Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Bezúdržbový venek
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Bezúdržbový venek Příspěvek č. 1

Ahoj,

Nenašel jsem přesně tohle téma, tak zakládám.

Doma zahradničit nemůžu, chtěl bych si proto vypěstovat nějaký venek.
Chtěl jsem se zeptat jestli může vyjít když něco zasadím:
- Na několika vhodných místech(půda, světlo atd.)
- Budu mít kliku a nesklidí mi to slimáci, opeřenci, kňouři, myslivci, straky.
- Hlavně, nebudu to řešit, nebudu hnojit, zalívat, prostě zasadím řízek a kolem období sklizně pro danou odrůdu se půjdu podívat jestli třeba náhodou, ža jako, že by něco bylo?
- Nejsem lempl a kytek si vážím ale nemám prostě čas se o kytky starat.

Nemáte někdo zkušenosti případně typy na rezistentní genetiky u kterých by tohle mohlo vyjít?
Že bych pak přišel a alespoň a na jednom místě si zazpíval: „To je ale dneska krásně na tom venku“. .

Nebo je to úplná konina?

Díky.

Old Post 02-12-2015 v 13:02 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 2

Jako sou odrudy ktery toho nepotrebujou moc.Ale bez zalejvani to asi nepujde.Budes to muset nejak vychytat.(hydro gel atd.)

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 02-12-2015 v 13:47 PM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 3

Hele Medicíne, začni tím že si pročteš FAQ, tam se dozvíš spoustu odpovědí na tvé otázky.

Old Post 02-12-2015 v 16:43 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
K-Roc
Stálý Člen

Karma uživatele K-Roc - 30% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 4

vyser se na to píšeš že nejseš lempl ale když si najdeš čas zasadit a sklidit tak si sem tam najdeš čas aji jít zalít

Old Post 02-12-2015 v 16:54 PM
K-Roc je offline   Profil uživatele K-Roc   Find more posts by K-Roc   Foto galerie člena K-Roc   Click here to Send K-Roc a Private Message   Add K-Roc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 5

klasický guerilla grow, dej si to do googlu..

Old Post 02-12-2015 v 17:35 PM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 6

Nekolik let jsem nezaleval vubec. Ani pri vysadbe malych rostlinek. A to s kilovymi vysledky. Mozna tu jeste neco najdete, jestli jsem to vsechno nesmazal. Takze to opravdu jde. Na guerilla grow je zaklad dobre misto.

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 02-12-2015 v 18:30 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od JAHmaican
Nekolik let jsem nezaleval vubec. Ani pri vysadbe malych rostlinek. A to s kilovymi vysledky. Mozna tu jeste neco najdete, jestli jsem to vsechno nesmazal. Takze to opravdu jde. Na guerilla grow je zaklad dobre misto.


Trefa, tohle přesně jsem potřeboval vědět.
Vzpoměl by sis co to bylo za odrůdu?
Díky.

Old Post 02-12-2015 v 20:18 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 8

Hoj nejel jsem sice guerilu ale původně jsem měl v plánu že se moc nebudu starat, ale nakonec jsem se staral jak ďas a sklidil mi to nějaký z..deček... Ale to je vedlejší... Tak jak už jsem psal měl to být poloviční guerila grow, tak jsem vybral místo s jilovitou půdou pěkně v křoví... Na vrchu bylo 20cm jakože ornice (taky bordel z kterého rostla tráva s plevelem) a pod tím jíl, který parádně drží vodu a vlhkost, vykopal jsem cca 50cm hluboké díry a nanosil hlínu z kompostiste... A i když jsem chodil zalévat takže jsem pozoroval že by vydržely i bez zalití... Takže guerila by tam šel parádně provést... Jak píšeš jde o dobrý výběr místa, trochu to prosekat ať tak dlouho svítí slunce, vybrat vhodnou pudu atp... Tak ať to vyjde

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 02-12-2015 v 21:55 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 9

Taky přihodim svou zkušenost

Před 2 rokama jsem našel takový hezký místo v lese, kde byla louka, o kterou se někdo staral a v jednom rohu bylo velký políčko kopřiv. Tak sem tam prcnul pár malejch sazeniček. Když jsem tam šel asi o 2 měsíce později, nic jsem tam neviděl, protože ty kopřivy měly asi 2 metry. Tak jsem potlačil slzu a šel sem na houby... Když jsem pak šel někdy v polovině října na houby, tak sem náhodou šel kolem a ejhle... krásna, 1,5m vysoká kytička bez plísně a krásně fialová...
Byl jsem tam všehovšudy jednou. Nic jsem nezalejval, nic sem nehojil. Kdybch to občas kolem trochu prosekal, bylo by to mnohem lepší.
Půda tam byla taková napůl kompostová, dřív se tam prej vozilo shnilý ovoce. Ale to je asi 40 let zpátky.

frek


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 02-12-2015 v 22:09 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 10

JAHmaican, NORM, techem, frek: díky borci, přesně jste pochopili záměr tohoto vlákna, jde o zkušenosti s bezúdržbovým zahradničením.
Mám možnost zasadit a potom sklidit ale často jsem delší dobu pryč, třeba víc jak 3 týdny, a nikoho z mých kámošů a známých, co jsou taky rádi že maj volnou chvilku pro sebe nemůžu žádat aby se mi jezdili starat o kytky na několika místech podle gps souřadnic, když jsem delší dobu pryč.

Hodně mě právě zajímají zkušenosti tohodle typu, zasadil , občas na miláčky dohlídnul a pak to vedlo k úspěchu.
Třeba kdyby sem napsalo více lidí za jakých podmínek(místo, půda, odrůda, okolní druhy rostlin) se jim to povedlo, dokázali bysme najít společné jmenovatele a třeba i metodu s vysokou pravděpodobností úspěchu tohoto stylu pěstování.

Mám to převážně pro zdravotní účely, nechci nakupovat od dealerů co prodávaj i jiný věci (za kterýma je spousta hnusácký násilný kriminality) a tím je podporovat, žádnýho dobrýho pěstitele od kterýho bych bral neznám.
Tak to příští rok zkusím takhle, zatím mám tenké zásoby od kámoše co vypěstoval nějaký venek, ale teď už nepěstuje.
A nemám to jen pro sebe, zásobuju i pár starších fajn lidí, kterým to dělá dobrou službu.
Děkuju Vám.

Medicin.

Old Post 03-12-2015 v 10:13 AM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 11

Tak bohužel koukám, že už mám všechny thready smazané ( měl jsem slabší chvilku )

Každopádně zde se můžeš podívat na pěst mého kolegy Pan Kera.

- Sázeno do původní zeminy.
- Bez kapky hnojiva.
- Bez kapky vody.

- Pouze vyčištěno od okolní vegetace.
- Vytrhání samců.

Na tomto místě jsme pěstovali ještě několik let. Cca 30 kytek za sezónu, sklízeli jsme několik kilo. A to vše bez jediného zalití a jediného hnojení. Modelů jsme za ty léta vystřídali opravdu hodně, řekněme desítky.
Do dnešních dnu pěstuji v kukuřici bez zalévání a hnojení. Pouze při výsadbě malých kořenáčků zaliji.
Jsem toho názoru, že pokud je správná zemina, rostlina si najde vláhu sama - tím se jí ještě zmohutní kořenový bal.
Jak jsem psal výše, na guerilla je základ dobré prosluněné místo, nejlépe jihovýchodní svah. Okolní vegetace kopřivy a trnitá flora. Kvalitní půda... a nemusíš takřka nic

Když rostou sousední kopřivy samy, proč by nemohlo to moje konopí vedle, že...
Matička příroda je mocná, tak proč v tom hledat zbytečné složitosti ( jak je u dnešních mladých groweru zvykem).

!!!CHLASTAFARI!!!

Naposledy upravil JAHmaican 03-12-2015 v 15:14 PM

Old Post 03-12-2015 v 10:56 AM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 12

JAHmaican, gamechanger premna.Moje zaciatocnicke pokusy o nieco podobne skoncili fiaskom a odvtedy som si myslel ze to nieje mozne)) Urcite vyskusam!

Old Post 03-12-2015 v 11:44 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od JAHmaican
Když rostou sousední kopřivy samy, proč by nemohlo to moje konopí vedle
Matička příroda je mocná, tak proč v tom hledat zbytečné složitosti ( jak je u dnešních mladých groweru zvykem).


Zase trefa, tohle jsem si taky říkal.
Roste přeci spousta druhů květinek naprosto samovolně, ano samozřejmě, pouze na pro ně vhodných místech.

Old Post 03-12-2015 v 15:29 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Kamarádské rostliny Příspěvek č. 14

Ještě by mě zajímaly rostliny, podle kterých se dá uznat že místo je dobré pro konopí.

Zatím jsem zaznamenal:

- kopřivy, příhodné PH půdy.
- chmel otáčivý, asi se bude nesnadno hledat, ale roste divoce.
- ostružiny

Máte něco dalšího?

Medicin.

Naposledy upravil Medicin 07-12-2015 v 14:13 PM

Old Post 07-12-2015 v 09:33 AM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pan Ker
Stálý Člen

Karma uživatele Pan Ker - 81% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 949  

Obecné Příspěvek č. 15

Zdar Medicine,

jak píše JAHmaican, můj bývalý kolega v pěstu, řadu let jsme jeli kompletně bezúdržbově a to s velmi dobrými výsledky a výnosem. Prostě na jaře zasadit, v průběhu roku se párkrát přijít pokochat a na podzim sklidit.

Základem je najít bezpečné místo s dobrou půdou a vhodnou expozicí (jak uvádí JAHmaičan JV, J, JZ), což je z celého pěstování tohoto typu asi nejnáročnější činnost. V dnešní době nejrůznější mapové aplikace (mapy.cz, google maps) tuhle činnost dost usnadní - my dříve museli podnikat dlouhé vycházky či vyjížďky po okolí, abychom takové místo našli.

Obecně platí, že čím zašitější místo, čím hůře dostupné (my jsme se například plazili desítky metrů tunelem v ostružiní), čím dál od civilizace, tím líp. A co se rostlin týče, kopřivy jsou dobrým indikátorem, ale obecně jakýkoliv plevel (vyjma plevelů, jimž se líbí extrémní pH). Tráva je v podstatě taky plevel, takže tam kde se daří jinému plevelu, bude se jí dařit taky. Je proto lepší hledat místo v létě/na začátku podzimu, protože jen v tu dobu nejlíp poznáš, zda se tam daří vegetaci.

Každopádně když už jednou takové místo máš, můžeš ho využívat roky a pěstování nemůže být snadnější.

Good luck!


outdoor 2005 > 6 > 7 > 8 > 9 > 10 > 11...

indoor 400w round 1 > 2

Old Post 11-12-2015 v 12:07 PM
Pan Ker je offline   Profil uživatele Pan Ker   Find more posts by Pan Ker   Foto galerie člena Pan Ker   Click here to Send Pan Ker a Private Message   Add Pan Ker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 16

Také je dobré poohlížet se po místu na budoucí pěst v létě z důvodu trajektorie slunce.
V zimě je níže u horizontu a může se zdát, že bude svítit od východů po západ. V létě to ale bude všechno jinak. A to nepočítám bujaře rozkvetlou vegetaci, která dokáže zarůst i místa do kterých bys to v životě ( v zimě, na jaře) neřekl...

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 11-12-2015 v 14:51 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:26 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1886700 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív