Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 
---eNDyho rajská záhrada--- - Klikni zde pro originální téma
bawy
WWW.RASTLINKY.SK
Kapka1
No ja sem se tam koukal a zadna haway baby woodrose tam neni... Muzes mi pls poslat presnej link na tu kyticku? Díky
Anndy
Rastliny na tej stranke su podla latinskych nazvov, t.j. Argyreia nervosa v sekcii balkonove a bytove rastliny, hned prva stranka.

Inak mam aj rastlinku, ale semienka sa vzdy hodia :-)
eNDy
to bawy: dovol aby som pochvalil tvoj vyber...
hav.lesna ruza a ololiuqui su kultove rastliny...obi dve obsahuju LSA v semenach a obi dve su pekne ked kvitnu....gratulujem k prirastkom:D

to Kapka1: porozhliadni na tej stranke a aj inde na internete a najdes vela zaujimavych rastlin, ktore liecia telo i mysel:)
som rad ked tieto veci aj niekoho zaujimaju a rad odpoviem na vsetky otazky...pravdaze ak budem moct:)

a este by som ta chcel poprosit (aj ostatnych), aby si vsetky postrehy, otazky, dotazy pisal do jedneho prispevku, ked sa da...:)
rad by som dosiahol, aby bolo co najviac informacii v tomto threade v co najmensom pocte stran.... to znamena ze radsej sa rozpiste ako by ste mali pisat pat prispevkov za sebou:D

o par dni pridem s new fotkami;)
nech vam to rastie...
eNDy
mam tu fotky mojich salvii divinorum, ale tie fotky su uz minulostou:)
s.a.l.v.i.a...d.i.v.i.n.o.r.u.m. je naozaj zaujimava, mocna a nadherna rastlina;)
bawy
endy mal si tam dat neake meritko :) nech je jasna welkost listow :) ale pekna salvia ;) rozhodne k+
eNDy
to bawy: ok, priznavam nedal som tam nic ine, len toho halucinujuceho maniiika... ale prezradim ti ze on ma tak 10cm priemer... takze si mozes domysliet velkost listov:D

diky za k+


edit: inac trosku som si zalistoval o par stranok dozadu a doplnil som niektore chybajuce informacie....nic moc, ale chybali tam nejake detaily, tak len tolko....

s kyti roste zabava;)
polux
2 eNDy. Preco minulostou? Aka je sucasnost? :)
eNDy
to polux:
lebo som to napisal:) tie salvijky na tych fotkach su uz znacne "skratene" a ich dary su pouzivane na spoznavanie magickych zakuti a dimenzii:D

co myslis, ako je to s odrezkami RIVEA CORYMBOSA? korenia? nekorenia?


offtopic:
polux, co si myslis, presadil som steviu cukrovu do noveho crepnika a zacinaju mi usychat listy...tie spodne, zalievam az ked preschne substrat a rosim ju na listy filtrovanou vodou, 1 denne..
diky
polux
to eNDy: Aha tak :)

Rivea je samo ze schopna zakorenit, ale to dlho trva, a bohvieako to potom nerastie. Velmi dobre rastu semenace. Tak od tretieho roku to vytvara dost semien, takze prakticky sa to odrezkami ani mnozit neoplati.

Stevia je burina, ale rosit na listy :( to velmi nie. Vyhod ju na balkon na slnko, a este by mala riadne narast. Inak to potom na zimu uplne zatiahne(zaschne), a na jar vyhana nanovo zo zeme (to len ako zaujimavost, lebo ja som prvu stevu co som mal vyhodil, ako na jesen zatiahla) Zasadne, nevyhadzovat :))
Kapka1
Ahoj, chci se vas zeptat, jake mate zkusenosti s pestovanim Rivea corymbosa - vyzaduje slunko, nebo ji muzu pestovat v byte, nebo na balkone? ( spis tedka teda prez zima asi doma )
Je narocna? Díky
bawy
To kapka1 :Ahoj tak ja mam riveu :) a zatial sa ma pekne od kedy dorazila sa pekne taha :) njeje na priamom slnku len tak v polotieni a zda sa mi ze sa ma dobre :) takze pohodicka v byte ;)
Kapka1
Jo - tak to je super... Stejně za chvíli budu mít skřín ( ale ne na ganju :) ) jenom prave tady na ty kyticky... Uz se moc tesim... A kde ji mas, mas pokoj na jih?
Jo hele a mas jeji fotky? Nejakou trochu lepsi fotku...
bawy
tak spravim zajtra fotku :) nebudem teraz pouziwat svetlo ;) izba je na vychod tak neviem :))
Kapka1
No a myslis, ze tam mas dost svetla? Sviti ti nekdy na ni prime slunko?
bawy
no do tej 11 njekedy hey :) a pohodicka
polux
To all: Rivea je nenarocna, ale ma rada slnko. Najlepsie rastie na juznej strane a uplne perfektne sa dari v lete priamo vonku na balkone. Ked nema dostatok svetla tak menej kvitne. Ale kvitnut zacina uz dvojrocna rastlina, a kvitne tak silno, ze to stoji naozaj za to. Podla mojho nazoru je krajsia ako HBW. (A hlavne mensia :)
eNDy
to polux: diky za strucne ale "vyzivne" info:D
este by som mal na teba otazku.... ked ti kvitne RIVEA (tusim v den zimneho a letneho slnovratu) tak ti rodi semena sama, alebo ju je nutne umelo opelovat... ked uz ju mam doma, tak aby som z nej aspon nieco mal:)

s tou STEVIOU (ako som ju mrskol na balkon) je to uz lepsie...jednoducho som nevedel ake podmienky potrebuje:( proste odkial ju mam, skoro ziadne info... preto to bolo tazke...:)

dalej by ma zaujimal tvoj nazor na WHITANIU SOMNIFERU alebo CALEU ZACATECHICHI.....tiez by ma zaujimal CORYNANTHE YOHIMBE....
take strucne info...:) diky!

to Kapka1:
jo tak ty chces spravit skrin na tieto magicke-sacred plants???
nad tym som uz aj ja rozmyslal po tom ako som navstivil GROWSHOP na borivojce v Prague;)
oni to mali fakt v poho....som zvedavy na tu tvoju skrin:D


tak zatim...
polux
2 eNDy: Rivea sa nemusi opelovat umelo, aj ked po prvom kvitnuti to vyzeralo uplne inak, lebo vtedy nevytvorila ani jeden plod, a bol som z nej sklamany, napriek tomu, ze som sa hral na vcelicku, a stetcom som jej pomahal k plodom. Pri dalsom kvitnuti, ked som sa na nu vykaslal, sa na nej samovolne vytvorili desiatky plodov a vsetko aj dozrelo. Viac plodov sa vytvori z letneho kvitnutia, zatial co v zime vytvara viac kvetov a menej plodov.
Ad Withania: Rastie bez problemov, mozes ju pestovat v takych podmienkach ako steviu, slnko a na balkone. Vraj niektore casti su jedovate, len som zatial nezistil presne ze ktore :)
Ad Calea: Tiez sa da pestovat na balkone, a aj tam lepsie rastie, neznasa uzavrete a nevetrane priestory (teda nebude dobre rast v skrinke). Kvitne v zime.
Ad Yohimbe: Tak pre toto plati prislovie " Hic sunt leones" pretoze o jeho pestovani nie je popisane takmer nic, a sam s nim nemam skusenosti (teda ak neratam tu jednu rastlinu, co mam od jari doma). Ale asi sa to nebude lisit od pestovania kakaa, teda vlhko, teplo, ziaden prievan a opatrne s vlahou. Na nete som o tom nenasiel nic. Ak by si bol uspesnejsi, please postni link.
Ad Stevia: Kto neposkytuje info? Stevia sa objavila a pestuje sa uz viac rokov, takze je o nej aj viac info.
eNDy
WITHANIA SOMNIFERA (Solancae) cize patri medzi lulkovite rastliny, takze je pribuzna ci uz so zemiakmy alebo tabakom, ale aj durmanom a rulikom...ak si to preratas tak kazda z tychto rastlin je niecim jedovata.
len by ma zaujimalo ako ju mozem vyuzit!? kedze jej koren sa pouziva, tak si mozem piskat:D

CALEA ZACATECHICHI full slnko, lenze v zime to bude kapanek problem...no ale skusim nejake rezne porobit:) dufam ze sa podari...aby nebola taka skareda (ked sa bude tahat za slnkom) tak ju skusim naklonovat...

CORYNANTHE YOHIMBE je v celku tajuplna rastlina...ja som zistil len tolko (zevraj) je nenarocna rastlina a v pohode je z nej izbova rastlina... ze jej staci obycajny universal substrat reznuty s pieskom a v pohode.... ja ju mam sice len v universalnom substrate pre pokojove rastliny...ale na jar ju ajtak presadim;)

o Stevii som cital (na nyx-e) zevraj v pohode full slnko ale je tazko zhanatelna koli tomu ze je ju zakazane mnozit (?!!!)... to tvrdil nejaky botanik....neviem...ja som sa k nej dostal bez probelmov:)
Kapka1
Jee eNDy. ty ses na nyx? Co si jim tam napsal, aby te vzali?
polux
to eNDy: Co je to nyx, len tak mimoxodom? :)
Zakazane mnozit Steviu??!! Nezmysel. To som este nepocul. Keby to bola Koka tak sa necudujem. A zda sa, ze v ponuke ju ma vela zahradnictiev.
Ad Withania: No treba ju vykopat, no. Fsak vytvara dost semien, a aj sa sama rozosieva kde xce, takze velka skoda to nebude. :)
Ad Yohimbe: Som zvedavy co sa z toho vykluje. Zatial to rastie velmi pomaly, ale vraj ucinky by mali byt celkom neobycajne :) :)
eNDy
to polux: nyx.cz je komunitny server, diskuzne forum, kde sa okrem ineho pojednava aj o tychto veciach....ale musis vyplnit reg.formular na zaklade ktoreho ta bud prijmu do komunity alebo nie... no a tam som cital o tom ze to ten chlapik tvrdil (asi mal na mysli mnozit to z volnej prirody alebo ja neviem:))

ano...k tym semenam som chcel este, ze vytvara plody (taky priesvitny obal) a vnutry su oranzove plody....mam ich obrat? alebo opadnu samee?

to Kapka1: to by si bol zvedavy :D co? nie, vsak su tam dane otazky...na ktore som odpovedal, napises co vychadza z tvojho srdca a ide to;)

ale uz sme trochu offtopic sa mi zdaaa:D

to neurol: myslis ze ten piesok je nevyhnutny? lebo uz si druhy koho poznam ze ho tak pestuje...myslim CORYNANTHE YOHIMBE..
s tymi zakonmi je to podobne aj u nas...ani mne sa nechcelo verit...
to som len tak spomenul tu steviu...takze mozna len kachna...
eNDy
pripajam par dnesnych fotiek...

starring:D

-CALEA ZACATECHICHI
-CORYNANTHE YOHIMBE
-WITHANIA SOMNIFERA - nasiel som na nej dnes skodcov (vosky, atd..)
takze preto je taka cudna-zlta:( nepaci, nepaci.... odstranil som vacsinu listov...zalial... uvdiime co sa bude diat...
-RIVEA CORYMBOSA a jej zdrevnateny stonek:D
polux
2 eNDy: Very nice fotky :) Sa mi zda, ze tie plody na withanii su zrele, a ak je rastlina napadnuta, tak sa ju uz neoplati ani zaxranovat. Treba vybrat oranzove bobule, vybrat z nix semienka, preplaxnut vodou a nechat preschnut. Zasadit sa daju potom na jar.
Ad piesok: Ja sa mu vyhybam pri ktorejkolvek rastline, lebo substrat ostava zbytocne tazky, a narobi to viac skody ako uzitku. Som ale zvedavy, ako bude yohimbe vyzerat, ked bude vacsie.
Ad zakazane rastliny: po vacsine krajin je zakazane pestovat napriklad aj katu (Catha edulis), ibogu (Tabernanthe iboga) a v Australii od minuleho roka aj divotvornu salviu (S. divinorum). Co sa tyka koky, viem, ze sa na SK v minulosti vyskytovala, takze legislativa to ani v tomto smere neprehana :) :)
V Australii zo straxu, aby sa nezmenila na druhu Boliviu, a aby ju nerpokryli cele lany koky zakazali pre istotu pestovat cely rod Erythroxylum - lenze xyba, lebo zabudli, ze niektore druhy, napr. E. australe sa tam vyskytuju vo volnej prirode, a ked teda najdete v prirode taky krik, urcite je tam ilegalne :) :)
A Steviu dufam nezakazu. Inak si nebudem mat ani cim sladit cajiik ...
eNDy
to polux: diky, snazim sa:D
uz som inac oddelil tu withaniu od ostatnych a aj nejake bobule som pozbieral...takze pohoda... inac sa spytam---klicenie??

napriklad tu CATHU EDULIS alebo TABERNANTHE IBOGU by som tiez chcel zohnat...typek z usa mi ponukal (cerstve) semena ibogy, zevraj mu v skelnniku dozrievali akurat plody a ze si mam pohnut ked chcem, lebo pocet semien je obmedzeny...

inac aj v USA (hlavne texas, arizona atd..) zakazali peyoty (LOPHOPHORA spp.) pestovat, koli tomu (zevraj je to chranena rastlina) aby sa nezneuzivali peyoty koli ucinkom a aby sa nebrali z prirody...inac tieto zakony sa mi zdaju az moc hlupe... to sa tyka aj exotickych zvierat (okrem ineho chovam aj tie)
napr. korytnacky pismenkove ozdobne (TRACHEMYS SCRIPTA ELEGNS) nesmies vyviest, priviest, chovat (len s povolenim a s cipom) rozmnozovat, vlastne to zviera (ked este bolo legal a kupil si za komunistov) tak ho vlastne nemozes chovat......wtf?

to iste plati aj medzi rastlinami....kupis za 49,- v hypermarketoch rozne druhy ALOE (vsetky su pod CITESom ---chranene) a kludne mozes kupit ale ked to pestujes, tak uz sa dopustas trestneho cinu...

ale polozme si ruku na srdce, kolko ludi z nas chovalo chranene zviera, kolko ludi z nas pestuje chranene rastliny a kaktusy (ani o tom nemusi vediet)..... jebat cele zakony:D
Kapka1
Hele jaky maji podminky ta Calea Zakatechichi, CORYNANTHE YOHIMBE, a whitanea somnifera? Myslite, ze je muzu mit normalne v pokoji kteres je na jih? A jak sou asi velke? Zabiraji hodne mista? Díky
eNDy
to Kapka1:
CALEA ZACATECHICHI ti nezaberie vela miesta, teda zalezi aspon od toho aku velku ju chces mat:) je to bylina takze by nemal byt problem
s tymi podmienkami teraz experimentujem,, ale jedno je istee potrebuje slnko..
CORYNANTHE YOHIMBE moze narast uz do maleho stromku, takze tam je to ine...tak isto pravidelna zalievka, ale neprelievat...svetlo asi ako pokojove rastliny....asi tak:)
polux
to eNDy: Klicenie Withanie je v pohode. Od 1 tyzdna do 1 mesiaca. Ale vyklici vacsia cast, ma to velmi dobru klicivost.
Akurat v USA je iboga nelegalna, takze neviem (pri tyx ix debilnyx zakonox), ako by tie semienka posielal... A tiez by ma zaujimalo, ako to opeluje, lebo hoci to kvitne ako dive, plody nerobi :(
Katu mala v ponuke este pred nedavnom slovenska Exotika. Ale pokial viem, tak to z ponuky stiahli.
Co sa tyka tyx zakonov, za najvacsiu hlupost povazujem CITES. Obycajne tie rastliny, ktore su najchranenejsie su totiz v kulture najlepsie podxytene, a aj najviac pestovane a mnozene, preto urcite nikto nepojde vykradat povodne lokality. Enteogenov sa to nastastie zatial velmi netyka, so zvieratami je to ale ovela horsie.
Ak to takto pojde dalej, zaxvilu sa nebude dat nic pestovat ani xovat, lebo fsetko bude alebo xranene, alebo zakazane :( To je realita :(
eNDy
to polux: jj..cites nie je dobre podchyteny, je to fakt nezmysel..
pripustam ze su vynimky, ktorym tato konvencia len pomoze, ale na druhej strane to nepodporujem.....
mali by byt trestany ludia ktory ohrozuju druhy (rastliny aj zivocichy) v ich povodnych lokalitach a nie ti ktori sa snazia o rozmnozovanie ohrozenych druhov..vsak to je uplne nelogicke... ano moze byt za tym velky biznis ale to len v mensej miere...

este by som sa ta chcel spytat na tu PSYCHOTRIU CARTHAGINENSIS (chacruna)... ci je narocna na pestovanie v bytovych podmienkach...jedna sa o to, ze rozmyslam nad jej kupou UZ TERAZ a nie az na jar.
cital som uz ze je to menej narocna ako PSYCHOTRIA VIRIDIS ale chcem info z prvej ruky...dufam ze chapes:)

BANISTERIOPSIS CAAPI si necham ako taku lahodku az na jar...dufam ze ju zatial nestiahnu z predaja, ked tam popisali rovno navod na pouzitie:( vsak uvidime...
ako to vidis ty?
polux
to eNDy: No nepodporujem zrovna biznis s xranenymi druhmi, ale zasa na takyto typ oxrany mam svoj nazor - a zial, negativny.

Ad Psyxotria: s viridiskou to porovnat nemozem, lebo ju nemam, ale tato je naozaj nenarocna - asi ta ako kavovnik. Pokial to nenexas zamrznut a neofuka to prievan, urcite sa jej bude darit. Nebol s nou ziadny problem pri pestovani ani minulu jesen, problemy boli akurat so Salviami.
Ad ayahuaska: No ja som uz nevydrzal, ked to pride, foto postnem. Zasa taketo rastliny sa neobjavuju kazdy den :) Este keby tak mali Diplopterys, Myristicu, Kava kava tak by som sa este viac potesil.... Ale to xce asi este nejaku dobu, aj tak na slovenske pomery sa cudujem, ze je tolko rastlin k zohnaniu.
eNDy
to polux: uz to tu vyzera ako by sme sa o tuto tematiku zaujimali len my dvaja:D

mne sa jedna o to, ze ja nie som zarabajuci (som student), takze koli takymto veciam musi prosit o pomoc rodicov...oni ma v tom podporuju, otec ma podobnu vasen ako ja....kaktusar:)
takze tieto drahe vecicky pokupovat naraz nemozem....ale pomaly sa vsetko stiiiha:) ale tu BANISTERIOPSIS CAAPI si nenecham ujst!!!

ja mavam so SALVIOU DIVINORUM na jesen tiez problemy:( suchy vzduch im neprospieva...takze sa snazim male odrezky vysadit na jar do co najvacsich crepnikov...a na jesen ich "oberem" a porobim odrezky, ktore drzim v provizornych sklennikoch na parapete;) a funguje to...
taky zacarovany kruh:) ba priam magicky...jar-jesen-jar-jesen

na slovensku sa dost rozbieha obchod s tymito "raritami" ale aspon mozem pochvalit ludi co pre tuto vec nieco robia...a myslim si ze robia dost dobru pracu..
polux
to eNDy: naozaj malo ludi sa venuje aj inym enteogenom. Velmi malo. Celkove v EU nie je o enteogeny taky zaujem. Zato US su na tom ovela lepsie. Tu sa poriadne nedostanes ani k informaciam, tam sa dostanes rovno k rastlinam.
Joooj, kolko som ja uz na to pomiiiiinal penazii. Ale nelutujem to, lebo vacsina rastie, a taka magicka zahradka bola zaujimava pred 100 rokmi, ale aj dnes, nie? :)
Treba ist na to postupne. Ja som zacal najskor s citrusmi a inymi rastlinami (vselijake ozdobne), a k tymto som sa dostal az neskor.
Salvie mam aj stare rastliny, ale ked pisem stare, neznamena ze pekne. Prave tento rok sa nejak pokazili, a vyzeraju aj tie starsie kusy dost biedne. A prave som niekde cital, ze tie stare maju najvyssi obsah salvinorinu A. Pestujem to tak, ze na jesen ix troxa orezem, odrezky samozrejme zakorenim a stare rastliny premiestnim viac na svetlo. Do decembra poriadne obrastu a potom byva zimovanie uz v pohode.
Obxod je asi to jedine co bezi, lebo co sa tyka informacii v slovencine (alebo aspon cestine) je minimum, a ked aj nejake su, tocia sa len okolo salvie a ostatne rastliny ako keby ani neboli. Xybaju mi info- stranky ohladne nielen vyuzitia, ale najma pestovania, obrazky, bytove kultury atd., teda skor prakticke info, ku ktorym sa da len velmi tazko dostat. A potom ani knihy take nezozenies. Akurat tak cz. preklad "Rostliny Bohu". Ta kniha ma stala nehorazne praxy, ale je naozaj dobra. Aspon vidis, co vsetko sa da pestovat, a este sa nepestuje :)
bawy
podla mna tu chyba stranka www.enteogrow.sk/cz :)
eNDy
bawy: ta stranka mi nejde zobrazit:( skus to nejak poriesit, som zvedavy...

to polux: jooo tak s tymi informaciami mas pravdu... ja som sa k tymto veciam dostaval cez internet (erowid-ten mi velmi pomohol), dalej som sa dostal ku knihe ROSTLINY BOHU (vrele odporucam kazdemu).. a potom to uz islo:D
ad vek salvie a potentnost: ja som o tom nikde nepocul...je to mozne?
btw ja sa len "tesim" ze to nema az taky masovy zaujem zo strany pospoliteho ludu:) zle je to, ze kebyze sa o tom dozvedia niektory ludia, tak by to mohlo tejto veci pomoct, ale na druhej strane sa moze stat presne opak-a to by som vobec nechcel!

to h´assassin: ajaj SCELETIUM TORTUOSUM sa nachadza v tvojej zbierke:) no pozri sa ja by som mozno aj mal zaujem, ale takto na dialku? ee..nemyslim ze by to bolo najvhodnejsie riesenie:(
bawy
to endy...to njeje funkcna strankaaaa :))) to som len pisal co nam tu chyybaaa :) zze njeco take by trebalo vymyslieeet :)
polux
to eNDy: erowid je fakt dobry zdroj info. Tieto rastliny sa podla mojho nazoru nikdy nebudu pestovat nejak masovo, pretoze nie vsetky sa pestuju uplne jednoducho, a hlavne , ix zuzitkovanie nie je take jednoduche. Aj to xce urcite skusenosti. Viac sa rozsiruje len Salvia a Magicmushrooms. Dost poxybujem, ze sa niekedy stane takou rozsirenou napr. ayahuasca.
Aj ked :) uvarit si vlastnu ayahuasku, znie velmi lakavo :) :)

to bawy: www.enpsyro.cz ??
eNDy
to bawy: si ma dobre namotal:D mohol by si radsej nejaky dobry zdroj informacii poradit;) co tvoj havajcan? rastie? kvety rozviiiija?

to polux: to teda dufam ze to nikdy nebude masove.. by ma asi porazilo, kebze sa na uliciach predava SALVIA DIVINORUM:( z tohoto hladiska zastavam nazor taky, ze radsej nech o tom nikto nevie... ale uz je asi neskoro:)

btw...kvitla ti uz ta MANDRAGORA AUTUMNALIS?
eNDy
mam tu fotku plodov zo semenami rastliny WITHANIA SOMNIFERA..
enjoy:D
bawy
to endy :) no vies...to bolo len pre inspiraciu .. po pravde sa mi welmi havajcan nepaci...najvetsi list mu zozltol a odpadol...tak neviem....salvia je tiez neaka zvlastnaa :) po bokoch listy cierne...mmm
expiry_date1
Musím sa pochváliť,už pomaly zbieram semená z povojnice.Ešte len pár bolo hnedých,ostatné sú zelené(tie guličky,kde sú semená myslím).Keď čosi pojem,(popijem),tak dám nejaký report.Vyzerá,že to dozreje,je fakt krásna jeseň.
bawy
caw potrebujem pomoc...ktore MUCENKY SU TIE PRAve ? :) mam na vyber mucenku jedlu alebo obrovsku co myslite ? :)
eNDy
expiry: pozbiraj co najviac... a treba to spravne pripravit, takze ziadne odflaknutie;)

bawy: kazda mucenka (PASSIFLORA) je vlastne svojim sposobom ta "prava"..... mucenka jedla ma chutne ovocie (maracuja) a obrovska ma zase obrovske a nadherne kvety alee ak myslis na obsiahnute latky, tak si myslim ze to mas jedno..
bawy
supeeer :) lebo cakam mucenku jedlu a mucenku obrovsku :) strasne sa tesim na tie nekonecne nadherne kwety a plody :)
brada
zdarec lidi ja mam doma catchu edulis , sidu rhombyfoliu a salvia divinorum!!!!! zejtra postnu photos!! teste se!!!
polux
to eNDy: No mandargora nekvitla, a zda sa, ze tento rok sa uz ani nexysta :( ale rastu v pohode.

to bawy: Fsetky mucenky maju cosi do seba, ale ta "najpravejsia" je Passiflora incarnata zo Severnej Ameriky, teda presnejsie z Floridy az Texasu. Ma Modre kvety, jedle plody, delene listy, najviac obsahovyx latok aco je dost neprijemne, na zimu zatahuje. Ale to je ten druh co vyuzivali indianski samani oddavna. Inak je to aj liecive. U nas som ju v cistej forme pestovat nevidel, ale pestuje sa hybrid "Incense" ktory vznikol krizenim P: incarnata a P. coerulea, a vyzera na nerozoznanie od povodnej incarnaty. A urcite ani s obsahovymi latkami to nebude take zle :)
eNDy
to polux: hm...smola:( rad by som videl kvety mandragory, teda aspon od teba....ja sa k jej semenam neviem dostat....
ano, ano tu PASSIFLORU INCARNATU som zabudol spomenut, hlavne ona sa uvadza vo vsetkych tychto pramenoch ako "ucinkujuca" mucenka..... viz. obrazok:)

to bawy: tu maracuju- PASSIFLORA EDULIS, ked chces mat ovoci, tak jej kvety potrebujes umelo opelit dvoma nepribuznymi rastlinami, takze potrebujes dva semenace....jamam k dispozicii len jeden exemplar + klony.....mozme vymenit ked chces:D

to brada: som zvedavy ako sa dari tvojim SIDAm :)
polux
to eNDy: Neviem ktorym rokom bude kvitnut. Semena som videl na stranke bambusarium.cz, alebo tak nejak. Ked budem presadzat, postnem foto korena.
P. edulis existuju aj samoopelive klony - napr. bezny Purple giant, rodi pohodovo aj v byte. Horsie je to ale s P. quadrangularis - ktora je vyrazne cudzoopeliva, a rodi tak, ako vyssie spominal eNDy. Inak tie plody P. edulis su dost xutne, akurat nie su take velke ako sa obcas v Tescu predavaju.
bawy
to endy :) pockaat teraz to je na mna welmi komplikovane :) este ani nedosli :) heh
eNDy
to polux: diky za info:D to som nevedel s tymi passiflorami, typek od ktoreho som kupoval PASSIFLORU EDULIS mi to tvrdil co som pisal, a tak isto aj co sa tyka PASSIFLIRI CAERULEA, takze tak...
ad bambusarium--->ja som si ich objednaval aj mimo inych semien ale nedosli, takze som si domyslel ze asi nemaju...

jj..na ten koren som zvedavy:)

to bawy: je to jednoduche len musis pochopit zakladne informacie o tychto veciach...ale ako plux pise, kludne na tom mozes asi zabudnut:angel:
polux
to eNDy: Existuje P.e. taka, co ma zlte plody, a je z tropickyx oblasti ameriky, a je cudzoopeliva. Potom je klon, ktory ma fialove plody, ten je z horskyx oblasti americkyx tropov, a ten je samoopelivy.
P. caerulea je potvora, lebo sice plody vytvara, a vela - ale prazdne - nemaju ani duzinu ani semena, takze je to kamuflaz, doslova podvod :) :)

Ad bambusarium: to si treba objednat niekedy v januari, a vtedy je toho este dostatok, a semena ti pridu. Neskor cez rok to byva vsetko vypredane.
eNDy
to polux: ahaa..a ked chcem zistit aku varietu mam ja... (asi cudzoopelivu podla vsetkeho) ked mi to tie plody nevytvori:D

PASSIFLORA CAERULEA je podvodnicka to je pravda...nechcem to cele domotat ale podla mojich info.... ak sa samoopeli tak tie semena neobsahuje ale akonahle ju cudzoopelis tak tie semena tam budu;) aspon myslim ze to tak bolo....
polux
to eNDy: kazdopadne, kvety by mali vytvarat obe variety. Rozoznat sa to ale podla listov neda. S tou P. caeruleou mas uplnu pravdu :)
FlickerBird
mno tak takhle mi moje šalvějka vyrostla z řizečku za +- 2 měsíce :bravo: :p:
btw ten horní list co ji ohýbá už nemá, just se suší a někdy o víkendu bude spálen ;)
eNDy
to polux: ja mam PASSIFLORU EDULIS uz nejake 2 roky a este nekvitla, bolo mi povedane ze na druhy rok bude----ale zatial nic (?)
a podarili sa mi aj odrezky porobit...takze cakam na jej kvet:D

to FlickerBird: jj...SALVIA DIVINORUM dokaze rast rychlo, o tom som sa aj ja presvedcil:D
mas ju peknu...k+ a prajem ti magicky vylet:D
polux
to eNDy: Mne kvitli uz aj 1 rocne rezkovance P. edulis. A uz boli aj plody, ale to na starsix rastlinax. Zatial sa mi ale nepodarilo opelit P. quadrangularis.. :(

ad Salvia: Teraz su najkrajsie. Sa spamatali z letneho upalu a tie listy stoja fakt za to.
FlickerBird
eNDy: diky :) magický výlet se nepovedl.. sešly se u mě 4 baby a to fakt nešlo, navíc listů jsem měl jenom tak pro dva lidi a jak se to dělilo (+ ztráty na kýbl)... ale asi tak dvě minuty pocit že něco by mělo přijít... šalvěj mě zve na příští návštěvu, heh :).. kámoška an to byla o něco líp, takový pseudotrip, vizuální deformace/halucinace a dost zvláštní vyjadřování :)
chce to bong(ale lepší než ten můj z 0,5l petky, který mě tuhle zmastil před chvílí na balkoně :p: ), kýbl mě moc nenadchnul :bong:
eNDy
to polux: no tak potom neviem, kde je chyba:) nieco poriesim na buduci rok...a budem mat aj sklennik...takze aspon sa vsetko nebude na zimu zdrziavat v mojej izbe:D aj ked tolko magickych rastlin mi robi spolocnost a mne sa to paci, ale nerobi im to dobre..

btw.. dedo durman:) (DATURA INNOXIA) uz taha na treti rok a pritom je to zevraj jednorocna rastlina....

ot FlickerBird: smola, nabuduce chod na to inak....skus iny system inhalacie....klasicka fajka na hash, zatial to vzdy fungovalo, praveze bong podla mna neni to prave...ale mozem sa mylit...
ale nenabadam nikoho....len na vlastne riziko!!!;)
polux
to eNDy: No tak skleniik je to uplne najlepsie, kde sa daju rastliny pestovat. Je tam osvetlenie zhora, a maximalne mozne, takze sa nic nevytahuje, a rastliny su potom kompaktne a pevne. Horsie je to uz s tym, ze je to pozierac tepla a hlavne taky tropicky sklenik, kde xces mat izbovu teplotu, musi stat v zime majland. Smkoda ze sme tak na severe :(
to FlickerBird : listy sa mozu lisit v obsahu salvinorinu A aj v ramci jdenej rastliny (horne inak ako dolne), potom v ramci sezony, a samozrejme zivin a podmienok pestovania. Nie je teda list ako list :) :)
eNDy
to polux: njn prave preto chcem ten sklennik, v jednom rohu budu otcove kaktusy (aj lophophory) a v druhej (mensej) casti budu moje rastliny.... otec zahlasil ze chce mat v sklenniku aj nejaku zeleninu, ale rychlo som ho zrusil, ze moje rastliny nebude ohrozovat nicim;) este to by mi chybalo aby mi tam so svojou zeleninou nanosil nejakych skodcov.

vsak uvidime....s tym vykurovanim to este treba vypocitat, takze to este nieje iste...

ad zla poloha: vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody....aspon ze sa nemusim bat tropickych chorob a tak:)

mali by sme k dispozicii tie pre nas exoticke rastliny ale to by sme si potom zhanali rastliny ako su blen (HYOSCYAMUS NIGER) rulik (ATROPA BELADONNA) a tak...takze ;)
Kapka1
Zdar,
došli mi semínka od XTRAA - tímto mu moc a moc děkuji... CHci se vás, zkušených pěstitelů :) zeptat, jak pěstovat Sidu... Potřebuje sluníčko, nebo polostín? Můžu jí tedka už na podzim vysadit? Jakej má mít substrát a podmínky? Díky moc!!!
eNDy
to Kapka1: SIDA RHOMBIFOLIA/CORDIFOLIA/ACUTA pochadzaju zo slnecnych podmienok....pestovanie zvladne aj zaciatocnik, full slnko ale ani polotien neuskodi.... ja by som ju vysadzal az na jar....teraz v zime ma malo svetla a predsa len neni na to sezona:)
substrat moze byt aj pre pokojove rastliny ale da sa vysadit aj do zahonu....
Kapka1
Jasne - díky... a jeste se chci zeptat, jak se má dat klicit? Staci normalne do zvlhcene hlini, jemne prihnout a na svetlo? Jaka je asi sance na vykliceni? Díky
Kapka1
A jak jí vyseváš?
polux
to Kapka1: No a ked xces mat istotu 100 percentnej klicivosti, samozrejme ak su tie semena cerstve, skus ix velmi jemne nabrusit smirglom alebo pilnikom na nexty. Vtedy nebudu klicit vo vlnax, ale naraz :) Inak su to velmi nenarocne rastliny, ja mam dva druhy (S. rhombifolia a S. acuta) a rastu ako burina.
Kapka1
Jasně - díky moc... Bohužel mám jenom 4 semena, takže se budu muset asi hodne snazit :)
polux
h'assassin: Lenze prave v pripade skarifikacie bude uz za tri styri dni vediet, na kolko rastlin sa mas tesit. Navyse, ako kapka spomina, ak ma len styri semena - by som to skusil na sterilnom mediu, napr. vlhky toaletny papier (lahko sa z neho vytahuju korienky).
eNDy
to Kapka and h´assassin:
no takto, ja som SIDU RHOMBIFOLIU akurat sklidil, ale mam este male semenacky, o ktore budem pecovat cez zimu... takze je to dobry napad vyhodit ich na jar do zeme uz z naskokom, ale pokial nevies zabezpecit vhodne podmienky, tak by som to sial az na jar..

ja osobne vysievam sidu do kochliku(crepniku) do zeme, udrzujem vlhkost a ono to vyklici samo aj bez stratifikace.

vela stastia pri kliceni...
eNDy
to hashashin:D:

joooo skarifikace...som si vzdy myslel ze je to str......ale cert to vem, myslime na to iste...pici:)

jj...je to plevel ale aj plevel potrebuje nejake podmienky, ako napriklad aj PEGANUM HARMALA...no ne?
ja napriklad tieto rastliny nehnojim, to ich radsej presadim...bavi ma to a este im to aj pomoze:D
ne vazne...ja viem ze je to burina, ale za to nejake podmienky to potrebuje...


EDIT:
to Kapka1 ak sa ti nepodari vyklicit tych par semienok sidy, tak mi do PM napis tvoju adresu a ja ti ich par tiez poslem (rozhodne nebudu len styri;))
eNDy
to h´assassin:
jj mam par semen PEGANUM HARMALA a chcel by som to skusit vypestit, lebo minule sa mi nedarilo... vsak uvidime, zevraj potrebuje hodne priameho slnka a minimum vlhkosti...budem sa pokusat:)

caapi si "koli image" :D kupim tiez, ale nielen koli tomu, hlavne koli jej momentalne lahkej dostupnosti a predsa len kolko som o tej rastline cital veci, tak by som si ju chcel vyskusat pestovat..

ja som mal problemy aj s chvojnikmi (EPHEDRA NEVADENSIS) vyklicili a pak ako male chcipli to iste aj harmala (mne to nejak nejde s tymi suchomilnymi)....takze musim sa viac snazit:D
polux
Ad Sida: Zaujimavostou je, ze v Nemecku, Francii a zrejme aj v Hollandu sa teraz vo velkom predava Sida acuta ako Damiana (Turnera diffusa). Takze vazeni groweri, nedajte sa zblbnut, zial, nie je to Damiana, ale len Sida acuta. :( :(
eNDy
to polux: inac TURNERU DIFFUSU som si chcel zaobstarat medzi prvymi "magickymi rastlinami" koli tomu ze ma ucinky podobne cannabis:D
ale este stale som sa k nej nedostal:(

inac podla mna toto je jedno velke svinstvo, co sa deje v tomto komercnom trhu...ok berem ze dodaju tovar, ktory ziadas, ale ze ti dodaju nieco uplne ine...tak to je nefer!
len tak dalej a pri objednavani ayahuasky nam namiesaju grepovy dzus:( (ja viem ze aya sa nepredava)...
polux
to eNDy: cely vtip spociva v tom, ze oni ani len netusia, ze to co predavaju je Sida acuta a nie Damiana. A pokial viem, Damiana- teda ta prava sa ani v EU nepestuje. Mne sa podarilo zohnat tu brazilsku - Turnera ulmifolia. A aj ked je pekna - krasne kvitne, pouziva sa uplne inak ako prava Damiana.
Ayahuaska sa predava vacsinou nasekana na kusky, alebo az na hobliny, ako napr. Lapacho, ktora sa daju lepsie vyvarit. Ale nemam s tym skusenosti a navyse, ktovie aky je ten material stary, a ako sa meni obsah harmalovyx alkaloidov s dobou skladovania... takze s konzumaciou obejdnanyx zmesi by som bol radsej velmi opatrny :)
polux
to h'assassin : tymto rastlinam sa venuje velmi malo ludi, a asi ani pre firmy to nie je taky atraktivny biznis, aby sa tio zacalo vo vacsom pestovat alebo dovazat. Na druhej strane je to zasa dobre, pretoze potom sa to dostava prilis do pozornosti legislativy a mozu sa viacere druhy dostat na zoznam.
ad Damiana: pokial mam info, prava Damiana ma skor afrodiziakalne ucinky, dalej posilnujuce a pri ochoreniax dyxacix ciest. Ta brazilska Damiana co pestujem ma zasa mimoriadne ucinky na zaludok, vredy ale aj na dyxacie cesty. V literature sa tieto dva druhy casto zamienaju. O tom ze by mala nahradzat travu nemam ziadne info...
polux
to h'assassin : Tak neviem ako prava Damiana, lebo s tou som sa zivou nestretol, ale pri tej brazilskej nemoze byt o voni ani slova :) :)
Prave naopak. Tazko definovatelna zmes burinovej aromy... Oxutnat som sa to zatial neodvazil :)
eNDy
to all:
no tak cital som uz daaaavno ze damiana (TURNERA DIFFUSA) je afrodiziakum a posobi mierne euforizujuco, ponukali to v podobe tych jointov-legal highs (ako pisal h´assassin)...

tu druhu turneru neznam...

ale turneru diffusu by som pestovat chcel...ale uz mam tolko planov ze uz neviem kedy ich zrealizujem;)
vsetko pekne pomaly...
polux
to eNDy: Tak co sa tyka tyx afrodiziakalnyx ucinkov, tak ten yohimbinovnik je urcite omnoho ucinnejsi, ako Damiana aj ked si neviem predstavit taky yohimbovy joint :) :) to by mohlo mat neprehliadnutelne nasledky :)
Ale ta brazilska Damiana aspon krasne kvitne. Fsak ked bude foto, postnem.
eNDy
to polux:to mi je jasne ze yohimbovnik ma silnejsie ucinky ako damiana, vsak yohimbovnik (T. YOHIMBE) je jedine klinicke uznane prirodne afrodiziakum.....mas aj nejake vlasnte skusenosti?:D

ok...na tie fotky som zvedavy...
polux
to eNDy: Moj yohimbovnik je zatial maly, takze v tomto ohlade som uplne neskuseny :) :) A do damiany som sa zatial tiez nepustil.

to neurol: yohimbe sa prave zda byt tolerantnejsie na zly substrat ako ina etnobotanika. Pokial ma teplo a svetlo, substrat nie je az taky rozhodujuci.

to h'assassin : To vyzera byt klasicky typ katy. Existuje este aj taky, ktory ma uzke ozubene listy, mnozi sa pod nazovom "Narrow leaf". Ten som este u nas nevidel. Ale zato som sa stretol s formou (aj ked ju zatial nemam), ktora ma po cely rok uplne cervene listy - vyzerala velmi dekorativne.
eNDy
to polux: moj yohimbovnik je v univerzalnom substrate pre pokojovky a je v pohode....je na paaraptet a zalevem ho az ked obschne.. nestazuje sa:)

to h´assassin: hmm....catha edulis? pocul som ze sa tazko mnozi a male rastliny rastu pomaly...ake je to v praxi?:D
polux
to eNDy: Kata sa mnozi lahko odrezkami. Akurat, ze Exotika, kde ju mali v predaji asi pred rokom alebo dvoma ju stiahla kvoli legislative z ponuky. Ja ju mam uz davnejsie a rastie dost ryxlo. Ma taky zvlastny rast, a tvori poliehave konariky.
eNDy
to polux: no neviem, mozne to je:) ale zevraj zo semien sa rozmozuju velmi tazko, potrebujes cerstve semena... a preto sa ani na nete neponukaju (alebo len zriedkavo)... jj o tej exotike som vedel, len som sa nestihol nazdat a uz bola fuc:(

rad by som ju pestil,ale zarazili ma tie podmienky, ajked ziadne podmienky niesu napodobitelne....treba skusit;)
polux
to all: Viackrat sa mi podarilo Katy uplne rozbahnit, niektore som zasa vysusil a v pohode sa z toho spamatali. Dokonca su dost odolne aj voci nizkym teplotam, znesu az do 0°C. Co sa tyka vysevu, nepamatam si presne z kolkyx semien, mam taky pocit ze asi z 10 vyklicili 2.
to h'assassin : Preco by Narrow leaf nesiel rezkovat? Skusal si to?
polux
to h'assassin: To je fakt zaujimave. Ten Narrow leaf nemam, ale ked sa k nemu dostanem, skusim ako je to s tym rezkovanim :)
Co sa tyka tyx najnizsix teplot, moje Katy zimovali pri priemernej teplote cca 6 °C, ale ked silne mrzlo vonku, tak tam boli 2 - 3 °C. Na jesen prezili teplotu 0 °C, na ktoru napr. Pepino a paprika kompletne zmrzli. Mozno ze sa jedna o rozne klony. Tie moje su semenace, takze prekvapenia sa zrejme nedaju vylucit.
eNDy
tak si to zosumarizujme...

hassassin:

CATHA EDULIS (narrow leaf):
-nejde rizkovat (teda aspon tazko) a dalej pises ze "bez problemu" (?)
-semena klicia (ak su cerstve)
-neznesie nizke teploty


polux:

Ostatne variety CATHY EDULIS (neviem presne ktore mas):
- po preliati sa spamatli
-znesu aj nizke teploty
-daju sa klonovat

nechcem z toho nic vyvodzovat, len som to chcel prehladne popisat, tie rozdiely (koli ostatnym);)

all: ja som CATHU EDULIS este nepestoval, nedostal som sa k nej, ale rad by som skusil...
v starovekom egypte sa zevraj zvykli zut jej mlade vyhonky aby zlepsovali konverzaciu a komunikatovnost....
ako to vidite vy?
polux
to eNDy: Ja mam len jednu varietu (skor klon), klasicku zelenu, sirokolistu, a aby som to zosumarizoval, nevenujem specialnu pozornost zalievke, zimujem ju v xlade a dobre sa mnozi odrezkami :)

to h'assassin : S tymi sviluškami mas pravdu, cas od casu sa to obajvi aj na mojix Katax, a ma to velmi rado aj cajovniky. Vtedy beham s postrekovacom a za tri dni je po probleme, aj ked poskodene listy nevyzeraju este dlhy cas pekne. Tie fotky su pekne, ale asi maju male rozlisenie...
eNDy
ozaj ma napada.....co pouzivate proti roznym skodcom?
svilusky, molice a podobne, co zabera najviac? idete hustym chemickym karate, alebo prirodnou cestou?

pocul som ze medzi prirodne (ucinne) sposoby je aj:
zasadit nejaku rastlinu -lulkovitu (solancae) napr. tabak, durman, brambor.... a molice z roznych rastlin sa zhromazdia hlavne na tej rastline a ju izolujete, odstranite molice a mozete ju tam dat znovu...

alebo aj tabakovy vyluh je dost ucinny.... vyluhovat cigaretu vo vode a rozprasovat na postihnute miesta...

co pouzivate vy?

ad foto....neni moja (z netu) molica sklennikova...najcastejsia medzi tropickymi rastlinami:(
polux
to eNDy: Boli casy, ked som veril biologickym sposobom boja. Ale ix ucinnost je naozaj miziva. Ale na tie molice su najlepsie lepive stitky.
eNDy
to polux: no neviem...mozno mas pravdu, ze su ucinnejsie ine sposoby, ale ja mam skusenosti, ze ked som mal na salviach (aj na inych rastlinach) molice, tak akurat "dedo durman" ich na seba "privolal" a molice boli fuc...akurat na par jedincov, ktore som odstranil manualne.... molic laka ten hnusny pach lulkovitych rastlin....

ale viem ze tie stitky su efektivne...len som sa chcel dozvedet vase alternativne metody;)
polux
to eNDy: Lenze ked ti molice preletia na durman, tak sa mnozia na nom dalej. Ked preletia na stitky, tak sa uz neodlepia :) :) , takze ja mam najlepsie skusenosti so zltymi lepivymi stitkami. A ked si odmyslim tie zalepene prsty, je to pomerne jednoduxa oxrana.
eNDy
polux--->hmm...mas pravdu.. ja som ten durman...vzdy izoloval...a napadnute casti som odstranil a nebol problem, ale priznavam mas pravdu...
polux
2 eNDy: Sem tam sa na niektorej rastline nieco vyskytne, najneprijemnejsie su cierne vosky. Tyx sa zbavis len tazko
eNDy
akurat som na mojich rastlinach (A. BELLADONNA, BRUGMANSIA SANGUINEA) odstranoval molice/svilusky.....navlhcil som si spongiu na umyvanie riadu...a po jednom liste som ich manualne odstranoval.

svilusky nemaju rady vlhkost...takze som to na konci cele "okupal" a zatial to vyzera slubne...uvidime co pride:)
polux
to neurol: Skusal som pouzivat Vectafid , je to na baze parafinoveho oleja, tiez tona roztoce zabralo dobre. Molice a vosky to ale nezlikvidovalo.
polux
All: A kto sa xce drzat biologickej oxrany - existuje na molice 1 rastlina, vola sa Nicandra physaloides, inak vzdialena pribuzna Withanie - ashwagandy. Vraj by mala byt velmi ucinna. V praxi to overene nemam - xybaju mi molice :)
polux
All: Tu je koren ashwagandy - Withania somnifera, z 1 rocnej rastliny, ktoru sa mi omylom podarilo zlikvidovat, pri beznej udrzbe inyx druhov. Mala pekny zhrubnuty koren, tak som ho ususil. Ma celkom zaujimavu xut, ale som zvedavy hlavne na tie ucinky :)
expiry_date1
chcel by som sa spýtať,keby som si z netu objednaj nejaké komponenty na ayahuascu,vedeli by ste mi poradiť,ako to najlepšie využiť,popr. ktorú kombináciu,dávam sem link:
http://www.azarius.net/cat_ayahuasca.html
skúste to mrknúť a či tie ceny nie sú prehnané.
polux
To expiry date: Skusil by som radsej klasicku kombinaciu - tj. Banisteriopsis caapi a Psyxotria viridis. Tie mnozstva sa mi zdaju ale dost male, videl som recepty, kde sa suroviny na pripravu napoja pocitali na kg a nie na gramy. Je to ale dost individualne. Ayahuasca je mimoriadne silny enteogen, takze pri vareni a hlavne piti by som bol dost opatrny :) Ja som sa zatial k takemu kroku este nedostal.
Kapka1
Ahoj ahoj, chci se zeptat, pri jakych podminkach muzu pestovat Argeu Nervosu... Mam balkon na jih a slunko mi tam plne sviti tak 3-4 hodiny - v lete... Prez zimu by byla na chodbe doma, kde je taky svetlo.. Jinak substrat a zkusenosti? Díky
polux
To Kapka: Argyreia potrebuje slnko, takze tie podmienky co pises jej urcite budu prospievat. Zaroen si daj ale pozor na premokrenie, lebo to dokaze znicit aj vacsi kus. treba opatrne polievat, a to hlavne v zime, kedy je menej svetla. Aj substrat je lepsie pouzit priepustny, ja ju mam v raselinovom, ale v keramickom crepniku, ktory ryxlejsie presyxa. problemom pri prenasani moze byt jej velkost, moja rastlina ma po styrox rokox kmienik hruby viac ako 5 cm, a dlzku asi 15 metrov, a to neratam bocne vyhonky. Dobre je zacat ju tvarovat uz ako malu rastlinu a nenexavat prilis dlhe vyhonky bez rozkonarenia.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma