Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: [1] 2 3 4 5 6 7 8 
---eNDyho rajská záhrada--- - Klikni zde pro originální téma
eNDy
v tomto threade vas chcem oboznamit s mojou malou zbierkou zaujimavych rastliniek...dufam ze sa vam budu pacit:))))):crazy:



rastliny, o ktorych tu bude rec su spomenute a rozpisane aj na inych zahranicnych strankach, takze ked mate zaujem dozvediet sa nieco, najdete si to;)

ENGLISH:
-erowid.org
-lycaeum.org
-ayahuasca.com
-sagewisdom.org

SVK/CZECH:
-biotox.cz
-botanic.cz
-vegetalizmus.cz (odporucam)
-smartdrugs.sk

dalej nejaka literatura:

-Carlos Castaneda - Uceni Dona Juana (Volvox Globator)
a celkovo vsetky tituly od Carlosa Castanedu.
-Richard E. Schultes & Albert Hofmann - Rostliny bohu (V.G.)
-Muller-Ebelingova, Ratsch, Storl - Carodejna medicina (V.G.)
-Christian Ratsch - Lecive rostliny antiky (V.G.)
-Loren Crudenova - Herbar tajemnych rostlin (V.G.)
eNDy
cim by som chcel zacat? zacnem uploadovat photoz mojich rastliniek. pomaly a postupne vam ich ukazem vsetky...ako sa im dari, ako kvitnu a tak dalej...

vacsina z tychto rastliniek su takzvane entheogeny co vlastne znamena ze nejakym sposobom ovplynuju ludsku mysel, ludske vnimanie..

rastliny tuto spomenute su legal na pestovanie, no obsahuju latky ktore mozu byt ilegal, takze rastliny len na pestovatelske ucely, vedecke prace a skumanie....

tesme sa z darov matky prirody:angel:
eNDy
no tak toto je moj oblubeny tvor... je to durman... presnejsie
durman neskodny - DATURA INNOXIA. akurat sa chysta kvitnut...
mne osobne sa ako rastlina velmi paci.


obsahuje hyoscamin, atropin a skopolamin. co su latky, ktore su obsiahnute aj v pribuznych rastlinach (Rulik zlomocny-Atropa belladona, Mandragora lekarska-Mandragora officinarum, Blen cierny-Hyosciamus niger, atd..)

U nas sa pestuje ako okrasna rastlina, no v rodnej domovine, v mexicu je to mocna a uctievana rastlina zvana Tolache.
je to silny halucinogen, ktory moze sposobit aj smrt.
eNDy
datura innoxia
eNDy
co tu mame dalej? tieto phota ste uz mozno videli...su to moje peyotle.

LOPHOPHORA WILLIAMSII.
obsahuju meskalin a mnoho inych alkaloidov...uz oddavna boli vyuzivane k nabozenskym ritualom v mexiku.
v nasich podmienkach nedosahuju takych hodnot ako v mexiku ale to sa da docielit pestovanim v upravenych podmienkach.
je kultovo prezivany ako Peyote, Peyotillo.
je to pomaly rastuci kaktus, pochadzajuci z pusti.
eNDy
no tak kto je na rade? no predsa moja pekna mimoza! je to jedna z mojich najoblubenejsich rastlin.
pochadza z brazilie a jej nazov je MIMOSA PUDICA. mimoza citliva:)

jej pribuzna MIMOSA HOSTILIS obsahuje v korenovom systeme DMT. co je halucinogenna latka, ktora ucinkuje len so spojenim nejakeho MAOinhibitora (napr. harmin harmalin obsiahnuty v Peganum harmala) moja mimoza sice DMT neobsahuje, ale je to exoticka rastlina, ktora uputa kazdeho..

a este jedna zaujimavost: momoza citliva ma tu vlastnost ze na dotyk reaguje rychlim stiahnutim listov...je to naozaj pecka. ani ja som tomu nechcel verit.:eek:
koles
ad mimosa: to, co píšeš, je celkem zajmavý. ta tvoje rostlinka je ještě malá a kdoví jak ještě vyroste? jako v brazilskym pralese to asi nebude. jak dlouho to vidíš? jinak až budeš testovat přítomnost halucinogenů v jejím kořeni, obeznam se posímtě se způsoby konzumace DMT (abys to třeba nežvejkal...), aby měl ten experiment smysl a aby přinesl nějakou informační hodnotu...
canman
jo to by me taky zajimalo jak to chces konzumovat ? jestli varit nebo tak neco ...
eNDy
no ja som nepisal ze sa chystam na konzumaciu mimozinich korenov, ale keby sa tak ma stat tak to robim urcite podla osvedcenej metody. nezral by som to.
som cital ze ten dimetyl - tryptamin z mimozi sa ziskava z korenov a vyraba sa z toho omamny napoj. na pripraviu ayahuasky-omamny napoj je potreba 9g susenej korenovej kory a k tomu este dalsie prisady...tak ze bud si pockam na tie korene a zozeniem tie rastliny k tomu, alebo sa na to vykaslem a vypestujem si cez zimu slusnu lampu.

Koles: urcite mi nebude rast jak v pralese ale zatial sa jej dobre dari...vsak taka bola mala ked som ju kupil a uz KVITNE.
mozno to nic neznamena ale pre mna je to ajtak uspech, ze vobec pestujem tuto zaujimavu rastlinu.
eNDy
mame tu dalej mucenky - moje krasavice :D
PASSIFLORA EDULIS - mucenka jedla, ma vacsie listy.
je to popinava rastlina s velkymi kvetmi, ktore po opeleni plodia chutne plody. maracuja-mozno ste uz niekto jedli.

PASSIFLORA CAERULEA - mucenka belasa, mensie dlanovite listy.
taktiez popinavka, kraasne kvety - kvitne len jeden den! nestihol som to :(

daju sa vyuzit ako slaby MAO inhibitor - urcite sa nevyrovnaju rastline PEGANUM HARMALA.
obsahuju HARMIN a HARMALIN.
pri spalovani jej chut pripomina ganju. ma slabe euforicke ucinky.
Pouzival sa ja vyvar (caj), ktory je vhodny ako antidepresivum, proti nespavosti a prichadza psychicky aj fyzicky utlm:crazy:

tieto iste ucinky sa uvadzaju pri vsetkych mucenkach
PASSIFLORA spp. ale hlavne u druhu PASSIFLORA INCARNATA.
1.ondras
to eNDy: už jsi měl DMT ? Jaké to je?
eNDy
DMT som este nemal /bohuzial/:D
ale cital som o tom vela nazorov. su ludia ktori hovoria ze je to lepsie ako LSD a ini tvrdia opak. to sa porovnavat urcite neda, je to vsetko ine.
trip na DMT je kratsi nez LSD ale vizualnostou sa mu moze vyrovnat, alebo ho aj prekonat. tazko povedat.
eNDy
mam tu povijnicu purpurovu - IPOMOEA PURPUREA , do istej casti halucinogenna. obsahuje LSA co je latka dost podobna LSD:D
tato rastlina je taktiez kultovnou rastlinou Mexica, tiez prezyvana Badoh negro (je pribuzna rastlinam ARGYREIA NERVOSA a RIVEA CORYMBOSA), je to popinava rastlina, ktora sa u nas pestuje na okrasne ucely v mnohych farbach..

rastlinu pestujem pre okrasu.

neviem co je mojej rastlinke, ale ma nake nedostatky, ma flaky na listoch a su cele ozltnute!?
chOdec
Fakt čumím.... nádherný fotky... čím fotíš...?

Vypadá to, že jseš dost slušnej pěstitel...
To bych teda chtěl ochutnat tvoje modely... :)

Bohužel K+ jsem ti dal už jinde... tak snad jindy... :D
eNDy
2 chOdec: fotim to digitalnym fotakom FUJIFILM A 303.
teshi ma ze sa ti paci moja "zahradka":)
diky za k+ a aj tu pochvalu.
eNDy
toto je Koleus Blumeov - COLEUS BLUMEI , je to okrasna rastlina ktora sa da zohnat skoro v kazdom kvetinarstve...Je tu este COLEUS PUMILLUS, ktorý je dost podobny blumeovmu maju ine farby na listoch.
je este viac druhov koleusov ale na konzumovanie prichadzaju do uvahy hlavne tieto dva druhy.
v tom je problm ze mam viac druhov koleusov a vsetky som kupil pod menom C. Blumei...a su tam viditelne rozdieli:(

koleus obsahuje latky ktore niesu alkaloidy ale "dreamotogeny"...dost vela sa o tychto latkach polemizuje. jedny hovoria ze je to placebo a ostatni ze to ovplyvnuje sny.
aplikuje sa zutim cerstvych listov, alebo fajcenim.

rastie v afrike a je pribuzny rastline SALVIA DIVINORUM.
eNDy
mam tu este rastlinu Liecivy ibistek - SIDA RHOMBIFOLIA, je to ker ktory sa v mexiku pouziva za nahradu marihuany pri fajceni, a jej korene obsahuju efedrin-stimulacna latka.
da sa z nej pripravit povzbudivy caj.
jej pribuzne rastliny su SIDA ACUTA a SIDA CORDIFOLIA...

S.Rhombifoli ...kvitla mi a mam uz fuuuuru semien:D
vcelku zaujimava rastlina...
Shadoow
Pokud se nemýlím tak ta tvoje mimoza se jmenuje
Yopo(jako droga)
Latinsky: (ANADENANTHERA PEREGINA)
Je to stará droga Jižno Amerických indiánú.

Už v roce 1851 popsal velmi podrobně anglický cestovatel a etnograf Spruce přípravu a užívání narkotika indiánú žijících v oblasti Orinoka, avšak semena, která při tom nasbírala přivezl, byla analyzována až v roce: 1971.
Semena pocházela z dlouhých lusků, které rodí stromy rodu ANADENANTHERA, rostoucí na travnatých pláních v povodí Orinoka ve venezuelea v Kolumbii a v povodí Amazonky v severní části Brazílie.
Analýzou se zistilo, že semenapoužívána k výrobě drogy Yopo obsahují TRYPTAMINOVÉ DERIVÁTY A D-KARBOLINY, tedy látky, které navozují halucinogenní stavy.

PŘIPRAVTE SI KAPESNÍK!
Příprava drogy se mezi kmeny liší, zpravidla se semena ale nejprve praží a potom rozdrtí na jemný prášek. Do prášku se někde přidávají vápnité ulity šneků nebo popel určitých rostlin takto připravená směs se šňupe pomocí dlouhých dutinek, vyráběných ze stonkú marantovitých rostlin.
Účinek yopa nastupuje velmi rychle.
z nosních dutin začne vytékat poměrně značné množství hlenu, obličej se zkroutí a svaly na rukou procházejí občasné záchvěvy.
Ty se postupně mění v divokou gestikulaci kterou doprovází exatické poskakování a výkřiky. Vyčerpávající záchvat trvá 30 až 60 minut, které končí strnulostí, hlubokým spánkem a halucinacemi.
Dan.Bass
Krásná, opravdu krásná zahrádka, ale když tady teď čtu, co může člověku darovat.... No i tak tam máš K+
eNDy
2 Shadoow: mylis sa, nie je to yopo. ja som o droge zvanej yopo cital v knihe Rostliny bohu....dost dobre photoz su tam:)
mimoza je mimoza (v tej knihe je napisane ze mimosa pudica je cesky citlivka) apropo---mimoza sa fakt podoba na anadenantheru...
ajtak diky...

a diky kazdemu za kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk+:D
Shadoow
Jo já si to taky uvědomil když sem se pak díval na ty fotky v knížce a ty tvoje:D
Ale musíš uznat že je yopo velice podobné:)
eNDy
mam tu dalsi skvost mojej zahradky...

je to SALVIA DIVINORUM. zatial sa jej dari...
je to halucinogenna rastlina ktora pochadza z mexika kde je vyuzivaju na nabozenske a magicke ritualy mazatecki shamani.
Pochadza z porvincie Oaxaca.
obsahuje aktivnu latku salvinorin A - ktory je este stale objektom badania... nevedia zistit na ktory receptor sa viazu tieto aktivne latky.
prve klony do Europy doniesly A. Hoffman a G. Wasson..
na tejto rastline je zaujimave to, ze kvitne len v specialnych fotoperiodnych podmienkach a aj ked vykvitne, tak len mizive percento semien je plodnych, takze rastlina sa mnozi hlavne odrezkami...vegetativne rozmnozovanie.

dufam ze mi rychlo a zdravo vyrastie na maly kriiik:D
eNDy
-mam tu foto mojej povijnice ktora tvori semena:)
-kvitnuci durman...a taaa vona!
conspirator
Naozaj interesantne.. k+ Tomu sa hovori "nefalsovana laska k flore" :)
eNDy
dakujem za k...a za druhu kocku vedla avatara....:D


CHCEM KAZDEMU OZNAMIT ZE ONEDLHO BUDE REFRESH FOTIEK!!!!!!!
---nastali mensie zmeny v rajskej zahrade---
Spsemi
jajajajaj juuuuuuj. Otaqom niecom snivam uz dlho. Hm? mozno nie v takom rozsahu, no aspon nieco.
jednoznacne K+

awe growers....:bravo:
polux
Kua. Originalnou rastlinkou Aztekov bola vzacna ololiuhqui - Rivea corymbosa. Kvitne okolo vianoc, a potom v lete. Fantasticka vec:))
polux
Mimoxodom, ta tvoja Mimosa pudica obsahuje v koreni naozaj DMT, len ovela mensie mnozstvo ako pribuzne M. hostilis alebo M. scabrella. Tie sa vsak tazsie pestuju a nie su take efektne ako ta tvoja
polux
Tu su nejake fotky. Rastlinka mojej Ololiuhqui. Este som to neskusal, ale podla staryx receptov/indianskyx/ sa 13 semien rozomlelo na prasok a nexalo sa to vyluhovat dve hodiny vo vode. potom sa to cele vypilo na tixom a tmavom mieste. Obsahuje LSA, v gulatyx hnedyx semienkach, ktore su po jednom alebo po dvox v malyx tobolkax. V starom Mexiku to bola najuctievanejsia rastlina Aztekov, dnes to uzivaju Mazatekovia, Mixtekovia, Zapotekovia a ine kmene v juznom Mexiku - teda tak sa to aspon pise v mudrej knizke:) Tie semienka dali vela prace, lebo rastlina kvitne len v obdobi zimneho ci letneho slnovratu, v zime sa nepodarila opelit, a nieco zostalo len z letnej urody
Anndy
Tvoja rastlinka je velmi zaujimava, je potesujuce ze aj na Slovensku su ludia, ktorych zaujimaju etnobotanika z pestovatelskeho a uzitkoveho hladiska:p:
Zasadnou vecou je podla mna najst vhodny sposob pripravy semienok, inak mozu sposobit celkom solidnu nauzeu. Pravdou je, ze tato rastlinka ma svoje ritualne vyuzitie, aj ked najvacsiu koncentraciu LSA obsahuju siemienka Havajskej lesnej ruze.
BTW: tato rastlinka je znama tym, ze produkuje malo mnozstvo semien. Kolko si ich mal?
polux
Niekde som cital, ze by sa pevne casti rozomletyx semien mali z extraktu odstranovat, pretoze to moze mat emeticke ucinky. Co ix vsak v skutocnosti sposobuje sa mi zatial nepodarilo zistit :( Ololiuhqui je velmi zaujimava z hladiska historie, pretoze aj ked LSA v semenax nie su az tak koncentrovane ako pri Ipomoea violacea a uz vobec nie lysegovej ruzi v regione Mexika a Guatemaly patrila k tym najposvatnejsim a najviac uctievanym. To ake mnozstvo semien je sxopne dozriet zavisi podla mojix skusenosti skor od velkosti rastliny a od podmienok v akyx je pestovana :)
teke
Fakt husta sbirka:)Napis,az zkusis ten durman.Ten,co mam doma ja stoji za starou belu...
polux
Aktivna substancia Ololiuhqui je tvoriva v mnozstve asi 2 -5 mg. U LSD je to asi 100x mensie mnozstvo. Semena a listy sa vraj pouzivaju aj na liecenie bolestivyx opuxlin. Mayovia z Oaxaca v juznom Mexiku davaju rozdrvene semena do Balche, ktora je uz sama o sebe dost silnym lektvarom, a ucinky ololiuhqui sa potom zrejme znasobuju.
polux
A tu je dalsia zaujimava rastlinka. Lysergova ruza, alebo Argyreia nervosa. Ma asi 6 x vyssi obsah LSA ako ololiuhqui. Inak mohutna rastlina s kmienikom hrubym ako ruka. Aj plody ma ovela vacsie, a velmi dlho dozrievaju. Vola sa aj Havajska lesna ruza /Hawaian baby woodrose/ lebo bola vyuzivana samanmi na havajskych ostrovoch. Povodna je ale v Indii a JV Azii.
eNDy
2 polux:
tesi ma, ze je tu niekto kto sa okrem mna zaujima o tuto tematiku:) zbieram, vseliake "liecive" bylinky a vela mi z nich este chyba... pokusam sa ich zohnat. poznam Ololiqui, je podobna tej mojej Badoh Negro...ale cital som, ze silnejsia je ta moja povijnica Badoh Negro...ale ajtak v nasich podmienkach potrebujes vyluhovat takych 100 semien!!!

poznam aj tu havajsku lesnu ruzu- som pocul, ze poskytuje stavy podobne light LSD a clovek pocituje aj naval energie...

(nechcem ti zle, len koli tomu aby to bolo prehladne, skus pisat do jedneho prispevku a nie vela za sebou... diky:D)

2 hlosan: nepestujem ich zo semienok- to by trvalo veeelmi dlho, otec mi ich zohnal-zaobera sa s kaktusmi:D



CHCEM UPOZORNIT NA UPLOAD FOTIEK!!! ONEDLHO!!! DOKONCUJE SA DATABAZA:D
polux
Toto je prava Anadenanthera colubrina v. colubrina, ktora je v severnej Argentine, Bolivii a Peru znama ako cebil. Semena obsahuju DMT a jeho derivat bufotenin, ktory je znamy aj z vyluckov juhoamerickych ropuch. Je to jeden z najstarsich druhov enteogenov, a cebil stal aj pri zrode kultury Tiahuanaco s jej fantastickymi stylizovanymi kresbami. Rastlinka na obrazku ma 1,5 roka. Pri pestovani je dost xulostivy na premokrenie. :)
zumbi
zdravim, máte to tu fakt moc pěkný. Napadlo mě, když ste takoví šamani, jestli nemáte někdo semena mandragory (místa, kam sem na ní chodil sou už vyčerpaný). Shánim je moc moc dlouho a sem ochotnej je vyměnit za nějákýho durmana (datura stramonium). Jestli někdo máte, tak budu moooc vděčnej, jestli mi nějáký vyměnili.
eNDy
2 polux: diky za fotky:D okrem ineho ja tu zabku (zabisko) vlastnim...lenze nepatri do zahradky, tak smola:)

a nieco ma napadlo....nechcel by si si zalozit vlastny thread???
nic v zlom...mna tesi, ze sem prispievas...len nechapem, ze ked ta to tak bavi ako mna, tak preco nemas your own thread. este jedna otazka...su to tvoje vlastne rastliny na tych fotkach???

2 zumbi: mandragoru nemam, ale viem o typkovi, ktory jej ma vela. ma ju z Maroka...a teraz ho aj ja zhanam koli semenam...lebo na jar by som vysadil. ked neco bude urcite sa ti ozvem....bude to zadara;)

uz mi chyba len par fotiek....onedloho to uz fakt bude!!! inac toto rocne obdobie mi fakt zatocilo s mojou zahradkou:( ale budem sa snazit udrzat zivotny stav mojich milych... ten suchy vzduch, malo svetla im neprospieva----sa snazim o osvietenu skrinu:)
polux
eNDy: Fsak ja som vlastny thread aj zalozil :) ibaze mi ho niekde upratali:( , takze ked je toto podobna tema, prispievam radsej sem... Na fsetkyx fotkax su moje vlastne rastliny, toto je este len zaciatok, je toho podstatne viac.

zumbi: mandragory mam obe, aj jesennu a jarnu /lisia sa len farbou kvetov a vegetacnym obdobim/, no zatial este nekvitli. Semena strasne zle klicia, je v nix nejaky inhibitor, pomaha, ked sa daju do xladu, a treba ix mat viac. Tak isto to xce trpezlivost, lebo klicia postupne a dlho.
zumbi
eNDy, polux: No paráda a byly by ste mi ochotný pár semen vyměnit? Byl bych vám neskonale vděčnej až do konce života:-)
eNDy
2 polux: to je pekne, ze su to tvoje vlastne rastliny... fakt, ze dobreee:)

mas peknu zbierku...vies kolko som sa ich ja nazhanal...a este kolko ich zhanam teraz? robim si skrinu s lampou + na leto mam sklenik. uplne od malinkych rastliniek som sa s nimi piplal, z odrezkov az po to co mam teraz? bola to makacka:D ale podla mna tato makacka stala za vsetko... kebyze ma platia aby som ich isiel skumat niekde do tropov...
neviem pochopit ako to ze ich tak bez probl. zozenies. prezradis mi tvoj zdorj:)? fuha uz vidim ze sa musime vaznejsie porozpravat:D:D:D

2 zumbi : hovorim ti, ked ich budem mat, tak ich urcite budes mat aj ty... alebo vsak tu je kolega POLUX, ktory ti vie tiez pomoct.

chlapci, len tak dalej:)


---keep on growing---
eNDy
takze zacnem... budem vam pomaly, ale isto ukazovat, ako sa im dari. neprekvapte sa ked ich nebudee vediet spoznat, lebo tato zima im na krase a zdravi nepridala...skor naopak:(

ale nevadi, treba sa vzchopit a snazit sa o to, aby nazanikli....aby tu boli a aby nam ukazali coho su schopne:)


tak, prva fotka bude rastlina Sida rhombifolia, ktora dost povyrastla cez leto...kvitla a mam z nej aj semena, ktorym sa tesim:D planujem na jar vysiat a spravit si viac malinkych krickov, lebo z tejto rastliny sa da robit efektivny vzpruzujuci caj:) fajcit som ju skusal, ale ma neprijemnu chut... jej ucinky pri fajceni su mierne euforizujuce, podobne marihuane, povedal by som take ukludnujuce:)

jej sa tazial nic vaznejsieho nestalo, dufam, ze mi zimu prezije....
eNDy
druhe budu mucenky, teda rastliny druhu passiflora...

mam mucenku belasu - Passiflora caerulea, ktora je asi najrozsirenejsou z muceniek ma nadherne kvety, ktore nemam bohuzial odfotene, ale slubujem, ze to napravim a jej kvety sem uploadnem neskor (mozno ze kolega polux by mohol mat)... a taaaa vona:D mal som ju peknu, dlhu lianu, ale pokazil so ju a skoro mi skapala, tak som ju radikalne zrezal a nastastie prezila:)

dalej mam mucenku jedlu - Passiflora edulis, mozete ju tiez poznat pod nazvom maracuja- je to velmi chutne ovocie, s kt. sa robia dzusy:) ma krasne leskle listy, mam jednu dlhsiu lianu a jednu kratsiu... zatial sa im dari


mucenky su slabsimi MAOi , teda inhibitory, ktore umoznuju ucinkovaniu latky dmt... takze napr. ak chceme pouzit hore spominany cebil, mali by sme k nemu uzit aj MAOi aby sme dosiahli efekt.... silenjsim MAOi je napriklad syrska ruta - Peganum harmala, alebo yohimbovnik - Corynanthe yohimbe.... MAOi su tiez dobre na zosilnenie ucinku lysohlaviek;)

ale pozor!!!

MAOi nemozno kombinovat s niektorymi potravinami ako napr:
banany, maso (mozme len cerstve), fazula (neviem ako je to po cesky-sorry), a este veeeeeeela inych potravin, kt. ma teraz nenapadaju, ale neskor uploadnem cely zoznam:)

mucenky maju vo forme caju uspavaci efekt!!! je to dobre namiesto liekov na spanie.... pri fajceni pachne ako marihuana a ma aj taku chut:D jej ucinky su slabo euforizujuce...skuste si ubalit speka...je to good nahrada ganje:) ale po case to neni ono... ganja je ganja!!!
polux
eNDy: kraasne fotky.. Fsak aj ja som sa s tym dost napiplal. Taketo rastliny sa vobec nezhanaju jednoduxo. Treba vyuzit zahranicne zdroje :) Alebo niektore domace, lebo co mam podam dalej. Pri vzacnejsix druhox sa stava, ze jeden rok mas, dalsi rok mat nemusis :eek: takze je vzdy dobre, ked sa ma odkial lopticka vratit:crazy:
Skusal si cajik z tej Sidy? Ako to xuti? Fsak nebud skromny na info :slizoun:

zumbi: no semiacka zatial nemam, ako som pisal, ale na na jar mozno budu nejake nove, alebo priamo rastlinky, tak nieco zmaxlime:))

Nejake nove fotky budu onedlho:))
Sinuhet
Co se tyce MAOi - muze to byt velmi nebezpecna kombinace. Zesiluji ucinky rady drog. Opatrne.
eNDy
dalsi v poradi je durman neskodny - Datura innoxia, je povodne z juznych casti USA a Mexika....vyuzival sa tam ako obavana halucinogenna latka. obsahuje tropanove alkaloidy like : atropin, hyoscami, scopolamin a jeho ucinky su porovnatelne s ostatnymi lulkovitymi rastlinami ako blen (Hyoscyamus niger), durman obycajny Datura stramonium, D. metel), mandragora (Mandragora officinarum), brugmansia - anielske trumpety (Brugmansia aurea, B. arborea, ...)

:death: :death: :death:
Chcem upozornit na rizika spojene s uzivanim tejto rastliny!!!

pri nedbanlivom uzivani sa mozu dosiahnut fatalne ucinky-- to som si nevimyslel, presne tak som to cital...
:death: :death: :death:
poznam ludi, ktory po okuseni tejto rastliny, uz nechceli mat nic spolocne s touto rastlinou... mna vsak neviem preco pritahuje:)

tento druh sa u nas bezne pestuje na okrasu... vyklicil mi s ukradnuteho semena:D rastol rychlo, kvitol nadhernymi kvetmi s nadhernou vonou a plodil...az kym neprisla zima a tento moj kamarat sa s balkona uchylil dnu... ale vsimol som si, ze nieco na nom nesediiiii. po pravde povedane sediii...MOLICE!!! mal ich plno na spodkoch listov--zneskodnil som ich, ale nejak zacal chradnut, upadat jeho zdravotny stav... bojim sa on:( dufam ze prezije zimu...
polux
najviac harmalovyx alkaloidov vraj obsahuje mucenka pletova /Passiflora incarnata/, z jv statov. Ta je ale dost vzacna, a bezne sa zohnat neda. Okrem vysokeho obsahu harmalovyx alkaloidov ma jedle plody a na zimu sa zatahuje. Asi najdostupnejsi je krizenec "Incense", ktory je odvodeny od inacarnaty a uz sa predava ako bezna izbova rastlina. Obsah alkaloidov ale moze byt iny ako pri povodnom druhu.

Co sa tyka durmanov, najznamejsie a asi aj najjednoduxsie dostupne su tie drevite. Najdem mozno nejake fotky. Vsetky durmany su dost nevyspytatelne. Pokial obsahuju vyssi obsah skopolaminu, maju silne psyxoaktivne ucinky, ak vsak prevladnu ine tropanove alkaloidy, je to zarucena vstupenka na audienciu k najvyssiemu :)
Existuje jeden druh, vola sa culebra boracherro/ hadi jed/ z udolia Sibundoy v Kolumbii, ktory ma vraj najvyssi obsah skopolaminu zo vsetkyx durmanov a miestni samani ho vyuzivaju pri liecebnyx a vesteckyx obradox. Z bezne pestovanyx stromovyx durmanov mava vysoky obsah skopolaminu cerveny durman/ D.sanguinea/.
eNDy: suhlasim s tebou ze experimentovanie s durmanmi je to najhorsie co moze clovek skusat. Xce to vela skusenosti aby sa hned na prvy raz nepopalil. To plati aj pre tropicke aj pre nas druh durmanu.
eNDy
mne sa na mucenkach pacia tie ich uchytne spiraloviete "koncatiny"... maju ich v takych pravidelnych spiralach:D take psychedelicke by som povedal:)

tie drevite durmany, co mas na mysli sa volaju aj "anielske trumpety" je to druh brugmansia, ktory pochadza z juznej ameriky...pohorie and. u nas tuto na okolo ho vsade pestuju v lete... je ich viacero druhov..ktore sa lisia farbou a tvarom kvetov. ja som mal s nimi mensi pokus, ze som si chcel zohnat kazdy dostupny druh a spravit si take mini bonsaje:D fotky mam z netu, ale kedze tento thread ma nazov eNDyho r. z. nechcel som sem pridavat cudzie fotky....

od durmanu- Datura, anielske trumpety - Brugmansia, rozlisuju aj mimo ineho tak, ze durman ma kvety smerom hore, a a.t. smerom dole;) je to tak... a este som nevidel na zivo plody a.t.
durman ma tie pichlave kapsle, ale a.t. ich nema s pichliacmi---videl som ich len v knihe...
polux
Ale mucenky maju aj kvety pekne. Mam niekolko fotiek. Tie spiralove uponky sa nejakemu knazskemu radu podobali na muciace nastroje, preto sa mucenky volaju mucenky. A potom aj ta stavba kvetu :) tam videli trnovu korunu, klince, kopiju a este neviem co. Ja by som povedal psyxedelicka hviezda :D. Ale urcite nekusali odvar :)

Brugmansie bezne plody nerodia. Ja som videl plod akurat na ruzovej, taka dlha visiaca tobolka s hladkym povrxom. Kolko druhov sa ti z nix nakoniec podarilo zohnat? :D
Schinus
4 eNDy: jaky podminky prosimte dopravas ty tvoji salvejce? misto..substrat hnojis? ja mam taky jednu ale ta hrozne zivori.. jinak pekny kyticky taky jich mam hezkou zbirku takze mozna prste..:wink:
eNDy
2 Schinus: hned davam fotky:)
ja ich mam- tie mensie v normalnom pestovatelskom substrate... sem tam malinko prihnojim a rastie to ako z vody:):):)

tie mensie mam spravene tak ze tam mam prerezane flasky a vytvara to sklenikovy efekt a dari sa im vyborne!!! odporucam... v zime sa salvii divinorum nedari...ale ked mas sklenik, alebo prerezane flasky tak ti urcite porastu:D salvia divinorum je rastlina s ktorou mam najmenej problemov:)

tie vacsie mam v takom akvariu na okne prilevam na spodok vodu, aby bola vlhkost dobra a este ich semtam vlhcim na listy... nemaju ziadne problemy!

ale mal som na jednej salvii takeho netvora skodliveho:D uz som ho zneskodnil...viz foto

2 polux: tie mucenky mas pekne... preco som ich neodfotil??? :(
o tom vzniku nazvu som cital, ale uz vsade miesaju krestanstvo (nic proti krestanom)

ad brugmansia... tie pretiahnute, tenke nie su plody.. fakt. z toho budu kvety....
brugmansiove plody pripominaju skor ovocie... mam fotku v knihe..

zohnat by som vedel 3 druhy.... jeden som na zivo este nevidel, ale uz aj ten viem zohnat.... takze 4 druhy...problem je v tom ze som chcel robyt odrezky na jesen.... skratka isiel som proti matke prirode:D
Anndy
Salvia potrebuje k svojmu rastu predovsetkym svetle miesto, nie vsak priame slnko, takisto vlhkejsie prostredie, co sa vsak v bytovych podmienkach hlavne v zime dosiahnut neda, preto je potrebne kropenie listov, takisto je potrebne dodrziavat pravidelnu zalievku, nie vsak premokrit. Nema taktiez rada caste prenasanie, ale dokaze sa adaptovat na rozlicne podmienky. Co sa tyka substratu, mnoho ludi ju pestuje v obycajnom zahradnickom substrate, dobre vsak je, aby bola poda vzdusnejsia, t.j. priadanie perlitu+ samozrejme na spodok drenazna vrsvta. To je v skratke asi tak vsetko.
eNDy
2 Anndy: ja viem, ze taketo podmienky potrebuje, ale ja som si to zjednodusil a vidis, ze to ide... nemam ich bohvieako velikeee, ale mal som len jednu velikuuu s ktorej som spravil vela odrezkov a teraz idem od zaciatku:D ale rastu rychlo... :baby:
Anndy
2eNDy: pohodicka, obrazky povedia vzdy viacej ako text :-))
Inak v zime je to fakt bieda, je dost tazke vytvorit rastlinam vhodne podmienky, so salviou sa to este da, pretoze ta ma spektrum teplot tak od 10 do 25 stupnov, ale horsie je to s ostatnymi.
polux
eNDy: Teda ten netvor je fakt ukazkovy:)

No a tu su moje Brugmansie, teda datury juhoamericke. Kvitnu dobre, ale s vytvaranim semien je to ovela horsie. Cervena je D. sanguinea, biela nejaky hybrid.
Schinus
Salvejku mam na okne a casto rosim a myslim ze budem presazovat :frog: mas je krasny dekuji
zumbi
zdar, tak jak to vypadá s tou mandragorou?
eNDy
2 zumbi: u mna je to s tou mandragorou biedne:( chlapik, ktory ju mal, uz nema ziadne semena....takze si musim najst iny zdroj
skus sa spytat kolegu poluxa:)
zhanam teraz dalsie klenoty do mojej zbierky!!!
takze dufam, ze na jar mozem zacat s vysadbou dalsich psychoaktivnych druhov:D

onedlho pridam dalsie foto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!budte trpezlivy:)
tak zatim...
zumbi
2 polux: zdar, tak co mandragora? můžu ti jí vyměnit za semena datura stramonium
jjurijj
Myslim ze tu tvorite celkom zaujimavu debatu a rad sa pripojim. V lete som aj ja zacal zo salviou a ide mi to s nou celkom dobre.
Bol by som rad keby sme spolu uzavreli nejaky mensi obchod. Mam totiz uz par malych salvii a kedze semiacka sa prakticky nedaju zohnat som celkom ochotny poskytnut rastlinky na vymenu za cokolvek s cim bude sranda- grass alebo ine rastlinky ci semiacka.
hako@post.sk
E:\SALVIA/PIC_0066.jpg
polux
2 zumbi: na semienka mandragory skus http://www. bambusarium.cz/saltaseeds. Maju to v ponuke, a podla mojich skusenosti su aj klicive. Je to sice M. autumnalis, ale ta sa od klasickej lisi len farbou kvetov - fialove, na rozdiel od klasickej M. officinarum, ktora ich ma zlte. Moje m. su este dost male, ckam kym budu kvitnut a budu jablcka :)
zumbi
2 polux: dík chlape!!! Tak semena mandragory (i když podzimní) sou na cestě!!! Mam moooc velkou radost, nechal sem si jich poslat dost. Tak ještě jednou dík.
zumbi
jo a ještě sem chci dát nějáký fotky mejch peyotů: mam 3xL. williamsii 1xastrophytum myriostigma a 2xL. diffusa
zumbi
2 polux: zdar, hele, nemohl bys sem hodit nějáký foto tvejch mandragor?
Jo, k těm fotkám-ty první tři fotky sou-je naroubovaná L. diffusa, když se uřízne, tak doroste
to další sou l. williamsii (doufám, že to sem dám)
polux
2 zumbi: Ale mozem. Len mi to bude xvilu trvat. Uz xystam aj ine fotky.
eNDy
no tak som tu....
:)
pridam nejake tie fotky z leta....2004
a este aj zo sucastnosti....

tak mam tu par semienok z tej rastliny --- sida rhombifolia
len vam chcem ukazat ako to vyzera..............
tesim sa lebo na leto ich mozem vysiat:D

dalej jedna taka umelecka foto tej mimozi....mimosa pudica...

kurna!!! napadli ju taki mali ...spider mates...ci ako sa volaju...
pomalinky obalili rastlinu pavucinou, mnozili sa a rastlina kapala:(
a zoberte si ze mimosa...reaguje na dotyk sklopenim listov, obalili ju tou pavucinou a odumierali jej listky....
cela bola obalena tym svinstvom.....a tak som ju tak smutne pozoroval ako kape... a vsimol som si ze pri stonke uplne dole pri zemi, jej rasia male vyhonky...neposkodene...

tak som zahajil misiu:

........... ZACHRANA MIMOSI .........

chytil som velikeeee klieste a CVAK!!! odcvakol som vrch....:/
odrezal som flasku tak, ako to mam na salviach....a zakryl som ju...
brutalne som ju pokropil vodou a zalial.... a cakal, cakal, cakal....:)
az kym som spozoroval ze moja mimosa zije....co zije? ona aj rastie!!!
:D tak som sa potesil.....a ziadne mini spiders na nej nie su!!!
juchuuuu....ja som ju zachranilll....

MISSION COMPLETED!!!


-------------------------------------------------------------------------------

a koho by zaujimalo okrem tropickych rastlin sa zaujimam aj o chov tropickych zivocichov....ale ti nie su psychoaktivny!!!
az na jedneho....je nim ropucha... ropucha obrovska - bufo marinus..
mam samca...a zhanam k nemu samicu... nikde ju neviem zohnat...:(

samica dorasta do velkosti 25cm a vahy 2,5 kg.....to je, co?
no ale vratim sa k tej psychoaktivnosti:)
jej jedove zlazy obsahuju bufotenin....ktory je psychoaktivny, ale bohuzial aj do istej miery toxicky!!!

hippici ju v 60. a 70. rokoch stahovali z koze a fajcili jej kozu koli ucinku...zebraci to boli:( nemali na lsd, tak zabijali pomale zabky, ktore sa nevedeli branit:( ......ale ucinok sa da dosiahnut aj olizovanim..jej koze...koznych zliaz, ktore sa nachadzaju za ocami zaby...take velke zdurene volaco:D

zabka pochadza z mexika a patri medzi najvacsie zaby na svete!!!
krmim ju mysami, mladymi pochopitelne....
ale samicu by som velmi chcel....:D
Ke-Guglimugli
Očúvaj ma, ty vážne chceš olíznuť toho obojživelníka?.. :D
Vedel som, že sa to robí, ale žeby ju niekto choval aj u nás... Daj pozor, aby ťa tá samicka potom nezhltla :)

Som veľmi milo prekvapený fšetkými tvojimi zverencami. Klobúk dolu bez debaty!
A záchrana onej mimózy, fakt neverím svojim očiam.. Balzám na dušu..
eNDy
Zumbi: vidim ze tie ka (k+) tusy mas specialne zariadene...mas ich v nejakom terarku???
mas to pekne..ja planujem vysiat...lophophory williamsii... viem ze to bude trvat niekolko rokov...ale co uz? stoji mi to za to!!!

polux: to bambusarium...je dost v poho....uz uvazujem, ze si odtial nejake specialne rastliny objednam....

za vyskusanie stoji napr.
-ta mandragora
-santa kocici...nepeta cataria
-datura metel...je to durman...s krasne fialovymi kvetmi:)
-ja si objednam aj brugmansia sanguinea...ta krvavo cervena

chcem este zohnat semena:
-lobelia tupa....marijuana like effects
-leonotis leonurus....juzna afrika....vysoka bylina...marijuana like....
-calea zacatechichi.......pochadza z mexika....ma tiez zaujimave ucinky, pri spani.....nastupuju vivid, lucid dreams:D

Ke-Guglimugli: neoblizem ju....musel by som ju dlhsie lizat...a ma to zle ucinky na telo..pecen, atd...

mimose sa tesim aj ja:D
zumbi
eNDy: dík, mam to v akvárku (terárku), svítím na to 40W a docela to roste. Ty kaktusy mam už nějákej pátek a většina je od kámoše (jeho tatíka), kterej je pěstuje.

Polux: Upřímnou soustrast. Tohle mi moje mimosa taky začla dělat. Pustilo se mi do ní hned měkolik škůdců a už sem jí nezachránil.
zumbi
Jo a tady to je moje KAKTUSÁRIUM. Docale sem se s tim pohrál, dlouho upravoval, ale nakonec je to takový, jaký to je.
eNDy
citace:
Původní příspěvek od zumbi
Polux: Upřímnou soustrast. Tohle mi moje mimosa taky začla dělat. Pustilo se mi do ní hned měkolik škůdců a už sem jí nezachránil. [/B]


Polux: ja som nevedel, ze aj ty mas mimozu:D:D:D:D:D:D

zumbi: to terarko mas velmi v poho...este nejaky gekoni by sa ti tam hodili...co takto gekoncik nocny?
zumbi
eNDy: gekona tam dávat nebudu. Ještě by mohl kaktusům uškodit. Navíc je to malý terárko. Ale docela by se tam hodil. Tohle je starý foto terárka. Kaktusy sou věčí a docela se jim daří. Prošlo dalšíma úpravama. Pozdějš připojim fotku.
eNDy
pridam jednu fotku mojho peyotlu z leta...watch it!!!
Anndy
Caute!

Ak sa mozem aj ja pochvalit svojimi rastlinkami, vlastnim nasledovne:

Salvia divornium
Mimosa pudica
Passiflora edulis
Sida Rhombifolia
Solandra velkolista (neviem presne nazov).

Fotky neskor doplnim.

Inak dufam, ze ich uz coskoro budem moct dat von, pretoze mat ich v byte je straasne utrpenie pre nich.
polux
Takze mandragora: Toto je Mandragora autumnalis, ma asi pol roka. Fotene minuly rok v lete.
jjurijj
Chcem sa spytat niekoho z vas co pestujete savia divinorum. Zhulili ste sa z toho niekedy a ak hej akym sposobom a ake to bolo?
eNDy
no konecne sa tu objavuju aj vase vypestky:):):) ...velmi ma to tesi:)

polux: ta mandragora je pekna..uz ju cem aj ja:D taka jedna otazocka... cital som ze mandragora je jednorocna rastlina...ale cital, som aj ze je trvaca..... taze podla vas je to ako? k+

jjurijj: hmm..salvia divinorum:) vidim ze sa ti to rozrasta... a mas aj specialny sklenik porobeny:D
a tie mini korienky som mal aj ja:) ake zaujimave:) najprv som nevedel o co sa jedna....k+
a k tvojim otazkam.... ano zhulil som sa z nej.....pm ked ta to zaujima:)
zumbi
eNDy: to s tou mandragorou, že je jednoletá neni pravda a dokonce sem někde četl, že když jí někdo vytrhnul a vršek z rostliny vrátil do země, tak že vyrostla znova (ale jestli to neni určeno tim, jaká je to odrůda buď officinarum nebo autumnalis)
eNDy
zumbi: fakt by ma zaujimalo ako to je... ci ju mozem pestovat celorocne, alebo len jednu sezonu.
ako rastlina ma zaujala uz davnejsie...je tak mysticky opradena vseliakymi poverami a legendami:D

podme na to logicky:

v predajniach predavaju rozne semena rastlin napr. DATURA INNOXIA..
ako ozdobnu rastlinu-letnicku, ktora vydrzi len jednu sezonu.
ano v nasich podmienkach vydrzi len jednu sezonu, lebo vymrzne.
lenze tento druh povodom z juhu USA a MEXIKA nema dane ze odkvitne a jeho zivotny cyklus sa konci.... on tam rastie, kym sa z neho nevytvori veliky krik a zije....

takze dezinformacie:(

preto moze byt, ze niekto uvadza ze jednorocna a iny ze trvaca...

----------- dalej by som sa chcel spytat na objednavku z toho bambusaria.... ako ste si objednavali...prevodom, alebo na dobierku?
zumbi
eNDy: mandragora se u nás pěstovala odjakživa a na některejch místech roste i divoce (ale je jí tak málo, že je chráněná) a je to vytrvalá rostlina, přezimuje kořen (pokud ho někdo nesklidí:-)
walkinginspace
Pokial viem, tak existuje aj europska aj americka mandragora (po anglicky european mandrake a mayapple alebo american mandrake). Tieto druhy by sa mali pomerne velmi odlisovat, aj co sa tyka ucinkov.

Treba si dat pozor, lebo korene mozu byt zdraviu skodlive az smrtelne.

http://www.drugdigest.org/DD/DVH/He...cinalis,00.html
http://www.erowid.org/plants/mandrake/
polux
To eNDy: No pokial som ja zistoval, vsade sa o mandragore pise ako o trvalke. Dokonca ako o rastline, ktora sa doziva dost vysokeho veku. Ta moja rastlina je uz omnoho vacsia /medzitym som zohnal aj M. officinarum/ a silnejsia. Zivotny cyklus mandragory ma vsak predsa jeden hacik: Kazda rastlina prekonava obdobie kludu v bezlistom stave, klasicka zimna dormancia. O to vacsie bolo moje zdesenie, ked M. autumnalis zacala zltnut a zatahovat sa koncom jari. Opat vyrastla az na jesen. Potom som sa niekde docital, ze mandragory bezne prekonavaju takto aj letne obdobie. Ide o tzv. aestivaciu. S tym by mohli suvisiet tie tvrdenia o mnadragorach ako o letnickach.
eNDy
all:
ja som to tusil, ze tato prekrasna rastlina je trvalka....ale aj tak diky:D
tak isto aj durman, ktory pochadza z teplejsich krajin je trvaci a predsa ho zaraduju medzi jednorocne...

polux:
tak tie mensie pauzicky v zivotnom cykle su perfektne spravene..
rastlina vplyvom slnka...dlzkou svetla....zisti, ze je cas sa utiahnut sa na letny/zimny spanok a nastava efekt, ktory je dost zaujimavy:)

zumbi:
ja som sa s tou u nas rozsirenou mandragorou stretol v jednom "katalogu" zivotneho prostredia...zevraj chranene rastliny...
ale zdalo sa mi cudne, ze sa tam uvadza aj mandragora:)
lebo ako som vedel mandragora rastie v teplejsich krajinach like maroko... ale vidim ze to asi nebude ojeb:D
polux
To walkinginspace: by the way, ta americka mandragora nie je botanicky pribuzna so skutocnou mandragorou, ide iba o zhodny ludovy nazov. Ucinky teda budu uplne odlisne
all: Kde ste poculi ze by mandragora rastla u nas? Mala by to byt rastlina zo stredomoria. U nas rastie Lulkovec zlomocny, Blen a samozrejme durmaniky:)
zumbi
polux: mandragora u nás rostla skoro odjakživa, byla kdysi dávno dovezena ze středomoří a u nás je fakt málo vhodnejch míst, kde by se dala najít, ale ty místa sou...
zumbi
polux: mandragora u nás rostla skoro odjakživa, byla kdysi dávno dovezena ze středomoří, a myslim, že durman byl taky dovezenej, přibližně ve stejný době jako mandragora (existujou spisy, ve kterejch je napsáno, že tyhle rostliny používaly čarodějnice ve středověku, třeba tu mandragoru...)
zumbi
HA, ZRADA!!!
čtěte všichni: tak mandragora roste i u nás, ale má jinej vzhled, než jakej je na obrázkách na netu. Tuhle kytku sem viděl nejmíň stokrát v létě a nevšímavě sem kolem ní procházel, ale to se na jaře změní .-) Na tohle sem přišel dneska a úplně náhodou. Omlouvám se za kvalitu těch fotek.
polux
2 zumbi: Mandragora sa podla fotiek da velmi lahko popliest s borakom /Borago officinalis/ ktory sa pouziva na salaty. Ja som mandragoru zatial nikde vonku nevidel, ale budem sa snazit :)
zumbi
polux: no, třeba sem vedle, jak ta jedle, ale až tuhle kytku někde uvidim, tak se jí podivám na kořínek:-)
zumbi
polux: ale tohle na obrázkách je na stodeset procent mandragora...
polux
All: A co tak takato mandragora?:) :)
zumbi
polux: pěnký, to je tvoje?
jinak tohle mam z netu...
zumbi
toť blín černý...
polux
2 Zumbi: Ano je to amulet prirodny, ale zial to nie je mandragora :( Ale ako mandragora by to bolo efektne nie?
zumbi
polux: ale je to fakt pěkný, z čeho to je?
polux
Zumbi: Je to prirodny koren. Ale z akej rastliny, to netusim, to je zahada :)
eNDy
zumbi: to bol blen cierny (Hyoscyamus niger) ???
v takom tvare som ho este nevidel.... ja som videl blen cierny, toto leto a aj som ho odfotil... ma take pekne kvety...:D
zumbi
eNDy: jo, to moje je blín černý (Hyoscyamus niger), akorát po květu a s vysypanejma tobolkama (což mě naštvalo, chctěl bych nějáký semínka), nemáš jich pár? vyměnil bych ti je za něco jinýho...
eNDy
zumbi: nie bohuzial semena nemam... aj som sa tam pre ne chystal, ale ako vidiet z fotky je to pri vode... a bolo to trochu od ruky a ked som sa uvedomil tak uz prisli mrazy:(

neva viem kde rastol...nabuduce tam bude rast zase a tie semena budem mat... ale to uz asi nebude aktualen:) to si ich mozes aj ty nazbierat:D

inac ja som netusil ze aj u nas rastie blen..spoliehal som sa na vychodnejsie krajiny.. ukrajina, bielorusko, rusko.... aspon knihy to tak pisali a ked som ho objavil to bol nadherny pocit:D
eNDy
no takze....po dlhsom case pridavam fotky (makra) niektorych rastliniek mojej "rajskej" zahradky:)

su to:

kvitnuci Coleus blumei...vlastne este nekvitne, este sa len na kvitnutie pripravuje...

mucenka belasa.... Passiflora caerulea - zaber na listy....mne sa velmi pacia jej listy:D

dalej momoza.... Mimosa pudica... ktora sa natahuje za prvymi teplejsimi lucmi slnka:) este stale sklenikovy efekt pomocou prerezanej flashky...

Salvia divinorum.... malinky odrezok, ktoremu sa zatial dary:D a si myslim ze v poho fotecka...

Salvia divinorum.... zaber na rasiace nove listky... :) tato rastlina je magicka:D vazne ze magicka:D:D:D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma