Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Ochladenie pestebného priestoru.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 17

zdravicko .. s teplotami som mal aj ja problem .. vyriesil to novy teplomer .. alebo ..zeby ta 150W ledka topila az tak, ze to 125 odtah nevytiahne, z takeho maleho stanu?

i see you bejbe

Old Post 13-05-2020 v 03:08 AM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 18

No, môže byť problém aj to. Je to pomerne lacný teplomer. Aj tak som chcel taký so sondou Asi si ho zakúpim

Old Post 13-05-2020 v 15:17 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 19

Takže kúpil som nový teplomer,, i tak som chcel taký čo budem mať vonku zo stanu nech nemusím stále otvárať. Čiže taký simple obdlžniček s displayom teplota a vlhkosť a sonda je vnútri. PC ventilátory som vymenil za 20w oscilačný ofuk, konkrétne TENTO. PC vetrák som dal ako príťah.

Výsledok ? Nič sa nezmenilo

Takže teplotu nezbijem nižšie aj keď sa zbláznim. Áno môžte si klásť otázku ako je to možné že mám tak vysokú teplotu v boxe keď som takto naddimenzoval vzduchotechniku. Jednoducho mám zjavne teplý byt, a môžem mať aj okno dokorán a budem sa aj tak občasne dotýkať 30°C v boxe nech robím čo robím. Nevravím že tam je 30°C permanentne. To nie. Ale niekedy zvykne, a dosť som si s tým robil starosti. Teraz som si už istý že som ohľadom vzduchotechniky pre to urobil všetko čo som mohol. Myslím v rámci boxu.

Stále tu je možnosť klimatizácie, do ktorej sa mi popravde len kvôli boxu 60x60 moc investovať nechce. Myslím že väčšina z vás ma pochopí. Konope pestujem pre vlastnú potrebu, a som spokojný so svojimi produktmi. Na úkor občasnej trošku vyššej teploty v boxe, sa snažím všetko ostatné mať dokonale vyvážené. Učím sa, a snažím sa optimalizovať všetky podmienky, pomaly vychytávam všetky muchy, a získavam skúsenosti. Teplotu jednoducho už viac v tomto byte optimalizovať neviem.

Vďaka naddimenzovanej vzduchotechnike mám v boxe neustály "hurikán", čo pekne prevetráva rastliny, tým pádom sú "chladené" vánkom vzduchu, ktorý nie je zas až tak silný aby im uškodil, a vďaka tomu im čerstvý vzduch nechýba.

Otázka pre vás chalani:

Mám byť naďalej rozhodený z jemne vyššej teploty, alebo to hodiť za hlavu a vychytávať radšej ostatné faktory ? Podotýkam, nemám tam permanentne 30°C, ale občas to vyskočí.

Budem rád za vaše odpovede, rady, či povzbudenie.


Ďakujem,

Keir

Old Post 21-05-2020 v 17:59 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 20

Čus keira to by mě fakt zajímalo kde je chyba já v 60x60 zkouším teď 4kouli hps a nejvíc jsem se dostal na 27.5 stupně a to mi ještě na to pere přes okno slunko takže řekni mi kde je u tebe chyba

Old Post 21-05-2020 v 18:12 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 21

V byte mám cca 24-25°C a neviem to zraziť nižšie. Možno to je tá chyba.

Old Post 21-05-2020 v 18:23 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Keir
V byte mám cca 24-25°C a neviem to zraziť nižšie. Možno to je tá chyba.


To si nemyslím mám taky v místnosti kde je box 23-24 ...

Old Post 21-05-2020 v 18:35 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 23

Neviem, a ver mi že sa tým zaoberám už veľmi dlho Mám dať z pacháču dole tú bielu plsť ? pomôže to ? Ale to mi asi uhlie bude vypadávať že ?

Old Post 21-05-2020 v 18:39 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 24

Someone.noone - kámo máš zlý teplomer -_- 400w hps v boxe 60x60cm v byte kde je 23-24? To ani s LED... 30 stupňov nie je inak zas taká tragédia.

Old Post 21-05-2020 v 18:42 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 25

Taky si pořiď "VitaLink Chill" a "Purolyt - dezinfekční prostředek".
První je biologický prostředek ke stimulaci rostlin, který působí proti stresu z vysokých teplot. Použití je možné i při teplotách vyšších než 30°C.
To druhé je dezinfekce na kytky a na stan. Protože při vysokých teplotách může být riziko plísní vyšší. Můžeš to stříkat vlastně všude. Co mne docela překvapilo a teď to zkouším. Protože jsem měl problém s padlím a tohle by to mělo jednoduše likvidovat. A přitom se to dá používat i v organickém pěstování není to chemický přípravek. I když chemie je všechno.
A asi bych se na to vykašlal. Nevím tedy co tam bude za teplotu až venku opravdu začne teplo. Ale aspoň ti to mírně pomůže vyhnout se všem negativním věcem.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 21-05-2020 v 18:51 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 26

Ďakujem za hodnotnú radu Mr. MEN, určite sa na to pozriem. Pliesní a podobných vecí sa moc nebojím, obzvlášť pri takej cirkulácii vzduchu, ale prevencia je prevencia, určite zvážim, pravdepodobne aj použijem. Je super že to ide používať v organike, idem totíž čisto organiku

Má tu niekto skúsenosť s vymenením tej bielej plsti na uhlikovom filtri za niečo tenšie napr silonku ? Samozrejme pracne a poriadne pripevnenú. Pomohlo by to ? Poprípade odstrániť to úplne ? Bude vypadávať uhlie ?

Poprípade ešte jedna vec. Čo sa stane ak by som kúpil pacháč s väčším priechodom vzduchu za hodinu ? Bude prechádzanie vzduchu cez pacháč lepšie ? Alebo naopak to pôjde ťažšie ?

Naposledy upravil Keir 21-05-2020 v 19:14 PM

Old Post 21-05-2020 v 18:57 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 27

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Someone.noone - kámo máš zlý teplomer -_- 400w hps v boxe 60x60cm v byte kde je 23-24? To ani s LED... 30 stupňov nie je inak zas taká tragédia.


Kámo mám v boxu 3teplomery rozdíl cca 0.5°C mám odtah v 60x60 320/500m3

Old Post 21-05-2020 v 19:38 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 28

Ne filc nesmíš odstranit. Uhlí přestává fungovat když je od prachu. Uhlí by ti nepadalo, ale po každém kole by si ho mohl vyměnit.
Ten filc průtok vzduchu tlumí velmi minimálně. Je tam právě kvůli prachu který se nesmí dostat na aktivní uhlí.
To že si nadimenzoval pcháč je pozitivní. Měli by to dělat všichni. Protože pak déle trvá jeho učenost. A průtok vzduchu je samozřejmě větší.
Tak že tak nebo tak by se nic nezměnilo. Jen by si rychleji odrovnal pacháč.

Jinak jeden kámoš mi prodal komplet. A asi měl ve stanu takové vlhko. Že ten filc přireznul k tomu kovu. To jsem ještě do té doby neviděl. Jsem to z toho musel trhat.
A v Gshopu ho pěkně natáhly. Protože mu prodali ufo který měl stejný výkon jako ten pacháč průtok na MAX. Tedy jak tam vždy píšou je na XX a max XX. Tak že mu dali vlastně něco co by se na to UFO používat nemělo. Ale asi prachy dělají hodně.

PS: Jo ten Purolyt je fakt bomba. Podle všeho můžeš dezinfikovat všechno od vzduchu po povrchy až po zdi atd. A můžeš to dávat i do živného roztoku a kropit tím rostliny. Namáčet do toho i nářadí atd. Je to mírně dražší, ale určitě super pomocník proti plísni a všelijakému svinstvu. Hlavně když je vysoká teplota a vlhko.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 21-05-2020 v 23:36 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 29

Tak ho nebudem dávať dolu, po tomto vysvetlení určite nie. S tou vlhkosťou, skôr ju musím dvíhať než zrážať, čo mi príde ako výhoda podľa toho čo píšeš. Ten pacháč by som chcel vidieť, muselo to byť teda prekvapenie. No, biznis... skôr prídeš kúpiť nový

Purolyt si asi najskôr kúpim, čo-to som si o ňom prečítal, a je to dobré aj na prečistenie medzi kolami, takže za mňa určite diky že si spomenul.

Old Post 23-05-2020 v 11:40 AM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 30

Inak akú značku pacháču by ste mi odporučili ? Tak aby sa vošiel do 60x60 boxu s obrubou 125mm ? Aj tak onedlho budem musieť meniť, tak aký by ste odporúčili k odťahu TT 125, 220/280 m3/h

Naposledy upravil Keir 23-05-2020 v 16:20 PM

Old Post 23-05-2020 v 16:05 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 31

TT mě doslova se-e. Po nějakých 2 měsících od puštění mi začal cvakat, a cvaká až do dnes. Zlaté ufo. Trošku víc žere. Ale jedno ufo mi vydrželo jet skoro přes 10let v kuse. Bez problémů. Nakonec zasmrádlo a šlo to do křemíkového nebe.
Jinak stačí vyměnit uhlí nemusíš měnit celý filtr. Některé filtry tam mají nitky které stačí odřezat. A hodně filtrů tam má rovnou šroubečky. Tak že stačí koupit industriální aktivní uhlí rozšroubovat nahradit zašroubovat a vyjde tě to na nějakých max 400 - 500Kč.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 26-05-2020 v 13:31 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 32

Neviem či to chcem robiť takto, keďže to uhlie tam nenaklepem tak, aby bolo v správnej hustote ako od výrobcu. Tak isto do budúcna plánujem kúpiť nejaké silent ufo. Môj TT mi našťastie nerobí žiadné divné zvuky ... zatiaľ

Old Post 26-05-2020 v 15:16 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:50 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0897170 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív