Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 
LED Mars Hydro II 207W (Grower začatečník) Pomoc Vítána - Klikni zde pro originální téma
LinChi
:)
Madical-Strains
1 l vody plus hnojky plus snizene pH do jednojo 11l kvetinace.
Anarchom
ahoj,jak nahore pises,ze po namichani hnojiv s vodou pridavas jeste kyselinu citronovou,nebo citron,tak to je chyba!!!!
hnojiva biocanna jsem taky pouzival a pri vstupni vode cca 7,2-7,8 jak kdy a namichani maximalnich davek hnojiv udavanych vyrobcem mi ph spadlo az nekde ke 4,5 a jestli to jeste snizujes,nedivim se,ze ti PH metr ukazuje okolo 3 jak vyse taky pises!!!!
pri michani biocanny jsem musel PH zvedat a ne snizovat,to same by melo platit u tebe a jeste se tam nekde vyse ptas,jestli mas michat hnojiva dopredu,ne nemichej je dopredu,vodu si nechej odstat a hnojiva michej pred zalivanim,nekdo to pripravuje hodku predem,poradne to protrepej ty hnojky,jsou husty a na dne usazeny a muzes zacit michat,pak poladitph a zalivat!!!! tak at ti to roste a at se ti dari,ahoj
LinChi
ahoj ... tak abych to upřesnil... pH snižuju jen v zálivce.. čisté zalivce. jen voda supraveným Ph... Měřím Ph namíchaných hnojek.. když jsou v litrové odměrné misce.. :) a při namíchaní vody s hnojkama.. stačí jen ždibec sody... a jsme na Ph 6,5 :)
Anarchom
aha,ja to pochopil tak,ze snizujes i s hnojiva,proto jsem se polekal,protoze jak ja jel poprve s biocanna,nemel jsem ph metr a malem jsem o vsechno prisel,zachranil jsem to na posledni chvili,
no tedka jsem zkousel biobizz posledni kolo a tam to po pridani hnojiv nemusim moc upravovat,takze spokojenost vymenil jsem kvetniky male za 11l,dal mene kytek a vysledek byl stejny,takze spokojenost :-)
Madical-Strains
Anarchom- to jsem psal ja.
U Bioizzu do zalivky se PH vody ani nehne proto musim snizovat i zalivku s hnojky. Jak je to u jinych hnojiv nevim ale kdyz LinChi primicha hnojky do vody a nasledne zmeri PH tak preci uvidi ze uz neni potreba PH citronovkou snizovat.
Anarchom
Madical-Strains
ahoj,jak ani nehne??? to je nesmysl,ja kdyz si dam 10l vody a dam maximalni mozne davky uvadene tabulkou(topmax,grow,bloom),tak mi klesne na nejakych 6,2 nekdy 6 a liju okolo 6,3-6,5 tak o kousicek zvednout.......ty asi hnojis malym nebo zanedbatelnym mnozstvim,tak proto musis PH snizovat...... ;)
Madical-Strains
Naposledy jsem hnojil 2ml bio grow plus 1ml bio-bloom plus 2 ml bio heaven a to vse na jeden litr vody
v jedne zalivce a pokazde to merim at tam dam jake koliv mnozstvi tak se PH nehne ani o jednu jednotku. Tak to opravdu je, proc bych to jinak psal?
PH vody z kohutku mam 8,2-8,6,nekdy se to meni ale to na veci nic nemeni.
dafy
Hmm ja kdyz tam narvu tez bio grow, blom, heaven, tak mi to taky klesne cca z 7neco az na cca na 5,9-6.... a musim navysit :-( jak to ze se to nekomu hne a nekomu nee????
LinChi
mno takže zítra jdu do growshopu pro pythamin a pro něco proti plísni mužete doporučit čím vším chránit rostlinky ??

Mám stoprocentní pocit že budu válčit s plísní ..
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od dafy
Hmm ja kdyz tam narvu tez bio grow, blom, heaven, tak mi to taky klesne cca z 7neco az na cca na 5,9-6.... a musim navysit :-( jak to ze se to nekomu hne a nekomu nee????


To taky nechapu jak je to mozny.
S jednim zkusenym growerem sme si zase psaly ze me udrzi kyselina citronova snizene PH odstate vody i 3-4 dny a naopak u nej se to zmeni hned druhy den. Psal mi ze pravdepodobne to zpusobuje odlisna voda z kohoutku ,tak mozna ze to muze byt odpoved i tady na to.

LinChi
Proc si myslis ze budes bojovat urcite s plisni? Ty snad nemas ofuk a odtah? Az te to zacne nakvetat tak prestan rosit kyti.

Nerozumim, proc bys mel mit plisen?
LinChi
mám na listech bíle tečky bílé na jednom listě takový bělavý okraj listu ... nevím počkám na světlo a nafotím :)
Madical-Strains
Maly bily tecky jsou take svilusky, svine jedny! Ale ja je nastesti nikdy nevidel na vlastni oci.
LinChi
Tak mám doma prozatím CannaCure ... je to takovy uni-Postřik tak snad to nějak pomuže.. jinak když si čtu .. tak zálivku bnych měl obohatit o živiny každý týden 1-3x .. jak to mám udělat když mi květník schne aj 8 dní ( po pořádným zalití )

Btw kámoš se ptal ve škole učitelky... a prý mám vypnout ty větráky.. :D kvuli vlhkosti .. prý je mám porosit a nechat bez větru :D .. co si o tom kdo myslíte.. Foukám na ně 15/15 minut... on/off .... a nijak mi nepříjde že jim to vadí navíc je to i kvuli hmyzakům .. ne ???

Když si tak pročítam ruzný thready.. tak naražím i na frajery co to hnojí zalivkou . /sodík 400w/ každý druhý den ... jako vážně fakt nevím co mám s tím zalívaním dělat.. :D

Chtělo by to nějaký schéma zalevaní ..

jde o to že pod ledkama sice není takový teplo jako pod sodíkem

ale i tak tam těch 26 mám :)
Madical-Strains
Ty chodis jeste do skoly ????????? :busted: !!!!!!!!!

Ja jsem predpokladal ze tento web ma podminku 18 let.
Tak to sorry , kamo.
sWei
to že chodí do školy znamená že mu není 18? od kdy? :) ... jinak držim ti palce Linchi at to dojedeš pěkně do konce :)
Madical-Strains
Nez se do nekoho pustis tak si priste dobre precti text.
Nic takoveho jsem ani nenapsal , ani jsem to tak vubec nemyslel.
Jsi asi prilis domyslivy.

Na zakladce jsou ucitelky , na strednich a vysokych skolach jsou profesorky, pokud se nepletu.
Jen jsem se LinChiho ptal a tim jsem myslel (pro mene chapavejsi ) skolu zakladni. Verim ze ostatni to bezpochyby pochopili.
A krome toho dle komunikace a ted doufam ze se LinChi neurazi uz me nekolikrat napadlo ze pise nactilety. Coz neni nic urazejiciho.

Stacilo abys ho nechal jen odpovedet aniz by ses do toho zacal montovat a bylo by to pravdeporobne ok. ;)
Ani na to nemusis nijak reagovat jelikoz ja s tebou neminim diskutovat o nicem.

Samozrejme ze drzim taky palce a to uz od zacatku.
LinChi
Já přiteli pracuju v automobilce v nošovicích :) je mě 21 pokud jsi z toho nervozní .. kamrad studuje druhou střední .. tentokráát zahradníka.. :D
takže není se čeho bát... je to okey všecko :)
jo mám asi pro pozemšťany zvláštní zpusob zapisu do počítače.. ale když ja měl na sloh dycky raděj papír a propisku

jinak ja na střední oslovoval všechny učitele učitel.. Profesor rozhodně ne.. !! Profesor musí mít trochu jinej titul než učitel .. a pokud na střední chce nějaký učitel oslovovat profesor.. at prvně ukáže titul :) ja takhle provokoval denodenně učitele který vyžadoval aby se mu říkalo professore a přitom kár obyčejný to byl ! :D ale kvuli němu nemám maturitu no :DDDD
dafy
Tomu rozumim:-))) PRINCIP! :-)
Madical-Strains
Ok . Tak to jsem moc rad .
Presvedcil si me a uz o tom nepochybuji. :)

A omlouvam ze jsem byl vuci tobe chvilku podezrivavy. :)
LinChi
tak dělám další fotoreport.. :) holky rostou to nemužu tvrdit že ne .. a jsou celkem veliký už :) ale i tak mě furt trápí tyhle závady na listech ..
vím že sem na začátku zapinkal pH zálivky.. a ted leju jen naměřených 6,3-6,7 jak kdy se povede :)
jinak ph snížím pomocí kys. citr..
zjistil sem že jedlá Soda pH zvyšuje.. akorát teda nevím jaky vliv to má na kytí tak jestli někdo nevíte :)
LinChi
Deficity listů detaily :)
LinChi
na vánoce to bude chtít lepší fotak takhle se dělit o fotky.... ale kdo měl vědět že to vubec budu řešit tady na growweru :D
LinChi
nejvíc by mě zajímalo jestli je to tím Ph vody. /(tudíž živiny )
Nebo plísen nebo zvyřatka
nebo přelití /(přeschnutí se nebojím )
LinChi
další :)
LinChi
Stonek má v kolínku takový fialový flíček :D snad je to okey :)
LinChi
a tady si pěkně rosteme :)
LinChi
je to krásné .. a ještě krásnější bude až dám menší květníky a deset mazárků :D

ted dojedu tohle testovací kolo ... každopádně toto je pokus hokus a vážně uspěch bude sklidit nějaký paličky :)
LinChi
no ještě přidám celkový boční pohled na holky :)
LinChi
:)
LinChi
takhle to začína i na mladších kouscích
Anarchom
Ahoj,jake mas EC na vytoku???
Nekde vys pises,ze ucitelka poradila vypnout vetrak.....
Ja v rustu mam vypnuty uplne odtah aby mi netahal pryc vlhkost a ofuk mi jede od cca prvniho tydne,zvlhcovacku nepouzivam,rosim kytky rucne a rosim i steny boxu,takze vlhkost je idealni
Pokud ti kvetniky vysychaji pomalu,tak ti doporucim nezalivat a ofuk,tzn klipsnaky nebo ventilator nasmeruj na kvetinace
Listy,ktere jsou ponicene se ti uz nespravi,ono je tezko rict proc mas takove listy,od oka bych rekl,ze muzou byt prehnojene,ale jestli jsi ze zacatku zazdil PH,muzes mit zasolenej substrat a proto muzou trpet nejakym deficitem,kazdopadne to vlakno mas hrozne dlouhy,mrknu na to zitra a snad na neco prijdem.....hold pokud se nic nemeni,musis zkouset......jak ja jsem jel prvni kolo,bylo to taky o nervy a zazdil jsem taky PH,dopadlo to dobre nakonec,ale okolo boxu jsem chodil ve dne v noci a marne badal,cim to muze byt :-D zitra na to mrknu a prectu si to cele :-)
LinChi
ahoj zdravím tě... bohužel tě zklamu .. EC hodnoty neměřím.. a upřímě mě zajíma opravdu musím ec řešit... Pamatuju kdy kolega z práce kupil semnika guano trychodermu nějaký light mix... a zalíval pouze odstátou vodou .. a vše bylo okey.. a sklidil :) takže pokud mě někdo ted nepřesvědčí na Ec budu i nadále Kašlat.. :) Ph výtoku z posledního testu bylo 6,8 :)
LinChi
jinak vím že jsem jednou zajebal a holky dostali zálivku s ph někde okolo 4 :D což je docela kritické ... což chápu .. ted leju těch 6,5 cca +- 0,2 zaleží jak se to povede namíchat.. takže deficit bych přiřadil tomuto problemu :) jinak jak říkam Ec neměřím a ani se mi ted nechce.. dalších 1200 za ec metr -.- myslím že třeba na druhé kolo už to pořídím ale ted asi nee :/
Madical-Strains
Ja myslim ze celkova barva je dobra, sice by me ty deficity taky znepokojovaly stejne jako tebe ale ja myslim ze to bude doufejme ok.
Ja taky obden osdstranim spostu spatnych listu, hlavne spodnich a uz to ani neresim.
Hlavne si hlidej to PH, t je nejdulezitejsi.
Podle me kdyz budes hnojit podle tabulky tak se domnivam ze zas tak nutne ten EC metr nepotrebujes. Ale urcite je lepsi ho mit.
Ty spatne listy by se mely odstarnovat aby na ne kyticka nemusela vyvijet energii kdyz by ji mohla vyvijet jinde.
Kdybych neco psal spatne tak me jiste nekdo opravi.
;)

Ten ofuk a odtah bych se bal vypinat byt jen na hodinu,me jede nonstop.
Plisen je svine, myslim ze se nevyplati takhle setrit ,ofuk nic nezere.
Ale je to samozrejme na tobe.
Bitir
Co tam mucis toho chudaka malyho :-D . Snad se chytne a trochu naroste.
Jinak to vypada na nejakej deficit, jaky mas ph ?
Bitir
Ted deficit bych videl na tohle, ale muze to byt i nedostatek boru . Vsude se udava ze priznak je spatnej rust a chabnuti listu, takze se to spatne urcuje . Kazdopadne zmer ph. Fosfor ma radsi vyšší ph. Nedostatek boru se resi upravenym ph cistou zalivku a stejne upravenou zaliku ph s draslikem a dusikem . Snad sem to nespletl ,ale myslim ze to tak je .
LinChi
ahoj tak pro shrnutí .. Od doby co jsem koupil Ph metr... Na kytkách sleduju pozitivní reakce.. Ten mrnousek měl velkej problém měl špatně nadírkovanej kelímek tudíž když jsme začínali dlouho se dusil ve vodě... takže sem ho přesadil moc brzo tak asi dele valčil s kořenovým systémem.. ale už valí a roste co muže :) Největší bonsaj už se mění ve strom .. bojím se že bude hodně napřed..

Jak poradil Madical odstranil jsem nejhorší listy většina ze středního patra kdy byla zalivka fakt naprd.. dokonce je poznat kterej květník schytal tu nejhorší čast zalivky.. ( Nejmenší ph..duvodem bylo špatné promíchaní vody v kanystru ted užý mám fígl opět díky madical ! ) tudíž nejvíc trpěl .. myslím ale že už se taky vzpamatuje a začne zase valit do výšky... jinak.. terminal bud už zastřihávat nebudu .. vzhledem k tomu že mrnousky sem nezastřihl a pozoruju krásný růst takže příště zkusím jinou techniku ted už je necham tak jak jsou .. dokonce už mám docela pocit že poznám květník kterej potřebuje vodu .. ale pro největší přesnost uvažuju nad nějakou váhou :)

pH zálivky se pohybuje okolo 6,5 +/- 0,2
ale jestli fosfor má raději vyšší zkusím další zalivku hodit přesně na 7,0 :)
dokonce uvyžuju že dám holkam zase trochu najíst :)
Používam hnojiva od značky BIOCANNA ( flores, terra, biorhizotonic , boost + cannacure )

Ph vody z kohotku mam někde okolo 8 takže ke snížení pH používam Kyselinu citronovou .. EC vody neměřím /soudě podle známych co jsem viděl na vlastní oči sklidili i bez pH metru :D /

Hnojiva používam podle navodu na internetu na officiall strakach vyrobce :)
akorát teda si fakt nejsem jistej zdali to až moc nedusím ty hnojiva..
páč někdo zvládne hnojiva přidat do zalivky i 3x týdně... ja to stihl za měsíc dvakrát.. u velkých třikrát... takže možná je to i nedostatkem hnojiv.. ale zatím pracuju s tím že to je spíš špatné ph.. takže hnojiva fakt netlačím ( sem si jistej že nepřekrmuju... )

když jsem hledal tak jsem zatím nenašel moc lidí co používa stejný hnojiva takže je to těžžší .. navíc jsem se rozhodl pro co nejvíc "nechemický" pěst :) takže raději organické hnojky než mineralní :)

Ještě mě napadlo dodat někdo psal o zasoleným substrátu.. Mohlo by to být v dusledku že když jsem připravoval zalivku ... ujela mi ruka s kys.citro. a pH sem nasledně zvedal pomocí Jedlé Sody.. ( v osmilitrovým kanistru ani ne půl ližičky (kávové) ´) jedlé sody... snad jsem tím taky nějak neublížil .. i když myslím že nee... protože počítam dobu správne zalivky i s jedlou sodou .. a celkem se holkám zase daří .. nové listy jsou bez deficitů krásně zelené :)
Madical-Strains
Nekdo hnoji i 3x tydne ale tu tydenni davku hnojiv rozdeli na 3.dily s nejvetsi pravdepodobnosti.
Hlavi vec je ze pozorujes na kytkach pozitovni reakce.
Jen tak dal.
anon383596
Držel bych se ph 6,2-6.4 a nevymejslel bejkoviny
A určitě bych ph snizoval kys fosforecnou a ne citronem
Takhle maly kytky musej bejt zdravy jak ripa většinou začínají problémy az po půlce květu aspoň tak je to u mě co si pamatuju
Madical-Strains
Linchi

Tak co ted udelas? Budes zase snizovat kyselinou dusicnou ?:frog:

Ted jsem si prhlizel ty tve kyticky , stahnul jsem si je do pc a zvetsil na maximum a zda se mi ze jsou nejake svetlejsi , nedokrmene.
Ale jeste to s nekym radeji konzultuj nez to "POHNOJIS"
Je mozny ze to dela ty svetle baarvy nekvalitni fotak.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Vemenex
Držel bych se ph 6,2-6.4 a nevymejslel bejkoviny
A určitě bych ph snizoval kys fosforecnou a ne citronem
Takhle maly kytky musej bejt zdravy jak ripa většinou začínají problémy az po půlce květu aspoň tak je to u mě co si pamatuju






Ty v rustu snizujes PH zalivky kyselinou fosforecnou ?????
:bounce:
LinChi
no kyselina fosforečná už nebude tak dostupnej produkt žejo ...no a listky jsou někdy světlejší ty mladé řekl bych že jsou to ty ze špatného období zalivky.. když se podívam ted na nové tak jsou krásne lístky... jak jsou uplně v tom středu jakoby tak jsou až takové světlošké a postupně tmavnou :)
anon383596
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

Ty v rustu snizujes PH zalivky kyselinou fosforecnou ?????
:bounce:


Jj, lip drží dusicna je ve vodě na pendrek hrozně lítá ph, nedrží..
Bouřekk
normálně koupíš kyselinu dusičnou v každým Growshopu..Ph Down Grow je dusičná na růst a PH Down Bloom fosforečná na květ ale srážet fosforem v růstu to teda slyším poprvé??
kcb
presne jak pise vemenex, fosforecna lepe drzi PH a je v konecnem dusledku jedno jestli das ji, nebo dusicnou
Bouřekk
Tak to je pro mě novinka☺ zase jsem o něco chytřejší 😉
Madical-Strains
On hnoji organikou !
Do organickych hnojiv pouze kys.citronova a pokud chce vylozene prirodni PH minus tak obycejny citron nebo limetku.
Krome toho kys.dusicna i fosforecna premeni jakakoliv organicka hnojiva jiz aplikovana do substratu na chemicka hnojiva !!!!
Tak by nedavalo smysl pak pestovat "BIO"

Nechci nikoho poucovat ale tohle jsme se ucily snad uz na zakladce v chemii. :frog:
Ne, ted vazne!
Pro toho kdo hnoji chemkama tak je vhodna kys.dusicna a fosforecna.
Kdo hnoji organikou (prirodnimi hnojivy) tak kys.citronova, nebo obycejny citron nebo limetkou. Jeste uvadeji ocet ale to uz bych neriskoval !
Bouřekk
No to sem si nevšiml že jede organiku to sorry 😉
Madical-Strains
v pohode.

Tady jsem to jeste vyhledal a prekopiroval jsem to sem.

====================================================================================================

IF YOU USE ORGANIC FERTILIZERS, NEVER ALTER PH toppings nitric acid or phosphoric! Adjusting the pH will decay molecular bonds of organic structure, that will change in mineral fertilizers BIO !!!

====================================================================================================

PŘI POUŽITÍ ORGANICKÝCH HNOJIV NIKDY NEUPRAVUJTE pH zálivky kyselinou dusičnou ani fosforečnou! Úpravou pH dojde k rozpadu molekulární vazby organické struktury, tedy proběhne změna BIO hnojiva v minerální!
====================================================================================================
anon383596
Ja uz se toho dočetl na internetu a nechtej to překládat. Až se dočteme ze hovno je lahoda pro gurmany tak sup do trojobalu a fritak to jisti nebo co ,aspoň uvadej zdroj když už, tim nerikam ze to není pravda ale za dvě dekady co to hulim jsem to neslyšel i bez vykricniku mi to přijde jako pěkná hovadina co se selského rozumu týče
Madical-Strains
LinChi - Tady mas odkaz cim se snizuje PH zalivky s organikou a v hline.

http://www.rollitup.org/t/citric-ac...tt-rize.378568/


Vemenex- Nemej mi to za zle prosim ale nepis nic o selskem rozumu kdyz ho evidentne nepouzivas.

Ten kdo hnoji oraganikou tak snizuje dle selskeho rozumu ORGANICKY tzn.ph slabou organickou kyselinou citronovou coz je je trikarboxylová kyselina-C6H8O7.

Ten kdo hnoji chemii tak PH dle selskeho rozumu snizuje zas jen chenii .kyselinou dusicnou a fosforecnou.

Proc by mel proboha nalejvat do organiky a jeste k tomu do hliny chemii ?
To je padly na hlavu.

To zes to jeste neslysel tak neznamena ze to tak neni.
Vubec nepolemizuji o tom ze fosforecna lepe drzi ph ,o tom nepochybuji.

Neplet mu hlavu a nerad mu nesmysly, uz takhle tam ma problemu s listy dost.
LinChi
Madical... upřímě jsi asi nejvíc dobře radící člověk tady + Bitir ... jiank vlastně ani nikoho jiného neposloucham .. co napíšeš dává smysl , vypadá to promyšleně a doloženě :) snad ted někomu neukřivdím ( po noční jsem Unaven )
máš odemě velký dík :) určitě si vše řádně prostuduji .. :) dneska jsem namíchal slaboučký lektvárek s hnojivy... všechny pH 6,3-6,5 pro menší kytí 200 ml pro větší 300 a pro tu nejvíc hladovou a velkou už davam 500 ml.. zálivky s hnojkou ... už jsem vychytal zalívaní .. řekl bych že jsem jim na začaátku jak zatočil s Ph tak i s množstvím vody a kyslíku ... řewkl bych že jsem je topil všechny... dneska už na to mám docela grif kdy jo a kdy ne.. přesně jak radil frajer z canny ... plnej květník vs suchej květník.... zalívam až jak je květník těžký teměř jako ten se suchým substrátem... vychází mi to ted tak na interval cca 2-3 dny.. :) což je si myslím optimal :) leju podstatně mééně a krapet častěji .. myslím že se jim to holkám líbí takže neměním a jedu takhle....

občas všechny květníky otáčím .. aby se kytí formovala jakby ke středu květníku .. tzn aby se netahla na jednu stranu .. jestli mi rozumíte :) ( aby se nevybulila když bude kvest :) )

ted budu dva dny pryč jedu soutěžit tak držte palce :D Gratz v rakousku už čeká :winner:

rosit párkrát denně 2-3 sem zaškolil přítelkyni snad to zvládne.. zalivku netřeba tak snad :) se nic nestane...

takže mír draci jde se spát.. :leaf:
Mard
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Vemenex- Nemej mi to za zle prosim ale nepis nic o selskem rozumu kdyz ho evidentne nepouzivas.


Že zrovna Vy si troufnete psát něco o rozumu, mi přijde pikantní!
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Mard


Že zrovna Vy si troufnete psát něco o rozumu, mi přijde pikantní!




:frog: :frog: :frog:
Samulele
naozaj.. vemenex je pánko, má viac odpestované ako ty videné na fotkách, takže by som sa miernil..

k veci: kvapka kyseliny pri riedení +- 1:10000 :D nezabije tvoje drahé biohnojky a nezmenia sa na prachsprostý minerál :)

Pretože každá hnojka obsahuje soli a pufre, pri dôkladnom hnojení nieje potreba používať mnoho kyseliny. Pokiaľ je ale voda príliš tvrdá, je na mieste zauvažovať nad osmózou a dalej riediť túto s normálnou.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Samulele
naozaj.. vemenex je pánko, má viac odpestované ako ty videné na fotkách, takže by som sa miernil..

k veci: kvapka kyseliny pri riedení +- 1:10000 :D nezabije tvoje drahé biohnojky a nezmenia sa na prachsprostý minerál :)

Pretože každá hnojka obsahuje soli a pufre, pri dôkladnom hnojení nieje potreba používať mnoho kyseliny. Pokiaľ je ale voda príliš tvrdá, je na mieste zauvažovať nad osmózou a dalej riediť túto s normálnou.



Nic ve zlem Samueli .

To ze je zkuseny to mu nikdo nebere ,to ovsem vubec neznamena ze se v tomhle pripade nemuze mylit. Na Rollitup jsou taky zkuseni pani pestitele a pokud vim tak Rollitup funguje o nejaky ten patek dele a nekteri groweri tam jsou uz od zacatku co ten web vzniknul.
Vubec indoory ve Spojenych statech a Canade jedou uz trochu dele nez u nas.

Ja jsem nezkuseny v praxi ale ucim se a vstrebavam seriozni informace z duveryhpdnych zdroju a overuji u duveryhodneho velice zkuseneho growera .

Zeptam se te uprime a jesli muzes tak mi to prosim vysvetli, protoze me to vazne zajima a jsem otevreny a zvidavy clovek.

Proc davat prednost osmoze pred kys.citronovou ,kdyz jsem poslal link kde borec ktery evidentne jede organiku pres 15 let vysvetluje ze kyselina citronova je prave do oraganiky ta nejvhodnejsi.
Jsou tam popsany i padne argumenty.
Nehlede na to ze nejlevnejsi pristroj na osmozu das 1300 kc a kyselina citronova stoji 2,90 kc.

Krome toho jsem poznal na vlastni zkusenost co dokaze v hline s organikou kys. dusicna . Po vymene za citronovou okamzite problemy ustaly.
Vlastni zkusenost je pro me jeste mnohem poucnejsi a cenejsi nez jakykoliv duveruhodny zdroj informaci.
A rozhodne jsem na to neprisel sam ,oslovil me jiny zkuseny "pan pestitel" az pri mych problemech s kytkama ktery jede pouze oraganiku . Je zkuseny, skromny a nema potrebu se tu zvidetelnovat na rozil od pana vemenexe.

Takze ja sice toho nemam moc indoor odpestovano ale mam s kyselinou dusicnou vlastni osobni neblahou zkusenost.
Jelikoz Linchimu nikdo zkuseny neporadil snazil jsem se mu pomocnou ruku podat ja, vim jake to je kdyz vznikaji problemy v boxu a nikdo na me otazky NEODPOVIDA.

Pak se nahodne objevi " pan velko-pestitel vemenex" s nejvetsi pravdepodobnosti si ani neprecte cele vlakno , precte si jen posledni stranku ,podiva se kdo vlastne radi a kdyz zjisti ze je to novacek tak se hned snazi z nej uelat pred ostatnimi blbce.

PTAM SE, KDE BYL PAN VERMEX KDYZ LICNCHI ZADAL O POMOC?
metracek
Kyselina citronova je organickeho puvodu. Kyselina fosforecna a dusicna jsou puvodu anorganickeho. "Chemicke" muzou byt vsechny, ale anorganicke kyseliny nepatri do organickeho pestu v zadne koncentraci! Jinak ta snaha prece nema smysl... muze jet rovnou mineralni hnojky a bude mit vsechno jednodussi.

A kdyz biobizz rika ze ty kyseliny poskozuji organicke hnojiva asi bych jim radej veril, nez se spolehal ze v malych koncentracich mi to snad projde...
fikus37
Můj názor: každý začíná od nuly(vědomosti a zkušenosti) a proto by měl vyzkoušet základní věci. Až trochu kytkám porozumí, tak se pouštět do složitějších věci.
Já začínal před dvaceti lety out a po pár letech jsem vyzkoušel in. Vždy jsem byl zastánce hlíny a teprve minulý rok jsem zkusil nft. Tak to je i u hnojek. Nejprve vyzkoušejte základní hnojiva jednoduché ( Plangron je ve dvou složkách to nejjednodušší), pak postupem času experimentujte s 3 složky nebo organikou.
Hlavní je že si to osahat a sami uvidíte jak to holkám prospívá.
Nikdo chytrý s nebe nespadl a postupem času poznáte už sami co holkám chybí a naopak.
LinChi
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Můj názor: každý začíná od nuly(vědomosti a zkušenosti) a proto by měl vyzkoušet základní věci. Až trochu kytkám porozumí, tak se pouštět do složitějších věci.
Já začínal před dvaceti lety out a po pár letech jsem vyzkoušel in. Vždy jsem byl zastánce hlíny a teprve minulý rok jsem zkusil nft. Tak to je i u hnojek. Nejprve vyzkoušejte základní hnojiva jednoduché ( Plangron je ve dvou složkách to nejjednodušší), pak postupem času experimentujte s 3 složky nebo organikou.
Hlavní je že si to osahat a sami uvidíte jak to holkám prospívá.
Nikdo chytrý s nebe nespadl a postupem času poznáte už sami co holkám chybí a naopak.


ano přesně tak ... jsem samouk ve všem takže ani v tomhle nechci dělat změnu.. chci se sam vzdělavat sam si vyzkoušet... no Rovnou jsem začal od organiky.. ale 4 lahvičky a přesnej návod od výrobce by pro začátek mohlo stačit.. :)

Chybama se člověk učí... tady na groweru je celý muj round pěkně pod jedním threadem a + si vedu deníček :) takže další kolo bude lepší ..a to další ještě víc.. až jednou .. DABSTARS level :) Jestli je někdo znáte :)
anon383596
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains


Proc davat prednost osmoze pred kys.citronovou ,kdyz jsem poslal link kde borec ktery evidentne jede organiku pres 15 let vysvetluje ze kyselina citronova je prave do oraganiky ta nejvhodnejsi.
Jsou tam popsany i padne argumenty.
Nehlede na to ze nejlevnejsi pristroj na osmozu das 1300 kc a kyselina citronova stoji 2,90 kc.



Pak se nahodne objevi " pan velko-pestitel vemenex" s nejvetsi pravdepodobnosti si ani neprecte cele vlakno , precte si jen posledni stranku ,podiva se kdo vlastne radi a kdyz zjisti ze je to novacek tak se hned snazi z nej uelat pred ostatnimi blbce.

PTAM SE, KDE BYL PAN VERMEX KDYZ LICNCHI ZADAL O POMOC?

uprimne pane hadat se nechci ale tyhle uvozovkovy narazky si nech pro nekoho jinyho ja ti na to nejsem zvedavej
za druhy kde sem byl a ze se nahodne objevim kupodivu si predstav ze mam praci barak zvirata deti atd a posledni dobou jsem nemel cas vubec na nic na toz prolejzat tready na groveru ,tot k tvemu vyrvavani -tim myslim to velke pismo
a v neposledni rade se nediv ze se ozvu kdyz napises pytlovinu tipu par kapkama kyseliny si udelate z bio hnojiva ciste mineralni sajrajt coz je proste blbost
sam pises ze praxe moc nebylo pritom to asi vis nejlip mi prijde , nic nechci se dohadovat nebejt nalitej asi ani predchozi prizpevek nenapisu ale tohle mi hlo zluci nazdar tvuj verny velkostatkar
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Vemenex

uprimne pane hadat se nechci ale tyhle uvozovkovy narazky si nech pro nekoho jinyho ja ti na to nejsem zvedavej
za druhy kde sem byl a ze se nahodne objevim kupodivu si predstav ze mam praci barak zvirata deti atd a posledni dobou jsem nemel cas vubec na nic na toz prolejzat tready na groveru ,tot k tvemu vyrvavani -tim myslim to velke pismo
a v neposledni rade se nediv ze se ozvu kdyz napises pytlovinu tipu par kapkama kyseliny si udelate z bio hnojiva ciste mineralni sajrajt coz je proste blbost
sam pises ze praxe moc nebylo pritom to asi vis nejlip mi prijde , nic nechci se dohadovat nebejt nalitej asi ani predchozi prizpevek nenapisu ale tohle mi hlo zluci nazdar tvuj verny velkostatkar


Beru te jako zkuseneho growera oproti me a mas muj respekt ale presto nemohu s tebou v tomto souhlasit.
Opetovne jsem to proveroval na zahranicnich forech ,zamerne jsem vybiral vlakna groweru kteri byli registrovani vice nez 10 let a jedou jedno kolo za druhym! Kyselina dusicna a fosforecne proste do organiky nepatri ! To uz je v zahranici znama vec a to neplati jen u Cannabis ale i u zeleniny !
Projed si ty vlakna a pokud jsi alespon trochu cestny clovek tak to nakonec uznas sam

Ja jsem prestal kourit takze ted jsem trochu kousavejsi nez obvykle takze to byla jen reakce na tvuj pichlavy a ironicky prispevek, nic osobniho.

Naoak ted zjistuji ze to vypada ze dle zkusenosti odtatnich pestitelu na zahranicnich forech ze naopak Samulele nenapsal s tou reverzní osmózou vubec spatnou myslenku.
Naopak ,ma to hodne co do sebe!
Je to sice drazsi moznost snizovani PH a zaroven i EC hodnot ale domnivam se ze je to ciste ekologicka a do organiky velmi vhodna alternativa.
Kyselina citronova je vhodnejsi do organiky nez kyseliny dus a fos. ale priznejme si to ,ma bohuzel ale jeden nedostatek a to ze nedrzi dlouhodbe PH ve stejne vysi snizene hodnoty.
Takze bych povazoval reverzní osmózu jako dalsi vhodnou variantu na snizovani PH.
Ovsem, kyselina citronova ma ale mnoho dalsich prednosti a pozitivnich vlastnosti v souvislosti s rustem rostlin ktere zase reverzní osmóza nema.

Takze za konstruktivni myslenu si zaslouzi Samuele K + .

Jen by me ciste ze zvedavosti zajimalo kolik litru vody vyprodukuje ten filtr nez bude zanesen a bude nutna dalsi investice -vymena filtru a pod. jesli se to v tomto smeru vyplati.
masuro
trochu OT, ale obcas si rikam jak vlastne snizuje PH matka priroda? :D
LinChi
no to by mě taky zajímalo :D masuro :)
metracek
Je smutne ze 90% lidi kteri tady pouzivaji pojmy jako "PH,EC,BIO" nema vubec tuseni o cem vlastne mluvi. Je to tady jak na vesnici, kde traktorista Franta s cigarem v koutku huby rozumuje o tom jak nam letadla delaji diry do atmosfery....

Chemicky čistá voda je tvořena molekulami H2O - tj. skládá se z jednoho atomu kyslíku a dvou atomů vodíku.
Voda je poměrně silným rozpouštědlem – některé v ní přítomné látky disociují, tj. jejich molekuly se rozpadají na kationty (kladně nabité částice) a anionty (záporně nabité částice).

Molekuly vody se vyskytují v disociovaném stavu, tj. jako H+ a OH-. V chemicky čisté vodě je koncentrace těchto částic 10-14 mol/l, přičemž H+ i OH- jsou zastoupeny rovným dílem. Koncentrace H+ je tedy 10-7 mol/l. pH vyjadřuje záporný logaritmus této hodnoty:

pH = log 1/[H+]
V našem případě chemicky čisté vody je tedy pH rovno 7. Taková voda se nazývá neutrální. pH se vyjadřuje pomocí stupnice 0-14, neutrální hodnota je tedy uprostřed. Koncentrace H+ je ve jmenovateli rovnice, znamená to, že se snižující se koncentrací H+ hodnota pH stoupá a naopak! Logaritmická závislost zase určuje fakt, že při pH lišícím se o jeden stupeň se koncentrace H+ liší desetinásobně, při hodnotách např. 6 a 8 je pak rozdíl v koncentraci H+ už stonásobný. Voda s nadbytkem H+ se nazývá kyselá, resp. má kyselou reakci a pH nižší než 7 (čím dále od sedmičky, tím silnější kyselina). Pokud je H+ méně než odpovídá rovnovážnému stavu, pak je voda zásaditá a pH je větší než 7 (čím dále od sedmičky, tím je voda zásaditější).

Jak nastane stav, kdy je pH jiné než neutrální? Je k tomu zapotřebí nějaké kyseliny (látka která snižuje pH, protože dodává do vody H+) nebo naopak zásady (látka která zvyšuje pH, protože reaguje s volnými H+ a tím snižuje jejich množství). Už při dešti se ve vodě rozpouští CO2, které reaguje s vodou za vzniku kyseliny uhličité: CO2 + H2O = H2CO3. Tím dochází k značnému poklesu pH od neutrální hodnoty – běžná dešťová voda má pH asi 5,6! Ve znečištěných oblastech s vyšší koncentrací oxidu siřičitého v ovzduší dochází k podobné reakci za vzniku kyseliny sírové. Taková srážková voda má pH velmi nízké (cca 3 nebo i méně) a je označována jako kyselý déšť.
Při styku s geologickým materiálem pak voda jakožto slabá kyselina rozpouští mnohé minerály. V oblastech s kyselými horninami (např. žula) se chemismus vody mění jen málo, naopak ve vápencových oblastech je množství takto rozpuštěných látek značné a výsledkem je voda s velkou tvrdostí a také vysokým pH.
Ve vodárnách je pak voda upravována tak, aby se dosáhlo vyššího pH. Kyselá voda by rychle korodovala materiál, z kterého je rozvodná síť. Vodovodní voda ve většině oblastí má pH 7-7,8, je tedy mírně zásaditá.
odo
MEDI: OSmózou vode NEklesne Ph! Klesne jej vodivosť, teda EC.
Metráček pH vysvetlil veľmi dobre v teoretickej rovine.

Poďme teda na prax:
Samulele písal o znížení tvrdosti reverznou osmózou. Súhlasím s ním. Pri takejto úprave vody sa zároveň zníži aj jej pufračna schopnosť. K jej úprave Ph smerom dole potrebuješ oveľa menej kyseliny.

Môžeš vodu okyseliť a zároveň aj obohatiť o humáty a iné vhodné organické látky pomocou prelievania cez kyslú rašelinu...

...alebo prebublávať zásobník s vodou CO2 cez vzduchovací kamienok :-)
...napodobníš tým prírodu....
ak v tomto prípade použiješ vodu z osmózy, pH klesne dramaticky
a je to superekobio....
metracek
citace:
Původní příspěvek od odo
MEDI: OSmózou vode NEklesne Ph! Klesne jej vodivosť, teda EC.
Metráček pH vysvetlil veľmi dobre v teoretickej rovine.

Poďme teda na prax:
Samulele písal o znížení tvrdosti reverznou osmózou. Súhlasím s ním. Pri takejto úprave vody sa zároveň zníži aj jej pufračna schopnosť. K jej úprave Ph smerom dole potrebuješ oveľa menej kyseliny.

Môžeš vodu okyseliť a zároveň aj obohatiť o humáty a iné vhodné organické látky pomocou prelievania cez kyslú rašelinu...

...alebo prebublávať zásobník s vodou CO2 cez vzduchovací kamienok :-)
...napodobníš tým prírodu....
ak v tomto prípade použiješ vodu z osmózy, pH klesne dramaticky
a je to superekobio....



Pravda, osmoza vodu hlavně demineralizuje ("snižuje EC"), což ale i pomahá snižovat její alkalitu ("pufrační schopnost"). A ona alkalita nejen snižuje množství kyselin potřebných ke snížení ph, ale taky ovlivnuje zda-li a za jak dlouho se vrati PH zpátky na svou (pro nas nevhodnou) hodnotu. Takže první než srazíš ph, měl by si srazit jeji alkalitu. Což jde budto naředenim vody z osmozy, nebo destilky - v nějakém poměru, ona nějaká základní alkalita a tvrdost je potřeba. Když máš doma až příliš vysokou alkalitu a tvrdost vody může být osmoza řešením problému. Přidáním bublání toho CO2, kdy se snižuje množství uhlíku vázaných v hydrogenuhličitanu by mělo taky fungovat. Jak moc je to praktciké a funkční v praxi ale nevím... A zajimave zní i ta rašelina, ale musela by být opravdu kvalitní a já všechnu s kterou sem měl zatím čest považuju za svinstvo :D Ale to bude možná tím že u nás není jednoduché poznat a získat kvalitní rašelinu. Co vim tak amici nedaj dopustit na nějakou kanadskou, není rašelina jako rašelina.

A nebo tu alkalitu prostě přeprat anorganickýma kyselinama, hlavně fosforečnany budou lehko vítězit. Což ale poškozuje jak vazby v organickych hnojivech (tak to tvrdí výrobce, navzdory nazorům zdejších wannabe zkušenych pestitelu) a zvyšování koncentrace aniontu těchto kyselin v substrátu může poškozovat veškeré biologicke osazenstvo. A uz proto ze jsou anorganicke - NEorganicke znamená že k organice NEpatří! To neni tak težké se dovtípit.

Ja třba ted v zime kdy zamrza studanka taky resim problem že mi PH nedrží. Jelikož městská voda je hodně tvrdá. Ta osmoza mi přijde docela ideální, když nebydlíte tak vysoko jako já. U mě už tlak v trubkách nebude žádná sláva. Existují různé pufry, bohužel většina na bázi anorganických solí různých kyselin. Chystám se ale otestovat i nějaké organické, ale to jen tak nadhazuju...uvidi se
carlos
metracek, diky za osvetu....

Predevsim pouziti klasickych kyselin zabiji prospesne mikroogranismy ...
Madical-Strains
Tak se domnivam ze jsem prisel na dobrou vychytavku jak nemuset vubec snizovat PH jakoukoliv kyselinou, jeste se musim zeptat kyticek co ony nato.
Samuele me dal brouka do hlavy tak jsem dnes premyslel stale nad tou jeho ozmozni vodou ktera by se redila s kohoutkovou na pozadovane 6,5 PH .
A jelikoz ten pristroj se sklada z soustavy filtru tak me napadlo prolit mou kohoutkovou vodu s PH kolem 8 a EC-0,5 ,prach-obycejnou domaci filtrovaci konvici za 4.sta kc a ejhle , vypada to ze reseni je na svete.

Vysledky prefiltrovane vody maji presnou hodnotu PH- 6,5 a EC-0,3
To snizeni EC je take dulezite v souvislosti s pripravou zalivky s hnojivy.

Mel jsem bohuzel v konvici uz stary, zaneseny ,prosly filtr kde je mnoho bakterii takze jeste musim koupit novy filtr a overit jesli i novy filtr da stejne PH a EC hodnoty.

Pak to overim co na to kyticky a pokud to dobre dopadne tak muzem zapomenout na snizovani PH kyselinama vubec.

Pro ty kteri potrebuji 20 a vice litru vody na zalevani ob dva dni staci 5l filtrcni konvice za 500 kc, Ja mam jen 5 kyticek takze me staci prefiltrovat 5 litru vody na zalivku, coz me 1,5 litrova bohate postaci, prefiltrovani trva cca 3 minuty.

Filtracni konvice na 3.litry vody.

https://www.google.cz/#q=5+l+filtra...556010220830603

JESTE TO MUSIM ALE SAMOZREJME OVERIT V PRAXI!
carlos
No nevim... Ve filtru ty konvice neni nic obycejnejsiho nez aktivni uhli. Az se naplni budes kupovat dalsi filtr...

Diky tomu ze v tom je aktivni uhli je to jednorazovy.. Narozdil od reverzni ozmozy, ktera se da poridit uz od 1600,- http://www.filtracevody.cz/1-reverz...75-gpd-standart
Brejk2013
Hojte, mam oboje osmozu i konvici na filtrovani vody....moje voda je EC 0,6.....z reverzni osmozy je voda skoro demineralizovana (mam jen 3 stupnovou osmozu, Ec metr ukazuje 0.1). A kdo nekdy jel hydro (bublak...muj pripad) tak moc dobre vi ze mel problemy s nestabilnim PH (anebo treba nemel?)....voda ma proste malo pufracnich schopnosti,, kdyz je skoro bez mineralu......proto je dobre ji michat alespon na Ec 0.3 ....kvuli stabilite.....na druhou stranu jsem nezkousel top end hnojiva jako Metrop atd. ......do hydra jen Hesi....konvice se mi zase osvedcuje v hline kde na jedno zaliti 9 kytek potrebuju cca 9l vody a po prefiltrovani je voda Ec 0.3 a filtr vydrzi cca 1 mesic ...no spis 25 dnu....na potreby malostatkare v klidu...holky nehazeji error na vapnik atd...vetsinou jedu organiku BBIZZ...a dorovnavam jen fosforecnou jak v rustu i kvetu a hnojky fungujou....jinak by to asi nerostlo....ale nejsem zadnej vedator.....kazdopadne jsou to jen moje postrehy ...mejte se krasne a tolik to nehrotte......jo a PH opravdu klesne... pred ma 7.6 a po reverzni osmoze to jde na 7.0....hezky vecer
Madical-Strains
Brejk2013- No a z te filtrovaci konvice jsi overoval to PH na kytickach?
Hlvne jesli je PH vody z te konvice stabilni?

No kyz ma reverzni osmoza ph 7 a ja v kohoutku PH 8,4 a z hliny me vychazi odpad PH 7 (stejny jako ma osmoza) tak me to tedy moc asi nepomuze ke nesnizi na ph 6,5 . Tak ted uz tomu vubec nerozumim.

Mam odpad z hliny PH 7 ,kytky me neprijimaji ziviny protoze mam prilis vysoke PH. Katastroficky rychle me zloutnou listy.

Jeste jsem udelal test a necham tu prefiltrovanou vodu v kelimku odstat do zitra abych zjistil jesli to PH 6,5 tak zustane a nebo jesli se PH vrati abych nemusel investovat zbytecne do filtru.
Zitra dam vedet jak to dopadlo.
Madical-Strains
Tak to dopadlo bohuzel spatne, do rana to bylo zpatky na PH 8 a EC 0,6.
Brejk2013
Po filtrování konvici se ph nezmění....a v hydru jsem vodu z konvice nezkoušel....jestli máš v hlíně ph 7 a kytky neprijimaj živiny tak je problém někde jinde a ne v ph...v hlíně mám odjety kola i kde jsem neupravoval ph s organikou a rostlo to úplně normálně....voda 7.6 a po přidání Biobizz ph 7.0...kytkam spíš vadí velké výkyvy ph v jednotlivých zalivkach.....odtok u hliny neřeším.....
LinChi
tady to nabírá na obrátkách :D Hele klídek.. další patra se krásně zelenaj a jedu teměř bez defektu... jak sem četl.. co je v hajzlu už se nezachraní ale zase ne všechno se mi chce stříhat. i když je list nemocný tak přeci pořád bude sloužit jako zasoba energie ne ? opravte mě jestlis e mýlím...

Jinak dnes poprvé pozoruji rapidní svěšení listů i se stonky.. jakby si říkala o vodu .. den po zalití ! :D je pravda že veliký už asi budou sosaat víc :D
Madical-Strains
Sveseni listu muze byt i preliti.


Preliti
Listy jsou pevne a krouti se.
Madical-Strains
Kyti trpi zizni.




Listy jsou ochable a bez zivota.
LinChi
dík.. :) opravdu už si říkali o vodu :) květník byl lehký jako vánek :)
LinChi
tak mám pocit že holky nemaj co jíst... zkusím tedy experiment... rozdělím je napůl .. jedněm budu davat ted víc jidla druhým mín kterým to prospěje víc :)
LinChi
Tak jsem zalil pohnojil :) holky vypadají zdravě :)
LinChi
Tak mě čeká První Test !!! 2,1 2017 Příjdou na odečet vody A elektřiny :D naštěstí pokoj se stanem procházet nebudou :D a na topení zadný měřák taky nemám takže tenhle byt ideální :) 2,65 za kWh ... hlídam si spotřebu :D :D tak zatím je to Cajk :)
dafy
Zavolej primo odecitaci a muzes se s nim domluvit, ze mu to vyfotis (vodomery a elektromer) a posles mmskou. A nepujdou ani do bytu :-)
A kdyby nee, tak odecitacum je stejne jedno co mas v byte a jakou mas spotrebu. Oni to chtej mit rychle za sebou - jsou placeni od kusu :-)
frak
Borec tu tahá z Mars hydra hrozný palby,mrkni LinChi:))

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=313264
fikus37
Pokud se podíváš na ty paldy,tak to je běz a hrůza.Přesně takové paldy jsem měl já a věř tomu,že to není 240g.Je to nehorázna lež!
Pokud udělal 80g tak to bylo hodně.
LinChi uvidíš sám kolik budeš mít.
frak
Na filtru z konvice sem začínal před pěti lety do pokojové hlíny..Jako jde to..Kytky občas hodí tečky na listech ale jde vypěstovat tak 6-7 kytek v malých kochlech..Filtr vydrží tak tři týdny dobře,pak se to už projeví na kytkách.. Stějně tak věřím že jde pěstovat v dobré půdě úplně bez kontroly PH. Stějně tak jako "na zahradě"..
Já mám dobrou zkušenost s vodou ze studánky v lese. PH:6,8 EC:0,38 ale člověk táhá kanystry..
Já mám z kohoutku PH:7,9 EC:0,39 a jedu úplně v poho v hlíně.
Za tři týdny sklízím...
Madical-Strains
Dej zas nejake fotky at je na co koukat. :-)
Bouřekk
Dafy:ani nemusí nic fotit pokud nebude doma nebo třeba v práci,tak stačí opsat stav na papírek nalepit na dveře a oni si to o píšou.. 😉MMS to už je moc velký luxus 😂😂
dafy
Jj staci papirek :-) Delam v tomto oboru :-) MMS jen jako jistota, aby opravdu uz neotravovali kvuli kontrole :-)
LinChi
Tak na žádost madicala malý rychlo rewiew ! :)
LinChi
a ještě :)
LinChi
.
frak
" A pak že nerostou... :) "
LinChi
ale docela joo :) a to je ted ani nestříhám :) akorát tu velkou ted zkouším trochu držet na výšce :) :D tak nabíta na šířce :D
LinChi
te veliká celkem dost tahá vodu už :) ostatní celkem drží tempo .. jedu zalívaní podle toho vážení kvetináčů a vypadají zdravě.. občas se objeví malý deficit ale nijak to kytí nedáváají znát a rostou si vesele dál.. řídím se i tím že to nazýváte plevelem a že to přežije extremní podmínky.. takže ne že bych byl krutý ale dávám jí cekem dost prostoru bojovat s podmínkami :) nemyslím si že to na 6 květni v 120*120 vypadá špatně :D určitě pto bude mít delší dobu růstu s čím už jsme smíření ale to přeci je na mě jako bohovi kdy určím dobu kvetení :D pak už pojedou všechny stejně :) krmení dostavají jen občas mezi zalevaním s Ph 6,9 v nynější podobě :)
frak
Můžu jen souhlasit, méně je někdy více. A tak je to i s kytkama. Mít přehled je věc druhá, ale přílišná péče škodí.. A minimální stres, suchý mokrý cykl,LST apod. kytkám spíš prospěje.. Kytky snesou hodně když člověk ví co dělá. Když ne, špatně se to už zachraňuje.
PH je v poho, klido to tak udržuj..
Vypadají velmi zdravě,držím palce..!!
Madical-Strains
Byt tebou tak bych urcite podlozil kvetinace tak aby vsechny kyti mely vrcholky ve stejne vysce a snizil bych panel alespon na 40 cm.
Podle me to mas moc daleko od tech mrnousu.
LinChi
tak jsem zvedl květinky tak že jsem je podložil květináčem :) výška všech vrcholků je nyní +/- 5 cm stejná dík za tip :)
LinChi
jinak panel je 50 cm od všech zdá se mi že to tak nejlíp osvítí prostor květin :)
Madical-Strains
Jako ze kdybys bys to dal na 40 cm tak by to neosvitilo vsechny kytky?

Ja jsem cetl ze u led 50-60 cm vzdalenost je u semenacku.
Ja mam vzdalenost 30-35cm.
LinChi
prostě to držím krapet výš aby to krásně nasvítilo celej prostor.. když to dám níž už to rpostě není ono :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma