Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 
---eNDyho rajská záhrada--- - Klikni zde pro originální téma
polux
Endy: Iboga potrebuje na klicenie vela tepla a aj svetlo, ja som ju klicil v skleniku, a este bola v mnoziarke, cize tam bola teplota tak 32 °C, niekedy az do 35°C. No a problematicke bolo to, ze sa sama nedokaze zbavit obalov semena pri kliceni, cize ix treba odstranovat skalpelom postupne, a to je dost narocne, ak nexces malej rastlinke ublizit.... Tak sa priprav aj na take zasahy.
eNDy
to polux: udrziavam 30 stupnov viac zariadit nedokazem... to s tym problematickym klicenim aj s tymi zasahmi viem, bude to tazke, pomaly po 1mm zasahovat a pomahat malej iboge z obalu.. ale tak bude to take ako porod..tazke ale stoji to zato:) hehe napadlo ma nove prirovnanie:D
bawy
citace:
Původní příspěvek od polux
Endy: Iboga potrebuje na klicenie vela tepla a aj svetlo, ja som ju klicil v skleniku, a este bola v mnoziarke, cize tam bola teplota tak 32 °C, niekedy az do 35°C. No a problematicke bolo to, ze sa sama nedokaze zbavit obalov semena pri kliceni, cize ix treba odstranovat skalpelom postupne, a to je dost narocne, ak nexces malej rastlinke ublizit.... Tak sa priprav aj na take zasahy.

a ako je to v prirode ?:) tie zasahy sa spravia ako ?:)
eNDy
to bawy: v prirode su vlhkost a teplota vychytane, tak isto aj cerstvost semien...

a co sa k tych zasahov tyka.. no myslim ze sa tam asi domorodci v afrike snazia povytahovat vsetky male klicky zo supky, ked tam rastu velke kriky ibogy... a ta manipulacia sa netyka vsetkych pripadov klicenia, ale je dost casta.. asi tak


EDIT: ma tam byt NEsnazia povytahovat:D
no ako uz polux spomenul v plode je to chranene:sun:
polux
to bawy: V prirode zacinaju semena ibogy klicit este vo vnutri plodu, pred tym, ako sa rozlozi duzina. Tym je zabezpecena vlhkost a aj zivotasxopnost semien. Pokial ale ziskas semienka ibogy u nas, su uz skladovane, na povrxu presusene, a tak im treba pri kliceni pomahat. Proste podmienky pralesa napodobis doma tazko :)
[CZ]Neon
polux: zajimave. takze to jako seminko ceka az mama rostlina odejde do vecbych lovist?
polux
to Neon: Vobec nie. S klicenim nema materska rastlina vobec nic spolocne. Semienku pomaha vyklicit vlhka rozkladajuca sa duzina plodu, ktorou su semena obalene.
eNDy
to neon: predstav si ibogu tak ako keby to bolo obycajne jablko... tak plod po dozreti padne na zem.. a semena vplyvom tepla a vlhka zacnu klicit uz v jablku (kde su chranene od vonkajsich vplyvov) a rastu nove rastlinky;)

to polux: cca kolko ti trvalo klicenie ibogy, nie ze by som bol nedockavi len tak zo zvedavosti.. budem mat onedlho uz vazne sklennik a klicenie prestahujem tam... podla infa to boli cerstve semena, voacanga tiez.. fakt ma zaujima to klicenie:) dufam ze aspon neco z toho vzide.
a ked nie tak si semeno necham ako talizman;) ma zaujimavy tvar!
[CZ]Neon
Dakujem vela vsetkym slovenskym growerom za informacie. (snad sem to napsal hezky slovensky)
polux
to eNDy: Kolko trvalo klicenie ti presne nepoviem, lebo ibogu mam uz asi treti rok, ale odhadujem to na viac ako mesiac, niektorym z nix som tak pomohol, ze som ix znicil :( a ostatne ostali, teraz su to asi pol metrove kriky ktore uz kvitnu...
eNDy
polux: jo a v akych podmienkach to drzis..leto/zima??? typujem na vykurovany sklennik..:) co naroky na svetlo?
pol metrove kriky? ejha..no vidim ze niekomu je hej:D a dokonca kvitnu? za chvilu mozes semena predavat:D
nejake foto nemas nahodou?
toto si ma teda potesil... som myslel ze v strednej europe je to trapenie sa s touto rastlinou zaoberat;)

Neon: hehe neon...snaha sa ceni;)
polux
2 eNDy: No samo ze vo vykurovanom skleniku :) Naroky na svetlo su dost vysoke. Semiacka asi nebudu, pretoze sa to velmi komplikovane opeluje, resp. sa mi to este nepodarilo. Foto bude as soon as possible
eNDy
je cas na novy update.. semena ktore som vysial sa chytili (niektore ano niktore nie, no a na niektore si treba pockat, ze ano:) ).
-WITHANIA SOMNIFERA tzv. ashwaganda rastie ako diva, zistil som ze klony rastu ovela pomalsie ako semenace, rozdiel je znatelny.
-CALEA ZACATECHICHI, najprv mi korenit nechcela no umudrila sa uz mam par malinkych rastliniek
-LEONOTIS LEONURUS ma vonku na zahrade slnecne stanovisko takze dufam ze sa dockame aj kvetov;)
-NEPETA CATARIA mi rastie lepsie na balkone ako volne v zemi, neviem preco ale tak snad sa umudri
-SIDA RHOMBIFOLIA, mam spustu malych semenacov, ktorych som uz nevedel rozsadzat tak ich mam aj hromadne:D
To by bolo asi tak k semenacom co mam vonku... dufam ze budu krasne:)

balkon pofotim neskor..
btw.. iboga, voacanga a mimosa klicit nechce, udrziavam konstatnu teplotu 30C, vlhkost je na 90%, a substrat udrziavam vlhky, bez vyschnutia... nezostava nic ine len cakat :)
polux
2 eNDy: To moje ibogy su na tom horsie. Xytili roztocce a prisli o fsetky listy:(
eNDy
polux, ej to mam mrzi... to vie pokazit naladu:( zelam vsetko dobre do buducna..
btw.. co pouzivas ako obranu proti tym roztocom? nieco ucinne?
polux
2 eNDy: No stava sa to pomerne pravidelne. Na roztocce aj roztoce je dobry postrek Omite, ale skusal som aj parafinovy olej do toho pridat ako zmacadlo, a bolo to iez velmi ucinne. BTW., ibogy sa vraj daju mnozit aj odrezkami, tak mozno nieco take vyskusam. Pocas tyxto horucav by mohli lepsie zakorenovat ako v inom obdobi.
Kapka1
Zdravim Vás,

přinášim po delší době nějaký fotky, konkrétně právě kvetoucí Nepety Catarii. Docela mě to udivilo, že začala kvést, ale asi na to má už čas, mám jí od prosince. Jestli si jde všimnout, má 2 stonky a jsou strašně silné. Taky jsem zjistil, že má 2 druhy květenství na jednom květu :) hezky voní, až pořádně vykvete, skusim kouřit květy :D


DOPORUČUJU ZVĚTŠIT!!!
Kapka1
Další
eNDy
zdravim kapka:D
no vidim ze nielen mne zacal Kocurnik kvitnut... jj uz je na case!
mas to pekne..
btw. nejake extra silne ucinky od toho necekej, ono je to sice euforicke ale ganja je ganja;)
zistil som ze v USA sa "catnip" (nepeta cataria) zvykol pouzivat ako smelo za ganju.. ze to silne pripomina ganju ale neni to ganja:D
Nic netusici zacinajici hulici dostavali miesto ganje prave kocurnik...
uz som sa stim stretol v knihe Nahy obed od Burroughsa ale aj v niektorych filmoch.
khook
ahoj

Ta Nepeta vypadá jak kříženec meduňky s kopřivou a květy má podobný bazalce :)

Myslim že si udělal průlom v bylinkářství no ne ? hehe

tak ať ti to roste , než zas příde ta hnusná zima a bude utrum :(

bye bye
Kapka1
Hele - zkoušel někdo z Vás už Šantu kouřit? myslím květy, protože nevím, kdy je mám sklidit na květ...
trojbodka
eNDy
niekde sa mi este povaluje schizandra chinensis...sice to trva kym zacne plodit ale vyzeras na zapaleneho trpezlivca
...pohladam,zaslem caff
polux
2 ... : Inak schizandra zacne plodit len ked mas dve nepribuzne rastliny, pretoze je cudzoopeliva. Ale liecive ucinky maju vraj aj listy...
trojbodka
polux

aha toto som nevedel,mal som igelitku od kamosa ktoremu to uz par rokov rastie...nakopava to straaasne a straaasne ryxlo...
eNDy
schizandru chinensis som si objednal koli experimentu.. no a musim povedat ze tie ucinky boli fakt pozitivne a rychle:D inac priebezne nieco nafotim..dost sa mi iste veci rozrastli, vsak uvidite;)
trojbodka
ja som to objavil v caji a potom kamos prisiel s igelitkou plodov.xutilo to asi ako vyvar s ihlicia borovice ale davalo to raketove motory...
eNDy
trojbodka, presne ako popisujes:D

mam tu nejake nove fotky, z nocneho fotenia.
pribudli mi nove lofofory aj nejake trichocereusi, nieco som vysadil nieco poriesim zajtra..
nepeta cataria rastie ako blazon, tak isto aj leonotis leonurus.
vsak posudte sami;)
trojbodka
eNDy

...hej,hej...rastlinky mas krasne,len sa tazko posudzuje nieco,co som este nesadil ci ani takto nevidel...kej plas eN(D)yway
CAESAR
endy,spravil si uz ten novy trid,co si avizoval?
eNDy
trojbodka dik za pochvalu.. ono skus si o tom nieco precitat, na prvej stranke su linky... su to zaujimave rastliny, ktore boli od pradavna spojovane s nadprirodzenymi bytostami, ucinkami atd.. curanderos, shamani a vegetalisti ich vyuzivali na liecebne a spiritualne ucinky;)

caesar, nie thread este neni spraveny, nemam na to vobec casu, mozno neskor, tesim sa vobec ze sem na G prispievam (sice malinko) ale aspon nieco:)
ked thread bude, dozvies sa o tom:D
jestedman
čus endy. sorry že ti to trochu zasiram, ale mam problemek se salveji, nechci kvuli tomu zakladat novej thread a myslim, ze ty ses nejfundovanejsi. jinak to samo pak smaznu

salvej mam uz asi 4 mesice, je celkem velka, vetvi se. ale listy mi hnednou, az cernaj, neni to uschly, nedroli se to, myslel jsem ze to je nizkou vlhkosti, tak jsem to dal pod poklop a nic moc se nestalo. pak jsem zkusil zvysit zalivku, nechavam ji vzdycky vodu v misce pod kvetinacem. a porad nic. to hnednuti jde od kraju a postupne likviduje cely list. neni to zas tak rychly, takze na skudce bych to nevidel.
substrat mam cca 15% raseliny, 41,5% kaktusovyho substratu a zbytek muskatovyho substratu + jeste nejakej ricni písek.
vcera mne zarazila dalsi vec, odpadavaji mi uplne zdravi listky, proste upadnou u lodyhy, ale neni tam ani naznak uhniti nebo uschnuti.

nevies poradit kamo?

dik fik
PsYcHo84
Ciao eNDy, vyuziju tveho trydu :)

takhle mi kvete peyotl :)
Kapka1
Chlapci, mam problem a dost zavaznej!!!
Zalil jsem salvej, ale neco ji zbylo v misce. No a dneska rano zacala uvadat, ale pritom vody ma dost. Tak sem ji pokropil, zalil, ale vodu propusti do misky, ale hlina je cela mokra. Vypada, jako kdyby mela malo vody, ale ma ji dost, fakt nevim, co si mam pocit!!! Nechci aby mi chcipla... Moje salvejka
polux
2 Kapka: No na to si daj pozor, lebo Salvia, hoci je vlhkomilna nie je bazinna rastlina, a co naozaj nema rada, tak to je statie vo vode. Mne sa tymto spiosobom podarilo znicit dost rastlin. Jedina pomoc : Nexat substrat presxnut, a potom velmi opatrne polievat. Pokial nie je prilis uvadnuta, tak by to mala rozxodit... Good luck!
eNDy
to jestedman: tie listy ti usychaju koli nizkej vlhkosti vo vzduchu(moja dedukcia)..ked teploty vystupia tak sa voda dost rychlo odparuje a upozrnujem ta ze sa jedna o nizku vlhkost ovzdusia, nie substratu.. cize rosit!
poznam tvoj problem, klamal by som kebyze poviem ze som take v zivote nemal. listy ktore zacali hnednut sa nevratia do normal polohy, to ci sa rastline zacalo darit viac uvidis az ked sa to prestane sirit alebo ked uvidis nove listky:)
mam rastlinu salveje ktora je uplne v pohode, a mam druhu ktora ma tiez hnede konce listov, ja to berem len ako kozmeticku vadu:)
vodu v miske nenechavaj! to moze sposobit hnilobu korenov a to je horsie akoby tvojej salvijke popadali vsetky listy naraz (lebo ak opadaju tak este mozu vyrasit).
vsetko s mierou a vsetko budeee fajn;) hope it helps...

to psycho.. v tomto threade su fotky podobneho typu len vitane:D
pekny peyot veru.. aj mne zacinaju kvitnut:)

to kapka: prial by som ti aby bolo vsetko v pohode ale viem ze problemy nastavaju bezne, ja by som (ako polux spomenul) nenechaval vodu v miske moze to sposobit tu hnilobu a to je pruser. ale myslim ze to ti nehrozi..skus nechat preschnut substrat a rosit..imho by to malo pomoct..

ludia dufame ze to bude v poho:)
eNDy
nieco nove..sida rhombifolia sa rozrasta..drevnatie...
som spokojny na to ako neskoro som ju vysadil.
catnip rastie tak isto dobre..tvory krik plny biely kvetov:D
[CZ]Neon
Sida krasna...mam ji od tebe take a zacina dost rust a mam tuseni ze zacina na vrsku rust popatko-zarodek kvetu, je jich tam myslim vic. je to mozne?
eNDy
(CZ)Neon..no je to dost mozne.. ona se pak rozbehne a bude kvitnut cely rok..pravdaze ak ju budes mat v kvetniku..lebo v zime vonku umrzne..:)
[CZ]Neon
budu mit doma, ma 31cm, kvetnik Teku 7*7*8 a roste porad rychlejc, v sobotu pri presazeni mela cca 20cm
polux
Hot news!

Podarilo sa mi uspesne dotiahnut kratomy do velkosti, kedy su vhodne na presadzanie, cca 8 - 10 cm vyska. Preto nejake foto. Semienka su mensie ako 0,5 mm, a vypestovanie takyxto rastliniek trvalo cca 5 mesiacov za optimalnyx podmienok. Inak je to z Thajska, zrejme cervenolisty kultivar. Foto 1: Semenacik asi po 3 tyzdnox od vysevu nasleduje velmi pomaly, ale badatelny rast. ...
polux
BTW Kratom - Mitragyna speciosa - maly tropicky strom z celade marenovityx - Rubiaceae je velmi blizko pribuzny africkemu yohimbe a americkej Una de gato. Listy obsahuju mnozstvo alkaloidov, z ktoryx najvyznamnejsie su mitragynin, mitraphyllin, isopteropodin a male mnozstvo yohimbinu. Ucinky listov , ktore sa zuju su velmi zvlastne. Za 5- az 10 minut sa dostavi silne stimulujuci ucinok, ktore sa neskor zmenia naopak na tlmive a ukludnujuce. Rastlina sa uz v 19 storoci pouzivala ako nahrada opia pri liecbe zavislakov na opiu. Pouzivanie mitragyninu ako zluceniny na liecbu zavislosti od heroinu je zatial v stadiu vyskumu, vysledky su vsak velmi slubne. Vyhodou kratomu je, ze ani pri vysokyx davkax nema toxicke ucinky a nesposobuje zavislost. Napriek tomu, v Thajsku patri na zoznam zakazanyx latok :(
Ked sa podari niekomu zohnat nejake dalsie info, please, post it :)

PS : Na SK ale ani v CZ pokial viem sa zatial Kratom nepestoval, je to dost narocna rastlina, s podobnymi narokmi na pestovanie ako yohimbovnik. Mne sa pred rokompodarilo zlikvidovat dost velku rastlinu Mitragyna parvifolia, co je pribuzny druh len tym, ze sa jej o den oneskorila zalievka. Zial uz to nerozxodila :(
eNDy
polux gratulacia:D k+
toto sa ti podarilo;)
bodaj by som mal ja tolko stastia s ibogou:( kde robim chybu? teplota 30C, vlhkost 90%...substrat nevyschol ani raz.. a ziadne znamky zivota...ma to este cenu? ja to budem drzat v tychto podmienkach pokial sa bude dat:)
polux
2 eNDy: Dikes . Ako dlho mas vysiatu tu ibogu?? To je potvora narocna, mne sa vysev podaril az na druhy krat...

PS : pokusim sa niekde v mojom arxive vyhrabat fotky z klicenia ibogy, lebo som cely proces fotil, aj ked nie tak podrobne ako kratom....
eNDy
vysial som ju postupne asi okolo 20.05.06.... myslel som ze to bude skor klicit...ale kto vie?
foto potesi;)
polux
NO to by uz mala byt vyklicena, mne iboga klicila cca. za 3 tyzdne. Co dovtedy nevyklicilo, zacalo neskor zahnivat. Najlepsie bude, ked cely vysev skontrolujes...
eNDy
kontrola prebehla, ziadne plesne ani nic podobneho som nespozoroval, ani len hnilobny zapach. akurat boli semena z bledohnedej farby (ked som ich obdrzal) teraz cierne... moj domysleny dovod.. pred tym boli suche a teraz su napucane vodou...

neviem mozne je ze uz nevyklicia, co ma mrzi lebo som fakt riesil good podmienky, jedna rastlina by mi spravila maximalnu radost...ale asi nic.
neviem. uvidi sa mozno.
polux
2 endy: To mas pravdu s tou farbou a napucanim. A skusil si, ci su tvrde, alebo makke, prip. ci sa vo vnutri nerozpadaju? Semena maju pevny obal. Oplati sa na kusku odstranit vrchnu tvrdu vrstvu, a zistit, v akom stave je endosperm. Ale musi sa to robit velmi opatrne, aby sa do vnutra nedostala infekcia, a aby nezacali semena zahnivat.
polux
2 neurol: Mnozis ho odrezkami?? No tak tato informacia ma naozaj zaujala, lebo pokial viem, odrezky zakorenuju mimoriadne tazko. Svilusky (roztocce) sa vyskytuju pri suxom vzduxu, a velmi dobre na ne zabera postrek OMITE 10 EC, ktory je bezne v predaji. Nemas pripadne nejake foto??
Co sa tyka legalnosti, v Australii zakazali uz aj Salviu divinorum, preto ma kratom vobec neprekvapuje.
polux
2 neurol: Aj tak je to podla mna velky uspex, pretoze podla zahranicnyx zdrojov, nepodarilo sa im zakorenit takmer nic. Tento postup by sa oplatil vyskusat aj pri yohimbe (Corynanthe yohimbe), ktory je najblizsim pribuznym kratomu, ovsem z Afriky.
Ad Omite: No uplne neskodne to nie je, ale oxranna lehota je podstatne nizsia ako pri organofosfatox.
Grind
zhanam nejake priesadky SALVIE DIVOTVORNEJ, nevedel by sa niekto s pestovatelov so mnou dohodnut, som ochotny pripadnej aj osobne docestovat. Nieje lahke zbierat a rozsirovat podobnu "exoticku" ! Mate moj obdiv, rajski zahradkari.
polux
To eNDy: Tak som nasiel tie slubene fotky klicenia ibogy... Prve dva obrazky zaxytavaju kliciace semienka - vsimni si, ako som odstranil vrxne, tvrde vrstvy obalu tak, aby som neposkodil biely endosperm vo vnutri. To je ta najhorsia faza klicenia, lebo vtedy sa dovnutra moze dostat hubova infekcia, a je po vyseve. Dalsie dva obrazky zaxytavaju mlade klicence, ktore uz vytvaraju aj bocne korienky. Dalsie fazy klicenia som vsak uz zial nefotil... BTW, tie fotky su asi dva roky stare, teraz su najvacsie rastliny uz dospele a kvitnu..
polux
all: Sledovali ste niekto hystericku relaciu v dnesnom spravodajstve TV Markiza o Salvii? Pri takomto pristupe sa asi dlho z pestovania SD tesit nebudeme :(
Legislativa pracuje velmi ryxlo, a zrejme sa stane to, co v Australii...
Kapka1
Ty vole, to je kruty!

http://www.markiza.sk/tv_archiv/?19...INY&19383v=7566

To snad neni mozny... Ale dalo se to celkem čekat... jestli nám tady zakážou pěstovat šalvěj, to bude fakt děsný.¨Taková blbost, to by mohli rovnou zakázat durman a jiny takovyhle...
hlavne tam kecaj takovy picoviny...

hlavne mě dostalo to, že řikali " Ráno jsme si jí objednali a večer jí tady máme", copak je botanic tak rychlej? :)
PsYcHo84
Zdar, mam tu nake nove fota z mescal garden :) v pulce cervence jsem je presadil kazdy zvlast do lepsi hliny a zacal hnojit
1) tady je krasne patrne jak poskocily..
2) miminka peyotly, to spodni vypada trochu mrtve, ale horni se chytily..
3) tohle jsou starsi peyotly - ten vetsi by porad jenom kvetl :)
Kapka1
Zdravim growery,

obdržel jsem semena Erythroxylum Novogranatense. Ihned jsem je zasadil, protože přišly dost naklíčený, některý měly a 1,5cm klíček.
myslím že je to celkem rarita, až budu mít foťák ( asi za týden ) tak je hned nafotím. Doufám že poroste, přeci jenom je to zvyklý na jiné klima, budu se snažit!
Jinak, návod na pěstování mám, ale jestli někdo něco ví, rád bych, aby se oto podělil, budu moc vděčný!!! Díky a koce zdar :D
eNDy
to polux: jo videl som to:( uplny bullshit co tam kecaju! tie jointy atd.. proste hroza, zabudli spomenut ze to neucinkuje hned a kazdemu..ale ved to nikoho netrapi..

to psycho: krasna mescal garden:D fakt parada tie trichocereusi:) stara lophophora tiez nadhera:)

to kapka:gratulujem k objednavke.. dufam ze budes mat viac stastia s erythoroxylum ako ja s ibogou... btw.. nieco mi tam pred par dnai vykliclo:D hned som sa potesil! ale iboga to imho nebude...
PsYcHo84
A takhle vypada 3.leta umirajici salvej - matka

edit - polux - tohle je fotka z brezna 06 - kyti byla zeslabla po zime + napadena sviluskama.. uz je ok
polux
to PsycHO: Zrezat, presadit do noveho substratu, a hlavne dat na svetlo! Do mesiaca ju nespoznas :)
Grind
Ahojte vsetci, poradte mi niekto prosim. Mam 5g semiacok (sida cordifolia) vraj sa z toho vari caj, ale neviem kolko toho mozem davkovat na jednu porciu? A ako dlho sa to ma varit? Nestratia sa ucinky ked to zalejem priteplou vodou? Alebo proste, ci nieje nejaky zadrhel pri priprave toho.
trojbodka
Grind

ZISTIM tI TO...MAM POCIT ZE TO XLASTAM V SMART DRINKOX...
polux
to Grind: Zo Sidy (ktorykolvek druh) sa pouzivaju nie semiacka ale mlade vyhonky, alebo este lepsie korene. Suxy material sa maceruje ako pri priprave caju. Pokial mas semiacka, radsej ix zasej a budes mat rastliny.
eNDy
mame tu krasu z afriky. na mojom dvore sa to kraaaaaaaaasne rozrastlo! LEONOTIS LEONURUS, zacal kvitnut, dufam ze to stihne do mrazikov lebo pak z neho porobim extrakt;) nema niekto skusenosti s pestovanim tejto rastliny u nas? tvorenie semien?
dakujem, kuknite foto:) maju viac ako dva metre.....

tato rastlina sa uziva v afrike ako nahrazka za konope alebo tabak, inhaluje sa dym z listov alebo kvetov (extrakt dodava silnejsi ucinok samozrejme). Hotentoti ju nazyvaju wild dagga, nieco ako divoke konope.
potrebuje slnecne stanovisko, inac nezakvitne, neni narocna na nic specialne. bola na jar vysadena, a teraz sa mozem kochat na cca 230cm rastliny:D

to Grind: semena zasad v zime alebo na jar...a potom budes mat, co si pytas:)
polux
to eNDy: Hmm, pekne rastlinky :) Ako klicia ibogy?
eNDy
to polux: dik...
ibogy klicia nijako..smutny nie som lebo aj to bolo v hre.. proste nic no... snaha bola:) ale cakam:) btw..zasadil som aj nejake semena VOACANGA AFRICANA a tez nic..nerozumiem tomu..robim neco blbo? :confused:
bawy
TAAAAAAAK tu je neaka ta SIDA RHOMBIFOLIA anb liecivy ibistek ... eNDy wdaka za semena :)
bawy
tu to je teda
PsYcHo84
uz zas kvete, letos uz asi popate
Kapka1
Zdravim,

po asi týdenním klíčení posílám slíbené fotky koky.
Bylo to celkem snadné, stačí mít lehký vzdušný substrát, hodně vlhkosti a pořádně a často větrat. Dnes se odloupla slupka od jednoho semínka, takže vykoukly lístky :)
mám ztoho radost, at takhle roste dál. Až budou větší, nějaký vyměním, popř. prodám.
Omlouvám se za kvalitu fotek, ale fotil jsem to velice rychle!
polux
2 kapka: Velmi zaujimave klicenie :) :) Taketo nieco sa tu este naozaj neobjavilo. Drzim palce aby mlade rastlinky ryxlo rastli .
eNDy
to kapka1:
heh, pekne pekne:) vidis si priebojnik v pestovani koky:D gratulujem a drzim palec..len tak dalej!
polux
all: Podarilo sa mi dostat k fakt zaujimavej rastline - Yerba maté, paraguajský caj. Ešte som ju predtým nikde nevidel. Postnem foto aj nejake info coskoro
eNDy
polux: yerba mate je rastlina ktora ma latinsky nazov Ilex paraguaensis ci tak nejak.. je to rastlina ktora obsahuje dost vela kofeinu a inych alkaloidov.
je to fakt vzpruzujce.. mam doma, da sa kupit v cajovniach medzi sypanymi cajmi.
tradicne sa to pije z tekvicoveho obalu zo slamky ktora ma na konci akoby sitko - bombilla.. bombilly tradicne su kovove...a mate sa pije koli ucinkom horuci..alebo teply.
je to fakt nakopavacka:) odporucaju 6 z 5 cajmajstrov:D
z jednej davky sa da spravit viac nalevov.

v juznej amerike sa to pije medzi pracujucim ludom a nemali by ho pit uzivatelia koky ktory ju zuju... lebo koka im znecitlivie pery a usta a mohli by sa neprijemne popalit z horuceho mate:)
rastlinu nemam..ale planujem si ju zohnat..ja som ju uz videl v ponuke viac krat;)
eNDy
dnes som sa hral s fotakom:D

leonotis kvitne..dufam ze budu aj seeds..
a sida uz tvori svoju next generation;):jumper:
polux
to eNDy: No vidim ze si ma predbehol s tymi info, ale presne ako pises :)
Kde si ju videl ponukat?? Pokial viem, tak rastlinu v EU nema nikto..
eNDy
no jeden cas som videl semena predavat na
niektorom z ceskych servrov, neviem ktory na sto percent.
videl som to aj vo forme zivej rastliny ale ako teraz pozeram neviem to nikde najst :confused:
to je jedno...ja len tolko ze vzdy som ju prehliadal, ale v poslednom case som si na nu spomenul ze by bolo dobre si ju zohnat:)
ale nevedel som ze je taka vzacna ???

btw.. polux, pestujes mandragoru, porad mi pls.
mam aj officinarum aj autumnalis (z kazdeho jednu) a nejavia ziadne znamky zivota.. su presadene.. vo velkom crepniku, maju kazda dva listy ale vobec nerastu...moze a jednat o to ze "spia" ??? ako to prebieha? do kedy? kedy zacnu rast? pls nejake info.. polievat? nepolievat?
diky
polux
BTW. semena Yerba Mate su prakticky neklicive. Urcite by som ix uz nekupoval. Pri oberani totiz embryo v semene nie je dostatocne vyvinute a vyvija sa az dodatocne pri stratifikacii. Pokial pocas toho obdobia smeno vysxne, straca klicivost, ktora je aj tak velmi nizka.
Zivu rastlinu som nevidel naozaj nikde... Ja som ju zohnal stastnou nahodou :)
Ad mandragory : Su to rastliny ktore rastu v tzv. rastovyx fazax, ktore su prerusovane obdobiami zimnej a letnej dormancie. Pokial maju listy, je vsetko v poriadku, a opatrne ix mozes polievat. Pokial su bez listov, v obdobi dormancie, polievat len tolko, aby substrat uplne nevysxol. Moje mandragory sa asi pred mesiacom prebrali z obdobia aestivacie - tj. letneho obdobia pokoja a intenzivne rastu. Presadzat je najlepsie pocas dormancie, ale len ked je to nevyhnutne, a pokial su rastliny dobre prekorenene.
eNDy
skusim ti nafotit stav mojich mandragor.
na jar ked som ich vysieval som ich daval naklicovat do chladnicky, koli potrebnej nizkej teplote.
ako zacalo semeno klicit aj neklicit tak som ich vysadil do mensich kelimkov.. nieco vyklicilo, nieco nie... a tak som ich polieval a nechal v tych povodnych kelimkoch nech to trochu podrastie.
rast to velmi nechcelo dajme tomu ze dva tri listky, tak som to asi v polovici leta presadil do velkych priestrannych kvetinacov. no a od vtedy sa nepohli, ani nezhodili listy ani nenarastli, su stale zelene a len tak "su".. proste robia mi spolocnost:D
polux
Mandragory hlavne prvym rokom velmi nerastu, a ani starsie rastliny, ktore mam ja nie su velmi velke, cca 15 - 20 cm v priemere. Treba ale dat pozor na velkost crepnika, pretoze v prilis velkom crepniku moze zacat hniloba korena, hlavne v zimnom obdobi, kedy su v stave dormancie. Tiez je dobre pozit crepnik keramicky, lebo udrzuje lepsi rezim vlahy ako plastove crepniky.
trojbodka
CAFFTE eNDyovci...ak potrebujete akukolvek rastlinu tak pm.vsetko sa da zohnat staci vediet krajinu povodu...
eNDy
zdravim trojbodka..:D ked budem mat nejake problemy dam vediet;) a len tak orientacne.. dala by sa zohnat IBOGA? myslim cerstve semena.. latinsky nazov TABERNANTHE IBOGA.. krajina povodu je afrika! dakujem;)

takze mam to otazku pre spolocnost.. vie niekto nieco o pestovani rastliny ENTADA RHEEDII ? kazda rada sa hodi;) hovori sa jej tiez Africka bylina snu.

dalej sa chystam robit extrakt asi 15:1 alebo maximalne 20:1 z leonotisu, mam ho fakt pozehnane a rozmyslam nad experimentom.
co doporucite ako vhodnu latku na extrakciu? Aceton?
tak isto budem riesit extrakt salvie divinorum... videl som mnostvo postupov ale mna zaujimaju sukromne skusenosti.
diky

p. s. foto je leonotis leonurus ktore ho mam na zahrade a ma viac ako dva metre tipnem si 250cm cize je to pekna palka:D
trojbodka
zdravim trojbodka..PREBOHA ENDY ENDY AKO MOZES ZDRAVIT TROJBODKU A ODFLAKNUT TO S DVOMA BODKAMI...TAZKA DEFLACIA... ked budem mat nejake problemy dam vediet a len tak orientacne.. MAS PROBLEMY...dala by sa zohnat IBOGA?ASI HEJ ALE MAL SOM NA MYSLI KRAJINU POVODU NIE KONTINENT,MAM KAMOSOV AJ V AFRIKE ALE MAM POCIT ZE TO NERASTIE V ANGOLE...KDE TEDA...MUSIM POTOM CUMNUT DO ADRESARA... myslim cerstve semena.. JASNElatinsky nazov TABERNANTHE IBOGA.. krajina povodu je afrika! ASI KONTINEnT NEEEdakujemESTE NEMAS ZA CO MOJKO...

takze mam to otazku pre spolocnost.. vie niekto nieco o pestovani rastliny ENTADA RHEEDII ?NO ESTE SOM SA NEBAVIL S KAMOSMI PO LATINSKY kazda rada sa hodi hovori sa jej tiez Africka bylina snu.NEEE VAAAZNE

dalej sa chystam robit extrakt asi 15:1 alebo maximalne 20:1 z leonotisu,A CO TO JE mam ho fakt pozehnane a rozmyslam nad experimentom.PRIDEM...
co doporucite ako vhodnu latku na extrakciu? NEVIEM ALE NAJSKOR BY SOM SKUSAL ETANOL CO NAJBLIZSIE K STO PERU ...Aceton?NEEEEEEEEEEEE
tak isto budem riesit extrakt salvie divinorum... NO TO SI UZIJESvidel som mnostvo postupov ale mna zaujimaju sukromne skusenosti.
diky
NEMAM ZIADNE AZ NA TU MALU AMPULKU 24 KU JEDNEJ V MAASTRIXTE HEHEHEH
p. s. foto je leonotis leonurus ktore ho mam na zahrade a ma viac ako dva metre tipnem si 250cm cize je to pekna palka VYZERA TO JAK SLNECNICA UPSIDE DOWN - LIKE NO PROSTE KED SKRIZIS SLNECNICU S TERENNOU MOTORKOU CO MA OBRATENU PREDNU VIDLICUUUUU HAHAHAH

JEZIS VCERA SOM SI SKORO ODPILIL LAVY UKAZOVAK,DOKTORI DO MNA NATLACILI PAR KUBIKOV MEZOKAINU A JAK SKONCIL ZACINA TO BOLIET .OFF TOP MNAM
eNDy
trojbodka...:D:D:D
ok ok, IBOGA rastie v stredozapadnej afrike, moja chyba ze som bol tak naivny:) KONGO a GABUN je spravna odpoved

lol leonotis:D
"VYZERA TO JAK SLNECNICA UPSIDE DOWN - LIKE NO PROSTE KED SKRIZIS SLNECNICU S TERENNOU MOTORKOU CO MA OBRATENU PREDNU VIDLICUUUUU HAHAHAH" :punk:
polux
2 eNDy: A preco xcete ibogu zhanat v Afrike, ked semiacka su uz pomerne dobre dostupne aj v EU? :)
Inak buduci rok xcem skusit mnozenie ibogy odrezkami, tak ak to pojde, je k dispozicii.
Co sa tyka tej Entady, urcity cas som ju pestoval. Entady poxadzaju z tropov Ameriky ale aj Afriky. Ma to velmi pekne velke semena, ale samotna rastlina je velmi expanzivna, a behom sezony je sxopna yarast obrovsku ploxu, preto som sa jej pestovania radsej vzdal :D
eNDy
to polux:ja neviem preco v afrike, mozno ze je lacnejsia, je z prvej alebo mozno druhej ruky, pomerne cerstva...spytaj sa trojbodku;) on dal navrh..ked v tychto bodoch vyhovie ja nemam nic proti..
ehm o odrezok by som si urcite trufol..ale mam napad..ked uz nechcu klicit tie moje seeds..skusim druhy pokus..na ktory je mensia sanca.. skusim semena ibogy reinkarnovat tym ze ich vyberem zo substratu a omyjem..skusim vydezinfikovat a znovu zasadit..mozno sa podari..a mozno nie:) tu potvoru ajtak budem pestovat!

Entada!!! polux, sadil si alebo si mal hotovu rastlinu? mam semeno, otazka je klicivost? sposob klicenia, podmienky? expanzivnost mi nevadi..chcem dzunglu v mojej izbe:D po pripade vo vykurovanom skleniku;) pls nejake rady.. dakovala:D
polux
2 eNDy: no lacnejsia asi nebude, a navyse to pestuje len par dodavatelov pre cely medzinarodny trh so semienkami... Iboga zasa nerastie v Afrike na kazdom rohu :D a to zrejme nie ani v Gabune ci Kongu. No vyskusaj, snad z toho njeco bude. BTW: moje ibogy su mimoriadne ubohe v tuto rocnu dobu, lebo xytili roztocce, a totalne prisli o listy. Dufam len, ze to este rozxodia.

Z Entady som mal semena, velmi cerstve, takze aj ryxlo vyklicili.Treba ix skarifikovat, tj, vrchnu vrstvu troxa nabrusit smirglom alebo pilnikom, ked sa do vnutra dostane vlhkost, semeno vyklici ryxlo a lahko.
eNDy
polux, ok ok mozno mas pravdu...ale kto vie akymi konexiami disponuje trojbodka;) ja neviem...ale ked sa to da zohnat "od priatelov z afriky" tak to by bolo v poho ... a urcite by sa to viac oplatilo ako od obchodnikov cez ethnoshopy.. chapes...ale mne je to jedno ajtak som si za tie ibogy zaplatil viac nez dost..sice lacnejsie ako v ethnoshopoch ale nestratil som az tak vela...a nemienim sa vzdat predstavy pestovat tuto potvoru africku!! zelam zdaru v hospitalizacii s ibogou.

takze staci ak to semeno "narezem" ak sa tam dostane vlhko tak moze klicit..ok neviem kedy sa mam do toho pustit ale myslim ze to necham na jar..teraz neviem v zime ci budem mat uspech:)
dalej skusim zasadit aj MUCUNA PRURIENS a SCHIZANDRA CHINENSIS.. uvidime:)
trojbodka
eNDy plus polux...som strane zosvacany po noci,mozem akurat jedno...oneeee andy sxizandra je nadlho potrebuje asi tak sest sezon kym zacne troxu produkovat...ale skusim reinkarnovat kamosa co som dlho nevidel ten to xodi k dalsiemu zbierat...uffff vytecuuu mi ociiii...

...to be continued...teda mozno snad...
polux
2 eNDy: Mucuna pruriens je tiez jedna riadne expanzivna rastlina. Schizandra je zaujimavost, a riadne mrazuvzdorna, takze sa jej urcite bude na zahrade darit. Ja by som xcel vyskusat este aj Voacangu africanu. Ta sa mi zatial tjez nejak nedari vypestovat.
eNDy
2 trojbodka: s tou schizandrou je to v pohode ja si na nu pockaaam:D
2 polux: mne expanzivita tychto rastlin nevadi, prave naopak ako to vyzera pekne, exoticky tak to prijmam.. a velke + bude ak s toho budem mat aj uzitok:) ja to zasadim, vypestujem (dufam) spravim nejake zabery a ak uz budem velmi "unaveny" z tej rastliny tak ju napr. darujem niekomu. urcite tieto vzacnosti oceni.

schizandra mrazuvzdorna? ejha..takze kludne vonku moze zostat..to sa mi paci:)

voacangu mam semena z vegetalismus.cz..neklici mi rovnako ako iboga,kto vie preco :confused: okrem ibogy by som chcel mat pod rukou aj tuto sesternicu ibogy...:)
polux
2 eNDY: No ja nemam liany velmi v laske, lebo mi spravili v mojom pralese paseku :D ale ak maju pekne kvety, resp su njecim zaujimave, tak preco nje...
Voacanga nevyklicila ani mne... To je este horsie ako iboga :(
eNDy
nejake novsie fotky:D:D
polux
2 eNDy: Nice foto. Najma ta zaba je bombova :D Jedna taka sa pohybuje po mojom skleniku v suxyx listox, a vzdy sa cudujem, co to zase po mojom pralese beha :D
Cakam na kvety Calea zacatechichi. Rastlina ma viac ako dva metre!
eNDy
to polux:
diky..btw ta zaba mala v dlzke asi 2-3cm, mala zabka:)
noo tieto zabiska su perfektne proti skodcom ktori sa pohybuju po zahradach..

calea? dva metre? uaaaa..pozrel by som si:)
mne sa moju podarilo znicit, este dobre ze som mal odrezky porobene..takze teraz mam dve.
polux
2 eNDy: Najkrajsie zabky su z rodu Dnedrobates. Ale tie su asi troxa xulostivejsie :) Ale vraj nejake druhy dendrobatiek sa vyskytuju aj priamo na mexickyx naleziskax SD.
eNDy
polux, dendrobatky poznam velmi dobre..:) okrem ineho navstevujem teraristicke burzy kde ich zvyknem vidiet...no jo..ony potrebuju trochu ine podmienky na chov..
mne ucarovali ropuchy..choval som ropuchu obrovsku , bufo marinus... ktora dorasta do 25cm a vazi 2,5 kg..samozrejme len samice..
a ich jedovaty sekret (vratane dalsich druhov) obsahuju bufotenin co ju cini psychotropnou:D
polux
Noo, prave aj dnes jedna bola v Nitre. Ale dendrobatky ani ropuxu tam nemali :) :)
eNDy
to polux: viem..zmeskal som ju :)

to all..vcera som sklidil jednu z mojich (da sa povedat) najoblubenejsich rastlin roku 2006 - leonotis leonurus..robila mi radost.. rastla rychlo a vysoko..pekne kvitla proste nadhera..
obral som zvast kvety a tobolky a zvlast listy a celkovo rastlinu...

dalej som oberal sidu rhombifoliu, korene, listy, semna

obidve rastliny sa daju tiez pouzit aj ako dekoracne prvky interieru..treba experimentovat;)

btw..mam mensi problem.. prave s tym leonotisom...(idem robit extrakt) a nezaju sa mi tie listy... ako by to bola ina rastlina...lebo na internete maju rastliny spicate a jednocipe..a moje leonotisy maju srdcovite zubkovane...takze nechcem robit extrakciu zbytocne...idem nieco hladat..
eNDy
project iboga pokracuje... ajked nie podla planu (A) tak som si zvolil plan B a to je nasledovne:

-vybrat zasadene semena tychto africkych kreatur
-omyt ich v obycajnej vode od necistot
-pokusit sa ich jemne narezat (aby lahsie klicili)
-dat naklicit na vlhky povrch alebo znovu zasadit
-zberat 5kg korenov rocne a semena distribuovat do celej europy..

taaakze.. dne som z inkubatoru zacal lovit semena ibogy.. musim sa priznat ze neviem presne kolko som ich vysadil (bol tam aj mensi bonus)ale nasiel som 12 semien z toho jedno plesnive (vyhodene) a v jednej nadobe som semeno nenasiel ale niekde tam bude.. cize ich malo byt asi 13 z toho ani jedno neklicilo!!!

splesnivelo len jedno..co mi hra tak trochu do kariet.. mozno su este zivotaschopne, mozno nie.. uvidime. v kazdom pripade by mi aspon jedna rastlinka spravila nesmiernu radost :afro:


otazka c.1 --- aky rez by som mal vykonat? po dlzke, po sirke ???
otazka c.2 --- na aky povrch by som ich mal dat klicit?(bojim sa pripadnej plesne)

semena su momentalne v inkubatore, vo vode v miske..cakaju na vase rady :)

dakujem a drzte palec!
polux
to Endy: Kazde narezavanie ibogovyx semien ktore neboli aspon troxa naklicene sa skoncilo ix splesnivenim :( Inak aj samotne rastliny rastu potom dost tazko. Mal som ix niekolko, a su dost xulostive na zalievku a aj na rozlicne skodce.
Pri semenax ktore uz boli raz zasadne tazko posudit ix kvalitu. Keby totiz boli cerstve, urcite by vyklicili aj prvy raz. Kazdopadne treba skusat, lebo raz sa to urcite podari :)
polux
Tu su foto z mojej urody Psychothria carthaginensis. Niekde pisu, ze tie plody su jedovate, no priznam sa, nemal som xut prakticky to preverovat, ale navonok a aj stavbou sa podobaju na miniaturne plody kavovnika. Obsahuju dve semena s podobnou centralnou ryhou ako kava, aj su v plode podobne usporiadane. Jeden z druhov Psychotrie ktory rastie na Floride sa dokonca vola " wild coffe" - diva kava, a vraj sa tak aj pouzival..


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma