Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Ochladenie pestebného priestoru.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Ochladenie pestebného priestoru. Příspěvek č. 1

Zdravím záhradníci.

Mám takú delikátnu otázku. Prichádzam sem lebo som už fakt zúfalý z neustáleho riešenia jednej veci dookola za posledné dva roky (???)

VYSOKÁ TEPLOTA V BOXE

Mám stan 60x60x140.

Kvôli teplote som zamenil HPS za COB (150W od Frynka). - Síce mi to zrazilo teplotu o cca 8-10°C, ale stále nie dosť. (áno s HPSkom som tam mal kľudne aj o 10 stupňov viac ako v Egypte [rekord 47°C minulé leto])
Kúpil silnejší odťah (aj s prislúchajúcim pacháčom): TT 125, 220/280 m3/h
Nasral som tam PC vetráky aby to ofukovali snáď zo všetkých svetových strán.
Dobre, dobre ! Príznám sa, príťah mám pasívny, čo by snáď nemusel byť až taký problém.
Ťahám od okna, nie priamo z vonku, niekedy priamo z miestnosti keď je vonku ročné obdobie menom Zima.

Vkuse som na 30-31°C. A to ešte ani nie je leto.

Aké mám teda možnosti:
1. - Vymeniť pc vetráky za najsilnejšie klipsňové ofuky čo nájdem (najlepšie oscilačné), počítam kúpiť minimálne dva, jeden na kvetiny druhý len priamo na lampu nech to teplo drží hore odkiaľ to pošlem odťahom von - LOGICKY
2. - Pridať príťah ale nie dosť silný aby mi robil v boxe pretlak, potom to cítiť po celom byte.
3. - Kúpiť EŠTE silnejší odťah, ale to mi snáď už vycucne všetky kvetiny z boxu.
4. - Uviazať si špagát okolo krku a skočiť z mosta, a s úsmevom si konečne prestať nad tým lámať hlavu. (Samozrejme joke)

Posledná možnosť je hlavnou otázkou tejto témy, a tá je smerovaná priamo na VAŠU kreativitu lebo ja z toho mám už fakt pomaly depresiu

Existuje nejaký špeciálny intergalaktický vynález ktorý by dokázal chladiť pestebný priestor bez toho aby to tam do prdele zvlhčoval ?

Čo mám boha nakúpiť 280 galónov tekutého dusíka a pomaly to tam púšťať ?

Poprípade ktorá zo spomínaných alternatív bude mať zmysel, a ktorá nie. Ide o to že už ma nebaví investovať ZBYTOČNÉ peniaze do nefunkčných riešení.


Potrebujem sa dostať na 27°C.


Diky za všetky kreatívne a hlavne FUNKČNÉ nápady


Moje depresívne výlevy berte s humorom, nemám žiadne samovražedné sklony,
išlo len o expresívne vyjadrenie dlhodobého sklamania a pokusov o napravenie tejto
smutnej skutočnosti, ktorá ma fakt jedného dňa zabije


.

Naposledy upravil Keir 08-05-2020 v 21:45 PM

Old Post 08-05-2020 v 21:23 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Volá sa to klimátizacia. To je taký vynález, ktorý dokáže chladiť vzduch. Ale budeš musieť niekde teplý vzduch z klimatizácie odvádzať.

Old Post 09-05-2020 v 10:27 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 3

Ako zriaďovať klimu kvôli tak malému boxu mi príde trochu praštené nemyslíš ? A zas aký je efekt keď to zároveň robí aj teplý vzduch , totálne kontraproduktívne. A klimatizácia celkom efektívne suší vzduch, čo tiež neni moc dobré. Nie len pre rastliny, ale ani pre obyvateľov mimo growbox.

Dobre, túto možnosť zrejme so zdravým rozumom vyškrtneme.

Čo si ľudia myslíte o tých ostatných spomenutých možnostiach ? Ktoré sa mi oplatí skúsiť, a čo z toho by mi moc na teplote nemomohlo ? Ide mi o to, nenakupovať bezhlavo niečo čo by aj tak nemalo vplyv na konečnú teplotu v boxe.

Old Post 09-05-2020 v 11:43 AM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
biz
Stálý Člen

Karma uživatele biz - 92% PěstitelskáKarma uživatele biz - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 4

cago..mas pravdu, pasivni pritah neni zadnej problem..

1.- klipsnakem nic nezkazis
2.- tohle je moznost, jak teploty stahnout, je treba to vyladit a snazit se udelat takovej "vzduchovej tunel"
3.- odtah mas silnej dostatecne, silnejsi bych nedaval

nevim sice kam mas odtah, ale ja bych to resil odtahem tepla primo ven, nebude se ti ohrivat vzduch v mistnosti a pasivne ti pujde do mistnosti cerstvej vzduch...taky zalezi jak mas orientovanou mistnost, jestli na jih, tak s tim v lete stejne moc nepohnes..

"Generally speaking, mellow, laid-back growers tended to produce mellow, laid-back herb, whereas uptight, sinister growers tended to produce uptight, sinister herb." - DJ SHORT

Old Post 09-05-2020 v 17:39 PM
biz je offline   Profil uživatele biz   Find more posts by biz   Foto galerie člena biz   Click here to Send biz a Private Message   Add biz to your buddy list     Navštiv homepage uživatele biz! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 5

Ty jo kde to máš proboha? V kotelně? (asi ne když tam máš okno) Jak se ti tohle daří udělat taková obří teplota? Máš v pohodě teploměr?

Jedině koupit aspoň cooltube. A vyvádět to někam úplně pryč. Ale to ti teď nepůjde jestli máš ledky. Jestli se nepletu.

Tohle snad ani není možný. Když je venku ještě docela kosa. Jak tam můžeš dostat teplotu 30 - 31? To mě fakt hlava nebere. Já mám ještě vše zavřené aby mi tam netáhlo a stejně tam mám furt 20 - 23 max přes den. V uzavřený mistrnosti. S docela jinou watáží.

Nemáš tam i jiný zdroj tepla? Topení? Nebo něco? Tohle snad ani není možný. Ještě když máš docela pidi watty.

Jinak ti nikdo asi nic lepšího neporadí než klímu. Protože to jinak asi nevyřešíš. Stejně by mě zajimalo jak to dokáže udělat takovou monstrózní teplotu.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 09-05-2020 v 23:55 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 6

Klimatizácia je jediná účinná možnosť a ty ju hneď na začiatku odmietneš -_-
Pokial nemáš možnosť ťahať chladný vzduch z pivnice alebo tak, tak to uchladíš inak len veľmi ťažko. Ono na teplotu v boxe vplýva hlavne to, aká je teplota v miestnosti kde je box umiestnený. Ak máš v byte 25 stupňov tak len ťažko spravíš 26 v boxe...

Old Post 10-05-2020 v 05:06 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 7

Klimatizácia je jediná účinná možnosť a ty ju hneď na začiatku odmietneš -_-
Pokial nemáš možnosť ťahať chladný vzduch z pivnice alebo tak, tak to uchladíš inak len veľmi ťažko. Ono na teplotu v boxe vplýva hlavne to, aká je teplota v miestnosti kde je box umiestnený. Ak máš v byte 25 stupňov tak len ťažko spravíš 26 v boxe...

Old Post 10-05-2020 v 05:06 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 8

Nie, žiadny iný zdroj tepla tam nemám. No mohol by byť problém že mám asi najskôr teplo v byte. Ale tak nebudem zriaďovať klimatizáciu do prenejatého bytu len kvôli boxu. Alebo existuje nejaká mini klimatizácia ?

Old Post 10-05-2020 v 15:16 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 9

Tak teď jsem se díval na nejlevnější klimu a stojí cca 6500Kč cca 240euro. Je to taková mini přenosná klíma.
Žádný ten ochlazovač atd. Ale opravdu klima. Tak jí budu muset pořídit. Ale kvůli něčemu jinému kytky to vždy přežili nejvíc jsem tam měl v létě při těch největších vedrech tak 32.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 10-05-2020 v 15:37 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 10

Tak já teda přispějí taky trochu do.mlyna a snad ti pomůžu na leto plánuju taky ochlazovac takže je to zatím jenom nápad a netuším jak to bude v praxi fungovat ale k věci ... největší thermobox který je na trhu vyvrtas do něj z jedné strany asi cca 5cm na dnem diru průměr 100 někde v rohu. do protilehlého rohu cca 5cm pod vikem stejnou díru . Do první díry vložis kousek roury na tu druho pripojis vko 100 a sonoflexem do přítahu .do thermoboxu na střídačku prolozis chladici vlozky. A mělo by být vystarano.

Prijde mi to jako levné a efektivní řešení jen prostě budeš muset koupit víc vložek a měnit je ale to by neměl být až takový problem. Ale jak říkám v praxi zatím nevyzkoušené

Old Post 10-05-2020 v 20:01 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 11

Rád by som bral vzduch priamo z vonku, ale predsa v byte nebudem vrtať dieru do panelu. Popravde to bude asi teplotou v byte, mám pomerne teplý byt. Je tu tak 23-25°C.

Asi fakt len ta klima mi pomôže Diky za rady chalani, kľudne ešte niekto napíšte nápady a rady ak nejaké máte.

Old Post 10-05-2020 v 20:11 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 12

No ještě mě napadá jak tady zmínil someone.noone. Tak místo vložek, suchý led. Když to vyrábí někde v tvém městě tak to není zase tak extrémně drahá věc. A chladí to sakra hodně.
Ale pak je tu otázka jestli by si chtěl furt chodit pro suchý led.
No zdá se mi jako nejpřijatelnější ta klíma. Jinak se prodávají takové vložky do oken na vývod té roury. Možná by to šlo i s tím braním vzduchu.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 10-05-2020 v 22:49 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 13

Práve som pozeral presne na tie klimy s tou vecou na okno, javí sa to celkom atraktívne. Popremýšľam nad tým.

Old Post 10-05-2020 v 22:53 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 14

Pri 150w nepotrebujes nic ine ako pootvorit okno. Netreba znovu objavovat ameriku.

Old Post 11-05-2020 v 00:02 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
No ještě mě napadá jak tady zmínil someone.noone. Tak místo vložek, suchý led. Když to vyrábí někde v tvém městě tak to není zase tak extrémně drahá věc. A chladí to sakra hodně.
Ale pak je tu otázka jestli by si chtěl furt chodit pro suchý led.
No zdá se mi jako nejpřijatelnější ta klíma. Jinak se prodávají takové vložky do oken na vývod té roury. Možná by to šlo i s tím braním vzduchu.


No vidíš a pokud se nepletu tak suchý led je oxid uhličitý takže vlastně zabiješ dvě mouchy jednou ranou

Old Post 11-05-2020 v 08:17 AM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od someone.noone
No vidíš a pokud se nepletu tak suchý led je oxid uhličitý takže vlastně zabiješ dvě mouchy jednou ranou

No ale aby si pak neodrovnal i sám sebe.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 12-05-2020 v 23:11 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:50 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9633730 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív