Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 
Moc teplo v boxe, Vysoká teplota ve skříni : Problémy SEM - Klikni zde pro originální téma
Squer
Růstový lampy maj teplotu chromatičnosti nějakých 5500 - 6500 K pokud se nepletu, takže ledku bych vybíral podle tohohle parametru, víc důležitý není. Pak teda ještě nějakej ten světelnej tok, aby to tu kytku dostatečně osvítilo... Podle mě by ale bylo lepší řešení růstový CFLko 85 nebo 125W s nějakým jednoduchým stínidlem.
Např.:http://www.growway-garden.cz/elektr...e-spektrum-4070
TheLittleOne
ok, čili "studená" děkuju. Takže když mám ledku 6100K, výkon 75w mělo by to být dostačující pro mých pár hovňousků:-)
Squer
Ano, pokud máš takovou LEDku tak by měla naprosto vyhovovat.
masuro
Musím říct že nejlepší řešení na snížení teploty je pořídit ledky. Ty top panely co dneska fici, jednak žerou půlku co HPS a jednak hovno topí. Třeba 90*90 potřebuješ 400w sodu a 360m3_odtah. V led to pokryjes 200w a odtah je 180w. V Long runu se ti to dost v pohode vrátí, nebudu už řešit ten komfort že tam přes léto nemáš 38 stupňů (v pokoji kde setup)
cubonezz
Zkousel uz nekdo neco podobnyho? Viz. http://www.chytreelektro.cz/chytree...ik-na-vodu-4-5l
Mard
citace:
Původní příspěvek od cubonezz
Zkousel uz nekdo neco podobnyho? Viz. http://www.chytreelektro.cz/chytree...ik-na-vodu-4-5l


Pro indoor úplně k ničemu. Zvyšuje vlhkost a při květu je potřeba naopak vlhkost nízká (a kytky v boxu stráví 90% času na květu).
pankytka
Ahoj, mohl by mi nekdo poradit, v cem delam chybu? Mam tyto vetraky 2:
http://www.growway-garden.cz/vents-...25s-125-mm-8226

Jeden na pritah a druhy na odtah. Mistnost 75cmx140cmx240 (výška). K tomu slusnej ofuk a mam tam skoro 30 stupnu :/ Na pritahu se taha vzduch dole a odtah je nahore (pres pachac). Zkusil jsem i vyhodit pachac...a zadna zmena. V okolnich mistnostech teplota 22 stupnu a topim 250w HPS. Kdyz prihodim zvlhcovacku, tak jdu na 28,5. Ale i tak mi to prijde moc. Chtel bych tak 25 stupnu. Jedu NFT, takze cim je teplejsi vzduch, tim vice a rychleji se mi taky zahriva roztok a musim ho chladit casteji.

Poradte pls...dekuju!
Kifo
28,5 stupna mas predsa idealne. Ja kvoli teplote nejdem grow. V byte cez leto je 30stupnov v pohode a lampa to este o 5stupnov dvihne takze 35 je proste neunosne. Rozmyslal som nad mobilnou klimou tak za 300e ale vraj su uplne neucinne. Som z toho dost naprasky ale neviem najst riesenie
MocnyOkurek
Tak tak idealni teplota ve sve podstate. Z 31 a vyse uz bych se drbal na hlave.
pankytka
Ale chodi to tam i na 30, kdyz dojde voda ve zvlhcovacce...ten vzduch je tezkej, hutnej, neni to dobry, pritom ofuk je silnej, ale mam to asi spatne poreseny :( Jinak v lete nemam sanci, chci to poladit tim, ze pujdu do LED...
perlie
Zdar hlavouni.Potreboval bych poradit jak snizit teplotu jedu 2 grow(600w prvni v lete).Horko tezko se mi dari sundat teplotu za svetla(18/6MH) pod 30 stupnu pritom odtah by mi mel bohate stacit TT160 na max pres 500m/3h.Ventilatory mam dva jeden 40w a druhy 5.Diky za noob radu :)
Mr.MEN
Klimatizace. :D Jinak to nejde.
Můžu ti dát radu kdyby si měl hydro, zmrzlou petlahev z vodou aby si udržel teplotu roztoku, ale to je tak všechno. :D
Kup si klimu např. tak do 7tis. Ta by ti to měla ochladit na příjemnou teplotu. :)

Taky bych řekl že se to tu už mnohokrát probíralo. :)
Číčus35
Zdar lidi. Po 17letech huleni s outdor pestovani sem se rozhod že zkusim indoor pěst. koupil sem si za 10 litru komplet set home box 90x90x180 400w sunmaster svetlo a ted sem to rozjel a mam problem s teplotou. nemužu to zaboha uchladit. mam 2 klipsnaky ofuk a odtah trubkač 120mm teplatu tam mam furt přes 30 i když ten box necham otevřenej. Poradte neakou fintu tak tu teplotu srazim dolu. Hledal sem ale moc sem se nedozvěděl
Guevaar
Zdar, lepší odtah by to měl řešit. Nebo rovnou cooltube. Pěstu Zdar
Číčus35
dik za radu a co to je ten cooltube?
Číčus35
to je ta lampa v ty trubce a odtahem jo? A neakou levnejši fintu neznate? Jsem chudy zemědelec z vesnice a potřebuju to řešit. Kytkam je horko
crazyben
Jo jo, to sou ty bezva komplety... No žádná finta jak srazit teplotu jak mávnutim proutku neni. Potýkal sem se vysokýma teplotama taky docela dlouho a vyzkoušel sem toho spoustu, ale jediný co bude znatelný je:

1. přítah čerstvýho (chladnýho) vzduchu zvenku (pokud neni možnost, tak aspoň zajistit aby místnost s boxem byla stále větraná)

2. lepší odtah (ufo 400m3 s regulací ideal myslim)

3. cooltube / uzavřený stínítko (případně aktivní ofuk výbojky)

A ještě si zkus pohrát s nastavenim klipsňáků, to taky dělá dost. První možnost nejde vždy realizovat, další dvě sou trochu nákladný... ale funkční. Mě osobně pomohl aktivní ofuk výbojky a koupě lepšího odtahu... od tý doby sem spokojenej.
crazyben
Ještě mě napadlo, zkus svítit přes noc, kdy je víc chladno... a přes den tmu.
Číčus35
Dík za radu. Tak ja jdu asi obědnavat cooltube. Prodavaj komlet boxy a nefunguje to kurva. to sem ješte dokupoval spinačky s tepelnou ochranou za 2500kč. za ty prachy bych mel hula a vysledek furt nejistej. Crazyben dik a pěstu zdar
NORM
sviť v noci a natahuj studený vzduch zvenku.. teď už se tak ochladilo, že nějaké přehřívání nemůže být problém..
co je tam vůbec za ventilátor na čtyřkilo?
vkotvekrab
Ja řeším teplotu tak ze jsem si dal namrazit petky a dal je mezi květináče, přes noc nechat namrazit a přes den chladit
Filda88
Ahoj, nikde jsem nenasel stejny setup. Mam 240x120 a v nich 2x1000W. Mam to v baracku, kde neni vedro.

Ma nekdo zlusenosti se stejnym setupem? Nejake rady, jak srazit teplotu? Diky moc, Filda
koubele1
Zdarec borci mam v boxu 100x100x200 400W sodik a odtah mam Rk125Ls 350m3 ale mam jaksi moc teplo v boxe co me doporucite pls?
KonUPa
Ako si daleko s pestom ? Kolko rastlin a v akom stadiu ?
fedousek
citace:
Původní příspěvek od koubele1
Zdarec borci mam v boxu 100x100x200 400W sodik a odtah mam Rk125Ls 350m3 ale mam jaksi moc teplo v boxe co me doporucite pls?


To "jaksi moc teplo" je kolik stupnu? Docela dulezity udaj, kdyz tohle resis a chces poradit, nemyslis?
koubele1
jo sorač hlava vydunena bylo tam 30 ale pohral sem asi s tim a ejhle sem na 25-27 :)
KonUPa
Kup si niekolko teplomerov , teploty sa v boxoch lisia kazdych par centi .

Vo vsetkych smeroch .
KonUPa
---
jrx
prosim Vas vie mi niekto odporucit tichy ventiltor ?
luubaan
skus mrknout na toto:http://www.kleckashop.cz/ventilator-tt-silent-m-125
KonUPa
prosim Vas vie mi niekto odporucit tichy ventiltor na odtah z boxu?
cca 300m3
dakujem.
je toho kopec vyrobcov a neviem si vybrat....
dakujem velmi pekne

Soler & Palau , asi najtichsie co som (ne) pocul .

http://www.tiche-ventilatory.cz/

Ceny si pozri na nete , stranka je len na orientaciu . Ale myslim , ze budu lacnejsie inde

ako v growshopoch .

Potom este Can fan

http://www.canfan.nl/mfpsec150.html

Zase len orientacne .
KonUPa
Zalezi na rozpocte a maximalnych decibeloch .
jrx
x
KonUPa
Za dvesto patdesiat euro budes mat Solera aj na telocvicnu .
strejda.losos
Zdravím přátelé :)

Mám problém s vysokou teplotou... Ač není jestě léto a vedra, tak mám problém s teplotou. Mám Box 120x120x175cm, 600W , 2x ofuk , 1x ofuk výbojky ,odtah PRIMA KLIMA - PK125 TEMP CTRL a přítah studeného vzduchu z kýble se zvlhčovačkou(viz foto) a sem na 31,5°C V noci to jet nemůže tak co s tím ? Myslel jsem že to šestikilo to prima klima uchladí v boxu 120x120x175cm... A ne nějaké nápady? Silnější odtah? Za nápady a rady děkuji předem :)
pekelná ovce
Zdravím vespolek.
Mam box 75x75x100, odtah VKO 125 (185m3/h) filtr CAN-Lite 150m3/h, Svetlo CFL 200W klipsnakem taham cerstvy vzduch a primo kytky pohoupava nejaky vetsi ventak z PC. problem je v tom, ze pri vysce svetla od kytek cca 20 cm mam teplotu ve vysce kytky 32°C, kdyz dam svetlo niz, tak neni problem udelat 38°C. Vubec nevim co s tim, protoze jak jsem se koukal, tak jsou tady lidi co maji mansi prostor stejne svetlo, nekdo psal snad i bez ofuku a teplota pry 26. je normalni, ze mi to svetlo tak topi???
strejda.losos
citace:
Původní příspěvek od pekelná ovce
Zdravím vespolek.
Mam box 75x75x100, odtah VKO 125 (185m3/h) filtr CAN-Lite 150m3/h, Svetlo CFL 200W klipsnakem taham cerstvy vzduch a primo kytky pohoupava nejaky vetsi ventak z PC. problem je v tom, ze pri vysce svetla od kytek cca 20 cm mam teplotu ve vysce kytky 32°C, kdyz dam svetlo niz, tak neni problem udelat 38°C. Vubec nevim co s tim, protoze jak jsem se koukal, tak jsou tady lidi co maji mansi prostor stejne svetlo, nekdo psal snad i bez ofuku a teplota pry 26. je normalni, ze mi to svetlo tak topi???


Tak ono to CFL topí né že né, ale hlavní problém vidím v použití VKO 125 jako odtah. To je totiž děláno pro použití na přítah vzduchu ;) pořiď minimálně TT 125 ,klipsňák použij na ofuk ,přítah nech klidně pasivní a uvidíš bude to cajk. Já mám 32°C teď pod 660W sodou... ;)
odo
Obaja máte celkom nevyhovujúco dimenzovaný odťah. Na ten box tipujem tak 300-400 m3/h s reguláciou. Okrem toho treba počítať stratu na každý ohyb, alebo koleno.
http://grower.cz/forum/showthread.p...065#post1167065
strejda.losos
citace:
Původní příspěvek od odo
Obaja máte celkom nevyhovujúco dimenzovaný odťah. Na ten box tipujem tak 300-400 m3/h s reguláciou. Okrem toho treba počítať stratu na každý ohyb, alebo koleno.
http://grower.cz/forum/showthread.p...065#post1167065


Počkej já tam mám 400m3/h tak kolik tam mám dát odtah 800m3/h ?
odo
strejda....sorry - ja som myslel, že máš 125m3
Každopádne odťah by mal byť tak výkonný, aby teplota v boxe neprevyšovala teplotu miestnosti...
strejda.losos
citace:
Původní příspěvek od odo
strejda....sorry - ja som myslel, že máš 125m3
Každopádne odťah by mal byť tak výkonný, aby teplota v boxe neprevyšovala teplotu miestnosti...


Ne ne 400m3/hod a dnes ještě přibylo 190m3/h a 1x Stojanový oscilační ventilátor 40cm na 120x120x175cm až až tak uvidím... Hlavně zítra až to pojede celý den takto předimenzované ;)
pekelná ovce
Strejda.losos: jenže to asi budu potřebovat i jiný filtr viď?
strejda.losos
citace:
Původní příspěvek od pekelná ovce
Strejda.losos: jenže to asi budu potřebovat i jiný filtr viď?


Tak Jakože správně by to chtělo má být větší filtr než venťas v m3/h ;) ale to bych řešil až případně pokud by byl zápach prvotní je ten venťas. Mrkni sem: http://www.flore.cz/ventilatory-/ mají tam docela zajímavé povídání a vysvětlení druhů ventilátorů a jejich použití :)
pekelná ovce
citace:
Původní příspěvek od strejda.losos


Tak Jakože správně by to chtělo má být větší filtr než venťas v m3/h ;) ale to bych řešil až případně pokud by byl zápach prvotní je ten venťas. Mrkni sem: http://www.flore.cz/ventilatory-/ mají tam docela zajímavé povídání a vysvětlení druhů ventilátorů a jejich použití :)


Díky, pročetl jsem.
Takže jsem pochopil, ze bych měl mít radiální, ale ty ceny 😏 Moc se v tom ale stejně nevyznám... myslíš, ze to tt125 stačí, nebo raději ještě výkonnější? Abych pro to kdyžtak mohl zítra dobehnout... jinak mám tam dva ohyby 90 stupňů.
pekelná ovce
Zdar.
Bohuzel se vracim jak bumerang.
Ani upgrade nepomohl...dal jsem tam TT150, musel jsem vymenit pachac, ktery je na takto malou skrin uplne obrovsky a zabira mi hrozne cenneho mista a jaky je vysledek? 32stupnu.... pri tom teplota okolniho vzduchu je 27 stupnu :/ to preci neni mozny abych neuchladil jednu blbou 200watovou usporku ne?
Anonymer
citace:
Původní příspěvek od pekelná ovce
Zdar.
Bohuzel se vracim jak bumerang.
Ani upgrade nepomohl...dal jsem tam TT150, musel jsem vymenit pachac, ktery je na takto malou skrin uplne obrovsky a zabira mi hrozne cenneho mista a jaky je vysledek? 32stupnu.... pri tom teplota okolniho vzduchu je 27 stupnu :/ to preci neni mozny abych neuchladil jednu blbou 200watovou usporku ne?


Zruš všetky ohyby, určite pripoj cez spojku pacháč priamo na odťah bez sonoflexu a vysuň to zo skrinky von tak, aby bol vnútri iba pacháč (získaš miesto).

Ideálne predaj axiálny venťák a kúp radiál - pak ti príde starý venťák ako vtip. :)

An.
pekelná ovce
citace:
Původní příspěvek od Anonymer


Zruš všetky ohyby, určite pripoj cez spojku pacháč priamo na odťah bez sonoflexu a vysuň to zo skrinky von tak, aby bol vnútri iba pacháč (získaš miesto).

Ideálne predaj axiálny venťák a kúp radiál - pak ti príde starý venťák ako vtip. :)

An.


Dobrý nápad, zkusim dat vetrak ven s tim, ze tam bude jen jedno koleno skrz vyvod ze stanu vedouci do pachace. jen se obavam hluku :/ i takhle je to ramus jako prase.
Kazdopadne treti ventilator uz kupovat nebudu :D uz ted me to vychazi na cc 5tisic, takze uz nehodlam investovat...
Ale diky, zkusim to predelat :)
pekelná ovce
Takze to dopadlo tak, ze vetrak i filtr jsem dal ven hned na sebe. jenze teplota byla stale vysoka 32,5. Takze jsem svedl aluflexu primo ke svetlu a saje to horky vzduch primo od zdroje tepla. kazdopadne aktualni teplota je 30°C. Vic od toho ale cekat ani nemuzu kdyz v byte mam 29,2°C, takze to muzu povazovat za uspesne vyresene. Kazdopadne chci se zeptat nekoho znaleho, jestli muze vek cflka ovlivnit teplo stari samotneho svetla. neco uz tahle zarovka ma za sebou, a tak si rikam, jestli tam nemuze byt nejaka spojitost. kazdopadne jsem usetril cca 30 cm mista, coz je z vysky 1noho metru vyrazny prostor. :D
TheLittleOne
toto mi přijde jako super nápad.. nacpat ledem a zapnout.
strejda.losos
citace:
Původní příspěvek od TheLittleOne
toto mi přijde jako super nápad.. nacpat ledem a zapnout.


Přesně toto jsem zkoušel před pár lety v létě a je to naprosto k ničemu absolutně to nedokáže ochladit vzduch ani o 1°C :( ;) (použito pro box 60x60x160) to už je lepší malá chladnička(mini,auto) a rourou z ní tahat chladný vzduch do prostřed boxu relativně to funguje jako klima,nežere to tolik a cena pořizovací když jí koupíš na bazaru někde nesrovnatelná :) a nemusíš furt vylejvat vodu a doplňovat led neboť ten led dlouho nevydrží ani když to naplníš celé
TheLittleOne
jo to jsem chtěla ještě doplnit, že by to asi bylo o dost lepší s takovou tou přenosnou chladničkou
mr. Fena
Zdravím přátelé. Bude stačit odtah 360 kubíků za hod. u boxu HPS 600 wattů?
crazyn
V těhle letních dnech nebude,pokud to nemáš ve sklepě třeba
Browser
Ahojte prosim vas 28 stupnu v oblasti vrcholcu.teplota dobra alebo vysoka.dakujem
blazini
dobra
MateoCZE
Zdar lidi mám opačný problém.Svitim LED a teď jak klesla teplota v noci,. mám 22 stupňů a přijde mi to málo...Majitel pustí topení až v listopadu a přímotop tam stkat fakt nebudu... Nějaká rada? díky
Nebulman
Zdar. Práve riešim box 60x60x150. Nejde mi o brutal výnos ale skôr o potesenie. Premýšľam o 150w hps alebo 250w hps. Neviem aký typ a výkon odtahu použiť a tiež aj prachový filter. Box bude v tretej izbe v byte takže ho počas návštevy nesmie byť počuť a cítiť. Ďakujem.
dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Nebulman
Zdar. Práve riešim box 60x60x150. Nejde mi o brutal výnos ale skôr o potesenie. Premýšľam o 150w hps alebo 250w hps. Neviem aký typ a výkon odtahu použiť a tiež aj prachový filter. Box bude v tretej izbe v byte takže ho počas návštevy nesmie byť počuť a cítiť. Ďakujem.

čau, hele fakt jen podle mých zkušeností bych na takhle malej box použil nějakej úplně levnej odtah cca, aby měl max, jako tohle http://www.ventilatory-shop.cz/vent...BCABEgIUAfD_BwE a to každopádně slabší to jsem jen nakoukl rychle na googlu, takže pokud Ti jde i o peníze koukni na net a kup něco s těma kuličkovejma ložiskama, pokud možno, aby měl možnos regulace otáček (moc dobrá věc) a budeš to mít supr za pár kaček. Co se týká filtru, zase peníze????? , ,ůžeš i udělat sám doma z petky :) , nebo holt dát něco a koupit ten nejmenší pacháč z gshopů (doporučuju ten kde jde měnit aktivní uhlí, dá se používat dloooooooouho a jen dokupuješ uhlí).
Doufám že jsem pomohl a směj se..........................23
Nebulman
dva-tři no radšej investujem do ventilátora aj do filtra len som chcel vedieť výkon m3/h a aj pachaca. Dokáže to odtiahnuť trebárs vent tt 100?
Pítr90
Ttčko je hlučný 😉
Nebulman
Pitr a čo nie je hlučné ?
dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Nebulman
dva-tři no radšej investujem do ventilátora aj do filtra len som chcel vedieť výkon m3/h a aj pachaca. Dokáže to odtiahnuť trebárs vent tt 100?

čau,
jo myslím, že to bude na takhle malej box stačit. 100m3/h je tak akorát, i když jsem na OG četl, že předimenzovaný odtah nikdy neškodí, takže já radši mám silnější a regulátor, kterej je skvělej na tu hlučnost a můžeš si otáčky nastavit podle toho, jak sám uviíš, že je to nej. Já mám tenhle https://armatury.heureka.cz/nts-ufo...-430m3-hod-82w/ a jsem moc spokojenej už několik let :goldcup: . Takže tak.
Zatím, kdyžtak rád pomůžu.
Směj se..........................23
Nebulman
dva-tři aký máš veľký box a čím svietis ? Myslíš zeam ísť do menšieho boxu ako je 60x60x150? Chcel som tam dať 150w hps ale písali mi že mám dať radšej do toho 250w. Preto zvažujem či nebude lepšie dať 150w a aj slabší odťah aby to nehucalo. To ufo čo máš je tiché ? Bude ho počuť zo zavretej izby? Dik. Ako som písal chcem čo najtichsi box ktorý bude v byte aby ho návšteva necítila a nepočula. Môj favorit je 60x60x120. Mám dilemu akými w svietiť a ten odťah s filtrom
dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Nebulman
dva-tři aký máš veľký box a čím svietis ? Myslíš zeam ísť do menšieho boxu ako je 60x60x150? Chcel som tam dať 150w hps ale písali mi že mám dať radšej do toho 250w. Preto zvažujem či nebude lepšie dať 150w a aj slabší odťah aby to nehucalo. To ufo čo máš je tiché ? Bude ho počuť zo zavretej izby? Dik. Ako som písal chcem čo najtichsi box ktorý bude v byte aby ho návšteva necítila a nepočula. Môj favorit je 60x60x120. Mám dilemu akými w svietiť a ten odťah s filtrom

čau,
takže postupně: já mám stan 120x120x200, svítím 600w metalhalid na začátek, pak klasika 600w HPS, ale mám digitální předřadník (sqělá věc, nebudu vysvětlovat, kdyžtak si to tu najdi, je tu toho určitě dost), kterej bych bejt Tebou taky pořídil, použil ten box 60x60x150 (těch 120 na vejšku je celkem málo, takže bys musel přizpůsobit pěstění a jet modely co se netáhnou, takže spíš indica a třeba scrog, což je dát nad kyti síť a proplejtat, taky se tu podívej) a použil 150w s digitálním předřadníkem. Ten odtah tam dej nějakej do 200m3/h a regulátor ot., myslím, že se dělalo i UFO co mělo nějakejch 150 m3/h, ale to UFO asi nebude úplně nejtižší, takže bych kouknul na net po něčem co má cca stejnej výkon, ale ty kuličkový ložiska (myslím, že bude tižší, ale vl. zkušenost nemám). Jako třeba to moje UFO jede na cca poloviční výkon a do druhýho pokoje (taky mám byt) nic neslyšet není. Pacháč mám tenhle https://www.profi-grow.cz/prima-kli...ma-480m3-160mm/ , ale mám ten co se dá otevřít a vyměnit uhlí, takže nemusíš kupovat po pár pěstěních novej).
Zatím a směj se.......................23
Nebulman
dva-tři tak stan berem 60x60x150 a teda 150w s digi preradnikom. Radili mi na fóre že tam mám dať kľudne 250w ale myslím že bude stačiť 150w na tri štyri rastlinky keď pôjdem SOG. A skúsim ten odťah vents tt 100 (145-187 m3/h) dá sa napojiť na slabší alebo silnejší vykon, k tomu pachac 160-240m3/h.
dva-tři
citace:
Původní příspěvek od Nebulman
dva-tři tak stan berem 60x60x150 a teda 150w s digi preradnikom. Radili mi na fóre že tam mám dať kľudne 250w ale myslím že bude stačiť 150w na tri štyri rastlinky keď pôjdem SOG. A skúsim ten odťah vents tt 100 (145-187 m3/h) dá sa napojiť na slabší alebo silnejší vykon, k tomu pachac 160-240m3/h.

čus,
podle toho co píšeš, tak na 4 kyti, Ti bude 150w s digi bude stačit a 100w je 100w :) .
Já bych jen jel spíš ScroG, protože na SOG musíš mít víc kytek a jedeš jen v podstatě centrální palici, takže pokud 4 kytky, tak asi budeš muset spíš indicu co se pořádně větví a zaštípávat a proplejtat :) , ale až to vychytáš budeš spokojenej, uvidíš.
Doufám, že jsem pomohl a směj se.....................23

edit: a s tím odtahem co píšeš bych souhlasil, já bych to udělal podobně ;).
Pítr90
Tu 250-tku jsem ti radil já a box mám stejně velkej 😉 postel o něj opřenou a v poho u toho spím 😉 co se týká nenápadnosti, tak věř, že vždy bude něco malinko vidět - prosvítající světlo skrz přítah, trošku vůně taky uteče, atd. Na 150se vykašli 😉
Nebulman
Pitr90 to svetlo nevadí lebo stan bude v miestnosti ktorú budem zamykat. Mne sa jedná skôr o to aby ten smrad nešiel z tej izby von a aby nebolo počuť ventilátor. Ale ak sa ti to neprehrieva dám tam teda 250w čo je samozrejme lepšie. Takže digitalni predradnik a môžem ísť červené spektrum na rast aj kvet že jo
Pítr90
Jasný 😉 na květovou můžeš i růst 😉 ale poradil bych ti pořídit menší úsporku, snáz se pod tím naučíš, respektive ze začátku míň posereš. Pokud budeš mít box ve vedlejší místnosti, tak kup klidně i to TTčko, zpomalený na 2/3 už tak hučet nebude
Nebulman
Pitr90 tu usporku celkovo na rast aj kvet či len na rast ?musím si riadne ešte prebehnúť FAQ
Bitir
Nejvic se naucis hned pod 600w hps , jelikoz uz provoz stoji nejaky penize, das si na tom sakra zalezet a chyby si budes pamatovat jeste hodne dlouho :D
Nebulman
Bitir dik za cennú radu :-D ale nikdy nepojdem viac ako 250w a neviem či prví grow pôjdem 150 alebo 250 ale dám si maximálne záležať
kofein76
Čau. Keď ti môžem tiež poradiť poradiť strč tam 250w ako písal Pitr. Dá sa to krásne uchladiť a spravíš pod tým lepšie kolo ako pod 150W. Pár rokov som išiel tú vatáž a spokojnosť.
Nebulman
No už len vybrať ten najvhodnejší odťah a pachac kluci...nech je to Max tiché a odvetrane bez pachu...
Anonymer
Mal som niečo veľmi podobné pri 1x1 a 400W HPS:

http://www.growway-garden.cz/silent.../125mm-125-4879

Spal som pri tom. Je to podstatne drahšie, ale mne to za ten pocit kľudu stálo :)
Je však potrebné tento venťák napojiť cez spojku priamo na pacháč, inak stráca tlak v potrubí.
dva-tři
čau, já bejt Tebou, tak jen pořídím nějaký modrý CFL, myslím, že se děla 125W s předřadníkem na lampě a to by podle mě bylo ideální, protože, jak tu píšou kluci je to jednodušší, ze začátku určitě. Mnohem lepší vlhk., teplota, prostě já byl spokojenej (kdysi :) ). Odtah bych pořídil třeba tenhle https://www.hotchilli.cz/ventilator...ator-termostat/ . I s regulátorem a píšou, že tíchý. A pacháč něco takovýho https://www.growgarden.cz/black-ops...-hod-100mm.html .
HOJ 23
TommyH
Čau lidi mám presne 50cm pod 400w kolem 30-31C. U spodu boxu 29C... je to ještě únosné?
zelenáč_tom
Já bych se z 30°C nějak neplasil
carlos
Mit trvale 30 stupnu neni nic moc..
zelenáč_tom
Bral jsem to tak, že 30°C tam je při svícení, když zhasne teplota klesne. Hodně lidí s tím má v létě problémy, kor když jsou v bytě, onehdy to řešil známý u hydra, musel pořídit chlazení na vodu, neboť se mu po týdnu kazila.
Pěstník
Ahoj kluci. Chci se zeptat ohledně tepelné pojistky. Nikde jsem nenašel konkrétní odpověď na moji otázku jelikož všichni tohle řeší s cooltube stínítkem. Také se omlouvám zda to sem uplně nepatří ale nenašel jsem tohle téma které by nebylo více jak několik let opuštěné. Takže mám box 80x50x150, lampa 250W, normální obyč. stínítko, Předřadník GIB pro V-T který má pojistku zabudovanou v sobě. Moje otázka tedy zní, je nutnost mít tepelnou pojistku i u stínidla když se nejedná o cooltube stínítko ? Na kytky svítím z cca 30cm výšky takže když se mi porouchá odtah tak si myslím že požár od kytek nehrozí jelikož je od nich poměrně vysoko. Teplota v boxu by byla bez odtahu takových 60-70°C což na požár myslím si není, sice by mi to kytky během mé několikahodinové nepřítomnosti odrovnalo ale to bych zasadil nové... Je tedy potřeba mít v mém případě pojistku i u lampy ? Nebo si nemusím dělat starosti ? Pokud mi doporučíte nějakou pojistku ke stínítku tak mi prosím rovnou pošlete prosím odkaz která by byla nejvhodnější, která by se aktivovala při teplotě něco nad 70°C. Mockrát děkuji a pěstování zdarek.
blazini
https://www.ges.cz/cz/tepelna-nevra...ES07901022.html

A k tvojej otazke: Vzdy lepsie ked tam tu poistku mas,kytkam sa pocas 1-2 dni bez svetla nestane nic,avsak teplota 70°C+ ich spolahlivo zabije za par hodin.
Pěstník
Díky moc chlape určitě pořídím tedy :). Teoreticky myslíš si že když bych měl zaplou výbojku v prázdném dřevěném boxu o udaných rozměrech třeba 24h tak by mohlo dojít k požáru vlivem vysoké teploty ? Nebo taková 250W nemá šanci takovou vysokou teplotu udělat ? :) tohle je poslední věc kterou řeším, elektriku jsem si pozapojoval sám ale než jsem se do toho pustil tak jsem si vše snad 100x přečetl a s klidnou hlavou vše nakoupil a pozapojoval svítím už cca půl měsíce:). No a přeci jenom i kdyby došlo ke zkratu tak jističe v paneláku mi proud vyhodí :), vše mám v přepěťové ochraně... no ale to už je mimo téma.
TommyH
No, leda by ta lampa přímo ležela a něčem hořlavim jako je papír atd... Pokud bude viset ve vzduchu, tak i kdyby to bylo 400w tak podle mě neni šance aby od toho něco chytlo.. Hlavně mít ok kabeláž (!!!) A predradnik aby byl na něčem nehořlavém, kdyby náhodou blafl.
crazyben
ja bych byl opatrnejsi. V prazdnym drevenym boxu kterej by nebyl vetranej by se teplota mohla dostatecne naakumulovat za nakej cas... nevim, netusim na kolik se takova lampa dokaze rozpalit a asi by to trvalo docela dlouho, mozna i ze by driv odesla "na prehrati", kazdopadne je porad lepsi mit to podchyceny a nespolyhat se na to ze "neni sance" aby neco chytlo
Nebulman
Zdar box bude 80x80x200 s 250w hps umiestnený v byte vedľa spálne čiže 100% musí byť ticho a bez vône. Aký typ odtahu by bol najtichsi ?
TT 125 - 280/220M3/H - Ø125MM
PRIMA KLIMA 100 - 280M3/H - Ø100MM
Ram 350 280/360m3/h tento ma zaujal ma údajne Hlučnost 28/33 db(A)
Pěstník
Zdravím všechny. Tak po koupi větráku TT 125 a pach filtru Prima Klima filtr ECO K2600 - 360 m3/h, jsem se těšil na to jak mi to vše povalí bez komplikací a ono ne je to snad i horší... Box 80x50x150 lampa 250w. Můžete mi prosím někdo poradit jak to že mám v boxu stále teplotu 45°C ? Mám něco špatně napojeného nebo mám přidat víc děr na odtah ? já si už fakt nevím rady... :/ Budu moc vděčný všem co mi poradí...
Pěstník
2
crazyben
a v místnosti kde je box máš normálně kolik? točíš to v ní nebo pryč?

Každopádně chyba někde bude a v TT asi ne... při počasí jako teď sem s tim uchladil 400w. Tak tak, ale uchladil.

Hledej netěsnosti v boxu (odtah si může nahoře přisávat zvenku boxu a dole se může vzduch točit a pak se snadno takhle vytopí) a ještě si zkus pohrát s polohou odtahu a cirkulačníma větrákama.
Pítr90
Možná blbá otázka, ale kde tu teplotu měříš? Nemáš čidlo někde blízko žárovky/nebo nepeče přímo na něj lampa?
Pěstník
Moje chyba udal jsem teplotu 30cm pod žárovou (úroveň kytek) tak tam je těch 45°C ale i tak to je pro kytky celkem Hard i když by byla všude možně teplota v boxu třeba 27°C Dole u přítahu je cca 30°C a nahoře u odtahu 33°C. Odtah mám přímo do bytu kde se teplota drží 23°C... No je to obyčejná skříň netěsnosti jsou max u dveří ale ty jsem se snažil co nejvíce zadělat molitanem.
blazini
na 1 fotke vypada ze potrubie co ide od ventilatora je jednak aj dost dlhe a hlavne dost ohnute co urcite znizi prietok. Do toho este jak pise Ben,skontroluj netesnosti a cirkulaciu v boxe.
Pěstník
nevadí třeba že má filtr max 360 m3/h a ventilátor je max 280 m3/h ? :) jinak už fakt netuším co dál... Bude vadit když udělám více děr na odtah i na jiných stranách ?
blazini
Diery myslis na pritah? Tie by mali byt co najnizsie nech natahuje do boxu co nachladnejsi vzduch. Na tvojom mieste by som vyskusal najskor dat potrubie co najkratsie,napr len pachac ventilator a 30cm potrubia. Pachac ma byt najmenej tolko m3/h kolko ma ventilator,viac nevadi.
Pěstník
jo jo myslím přítah mám tam 3x cca stejný průměr jako má ventilátor. já už to zkrátil snad i na těch 10cm a furt to nepomohlo. :/
Pěstník
Jinak k té cirkulaci to myslíte že mám dát dovnitř normální domácí větrák aby ten vzduch rozháněl v boxu ? Já tam uvnitř totiž normální větrák na ofuk nemám myslíte že to může být tím ?... Jinak jak moc má nasávat ten pacháč ? jelikož abych ucítil zda filtr nasává musím ruku dát přímo na něj jinak nejde cítit nic moc
blazini
Ono to nejak strasne neni citit. No ak ho tam nemas,a diery na pritah mas vyssie(co tak vypada na jednej z fotiek) tak ti vzduch cirkuluje len od vysky tych dier po odtah.Vzduch podnim viac menej stoji,a ked nato svieti svetlo tak to ohrieva.
Pěstník
tak mám ho tam pod lampou cca uprostřed skříně jen pořídím o něco menší jelikož bere dosti místa jiný jsem totiž při ruce neměl, takže teplota se drží krásně kolem těch 29°C a pod lampou okolo 31°C což je řekl bych celkem ok :)... ale bez něj bych byl určitě zase na 40°C. Hlavní ale je že filtr funguje a smradu se bát nemusím :). pošlu sem fotky a když tak mi můžete ještě poradit jak to lépe vyřešit :). Každopádně moc díky za rady.
Pěstník
Jo pytel na okna viz první obrázek pojistka proti sousedům :D
Pěstník
:) 3


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma