Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Klonujte s Hlavou
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Klonujte s Hlavou Příspěvek č. 1






Takže važení dnes jsem urychleně něco dofotil , neco jsem už měl nafoceno a včera jsem slibil že to nějak smatlám tak tady to je !

Takže zde se budu zabývat a trochu vam osvětlim taje klonování do Rockwoolu


1. Co k tomu budu potrebovat ?
a) Matku-y o kterych vim že jsou 100% samice a další klony budou taky jen samice , nikdy se mi nestalo že by se u vyselektovaných matek a jejich klonů objevil nějakej hermáč či samec , nikdy (mam za sebou cca několik tisic klonů)

b) Rockwool - je to jedno z nejepšich medii na klonování , drži vlhkost , je vzdušný , čísty , sterilní.

c) Stimulax I - nebo něco na zakořenění - já použivám stimulax I již nekolik let a jsem s nim max spokojen , Stimulax se vyrabí i ve verzích II a III tekutý a gelovy .

d)Tak tady je takova moje pomůcka drat na propichovani kostek , uvidíte niže

e) Dal budete potrebovat , nějakej pařník - nejlepe podle toho kolik klonů planujete , počítejte s 10-20% ztrátou ,ne každemu se to povede napoprve . Dále budete potrěbovat osté nůžky a žiletku nebo takové ty lámací nože , proste hodně vostrej řez

Ted již k samotné operaci

Den 0 , den před tim než oholíme matku-y , připravim si odstátou vodu se srovnanym pH 5,5-5,8 ,do vody pridavam korenovy stimulator ,do něj hodim RW plato a nechám namočit , potom co je RW plato mamočené tak ho můzu nastříhat na jednotlive kostky . Rockwool VŽDY stříham/řežu mokrej !!!

Den 1 , vyndám namočené RW kostky z vody lechce je stlačím v dlani vymáčnu z nich přebytečnou vodu , propíchnu drátem odshora dolů aby vznikla díra do které strčím klon , díru přispůsobim tloušce stonku klonu , klon tam nesmim rvát nasilim ale zase nesmi propadnout skrz, rozumíme si že ?? z matek odďelim jednotlivé klony ŽILETKOU/LÁMACIM NOŽEM , NIKDY NESTŘIHAM !!! Mohou byt různě velké , ja jsem dělal clony tak mezi 7-12cm velkymi kousky, spodní 2/3 klonu zbavim listu a vyhonků a opět ŽILETKOU provedu řez ktery je 10-12mm dlouhy a zužujese směrem dolů , snad je to na tech fotkach videt Takto připravenej klon lechce poválim říznutym koncem ve Stimulaxu I , lechce odklepnu přebytečny stimulax a klon pošlu do kostky

Klony pak naskládám do pařníku a šup s nima pod zářivky které svitěj 18/6h , důležitá je také teplota která by se měla pohybovat kolem 21-23°C pařnik přiklopim a necham bejt , V ŽADNEM PŘIPADĚ NESPREJUJTE/NEKROPTE VODOU ANI VNITŘEK PAŘNÍKU ANI KLONY !! za pár hodin si vytvoří klima takové které jim vyhovuje , na vás je abyste udrželi světelnou periodu a teplotu .

Klony pak kontroluji každý den - tím jim vyměním vzduch/pokud nemám pařníček s větranim - a zhruba po 8-10ti dnech zkontroluji jestli některejm už nelezou nové kořeny , ty u kterých se objeví kořeny jsou za dva dny přesazeny do většiho , RW , kokosu nebo hlíny .



Naposledy upravil Hlava 13-05-2011 v 02:10 AM

Old Post 07-02-2005 v 15:11 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2













..na fotu je videt klon ovalenej v stimulaxu ..

































A zde na fotce je už klon v kostce , nevim jestli je to dobře videt na druhé fotce je klon videt téměr skrz kostku , tak by to mělo byt!!



...tak snad jsem na nic nezapoměl ... jo jenom dík , thx to OG member So Quick , za skutečne pekelné vysledky klonováni . DIK




Očekávam nějake dotazy , ne OT dík všem

Hlava



na dalších fotkách jsou videt moje bývala matkovna a klonovna a na dalších fotkách je videt že to jede i krabici od cigár

Naposledy upravil Hlava 13-05-2011 v 02:13 AM

Old Post 07-02-2005 v 15:17 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 3





...no než se zacnete ptát , tak všechny vjeci co vidíte jsem koupil v bud v OBI nebo v Globusu v odělení zahrádkářskych potřeb , pokud to tam neuvidite , tak z vlastní zkušenosti vim že to maj nekde schovany a nebo v regále 5m nad zemí , pěstební RW se dá sehnat ve specializovaných prodejnách jako jsou growshopy , popřípade /i pre slovenských kolegov/ na www.hydroponieplus.cz dlouholeté dobre zkušenosti .


Co se tyče osvětlení , použivam několik druhů zařivek , vybojek a lamp pro přesnější info si klikněte Osvětlení nebo znovu neco o světle tyto thrýdy si přectete a pak se ptejte na světlo , děkuji všem

thx to Dude za korekci


Hlava

Naposledy upravil Hlava 10-02-2005 v 15:39 PM

Old Post 07-02-2005 v 21:15 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheKeptn
Námořník

Karma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 618  

Příspěvek č. 4

Jeste bych dodal že na zrychlení zakořenení já používám to že row kostky necham tri dny nalozeny v roztoku kde jsou enzymes+ , root stimulator a stumulax tekutý. Jde spíš o to vybrat správnou vetvičku dostatecně pružnou akorat starou. A hlavne by při řezu mělo z konce vyhonku vytekat míza. Tod moje připomínky. Kdyby me neco napadlo dám jeste edit...


250W - BUSH\250W - ScroG\250W - 2xBubbler+2xHlina

\150W - LST\150W/250W - Bubbler \Balkonek 2003\ Balkonek 2004

Vyhlídky v Praze i jinde
Opylení
Výroba HOMEMADE Cooltube


Old Post 14-02-2005 v 13:35 PM
TheKeptn je offline   Profil uživatele TheKeptn   Find more posts by TheKeptn   Foto galerie člena TheKeptn   Click here to Send TheKeptn a Private Message   Add TheKeptn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pildo
Stálý Člen

Karma uživatele pildo - 85% PěstitelskáKarma uživatele pildo - 85% PěstitelskáKarma uživatele pildo - 85% PěstitelskáKarma uživatele pildo - 85% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 819  

Příspěvek č. 5

ja davam zakorenovat do perlitu ktory je v tegliku s jogurtu. nalejem odstatu vodu (ph som neupravoval a zatial mi rastu) do ktorej pridam velmi malo hnojiva aby to nehnilo ale malo to niaku vyzivu. spajdlov spravim dierku a do nej uprveny klon. potom zoberiem sacok a narobim donho klincom diery. teglik s klonom dam do sacku a dam pod 18/6

Old Post 14-02-2005 v 15:09 PM
pildo je offline   Profil uživatele pildo   Find more posts by pildo   Foto galerie člena pildo   Click here to Send pildo a Private Message   Add pildo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
11hajek
Stálý Člen

Karma uživatele 11hajek - 62% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 6

Pane Hlava, moc pěkně napsané. Jen když jsem dával do RW sadbovacích kostek, tak jak ty jsem zvětšoval díru a dělal ji skrz. Měl jsem na to obyčejný šroubovák ale ten princip je stejný. Vadilo mi spíše to, že když jsem vyviklal v kostce jen malou díru, setřel se mi při vkládání řízku Stimulax. prášek. Když jsem zase udělal velkou díru, řízek měl asi špatný kontakt s RW materiálem a zaschnul. Řešil jsem to tím, že jsem RW kostku podélně nařízl a klon dával jakoby podélně do kostky. Pak jsem to celé obmotal a velmi lehce stáhnul nití na několik závitů. Samozřejmě jsem lehce 1x sprayoval Polyversem. Asi spíše jako prevenci. Ale když Ti to vychází tak jak to děláš Ty nemůžu nijak oponovat. Ještě bych podotknul, že jsem opatrně také rosil ředěným peroxidem. Jen na závěr bych řekl, bublající aero cloner má své kouzlo a někdy jsou vidět kořeny skrz kostku již po týdnu.

Jo klonování to je nekonečná polemika. Kolik Stimulaxu nebo jiného růstového stimulátoru? Zda práškový nebo roztok a nebo gel?? Také i cenově zda stačí CZ výrobek Stimulax nebo radši připlatit a vzít něco od imperialistů. Navíc jaký druh klonovat. Některé druhy Ti pustí kořeny snad i omylem, něktrým u toho můžeš pouštět i hudbu a po nepatrné chybičce se Ti řezy ohnou a uschnou. Nebo hůře chytnou při odumírání plíseň a kokud si preventivně nestříknul Polyversum, tak už v tom jede celý mini pařník. Někdo Ti řekne nerosit v průběhu než pustí kořeny. Já zas řeknu naopak ano velmi střídmě rosit ale s peroxydovou vodou. Zase to chce ne výbojku ale zářivku nebo úsporku. Pod výbojkou Ti po postřiku muže dojít k poškození listů. Mně se nejvíc osvědčil Aero cloner. Na over grow je krásný popis včetně obrázků z jednotlivých fází výroby. Musíš si v tom ale udělat přehled sám. To znamená papír tužku a hledat ve fórech. Pokud by jsi se rozhodl pro A.cloner tak to hlavní v čem to spočívá a co Ti může zkazit výsledek je vzduchovací kámen či kameny. Musí pouštět takové mini bublinky jako když si naleješ sodovku a těsně nad skleničku dáš ruku. Ruka musí být po pár vteřinách poprskaná mikrokapičkami. Tak musí fungovat i A.cloner. Než jej přiklopíš, tak musíš udělat tuto zkoušku!!!! Já jsem navíc do ph upravené vody a nebo destilky, kterou cloner bublá navíc dával také peroxid. Desinfekce roztoku + podpora k puštění kořenů. Papír tužku a hledat. pokud by se Ti zdálo, že ani po hledání nejsi dobře vybaven vědomostmi, tak mi pošli nějakou email adresu do pm, připomeň se a já mám někde uložené zajímavé odkazy okolo klonování. Pošlu Ti je. Věř není to vůbec složité i když to tak vypadá. Jde to samo.

Old Post 21-03-2005 v 01:46 AM
11hajek je offline   Profil uživatele 11hajek   Find more posts by 11hajek   Foto galerie člena 11hajek   Click here to Send 11hajek a Private Message   Add 11hajek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 7

TO :11hajek
No pokud vim z me vlastni zkusenosti, tak i kdyz se stimulax, uplne dole na tom konci, co je nejvic zastrcenej, setre, nevadi to, protoze nahore zustane, a kytka si dela prirozene koreny odshora dolu. Znamena to, ze ten spodni konec zastrcenej v RW uhnije (pokud z nej ty koreny nevyrasi), a koreny vyrasi z vyssich vrstev, tam kde stimulax zustal...

Old Post 29-04-2005 v 14:03 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

ja mam zrovna po prvnim vetsim rikovani z 51ks zakorenilo 45,tech 6 kusu co nepustilo koreny byly bud vyschle nebo uhnily(v jednom parniku) klonuju podle navodu vyse,ale bez stimulatoru

Old Post 29-04-2005 v 15:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 9

Stimulatoru se neboj.. (teda priste)..pomuze zakorenit rychleji a tim snizish riziko zahnivani pri prilis vysoke vlhkosti...

Mam zkusenost, ze pri pouziti stimulaxu (pouzivam jednicku, ale zkousel jsem i gelovou III) to v rockwoolu zakoreni uz behem prvniho tydne tak, ze korinky prorustaji skrz a jsou videt. To uz je doba, kdy se to da prdnout do hliny nebo hydra...Nenechaval bych to v rw o moc dyl (nez budou videt prvni korinky skrz), protoze pak se sice koreny zhustujou a vic prorustaji, ale to se deje mnohem pomaleji, nez v nejakym substratu kde uz budou sat ziviny...

Old Post 29-04-2005 v 16:01 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

to bude asi pravda,zakorenovalo to docela dlouho

Old Post 29-04-2005 v 16:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyena
Mrchožrout

Karma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Houmleszlesa
mam jedinej problem u nas se nedaj sehnat ty kostky. kde se daj sehnat?


citace:
Původní příspěvek od xerthon
treba ve stavebninach


To bych neříkal ani ze srandy (poznámka autora)

citace:
Původní příspěvek od Sinuhet
RW ze stavebnin je pry upraven aby co nejmene sal vodu.


citace:
Původní příspěvek od xerthon
houmles: takze rockwool ze stavebnin NEBRAT !!!! :-)


Už sem to tu psal:
Koupil sem si ho na zkoušku, jakej je rozdíl mezi stavebninovym a groušopáckym. Ten stavebninovej nenasaje ani kapku.
Musíš tu kostku celou ponořit do vody a tak minutu mačkat, než se nasákne. Jde to, ale po dvou kostkách tě to přestane bavit
Pak už saje líp, ale stejně nemá na pěstební

Snad se hlava nezlobí že sem mu to tu editnul nedalo sem v tom vyznat...

Piju pivo, pro jeho nazaměnitelnou chuť a taky proto, že je vždycky levnější než džus.
Nemám rád ženy, protože nevědí, co chtějí. A nemám rád politiky, protože velmi dobře vědí, co chtějí.

Naposledy upravil TheKeptn 09-05-2005 v 14:32 PM

Old Post 06-05-2005 v 11:28 AM
Hyena je offline   Profil uživatele Hyena   Find more posts by Hyena   Foto galerie člena Hyena   Click here to Send Hyena a Private Message   Add Hyena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongofury
Nový Člen

Karma uživatele bongofury - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 12

Hlavo, mam dotaz. Dostal jsem klony ve velkych RW kostkach a protoze bych je chtel dat do hliny a ne moc velkych kvetinacu (matky), potreboval bych ten RW nejak trocu zmensit, orezat. Je to nebezpecny pro koreny? Kdyz preriznu korinek, rozdejcha to? Nebo te napada nejaky lepsi reseni? Ty kostky jsou fakt moc velký na hlinu. Jeste me napadlo to proste s tema korinkamy poradne zmacknout a necim omotat, ale to by se zase mohly polamat. Pomuzes/te? Diky

Old Post 08-05-2005 v 16:12 PM
bongofury je offline   Profil uživatele bongofury   Find more posts by bongofury   Foto galerie člena bongofury   Click here to Send bongofury a Private Message   Add bongofury to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

A jak velky mas ty kostky a jak velkej bude kvetinac? Příspěvek č. 13

Podle me to klidne muzesh dat do hliny i s tou kostkou, ono ji to sezere postupne, neboj ....

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 08-05-2005 v 16:21 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongofury
Nový Člen

Karma uživatele bongofury - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 14

A je v tom pripade lepsi tam davat treba jenom substrat? Chystal jsem se michat kokos se substratem, ale takhle by tam ty vlakniny mozna bylo az trochu mec, ne? A vopravu to sezere??? Kdyz to budu presazovat, mam se spis pokouset tu kostku zahrabat? Stejne, zatim jak to vidim, tak zabira cca ctvrtinu celkovyho objemu toho budouciho kvetinace. Dik

Old Post 08-05-2005 v 16:33 PM
bongofury je offline   Profil uživatele bongofury   Find more posts by bongofury   Foto galerie člena bongofury   Click here to Send bongofury a Private Message   Add bongofury to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 15

pokud zabira ctvrtinu, nevadi to...postupne to proroste korenama natolik, ze to tam pak snad ani nenajdesh :-) akorat to i shora trosku zasypej hlinou, zahrabej..

Jo a jak michat kokos se substratem? pokud ja vim, tak se prodava kokosovej substrat, a to uz je namichany s hlinou..tys to koupil samotny?

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 08-05-2005 v 16:37 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongofury
Nový Člen

Karma uživatele bongofury - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 16

No, koupil jsem v bauhausu slisovanej kokosovej substrat. Kdyz to das do peti litru vody, ma to udelat devet litru substratu. Je to jenom kokos a made in India, promised land. Jak jsem se koukal na tvy thready, nakupujes v growshopu. Ja musim vsechno delat malorozpoctove, takze ty veci shanim kde se da (do growshopu jenom pro RW). Jo, ten kokos stoji myslim 39 korun, za tech 9 l. Chci to smichat s normalnim substratem pro pokojovy rostliny a asi podsypat keramzitem.

Old Post 08-05-2005 v 16:54 PM
bongofury je offline   Profil uživatele bongofury   Find more posts by bongofury   Foto galerie člena bongofury   Click here to Send bongofury a Private Message   Add bongofury to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-01-2018 - Indoor s Hlavou - 26 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3352750 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív