Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 
---eNDyho rajská záhrada--- - Klikni zde pro originální téma
Landrover
Fakt to mas pekne K+
eNDy
Lidicky!!!!!
diky za K:)

polux: ako si si objednaval tu mandragoru?? pm...pls
tuto sezonu mam nachystane nove prirastky:D

zumbi: co kaktusy? prezili zimu v pohoe?

pribuda mi (casom):
Rulik (Lulkovec) Zlomocny - Atropa belladona
Levia tlapa - Leonotis leonurus
Anadenanthera - este neviem presny druh
Passiflora - nove druhy do mojej zbierky

vysadzam...Ipomoeu purpureu... v lete budem mat pekne obsypany plot kvetmi a na jesen sa idu zbierat semienka:D


tak zatim...
zumbi
eNDy: kaktusáci přečkali zimu úplně v pohodě, akorát ten naroubovanej je nějákej pofidérní, vypadá špatně, ale snad to přežije, poprvé sem je hnojil, tak možná to bude tím... uvidíme, snad to přežije
eNDy
zumbi: tesi ma, ze vsetko v poho...:)
k tomu naroubovanemu kaktusu.. neviem ci mam na mysli to iste co ty, ale ja mam mensieho pejota takeho scvrknuteho akokeby vyzmykaneho... je to tim ze stratil vodu cez zimu... da sa to vyriesit tak, ze ho zacnes polievat..ale POZOR!!! musis jit na to pomaly a opatrne..
polejes, pockas az UPLNE vyschne substrat, znova polejes..atd..

all: dnes mi prislo prekvapko postou:D som stastny jak blcha...
som si objednal od saltaseeds par exotickych rastlin.. a dnes mi prisli domov... zacnem sadit:):D:) s kyti roste zabava!!!
misulda
citace:
Původní příspěvek od eNDy
co tu mame dalej? tieto phota ste uz mozno videli...su to moje peyotle.

LOPHOPHORA WILLIAMSII (ta vacsia) a LOPHOPHORA DIFFUSA...
obsahuju meskalin a mnoho inych alkaloidov...uz oddavna boli vyuzivane k nabozenskym ritualom v mexiku.
v nasich podmienkach nedosahuju takych hodnot ako v mexiku ale to sa da docielit pestovanim pod lampou:)


eNDy jen bych si chtel tento meskal poridit,porad prosim kde?
dikec;)
eNDy
misulda: skus se zeptat v tvojej miestnej botanckej zahrade, alebo u nejakeho pestovatela kaktusov, dalej vseliake kaktusarske vystavy a burzy.. vela stastia:)

neurol: na nete je hafo ponuk, kde sa daju zohnat semena anadentheri... skus ocheckovat.. shamanic-extracts.com,
amazing-nature.com...

passiflora/,mucenka obsahuje kyanidove zluceniny, ktore mozu byt do istej miery otravne...ale ja by som sa nebal...
dalej by sa iMAO nemali kombinovat s nejakymy jedlami...viz erowid

vhodnejsi zdroj iMAO je rastlina peganum harmala-syrska ruta... ktora by sa podla informacii onedlho mala dostat aj ku mne:)

foto..takto bude vyzerat moja zahradka..dufam:D

zatial ... zdar
fnuk
citace:
Původní příspěvek od eNDy
zumbi: tesi ma, ze vsetko v poho...:)
k tomu naroubovanemu kaktusu.. neviem ci mam na mysli to iste co ty, ale ja mam mensieho pejota takeho scvrknuteho akokeby vyzmykaneho... je to tim ze stratil vodu cez zimu... da sa to vyriesit tak, ze ho zacnes polievat..ale POZOR!!! musis jit na to pomaly a opatrne..
polejes, pockas az UPLNE vyschne substrat, znova polejes..atd..

all: dnes mi prislo prekvapko postou:D som stastny jak blcha...
som si objednal od saltaseeds par exotickych rastlin.. a dnes mi prisli domov... zacnem sadit:):D:) s kyti roste zabava!!!

ako si to objednával ? dik
eNDy
ja som im napisal list na adresu, ktoru mali na stranke...bambusarium.cz(diky polux).... ze chcem tie a tie druhy v takom pocte a oni mi to poslali na dobierku, aj ked som si objednal viac druhov, ktore mi nedosli, som spokojny!

klicivost je rôzna pri rôznych druhoch...dufam, ze z toho nieco bude..inac uz mam male priesady:

ephedra nevadiensis
atropa belladonna ---mam ho tolko, ze neviem co s nim:D
brugmansia sanguinea
ipomoea violacea--heavenly blue
passiflora quadrangularis

niektore druhy mi nechcu vyklicit vobec, alebo splesniveju..
niektore klicia dlhsie, niektore menej....vsak uvidime!
eNDy
aktualizujem fotky salvie divinorum, novej lophophory williamsii a dalsi meskalovy kaktus do zbierky--ASTRPHYTUM ASTERIAS
:D...

a. asterias je takzvany nepravy peyote, obsahuje meskalin, rastie na pustiach v mexiku, arizone, texase..atd... ma pozoruhodne fliaciky na tele, ktore sa neskor zvacsia a tento kakti bude vyzerat uplne inak..
inac je urceny skor pre pokrocilejsich pestovatelov...nemal by sa prelievat...
podla mna je nadherny...moj ma okolo 2 cm v priemere.

nova lophophora (vlastne su 3 ma tam malych bratrickov:D)...cca 3cm v priemere

salvia divinorum sa trochen rozrastla na jar...takze sa tesiiim:) presadenie vzdy pomoze:D
Zepko
...helle -ND-...tak uz som sa checkol...mas to tu moooc pekne...
eNDy
ako prichadza leto aj rastliny sa rozrastaju:) takze aj u rstlin nastava cas zmeny po vizualnej stranke..

fotky su :

mlade rastlinky ruliku zlomocneho (atropa belladonna)
durman neskodny (datura innoxia) uz ma dva roky:D
mimoza citliva (mimosa pudica)
mucenka belasa (passiflora caerulea)
Liecivy ibistek (sida rhombifolia)

pre uplny pozitok z tychto fotiek odporucujem zvacsit foto:D

potesia ma vsetky pripomienky, namietky, pochvaly k fotkam a uvedenym informaciam...totizto tu ide o to, aby sme sa navzajom informovali, ja chcem vediet co vas zaujima:crazy:

tak?
eNDy
hmmm... moja lophophora williamsii mi v poslednych dnoch kvitla, tak mensia fotoseria tohoto prekrasneho javu:)
r-man
Endy mel bych zajem o tu mimosu, kdysi jsem ji mel, ale nejak mi chcipla...jde z toho nejak udelat rizek?
eNDy
mimozu som sa pokusal narizkovat, ale nepodarilo sa...:(
neskor som sa spytal jedneho odbornika, kotry pracoval v botanickej zahrade, ze preco mi nechce zakorenit ani jeden odrezok.

on mi povedal, ze mimoza je vhodna na rizkovanie, ale niektore druhy, resp. poddruhy su problematickejsie a niektore sa rizkovat vobec nedaju... ja to aj tak vyskusam:D este par krat..

mne do konca aj kvitla a chcel som ju umelo opelit aby som mal semena, lenze bezuspesne. Bolo mi povedane, ze ´potrebuje dalsiu rastlinu toho isteho druhu na oplodnenie. Ale vyskytuju sa aj vynimky, ktore su tak zhybridizovane, ze netvoria lusky so semenami, zevraj v bot. zahrade mali prave tento pripad a aj ten druh co sa komercne predava je taky... takze zase mam mozno smolu.

ale nezufaj:) existuje riesenie... bambusarium.cz ...ponukaju
siroku radu semien, vcetne mimozi.. za nizku cenu, takze si mozes ocheckovat a kupit co sa ti hodi:D
polux
eNDy: To bambusarium je spolahlive :) Nieco nove som nafotil. Uz coskoro.
thc.cwock
k4u
r-man
Toz nic moc, psal jsem jim, jestli ji maji, a odpovedeli mi obratem, ze jo. Tak jsem jim taky obratem odpovedel at mi napisou cenu a at mi poslou jedno baleni, ale nic....Taxem jim psal jeste jednou, uz je to tyden a porad zadna odpoved...achjoooo
eNDy
dikec za karmu:D
apropo, ta lophophora mi kvitla sama od seba, nehnojil som ju ziadnymi extra hnojkami na kvitnutie...len to ze bola celu zimu pod lampou:)
na opelenie vsak potrebuje kaktus toho isteho druhu, takze smola...som chcel mat semienka:( ale vsak mozno nabuduce;)


ad bambusarium... ten isty problem bol aj somnou..

pisal som im ze si chcem objednat to a to...a oni nic, zase som pisal a zase nic:( a o take 2-3 tejdny mi prisiel balik se zbozim:D najprv som nechapal, ale potom mi doslo, ze oni to brali ako objednavku, tak som to vyplatil a cely nadseny som to zasadil....takze mozno ta prekvapia!!!
eNDy
takze k tim objednanym semenam......:mutant:

semena co som dostal postou som zasadil (nie vsetky naraz), ale nebol som nadseny ich licivostou:( mal som podmienky ako mi radili, dostatok vlhkosti, nie vsak moc...

napriklad semena mimozi citlivej (mimosa pudica) som zasadil asi 20 kusov a vyklicila mi len jedna...nic moc

semena kocurnika (nepeta cataria) - santa kocici...som vysadil von do malej zahradky, lenze moja babicka je taka mila, ze mi na vysadbu pripravila podu tym, ze ju okopala, nevedal vsak ze ja som uz vysadil:)
takze moje zasadene semienka sa stratili pod zemou:(
ale vysadil som nejake aj in....zostali mi len nejake dve...ziadna slava

z mucenky obrovskej som obdrzal len nejakych 5 semienok (dve mi este zostali) a vyklicilo len jedno...

andelska trumpeta(brugmansia sanguinea) tak isto ako mucenka...

efedra (ephedra nevadiensis) klicila, neklicila...zostala mi jedna mala rastlinka

povijnica purpurova (ipomoea purpurea var. Heavenly blue) ---mam dve rastlinky. Mal som ich viac, lenze niektore boli nahodou pokosene mojim oteckom:) a niektore vyschly...neva vysadim nove, este mozu vyrast na pekne velke exemplare a na jesen bude dost LSA semiacok:D

s kazdeho objednaneho druhu som si nechal niekolko semienok prave na tenot pripad....takze niektore este vysadim, ine si necham:)


takze fotky:

1.povijnica purpurova (ipomoea purpurea var. Heavenly blue)
2.kocurnik obycajny - santa kocici (nepeta cataria)
3.mimoza citliva (mimosa pudica)
4.mucenka obrovska (passiflora quadrangularis)
5.vsetky pokope
eNDy
takze zajtra posielm obalku do hollandu, objednavam si spory hub (Stropharie/Psilocybe Cubensis-odrodu GT, cize Golden Teacher:D
takze sa pokusim vykultivovat magicke bytosti --- psychotropne huby!

som zvedavy ako mi to pojde...som sa dost namotal na kultivaciu tichto bytostiii:) som zvedavy co mi na to povie fotrik ked zisti, ze co mi doslo tou obalkuou:) uz ho vidim.... "Co si si objednaval z holandska?"
vsak uvidime...
polux
2 eNDy: Tak tie semena mimozy musis pred vysadenim trochu nabrusit, napr. smirglovym papierom - tym narusis hrubu supku, a vyklicia ti vsetky do jedneho :)
S tou mucenkou mas ale stastie, lebo niektore druhy, a prave aj ta obrovska klicia velmi zle, takze aj jedna rastlinka je velky uspech. :)) Inak na to aby rodila budes potrebovat este jednu a nepribuznu na opelenie.
eNDy
zdravim poluxa:) davno sme sa nevideli...lol
tu mimozu skusim tak jemne zoshmirglovat...som zvedavy..
tej mucenke sa aj ja tesim..

takze objednal som si spory hub P. cubensis, odrodu Orissa... a nie GT..
rozhodol som sa pre menej znamu odrodu...ale velke rozdieli by nemali byt...uvidime, uvidite:D
expiry_date1
Tak s dovolením eNDyho sem prispejem tiež nejakými fotkami a keďže spomína aj hubky,tak aj nejaké kubánky:
Ipomoea purpurea a tricolor(zmes, neviem ktorá je ktorá)
Moja prvá úroda - po stranách P.C.Cambodia,v strede B+
Detail Cambodia
No a rád by som sa tiež pokúsil pestovať nejaké zaujímavé rastlinky,ale hubky mi fakt učarovali a aj keď som ešte v podstate začiatočník,chcel by som rozšíriť svoju zbierku o nejaké náročnejšie druhy napr.Panaeolus,alebo Psilocybe Tampanesis,Mexicana A.Dúfam,že sa mi to časom podarí.A Vám prajem,nech Vám kvetinky rastú a kvitnú a robia radosť aj vzhľadom,aj svojím magickým vnútrom.(Alebo Vaším magickým vnútrom?)
polux
2 expiry_date1: Tie kubanky si pestoval z grow kitu alebo si si namiesal nieco vlastne? Som pocul, ze je dost tazke sa dostat k vlastnej urode :) Ale mozno len preto, ze s tym este nemam skusenosti.
expiry_date1
Vlastné,je to vypiplané zo spór,ale keď chceš viac info,tak na thread(záložka pod mojím príspevkom),nechcem to tu eNDymu zapĺňať hubičkami,keď sú na to iné thready:)
eNDy
mam tu dalsie fota...mojich "magickych" rastliniek...

01...Lophophora williamsii...akurat kvitne, tesim sa jej:D
02...Brugmansia sanguinea..B. krvava...andelske trumpety, ma nadhernu farbu kvetov a tak som si ju chcel vypestovat, mam ju zo semien, je to este len mala planta...som zvedavy za ako dlho mi vyrastie...kvitnut bude az na buduci rok.
03...Passiflora caerulea...mucenka belasa, dobre rychlo narastla a uz ma puky, takze onedlho zacne kvitnut...to bude krasa:)
04...Atropa belladonna...Rulik zlomocny, male sadenicky sa rozrastli a zatial sa im dari...vsak uvidime:)


nedari sa mi vsak rozbehnut rastliny povodom z teplejsich krajov, napr. Ephedra nevadiensis...mal som male rastlinky, no chcipli:( budem mat Peganum harmalu a dufam, ze jej sa uz bude darit lepsie:)...
zatim..
expiry_date1
eNDy,z tej lophophory si ešte neskúsil ani kúsok?Ja by som to asi nevydržal.Vlastne,koľko majú rokov?Lebo mescalin sa začne tvoriť najskôr tak po 6 rokoch.Je to fakt rastlinka pre trpezlivých:D
Ostatné sú tiež pekné.Ináč ipomoeiky rastú jak divé.Niektoré už majú hádam cez 0,5 metra.
eNDy
mne vsetky ipomoei chcipli:( normalne si vo vlastnej zahrade nemozem zasadit nejake rastliny, lebo pride moja babka a ide vytrhat burinu, lenze vytrha aj ipomoei:(

ale este vysejem, snad z toho neco bude!

lophophoraky som este neskusal...podla mna by ich bola skod! ten na fotke ma asi 5 rokov, neviem ja ho mam len 2 mesiace:D kaktusar to tvrdil...
expiry_date1
Vraj potom dorastú:D Ale máš pravdu,fakt by to bola škoda keď máš len jeden.Ja som ipomoeu zasadil pri altánku,mame som povedal,že bude mať krásne kvety,tak si to skrášlime:D no a potom už len zoberiem úrodu:D
eNDy
ja mam celkom styri lofoforaky + nejake malinke...takze tak;)
jasne altanok by som aj ja brak:D tam sa to pekne obtoci a bude to krasa!

treba co najviac obrat na jesen...ja sa chystam aj na nocne akcie, kde budem ludom semena zberat (kradnut) aj tak by to vyhodili:)
expiry_date1
To u Vás ipomoeu pestuje viac ľudí?Ja so si to ešte zatiaľ u nikoho nevšimol.Ale asi som sa o to ešte minulú jeseň nezaujímal.Ináč,dnes som pozeral a najväčšia má min. 80cm.Rastie to jak divé a aj to hnojím,na striedačku slepičince a "Rozkvet pelargónia".Ináč nad tým rozmýšľam skúsim použiť aj na ganju,je to veľmi lacné a má to viac P a K ako N.Plus nejaké stopové prvky.Nie že by som potreboval šetriť,ale nie vždy je všetko čo je drahé aj dobré:D
polux
Konecne som sa po dlhsom case podujal nieco nafotit, a tu su vysledky:
Mandragora autumnalis, cca 2 roky. Na tej druhej fotke su semena liany Rhynchosia pyramidalis. Pouzivali ju Mixtekovia alebo Zapotekovia na divinacne ucely. Vtip je v tom, ze nikto nevie, co presne tie semena obsahuju, a niekde sa pise, ze obsahuju nejaky jed podobny ucinkami strychninu, tak nemam chut to skusat :))
eNDy
polux: dost dobre:) tu lianu nepoznam...ale chcel by som sa ta spytat ci nevies o nejakom zdroji na:
Psychotriu viridis alebo Caleu zacatechichi ... tieto rastliny by som chcel zohnat no solit za ne nehorazne ceny cez net...tak to nie..

ale zevraj existuje nejaky server kde ponukaju semena vacsiny tychto rastlin... ja som nasiel len "seedrack.com" rare semena exotickych rastlin...koho to zaujima nech to ocheckuje...
polux
2eNDy: Fsak ona ta liana ani velmi znama nie je :). Psyxotrie sa z casu na cas vyskytnu, hlavne holandania su na semienka odbornici, problem je fsak v tom, ze to nehoraazne zle klici, a su dost drahe. Takze z 3 mojich pokusov sa vydaril len jeden, a aj to zostala len jedna rastlinka. Calea je na tom este horsie, to sa mnozi fakticky len odrezkami, semena velmi ryxlo starnu a su nepouzitelne. A nexcem sa hrat na proroka , ale vacsina z tyx rastlin bude uz na SK coskoro celkom dobre dostupna :))
eNDy
polux: cim je to ze si tu tak dlho nebol?...nemal som sa s kym v tychto veciach vyzivat:D
no takze som checkoval net a nasiel som stranky na ktorych je cena ethnobotanickych semien prijatelnejsia ako na tych ktore su znamejsie....

za zhliadnutie stoji:

botanic-art.com
magicgardenseeds.com

maju tam voacanga africana, mandragora officinarum, withania somnifera, caleu zacatechichi, psychotriu a rozne ine...

raz sa naserem a objednam si nieco...
to s tou psychotriou som vedel...its hard to grow
a tu caleu som tipoval, lebo (skoro) nikde neponukali semena

a tu poslednu spravu mas odkial, mas nejake konexie? alebo nieco osobne rozbiehas?:)



brazky: farebny...calea zacatechichi
ciernobiely...withania somnifera
eNDy
a este pripajam nebezpecne kombinacie potravin/liekov, pri pouziti MAOi ako Peganum harmala, Passiflora spp. takze bacha na vec...

"Among the materials which may be dangerous in combination with MAO
inhibitors are sedatives, tranquilizers, antihistamines, narcotics,
and alcohol -- any of which can cause hypotensive crisis (severe blood
pressure drop); and amphetamines (even diet pills), mescaline,
asarone, nutmeg (active doses), macromerine, ephedrine; oils of dill,
parsely or wild fennel; beer, wine, cocoa, aged cheeses, and other
tyrosine-containing foods (tyrosine is converted into tyramine by
bacteria in the bowel) -- any of which can cause hypotensive or
hypertensive (severe blood pressure rise) crises."
polux
2 eNDy: Fsak vies ako je to , nie len netom je clovek zivy :). Ale sa polepsim :)
A zaujimave je, ze ta Calea ma v skutocnosti kvety biele, ale na obrazkox a v popisox zlte. Zasa jedna vec, ktore su dobre zapletene.
Ja osobne nerozbieham nic, len podporuejm tyx, co uz behaju :)
Musim pohladat, a pripojim par fotiek.
eNDy
polux:ale vsak jasne...jasne:) tak ja by som tu caleu fakt chcel:) a este je vela toho co by som chcel...no ale neviem to zohnat a vyhadzovat za to veeeela cash-u tak to zas nie...zober si ze si objednam semena psychotrie virids za 10E a pak mi dojde 10 semien z ktorych mi mozno nic nevyklici:( ale zevraj na klicivost pomaha....3% roztok peroxidu vodika...
polux
eNDy: Su fakt velmi slabo klicive, oplati sa skor zobrat rastlinu hotovu. A aj tam si na listky treba nejake tie tri roky pockat, lebo do ayahuasky sa pridava tak zo 40 az 45, podla druhu a odrody, a to sa da obrat len zo starsieho krika.
eNDy
polux: ja viem ja som to cital...fakt skoda s tou klicivostou, ale mne ide hlavne o to aby som ju pestoval, zuzitkovanie je na druhom rade.. inac som bol na fore ayahuasca.com (som aj registrovany) a tam jeden typek ma uplne spravenu "prezentaciu" ako rozmnozovat psychotriu viridis pomocou zivych listov. je to uplna pecka!!! typek ma sklennik a ma ich tam habadej:D
polux
A co samotna ayahuasca? Fsak ta sa mnozi este tazsie ako psyxotrie :( ?
eNDy
myslis Banisteriopsis caapi? tak ano... urcite je to s nou tazsie.... odrezky korenia aj niekolko mesiacov ak vobec zakorenia... a tato liana rastie dost pomaly ale pestovat by som ju chcel...btw na nete ponukaju aj semena, vyzeraju jak semena z javora..take vrtulky maju:D

inac vsimam si ze tu nie je vela nadsencov pre tuto vedu... podla mna je to maximalne zaujimave, ze existuju rastliny ktore hybali ludstvom uz pred tisicmi rokmi. A niektori ludia vedia byt taky nevdacni:(



btw..nevedel by si mi poskytnut par semienok Ololiuqui??? budem ti vdacny:D
expiry_date1
eNDy,ja uz trocha začínam,zatiaľ síce len ipomoeu a pažitku:D,ale niečo by som určite rozbehol.Pokukám,čo by sa dalo v izbe,asi by som chcel hawaian baby woodrose,pre začiatok a možno šalviu.
A ešte:jedna ipomoejka má už cca cez 2m,ostatné dobiehajú,ale okolo 1,5m majú viaceré.Takže tým 3-5m celkom verím.
eNDy
expiry: dost ma tesi, ze sa ti to zacina pacit:) tieto rastliny maju svoju moc aj krasu... ipomoea (badoh negro) a salvia divinorum (ska maria pastora) sa zvykli pouzivat pri mexickych ritualoch a pouzivala ich aj maria sabina (curandera, ktora prvy krat zasvetila do svoji hribovych ritualov bieleho cloveka)....takze tieto rastliny (aj huby) maju dlhu historiu pouzivania.

ipomoea violacea/purpurea/tricolor ma dost rychly rast a narastie fakt do velkych vysok... nezabudni ZBIERAT VSETKY SEMENA:D

HBW je rastlina, vacsinou sa zvykne pestovat v sklenniku, no podla mna to pojde aj ako izbova rastlina, tiez obsahuje LSA ako ipomoea, len vo vacsom mnozstve:) takze dalsia zaujimava rastlina;)


obrazok: typicka ayahuascova halcinacia zobrazena umelcom...
polux
Ani tie semena pred nedavnom neboli. To je vysledok posledneho obdobia. A tiez nemusia byt klicive.
To su fakt tazsie dostupne rastliny, preto sa tym vacsina ludi ani nezaobera. Ale dokazu uzasne veci. Cital si psyxotropny samanizmus?
No jasne . Ololiuhqui, moze byt.
expiry_date1
to eNDy:vyzbieram komplet všetko:D dúfam,že toho bude dosť aspoň na jeden trip:).Keby si mal niečo navyše,myslím semená,vhodné indoor,tak by sme sa mohli nejako dohodnúť.Na outdoor je už asi neskoro:(
ten spodný obrázok,myslím,že čosi také aj na hubkách:D
eNDy
all: v kazdom pripade som hladam vhodnu stranku s ktorej si objednam semena/rastliny za priatelne ceny...
bude to Leonotis leonurus, Psychotria viridis, Lobelia inflata a Haeima salicifolia... dufam ze som ich napisal spravne:)

aj ked som si neni isty ich klicovostou a mojim uspechom, chcem to skusit..

Polux: psych. samanizmus som cital, je dost dobre, nasiel som tam dost vela informacii o ktorych som nevedel:)
ad ololiuqui.....bol by som fakt rad:D


pripajam fotky...
kvitne mi Passiflora caerulea...ma nadherne kvety...vsak posudte sami
dalej Nepeta cataria...mam len jednu jedinu rastlinu...lebo slimaky a moja babka zapricinili smrt ostatnych... vsak uvidime
Brugmansia sanguinea...krvavo cervena...tiez prezila utok slimakov, kvitnut bude az o rok:)

asi tak.... a dakujem za k+!!!! uz mam tri kocky:D
polux
eNDy: Very nice fotografie. Ta mucenka belasa je kvalitna :) Tak ja pripajam fotky mojej Caley zacatechichi, alebo Mexican dream herb. Pouzivali a este aj pouzivaju ju niektore indianske kmene z provincie Oaxaca v Mexiku na navodenie intenzivnyx, tzv. zivyx snov. Obsahuje nejake terpenoidne derivaty (germakranolidy- podla mudrej knihy), ktore maju taketo ucinky. Poziva sa vo forme odvaru, pripadne sa da aj fajcit. Inak podla mna ma celkom prijemnu vonu, takze ten nalev by nemusel byt zas, aspon co sa xuti tyka taky odporny :)
polux
Sorrac, mal som na mysli samozrejme vonu. Xut je naozaj odporna, horka, horkejsia moze byt uz jedine ayahuasca.
polux
2animal: Skusal si ju?? Pokial viem, tak vela pokusov stroskotava na tom, ze sa to vobec neda vypit....
eNDy
Polux: thx za pochvalu...a tvoje makro je tiez dobre;)
chcel by som caleu...pici:( "lucid dreams" to moze stat za to...
a co by sa stalo kebyze spravis napoj ... passiflora + calea?
mucenka po poziti oralne navodzuje spanok a calea by sa pohrala so snami...

skkusal si caleu?

Animal: tak co? skusal si ayu? ja som o nejd dost cital, videl dokumenty...mam cosi stiahnute ale este som neokusil jej silu a moc:D
ale v kazdom pripade to moze byt zaujimava skusenost...
polux
eNDy: Nad takou kombinaciou som neuvazoval. Ale uspava, a to dost kvaline napr. aj Withania somnifera, a mozno aj samotna Calea. Este som ju neskusal, nema dost listov, pravdepodobne by som zlikvidoval rastlinu :(
eNDy
withaniu som vynechal z mojej zbierky lebo ma nicim nezaujala, len tim ze bola v ajuravede...afrodiziakum...
lenze stale sa docitam viac a viac o nej....aj floraexotika ponuka zivu rastlinu, asi si objednam;)

zbytocne netrhaj...treba cakat a ona ti par listkov "pusti":)

mam tu nejake foto:

passiflora caerulea aj s vcelickou v akcii:D
jedna z mojich salvii divinorum... je v cca litrovom kvetinaci ale onedlho bude mat novy domov:)
mimosa pudica...kvitne
FlickerBird
teda všechna čest, předběhls mě s mojí ideou sbírky kytiček, K++
povijnici jsem před chvílí zasel, a jak tu někdo říkal že je dvouletá tak je to blbina, je to jednoletý plevel
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od FlickerBird
teda všechna čest, předběhls mě s mojí ideou sbírky kytiček, K++
povijnici jsem před chvílí zasel, a jak tu někdo říkal že je dvouletá tak je to blbina, je to jednoletý plevel


Myslím,že si si to pomýlil s hawaian babywoodrose,tá je dvojročná.Povojnica je jednoročná,no neviem,či už teraz na ňu nie je neskoro.Ale hádam z toho niečo bude.Normálne by sa mala vysievať v 4.-5. mesiaci.Ja som ju dal síce tiež neskôr,ale rastie ako z vody.
polux
expiry_date1: No neviem, ale ja mam baby woodrose uz ale 5 rokov, a stale sa jej nexce uhynut :)
expiry_date1
to polux:no,ja ju nemám,to som len čítal.Btw,cannabis je jednoročná a tiež dokáže žiť niekoľko rokov,keď chceš:D Už Ti dala semená?A ak dala a ak si skúšal,aké to bolo?
Ináč,to je dobre,že ju máš tak dlho,aspoň Ti robí spoločnosť:)
eNDy
tieto vekove veci su dost diskutabilne...

HBW...pochadza z tropov, cize tam vobec "nemusi" uhynut...je to trvalka, kotra sa (vacsinou) pestuje v sklenikoch....ale v pohode aj bytove podmienky. kebyze HBW vysadis von do zeme v nasich podmienkach a nechas ju tak...da sa povazovat za jednoletu? zmrzne aj ziv. cyklus sa konci...

Ipomoei su jednorocnymi rastlinami a u nas su povazovane za letnicky..no lenze ja by som skusil taky mensi experiment a dal ju do skleniku, ze co by to spravilo...:) totizto v mexiku alebo v juznej amerike to rastie fakt ako plevel, lenze tam nemaju zimu, tak ako to moze byt jednorocna rastlina?

Priklad:
vyklici semienko "Badoh negro" rastie, prijma energiu zo slnka a vody, fotosyntezuje a rastie, rastie, rastie az kym zacne kvitnut...plodi semena, tie popadaju na zem. materska rastlina zomiera? alebo kvitne dalej? popri tom klicia malinke ipomoejky a tie, rastu, rastu, rastuuu....a tak dalej..

Zaver:
v nasich podmienkach je ipomea naozaj jednorocnou, ale v jej domovine je to trvalka:punk: a tak je to z mnoho inymi rastlinami....
dakujem za pozornost, konec hlasenia:D
FlickerBird
tak nějak, z mnoha jiných bych jmenoval prachsprostou papriku (capsicum anuum) která se taky považuje za letničku a přitom v domovině je to dřevnatějící trvalka
expiry_date1: mám to jako domácí kytku, chci aby mi v pokoji něco kvetlo, s hrůzou mi došlo že tam nemám řádnou kytku
eNDy
FlickerBird: jasne, mohol som dat hned zapriklad aj tuto rastlinu:) ale hlavne je ze sa chapeme;)
nechcem ti vyvracat tvoje pokusy o pestovanie Ipomoeiky indoor, no som sa docital na lycaeum.org forach o mnoho neuspesnych pokusoch. teda rastlinka im vyrastla (bola vytiahnuta ak nebola na onke smerom na juh) lenz z nedostatku svetla vyzerala vseliak:( totizto IPOMOEA POTREBUJE HODNE, FAKT HODNE SVETLA!!! nebola tak husto olistena ako normal out ipomoei a este neco... kvitnut kvitli, jednak ze dost malo a biedne a kedze nemali moznost opelovania, ziadne semena sa nevytvorili:(

ale to na veci nic nemeni:D, som otvoreny novymi experimentom a mozno sa ti podari vychytat muchy a podari sa ti nieco new... takze smelo do toho;)
FlickerBird
mám okna na jih a s rozrůstající se "džunglí" přemýšlím o celoplošném přisvěcováním zářivkou imitující spektrum slunečního světla, takže snad se jí bude dařit dobře.. povijnici nechci na semínka, tohle má být opravdu jenom okrasný exemplář, semínkek mám ještě naducaný pytlík z vlastní sklizně (jeden rok jsem ji zasadil na lodžii, a rosta fakt úchvatně, akorát se to pak po schcípnutí nedalo sundat)... spíš si chci vytvořit příjemné prostředí v té mojí králikárně a pokusit se o podobnou sbírku kytek s léčebným a "povyšujícím" potenciálem
jinak zkusím tu mučenku, nechám si ji nadělit k narozkám :D
expiry_date1
to FlickerBird:skúšal si účinky tej povojnice?Aké sú a koľko si nadelil?
polux
expiry_date1: :) No to ja mam taku rozsiahlu spolocnost, az sa v nej niekedy sam stracam :)
HBW kvitla, aj dala semena, aj sa vysadili, aj rastlinky z toho boli. A v izbe by sa jej urcite darilo, lebo je dost tolerantna voci "obcasnej" zalievke, len to ma jednu xybu. Velmi silno rastie, a po dvox rokox dokaze vytvorit taku dzunglu, ze sa v nej clovek obcas strati :)
FlickerBird
právěže ještě ne, a víceméně v nejbližší době ani nemíním, ale někdy na to dojde
@ HBW: to s tou džunglí z ní lákavě, začnu se po ní ohlížet :)
jinak, už klíčíme :D :girl:
edit >> HBW: http://rastlinky.sk/inshop/scripts/...mID=47&Level=21 :)
expiry_date1
to polux:tak taku džunglu by som chcel,asi začnem zháňať zrno:D
polux
Inak HBW kvitne bez problemov, ale ked xcete semiacka, tak to treba opelovat. A vraj ma ovela silnejsie ucnky ako ipomoea. Mnozstvo LSA stupa v poradi Rivea corymbosa- Ipomoea violacea - HBW.
expiry_date1
Tak,konečne tie sľúbené ipomoei,to čo som písal,že dorastajú 3-5m,tak tomu verte,keby som tie väčšie natiahol,tak majú určite cez 3m,možno aj 4 a to ešte nekvitnú a rastú stále.
FlickerBird
no počkej, až to uvidí moje klíčky tak se naserou a udusí mě :D :punk: je ale fakt žerostou strašně rychle, druhý den v hlíně a kořínky minimálně 3cm a už se zvedají na lístky
expiry_date1
Fakt to rastie veľmi rýchlo,ja som sadi niekedy začiatkom júna(června).
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=17361 jestli chcete videt moji salvej :)
jinak mate to vsichni moc moc pekny :) dobre, ze se neomezujeme "jenom" na konopi, priroda je prece tak rozmanita a krasna :love:
FlickerBird
zatím mi tu chybí tenhle krásný stromek.. můj balkonový exemplář
eNDy
gingko je velmi pekny strom... odolny voci mrazom aj teplotam...ja som tento rok s mojim otcom vysadil nas "rodinny" strom a bolo to prave gingko...
FlickerBird
já radši jeho odolnost testovat nebudu, mám ho na to moc rád..
btw nevíte co mu je?
jinak povijnici se daří výborně, ta figurka je japonský duch stromů Kodama (viz film Princezna Mononoke), vlastní výroba z keramiky :D
gingo se da nekde normalne koupit, nebo pestujes ze semen?
FlickerBird
tohle je sazenice za pádlo, tři roky stará, ale mám možnost sehnat semínka... v kromclu v zámecké zahradě jsou samci i samice a dělají spoustu plodů.. letos na ně jedu :girl:
za padlo? sry nerozumim...
FlickerBird
50 korun československých, měli ji an zlínském tržisti :)
dik za osvetu :) bohuzel Zlin je trochu z ruky :)
FlickerBird
určitě ji neprodávají jenom ve zlíně, zkus se poptat v zahradnictví, tam sazeničku možná i objednají
btwe nemá tu někdo skušenosti s jeho použitím?
polux
FlickerBird: Ja mam tri stromky Ginkga v kvetinacoch, a prezimovali vyborne. A to som ix na zimu nijak nezakryval ani nezakopaval. Pouzivaju sa z toho listy (vlastne ihlice - lebo je to ihlicnan), tak ze sa urobi alkoholovy extrakt, co najsilnejsi, a potom sa to uziva po cajovyx lyzickax rano, alebo navecer. Existuju aj tabletky, kde su obsahove latky koncentrovanejsie a samozrejme cistejsie, lenze tablety aj nieco stoja, a uz to nie je priroda :)
eNDy
jj...gingko je tiez zaujimava rastlina, ma pozitiv ucinky, ma to len jeden hacik---> nie je to enteogen:)

ale inac pohoda, je to uzitocna rastlina mam ju rad len v tomto threade by som najradsej rozoberal enteogeny....predsa len tie sprevadzali dlhe roky samanov na svojich cestach a tim su zaujimavejsie;)

takze poprosim len magicke a ine mocne rastliny...:D

mam tu neajke foto...aby rec nestala;)
FlickerBird
pravda že přímo účinky na psychiku nemá, ale zajímavé by bylo jeho případné kombinování s jinými věcmi... zs kapitola na dlouho, no nechme to být
osobně jsem zkoušel jenom žvýkal listy, po půlce listu, a účinek ne moc znatelný, spíš placebo... mírné urychlení
brzo přispěju taky zajímavým exemplářem kytiny šalvěje :D
polux
eNDy: O.K., ja teda prispievam obrazkami mojej Psychotrie. Je to Psychotria carthaginensis, inak sa vola kolumbijska chacruna. Od druhu P. viridis sa lisi tvarom listov, vyskou /je vacsia/ a samozrejme vacsou koncentraciou obsahovych latok. Je oblubenou zlozkou napoja ayahuasca z oblasti severnej Kolumbie /okolie mesta Cartaghena/, Venezuely a oboch Guayan, mozno este aj severnej Brazilie. Ayahuascovym viziam dodava pestrofarebnost, hlbku a intenzitu /DMT/. Za mocnejsiu prisadu sa povazuje uz len Banisteriopsis rushbyana /teraz Diplopterys cabrerana/, ktory sa vsak pouziva len lokalne.
Co sa tyka samotnej Psychotrie, listy samy o sebe nemaju ziadne ucinky, a aktivne posobia len v kombinacii s MAO inhibitormi ayahuasky /Banisteriopsis caapi/. Pokial viem, pouziva sa az okolo 40 listov. Malo zname o Psychotriach ale je, ze zaujimave latky obsahuju aj plody - niektore kofein /vsak su to najblizsi pribuzni kavy/, niektore vsak vyvolavaju omamenie, horucky a vracanie, preto treba byt pri skumani jednotlivych druhov velmi opatrny.
eNDy
jooo takze y mas P. carthaginensis?! to som nevedeeel:D inac davam do pozornosti forum ...ayahuasca.com... prave spominana psychotria a diplopteryska sa tam dost casto prebera...
a este to, ze je pribuznym kavy to je mileee:)

o psychotriach je zname ze ich semena dost tazko klicia...i ked potesil by som sa nejakym, ale na jednej sajte ponukaju P.viridis a P.carthaginensis (zive rastlinky) spolu za 20 E... takze mozno nieco bude... ale chcel som aj nejake semena, takze sa budem rozhodovat aby sa mi to aj oplatilo...

polux: mas psychotriu v sklenniku alebo mas na to spravenu nejaku vychytavku? ako dlho ju pestujes (tu na obrazku), nejake problemy s pestovanim?
a moja posledna otazka...:D neskusal si spravit listovy odrezok z psychotrie?

diky:beer:
polux
2eNDy: No okrem ineho aj tu mam :)

Ta na obrazku je odrezkova, materska rastlina ma skoro 2 metre a asi 4 roky. Ale klicila veeeeeeelmi tazko, to mas pravdu. Boli to cerstvejsie semena, lebo predtym som mal uz viridisku, a to bol suviks, z tej nevzislo nic. :(

Inak tato sa listovymi odrezkami nemnozi, to len viridiska, celkovo je to troxa odlisny druh. Klicenie psyxotrii, to je otazka pevnyx nervov a plnej kesene :)
FlickerBird
:punk: :girl: :punk: :girl: :punk: [není co dodat.. snad jenom, že děkuju growerovi od kterého ji mám a že se pokusím zjistit co ta kytka umí]
eNDy
FlickerBird:
jojo....salvia divinorum:D ja ked som dostal prvu rastlinku od jedneho typka, neveril som vlastnym ociam:) ze tu posvatnu rastlinu drzim v ruke:D ale od vtedy uz som zazil uspechy aj neuspechy...

Polux:lebo videl som psychotriu viridis (spodok listu) a je taky duzinaty, z coho sa lahko vytvoria korene... som myslel ci nahodou aj tato sa tak nerozmnozuje... a mas to v sklenniku? alebo nejak pomimo? proste chcem vediet ake je to narocne na podmienky... :D
nieze to objednam a pak..sa o to nebudem vediet postarat.. to by ma mrzelo...
polux
2eNDy: No hej, je to vsetko v skleniku. Ale v zasade ta P. carthaginensis by mala rast aj v byte, asi tak ako kavovnik. Ked xces skusat, vyskusaj kavu, a ked porastie ta, bude aj chacruna de colombia :). Viridiska bude na tom asi horsie, ale kedze sa riadim heslom ze "Neexistuje rastlina, ktora by sa nedala pestovat", urcite ju raz vyskusam.
expiry_date1
Tak,prvé kvetinky!
FlickerBird
hezký, nevím jestli tak svítí protože je fotka rozamzaná, nebo že jsem trochu šmrnclej :smoker:
na fotce je detail opalizace listů, ale není moc vidět
expiry_date1
No,fúkal vietor,tak to ten foťák trochu nezvládol.A zatiaľ je len jedna,druhá mi odpadla a tretia sa ukazuje,možno zajtra sa rozvinie.Zaujímavé je,že toto som fotil asi 11.30 a 14.00 už bola zatvorená.Sú to fakt zvláštne kvety a je pravda,že potrebujú veľa slnka,lebo toto je na strane,kde svieti slnko oveľa ostrejšie,tá časť,kde svieti menej,ešte kvety neukazuje.Dobré je to sadiť fakt asi tam,kde svieti slnko čo najviac.
FlickerBird
přesně, mám lodžii na jih, tam to roste jak naprcané, akorát to nejde sundat z drátů ^^' pokusné povijnici v kyblíku se dař dobře, už začíná pracovat na prvním patru
FlickerBird
fotečka by bodla, ale pochybuju že by někdo sadil salvii ven :D
btw poznáš to 100% podle listů, jestli se leskou (opalizujou) jak satén tak je to salvie
polux
2bawy: Salvie su vselijake. Ja som si kupil na jar v Bavmaxe tiez jednu, ma to byt akoze bylinka (nikto nevie aky je to druh), ale sa velmi podoba na tu bozsku :) Ale nie je to ona. Tej bozskej by sa vonku urcite nedarilo :)
eNDy
bawy: dakujem za kompliment;) jednak salvia to moze byt ale je mala sanca aby to bola prave Salvia divinorum.. ta ma jak uz kolega FlickerBird povedal velke opalizujuce listy a stonku ma hranatu (kockatu).... a ako Polux povedal tiez si myslim ze by sa jej vonku nedarilo.....takze moj nazor je ze NIE:)

btw: na nete mi typek z USA ponuka semena Ibogy a Mimosi hostilis, za cash.... neviem aku cenu pyta ale nemalo by to byt vela...
co myslite mam ist do toho, mam mu posielat oblaku z peniazmi???
polux
2eNDy: Ja by som urcite ziadne obalky neposielal, to je uz prvy znak toho, ze nejde o serioznu velku firmu, ked neberu kreditky.
btw: Iboga je to najhorsie na klicenie, co poznam. Skusal som 4 X. :)
eNDy
ok.. dakujem za upozornenie, ide o chlapika, ktory to pestuje....on to ponuka na predaj...
takze iboga je taky tak problematickaaa:D to je pre mna vyyyzva ... ale dostavam podobne ohlasy na ibogu.....takze neviem...
polux
Troxa jednoduchsia na klicenie a hlavne na pestovanie je Voacanga africana. Africkyx enteogenov je celkovo velmi malo, ani nie su take zname ako lektvariky z Ameriky :)
FlickerBird
trochu OT.. máte tu někdo dobré nebo i špatné zkušenosti s Koleusem? mám trchu nasušených listů a přemýšlím jestli vyhulit nebo nevyhulit
eNDy
Polux: no ano...aj na voacangu som myslel...maju v ponuke tiez semena..len neviem....proste mam iste financie a chcem ich vrazit do tejto veci...len si to musim dobre premysliet:)

FlickerBird: Koleus??? hmm... ja som cital ze listy koleusu (Coleus blumei, C. pumilus) sa zvyknu zut (zvejkat) a maju podobny stav ako salvia divinorum...lenze coleusu potrebujes podstatne viac:(

dalej som cital ze pri fajceni sa navodzuje stav, takeho mierneho sneniii a ked zaspis mali by sa dostavit sny...ale vedu sa diskusie na tuto temu, ze ci to neni nahodou len placebo...

takze nevim, ale urcite to nema najprijemnejsiu chut:D ked skusis, tak daj vediet;)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma