Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 
Moc teplo v boxe, Vysoká teplota ve skříni : Problémy SEM - Klikni zde pro originální téma
phoboss
Ahoj, chci se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s genetikou Jack Herer a jeji reakci na vysoky teploty? Problem je, ze mam doma teplotu kolem 32 stupnu, takze jaksi nemam moc cim chladit :S Pres den (i.e. pod lampou) tam mam ~37 stupnu, ale kyti nevykazujou zadny znamky spaleni. Vlhkost mam kolem 40%, myslite, ze tyhle podminky prezijou v poradku? Dik
Taky to tak nějak mám..
Mám jen 250ku a telploty u vrchu kytek az 38 stupňů.
Kyti vypadají v pořádku, jen roztok v bubláku se pěkně vaří!
Ale peroxid ty plísně pěkně hubí:-)
A už mi tak přežívají skoro 2 týdny.. Určitě se to podepíše na výnosu, ale nedá se nic dělat. Jen to dojet a rozjet opět v zimě.
Ale nemám zkušenost co na to bude říkat Jack.
Já mám v bubláku SAGE a ty to moc dobře nedávají, tak sem tam jen tak prdnul jednoho rusáka a ten si v tom libuje:teef:
matko291
Ahojte mam aj ja dilemu ze v dalsom kole bude problem z teplotou a rozmyslam na cooltubou.Mam ale otazku ako je lepsie chladit cooltubu?

1.varianta tlacit vzduch cez cooltubu druhou stranou von z boxu

2.varianta tahat z cooltuby teplo a zaroven aj z boxu
Canabismann
já mám opačný problém 15°C přes noc a 18°C přes den :-(
matko291
canabismann to mas skoro v poho nemusi kutit odtah
Canabismann
mno to sice ano ale musim to nějak ohřat kytky jsou krany zeleny v poho ale jsou hybernovaný koření 2x-3x tak dlouho a pod ale vymyslel jsem top už pro klony kupil jsem par květníku z keramiky plus jejich misky z keramiky otočil dnem vzhuru na to jsem vrazil misku opět dnem vzhuru a do nich jsem nacpal 75W žarovky a do pařníku jsem dal termostat a fachčí to jak ma klony mají furt těch 22°C na kořínky a do 10 ti dní krasné kořeny ale co mi to dalo to vymyslet za 190 Kč topení pro 5 pařníčků :-D
gravedigger
Nekdo to delal tak ze dal do sklenice treba 60w zarovku a do ni pisek a prej to taky funguje.
Darkness
Zdar growers, procetl jsem cely tento th a chtel bych s vama poresit problem NIZKE teploty v boxe. Chystam se postavit box, ktery pojede na kvetu v zime. Hotove zakorene a presazene rizky prijdou pod CLF 200W. Bude to moje druhe kolo pod CLF a nedal bych ji z ruky, ale otom jinde. Ale zpet k problemu, mistnost s boxem bude nevytapena (alespon ne klasicky topenim, jedna se o nebytovy prostor) a tak v zime muze teplota klidne klesnout kolem 5°C. V dobe sviceni bude 12h teplota v pohode, to uz si vyklimatizuju jak bude potreba, ale co v noci (pro rostliny)??? Hlavne me zajima, jakou nejnizsi teplotu rostliny v kvetu zvladnou? Vim ze by teplota v boxe mela co nejmin kolisat, filovy potom stonky a rapiky listu, ale to neuhlidas...
Pohroma
citace:
Původní příspěvek od Darkness
Zdar growers, procetl jsem cely tento th a chtel bych s vama poresit problem NIZKE teploty v boxe. Chystam se postavit box, ktery pojede na kvetu v zime. Hotove zakorene a presazene rizky prijdou pod CLF 200W. Bude to moje druhe kolo pod CLF a nedal bych ji z ruky, ale otom jinde. Ale zpet k problemu, mistnost s boxem bude nevytapena (alespon ne klasicky topenim, jedna se o nebytovy prostor) a tak v zime muze teplota klidne klesnout kolem 5°C. V dobe sviceni bude 12h teplota v pohode, to uz si vyklimatizuju jak bude potreba, ale co v noci (pro rostliny)??? Hlavne me zajima, jakou nejnizsi teplotu rostliny v kvetu zvladnou? Vim ze by teplota v boxe mela co nejmin kolisat, filovy potom stonky a rapiky listu, ale to neuhlidas...


mnoo pokud tam budes mit 5°C tak se na to asik vyprdni... Bo tam pritapej.
Kytky jakztakz jdou do tech 12-15°C. pak uz stradaji
Darkness
Jo tak ja na to radsi seru, zarivku rozdupu na prasek, hnojky vyleju do kanalu budu radsi kupovat sisky od prekupniku za nekrestansky penize. Nebo vis co, radsi prestanu kourit marienku uplne:)

Ne v pohode, beru to s rezervou. Myslim ze na tech 15°C se musim nejak dostat, i kdybych mel pritapet. Mistnost bude slouzit jako dilna, takze se zahreje vyskytem cloveka a jinymi spotrebici vydavajicimi teplo. Tech 5°C je extrem ktery muze nastat kdyz bude tuha zima. Navic pocitam s tim ze cely box zateplim bud polystirenem nebo isoverem + dam si zalezet na poradny utesneni boxu vcetne zpetnych zaklopek na vzduchotechnice, aby zima nesla dovnitr kdyz vetraky nepojedou. Nejsem zas takovy zelenac jak mozna vypadam:rasta:
Pohroma
citace:
Původní příspěvek od Darkness
Jo tak ja na to radsi seru, zarivku rozdupu na prasek, hnojky vyleju do kanalu budu radsi kupovat sisky od prekupniku za nekrestansky penize. Nebo vis co, radsi prestanu kourit marienku uplne:)

Ne v pohode, beru to s rezervou. Myslim ze na tech 15°C se musim nejak dostat, i kdybych mel pritapet. Mistnost bude slouzit jako dilna, takze se zahreje vyskytem cloveka a jinymi spotrebici vydavajicimi teplo. Tech 5°C je extrem ktery muze nastat kdyz bude tuha zima. Navic pocitam s tim ze cely box zateplim bud polystirenem nebo isoverem + dam si zalezet na poradny utesneni boxu vcetne zpetnych zaklopek na vzduchotechnice, aby zima nesla dovnitr kdyz vetraky nepojedou. Nejsem zas takovy zelenac jak mozna vypadam:rasta:


Mnoo ja osobne jsem mel ventas zaply porad. Ony kytky dychaji i kdyz je tma.... a na kvetu vypoti docela dost vlhkosti, tak aby ti to nezaclo plesnivet
Darkness
To mas urcite pravdu ze vypoti dost, taky z duvodu aby pachac porad fungoval by byla dobry vetraky nevypinat, nejlepsi by bylo je ztlumit na 25-50% vykonu aby se kvitka neudusili... Napadlo me, nez topit zarovkama, levnejs by vyslo, jednou za hodinu 15min foukat (koupit casovanou zasuvku za kilo) do boxu malym fenem a ohrat primo vzduchem treba kvetinace. Slysel jsem nekde ze zimou trpi nejdrive koreny a muze jim to vic ublizit. Co je na tom pravdy? Nebo je jedno na jakou cast je kytce zima aby dostla rymu?
gravedigger
pic, typek to mel udelany na termostat a kdyz teplota v boxu klesla pod urcitou hranici tak se fen sepnul a bylo to...zkus vic hledat tady na G...treba na to narazis...
Zdar Vážení
Řešim menší problém,postavil jsem si novej box,(130x80x180),dle mě je to fešák,ale až na tu teplotu. Už jsem ho rozjel takže momentálně svítim 18/6 a teď o co jde..... Hřeje mi tam 400w a teplota se vyšplhá maximálně na 31° vim že by tam nemělo být více jak 30° a ideálně tak 25-27,ale zajímá mě jestli tenhle rozdíl může mít nějaký větší vliv.. Časem si tam ještě dokoupim cooltube,ale už teď mě to vše vyšlo cca na 15kolíků (vim že mezi tim by se nějaká tisícovka za cooltube ztratila,ale měl jsem už z minula stinidlo s hornim odtahem,myslel jsem že bude stačit) Takže se už musim krotit.. A jak řikam už mam rozsvíceno,tak mě zajímá jestli jim to neublíží a já nebudu svítit jen tak zbůhdarma.. :)
MK72
George:
30° nbo 31° už nevidím takový problém, určitě vlhči ať tam nemáš na růst 35%. Zkusil jsi převrátit den a noc? Napíšu o tom do příštího příspěvku.
MK72
Ta já mám stan na půdě a tedy hustý podmínky, dnes venku 31°C, doma 29°C, na půdě 35°C, no kolik mohlo být v boxu když se tam svítí....
...bylo tam rovných 30°C, ale jen díky tomu že jsem nastavil kytkám nově noc od pravého poledne do šesti večer, tj v největším náporu se uvnitř nesvítí. Včera ještě to tak nebylo a měl jsem v boxu 34°C a to je hnus a to tam mám jen 250W světlo.
O tom posunutí noci už tu někdo psal, funguje to a neni problém ráno a večer když se uvnotř svítí tak pracovat v boxu.
No než jsem to spustil tak jsem doma neměl nikdy víc než 24°C ale když teď z baráku tahám vzduch do pěstírny, tak konec komfortu ach jo....
Zdar zatím
No a to vlhčení to samo taky funguje, teď večer je ve stanu 27°C a skoro 70% vlhkost, tak snad to poroste potom co to včera málem pošlo....¨Zatim zdar.
MK72:
Jo jo to už mě napadlo nastavit to přes noc,jenže to mam dá se říct skoro v ložnici,sice to žádnej velkej kravál neni,ale asi by to rušilo.. No nicméně mi asi nic jiného nezbyde..
Vlhčim jak blázen,ale vytáhnu to maximálka na tech 70%,to je ale max. takže běžně je tam kolem 60%.
Mužu ještě nastavit odtah na vyšší stupeň(je to ale už rachot) což mi trochu vyřeší teplotu,ale zas mi to bere tu potřebnou vlhkost.
Odtah boxu mam 160m3 což myslim postačí,ale napadlo mě ještě vložit silnější větrák jen do odtahu lampy,ten by byl pořád slabší než odtah boxu takže by tolik vlhkosti neodváděl..
Dík a zatim
MK72
George:
No já tolik zkušeností nemám tak ti víc neporadím, ale vlhkost 60% mi přijde v pohodě. Co se týká odtahu tak zkusit to můžeš, ale možná že dneska je poslední teplej den a je po problému.
MK
Takže jsem vysokou teplotu vyřešil následovně,vzal jsem tri pet flašky 1,5l napustil vodou a dal zmrznout. Dal do boxu a drží to na 27-28°. Vydrží to zmrzlé celkem dlouho 7 až 8 hodin,takže to jen po osmi hodinách vyměnim,rozmrzlé dam zase do mrazáku a jede to dál. Sice to neni přepychové řešení,ale funguje.
MK72
Takže velice dobrý nápad :) kam jsi je umístil?
citace:
Původní příspěvek od MK72
Takže velice dobrý nápad :) kam jsi je umístil?


Láhve jsem rozmístil různě po boxu radši kousek dál od květináčů a dal pod ně misky,nebo je mužeš ještě dát do nádob s ledovou vodou.
Mam to jako dočasné řešení(než se trochu ochladí,nebo než koupim CT) :D
MK72
No jako emergency řešení je to dobrý bo je to jednoduchý, dělal jsem si tak kdysi pití na práci ven, fakt to vydrží celej den než to roztaje a celou dobu to tedy nějaký malý teplo odebírá, krát počet lahví a něco to tedy dá. No mě už současný ochlazení stačí už problémy nemám.
fiste
Heat shield , na těch stránkách je komplet info, něco je i tady a tady . Cool tube si kup bez toho skla, jesti je to nezbytný, ale možná bys to uchladil i pod wingem..
Warlock*
Cus, chtel bych se zeptat jestli se nemuze neco stat kdyz jsem to nejak dneska prehnal s teplotou (40°C) a s vlhkosti (30%) u seminek 3 vykliceny a ostatni nevykliceny!!!??? Nebyl jsem celej den doma ??? :/ :'( Thanks....
čest george24: 160m3 mi přijde na 400w strašně málo já mám 650m3 (používám dvě 400 ) momentálně jedu jen jednu a větrák na cca 30 +procent a cajk. A jestli jsem to pochopil tak nejdeš na plnejch 160m3 ale máš to stáhlý, takže problém je tenhle nejspíš. Kup pořádnej větrák a zjistíš že dělá menší kravál než ta 160, vždycky ho můžeš nějak odhlučnit. Na rady jako heatshield na 4kuli se vykašli to je nesmysl a stejně to teplo se neztratí ale v tom boxu bude, stejnej nesmysl jako cooltube bez skla to je pak jen objímka v luftě. nejspíš bi ti pomohlo stínidlo s odtahem například něco takovýho: http://www.my-garden.cz/index.php?m...9b782fb5bb5d3a3 ale stejně je lepší to vyřešit pořádně aby jsi je pak na květu zbytečně neupek.
citace:
Původní příspěvek od masterblaster
čest george24: 160m3 mi přijde na 400w strašně málo já mám 650m3 (používám dvě 400 ) momentálně jedu jen jednu a větrák na cca 30 +procent a cajk. A jestli jsem to pochopil tak nejdeš na plnejch 160m3 ale máš to stáhlý, takže problém je tenhle nejspíš. Kup pořádnej větrák a zjistíš že dělá menší kravál než ta 160, vždycky ho můžeš nějak odhlučnit. Na rady jako heatshield na 4kuli se vykašli to je nesmysl a stejně to teplo se neztratí ale v tom boxu bude, stejnej nesmysl jako cooltube bez skla to je pak jen objímka v luftě. nejspíš bi ti pomohlo stínidlo s odtahem například něco takovýho: http://www.my-garden.cz/index.php?m...9b782fb5bb5d3a3 ale stejně je lepší to vyřešit pořádně aby jsi je pak na květu zbytečně neupek.


čest i tobě
Tak jsem to vyřešil,pořídil jsem tam cooltube a teplota je přesně jak jsem chtěl. Odtah CT jsem ještě trochu přisolil. Odtah boxu jedu na plnejch 160 a zatim to fakt stačí,ale pro jistotu už mam bokem ufo,co nevidět ho tam nacpu. O CT bez skla jsem tady taky někde četl,ale máš recht je to nesmysl. Kdyžtak mrkni jak jsem to vyřešil http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=52258
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Warlock*
Cus, chtel bych se zeptat jestli se nemuze neco stat kdyz jsem to nejak dneska prehnal s teplotou (40°C) a s vlhkosti (30%) u seminek 3 vykliceny a ostatni nevykliceny!!!??? Nebyl jsem celej den doma ??? :/ :'( Thanks....


Jestli to neuschlo tak se to probere , dej vědet , cau Hlava
Warlock*
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Jestli to neuschlo tak se to probere , dej vědet , cau Hlava


Cus, jedna kyti se z toho neprobrala... :( tak zbyva 7
Zahradník
Zdravím chcu se zeptat jaký vliv může mít slabá ventilace jako ve směru nedostatku vzduchu kytkám ?Nemyslím vysokou teplotu ...mám totiž 400W vprostor 60x60 mam to v CT a na odtzah zeskříně používám 160m3 sunon ale přes pachový filtr.Teplota je všude ok jen pár vrcholku vyrostlo výše tak jeto připeklo..jinak mi neřikejte že by stačila 250tka...nestačila...měl sem ji minule a nebylo to špatné ale 400kilo je uplně oněčem jinem... a už sem viděl 400W v prostoru 30x60x80 a šloto..:D
Pohroma
citace:
Původní příspěvek od Zahradník
Zdravím chcu se zeptat jaký vliv může mít slabá ventilace jako ve směru nedostatku vzduchu kytkám ?Nemyslím vysokou teplotu ...mám totiž 400W vprostor 60x60 mam to v CT a na odtzah zeskříně používám 160m3 sunon ale přes pachový filtr.Teplota je všude ok jen pár vrcholku vyrostlo výše tak jeto připeklo..jinak mi neřikejte že by stačila 250tka...nestačila...měl sem ji minule a nebylo to špatné ale 400kilo je uplně oněčem jinem... a už sem viděl 400W v prostoru 30x60x80 a šloto..:D


No kytky potrebuji vzduch k tomu aby radne "fungovaly" . Kdyz to bude mit malo vzduchu tak vysledky budou taky slabsi.
Ventilace je to, co spousta lidi podceni a pak se divi, ze jim to nejede tak jak by chteli....
Mozna bych zkusil nakombit ventas...
Zahradník
citace:
Původní příspěvek od Pohroma


No kytky potrebuji vzduch k tomu aby radne "fungovaly" . Kdyz to bude mit malo vzduchu tak vysledky budou taky slabsi.
Ventilace je to, co spousta lidi podceni a pak se divi, ze jim to nejede tak jak by chteli....
Mozna bych zkusil nakombit ventas...
Tak ono většinou když se podcení ventilace tak je moc vysoká teplota, tady se není čemu divit :D ale to hravě řeší cooltuba..jeto vychytávka v malých protorách jeto nutnost! mějte se a dík za pozornost..
IcanLearnUgRow
Zdravím, chtěl bych zde říct, že tědka od začátku bojuju s vysokou teplotou, dělal jsem si z toho obavy, ale zbytečně, rostliny si na to zvykaj. přes den tam mám klidně 36-40°C ani se to nepalí, a to jsou listy od výbojky 1cm ,když to dva dny nezapletu... Zato ja mám ventilaci výbornou, vzduch se mi mění řádně, ale prostě jak mám malej box a v tom narvanou silnou watáž, tak tam už nejde srazit teplota vůči teplotě v místnosti, která se po celym dnu bez otevřenýho okna taky vytopí...a vlhkost taky přes den mám před zalitím 30% po zalití 40% , takže taky bída, a roste to a kvete to krásně zatim. měl jsem tam ct s ní byla teplota lepší v celý skřini, a přímo na ct nebylo víc než 35°C. ale řek sem si že ,radši než přicházet o nějakej lumen, tak radši spalim pár listů, a zatim se tak nestalo :-)
Pohroma
citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
Zdravím, chtěl bych zde říct, že tědka od začátku bojuju s vysokou teplotou, dělal jsem si z toho obavy, ale zbytečně, rostliny si na to zvykaj. přes den tam mám klidně 36-40°C ani se to nepalí, a to jsou listy od výbojky 1cm ,když to dva dny nezapletu... Zato ja mám ventilaci výbornou, vzduch se mi mění řádně, ale prostě jak mám malej box a v tom narvanou silnou watáž, tak tam už nejde srazit teplota vůči teplotě v místnosti, která se po celym dnu bez otevřenýho okna taky vytopí...a vlhkost taky přes den mám před zalitím 30% po zalití 40% , takže taky bída, a roste to a kvete to krásně zatim. měl jsem tam ct s ní byla teplota lepší v celý skřini, a přímo na ct nebylo víc než 35°C. ale řek sem si že ,radši než přicházet o nějakej lumen, tak radši spalim pár listů, a zatim se tak nestalo :-)


Hele, tak on je rozdil mezi prezivanim kytky a bujnym rustem....
Kytkam se pri vyssi teplote uzaviraji pruduchy a proto nemuzou moc dychat/rust. Je to, jakoby te nekdo zavrel do sauny, tam sice taky prezijes, ale nebude to zadna slava, ze ja...
Sice pises , ze ti to krasne kvete a roste, ale to jsi asi jeste nevidel kytky, ktery rostou v optimalnim prostredi.....
Jinak to je pomalu na K- za sireni dezinformaci...
citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
Viděl jsem rostliny růst v optimalnim prostředí, jaký možná ani ty nemáš. Poznám když rostlině něco chybí a neroste. A porovnával jsem tu rychlost růstu podle fotek a wataže a podmínek a roste mi to skoro stejně rychle jako osatním,

Jinak nevím, co bys chtěl brát jako dezinformaci z mých informací? Napsal jsem pravdu stejně jako ty, je pravda že se mi kroutej listy jak řikáš, ale tim se právě rostlina přízpusobuje těm podmínkám.
V přírodě maj kolikrát taky takový podmínky a rostliny se aklimatizujou. A listy se mi nepalej ani ve 40, když je ofukuje pořád větrák,už se mi i dotýkaly výbojky a nejevilý žádný znamky spalení po 2 dnech,todle je fakt ne dezinformace.... vím o čem mluvím, protože tu teplotu v boxu mám a vidim že rostliny prosperujou. A ty jsi pěstoval při takový teplotě jako ja abys moh říct že to neroste? Ja jo a můžu řict ,že to roste,teprv to kvete 3. týdnem, tak třeba ta teplota bude mít jinačí vliv na květy než na listy, to zatim říct nemůžu.



Na růst to takovej vliv nemá, ale květ se ti brzy "zapeče" uvidíš sám, každopádně je od tebe pěkná kravina tady něco radit a pak v dalšim threadu napsat že to vlastně nemáš dojetý, tak nevíš co to udělá, to se fakt nedělá, buď vim a radim, nebo nevim a zkoušim, dojedu a pak radim. Jinak co se týká že na ně venku svítí taky slunce a zvládaj to, tak to nemůžeš ale srovnávat s boxem, kde je pěst kratší a trochu o něčem jinym.
Pohroma
citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
Viděl jsem rostliny růst v optimalnim prostředí, jaký možná ani ty nemáš. Poznám když rostlině něco chybí a neroste. A porovnával jsem tu rychlost růstu podle fotek a wataže a podmínek a roste mi to skoro stejně rychle jako osatním,

Jinak nevím, co bys chtěl brát jako dezinformaci z mých informací? Napsal jsem pravdu stejně jako ty, je pravda že se mi kroutej listy jak řikáš, ale tim se právě rostlina přízpusobuje těm podmínkám.
V přírodě maj kolikrát taky takový podmínky a rostliny se aklimatizujou. A listy se mi nepalej ani ve 40, když je ofukuje pořád větrák,už se mi i dotýkaly výbojky a nejevilý žádný znamky spalení po 2 dnech,todle je fakt ne dezinformace.... vím o čem mluvím, protože tu teplotu v boxu mám a vidim že rostliny prosperujou. A ty jsi pěstoval při takový teplotě jako ja abys moh říct že to neroste? Ja jo a můžu řict ,že to roste,teprv to kvete 3. týdnem, tak třeba ta teplota bude mít jinačí vliv na květy než na listy, to zatim říct nemůžu.


Boze,boze.... chytremu napovez,hloupeho kopni.....

No ty kytky z toho musi byt odvazany, ze maji takove teplo... takze mi chces rict, ze je v podstate zbytecny mit teplotu kolem tech 25°C . No oki, budu lidem radit, at si na 6ti kilo ve stanu koupi vetrak co ma tak 180m3/h, ze jsem se to dozvedel od jednoho "machra" na groweru:-))) a ze prej teplota kolem 40°C je v cajku a krasne to kvete.
Chlapce, nenech se vysmat....

citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
tak ja to tu smažu ale to si to smažte taky , at tu neni bordel. chtěl jsem poradit lidem, za to si snad k- nezasloužim si myslim, až to dojedu tak to sem pak kdyžtak napíšu, ale zatim vim že na listy to teplo takovej vliv nemá, ty se sevřou aby se nevypařovala voda, ale co udělaj květy to uvidim.


No jasne, ale kdyz se neodparuje voda, tak ty kytky spatne transportuji vyzivu.... Nechces si neco nastudovat o rostlinach obecne???
MK72
IcanLearnUgRow je to zbytecna hadka, nektery veci jsou proste 100x overeny a dany, nejit s teplotou pod 15 a nad 30 to je v FAQ a vsude.
Ja mivam bezne 31°C a nekdy i 33°C a hlavu si s tim nelamu, beru to jako akceptovatelny prekroceni limitu, mit tam 35°C tak uz nosim petky s ledem, zvysuju odtah, snizuju wattaz, instaluju CT nebo cokoli.
MK
IcanLearnUgRow
A nemyslíš kdyby až tak špatně transportovali výživu, že by to bylo vidět na listech?Na listech je vidět každá známka nedostatku. A ja mám listy s krásně zelenou barvou...... Však uvidí se, až to dopěstuju :-).

Konopí je rostliná teplomilná, tohle sem veděl od jakživa, takže pochybuju že by jí trošku větší teplíčko vadilo :-) samozřejmě že 25 je ideal teplotu, to nikomu nevyvracim, jen tvrdim že 35 neni žádnej zasadní problem, což neni, protože jinak by to nerostlo. Zasadní problem je ph, to když je špatný tak de rostlina do háje. Prostě tim mým příspěvkem, jsem chtěl říct, že by si lidi měli dělat obavu z jinejch věcí než z teploty v boxu kolem 35.......

6 let studia na zahradnický škole a tak myslim že sem snad nějakej základ o pěstování plevele pochytil :D:D

přikládám fotku a od začátku květu jsem nehnojil ,jenom 3X v růstu(cca 35 dní), a to jsem použil hlínu za 20kč-ktera pochybuju že bude předhnojená aspon jako light mix od plagoru a vypadaj že by jim chybělo něco? podle mě ne.

edit: imho todle neni hádka ale výměna nazorů.já tam mám těd 37.5 a některy listy jsou 3cm daleko od výbojky a nepalej se, jen jsou sevřeny do sebe, ty co jsou dál už se nesvíraj, já tam ct měl, dokonce jsem tam daval každej den zmrazenou petflašku, ale petflaška je bezcenná a jak už jsem psal, radši než přicházet o lumeny, tak risknu zkroucený , eventuelně spálený listy......
Proto todle beru taky jako akceptovatelnou teplotu, kdyby se to palilo a víc než jen těch pár listů který občas nestihnu proplest , tak bych to začal řešit,ale ani to se neděje....
S vysokou teplotou klesá relativní vlhkost vzduchu a to už podle mě hraje roli na rychlost růstu.
prdik
pic groweři, nikde jsem to zde nezahlédl tak Vám to sem házím mrknětě na tohle přík 4-6W je naprosto krásná teď jde ovšem o to jak dlouho to vydrží chladit a jak velkou skříň to dokáže ochladit, každopádně si myslím že by se to dalo vyvážit třeba dvěma jednotkama, a cena je taky celkem pohledná, mrkněte a napište mi svůj názor na tenhle ochlazovač.
peace prd

http://www.svet-nakupu.cz/ochlazova...s-50-dp-115123/
http://www.autokramek.cz/DO07127
fiste
Tohle by šlo použít i na ochlazování vzduchu, když se dovnitř dá místo nebleru led nebo sníh..
piistaa
Zdravim , rozmyslal som ze by som si rozbehol maly growbox doma , lenze situacia mi nedovoluje mat to v izbe ani nikde inde v dome . Do uvahy prichadza len povala v dome (parlat,podkrovie v dome) uplne na vrchu domu , kde nikto nechodi a je tam prach a nieje to ani izolovane od vonkajska dokonca tam presvita svetlo . Jediny problem je ze kedze v lete pece na strechu tak je tam asi pekne vysoka teplota , nemeral som to nikdy v lete ale ratam ze tam bude poriadne teplo :/ Chcel som to riesit tak ze pritah by som vyviedol popod strechu von , co ale tiez nieje vyhra ked v lete bude vonku na slnku na streche aj 40 stupnov mozno , odtah tiez s vyvodom na stredu .

Nemate nejake napady ? Chcel som tam dat bud 150W alebo 250W , ma vobec zmysel tam nieco rozbiehat ? Do zimy sa mi cakat nechce :)
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od piistaa
Zdravim , rozmyslal som ze by som si rozbehol maly growbox doma , lenze situacia mi nedovoluje mat to v izbe ani nikde inde v dome . Do uvahy prichadza len povala v dome (parlat,podkrovie v dome) uplne na vrchu domu , kde nikto nechodi a je tam prach a nieje to ani izolovane od vonkajska dokonca tam presvita svetlo . Jediny problem je ze kedze v lete pece na strechu tak je tam asi pekne vysoka teplota , nemeral som to nikdy v lete ale ratam ze tam bude poriadne teplo :/ Chcel som to riesit tak ze pritah by som vyviedol popod strechu von , co ale tiez nieje vyhra ked v lete bude vonku na slnku na streche aj 40 stupnov mozno , odtah tiez s vyvodom na stredu .

Nemate nejake napady ? Chcel som tam dat bud 150W alebo 250W , ma vobec zmysel tam nieco rozbiehat ? Do zimy sa mi cakat nechce :)


Zdravim

Na pude prez leto to opravdu asi nepujde. U nas se pohybuji teploty urcite prez 50 °C, takze jedina moznost by byla klimatizace do boxu. A ted otazka - koupis si klimu ?? :D :D :D
piistaa
Hmmm tych 50 moze byt , pytal som sa babky (ona byva v hornej casti domu) a tiez mi hovorila ze je tam strasne teplo a klimu neviem je draha a asi by to zralo aj vela elektriny :/

Co keby som growbox urobil zo strarej lednicky co by bola dobra izolacia z vonku a privod vzduchu by isiel z vonku ? Sice vzduch z vonku by mal tiez nejakych 35 stupnov ale lepsie jak 50 :D


// Co poviete na nieco taketo , klima za 70€ pouzivana , dalo by sa s tym nieco ? Nezeralo by to strasne vela keby to malo ochladzovat 50-60st vzduch ? :D

http://elektro.bazos.sk/inzerat/748...limatizaciu.php
robbbie
citace:
Původní příspěvek od prdik
pic groweři, nikde jsem to zde nezahlédl tak Vám to sem házím mrknětě na tohle přík 4-6W je naprosto krásná teď jde ovšem o to jak dlouho to vydrží chladit a jak velkou skříň to dokáže ochladit, každopádně si myslím že by se to dalo vyvážit třeba dvěma jednotkama, a cena je taky celkem pohledná, mrkněte a napište mi svůj názor na tenhle ochlazovač.
peace prd

http://www.svet-nakupu.cz/ochlazova...s-50-dp-115123/
http://www.autokramek.cz/DO07127


Taky by mě to zajímalo. Uz jsem to před časem taky našel a nic jineho než že to uchladí prostor v autě jsem nenašel. Třeba by dva něco uchladily,,, nebo je to čínský šmejd :-) Ochlazovač vzduchu
piistaa
No ale to len funguje na principe ze do nadoby date lad/vodu a vetrak na to fuka a roztapa to , pochybujem ze to znizi teplotu vobec o 1 stupen :D
Dooku02
Ahojte, mam tu jednu spis otazku, nez odpoved. Dneska je ve stinu 20 a na slunci venku 50 a relativni vlhkost vzduchu outdoor asi 26%( ten vlhkomer sem dal i do stinu mez kyt v kvetinacich, ktere ted davam na dvorek, pac v boxu by se upekly nebo pri nejmensim staly a zloutly). Ted mi reknete jak je mozny, ze venku to nepotrbuje tech vasich 70% vlhkosti ( dejme tomu, ze podle nekterych staci i 40% aby se kyti nestresovaly) to jsem myslim zrovna kdysi cetl i ve FAQ, ktery je predpokaladam jak pro in tak pro out? Mozna, ze se to tu uz nekde resilo, ale proc se vlastne resi tak uztkostlive teplota a vlhkost a to hlavne u vrcholku rostlin v boxu primo pod lampou a pri tom venku i na jare slunce hreje sakra VIC a to same plati o vysusovani vzduchu. Otazka zni jakto, ze v boxu tyto hodnoty jsou podle drtive vetsiny z vas katastrofalni a absolutne nevhodne pro rust ci kvet a presto venku to funguje? Predpokladam, ze vynechate lacine odpovedi typu, ze venku je vice cerstveho vzduchu, ze slunce ma vice spekter, ze priroda to nejak zvladne. Ja chci slyset konkretni smysluplne odpovedi, na kacka kaslu. Proc venku nevadi ani 2x extremnejsi teploty a vlhkost, respektive suchost a v indoor to znamena katastrofu? Tyto drasticke nepomery mi nedaji spat. Mam novy teplomer i vlhkomer.

Diky za nezaujate odpovedi lidi co znaji jak to chodi v in i out jiz vice sezon.
hellfire
Dooku02: Že ti teploměr ukazuje 50°C to ještě neznamená že je taková teplota. Mě teď ukazoval přes 60°C, znamená to akorát že se ti na tu teplotu teploměr slunkem rozpálil. 50°C vzduchu ve skříni opravdu zmanená katastrofu. Další věc venku se ti vlhkost a teplota furt mění takže ty kytky tomu nejsou vystaveny pořád ale když zapneš skříň tak jak se ti ta teplota ustálý tak v ní jsou celej "den".
K té vlhkostí, já třeba zvlhčovačku nepoužívám jedu většinou krátkej růst a mám ve skřini docela sucho a žije to, jde ale o to, jak by ty kytky jely kdybych jim tu vysokou vlhkost dopřál. A tím se dostáváme k odpovědi. Protože v indooru se člověk snaží poskytnou rostlině ideální podmínky, ne takový jaký jsou venku. Lehký jak facka nemusíš se toho držet ale taky pak nedosáhneš takových výsledků.
MK72
Ja svitim v noci a tak pod 400W mam 29°C maximalne.
MK
citace:
Původní příspěvek od MK72
Ja svitim v noci a tak pod 400W mam 29°C maximalne.
MK

Já pod 250W taky, ale teď budu svítit na růst a to se svícení ve dne nevyhnu, snad to dám.
Dooku02
citace:
Původní příspěvek od hellfire
Dooku02: Že ti teploměr ukazuje 50°C to ještě neznamená že je taková teplota. Mě teď ukazoval přes 60°C, znamená to akorát že se ti na tu teplotu teploměr slunkem rozpálil. 50°C vzduchu ve skříni opravdu zmanená katastrofu. Další věc venku se ti vlhkost a teplota furt mění takže ty kytky tomu nejsou vystaveny pořád ale když zapneš skříň tak jak se ti ta teplota ustálý tak v ní jsou celej "den".
K té vlhkostí, já třeba zvlhčovačku nepoužívám jedu většinou krátkej růst a mám ve skřini docela sucho a žije to, jde ale o to, jak by ty kytky jely kdybych jim tu vysokou vlhkost dopřál. A tím se dostáváme k odpovědi. Protože v indooru se člověk snaží poskytnou rostlině ideální podmínky, ne takový jaký jsou venku. Lehký jak facka nemusíš se toho držet ale taky pak nedosáhneš takových výsledků.

Urcite mas pravdu, ze teplomer i digitalni se rozehreje. Jsne, to zni dost presvedcive a evidentne to v prirode funguje, jen ne vzdy se tak zasadne meni teplota/vlhkost na primem slunci kdyz je jasno nebo polojasno, u nas treba malo prsi vseobecne a ted je navic celkove mene srazek, ale co jsem vlhkomer sledoval behem dne tak kolisal mezi max 26 - 32 % rel. hum. a az na vecer kdy vsechny kyti byly ve stinu, vzrostla rlh na asi 42%. Ja si casto lamu hlavu z vlhkosti/teplotou v boxu i presto, ze mam zvlhcovacky 2. Mam spatne orientovany pokoj kde box mam a odpoledni slunce mi pokoj rozehreje i kdyz vetram. No a venku me docela porazily ty hodnoty ktere jsem nameril :) Prinejmensim 26% vhlkosti je v rustu i cati kvetu dost malo. Cetl jsem, ze vyssi teplota a prilis nizka rlh zpusobi uzavreni vetsiny poru listu a rostlinu natolik zatizi, ze rostel velmi pomalu, ale venku se to v tom suchu moc neprojevi, teda dobre rostou a chlorofyl je good, taktez koreny, je to zvlastni... :) Ten teplomer se mi ale kazdopadne zahriva i v boxu, cili jedine ho nejak stinit, ale stejne to asi nebude moc correct, navic stinit si necim vetsim jesten nez teplomer me moc nelaka :( Cidlo u digit. teplomeru se muze rozehrat taktez, rtutovy teplomer taktez. Kdyz bude zavesen ve vysce vrcholku kytisz. Nevim....
hellfire
Dooku02: no věřím že jestli máš v místnosti, kde máš skříň vedro, tak se to musí hodně blbě chladit já ji mám naštěstí tak od 12 ve stínu takže se dá těch 29°C aji přes den. Pokud nevěříš teploměrům tak se dá použít stará dobrá metoda měření rukou, dej ruku nad vrcholky rostlin a sám pocítíš jestli tam maj jen příjemný teplo nebo horko, dá se to odhadnout.
franta
Zdravim,
nemate niekto tip na nieco co je schopne ochladit skrinu aspon 5 stupnov od okolnej teploty? Nejaku mikro chladnicku ktoru si niekto prerobil atd. Pripadne na nejaku malu lacnu klimu? Pouzivam usporky ale aj tak mi to v boxe pecie, v izbe je cez den aj viac ako 30° a v boxe samozrejme este teplejsie. A to je pre kytky smrtelne, vidim ako mi umieraju pred ocami a neviem co mam robit. Pouzivam aj zvlhcovacku ale to vobec nechladi, skusal som aj lad atd ale nic nepomaha. V noci svietit nemozem pretoze box nie je 100% nepriehladny ani zvukotesny a hlavu mam rovno pri nom. Taktiez aj v noci je tu strasne horuco a dusno, takze by som nic neporiesil.
Surne prosim o pomoc.
pindras
franta: je vic moznosti.
Pritah z mistnosti, kde je chladnejsi vzduch - popr. z venkovnich stinnych prostor

silnejsi odtah - pokud nemas v mistnosti kde je box 30°C, tak by mela pomoct rychlejsi vymena vzduchu, ktera by teoreticky mohla zajistit i prakticky stejnou teplotu v boxu jako je ta v mistnosti (pri velkym vykonu odtahu) - tohle je myslim idealni varianta

klimatizace - to je slozitejsi reseni. Musis mit vyvod z klimy mimo mistnost s boxem. Spotreba EE je dost vysoka. Porizovaci cena taktez.

lednicka - to bych zavrhnul - za prve, musel bys dat chladici cast do boxu a zadni mriz bys musel mit mimo box (mriz topi). Navic by to kompresor asi dlouho nevydrzel jet nonstop

edit: aha ted ctu, ze v mistnosti kde mas box je 30°C. Kde to zijes? V kulne s lepenkovou strechou? :) Pak je nutny vyresit kombinaci pritahu z chladnejsi casti domu/bytu/venku a silnejsiho odtahu. Fyzicky zakony nelze osalit :) Nebo pak opravdu tu klimatizaci, ale ta te sezere. Vem si, ze jedes pod usporkou cca 250W a k tomu napalis klimatizaci, ktery zacinaji na prikonu 1,5kW.
franta
Byvam na internate,
nie je tu ani kusok chladneho miesta. Dokonca aj na zachode je dusno :) Momentalne je v izbe 29°C a to je zamracene! Ked svieti slnko nie je problem mat v izbe 35+°C a vonku to nie je o nic lepsie. No preto asi hladam radu na groweri, kde inde mi poradia ked nie tu, to je posledna nadej ale vidim ze fakt asi neexistuje riesenie
pindras
35°? Tam se nemuze dat zit. Na internate muzes pestovat? Tak to se teda od mojich dob hodne zmenilo :) Potom jedine ta klimatizace, ale porad musis resit vyvod tepla z klimy ven a spotrebu ee (+ mozna jistice, abys to tam nevyhazoval)..... Nak to s tim intrem nepobiram....
franta
No prave :) Tu z tych teplot umieraju ludia a nieto este rastliny..
Inak nikde som nespominal ze pestujem travu :) Len potrebujem pomoc tak sa obraciam na profikov, to neznamena ze musim byt hned Cannabis grower :D
Laborec425
Já mám problémy už druhý rok s pěstování indoor v létě. Tento rok šest feminizovaných semínek od Dutch passion, jakmile začalo být tepleji i v bytě, tak se na jedné Blueberry objevil pyl (!během asi 24 hodin!) a obě Blueberry (krásné kytky 1,5 m) můžu vyhodit :). A minulej rok se stalo ve skříni to stejný s Jackem Herrerem :(. Takže pozor na teplo ve skříni a na to, že i drahé semínka nejsou stoprocentní :(. Příroda je příroda :).
ZkourenejPes
Ja sem si vyzkousel , ze pokud foukam vzduch ven z okna teplota sla o 1,2 stupne dolu. Box mam v mistnosti (maly) asi 2x2,5 m . Vcera sem zkousel jakej bude rozdil teplot pri zavrenmy okne (plastovym) a zaverenejch dverich , tak sem to nechal asi 2 hodiny foukat vzduch do uzavreny mistnosti , po dvou hodinach sem otevrel okno ( sonoflex mikonci skoro v mezere mezi oetvrenym oknem a zdi a po hodine sem se sel podivat na teplomer a bylo tam o 1,2 stupne min . Takze to taky udela svoje nejspis
Dr.Gonzo
zdarec já osobně mám kytky v boxu na půdě kde se teplota ve dne vyšplhá až k 35 stupnům.V noci je tam 27....v boxu je přez den 38.6....kytky sou na 48/12 a není na nich vydět žádná změna takže kde je pravda???
Dr.Gonzo
tou změnou sem myslel spáleniny apodobně.....x)
Sailes
Jojo, teplota je svině obzvlášť teď v létě... Svítím přes noc ale stejně je to nic moc, když vypnu větrání teplota stoupá až na 46 stupňů :( Jinak s větráním se to drží na krásných 29 :-) Jenže v tom hluku se nedá spát.. Takže to pak vypínám a kytkám začíná peklo... Vypadají moc dobře, uvidíme, kdyžtak pak dám vědět:)) Kytky jsou 4 dny na periodě 12h světla....
citace:
Původní příspěvek od Sailes
Jojo, teplota je svině obzvlášť teď v létě... Svítím přes noc ale stejně je to nic moc, když vypnu větrání teplota stoupá až na 46 stupňů :( Jinak s větráním se to drží na krásných 29 :-) Jenže v tom hluku se nedá spát.. Takže to pak vypínám a kytkám začíná peklo... Vypadají moc dobře, uvidíme, kdyžtak pak dám vědět:)) Kytky jsou 4 dny na periodě 12h světla....

Taky mi to hučí od 22 do 10 hodin, maj tak 26 stupňů, spát se u toho dá, ale zvykal jsem si docela rychle, připomíná mi to doby kdy jsem akvaristil, to mi taky dělaly čerpadla bordel v pokoji.
mysak
.. doporucim si dat na spani špuntky do uši :) to jiste pomuže
Sailes
citace:
Původní příspěvek od Mirex

Taky mi to hučí od 22 do 10 hodin, maj tak 26 stupňů, spát se u toho dá, ale zvykal jsem si docela rychle, připomíná mi to doby kdy jsem akvaristil, to mi taky dělaly čerpadla bordel v pokoji.


Takže říkáš že je lepší nechat to hučet než tam mít třeba 40? Nevím jak to je s tou teplotou někdo píše že cokoliv přes 30 je moc a někdo zase že ve skleníku ty kytky taky rostou ve 40 - 45....
Sailes
citace:
Původní příspěvek od mysak
.. doporucim si dat na spani špuntky do uši :) to jiste pomuže


Taky řešení :-)
citace:
Původní příspěvek od Sailes


Takže říkáš že je lepší nechat to hučet než tam mít třeba 40? Nevím jak to je s tou teplotou někdo píše že cokoliv přes 30 je moc a někdo zase že ve skleníku ty kytky taky rostou ve 40 - 45....

Tak to každopádně! 45 je absolutně neůnosná hodnota.
Sailes
citace:
Původní příspěvek od Mirex

Tak to každopádně! 45 je absolutně neůnosná hodnota.


Nějak to pořeším...
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od Dr.Gonzo
zdarec já osobně mám kytky v boxu na půdě kde se teplota ve dne vyšplhá až k 35 stupnům.V noci je tam 27....v boxu je přez den 38.6....kytky sou na 48/12 a není na nich vydět žádná změna takže kde je pravda???


Což o to, ale nejspíš ti spadne výnos. Zažil jsem ale, že u kytek bylo často 34-35c a vůbec nic se na nich neprojevilo. Záleží na genetice, nětkerá je citlivější, další roste dobře i v mizerných podmínkách.
Ruazek
Je normalni, že mam uplně rozpalenou objimku ? raději se ptam a budu za hlupaka než abych si oddělal šestikilo.Děkuju co nejdřive prosim :)
Sailes
citace:
Původní příspěvek od Ruazek
Je normalni, že mam uplně rozpalenou objimku ? raději se ptam a budu za hlupaka než abych si oddělal šestikilo.Děkuju co nejdřive prosim :)


Jojo, to mám taky tak je to normálka ;)
cotipotom
Dobrý den, chystám se na svůj 3. grow, je možné mít box v místnosti, která by byla uzavřená?místnost má 8m2 a box 120*120*200, bez větrání této místnosti, existují způsoby jak se to dá takto pěstovat?Nebo může to takto fungovat, prostě jen cirkulace stejného vzduchu?
Hlava
citace:
Původní příspěvek od cotipotom
, bez větrání této místnosti, existují způsoby jak se to dá takto pěstovat?Nebo může to takto fungovat, prostě jen cirkulace stejného vzduchu?


Ne takhle to nejde , vzduch se musi vyměnit 20-30x za hodinu , celej obsah pěstírny , Hlava
NORM
Ještě lepší je výměna vzduchu 2x za minutu, aby se dostatečně využilo CO2 ze vzduchu..
Hlava
citace:
Původní příspěvek od NORM
Ještě lepší je výměna vzduchu 2x za minutu, aby se dostatečně využilo CO2 ze vzduchu..


To znamená 120x za hodinu ??? To jsi vyčetl kde ?? To je hrozna blbost , se na mě nezlob , Hlava
NORM
např. zde, ale i na jiných stránkách, kde působí Heath
https://www.icmag.com/ic/showpost.p...9&postcount=500
chily
citace:
Původní příspěvek od cotipotom
Dobrý den, chystám se na svůj 3. grow, je možné mít box v místnosti, která by byla uzavřená?místnost má 8m2 a box 120*120*200, bez větrání této místnosti, existují způsoby jak se to dá takto pěstovat?Nebo může to takto fungovat, prostě jen cirkulace stejného vzduchu?


Rekl bych, ze nejlepsi reseni by byl aktivni pritah flexou pekne ze zdi (z te vedlejsi mistnosti) do boxu, no a silnejsi odtah zase ven z te mistnosti pres zed do dalsi mistnosti...Pritah dolu, odtah nahoru... Taky by to slo bez toho aktivniho pritahu, ale to by mel asi odtahovy ventas hodne roboty s tlakem, nez by se novy vzduch dostal pres vsechny mozne pruduchy do boxu... Urcite bych mu pomohl tim pritahovym... Pak uz jenom vyresit hluk vzduchu a ventilatoru a hotove, ne?:)
cotipotom
hmm, jo s tím už počítám, že to nejde jinak.
More ty se starej, aby jsi měl auto a neřeš p........ :)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od NORM
např. zde, ale i na jiných stránkách, kde působí Heath
https://www.icmag.com/ic/showpost.p...9&postcount=500


Aha , robinson heat ?? Oka a víš , když ho teda znáš , víš kde bydli ?? To je jedna věc a druha , to jsou komerční setupy , kde se použiva HW min. za 20000usd a vejš kde jsou rekuperatory vzduchu , clima control s co2 apd , víš co to je že ?? Tim se tam taky ohání , hlavně se odkazuje Krusty system , kterej měl zcela jinej system protoźe použival CO2 a to chce zcela jinej system větráni oproti použití bez CO2 .

Všude se použivá rovnice 20-30x za hodinu , to je optimální pro naši potřebu a podmínky , jestli někdo chce větrat 120x za hodinu jo do toho , pak mi přineste ukázat učet za topení po zimě , tím naznačuji že heat žije nekde ve slunne californii a zimu - 15°C tam určitě půl roku nemaj , takže dobře blbost to neni , jen to nelze aplikovat ve všech zeměpisných šiřkach , pokud jo připravte si cca 50tis na funkčni rekuperaci vzduchu , jinak protopíte majlant , kdo chce kam ......... HOWK
NORM
Heath žije v UK, žádná Californie (tam žije DHF)..
A kouzlo jeho grouwů je v tom, že nepoužívá žádné klimatizace, CO2 generátory a masivní vzduchové kompresory, ale jen masivní výměnu vzduchu, vertikální šestistovky(nikdy 1000W) a jednoduchý rychlo recirkulační hydroponí podomácku udělaný systém a samozřejmě léta pěstitelských zkušeností..
Ty si ho pleteš s lidmi jako je Krusty a doubleds(a jeho MPB), kteří vskutku používají sealed rooms s klimou, tisícovkama, ANT hnojiva a COčkem a jejich ůčty za provoz jsou nehorázné..
Opravdu si najdi nějaké jeho díla, než zase budeš psát, že je to blbost..
nic ve zlém, pouze se snažím informovat lidi co třeba neumí anglicky nebo si to neumí najít.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Hlava

Všude se použivá rovnice 20-30x za hodinu , to je optimální pro naši potřebu a podmínky , jestli někdo chce větrat 120x za hodinu jo do toho , pak mi přineste ukázat učet za topení po zimě , tím naznačuji že heat žije nekde ve slunne californii a zimu - 15°C tam určitě půl roku nemaj , takže dobře blbost to neni , jen to nelze aplikovat ve všech zeměpisných šiřkach , pokud jo připravte si cca 50tis na funkčni rekuperaci vzduchu , jinak protopíte majlant , kdo chce kam ......... HOWK


Oka nezije v cal. spletl sem se . Takže v UK pěstuje jen v létě . Kde takovej air flow nevadí , v zimě by se prohnul za topení a nebo je mu to jedno ....což je na tom uplně stejně jako krusty apd....

Jinak sem si spočital jak sem to měl nastavený minulej rok , no a za minulou zimu jsem doplacel přes 40000za plyn HB XL + XXL cca 900w světla dohromady , odtah do komína , to sem to měl vyměnu cca 40-60x za hod , kdybych měl minulou zimu tech 120x tak zmrznu a ješte zaplatim 100000doplatek za plyn , už chápeš co tim chci řict ??

No bude lepši když nám popíšeš svoje zkušenosti s touto vyměnou vzduchu , když se tim tolik oháníš , jak ti to pod tim roste , čim větráš a jak ti to máka v zimě , připadně napiš kolik dopláciš za teplo , díky za info Hlava

NORM
heath pěstuje celoročně..
Já osobně topím dřevem, a jedna zima mě když moc výjde na 40000,- za dřevo a to vytapím 12ti pokojový barák..
Jinak můj současný setup je jeden DR150 se dvěmi 600W lapami nad sebou s ulitou 850m3/h a UFO 275m3/h , jeden DS120 se 400 a 600W nad sebou(600m3/h, pasiv) a jeden DR90 s 400W MH(375m3/h, pasiv)..

Princip je takový že všechny boxy jsou v jedné vytápěné místnosti a odtah je teď na půdu.. O zkušenostech ještě nemůžu moc mluvit, protože jedu takto(jak vertikálně, tak 2x/m) teprve první grow..
Do zimi ještě popřemýšlím jak tam zakomponuji rekuperační jednotku a boxy pak pojedou na střídačku, těď svítí jen přes noc..
grady589
Zdravim, mam mensi problem v mem boxu teplota lita v noci i na 34 stupnu kdez to pres den spadne i na 18 :( Nevim co s tim, oddelal sem i pachac ale takhle to nemuze fungovat na porad.

Skrin : 45 * 65 * 110 cm

Odtah : Axialny 190m/hod
Pritah : 12V PC vetracek
Ofuk lampy 12V PC
Ofuk rostlin 12V PC

Lampa 250 W
Co udelat ? Poridit novy odtah ? Nebo Cooltube ? neaky rady ?

Prikladam i foto boxu
chily
citace:
Původní příspěvek od grady589
Zdravim, mam mensi problem v mem boxu teplota lita v noci i na 34 stupnu kdez to pres den spadne i na 18 :( Nevim co s tim, oddelal sem i pachac ale takhle to nemuze fungovat na porad.

Skrin : 45 * 65 * 110 cm

Odtah : Axialny 190m/hod
Pritah : 12V PC vetracek
Ofuk lampy 12V PC
Ofuk rostlin 12V PC

Lampa 250 W
Co udelat ? Poridit novy odtah ? Nebo Cooltube ? neaky rady ?

Prikladam i foto boxu


Cau, me hodne pomohl odtah ze stinitka, podivej se tady, jak to mam udelane. Teplotu jsem tim srazil o cca 5 stupnu (v lete), tedka kdyz je venku kosa a otevru vetracku, tak u vrsku mam krasnych 27° max... Pokud bys to takhle resil, pachac by musel jit na konec ventilace. Mozna bych tam jeste pridelal nejakou tu diru na pritah, jedna 125mm dira (odhad:) ) se mi zda malo...
At se dari!
grady589
No tak ty to mas tedy dost luxusni :) Dneska vecer se na to podivam a skusim tam spravit diru, jednu pro dalsi pritah a druhou na to stinidlo :)

Jeste jedna vec, cim si udelal diru do stinitka ? Navrtal si par der a potom strihal necim nebo jak ?
chily
citace:
Původní příspěvek od grady589
Jeste jedna vec, cim si udelal diru do stinitka ? Navrtal si par der a potom strihal necim nebo jak ?


Jedna navrtana dira staci, tak at ti tam vlezou nuzky na plech, pak se jenom drzet nakresleneho obrysu a hotovka. Bude se ti to celkem krcit, ale staci to pak lehce vyklepat kladivem. Pokud nemas nuzky na plech, budou stacit nejake obycejne masivnejsi nuzky na papir, ten hlinik je jak bahno, takze to prostrihnes v pohode. No to kolco co z toho vystrihnes pak pouzij na zakrytovani te diry ve stinidlu, at ti neunika svetlo do roury, takze strihej opatrne, at si to nedojebes.:) Pak uz jenom primerit, naznacit si diry na stinitko a kolco, vyvrtat, plechem pridelat to kolco ke stinidlu a smrt vysokym teplotam:)

Jinak bych jeste otocil lampu, at ji mas kolmo na delsi stranu skrine, pry to takhle lip osviti prostor, no a pridat tu diru na pritah, klidne i dve, jednu muzes zacpat vzdycky...
grady589
Jo nejak to uz vybastlim :) jen nechapu jak si pridelal ten kruh do roury, nebude to snizovat vykon odtahu ?

Tak dneska skusim nejdriv pridelat odtah na stinitko, a na pritah si budu muset pujcit primocarku znova jelikoz ja mam vzadu 18mm hrubou desku (hold nekdy si clovek nevybere :D )
chily
citace:
Původní příspěvek od grady589
Jo nejak to uz vybastlim :) jen nechapu jak si pridelal ten kruh do roury, nebude to snizovat vykon odtahu ?


To kolco neni pridelane na rouru ale na stinitko...Takovym mensim plechem zohnutym do "S". Mezi tou dirou ve stinitku a tim koleckem si nech 3cm mezeru, proste to neucpavej, mrkni na obrazek. Rouru normalne vecpi do te diry ve stinitku, kdyz vystrihnes 125mm diru, tak to tam pres ty draty pekne bude drzet, shora pak oblepis paskou...Kdyztak ti muzu nafotit nejake detaily, ale za chodu, rozebirat to tedka nemuzu.
grady589
Tak sem pridelal ten pritah ;) Bohuzel ten kruh co sem mnel pridelat byl nepouzitelny :( kamos ma ale doma takovy plec tak to udelam s toho zatim to jede bez kruhu :)
chily
citace:
Původní příspěvek od grady589
Tak sem pridelal ten pritah ;) Bohuzel ten kruh co sem mnel pridelat byl nepouzitelny :( kamos ma ale doma takovy plec tak to udelam s toho zatim to jede bez kruhu :)


Jn, dej si to tam urcite, at zbytecne neprichazis o svetlo... S teplotama uz dobre ne?:)
grady589
no zatim neviem, mam to na rustove fazy dnes vecer jak prijeduy domu to ceknu ale myslim ze to bude v klidu :) + sem pridelal dalsi aktivni pritah tak snad uz to bude ok a ja nebudu muset jet do te CoolTuby :)
Blackjack15
caute... neviem ci to patri sem ale necchel som vytvarat novy thread a sem mi to najviac pasovalo... Takze mam taky mensi problem mam skrinu vsetko zariadene ale este riesim ofuk pritah a pod... na ofuk som cchel niaky ten vetracik bud pc alebo niaky vacsi pokukal som doma anasiel som daco ale jak je regulator je tam napisane 500w 1000w a 2000w takze 2000 w je 2 kw toť. 8sk na hodinu približne a to sa mi niak nezda zeby zral obyc. ventilator 8sk na hodinu? ani nefuka velmy silno...
Blackjack15
no takze akurat som zistil ze to je teplovzdusny ventilator takyto niaky http://teplovzdusne-ventilatory.heu...ace/#section... lenze ma este funkciu studeneho vzduchu... a to sa cchem spitat ci aj pri tom studenom vzduchu zerie 1000w neviete nahodou? :D
Boban
Po nasazeni pachace me zacala trapit teplota. Netusil sem co s tim delat, protoze sem musel zvednout vykon vetraku a strasne me sral ten ramus. Dneska sem sundal mrizku z pritahu a teplota -4 stupne, tak pozor na podobny blbosti :D
Iwannagethigh
Zdravím, co mi pomohlo ke sražení 2 stupňů je dávat zmrzlé láhve vody nebo jíné nádoby s větším objemem , ať to nemusí člověk často měnit za přítah do boxu.
Brunek
Zdravím groweri

Právě sem dostavěl box o rozměrech 55x85x140, lampa 250w odtah 180m3 + 2 pasivy 11cm a v boxu mám 36° přitom bych řekl že odtah když teď na něm ještě není pacháč by měl být dostačující. pridávám nákres a předem díky za jakoukoliv užitečnou radu
Brunek
citace:
Původní příspěvek od Brunek
Zdravím groweri

Právě sem dostavěl box o rozměrech 55x85x140, lampa 250w odtah 180m3 + 2 pasivy 11cm a v boxu mám 36° přitom bych řekl že odtah když teď na něm ještě není pacháč by měl být dostačující. pridávám nákres a předem díky za jakoukoliv užitečnou radu
S3RIOUS
Jestli to ještě nemáš, doporučuju pořídit jeden větrák jako ofuk výbojky, jestli ani to nepomůže tak jedině cooltube a napojit odtah na ni.
Brunek
No dal jsem na tu lampu foukat PC větrák a teplota se snížila pouze o 1° a na cooltube nejsou kačky.Nějáké jiné finančne nenáročné nápady? Mám už i semínka naklíčené ale do takové teploty to strčit nemůžu :/
chily
citace:
Původní příspěvek od Brunek
No dal jsem na tu lampu foukat PC větrák a teplota se snížila pouze o 1° a na cooltube nejsou kačky.Nějáké jiné finančne nenáročné nápady? Mám už i semínka naklíčené ale do takové teploty to strčit nemůžu :/


Zdar, zkus si udelat odtah ze stinidla.. Levne a nenarocne, me to s teplotama pomohlo... Tady mas nejakou inspiraci:) Mrkni taky, jak to maji udelane stinidla s odtahem z GS... Problem ale je, ze budes muset mit pachac za ventilatorem.
S3RIOUS
Ještě záleží odkud kam se ti mění vzduch, jestli nemáš odtah někam do jiny mistnosti, tak to budeš těžce chladit / a ruku na srdce jestli máš vent. TT100 tak je naprd/ když koupíš něco silnějšího tak pujde teplota zas dolu.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma