Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 
---eNDyho rajská záhrada--- - Klikni zde pro originální téma
Kapka1
Ok, díky... jenom trochu nerozimim tomu substratu, mas ji v ciste raseline? Napis mi kdyztak prosim pomer ze ktereho se sklada... Argea je liana, ze? Mas ji nekde venku, na pergole? Jak ti snasi zimu a kam ji davas zimovat, kdyz je tak velka? ( 15m ) díky
btw jak to myslis stema vyhonkama? jak je mam zakorenovat? Myslis, ze muzu argeu zastipnout a zakorenit? jako rizek? Díky
bawy
zdravim vsetci dobry ludia :) takze kcem sa opytat ...ci niekto viete nieco o zakatechichi (mexican dream) mam na mysli hlawne sposob pripravy :) kedze to mam doma a je welmi vitaalne :) tak by som skusil njeco pred spanim ;)
polux
to Kapka: Mam ju v raselinovom substrate, to nie je cista raselina. Ma to upravene pH a vysoky obsah hnojiv, je to vzdusne - a hlavne, da sa to kupit uz hotove, takze nemusim nic miesat. HBW nepestujem vonku, ale v skleniku, a teda aj ked ma 15 m tak ju nemusim prenasat. S tymi vyhonkami som to myslel tak, aby si ju stale priebezne zastipoval , aby sa stale rozvetvovala a aby netvorila dlhe vyhonky. HBW sa odrezkami mnozit neda, alebo ked, tak len velmi velmi tazko. Ked je starsia, tak dost bohato kvitne, a vytvara semena.
eNDy
TO polux: 15 m?? fuha, tak to mas dost dobreee;) ak sa smiem spytat kolko ju uz mas??

to bawy: no CALEU ZACATECHICHI mam aj ja..a zatial pekne rastie:)
skusim aj nejaky ten rezervny odrezok poriesit:D
ale s pripravou ti viem len tolko poradit, ze sa zvykne fajcit, alebo vyvar/caj.....presne davkovanie neviem ale na erowide su rozne skusenosti/experiences a tam by si sa o tom mal docitat viac:)
a potom popis ucinky....

to all: HBW mam aj ja....ale je to malinky odrezok...ano odrezok, kamarat mi spravil rezen za SALVIU DIVINORUM a vlastnim ju, ale bohuzial ma len jeden list...je malinkaa, ale z kolienka jej ide vyhonok, je zasadena v keramickom crepniku, s raselinovym substratom ktory drzi vlhkost...ale bojim sa ju teraz presadzat.. vsak sa uvidi.....

zatial drzim palce:D
polux
to eNDy: Ma asi 4 roky... este ziadna starena, ale je dost mohutna. Mas HBW z odrezku?? Hm, mne zatial nezakorenil ani jeden, ale zasa som ix ani vela nerobil, lebo boli semena. Ale pocul som, ze z rezkov ide tazko.
to bawy: to davkovanie zakatečiči je individualne, ale vraj sa to ani neda prehnat, lebo je to netoxicke. Ja by som asi skusil caj pred spanim, to by mohlo zaslapat.
eNDy
to plux: ano mam zakoreneny odrezok...chlapika som cez internet navigoval ako by mal ten odrezok spravit (este to nikdy nerobil) potom sa mi o mesiac ozval ze uz je to zakorenene.....ale nevyhodu pred semenacmi ma tu ze podla mna pomaly rastie...teda ak vobec rastie, lebo momentalne nejavy ziadne znamky zivota, len tak je a akoby toto bol jej zivot:) ze ma jeden list, jeden mini vyhonok a viac nemusi rast:)

pomoze ked ju dam do provizorneho sklennika?? myslim v raste.... mam ju inac na parapete...
polux
to eNDy: pomoze hlavne co najviac svetla, a pokial ju neprelejes, tak by mala byt do jari v celkom dobrom stave, a mala by zacat normalne rast. :)
brada
nazdar lidi , nechcete negdo celou rostlinu sida rhombyfolia??? nemam ji kam dat , tak se ji zbavuju , ONLY PRAGUE!!!! RESENI PRES PM!!!!!!!!!!!!!! PEACE
Kapka1
Ahoj, mate nekdo skusenosti s pestovanim Salvii Hispanica a s Nepetou Cataria? jake vyzaduji podminky, svetlo substrat atd.. Díky Moc
P.S. Dneska mi dosla seminka od pana Rezla, tak proto :)
polux
to Kapka: Nepeta je bezna skalnicka, vyzaduje slnecne miesto v skalke alebo na zahone trvaliek a ma rada vapnik v pode, a vobec, priepustnu podu. Co sa tyka tej CHia - salvie, tak ta je jednorocna(!!!) a pestuje sa tiez na slnku. Otazka je, ako su tie semena stare, a ako budu klicit... Ak ti nieco vzide, daj vediet, chiu som este nesadil :)
polux
No a po urcitom case tu mam zasa jednu zaujimavost. Ayahuasca - kusok, aky sa pouziva pri priprave napoja (samozrejme, ze jeden asi stacit nebude). Ale vyzera zaujimavo, hlavne na priereze, co poviete ? :)
zumbi
to Polux: To mě poser na holý kozy!!!! Kdes to vzal? Je fakt pěkná. Budeš jí vařit (s houbičkama)?
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od polux
No a po urcitom case tu mam zasa jednu zaujimavost. Ayahuasca - kusok, aky sa pouziva pri priprave napoja (samozrejme, ze jeden asi stacit nebude). Ale vyzera zaujimavo, hlavne na priereze, co poviete ? :)

Fakt super,len neviem,či to je tá časť,čo obsahuje DMT,alebo MAOInhibítor.Keby to bolo to druhé,s hubičkami by to šlo.Ale DMT samotné je bez inhibítora orálne nešlapatelné:)
Kapka1
No akdyby to byl MAOInhibitor, tak se tim zvysi ucinek houbicek, nebo jak? Jo a kde si ji vzal???
eNDy
to polux: hehe....naozaj zaujimave, ma to typicku kresbu vo vnutri... pecka! k+;)

to expiry: to je ta cast (liana BANISTERIOPSIS CAAPI) ktora obsahuje iMao....len neviem ci by to stacilo, aby sa z toho vobec dalo neco vyuzit.

to Kapka1:ano...kedze je to iMao tak by "prehlibl" ucinok hubicek:)
Kapka1
Tyjo, tak to je teda docela narez... Polux by mohl delat botanika :) kde to jenom moch sehnat? Prece jenom je to docela vzacne, nebo nie?
expiry_date1
Kapka1,skús si zohnať semienka Sýrské Routy,to je najbežnejší MAOI,aspoň myslím,že je najbežnejší:) a to sa používa aj do hubovej ayahuascy:MAOI+hubičky.
Kapka1
Jasne jasne skusim, nevis jak se jmenuje latisnkým názvem? Ale podle me stacej houbičky sami osobě, co myslíte? Má cenu prohlubovat jejich účinky když jsou sami o sobě docela silné? Nebo jsou po tom zcela jiné stavy...
eNDy
Kapka1: tak mna jedine napada ze si tu "ayu" bud vypestoval sam, ale bo si kupil cez net....ale vsak to sa spytaj jeho...ked velmi chces tak si to vies zohnat.

Syrska routa---PEGANUM HARMALA, mam nejako malo semienok, na jar skusim.....ale zatial sa mi nepodarilo vypestit tuto pustnu rastlinu...

ano, najcastejsie sa zvykne kombinovat s houbickami prave syrska ruta, ale podla mna to nema cenu...hribovy vylet stoji za to sam o sebe:) ale kolko ludi, tolko chuti....
polux
to all: Diky za pozitivny ohlas, ale aby som to fsetko na pravu mieru uviedol, tak to som nevypestoval, ale dostal. Pokial viem , tak ten kusok presiel cez viacere ruky, a ku mne sa dostal ako zaujimavost. Je to od nejakeho nemeckeho importera. Mam objednanu ayahuasku z FE, ale zatial mi nic neprislo, a obavam sa, ze vzhladom na xladno, ktore je vonku asi uz ani nepride. :(
Co sa tyka pozitia, tak ako som spominal, na varenie je to dost malo (som videl take recepty, kde sa suroviny rataju na kg) takze asi to ostane len ako ta zaujimavost. O kombinacii s houbickami som este nepocul, ale suhlasim, s nazorom ze tie su aj sami dost silne, takze ktovie ako by to dopadlo?
Inak ayahuaska je silny MAO inhibitor, takze nejaka blba kombinacia, by nemusela dopadnut prave najlepsie...
Co sa tyka surovinovej ayahusky, myslim ze ta je lepsie pristupna v EU ako zive rastliny, a byva alebo takato cela, alebo struhana na hobliny, ktore sa lepsie vyvaraju.
polux
to h'assassin : No pravdupovediac, postradam recepty, ktore sa pripravuju z malyx mnozstiev. Aj ked ta chacruna, 100g listov je pomerne velka kopa. Toto je zrejme red caapi. To ale len odhadujem, lebo k tomu nemam blizsie info zo zdroja, odkial to poxadza.
polux
all: Hot news: Moja Salvia divinorum sa rozhodla v tento nehostinny novembrovy cas kvitnut - a aj ked kvety este nie su otvorene, radsej som ix nafotil, keby si to s tym kvitnutim nahodou xceli rozmysliet :D
Je to W/H strain, a tato rastlina ma cca 4 roky. Na tej poslednej foto je maly zaklad dalsieho sukvetia, ktory bude kvitnut zrejme este neskor. Ake mate so salviou skusenosti vy? Podarilo sa vam ju doviest do kvetu? Prip. nejake foto?
eNDy
to polux: to bude nadhera, ked to bude....:)
mne sa to este nepodarilo...ale chcel som skusit (zevraj aj existuje nejaky navod na to) tento rok...

no na toto som vazne zvedavy..k+ si nechavam na neskor:D
len tak dalej!!!
jjurijj
Tak sa mi zas raz podarilo vyrobit zo salvie divinorum nieco zaujimave
polux
to jjurijj : To je tvoja fotka? V pozadi ako keby boli nejake arabske popisky ak sa nemylim :D ?
jjurijj
jj ta fotka je moja a tie arabske znaky tam aj su len je to low res kvoli velkosti v hires to vyzera troska lepsie
polux
to jjurijj : A co tie znaky znamenaju?
polux
A tu je brazilska damiana. Vraj ma zaujimave ucinky, a to uz v davke jedneho listu, ako spominal h'assassin .
heikki
KOKOSSSSSSSSSSSSSS NEVERIM
precital som to vsetkko a tolko som sa z toho naucil ze az

MAS VELMY ALE FAKT VELMY KRASNU ZAHRADKU

posielam K+

:love: NEZÁLEŽÍ NA TOM AKĚ SÚ VELKÉ ALE NA TOM AKO ICH MÁTE RADI :love:
polux
to h'assassin ::D posnazim sa. Dufam ze to prezijem ....
To heikki: Dikyza poxvalu, myslim ze sa fsetci v tomto threade snazime, aby tu bolo co najviac info o pestovani a vyuziti malo znamyx botanickyx rastlin. Nezaskodi posunut si obzor dalej :)
bawy
ad.1LUDIAAAAAAAA !!!!! HEEEEEELP :( ZOMIERA MI SALVI J KA :( neviem co mam robit :( HEEEEELP vlhkost ma dobru stale ju rosim tak neviem...................ad.2 neviete ci MUCENKA JEDLA a MUCENKA OBROVSKA SU TIEZ HALUCINOGENY ? LISTY SA MYSLIM ZE FAJCIA:... ?na BIOTOXE o TOM NIC NIEYE
polux
to bawy: Vela problemov so salviou vyplyva momentalne z prilis tmavyx podmienok nasho klimatickeho pasma - kratky den + malo priameho slnka sa musia podpisat na kazdej rastline.
ad mucenky: Viacere druhy, a medzi nimi aj tie dve vyssie spominane obsahuju harmalove alkaloidy, teda ix mozeme vyuzit pri priprave ayahuaskovyx odvarov. Samostatne maju sedativne ucinky.
polux
to h'assassin: No tak na to som fakt nepomyslel :D Ale ako sedativum je spolahliva. Ruska oliva??? Myslis nieco take ako Elaeagnus angustifolia (Hlosina uzkolista), cz nazov neviem :(
bawy
:D tak to som neako nepochopil :D takze ta mucenka funguje ked sa fajcia listy... ?alebo ako vlastne ?:))) ako funguje samostatne ? :) MAOi ma teraz neak netaha :) :) :)
bawy
ahaaa ahaaa ---- a neake mnozstvo .. ?:)
polux
Mam tu dalsiu zaujimavu salviu. Tato sa vola Salvia elegans, co sa mi po obtiazax podarilo zistit, a poxadza z rovnakyx oblasti ako Salvia divinorum - tj. Oaxaca az Durango v Mexiku. Krasne kvitne a ma silnu ananasovu aromu. Pouziva sa ako korenie, a je to jeden z moznyx ancestorov alebo najblizsix pribuznyx SD. Na to je viac hypotez.
fakundo
Chodec_- [Fakt čumím.... nádherný fotky... čím fotíš...?


Sorry, ale ono je skoro (SKORO) jedno čím fotíš, ale či to vieš...
bo ak by si dal profíkovi do ruky lacný foťák, určite by spravil lepšie fotky ako amatér...
:bounce: :)
eNDy
all: SALVIA ELEGANS, SALVIA HISPANICA, SALVIA SPLENDENS...su pribuzne so SALVIOU DIVINORUM, celkovo vsetky rastliny druhu salvia su nadherne pocas kvitu--o tom niet pochyb:)

ale polemizuje sa o ich psychoaktivnych ucinkoch--placebo/neplacebo..
obsahuju nejake diterpeny, ktore by mohli mat psychoaktivne ucinky...no bol by som na to velmi zvedavy.

to polux: ta damiana ma pekne kvety....chcel by som este TURNERU DIFFUSU..
a ako je na tom SALVIA DIVINORUM s kvitnutim? pokrocila o nieco?

ja mam teraz hlavne problem s HBW..:( ma len jeden list... a z kolienka ide maly vyhonok...ktory ale nechce rast :confused:

co by pomohlo? dix

ludia mate to pekne...len tak dalej, vybudujeme si zbierku najcennejsich enteogenov a otvorime si vyskumny ustav v strednej europe:D nase hobby a este aj platit nam budu:D
bawy
mne tiez krasne zije HBWr : ) nadherna rastlinka a kazdy den ma niecim prekvapi :D stale z nej nieco vychadza :D pravdepodobne listy :D ale nechapem rychlost rastu....od kedy som ju dostal asi 2 mesiace stagnovala a teraz toto ;) parada ;)
Kapka1
Hele a kde ji mas? Myslim stanoviste... a jaky je celkovy prostredi? Dikes
moch bysi sem hodit fotoz? Pls
bawy
mam ju na parapete...smerom na juh-juho zapad :)
Kapka1
I pres zimu? A jak ji mas velkou? Pise se, ze je to obri kytka...
bawy
no :D mam ju asi par mesiacow :)) takze .. :) ma mozno 30-35 cm ...ale rastie naozaj rychlo :) jeden list ma strasne veliky :)
Kapka1
Jo jo a budes ji mit venku i pres zimu? Uz tedka je tam dost kosa...
bawy
nieeeeeeeeeeeeee ya yu mam za oknooom :) nevieeem to by snad asi ani neprezila teraz :))
Kapka1
¨Jasne jasne :) a muze se zastrihavat? Myslim aby se tolik nevetvila a nerostla tak moc dluoha!
bawy
neviem :) fakt som f tom dost zaciatocnik ...
polux
to endy: Pravu damianu nemam ani ja :( , tazko sa zhana. Ta SD mi dala kosom, ak aj rozkvitne, tak len 1 kvet zo sukvetia, ostatne zasxli. Zrejme kvoli nedostatku svetla - posledne dni je stale zamracene :(
All : ad HBW: Nie je narocna, a fakt ryxlo rastie, ale az tak druhym rokom od vysevu, zo zaciatku rastie pomaly. Ma rada slnko, nepreliat, a teplo. Je z trop. azie, takze v ziadnom pripade ju nenexat vonku - zmrzla by :) No a potom priepustny substrat prospieva. HBW sme tu tusim preberali niekolkokrat, ked pozriete par stran dozadu, su tam aj fotky kvetov, plodov a fselico o nej...
bawy
Zdravicko:) mam tu neake fotky konecne som sa dostal k fotaku ;))
1- rivea corymbosa + HBW ked dosli z rastlinky.sk
2- Rc + HWB Dnes :)
3-Detail na listik HBW
4-Tiez detail ale nechapem je to uplne iny list co ty na to POLUX ?
5-Mucenky este nespametane od dorucenia :)
bawy
A este DIk KAPKE1 ;) Semienka mi dosli :) uz len navod ako na to ;) Ak mozes tak do Pm :) THX :)
Kapka1
Cau cau, moc se mi to tedka nechce popisovat, ale dam Ti dobrej odkaz, rid se tam vsema radama co tam jsou, jen co bych vytkl, zalejvej ho CO NEJVIC!!!
Tady je http://www.volny.cz/tabaky/pestovani.html
Moc krase rostlinky, BAWY... chci se zeptat, mas je tam jak sou? Tzn u vokna... je to okno na sever, nebo kam? Nevypada to totiz, ze tam moc sviti svetlo.... A jak dlouho je vubec mas? DIkes moc
eNDy
to bawy
nadherne mas tie rastliny, zasluzia si K+:D
fakt super!
moja RIVEA CORYMBOSA utrpela mensie sucho, lebo som ju ZABUDOL poliat!!! to sa mi este nestalo aby som zabudol na moje rajske rastliny:(

HBW mi zhodila jediny list ktory mala, tak som ju dal do provizorneho sklennika, a dufam ze to male kolienko co rasi aj vyrastie...dufam velmi.

celkovo mojim rastlinam zima neprospieva (nemam dostatocne presvetlene miesto) ale SALVII DIVINORUM to nijak nevadi.. natahuje sa ale to je asi vsetko... uvidi sa na jar...
BANISTERIOPSIS a PSYCHOTRIA idem si po vaaaas:D
bawy
to POLUX....Wdaka ...dobre rady si mi dal ohladom SD...spametala sa a zacina o5 rast ;) WDAKA
Kapka1
Prosim bawy odpovez ktomu poslednimu memo prispevku... Vela Diky moc!
P.S. Myslite, ze neni riskantni si v tuhletu rocni domu objednat Riveu Corymbosu a HWBR? Diky
bawy
:) sorry sorry ,,,neako som to prehliadol :) to okno je hmm smerom na juh-juhozapad teda svieti im tam v podstate cely den :) mam ich asi hmm 3-4 mesiace :)) a mam ich tam na okne ;) a zjavne sa im tam welmi paci :)) a podla mojho nazoru to nieje az tak rizikove, ked ich das niekde kde bude wela svetla -. :)
Kapka1
Jasne - diky moc. A este, jakou teplotu ma asi ten pokoj, ve kterem je mas? Mas je nad topenim? Jo a povedel bysi mi, v jakym je mas substrate, a jak zalivas? Diky
bawy
noo :) nemam to nad radiatorom...trochu wedla...mam tam asi okolo 23-24 stupnow ..to je len odhad teplomer zatim nemam :D ... substrat klasicky na pokojove kytky :D trochu piesku a perlitu :):):) a zalievam kedy si poprosia ;)
eNDy
to Kapka1:
podla mna ti tie rasliny (HBW a R.C.) v poho preziju zimu, len otazka je ci ti to poslu v takejto zime :confused:

to bawy: hmm..mat tak okno na juh tak aj ja som frajer:D ale niee... mna len mrzi ze nemozem mojim rastlinam poskytnut tolik lasky:)
ale uz je na ceste sklennik....yes, yes..
bawy
:D ya som sa do nich doslowa zalubil :) fakt :) pred spanim sa s nimi vzdy porozpravam a tak :) a kazdy den maju pre mna nowe listocky :D pekneee :D
polux
to bawy: to mam radost :) dufam ze sa jej uz bude darit.
to Kapka: Ja si budem musiet na ayahuasku asi tiez pockat do jari, lebo vraj uz je po sezone, a v tejto kose sa nic neposiela :( Ale radsej budem cakat, ako by mi to malo po ceste zmrznut.
Kapka1
Jasny... takze si to tedka posilat nebudu. radsi fakt pockam. To Polux: Budes si kupovat banisteru caapi, nebo jak se to pise? Tak to ti drzim palce... pry je narocna. zavidim vam... mate skleniky nebo alespon zahradu, desto ja mam byt jenom s balkonem :(
Kapka1
Ach jo... Tak sem dal salvejku do nasledujiciho substratu:
50% pisek
10% perlit
10% Vermikompost
20% cernozem
10% SUbstrat pro pokojove rostliny
zalil jsem a dene asi tak 5krat sestkrat rosim... Necernaji ji listy, ale nejak podivne se ji zacinaji kroutit a delat spicku. Mam ztoho spatnej pocit, doufam ze je to jenom sok z presazeni, svetla ma dost, sviti tam od vychodu do zapadu, takze svetlem to asi neni, ikdyz muze byt den kratky... Myslite, ze je to jenom sokem? A neni 50% pisku a 10% perlitu hodne? Je tam jenom 40% hliny... Ale kamil to ma nejak podobne, a roste mu jako nikomu. :( ach jo
eNDy
to Kapka 1 :
ja pestujem SALVIU DIVINORUM v obycajnom pestitelskokom substrate s trochou pisku...pomer cca 90/10.. a nemam ziadny problem, skor napak, ked ku mne niekdo pride nestaci sa divit ako mi to tak mohlo narast:D

ale pocul som uz aj o tvojom pripade, ze tam bola vacsina piesku a tiez v pohode (nemam osobnu skusenost) ale podla mna si mohol dat viac hliny...moj nazor je ZBYTOCNE VELA PIESKU. ajked nehovorim ze je to zle...

bud zdrav:)
Kapka1
Jasny - poucil sem se, a priste to dam do normalniho substratu s trochopu pisku a perlitu. Dyk moje 1 salvejka rosta v obycejnem zaradnickem substrate s trochou pisku a rostla tak, ze jsem este zadnou jinou kytku tak rychle rust nevidel. A este ste Te chci zeptat: Mas ji neustale v nejakym sklenicku, nebo jenom normalne treba v pokoji a nekolikrat denne ji rosis? Dikes
polux
to Kapka: Ono ani tak velmi nezalezi na zlozeni substratu, hlavne aby bol vzdusny a trvalo mierne vlhky. Neznasa preliatie. To ze sxnu listy moze byt ale v tomto obdobi z nedostatku svetla, v tvojom pripade najskor ten sok z presadenia. SD ma velmi citlive korene, a po presadeni to niektore rastliny velmi tazko prezivaju.
to endy: Ten kvet sa konecne otvoril, takze je to prvy krat co mi kvitne SD. Fotky postnem as soon as possible.
eNDy
to Kapka 1:
ja mam v sklenicku len male rizky ktore zakorenujem, alebo malinke rastlinky. tie vacsie (95cm:D) mam len tak v izbe na parapete a rosim ju mozno 2x denne a aj to par krat zabudnem..takze v pohode!

to polux: no tak to som zvedavy:) joooj..teraz je ten moment ked ti zavidim;)

to all: :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

chcem vas upozornit, ze tento thread sice nesie nazov eNDyho rajska zahrada, no nie vsetky rastliny v tomto threade su moje!!! pastuju sem obrazky okrem mna aj iny....to len tak pre info.
lebo uz sa stalo ze som dostal k+ za uspech niekoho ineho, co by som nerad......teda nieze by mi to vadilo:D len tym ochudobnujete praveho uspesneho growera.......takze citajte KTO prispieva radami, fotkami atd...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Kapka1
Ok, a nemas prez ne nejakej igelit, nebo tak? :) proste normalne na parapetu... hmm, zavidim ti, ze ti necernaji konce... ale asi to taky tak udelam ( odakd salvejku mas? ) dotedka byla zvikla na vlhke prostredi ve skleniku, takze doufam, ze ji to sussi moc neuskodi, jinak mi drzte palce, brzy sem dam fotecky... Zatim papa :D
polux
Takze tu je kvet Salvia divinorum - prvy vobec co mi rozkvitol, a prvy vobec co som skutocne videl :D :D :D Od puku do kvitnutia -cca taky mesiac, rastlina asi 1 meter vysoka.
eNDy
to polux: tak toto si zasluzi to co si zasluzi.....k+ a respekt:D

to Kapka1: nemam tam ziadny igelit, proste nic.. mensie rastliny a rizky mam v akvarku ale tie najvacsie (95cm) su len tak na parapete.. sice maju na niektorych listoch cierne konce, ale to len spicku-to je len chybycka krasy ale "nove" listy su pekne a zdrave:)
bawy
Kraaasne kvety :) moja asi nikdy take mat nebude :))) heh
polux
to eNDy: Dikes :D :D
kvet uz sice odkvitol, samozrejme ze opelit sa ho nepodarilo (skoda, tak som sa tesil, ze budem mat vlastny SD - polux klon :D
po odkvitnuti sa hlavna stonka zacala rozvetvovat do bokov.
to bawy: Je to starsia rastlina. Ked budes trpezlivy, urcite budes mat sancu na kvet.
bawy
:) no trpezlivy teda budem ;) vdaka tvojim radam sa brutalne spametala :) mal si pravdu SVETLO ::) je zaklad :)))))
[CZ]Neon
2Polux: krasny kvety
polux
A este raz mandragory: Momentalne je vacsina z nix v dormantnom stave, ale tieto dve naopak. Tak teda Mandragora autumnalis a prava Mandragora officinarum. Obe zo stredomoria.
Kapka1
:( ach jo privez sem si rizek z borivojky, ztoho sem si udelal dalsi dva, jeden sem zakorenil, zasadil, ve skleniku je normalni ale kdyz sem ho tedka asi na 2 hodky vyndal tak fatalne zvadl, ma strasne hadrove listy, rosim ho snad 4krat za hodinu... Bude to asi tou vlhkosti, ale prece jiny taky pestujou salvej normalne venku, ne? Nevite co stim?
eNDy
to polux: mandragory sa chystam tymto rokom vysiat aj ja... klicenie bez problemov? nejaka procedura pred vysiatim? a nejak blbnu fotky takze neviem ci sa daju pridavat :confused:

to kapka1: SALVIA DIVNORUM reagujec dost citlivo na zmenu vlhkosti, to znamena ze ak si ju mal na vlhkom mieste a premiestnil si ju na suchsie miesto jej reakcia bola "normalna". ja by som sa snazil o "privykanie" rastliny na zmenu prostredia, vybrat ju najprv len na hodinu. potom na dve hodiny....atd... a ona tu zmenu prostredia akceptovat bude. aspon mne sa to vzdy podarilo...
bawy
for polux podrobnosti do pm
1 cela rastlina
2 kandidat na řizek?
Kapka1
hezká, jakej mas substrát?
bawy
nooo asi 70% substrat pre izbove rastliny...20% piesok a 10% perlit....ona uz bola na 99% mrtva...ale polux mi poradil dat ju na svetlo a zacala o5 zit :) a chcem stravit rizek..vies mi poradit ? :)
polux
to eNDy: Klicenie mandragor? S problemami. treba vysiat viac semien, dlho to trva (cca mesiac). Je dobre, ked ix das aspon na dva tyzdne do xladnicky tak pri + 5 °C, uryxli to klicenie. Samozrejme, uz by mali byt navlhcene. Ked vyklicia, dalsi rast je bez problemov.
to bawy: Mne sa ten spodny konarik vidi dost maly na odrezok, takze by som ho este asi nexal podrast. Potom, ked ho budes rezat, urcite skrat tie velke listy, a nexaj len horny 1 alebo dva pary najmensix listov.
A na zaver 1 filozoficka otazka :D Preco pouzivate take velmi velke kvetniky na pestovanie salvie???? Aspon par foto co som videl, mi dava za pravdu.
bawy
uf :) preco ..lebo mi prisla v strasne malickom kvetniku..alebo skor v takej umelej hmote..a chcel som jej dozicit volnost a slobodu korenom :) a uz sa mi nechce ju potom zas presadzat do vetsieho ked vyrasite tak preto : :)
eNDy
to bawy: Salvia divinorum je cela o tom ze potrebuje dostatok svetla! niekde som cital ze riesia veci ze nemoze ist na slnko, tak ju davaju v izbe do kuta aby nahodou nezazrela slnecne luce----sprostost..
ale vidim ze sa jej dari, na odrezok si este pockaj.
ako pise polux, odfikni tie najvacsie, a odrezok ponor do vody a nechaj ho korenit ( u mna 99,9 % uspesnost) :D

to polux: mam desat semien M. officinarum a desat semien M. autumnalis...no uvidime to klicenie:)
a ten kvetnik na Salviu divinorum je preto taky priestorny aby mala volnost a miesto na korene... viem ze nepotrebuje nejake extra rozmery ale ja sa drzim pravidla...najvacsi prakticky kvetnik:D

a mam mensi problem... nasiel som nejakych skodcov na mojej salvii divnorum--su male nejake dva mm, cierne podlhovaste, a neviem ich identifikovat. nepodarilo sa mi ich lepsie nafotit, nasadil som na nich chemicku ochanu nejaky univerzal postrek (nazov si nepamatam) co zabije vsetky zive organizmy na rastlinach... ale nejak asi nepomaha...pls help :confused:
polux
to eNDy: M. autumnalis by mala klicit lepsie ako M. officinarum.
ad skodce: su to strapky, cicavi skodcovia. Zberaju na ne viacere postreky: Basudin, Dursban, Karate, Sumithion, Ultracid . Vyskusaj niektory z tyxto.
zumbi
to Polux: Zdar, fakt nádherný mandragory. Kde se dá sehnat osivo? Rád bych je taky začal pěstovat.
polux
to zumbi: www.bambusarium.cz neviem ci ix momentalne maju, ale na jar sa tam zvyknu ponukat... tie moje maju asi 3 roky.
eNDy
to polux: myslis ze karate alebo basudin by bol bezpecny pre mna, ked mam rastlinu v izbe v ktorej travim vacsinu casu? ja si myslim ze su to postreky dost vysokeho kalibru a preto sa bojim to robit v "obytnej zone"...viem bolo by jednoduchsie to nastriekat niekde out... ale v decembri asi nemozne:(
preto som hladal nejaky postrek na izbove rastliny, neskodny pre okolie ale ucinny proti skodcom...
s tym "zevraj" ucinnym postrekom co som spomenul vyssie som nastriekal postihnutu rastlinu dva krat a paraziti su tam, ako by sa nic nedialo.... :confused:

to zumbi: officinarumky by mali mat v ponuke ako nahradu za autumnalisky....ale mozno sa mylim..mozno uz doplnili zasoby.
ja som si objednaval a pan Rezl mi tvrdil ze uz ma par poslednych baleni...
Kapka1
Omlouvam se za OT, ale chtel bych se zeptat, jestli nekdo mate zkusenosti s Azariusem... Jak to snima probiha, jak jsou seriozni, jakou platbou jste platili, poslilal nekdo cash money? Mam fakt velkej zajem o betelovy orisky a seminka ephedry sinici... Tak me napadlo, kdyby nekdo cokooliv chtel si odtamtat objednat, tak se muzeme domluvit a objednat to treba spolecne... Zatim
Kapka1
Na jare si hodlam objednat z http://www.flora-toskana.de peprovni opojny ( piper betle ) a tak se ptam, ma snim nekdo zkusenosti, vite jak ho pestovat? jinak ta stranka je nemecky a ja se v nemcine nevyznam, bude to chtit nejakou chvili abych to vsechno prelouskal :) jinak nechteli byste do toho jit semnou? Nasel jsem jeste par stranek ktere to posilaji, ale ty jsou vetsinou v americe a nez by to sem doslo tak by to podle me chciplo. No a tady na ty strance ho nabizeji za 18 ojro, plus asi nejake postovne... Takze se ptam, chtel by do toho nekdo semnou? Chci strasne vyzkouset betelovou smes... Ale jinak samozrejme si ho chci pestovat :D
polux
to kapka: ta stranka vyzera seriozne, skusenosti s nou ale nemam. Nic to fsak nemeni na fakte, ze v Nemecku sa predava mnozstvo etnobotaniky, z ktorej fsak casom vylezie nieco uplne ine ako predajca deklaroval. Konkretne, aj P. methysticum, nie je ten druh, ale uplne nieco ine. Tzn, treba nakupovat osobne, a hlavne, treba nakupovany druh POZNAT :D
Kapka1
No a myslis ze ten P. Betle je pravy? Jak to mam poznat? A co zkusenosti z azariusem? Diky
polux
to kapka: piper betle moze byt pravy, ale poznas to len vtedy, ked si tu rastlinu porovnas s viacerymi zdrojmi na nete. S Azarius skusenosti nemam, nie je tam nic co by ma zaujalo.
bawy
1.. salvijka pred rezom...
2..rez samotny..
3..vsetko pekne po kope
4..niejake listocky..
5..salvijka teraz..
eNDy
to bawy: myslim ze to mas v pohode.. odrezky mi bez problemov korenia vo vode, pri dostatku svetla a ja ich mavam v takom provizornom sklennicku, takze aj vela vlhkosti je potreba..
Salvia divnorum je nastastie neproblematicky mnozitelna rastlina.

ad foto...bolo to fotene v lete, vo faze ked uz boli korienky pustene, takze som odrezky zasadil do zeminy a este nejaky tyzden nechal na tomto vlhkom mieste..
bawy
ozaj eNDy ...ako dlho bude pustat ten korienok ? :)
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od Kapka1
No a myslis ze ten P. Betle je pravy? Jak to mam poznat? A co zkusenosti z azariusem? Diky

To s tým azariusom:objednával som raz,cash poštou v poistenej obálke a tovar prišiel pekne zabalený v balíčku nejak do 2-3 týždňov.O tom ostatnom žiaľ neviem:bong:
eNDy
to bawy: s tymi korienkami je to rozne...niekedy behom tyzdna inokedy dva tyzdne..vyckaj si a budu aj korienky;)

to expiry: aspon ze tak, mame aspon istotu ze su ferovy...
Kapka1
Jo? a jaky si si objednaval? a jestli muzes, z jaky stranky? Diky MOC
Kapka1
Cau, chci se zeptat, nekdo tady nekde psal odkaz na http://shaman-australis.com.au/shop/
myslite, ze je ta stranka seriozni a dojde to brzy? chtel bych si objednat nejake rostlinky, takze nechci, aby cestou chcipli... Jestli budete chtit, tak muzeme objednat neco spolu :)
eNDy
to Kapka1:
myslim si ze ako azarius tak aj shaman-australis su solidne firmy ktore su dost spolahlive na to aby mohli poskytovat tieto sluzby.
Ak sa trosku, naozaj len trosku pohrabes v ich stranke najdes aj forum.. napriklad v azariuse je to psychonaut forum a vsade chvalia ich sluzby ze je to v pohode. to iste plati aj na mnoho inych internetovych shopov..
urcite by bolo lepsie kebyze najprv hladas a potom sa pytas, lebo takto by si sa mohol spytat na kazdy internetovy shop, ci je seriozny..
moja odpoved je kludne do to ho chod, nechapem preco by neboli seriozny:)
a ci ti ziva rastlina chcipne alebo nie, nezalezi na serioznosti firmy ale na podmienkach v ktorych je rastlina prevazana, takze s tym ti uz pomoct nemozem a ani zarucit sto percentnu vitalitu...
ale ako som pocul, tak mnohym znamym co si objednavali rastliny az z australie, rastliny ziju nadalej a nie su s nimi problemy..
takzatim:)
polux
to Kapka: ano, shaman australis je seriozna firma. Ja som od nix objednaval davnejsie semienka, a prislo to v poriadku. Ale rastliny z Australie sa objednavat neoplati, pretoze na to treba importne povolenie a fyto, co je dost zlozite ziskat. Navyse to tiez nie je zadarmo, takze sa oplatia importovat len vacsie mnozstva rastlin. BtW, to sa tyka akejkolvek krajiny mimo EU...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma