Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 
---eNDyho rajská záhrada--- - Klikni zde pro originální téma
pan Muškát
eNDy, ty vole, dyť ty těch kytek máš tolik, že se se o ně musíš starat od rána do večera a ještě to ani nestíháš ne?:D
Hola all,
tak já taky přihodím něco málo do mlýna.
Jedná se o Erythroxylum novogranatense, stejný původ jako Kapka1. Rostou krásně a dělají mi moc radost.
PsYcHo84
Tady je muj v soucasne dobe jediny indoor pocin - pestovani salveje.. je to papirova krabice od vina, vylepena zevnitr bilym papirem pro odraz svetla, sviti tam 17W usporka na 18/6 a salveji se tam dari..
hnojim ji chutovkama od plagronu a myslim, ze se ji u me libi :)
PsYcHo84
Tady je muj v soucasne dobe jediny indoor pocin - pestovani salveje.. je to papirova krabice od vina, vylepena zevnitr bilym papirem pro odraz svetla, sviti tam 17W usporka na 18/6 a salveji se tam dari..
hnojim ji chutovkama od plagronu a myslim, ze se ji u me uz 4 roky libi :)
PsYcHo84
+ neco malo ze zimni mescal garden :)
Jedna móóóc zajímavá stránka pro bratry šamany:

www.pollinator.nl
podsekce: Herbs, seeds & cacti
mají tam i seeds Bannisteriopsis Caapi!!!
CAESAR
ice13: a aky e to povod?nejak to nemozem najst.dikes
No, počítám-li, že Bannisteriopsis Caapi se v Evropě ve velkém nepěstuje, tak bych to tipoval na domovinu v Brazílii.
CAESAR
myslel som aky je povod tej koky,kde si ju zohnal?
Objednávali jsme ji společně s Kapkou1. Měla by být originál z Peru. Došly naklíčený seminka. Mě se chytilo všech 11, teď už jich je jen 9 :(
CAESAR
ale stale som sa nedozvedel tu podstatnu vec a to kde si ich mozem objednat
Je to od zahraniční soukromé osoby, která má kontakt na peruánské indiány. Ano, je to přímo od indiánů. Na tu osobu má kontakt jen Kapka1.
CAESAR
aha,tak to hej,smola ale je,ze kapka je us deleted
eNDy
zdravim vas priatelia zelenej krasy...nebol som tu skoro celu zimu:D tak teaz to idem napravit a nejaky kratky update by nezaskodil...co poviete? kludne sem uploadnite aj vase kytky, alebo aspon ich fotky :D:D ...len nech sa drzite temy ;)

ako sami iste viete..zima v nasich podmienkach nejak extra nevyhovuje tropickym rastlinam a preto im treba prisposobit podmienky k tomu aby sa cez toto nehostinne obdobie mali co najlepsie...
Malo svetla a suchy vzduch je nacastejsou pricinou neuspechu s rastlinami. Ani u mna to nie je inak.. ale mam pre vas dobru spravu!!!
ide jar :D :D :D !!!
takze toto obdobie konci a zacina dalsie..obdobie bujareho rastu a zelenej farby...

Boli aj mensie neuspechy, co sa mojich rastliniek tyka, ale nic hrozne, teda aspon ja som nejaku silnu ranu nepocitil..

Salvia divinorum- pocet rastlin som zredukoval na jednu matku, koli priestorom no hlavne koli tomu ze sa chcem zamerat na jednu rastlinu a spravit z nej mensi kosaty kerik. viz. foto. v sucasnosti ma odhadom do vysky asi 20-30 cm ale do sirky sa taha paradne..konare vyrastaju z jedneho miesta. verim (aj viem) ze sa na jar rozbehne a bude paradne krasna.. do hromady som sa o nu cez zimu skoro nestaral, rosena bola minimalne a zalievana az v pripade ze to potrebovala. Skodcov momentalne nebadam ziadnych tak by to malo byt v pohode.
Neni to nejaka krasna modelka na obaly casopisov ale robi mi radost.

Mandragora sp. - Tu to mam trosku pomylene lebo som sadil M. officnalis a M. autumnalis ktore sa lisia len farbov kvetov a dobov kvitnutia.. a nejak sa mi pomiesali. V sucasnosti mam len dve rastliny ale nieco mi hovori ze mam obi dva druhy. na jesen uplne uschly a zalieval som ich malokedy (bal som sa hniloby korenov). no uz som im nedaval ziadne sance, vsak kto by sa chcel starat len o koren :)
ale prebrali sa!! obi dve..zacali vyhanat male listky..no uvidime co z nich bude :D tiez su ozdobou mojho pribytku a som na ne hrdy:D

Corynanthe yohimbe- tento mini stromcek ma asi 50 cm mozno viac no listy ma len na vrchu- pripomina mi palmu. Mam ho asi druhy rok, mozno treti..nepamatam si, ale vazne sa cudujem ze mi prezil do dnes. listy pomali opadavali a vzdy ostavali len dva na vrchu, no situacia sa zmenila v posledne dva mesiace ked som zacal viac zalievat, vyhana nove listy, tak som velice rad:)

Banisteriopsis caapi- Highlight mojej zbierky asi najdrahsia rastlina co sa financii tyka v mojej zahradke. Viem, vyzera strasne, ale som fakt rad ze ju mam a nejavy ziadne problemy (okrem toho co vidite na foto-listy), vyhana nove vyhonky, zacnem ju viacej polievat a rosit, co som v zime nerobil a to bude asi aj dovod jej momentalneho vyzoru. Pocul som ze jednemu znamemu neprezila zimu a to viem je znamy nie je ziadny zaciatocnik, takze uctime si jeho AYU minutou ticha...r.i.p.

Rivea corymbosa- popinava rastlina ktora mi nerobi ziadne problemy az na to, ze mi nechce kvitnut!!! rozbieha sa tak uvidime na jar...

uff uz som sa pekne rozpisal ...tak by som aj mohol koncit.:D ak mate nejake otazky, kludne sa pytajte...

p.s.. s tou ibogou sa nic nedeje....nevadi, nieco vymyslim a mozno budem mat pekny amulet ;)
Hola lidičky,

tak přidám aktualizaci Erythroxylum novogranatense a Psychotria viridis (díky Shaman*1, daří se jí skvěle, je cca dvojnásobná).

Ta poslední, to je kamarád, co se mnou přežil zimu. Měl možnost, na kterou kytí se posadit a je vidno, že máme stejné myšlení :-)
Guess
Zdravim,

E. Novo je krásná, v jakým jí máš substrátu, podmínky? Čím zaleváš, světlo atd.. Díky
Substrát jsem zkombinoval: Plagron Royalty mix, rašelina, drcený kyselý lesní mech. Ph 5,3 - 5,5. Vlhkost se snažím držet, co možná nejvýše, teplota ve skleníku cca 24-32. Hnojiva Plagron, stejná péče, jako travka.
Zálivka: dešťovka, Ph pod 5,5.
antares
z troska ineho kutika, mozno rovno spoza rohu alebo spred domu... rastlinka sa vola zimozelen mensia / barvinek (brcal) mensi / periwinkle plant / vinca minor, ktora obsahuje niekolko druhov alkaloidov, ktore maju protirakovinove ucinky. Avsak vzhladom na to, ze rastlinka podla podmienok, ktore su jej poskytnute pri pestovani ma rozny pomer tychto latok, neodporuca sa pre priamu konzumaciu. co je vsak na tejto rastlinke zaujimave viac je obsah latky apovincamine, ktoreho diethylester , predavany na predpis ako komercny preparat, zvany Vinpocetin alebo tiez Cerebrol atd... je silne nootropikum (skupina farmak zlepsujucich kognitivne procesy - pamat, koncentraciu...) rychlo zvysujuce rychlost neuronovej transmisie a spracuvania informacii s predlzenym efektom 2 - 6 hodin ucinku po dalsej davke. ked som sa na ten preparat pytal v lekarni tak lekarnicka vyplestila oci, ze to je len na predpis a ze su to nejake silne alkaloidy durmanoveho typu, tak som odisiel len s balenim lecitinu a dvoma krabickami piracetamu 1200 ;)

peace
The Chemical
Páni, krásná zahrádka a sbírka eNDy ;)
Jen se divím, že nikdo z vás nepěstuje rostliny rodu Lupinus(Vlčí bob), info je na biotoxu. Pokud by měl někdo zájem, válí se mi doma poměrně dost semen téhle rostlinky, takže bych je rád vyměnil za semínka/řezy jiných zajímavých rostlin, v případě zájmu PM ;)
PS: Pokud ji někdo má a nevšim sem si toho, tak se omlouvám, neměl jsem náladu projíždět všech 45 stránek threadu :)
rawen3333
Čawte všetci...
Všimol som si že ste sa kedysi bavili o ....Coleus blumei....ja tuto rastlinu pestujem už dlhšie a tak už mam aj niake skusenosti z jej učinkami... najlebšie je nechat visušit asi tak 20-30 listou rozdrvit ich....a nechat viluhovat v ...studenej vode... asi 2 hodiny.Potom sa to precedí cez sítko a necha sa vyparit voda .Po viparení vody zostane na spotku prašok...ktorí sa konzumuje....
(ja pestujem Mexický druh...Coleus blumei...ktorí ma večšie učinky než tie rastliny ktoré sa pestujú v EU.
Tento rok si zakladam taku menšiu "rajskú zahradu" zohnal som si semienka: pavijnice,múčenky,divej uhorky,slncovka kaliformská,kyjanička(namel)......
Rad by som s niekym pomenil semienka , ja mam-pavijnicu,múčenky,divé uhorky,slncovka kaliformská,Coleus blumei(mexický druh),kyjanička(namel)...za mandragoru,šalviju divotvornu,Peganum Harmala,a ine rastliny...
rawen3333
Caw aNDy...
Chcel by som od teba kupit niake meskalinové kaktusi....alebo ich vimenit za divé uhorky,slncovka kaliformská,Coleus blumei(mexický druh),kyjanička(namel)
Mozdik
eNDy je už dávno preč :(
zero
Mate tady nekdo krome Endyho zkusenosti s pestovanim Leonotisu? Diky
Mozdik
Dnes mi došlo 20 semien Leonotis, tak som sa rozhodol, že budem pokračovať v endyho pátraním za extraktom :)

-začiatok 8.5.2008
-koniec (predpokladany) +- 10.9.2008

Budem sem pridávať foto...
acheron
ludia sorka ak to tu uz je..nemam to precitane cele

na stranke

http://www.vegetalismus.cz/

ponukaju semena:
Mandragora lékařská, Leonotis leonurus ,Lophophora williamsii aj San Pedro (pedra si asi objednam ked budu peniaze..duzfam ze porastie rychlejsie :)

Trichocereus boliviensis aj Trichocereus peruvianus a VEEEELA inych

a na stranke
http://www.maya-ethnobotanicals.com/
vraj predavaju aj uz vypestovane kaktusy ..skuste to tam pls niekto pozret ja sa tam nevyznam
Fenyl
Zdravíčko pánové a dámy!

Vyklíčily mi semínka ARGEMONE MEXICANA , velmi zajímavá rostlinka z jižní ameriky, tiší bolest je z ní uklidňující čaj, ale používá se i jako afrodisiakum... (prej jsou po ní hezký sny... ;-) ) Každopádně bych pár rostlinek rád vymněnil za nějaké jiné zajímavé (semínka nebo rostlinky) měl by někdo zájem? :-) (PM)
Daniela85
Velmi pekne, si fakt sikovny. Nevies prosim ta, kde by som mohla zohnat cathu edulis, nieco som uz hladala ale z USA to nechcem objednavat lebo vraj je to tam zakazane, velmi by som ocenila keby si mi poradil
canabis.for.men
Velmi pěkná galerie. Připojuji fotky své šalvěje divotvorné. Dostal jsem ji jako řizek těsně po vánocich.
dmtart
ahoj..mohu od tebe získat semena or řezy výše zmíněného kratomu?..at hledám jak hledám nic seem dosud nenašel...díky moc
Trichome
no, snad mu to za těch 6 let nechcíplo ! :)
d2n5k@seznam.cz
Zdravím, a´t hledám jak hledám ttak semena kratomu nikde nejsou :( Nenajde se tady někdo kdo ví kde je sehnat ?? prosím. Mám před maturitou a potřebuju jakoukoliv pomoc.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma