáhl ?
LinChi
Madical : příteli .. takže ... Potřebuju navod někoho zkušeného ... jak na změření PH... odleju si namíchanou zalivku a naměřím ph okolo 3,0 na dně... a okolo 7,5 na hladině.. WTF ?? však sem míchal jak o život... -.- prosím jak si připravuješ zálivku se správným pH ?
Madical-Strains
Nejsem asi ten nejvhodnejsi kandidat na rady (dle meho grow) ale ja to merim takto....

Vezmu si pelilitrovy kanystr s odstatou vodou cca 2-3 dni ,kolem cca 24C, naleju hnojky a pak zmerim PH. PH me vyjde vetsinou 7,8 tak do kanystru pridam spetku na nozi kys.citronove, promicham a cca po 1 minute znovu zmerim PH , dnes se mi podarilo snizit na 6,5 na dva pokusy.
Je lepsi pridavat cit.opatrne abys nesnizil PH prilis, pak bys zase musel dolevat odstatou vodu a uz by se menila spravna koncentrace hnojek.

Pak vlozim-nasadim jeden kvetinac s kytickou na kulaty kybl ,preleju z 5litrovky do 1.l petky od mleka a kazdy kvetinac postupne proleju .
1l je pro muj kvetinac tak akorat, vzdy neco protece do kyble.
Po zaliti vsech kvetniku zmerim ph vytoku co je v kybli.

Na zadne dno ani hladinu nekoukam o tom jsem nikdy nic neslysel.
Kapisto? :-)

Kdybys jel srog tak bys musel zvolit jiny zpusob.
Vubec sem nadavas fotky tak nikdo nevi jak to ted vypada v tvem boxu.
LinChi
takže dojeli jsme až sem..
LinChi
mam tak zkurvený net že když něco napíšu apak chci nahraát fotku tak to pak píšu po 4té a snad mi to už pojede.. vubec nevím co sem chtěl anpsat.. ale tady je fotka deficitu na listech... myslím že správným Ph v zálivce to spravím :)
LinChi
Jinak se Slečnám celkem daří .. :) jsou krásné rostou jako z vody... a krom toho že jakby osychaj listy na okrajích .. a hnědnou .. + nějaké hněde tečky na listech i v prostřed listu. :) většinou je to na starších listech . na nových mladych zatím nic extra nepozoruju .. :)
LinChi
řekl bych že zastříhavaní je věda sama o sobě.. :D páč některé kytí se asi bude líbit tohle druhé zas tamto .. a tím že mam víc modelů ve skříni sem zmatenej co která udělá :D
LinChi
nějaký ten detailek :)
LinChi
Jinak.. Ph Metr udržuju v roztoku s Ph 7,0

Meření kontroluju podle roztoku .. prvně něco kde znám Ph .. poku d je to Oukey... Jdu na zálivku .. změřím ph mezi 7,5 -8,00...
Poté přidám maličké množství Kys.. citronové .. a pořádně mícham.. Protřepu .. mícham protřepu .. a měřím Ph.. tak že ponořím z vrchu do nadoby ph metr.. výborně mame 6,3 ... nyní zprovozním celý set.. a pomocí rozprašovací hadice... si odleju do maličké skleničky.. trochu vody... ( měřím Ph znovu .. Bim a mame něco okolo 3,0 ) tzn.. na dně nadoby je ph kolem 3 a na hladině mam požadované Ph.. Snad pomuže když nechám zalivku i s kyselinou zase třeba den dva stat a promícham to třeba 4x běhmem dvou dní :D.. jinak jsem fakt v háji ..
LinChi
takhle vypadaj holky ještě z boku ..

Vlhkost 50-60% ( ve stanu jsou jeěště i mladší holky )
teplota 22-25 pana Celsia
LinChi
tak a slečna která nejvíc trpěla na začátku ( pád ze stolku a potrhané listy.. )
takhle se jí daří... fakt že roste.. :)
Madical-Strains
Pravdepodobne po snizeni PH citron. to spatne promichavas proto mas u dna jine PH nez u hladiny. Zkus to 3x prelit z kanystru do kanystru po snizeni PH at se to dobre promicha. Kdyz je kanystr plny vody ttak se tezko ta voda smicha, bud ji musis 2-3x prelit sem a tam nebo PH snizovat v 10l kanystru aby tam byl prostor take pro vzduch a voda se mohla smichat.
Ja jsem dnes meril snizene PH po 3 dnech v odstate vode a Ph bylo vsude stejne 6,4 ale musis to samozrejme prefektne promichat!

Ty deficity ....,v tom ja se nevyznam ale at ti to nekdo zusenejsi potvrdi ale to PH je docela logicke vysvetleni, tak by to mozna mohlo byt.
Ale uz je to od posledniho foceni docela rozsirene, dobre by bylo aby se tu nekdo k tem deficitum listu vyjadril, to by me vazne dost znepokojivalo.

Odstran ty listy.

Jinak kyti vypadaji sokojene, docela me az prekvapujes , mas to lepsi nez ja !
Tak at to pokracuje. :-)


ps

Strikas kytky?
Jesli ne tak si kup tenhle rucni zoprasovac a strikej kyti alespon 2x denne cistou odstatou vodou bez snizeni PH. Stoji 59 kc je kvalitni a dela opravdu micro kapicky.
LinChi
jasná věc stříkam na ně vodu celkem poměrně často :) ted jak jsou mladé : )
Bitir
Jen upresnim ze kytka ze seminka nepotrebuje vlhkost jako v pralese a smaceni vodou. Kdyz uz tak bych s tim smacenim spojil postrik biodefence zamek a klic od b cuzz. Vypada to na dobrou prevenci, druhy kytky sem stim zacal smacet a zadna zminka o sviluchach.

A pak muzes pouzit phytamin nebo jinou listovou vyzivu

Jeste dodam ze sem mel vlhkost na rustu porad kolem 40%. Vlhci se rizky protoze nemaji vyvinuty koreny a nepoberou tolik vody z pudy tak musis zvysovat vlhkost aby nepovadly . at to roste :-)
LinChi
Mno Určitě mám odstranit napadené listy... ? moc jich není .. napadlo mě jen vystřihnout ty části které jsou napadené než celý list.. :) pokud rostla kytka dal s zlomenou půlkou listu tak když ji obstřihnu tak by to taky nemuselo být uplně marné no ne ?? aspon se prokáže jestli se to rozvíjí dál ií po propláchnutí správným pH :)
Madical-Strains
Jo, je to udajne setrnejsi ,odstrihni z listu jen poskozeni ale kolmo ke stopce.
LinChi
kolmo + vodorovně = ???? říkam to správně tudíš musím odstranit vlastně celou čast listu kde začíná poškození ?
Madical-Strains
Jak vodorovne? :-) Kdyz uz strihas list na pul tak by se udajne mel ustrihnout kolmo ke stopce. Nebo si tam chtel vystrihat falesne ozubeni? :-(
Jesli je list moc poskozenej treba v blizkosti stopky tak si vem nuzky ,vydesinfikuj ostri a ustrihni stopku co nejblize stonku.
O listy se neboj, ty znovu narostou .
Kokni se do meho prvniho vlakna,prispevek 13. jak jsem oholil celou kytku a pak se koukni jak narostla.

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=63118
Madical-Strains
Uz si zastipoval hlavni stonky? Vypada to ze mas uz vic jak 3.P.
Kdyz to nechas a zastrihnes pozdeji tak o to dyl se prodlouzi rust.
Pamatuj na to ze kdyz zastipnes hlavni stonek tak musis nejmene tyden cekat nez budes smet prepnout na 12/12. Byt tebou uz bych mel zastipnuto.
Pokud budes zastipovat zastipuj 1-2 h po roznuti svetla.
Nenechavej to tak dlouho rust jako ja.
Kdyz chces prepinat na kvet?
LinChi
ještě musím chvíli počkat než se trochu vytáhnou ty menší kytí ... ale vidím to tak že bohužeel do květu pujdou mladší .. :) každopádně mám zastřihnuto .. :) už delší dobu ... někde jsem to tu i psal :) počítam ještě tak dva týdny minimálně musím počkat na ty mladé .. pak hned na květ snad to nebude vadit těm starším slečnám
Madical-Strains
Ne, nebude. V klidu, jeste mas dost casu.
Jen jsem se pta na kdy planujes prepnuti , ne ze uz mas prepinat.
:-)
LinChi
tak dneska jsem usoudil že největší slečna má žízen.. Jak radí borec z canny.... jakmile je květník takový lehký oproti zalitému / dokonce i vuči ostatním byl dost lehčí ....

takže Po rozhození Ph v zemině ... nasledující result.. Vstupní voda.. pH 6,5
Výtok z květníku 6,7... jest velmi světlý až čistý ,, vážně jen maličko zanesený ... takže bych řekl že hnojky tam nebude nic extra... vzhledem k tomu když jsem zalíval takovou cocacolou :)
i když jen malým množstvím :)

Poradíte mi jak přidáváte hnojky .. pro představu mam 11 litorvej květináč.. naleju tak litr a půl a voda začne protekat... na zaletí používam rozprašovací trysku aby to nebyl silný proud do země nebo bazenek pomocí konvičky... za několik desítek vteřin začne odkapávat voda z květníku

zajímá mě kolik vody s tou hnojkou mám nalít na jeden květináč.. Koncentraci hnojky ve vodě znám .. ale množství vody s hnojkou do květináče aby to bylo efektivní :) ?
Madical-Strains
I ten borec z Canny to nekde okopiroval.

Ja zalevam do 11l kvetniku litrovou petkou od mleka a vzdy neco protece do kyble. Kazdy to muze mit trochu odlisny zalezi na slozeni substratu.
LinChi
BioBizzLight mix :) a hnojku dáváš po zalití čistou vodou nebo před tím ? tudíž na tři kytky 3* 1 litr zalivky s hnojkou ... :) zkusím to takhle :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma