Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Příprava na 1. indoor - setup boxu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Dotaz Příprava na 1. indoor - setup boxu Příspěvek č. 1

Ahoj všem!
Po delším čtení zdejšího fóra jsem se rozhodl, že si také něco postavím a následně i snad vypěstuju.
Popíšu Vám zde můj zamýšlený setup a prosím, raďte, poučujte a poskytujte mi konstruktivní kritiku, abych dosáhl chtěného výsledku. Trochu na to brko.

Setup
Box v-124,4; š-68; h-68 (materiál - dřevotříska surová); cena 556kč
Vnitřek boxu - diamantová fólie - cena 476kč
Ventilátor (odtah) - TT125 - cena 1050kč
Vnitřní ventilátor 18cm (ofuk) - 350kč
Osvětlení - GrowMax 250w s regulátorem - cena 4.900,-
Spínačky - digitální 2x - cena 440
Pachový filtr - HM - cena cca 500
Roury - cca 500
Celkem bych se rád vešel do 9.000,-

V boxu bych chtěl mít ještě dva pasivní přítahy.
Nákres „loadnu“ ještě zítra.
Rád bych věděl, co si o tom myslíte? Případně doporučili jiné komponenty.
Neustále ještě přemýšlím nad ventilací.
Box bych chtěl mít na místě, kde nemám možnost přítahu čerstvého (venkovního vzduchu). Je to velký problém?

Předem Vám děkuju za odpovědi.

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 08-02-2013 v 19:03 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

Čau. Fungovat by to mělo v pohodě, přítahy chybět rozhodně nesmí a absence venkovního vzduchu žádnej problém není, nemá ho (až na pár vyjímek) nikdo.

Ještě ňákej teploměr, popř. i ph metr s roztokama a je to komplet.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 09-02-2013 v 06:45 AM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 3

Stačí v te místnosti třeba 2x denně vyvětrat. Tvůj setup vypadá dobře, uchladit bys to měl celkem vpohodě, maximálně budeš potřebovat ještě jeden klipsňák na ofuk výbojky, ale ty growmaxy údajně moc netopí. Na přítah udělej dvě díry velké aspoň 8cm a doporučuju je překrýt silonkou ať ti skrz ně nelítá do boxu prach a hmyz.

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Old Post 09-02-2013 v 09:39 AM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 4

Zdravíčko!
Díky za vysvětlenou ohledně výměny vzduchu.
Teď už vím, že to s tím není tak horký.

Počítám s pasivním přítahem x2.
Díky za nápad se silonkou - to by mě nenapadlo. :-)

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 09-02-2013 v 15:34 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 5

Tady je nákres boxu

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 09-02-2013 v 15:37 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 6


Nákres boxu:
1) pachový filtr - HM
2) ventilátor TT125
3) GrowMax 250w s regulátorem
4) odtah
5) klipsnový ventilátor (v případě potřeby bych pořídil ještě jeden)
6) pasivní přítah - velikost 8cm; opatřím silonkou

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 09-02-2013 v 15:41 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petis__
Stálý Člen

Karma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% PěstitelskáKarma uživatele petis__ - 33% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 7

Nešlo by mít to TT125 jakoby svisle k zemi a pacháč na něm? Takhle jak jsi to nakreslil budeš muset mít někde 90° ohyb potrubí a to ti ubere trochu na výkonu odtahu. Nevím jak moc, ale určitě je lepší mít odvod vzduchu co nejvíc v přímce, pokud je to možné.

HM pacháč levně a funkčně
70W 2x Power widow
150W 3x Special queen
150W 4x_ERSB_3x_AK47_3x_WR
150W/250W 7x ERSB 1x BB
250w_WW_SS_MMxGG_DWCh



Old Post 09-02-2013 v 16:34 PM
petis__ je offline   Profil uživatele petis__   Find more posts by petis__   Foto galerie člena petis__   Click here to Send petis__ a Private Message   Add petis__ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 8

Budu to muset přeměřit, ale myslím, že by to šlo dát vertikálně, jak pacháč, tak i ventilátor.
Díky za připomínku!
Příští týden začnu kupovat komponenty a dávat celý box dohromady.
Až to bude, loadnu fotky.
Díky za rady!

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 09-02-2013 v 17:34 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 9

Zdarec borci,
tak jsem to trošku přehodnotil a nakonec asi pořídím toto:
Homebox XS
Grow lampa 150W výbojka předředník trafo stínidlo
Ventilátor tt125 + sonoflex
Pachový filtr Can-Lite 150 m3/h industry
Hurricane - klipsový ventilátor Ø 18cm
Co si o tom myslíte?
Dá se v tom pěstovat?

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 12-02-2013 v 20:50 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 10

Ahoj zahradníci,
konečně mi domů dorazil box s příslušenstvím a pomaličku se to snažím zapojovat.
Musím ještě koupit řetízky na zavěšení lampy (pořídil jsem si EasyRoll, ale to je hrozná sra*ka), ještě nějaké šroubky do stínidla a čekám na PH metr.
Pořídil jsem odtah tt125, ale musím říct, že dělá docela hluk, když na něj nasadím pacháč, tak mi přijde, že je to ještě hlasitější.
Bylo by hodně špatný, kdybych přes noc odtah vůbec nepouštěl?
Frčela by jenom klipsna.
Co si o tom myslíte? - poroste to?

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 02-03-2013 v 18:02 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 11

čau Bylinkáři,
podle mě by ten filtr měl být v boxu, s tím, že větrák to tahá z filtru a pak vzduch volně odchází z větráku do místnosti. Co mě k tomu přivedlo... no ten filtr je plný uhlí a okolo je natažená textilie.. taková ponožka nooo.. která funguje jako předfiltrhrubýchčástic.. takže výrobce to tak zamýšlel, tak myslím, že to je správně.
Ten ventilátor by měl mít dvě rychlosti, jestli se nemýlím. Přepínají se zapojením ve svorkovnici... je to jako v autě... 1.st---pomalejší, 2.st---rychlejší, takže pro co nejnižší hluk to zapoj na jedničku(ideální je udělat si přepínač rychlostí na šňůře k ventilátoru), popřípadě stáhni regulátorem např: http://www.elektro-paloucek.cz/vypi...zasuvky-no-1620 , další možné snížení hluku dosáhneš obalením ventilátoru do tlumivého materiálu(já si udělal bednu okolo ventilátoru a tu jsem vyplnil vatou)
Vypínat větrání na noc, pokud to není nutné, nedoporučuji. V boxu se ti drží podtlak, takže vše co odchází ven jde přes filtr. Možná, když jsou kytí malé, tak ještě jo, ale jak vyrostou budou potřebovat vzduch a hlavně v květu budeš muset snižovat vlhkost kvůli riziku plesnivění.
GL a ať to roste.

Old Post 03-03-2013 v 07:03 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 12

to Connoisseur:
Díky za reakci.
K tomu filtru, rád bych ho dal do boxu, ale mám tam málo místa je to box 60*60*120 a jsem rád, za každej kousek, aby se mi pak nepřipalovali palice.
Ale díky za ten nápad ohledně zabalení do boxu.
Koupím molitan a pořádně to obmotám (snad to pomůže).

Ten ventilátor jsem zapojil na pomalej odtah, ale přijde mi, že sám si navýší otáčky, když na něj houpnu ten filtr...
Snad pomůže ten molitan :-)

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 03-03-2013 v 15:27 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bylinkář
Stálý Člen

Karma uživatele Bylinkář - 22% PěstitelskáKarma uživatele Bylinkář - 22% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 13

Ahoj,
tak jsem začal, jestli chcete, můžete sledovat zde:

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=68554

Můj prní grow - 150w HPS -> 57g

Můj druhý grow - 150w HPS -> 57g

1. skleník - 2013

AF projekt - Dutch Passion

Old Post 15-03-2013 v 21:20 PM
Bylinkář je offline   Profil uživatele Bylinkář   Find more posts by Bylinkář   Foto galerie člena Bylinkář   Click here to Send Bylinkář a Private Message   Add Bylinkář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
travodlak
člen

Karma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% PěstitelskáKarma uživatele travodlak - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 498 

Příspěvek č. 14

tady zavřeno

Old Post 15-03-2013 v 21:59 PM
travodlak je offline   Profil uživatele travodlak   Find more posts by travodlak   Foto galerie člena travodlak   Click here to Send travodlak a Private Message   Add travodlak to your buddy list     Navštiv homepage uživatele travodlak! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1517930 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív