Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 
Moc teplo v boxe, Vysoká teplota ve skříni : Problémy SEM - Klikni zde pro originální téma
Pěstník
Jinak pro ty co nemají Cooltube stínítko. jakou teplotu máte u vrcholů kytek ? :)
crazyben
ten ventas bych zkusil dat na druhou stranu, takhle fouka jakoby proti pritahu... mozna to jeste nakej stupen srazis kdyz si pohrajes s jeho umistenim a nasmerovanim.

Jo a misto toho alobalu radsi sezen bilou barvu (nebo nakou folii)... hlinik rychle oxiduje a ztraci tak odrazivost ikdyz se naoko treba zda ok.

A asi bych poresil i nejak zaveseni toho svetla... z fotek vypada ze je napevno a kytky podlozeny aby byla vzdalenost ok - to by ses z toho za chvili posral. :D

pytel na okne... myslim ze spis pritahne pozornost nez naopak. Leda na chvili kdyz zrovna lezes do boxu aby nebyla videt ta zare :D
Pěstník
Tak jsou tam žaluzie a pytel je samozřejmě zevnitř :) Takže vidět nejde vůbec a v noci nejde vůbec vidět světlo ani z přítahů takže je to ok :). Sousedi nemají šanci zjistit že je na okně pytel :). Jinak s tím umístěním větráku máš pravdu taky jsem nad tím už přemýšlel že by bylo lepší dát ho na druhou stranu :).
Michaelos
čus je 30 stupňů u kytek přez den katastrofa když v noci maj 25 stupňů ??
blazini
Preziju,ale nieje to ideal.
Michaelos
chtěl jsem to řešit velkou vlhkostí,máte někdo zkušenosti co se lampě stane když na ní pujde pára nebo jí trefí rozprašovač ?????
blazini
Vysoka vlhkost moc nepomoze.Teplota najlepsie ked neprekroci 30 stupnov. Chyba musi byt inde,neni mozne aby 220m3/h vetrak neuchladil 250w vybojku.Ked das vetrak na vyssi vykon co sa stane? Skusal si?
Pítr90
Jak píše blazini, není možný, abys to neuchladil. Někde bude chyba
Michaelos
Mám cfl 85 W , ve skříni je běžně 25 stupňů u lampy až 34 , plánuju tam dát pc ventilátor jako odtah teplého vzduchu od lampy,plánuju i tu zvlchčovačku jenom potřebuju vědět jestli ta pára může jít i na lampu :frog:
Poprášil jsem vnitřek skříně rozprašovačem a vlhkost během několika minut vrostla ze 40 procent na 80 procent za půl hodiny vlhkost jenom 50 procent pak zase jenom 40,to bych to musel prášit 20krát denně :titanic:
Michaelos
Ale asi koupim tenhle větrák a nasměřuju přímo na lampu aby se vzduch kolem ní ochladil jestli to stačí,odtah by mi odsával i vlhkost :mutant:


https://www.specialnizahradnictvi.c...entilator-15cm/
Negative Creep
Koupil jsem Lumatek 400V 600W a překvapilo mě, jak moc to topí ! Topí to o dost víc než klasický 240V výbojky... no teď jsem si uvědomil, že je to už nějakej čas co jsem měl novou výbojku a ty vždycky topěj o něco víc ze začátku, ale tohle mě docela nemile překvapilo... svítí to teda jako o ranec víc... to bezesporu a to nejedu ani na super lumen ještě a i pro voko je to jasný, dáš 20 čísel pod výbojku ruku a nevidíš jí, jak je bílá, je to morda, ale topí to jak čert :/ větším odtahem já teplotu nikdy neřešil... copak mám pak nechat kytky ve 40 % RH ? nesnášim když jsou skrapatělý a vysušený vzduchem... navíc si i myslím, že z toho vznikají deficity, protože ten vzduch nepřirozeně tahá vodu z kořenů přes celou kytku... a tím přílišně zatěžuje metabolismus a celou kytku.
Nebulman
Zdar. Mám objednaný box HOMELAB / GROWLAB 80 - 80X80X180CM. Uchladí mi v ňom 250w hps ventilátor tt100 ??? Či radšej dať 150w hps? Nechcem aby bolo box počuť v noci z vedľajšej izby preto tt100 ten ešte odhlučnením. Dik.
crazyben
radsi kup vetsi a zreguluj to aby nemusel bezet naplno... malej jeste neznamena tichej
blazini
Uchladi. Ktej regulacii,kedysi som mal primaklima s regulaciou,a ked som ho reguloval tak to vydavalo strasne neprijemny a hlasny zvuk,hlasnejsi nez samotny ventilator. Zase torin ulita sa dal regulovat v pohode ale po par mesiacoch sa sam odseba pustil na plny vykon. Par ludi mi tiez hovorilo ze triakova regulacia znizuje zivotnost ventilatorov a ze sa mozu prehrievat,co je natom pravdy ale neviem,nevyznam sa vtom.
zelenáč_tom
Já jedu bez regulace otáček, právě z důvodu hučení
Michaelos
Já se na to radši vy......:starwars:
zelenáč_tom
U toho slabšího odtahu to bylo s regulací v pohodě nic nehucelo. Ale u velkého to hučení začalo, tak jsem to dal bez regulace a je klid, a pokud je pravda že s regulací odchází odtah dříve, tak jsem zabil dvě mouchy jednou ranou...
Lidi, nepište soukromé zprávy, řešte to tady...
Nebulman
Zdar rozhodujem sa aký odťah do boxu 80x80x180, svetlo bude 150w hps. Môj favorit je TD silent 160 s 21/24 dB. Jeden člen odtiaľto mi rado radšej VK125 a zregulovat. Čo mám spraviť ?
nesmysl
Jedině pořádnej odtah víc jak 1000m3 na 1000w
dounták
nebulman: Ja mam ve stejnym ufo 340M3
Pítr90
Ta 160tka by měla stačit 😉
strejda.losos
Zdravím místní growery. Potřeboval bych radu,neboť nejsem moc matematik... Prostor je šířka 100cm x délka 115cm a výška 254cm kolik tam je obsah v m3? A kolik by měl mít m3/hod adekvátní odtah na ten prostor pro 400W? Díky za radu a výpočet.

Peace
crazyben
takhle se da spocitat kolik potebujou kytky cerstvyho vzduchu (taky musi "dejchat"), ale na chlazeni ze svy zkusenosti potrebujes mnohem vic (zalezi na podminkach, kde mas skrin, jak mas celou vzduchotechniku resenou atp...)

Na 400w s timhle prostorem aspon prima klimu 420m/h s plynulou regulaci. V zime stahnes otacky, v lete pravdepodobne budes muset pridavat.
Rákosníček01
Zdravím Groweři, mám problém s teplotou v mém malém boxíku 40x40x150. Mám tam 100w výbojku a chci přejít na CFL a nebo LED nějaké tipy co by tam bylo nejvhodnější ? Předem děkuji a přeji bohaté sklizně :)
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od Rákosníček01
Zdravím Groweři, mám problém s teplotou v mém malém boxíku 40x40x150. Mám tam 100w výbojku a chci přejít na CFL a nebo LED nějaké tipy co by tam bylo nejvhodnější ? Předem děkuji a přeji bohaté sklizně :)

Kúp tam svetlo Gmaxx:
www.growway-garden.cz/alucraft/g-ma...idlo-150w-12874
a stiahni to na 50W
Rákosníček01
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon

Kúp tam svetlo Gmaxx:
www.growway-garden.cz/alucraft/g-ma...idlo-150w-12874
a stiahni to na 50W


Ahoj, děkuji za radu, myslím si že to bude super věcička, ale já nekradu :D :D :D
Pítr90
Zdary, když to objednáš po dílech, s obyc chladičem, tak se na 3500 dostaneš 😉
OGlock
Čágo hoši. Léto se blíží a teploty bývají problém a mě už to nebaví řešit, takže jsem se rozhodl, že se pěstební prostor bude klimatizovat, neboť na silnější odtah k tomu filtr a větší potrubí momentálně nemám(cca 6000Kč) a klima je doma... Nicméně teď otázka jak, neboť jsou dvě možnosti, ale každá má své pro a proti...

1)neboť do prostoru se klimatizace vejde má Š 30x H 37xV 80cm může být uvnitř aniž by o ní kdokoliv věděl, když přijde na návštěvu a navíc místnost ve které je room, do které bude odváděn z klimy horký vzduch bude moci být větraná průvanem a ne jen oknem a nebude muset být zavřená stále. Navíc když nastavím klimu na 25°C, tak bude prostor udržovat celých 12hod na 25°C + - jestli jsem to správně pochopil jejich fungování. Problém je s vývodním smradlavým horkým vzduchem cca 45°C. Možnost je na vývod použít filtr nevím třeba 150m3(bude to stačit?, když má klima tři stupně průtoku vzduchu,max je 330m3/h a pojede na I.stupeň tedy teoreticky na 110m3...) a přes něj nechat proudit ten horký vzduch z klimy do místnosti? Bude to ok a fungovat? No ale stejně se v tomto případě obavám, že budu muset udělat na klimu ten boxík a potrubím tahat chladný vzduch nahoru, aby nešel přímo na holky a krásně padal dolů.

2) na klimu přidělám takový boxík viz foto a z něj budu tahat potrubím chladný vzduch do roomu. Problém v tomto případě je estetický... Klima před roomem na ní ten boxík z něj cca 50cm 127mm potrubí do roomu cca 30cm nad zemí, takže by zároveň nešel chladný vzduch přímo na holky a nebylo by to třeba nikterak více řešit narozdíl od varianty č. 1... Esteticky by to zase nevypadalo 2x dobře asi no. Každopádně zde je problém že klima má termostat na vstupním vzduchu, takže v roomu může být 30°C, ale klima nesepne kompresor jen bude v režimu ventilátoru, neboť v pokoji bude 23°C... Musím brát v potaz, že bydlím s rodiči a musím také myslet na estetické a nenápadné řešení a nebo mít pokoj stále zavřený nikdo mi tam nechodí, ale to by byl zase naprosto nevětraný průvanem jen oknem.

No chci hlavně efektivní řešení bez jakéhokoliv smradu hlavně a filtr co mám teď funguje skvěle ;-) nicméně já osobně bych raději klimu do roomu no, ale nevím zda-li fitr funguje oboustranně? Hlavně teď nemám na silnější odtah který potřebuji...

No takže babo raď, kterou variantu použít? Co Vy jakou by jste využili nebo ke které by jste se přikláněli???
Johnny Blaze
Filter funguje obojstranne. Ohladom klimy ti zial neporadim.
Soul5695
Zdravim. Chci se zeptat, jaka je asi idealni teplota prez den a jaka je idealni teplota prez noc(2x600w)

Diky moc a at se dati
Soul5695
A jeste jedna otazka. Mam prez noc bez svetla nechat jet jen odtah s filtrem nebo i vetraky? Dekuji
otoxy
Já jsem v téhle Horkách koupil Klímu. Už se to nedalo. Takže se dobře spí i roste.
Johnny Blaze
Ideal by mala byt medzi 20 az 25. Ja osobne by som bol vklude s cimkolvek pod 30. Vetraky odtah nonstop.
Betto Sulliven
Taky jedu ventilaci nonstop... Přítah,odtah 2x klipsnak... Stejně mám přes den 30-35 a přes noc 25-30..
otoxy
Ventilace jede nonstop i kuli plísním...
Nemá cenu se snažit ovlivnit teplotu ve skříni, restaurace teplotu místnosti. Tzv.bere to vzduch odtamtud anyway.
Koupil jsem malou Klímu a jedu to přes to. Ochladí to místnost, sání nasaje studený vzduch a ochladí skříň.
Soul5695
Dekuji. Poridim tedy klimu a 2 vetraky a odrah/pritah necham nonstop.
Soul5695
Zdravim. Muzete mi prosim nekdo poradit, jakou vlhkost mam udrzovat v dobe rustu a jakou v dobe kvetu? A jak co nejlepe vlhkost snizit nebo zvysit podle potreby? Box 120x120x240, 2x600w

Diky moc za vase uzitecne rady.
Johnny Blaze
Rast 70-80,kvet 30-40. Zvlhcovac a odvlhcovac.
Krouhis
Ahoj máte někdo zkušenost se změnou periody případně jak to udělat co nejcitlivějc mám44den 12/12 chci dojet kolo den 7-19 noc 19-7 kvůli letním teplotám ale teď mám zas v noci 15stupňů(den 26stupnu)odtah nonstop na min pritah pasiv z venku přes ventilacku chtěl bych den noc otočit svítit v noci ať nejsou takový rozdíly v teplotě, nebo se na to mám vysrat? do konce tak 10-14dni
GrowPlace
Dokup si kdyztak ty topitka Ecoheat.
DrGrinspoon
Krouhis jednoducho ich nechaj dlhšie v tme.
WeedBurger
Taky myslím, že když budou 24hodin po tmě aby jsi otočil spínání na noční provoz, tak se nic nestane.
Chaplygin
Ja jsem to udelal vcera, uplne presne. :) 22h tma a uz svitim jen v noci :)

Urcite lepsi varianta nez je nejak 24h pod svetlem :D
Kytky to ani nepociti, neni se ceho bat :)
Krouhis
Ok super tak sem to chtěl udělat ale čekal sem, jestli někdo nenapíše ser na to 😁
Dexkell
No abych tak přispěl s nápadem (zatím jsem na to tady nenarazil) který mě napadl jakmile jsem se ráno podíval z okna....
mohu říct že teplota o něco dole a vlhkost zase o něco vyšší, nemyslím že nějáký převratný hodnoty ale tak za zkoušku .... :-)
Asu
...takže není nutné měnit světelnou periodu.
rubie
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak nejlépe srazit vysokou teplotu. Četl jsem dost diskuzí atd. , ale pořád mi není dost jasné co je nejlepší.
Box 120x120x200
odtah - Ventilátor RAM Inline Fan 125 mm - 375 m3/h.
Výbojka LUMii BLACK 600W.
Ventilátor s klipsem RAM 15cm 15w 2 rychlosti
+ další stojanový ventilátor.

Doba zapnutí světla od 17:00 do 11.00 i přesto někdy teploty i lehce nad 35C což je hnus. Co2 nechci používat, ale zaujal mě systém cooltube, jak moc je efektivní o kolik dokáže srazit teplotu, má někdo zkušenosti? Další varianta použít stávající ventilátor jako přívod studeného vzduchu do boxu a koupit silnější ventilátor z boxu ven. Vlhkost mám cca 50%.
Za každou dobrou radu budu rád.

Ps. kytky mám od semínka, zatím jsou 10CM velké 8 dní na světle vypadají zdravě. Jak moc jim momentálně škodí tak vysoká teplota? Má to už teď vliv na výnosu v květenství nebo vysoká teplota ve fázi růstu jen brzdí vývoj a rychlost růstu, ale na úrodu to momentálně nemá vliv to až po přepnutí na 12/12.

Děkuji za odpověď :)
Jamés
Jak vysoko máš lampu při jaké wattáži?..
Pokud nepomůže správná výška, pak zkus namířit klipsňák přímo na výbojku.
Jestli ani tohle nepomůže tak pořešit silnější odtah..já mám 500m³/h a v létě je to tak akorát, ale teplota v místnosti kde je box nepřesahuje cca 24°C a nad vrcholky mám 27-29°C
Cooltube pomůže,myslím ale že bere kolem 20% účinnosti lampy..
YngwieM
Cooltube tvůj problém vyřeší, ale já bych ho řešil spíše za pomoci CO2, protože v takové teplotě kytí pojedou s dostatečnou koncentrací v pohodě a bude větší výnos (vyzkoušeno). Pak je ještě možnost hnojivo, které odbourává stres rostliny při vysokých teplotách, nebo koupit klimošku, protože je jasné, že nejnižší teplota v boxu může být taková, jaká je nejnižší teplota v místnosti.
rubie
Já jen doufám že stres z teplot neodnese nějaká kytka a nebude hermáč. Což se mi už jednou stalo.
YngwieM
Mas-li obavy, pridej treba tohle: https://www.profi-grow.cz/hnojiva/gom2-tropics/


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma