Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
Klonujte s Hlavou - Klikni zde pro originální téma
Karloz
jenom bych se chtěl zaptat,, jestli nepotřebují ty klony např: nějakou speciální hlínu na klony, rád bych byl kdybys tu napsal přímo jakou používáš ty:D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Karloz
jenom bych se chtěl zaptat,, jestli nepotřebují ty klony např: nějakou speciální hlínu na klony, rád bych byl kdybys tu napsal přímo jakou používáš ty:D


..hele ja klonuji vetsinou do RW kostek ,nijakou dalsi vyzivu nepotrebuji , bud je dobrej nebo chcipne behem tejdne , je jedno do ceho ho das to je zakon prirodniho vyberu a ja ho uznavam < prezije jen NEJSILNEJSI , kus , horsi kusi jsou sazkou do loterie , , tak to rikal Mr,Darwin , a asi se moc nepletl .....hodne stesti.Ti preju , howk Hlava .......
Midloch
citace:
Původní příspěvek od j.o.
zdravím všechny, klonuji přesně podle Hlavova návodu, ale stále se mi to nedaří vychytat. klony cca po 10 dnech co je seknu neukážou ani kořínek a k tomu začnou žloutnout a postupně odpadávají. možná je problém v teplotě? přes den 20 stupňů vlhkost 81%, noc 15 stupňů vlhkost 76%. klony jsou v pařníku pod zářivkama 18/6, jednou denně jim vyměním vzduch. netuší někdo v čem je problém neúspěchu. díky za všechny reakce


Nevím, podle mě tam máš malou vlhkost, já osobně poznám že je dobrá vlhkost podle toho že první týden musí být pařeníček celý orošený!!
Je to tak trochu megie pro začátečníka.
Vlhkosti docílíš když si koupíš perlit a dno vysypeš perlitem stačí 4cm vrstvička. Tu proleješ vodou a necháš odtéci(nakloniš dno pařeníku a voda se vyleje, trochu vody si tam nech tak půl deci) na ten perlit dávej klony.

Potom je důležitý aby ten pařeníček byl těsně pod zářivkami, aby se tam utvořilo teplo a orosilo se to.

A druhá věc je správné ph(já ph neřešil a klonovácí úspěšnost byla vysoká) a další věcí je správný řez a dobře ho vsadit do media

To že ti žloutnou ty řezi je nedostatek prvku, neškodí trošičku přihnojit v průběhu klonování pokud je model nato náchylný
Pírko
AHOJ lidi

Tak jsem to tu pročetl úplně celý a chtěl bych jen toto:

Myslím, že ten návod od Hlavy je bezkonkurenčí a neoddiskutovatelný. Není jen snůžka nesmyslů a jde vidět na výsledku, že ví očem mluví. Takže NEROSIT!!! V kostce rockwoolu je vody dost a uzavřený pařníček si vytvoří klima své. Je to jako u akvárka biotop.

Také jsem zjistil, že řízky - klony jako takové koření lépe když jsou trochu starší. To znamená, že už mají trochu dřevnatější stonek (nejsou zelené jako stonek od listu, ale už mají takovou tu dřevnatější formu) a začínají kořenít spíše z boku než zespodu z řezu, takže si myslím, že není dobré klon nějak zásadně poškozovat. Jsem názoru, že stačí mít spodní řez cca 45 stupňů a jen ořezat spodní patra viz HLAVY návod.

Klony nijak nehnojím, nezalévám, NEROSÍM (a to ani pařník), používám jen stimulax gel a obyčejnou odstátou vodu :). Když zakoření zásim RW přímo do hlíny

Jinak jedu podle něho a opravdu to funguje. Rád bych ale viděl také příspěvek nejraději od HLAVY jak ořezává matku a jak vybírá klony, také jak často klonuje, nejraději nějaký takový návod na odběr řízků. Osobně řežu matky jako bonsaje takže jedu od vrcholku dolů po větvi až docílím požadované velikosti. Ty klony na Hlavy fotkách vypadají senzačně tak bych se rád něco přiučil.

Hlavně se Těším na odkazy toho odřezu a práce s matkou Díky Díky Díky
logic7.m
cus cus kolegove mam možna hloupou otazečku přijdou mi tet řezany a chci je nejprve šoupnout do menši skříne 30/120/60 a mam dilema jestli tam mam šoupnout 35W trubici nebo tam dat rovnou 400w sodik rust i květ zas aby to na ně nebylo moc ? pls o radu z pozdravem logik
SKUNK211
2:logic7.m
--ja by som na tvojom mieste ich asi dal pod tu 35w na nejaky cas kym si zvyknu a potom ten sodik ale myslim ze ic neskazis ak ich das hned pod sodik ale daj to vyssie a postupne znizuj.............ale podla man mala skrinka na 400w ci to potom uchladis........zdar
srna2000
zdarek všichni koumaci
jsem rad že vas mam ale potřeboval bych poradit mam matku chystam se na první porod ale nevím zda nebude vadit když klony necham s matkou pod světlem mam pařník a usporky 2x130w a standartní interval 18/6 myslim si že by to nemělo vadit ale necham se rad poučit moc děkuji
Hlava
citace:
Původní příspěvek od srna2000
zdarek všichni koumaci
jsem rad že vas mam ale potřeboval bych poradit mam matku chystam se na první porod ale nevím zda nebude vadit když klony necham s matkou pod světlem mam pařník a usporky 2x130w a standartní interval 18/6 myslim si že by to nemělo vadit ale necham se rad poučit moc děkuji


Cau , jasne ze muzes vadit jim to urcite nebude , Hlava
dymone
Ja by som len doplnil svoj posreh.
Namiesto zbavovania prebytocnej vody z RW stalcenim, sa mi mimoriadne osvedcila metoda odstredovania. Proste si len RW polozite do polozatvorenej dlane tak aby boli prsty od seba a potom uz len kmitate rukou hore a dole (ako ked si otrepavate ruky po umyvani riadov :) ) ... tym sa krasne prebytocna voda odstredi a RW ostane vlhky. Tym padom ostane RW aj vzdusnejsi = viac O2 pre korene, a tym padom RW nieje tak hutny a korene lahsie prerastaju. Touto metodou mi prerastaju korene u niektorych klonov (samozrejme nie u vsetkych) cez rw uz 4-5ty den.

Samozrejme pre tuto metodu je najlepsie mat RW ktore nema vobec predpripravene dierky a tak odpada nutnost stlacat rw kvoli zmenseniu dierky pri malych klonoch. V taktomto pripade si vytvorite proste dierku vhodnu pre kazdy vas klon zvlast ;)
Pflusik
Já nevim čím to, ale když sem o klonování ještě věděl kulový a normálně bez kořenovýho stimulátoru sem klony prdnul do kelímků s hlínou chytly se skoro všechny... před rokem sem klonoval do rockwoolu a byla asi 70 percentní úmrtnost :D řikal sem si, že sem měl hold štěstí začátečníka, ale pro jistotu jsem to zkusil znova... dal jsem dal pár klonů do hlíny a po tejdnu mi zakořenily bez problému takže od tý doby klonuju v hlíně a nikdy se mi nestalo, že by víc než 20 % uhynulo
Pírko
Ahoj draci!

Jsem zvědav jestli se tu objeví nějaký návod odřezu klonů z matky. Aby člověk docáílil stejné výšky ristliny i po roce života matky. Nějaký fotky by neškodily.
Machoman
citace:
Původní příspěvek od John88
Ahoj, možná jsem to přehlédl, ale odkud je nejlepší brát řízky..(Hlavně mi nepište, že z matky:D) Zajímá mě totiž jestli odněkud ze spoda nebo naopak z vrchu (například zbytek z FIM?)


Jasne že z tech horních vetví.
Machoman
citace:
Původní příspěvek od Pírko
Ahoj draci!

Jsem zvědav jestli se tu objeví nějaký návod odřezu klonů z matky. Aby člověk docáílil stejné výšky ristliny i po roce života matky. Nějaký fotky by neškodily.


Takovej návod ti tady nikdo nenapíše,bo nexistuje.
cap5
aHoj,nevim zda je to tu nekde probirany moznaa je to trochu hloupy dotaz, naklonoval jsem z matky rizky, jsou krasny, prokoreneny v RW
Chtel jsem ale, aby tyhle rizecky pote co sklidim matky je vystridali v me pestirne, jak jinak preci docilit toho abych pestoval ze svych klonu a nebyl odkazany na nekoho jinyho. Jenze rizecky jsou pripraveny na zasazeni a kyti jeste min. mesic v kvetu, jak tohle resite vy? diky
Hlava
citace:
Původní příspěvek od cap5
aHoj,nevim zda je to tu nekde probirany moznaa je to trochu hloupy dotaz, naklonoval jsem z matky rizky, jsou krasny, prokoreneny v RW
Chtel jsem ale, aby tyhle rizecky pote co sklidim matky je vystridali v me pestirne, jak jinak preci docilit toho abych pestoval ze svych klonu a nebyl odkazany na nekoho jinyho. Jenze rizecky jsou pripraveny na zasazeni a kyti jeste min. mesic v kvetu, jak tohle resite vy? diky



No to jedine dva boxy jeden na květ a druhej na rust a matku nechat rust a fikat z ni klony , v rustovym nechat narust a pak v urcite velikosti presunout do květoveho boxu , jinak nevim , Hlava
a jak na to stim stimulaxem 3 gelovym radte pls
zakorenia sa klony aj na obycajnom dennom svetle bez pouzitia umeleho osvetlenia?
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od xender342
a jak na to stim stimulaxem 3 gelovym radte pls

normálně to do něj strčit a smočit ;)



citace:
Původní příspěvek od capcar
zakorenia sa klony aj na obycajnom dennom svetle bez pouzitia umeleho osvetlenia?

ano
krast
Přidávám odkaz na řízkování přímo na kytce http://www.youtube.com/watch?v=RkNN...player_embedded

to jen pro zajímavost...
vimnevim
Chtěl by jsem se optat jak dlouho mám čekat než se pustim do řízkování, stříkal-li jsem kytky proti sviluškám přípravkem Agrion Delta ?...
Má to na to vůbec nějakej vliv ? Nebo je ochranná lhůta jen pro konzumaci ? Mají tyto a podobné přípravky vliv na dobu kořenění ? Za radu bych byl vděčný .-) a jestli to tu někde už je takl se omlouvám a smažu...
Green ROX
jak casto menite vodu kdyz mate male rezy v rockwoolu v platu...
Hlava
citace:
Původní příspěvek od vimnevim
Chtěl by jsem se optat jak dlouho mám čekat než se pustim do řízkování, stříkal-li jsem kytky proti sviluškám přípravkem Agrion Delta ?...
Má to na to vůbec nějakej vliv ? Nebo je ochranná lhůta jen pro konzumaci ? Mají tyto a podobné přípravky vliv na dobu kořenění ? Za radu bych byl vděčný .-) a jestli to tu někde už je takl se omlouvám a smažu...



Cau , no ochrana lhůta je kvuli konzumaci , na řizkovani by to nemelo mit vliv , ja matky taky strikam různejma postrikama a nema to vliv na kvalitu řizků .Na dobu koreneni mam největsi vliv teplota-vlhkost a pouzitej korenovej stimuator :p: ...



citace:
Původní příspěvek od Green ROX
jak casto menite vodu kdyz mate male rezy v rockwoolu v platu...


...?? no ted nevim co myslis , klony jsou v kostkach , kostky v platu a plato v pařniku , ve vodě kostky určite stát nesmí !!! Musis je pravidelně zalejvat aby ti to neuschlo , jak často zalezi na tvem setupu , Hlava
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od logic7.m
cus cus kolegove mam možna hloupou otazečku přijdou mi tet řezany a chci je nejprve šoupnout do menši skříne 30/120/60 a mam dilema jestli tam mam šoupnout 35W trubici nebo tam dat rovnou 400w sodik rust i květ zas aby to na ně nebylo moc ? pls o radu z pozdravem logik

J8 bych je dal pod tu zářivku na čas, ale pak to dej buď pod metalhalid, nebo pod CFL na růst, pokud to CFL máš. Mám s tím CFLkem moc dobrou zkušenost ;). Zatím hoj 23
Wormboy
zdravim....
Před nějakym tejdnem jsem zasadil nějaký haraburdí, co sem doma našel s tim, že si vyzkoušim řízkování (moje premiéra).... Kytky jsem asi po měsíci od zasazení říznul, dneska jsou řezy 5. den v RW kostkách, a vypadaj celkem spokojeně. Mám to normálka za oknem v takovym DIY pařníčku, spíše ve stínu, ostrý slunko jim vůbec nesvědčí...Jde mi o následující... Chtěl bych co nejrychleji zjistit pohlaví těch řezů, abych mohl případně pokračovat dál s řezánim... Můžu ještě nezakořeněný řízky strčit rovnou pod 12/12, aby ukázali pohlaví, nebo by měli nejdřív zakořenit, pak je přesadit do substrátu a až pak pod umělý slunko?? Díky za rady... A jestli se to tu někde už objevilo, tak se omlouvám, že zasírám thread...
peace W.
8-)
Stanton
2 Hlava : Ahoj.Prosim te nevis jestli je u korenoveho stimulatoru nejake datum spotreby?Mam Clonex uz 3tim rokem a nevim jestli ho pouzit aby nebyl skazenej nebo tak neco :) Dik
ezekiel
2all - ahoj řízci,

slyšeli jste někdy něco o roubování ganji na mateční rostlinu chmelové révy???

jako, třeba je to peachovina, ale před několika lety jsem o tom někde četl a od tý doby nic. Myslíte, že by se naroubovaný řízek ujal??

chmel už mi na zahradě leze ( cca 1m vysoky a jede jak z vody). Pokud nikdo nemáte zkušenost, tak to pro letošek zkusím a pak dám vědět.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od ezekiel
2all - ahoj řízci,

slyšeli jste někdy něco o roubování ganji na mateční rostlinu chmelové révy???

jako, třeba je to peachovina, ale před několika lety jsem o tom někde četl a od tý doby nic. Myslíte, že by se naroubovaný řízek ujal??

chmel už mi na zahradě leze ( cca 1m vysoky a jede jak z vody). Pokud nikdo nemáte zkušenost, tak to pro letošek zkusím a pak dám vědět.


Jo o roubovani je tady toho dost , tady se ale bavime o klonování/řizkováni rostlin , diky , zkus hledat , ja tohle nasel za 5sec ,
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2661
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=7194
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=16406
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=16575
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=6674
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=18544
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1318
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=40556
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=21498


citace:
Původní příspěvek od Stanton
2 Hlava : Ahoj.Prosim te nevis jestli je u korenoveho stimulatoru nejake datum spotreby?Mam Clonex uz 3tim rokem a nevim jestli ho pouzit aby nebyl skazenej nebo tak neco :) Dik


No pokud to porad funguje jak ma tak bych to klidne pouzival , ja vetsinu stimulatoru spotrebuju jeste pred nejakym datumem o jeho konci . Vzhledem k tomu co pisou tady http://www.growthtechnology.com/msds/msds-clonex.pdf , je to vlastne chemka ktera vydrzi dobre skladovana věčne , cau


citace:
Původní příspěvek od Wormboy
zdravim....
Před nějakym tejdnem jsem zasadil nějaký haraburdí, co sem doma našel s tim, že si vyzkoušim řízkování (moje premiéra).... Kytky jsem asi po měsíci od zasazení říznul, dneska jsou řezy 5. den v RW kostkách, a vypadaj celkem spokojeně. Mám to normálka za oknem v takovym DIY pařníčku, spíše ve stínu, ostrý slunko jim vůbec nesvědčí...Jde mi o následující... Chtěl bych co nejrychleji zjistit pohlaví těch řezů, abych mohl případně pokračovat dál s řezánim... Můžu ještě nezakořeněný řízky strčit rovnou pod 12/12, aby ukázali pohlaví, nebo by měli nejdřív zakořenit, pak je přesadit do substrátu a až pak pod umělý slunko?? Díky za rady... A jestli se to tu někde už objevilo, tak se omlouvám, že zasírám thread...
peace W.
8-)


No pokud to chces prepnou co nejdriv tak jedine s korenem , az uvidis lezt koren z kostky tak ho presad a muzes druhej den to dat na 12/12 , ale musi mit koren , bez nej to chcipne , cau Hlava :rasta:
citace:
Původní příspěvek od DooMer
procetl sem cely thread a naucil se klonovat :) , musim to letos vyzkouset na outdooru dik za navod Hlava

Ja klonuju podle uživatele Hlava už rok a mám 98% uspěšnost, takže taky díky Hlavo! :)
hej nože mi to niekto polopate vysvetlit lebo som to tu celé prečítal a hlavu mám až mi ide prasknút :-) a teda došol som ktomuto kludne možem objednat semená CHRONIC keré zasadím do 3,5L kvetináčov a pod jakú lampu ich mám dat jako budúce matky ??? (potrebujem porádny popis lampy a popípade kde ju zohnat na slovensku asi ťažko tak hodte linku na nejaký český grow) svieťiť mám neustále 18/6 ? matky chcem mat 2-3 no ze začátku aj 4 kým sa to naučím správne riezkovať potom hodím rezy do clonex a dalej do RW kocky a teraz nevým či má byt mokrá alebo suchá ? Dalej mokrú RW kocku dám do parníku 34x25x19 teraz neviem čo dalej či má byt parník podliaty trochou vody abi tá kocka stále pila vodu alebo ked vyschne tak ju s rozpašuvačom znova navlchčit (samozrejme že list nie) a akú výživu použit pre odrezky ? jaké hnojivo ? lebo neviem odkial majú brat odrezky živinu či bude stačit čistá voda alebo niečo pridat lebo si myslím že z RW kocky nič nenaberú. A nakonec jaké svetlo na ten skleník našol som nejaké ale to je 60cm dlhé a to je premna moc takže dajte nejakú usporku alebo čo preferujete vy za odpovede k+ a velké vdaka kto mi to poriadne ozrejmí čo a jako
To mi neříkej žes to čet celý? :) Lampu na matku, musíš mít růstovku, zkus www.growshop.cz
Jinaxi to pročti pořádně, ja to taky čet víckrát, už klonuju víc jak rok a daří se.
citace:
Původní příspěvek od Y.U.R.I.S
hej nože mi to niekto polopate vysvetlit lebo som to tu celé prečítal a hlavu mám až mi ide prasknút :-) a teda došol som ktomuto kludne možem objednat semená CHRONIC keré zasadím do 3,5L kvetináčov a pod jakú lampu ich mám dat jako budúce matky ??? (potrebujem porádny popis lampy a popípade kde ju zohnat na slovensku asi ťažko tak hodte linku na nejaký český grow) svieťiť mám neustále 18/6 ? matky chcem mat 2-3 no ze začátku aj 4 kým sa to naučím správne riezkovať potom hodím rezy do clonex a dalej do RW kocky a teraz nevým či má byt mokrá alebo suchá ? Dalej mokrú RW kocku dám do parníku 34x25x19 teraz neviem čo dalej či má byt parník podliaty trochou vody abi tá kocka stále pila vodu alebo ked vyschne tak ju s rozpašuvačom znova navlchčit (samozrejme že list nie) a akú výživu použit pre odrezky ? jaké hnojivo ? lebo neviem odkial majú brat odrezky živinu či bude stačit čistá voda alebo niečo pridat lebo si myslím že z RW kocky nič nenaberú. A nakonec jaké svetlo na ten skleník našol som nejaké ale to je 60cm dlhé a to je premna moc takže dajte nejakú usporku alebo čo preferujete vy za odpovede k+ a velké vdaka kto mi to poriadne ozrejmí čo a jako


je to easy, za přečtení stojí jen první stránka :D já například ale klony rosim a výsledky taky dobrý.
Immortall
mám hloupej dotaz muzu udelat klon pod sluničkem ?. když nemam lampu .. :-D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Immortall
mám hloupej dotaz muzu udelat klon pod sluničkem ?. když nemam lampu .. :-D


Kdyz bude v pařniku aby mel dostatek vlhkosti a neuschne ti to tak proč ne , budes to delat do vaty nebo jinak ? Pokud nemas RW tak to dej jen do sklenicky s vodou + trochu kořenáku a za par dni mas kořeny , cau Hlava :p:
Immortall
prave sem to chtel dat do toho rockwoolu no :-) ok udelam si nejaky pařeništatko a bude to :) diky
svickar
hola, nenasel jsem info,zda se da udelat rizek z rizku:) mam namysli,zda po zastrihnuti vrcholku rizku,kdyz ma dejme tomu 30cm se da zastipek pouzit na zakoreneni dalsiho rizku.
Rezy jsou z velkeho growshopu z rakouska,takze s tim jestli to bude samice by nemel byt problem
odruda hashberry a na info ohledne matky ci podminek ve kterych je udrzovana jsem se blbec nezeptal :/
Machoman
citace:
Původní příspěvek od svickar
hola, nenasel jsem info,zda se da udelat rizek z rizku:) mam namysli,zda po zastrihnuti vrcholku rizku,kdyz ma dejme tomu 30cm se da zastipek pouzit na zakoreneni dalsiho rizku.
Rezy jsou z velkeho growshopu z rakouska,takze s tim jestli to bude samice by nemel byt problem
odruda hashberry a na info ohledne matky ci podminek ve kterych je udrzovana jsem se blbec nezeptal :/


Jo dá.
gremlin101
Zdar, co je lepší, udělat řezy z kytky která je z feminizovaného semene (ryziko hermafrodismu) nebo z regulér (ryziko samce)?

Příklad: koupim pět fem. semen, mám jistých pět samičích rostlin, znich nadělám klony,z těch vyberu nejlepší třeba dva z kterých udělám matky z kterých pak budu dále řízkovat.

nebo

koupim pět regulér. semen, nemám jistého vůbec nic, z tohoto počtu zůstanou třeba jen tři samice, tim pádem už mám ve skříni o 2rosliny méně = menší výnos,ale zase když z těch tří rostlin udělám řezy z těch vyberu dva nejlepší z kterých udělám matky,tak ty už by měly být v pohodě.., takže nevim jakou možnost zvolit.. (Možnost jet z řízku bohužel nemám..)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od gremlin101

koupim pět regulér. semen, nemám jistého vůbec nic, z tohoto počtu zůstanou třeba jen tři samice, tim pádem už mám ve skříni o 2rosliny méně = menší výnos,ale zase když z těch tří rostlin udělám řezy z těch vyberu dva nejlepší z kterých udělám matky,tak ty už by měly být v pohodě.., takže nevim jakou možnost zvolit.. (Možnost jet z řízku bohužel nemám..)


Tohle je správný postup , na feminy se vybodni , to je dobry na jedno kolo , netvrdim že to neni mozne pouzit na matku , sám sem měl z feminy od GH Arjan Haze 3 a po rok a pul fikani z matky bez problemu , jedna kytka ve finale stejná jako druha , ale proste regular jsou ty pravý na matky , cau Hlava
Zdravim, měl bych dotaz ohledně říkování...
Trošku jsem zazmatkoval a v pokročilé fázy květu jsem kytkám skalpelem odejmul spodní nejmenší výhonky i s malými květy, zasadil jsem je jen tak do hlíny a všechny se chytli co z nich bude?
Řízky s květy, totalní hovadina že?
Nebulaquest
citace:
Původní příspěvek od Grunger
Zdravim, měl bych dotaz ohledně říkování...
Trošku jsem zazmatkoval a v pokročilé fázy květu jsem kytkám skalpelem odejmul spodní nejmenší výhonky i s malými květy, zasadil jsem je jen tak do hlíny a všechny se chytli co z nich bude?
Řízky s květy, totalní hovadina že?



No řízky ti porostou stejně jako kytka vedle akorát už ne do růstu ale jen do toho květu.Já letos dělal dva řízky z mé kytky pro známého,ten si je nakonec nestačil vzít,tak jsem je píchnul vedle a zkouším na nich rozdíly při hnojení,každopádně na pár brček navíc bude....

Enjoy...a měj se
tuffgong1
zdarvím lidi :D dočet jsem to tady asi do strany 8 pak jsem už neměl nervy :D a nějak jsem nenašel odpověd na mou otázku :D mám tu hesi root complex ... mám to použít hned když dávám řez do coco tablety ? nebo až když začne řez ukazovat kořínky ? jo a klonuju šalvěj :D tak asi nižší koncentraci že ?
Hlava
citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
zdarvím lidi :D dočet jsem to tady asi do strany 8 pak jsem už neměl nervy :D a nějak jsem nenašel odpověd na mou otázku :D mám tu hesi root complex ... mám to použít hned když dávám řez do coco tablety ? nebo až když začne řez ukazovat kořínky ? jo a klonuju šalvěj :D tak asi nižší koncentraci že ?


Vodu nechaš odstát 24hod , do ní Hesi Root complex a s tím to prvni tejden zalejváš plus na ufiklej klacek používám Stimulax 1 prášek , ufiklej klon v tom poválím a šup do coco tablety , za pár dní v pařníku lezou kořeny , čau Hlava
tuffgong1
díky za odpověď
VIVA LA NATURA :D
suchac0
zdravim, chtěl bych se zeptat za jak dlouho mužu dělat z matek klony, jedu ze semínek a nechce se mi čekat 50 dní jak sem se někde dočetl, tak si to chci ověřit, zatím moc díky
citace:
Původní příspěvek od suchac0
zdravim, chtěl bych se zeptat za jak dlouho mužu dělat z matek klony, jedu ze semínek a nechce se mi čekat 50 dní jak sem se někde dočetl, tak si to chci ověřit, zatím moc díky

Až když rostlina dosáhne pohlavní dospělosti což je za tři tejdny pokud se nemýlím..
suchac0
tak Vám moc díky za odpověď, dost mě těch 50 dní vyděsilo, jinak rozjiždim klonovaní tak pojedu určitě podle Hlavy, je to jednoduchý a to se mi fakt moc líbí, ještě jednou díky
Hardy
Čau, chtěl sem se zeptat, jestli by po dobu zakořeňování měl být RockWool ponořený ve vodě...? Případně kolik tak cm hladiny? Ve FAQ se píše 0.5, ale je to tam popsaný tak nějak chaoticky...

Dík
citace:
Původní příspěvek od Hardy
Čau, chtěl sem se zeptat, jestli by po dobu zakořeňování měl být RockWool ponořený ve vodě...? Případně kolik tak cm hladiny? Ve FAQ se píše 0.5, ale je to tam popsaný tak nějak chaoticky...

Dík

Čau!
Mám tam tak ceňták vody a funguje to, jednou za čas doleju.
Hardy
citace:
Původní příspěvek od Mirex

Čau!
Mám tam tak ceňták vody a funguje to, jednou za čas doleju.

Okay, zkusim. Dík za rychlou odpověď
carlos
Určitě bych to nenechával ležet ve vodě (kvůli hnití)... Navíc jednoznačně je potřeba vysychání, aby to propagovalo růst kořenů...
Machoman
Pokud to stojí v nejaké minimalní hladine,kterou si to za den RW vcucne nevidel bych v tom problem.

1cm mi přijde dost.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Hardy
Čau, chtěl sem se zeptat, jestli by po dobu zakořeňování měl být RockWool ponořený ve vodě...? Případně kolik tak cm hladiny? Ve FAQ se píše 0.5, ale je to tam popsaný tak nějak chaoticky...

Dík


Ahoj , no to by se tak dělat nemělo , klony do namočenejch kostek , ty pak do pařníku a v pařniku žádná voda navic , ani omylem !! kostky nemužou bejt potopeny ve vodě v žadném připadě , na kořeny potřebuješ teplotu kolem 25°C aby rychle kořenily , kdybys tam měl moc vody shnilo by ti to během 3dní , kostky udržuju stále mokry tím že je pravidelně namáčim ale nenechávam nikdy stát ve vodě .

Jdu ten FAQ opravit , Hlava
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Ahoj , no to by se tak dělat nemělo , klony do namočenejch kostek , ty pak do pařníku a v pařniku žádná voda navic , ani omylem !! kostky nemužou bejt potopeny ve vodě v žadném připadě , na kořeny potřebuješ teplotu kolem 25°C aby rychle kořenily , kdybys tam měl moc vody shnilo by ti to během 3dní , kostky udržuju stále mokry tím že je pravidelně namáčim ale nenechávam nikdy stát ve vodě .

Jdu ten FAQ opravit , Hlava

Tak to teda dělám celou dobu blbě, ale funguje to na 99 procent.
Díky za anonymní červenou.
Hardy
Moc vám všem děkuju za rady! :)
Na zkoušku jsem udělal 24.11. pět kousků. Hladinu vody (s pH 6) sem měl vysokou maximálně 0,5 cm a do asi čtvrtka byly krásně zelený, nic jim nescházelo. Potom jsem si tady přečet, že tak přibližně po týdnu snižovat vlhkost, aby měly důvod pouštět kořínky a od té doby mi začínají žloutnout konečky listů...

Ještě jednou děkuju za odpovědi
Migho
chcem sa spytat - kytkam som osmykal najspodnejsie vyhonky, ze spravim z toho klony.Problem vsak je, ze tie najspodnejsie vetvicky uz niekolko tyzdnov vobec nerastu...ked z nich spravim klony a zapustia korene, budu mat stejny rastovy potencial ako ich matka?...nerozumiem totiz presne mechanizmu, preco je rast spodnych vetvi brzdeny - znamena to azda, ze kytka investuje vsetku energiu do rastu vrcholcov a na tieto poskrabky jednoducho neostanu ziviny? ak hej, tak by nemal byt problem s rastom, ked klon bude mat vlastny korenovy system ;)
Marty
Zdravím všechny přátele této byliny.
Mám otázečku. Letos dělám selekci na out a budu dělat řezy. U jedný kytky už mám větve tak 5 cm velký, myslíte, že je už mohu šmiknout? Budoucnost větví je jen zakořenění a přepnutí na květ, takže nepotřebuji, aby mi z toho vyrostla mega kytka.
Mohu řezat? Zakoření to?
Díky, Marty
citace:
Původní příspěvek od Marty
Zdravím všechny přátele této byliny.
Mám otázečku. Letos dělám selekci na out a budu dělat řezy. U jedný kytky už mám větve tak 5 cm velký, myslíte, že je už mohu šmiknout? Budoucnost větví je jen zakořenění a přepnutí na květ, takže nepotřebuji, aby mi z toho vyrostla mega kytka.
Mohu řezat? Zakoření to?
Díky, Marty

Jo, zakoření, ale je s tím větší kakání, lepší je delší větvička, líp se to pak do toho rw strká.
Borisek
Co kdyz sem ty RW kostky nepropich uplne? Nebude to potom brzdit rust korenu?
NORM
ne
Hardy
Zdravim všechny milovníky záhad
16. května jsem řezal řízky ze čtyř matek. Tuto sobotu (28.5) se mi zdálo, že jich třičtvrtě odumírá, tak jsem je vyndal z pařníku kromě dvou, které už začly kořenit. A že udělám nové. Nařezal jsem dalších 8 kusů a dnes (3 dny po tom, co jsem je nechal bez vody a bez světla ve sklepě s tím, že je vyhodím) jsem je chtěl konečně hodit na kompost a zjistil jsem, že jeden už má nádherný vyrostlý kořínky, takže jsem ho hned zasadil.

Chtěl bych se vás ale zeptat, co tedy dělám špatně. Mám pařník, Stimulax I., dělám řez zužující se tak 3/4 centimetru, pH 5-5,5, dobrá vlhkost, teplota kolem těch 23°C... Zkrátka podle Hlavy. A když je vyndám, nechám je v šílených podmínkách, tak mi do tří dnů vyhodí kořeny... Přikládám foto
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Hardy
Zdravim všechny milovníky záhad
16. května jsem řezal řízky ze čtyř matek. Tuto sobotu (28.5) se mi zdálo, že jich třičtvrtě odumírá, tak jsem je vyndal z pařníku kromě dvou, které už začly kořenit. A že udělám nové. Nařezal jsem dalších 8 kusů a dnes (3 dny po tom, co jsem je nechal bez vody a bez světla ve sklepě s tím, že je vyhodím) jsem je chtěl konečně hodit na kompost a zjistil jsem, že jeden už má nádherný vyrostlý kořínky, takže jsem ho hned zasadil.
Chtěl bych se Vás ale zeptat, co tedy dělám špatně. Mám pařník, Stimulax I., dělám řez zužující se tak 3/4 centimetru, pH 5-5,5, dobrá vlhkost, teplota kolem těch 29°C... Zkrátka podle Hlavy. A když je vyndám, nechám je v šílených podmínkách, tak mi do tří dnů vyhodí kořeny... Přikládám foto


teplotu mas podle me vysokou ... taky ted s tim bojuju. Pro dobre koreneni by teplota mela byt kolem 21 °C
Hardy: asi's měl dýl počkat, mě kolikrát nechtěj pustit i tři tejdny, jednou jsem měl Chronika v rw kostce měsíc a nic, taxem rw roztrh, kořínek žádnej, ale fuurt se mi ho nechtělo vyhodit, dal jsem ho zpátky do foliáku a za dva dny měl kořeny, občas jsou to záhady :)
Ahoj, potřebuji poradit! Mám pařníček, který má navrchu dva zavírací otvůrky na vzduch. Mám je nechat zavřené nobo otevřené?
citace:
Původní příspěvek od Fanta
Ahoj, potřebuji poradit! Mám pařníček, který má navrchu dva zavírací otvůrky na vzduch. Mám je nechat zavřené nobo otevřené?

Otevřené, já je teda mám otevřené :)
Hlava
Pěstební polystyrenové plato











Takže téma jsem upravil ( vratil fotky na začatku ) ted ješte napišu moje zkušenosti s timto sadbovačem kterej sem dostal zdarma na vyzkoušení od posádky GROWpestitel čímž jim všem děkuji , tak sem ho vyzkoušel :D pojdme na to :p: klasicka připrava namočit v roztoku s kořenákem , tady použit vzorek od Atami z minuleho Cannafestu , nafikat klony ( Hash Plant ) zapíchat do rw , použit Stimulax I v kombinaci s Rhizopon a šup do skleníku , kontrola každej den 30min otevřeno zbytek zavřeno , teplota 23na kořeny a jedem , samo světlo 18/6 . Na tom neni co zkazit , problemy se vyskytujou pokud nedodržujete zakladní věci !!!!











....:D
Hlava
Pěstební polystyrenové plato





GROWpestitel








Tak dalši fota , osmý den po zapichnutí , vyrazily kořeny asi z 8mi rockwoolů , klony si v klidu vrněj :D
Hlava
Pěstební polystyrenové plato





http://www.growpestitel.cz/





tak tady den 12tý , klony pěkně kořeněj krom 4ks maj kořen všechny (později dvě jsem vyhazoval bez kořenů) jak je vidět na fotkách.
Hlava
Pěstební polystyrenové plato





Tak tady zblízka ...























Můžete si přiblížit , aby jste videli kořeny na všech kostákch .
Hlava
Pěstební polystyrenové plato



GROWpestitel


Tak nasázet rw ktere jsme nevyžily a můžem jet znovu , je to celkem dobre řešení při té ceně , muze se použit i na klasické rw kostky , které se tam také vejdou . Navic je to za cenu kostek a zustane vám sadbovač , rozhodné doporučuji , dobrá věc , Hlava
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Fanta
Ahoj, potřebuji poradit! Mám pařníček, který má navrchu dva zavírací otvůrky na vzduch. Mám je nechat zavřené nobo otevřené?


Jasně že otevřené , je potřeba aby se voda z kostek odpařovala a nazustavávala kolovat uzavřená v pařníku .


citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


teplotu mas podle me vysokou ... taky ted s tim bojuju. Pro dobre koreneni by teplota mela byt kolem 21 °C


No moc ne kolem 23°C je tak optimální může bejt až 25°C ale to zase musiš kontrolovat 2x denně čim rychlejc se odpařuje - zalejvá tím rychlejc se dělaj kořeny .

citace:
Původní příspěvek od Hardy
Zdravim všechny milovníky záhad
16. května jsem řezal řízky ze čtyř matek. Tuto sobotu (28.5) se mi zdálo, že jich třičtvrtě odumírá, tak jsem je vyndal z pařníku kromě dvou, které už začly kořenit. A že udělám nové. Nařezal jsem dalších 8 kusů a dnes (3 dny po tom, co jsem je nechal bez vody a bez světla ve sklepě s tím, že je vyhodím) jsem je chtěl konečně hodit na kompost a zjistil jsem, že jeden už má nádherný vyrostlý kořínky, takže jsem ho hned zasadil.

Chtěl bych se vás ale zeptat, co tedy dělám špatně. Mám pařník, Stimulax I., dělám řez zužující se tak 3/4 centimetru, pH 5-5,5, dobrá vlhkost, teplota kolem těch 23°C... Zkrátka podle Hlavy. A když je vyndám, nechám je v šílených podmínkách, tak mi do tří dnů vyhodí kořeny... Přikládám foto


No podle mě uz naběh na kořeny měli jen nebyli z kostky ven , souvisí to z tim předtim , kostky musej vysychat , pokud je maš pořad nachcaný - utopený ve vodě tak se nesnažej kořeny vytvářet , pokud maj nedostatek vody (pravidelne vysychani) tak se snažej rychlej hledat vodu (tvořit kořeny ) musiš najit optimální setup pro svoje klima pak toi jede samo .


citace:
Původní příspěvek od Borisek
Co kdyz sem ty RW kostky nepropich uplne? Nebude to potom brzdit rust korenu?


Nevadí , ja ji tam taky nedělam uplně skrz . jak sem psal , když to propichuju prst mam zespoda kostky to pak cejtiš že klon uz je skoro skrz a nechaš ho tak .

citace:
Původní příspěvek od Marty
Zdravím všechny přátele této byliny.
Mám otázečku. Letos dělám selekci na out a budu dělat řezy. U jedný kytky už mám větve tak 5 cm velký, myslíte, že je už mohu šmiknout? Budoucnost větví je jen zakořenění a přepnutí na květ, takže nepotřebuji, aby mi z toho vyrostla mega kytka.
Mohu řezat? Zakoření to?
Díky, Marty


No klidně bych to ješte nechal narůst a pak nafikal 10-12cm klony jsou akorát , zaleži kolik jich je na tykytce a kolik jich potřebuješ .

citace:
Původní příspěvek od Migho
chcem sa spytat - kytkam som osmykal najspodnejsie vyhonky, ze spravim z toho klony.Problem vsak je, ze tie najspodnejsie vetvicky uz niekolko tyzdnov vobec nerastu...ked z nich spravim klony a zapustia korene, budu mat stejny rastovy potencial ako ich matka?...nerozumiem totiz presne mechanizmu, preco je rast spodnych vetvi brzdeny - znamena to azda, ze kytka investuje vsetku energiu do rastu vrcholcov a na tieto poskrabky jednoducho neostanu ziviny? ak hej, tak by nemal byt problem s rastom, ked klon bude mat vlastny korenovy system ;)


No jsou dole , málo světla , kytka jede nahoru nestara se o spoždenej spodek , klidně to ofikej a udějej z toho klony , uvidiš že až zakořenéj tak pojedou taky .

Druha věc je jestli to bude stejný , je to klon tak by mělo , ANO teoreticky :p: ale jelikož uz si to fiknul z kytky ktera uz nejakej den roste tak uz z toho duvodu to stejné nebude , v praxi NE ale vlastnosti by měla mít naprosto stejne s "matkou" (chut , vůni , tvar , obsah THC apd) snad je to pochopitelné :p:

citace:
Původní příspěvek od Mirex

Tak to teda dělám celou dobu blbě, ale funguje to na 99 procent.
Díky za anonymní červenou.


No tak maš kliku :p: je to jak pišu , každej má doma svoje určité klima/setup ze zaleži na drobnosti ktery nadavaš váhu a je to přitom hlavni faktor , jedeš ted "suchou metodou" ??

Ja ti ji nedal :D

citace:
Původní příspěvek od Machoman
Pokud to stojí v nejaké minimalní hladine,kterou si to za den RW vcucne nevidel bych v tom problem.

1cm mi přijde dost.


...jojo 1cm je dost , jinak souhlas , zaleži na podmíkach .

citace:
Původní příspěvek od carlos
Určitě bych to nenechával ležet ve vodě (kvůli hnití)... Navíc jednoznačně je potřeba vysychání, aby to propagovalo růst kořenů...


Jojo , viz o několik řádků vejš :cool:

citace:
Původní příspěvek od suchac0
zdravim, chtěl bych se zeptat za jak dlouho mužu dělat z matek klony, jedu ze semínek a nechce se mi čekat 50 dní jak sem se někde dočetl, tak si to chci ověřit, zatím moc díky


Jak piše kolega až zjistiš pohlaví jinak je to napsané tady http://grower.cz/pestovani/navody/...iny/15.html#140 , už sem to poladil .


citace:
Původní příspěvek od Grunger
Zdravim, měl bych dotaz ohledně říkování...
Trošku jsem zazmatkoval a v pokročilé fázy květu jsem kytkám skalpelem odejmul spodní nejmenší výhonky i s malými květy, zasadil jsem je jen tak do hlíny a všechny se chytli co z nich bude?
Řízky s květy, totalní hovadina že?


Monster Cropping http://grower.cz/forum/showthread....8088#post878088 a ješte tady , http://grower.cz/forum/showthread....1452#post361452 ,

Tak snad sem na některé dotazy ( i starší) odpovědel , kdyby nebylo něco jasne ptejte se , at to roste , :rasta: čau Hlava
VFR
Cau. Skromnej dotazek..
Jaky mas nazor na udrzovani klonu behem kvetove faze matecnich rostlin? - dari se me drzet genetiku cca rok a zatim vse OK.

- seminka - rostlinky - s tech jsou rezy (mezi tim puvodni jdou do faze kvetu) - po kose nahradi klony jejich matky - a takhle porad dokola.

klony jsou v parnicku pod 2x10w linearni zarivkou


Pripadne diky V.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od VFR
Cau. Skromnej dotazek..
Jaky mas nazor na udrzovani klonu behem kvetove faze matecnich rostlin? - dari se me drzet genetiku cca rok a zatim vse OK.

- seminka - rostlinky - s tech jsou rezy (mezi tim puvodni jdou do faze kvetu) - po kose nahradi klony jejich matky - a takhle porad dokola.

klony jsou v parnicku pod 2x10w linearni zarivkou


Pripadne diky V.


No známej takhle "držel" genetiku přes 3roky , nechal to narust , ořezal , spodky přepnul , vršky zakořenil a znova , jde to , ale výnos sem mu neměřil , před dvanacti lety mě to ani moc nezajímalo , to byla jen taková informace navíc , když se o to dobře staráš , tak tam musíš mit pěkný kytky :D Hlava
NoStress
mam otazku: vodu na namoceni RW teda upravim na PH 5,6. Muzu do toho dat i AH root stimulator? Je pak dobry jeste pridavat Stimulax 1 na klon? nebo je to zbytecny?
Hlava
citace:
Původní příspěvek od NoStress
mam otazku: vodu na namoceni RW teda upravim na PH 5,6. Muzu do toho dat i AH root stimulator? Je pak dobry jeste pridavat Stimulax 1 na klon? nebo je to zbytecny?


Jo presne tak , vodu s kořenákem upravit pH , do toho kostky , kostky jsou nacucaný vodou s kořenákem a Stimulax 1 v tom oválíš konec klonu nez ho zapíchne do kostky .Jako je to na obr na prvni straně , nekdo misto Stimulaxu jednicky použiva gelovej nebo Clonex ale to je to samy , do vody s kostkma se to nedava . Hlava
Rybicky958
Jak bojovat s plísní, když už se nám dostala do pařníčku? Nějakym postřikem? Jak ho naředit? Je možnost preventivního postřiku proti plísni dejme tomu po 3 dnech v pařníčku? Se zakořeněním problémy nemám...jen občas s tou plísní...budu více větrat ano... MOC vám děkuji za případné rady...a MOC děkuji Hlavovi že se o nás tak stará. Jo a klonuji do Jiffů ;)
Rybicky958
JO a ještě jeden dotaz na ten peroxid, jak ho ředit? Asi je důležité jakou mám koncetraci koupenou žejo...šlo by to napsat nějak jednoduše kolik kapek nebo mililitrů musím dát na litr vody? (kterou použiju na namočení Jiffu a na vodu pro zálivku Jiffu v pruběhu zakořenování)
Ještě jednou děkuji!
Anuvin
Ahoj, prosimvás přečetl sem celé téma a měl bych pár dotazů pro upřesnění:

a) "na plochu řezu by se práškovej kořenovej stimulátor neměl dostat"
Hlava se o tomhle nezmiňuje tak jak to teda je?
P.S. špatně se to z toho konce dostává když se to celý poválí ve stimulaxu

b) Jakym zpusobem zalivate kostky v pařníčku ?
Napadla me snad jen injekční stříkačka

c) Mam kosticky s predem udelanyma dirama. Co s moc malejma klonama ?
Resil sem to tak, ze jsem klon trochu zapíchl do RW (nemam diry skrz), ale nevím jestli to není špatně.
Neměl bych radši nějak zmenšit ty dírky ? např. stlačením
koles
citace:
Původní příspěvek od Anuvin

b) Jakym zpusobem zalivate kostky v pařníčku ?
Napadla me snad jen injekční stříkačka


RW kostičky dávám do takového plastového sadbovače a ten do pařníčku. Na dno pařníku naleju trochu vody tak, aby lehce prosakovala do toho sadbovače. Odsud si ji zas sají rw kostky.

citace:
Původní příspěvek od Anuvin

c) Mam kosticky s predem udelanyma dirama. Co s moc malejma klonama ?
Resil sem to tak, ze jsem klon trochu zapíchl do RW (nemam diry skrz), ale nevím jestli to není špatně.
Neměl bych radši nějak zmenšit ty dírky ? např. stlačením


Já to zapichuju. Asi by to šlo i nezapichovat, ale musí tam být nějaký kontakt toho seřízlého stonku s rw kostičkou, aby měl klon odkud brát vláhu (něco vstřebá listy, ale ten spodek by měl být taky ve vlhku)
yara
Četl jsem tady v diskuzi o klonování dohady o tom, zda mají být větrací otvory otevřené či zavřené.

Nuže dlouhodobým zkoumáním jsem zjistil, že záleží na tom, kolik klonu máte v sadbovači a je rozdíl zda jich tam máte 40 nebo 5.

Nejlepším ukazatelem správné vlhkosti je poklop sadbovače, který by měl být lehce orosený s malými kapkami vody a podle toho je potřeba větrací otvory buď přivřít nebo otevřít.
Já většinou u 5- 6 klonů mám otvory pootevřené cca 1- 2 mm a nedochází tak k vysychání kostek a klony mohou příjímat vzdušnou vlhkost.
borecshot
Funguje clonfix od Hesi ?
karlos120
Nwm, je dost drahý. Používám Stimulax I za 30 kc a spokojenost :-D
borecshot
Ten je v prášku viď ?
karlos120
Je i v prášku i v gelu a obojí mam vyzkoušené a fungujou. Nač používat drahé,když to samé jde s levným. U clonfixu platíš za značku, si myslím
borecshot
Jak dlouho trvá než se začnou tvořit první kořínky? (skoušel jsem to stylem pokus omyl špatný vybavení ) úspěšnost nebyla moc velká :(
karlos120
10 az 14 dní. A studuj z Groweru
borecshot
No ono na tohle téma tu moc věcí není ...
Sezam
http://grower.cz/pestovani/navody/klonovani/14.html
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56147

A mnoho dalších při vyhledání slova "klonování" :)
L1st3r
Taky jsem používal stimulax gel a 100% účinost. http://www.magazin-legalizace.cz/cs...ky?magazineId=1


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma