Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Zdravím,možná se mi někdo vysměje,že zakládám toto téma,ale nedalo mi to. Jedná se mi o to,abych zjistil jestli má stálé používání pH- na růst,čili kyselina dusičná a její míchání do každé zálivky nějaký vliv na rostlinu samotnou.Tím jsem myslel zda-li tím nemohu rostlině uškodit. Nezakládal bych to tady,ale něco se mi na některých kytkách nezdá,a to je nehnojím a na nedostatky bych to neviděl.Kdyby něco pěstuji venku.Takže prosím o nějaké fakta k tomuto dotazu. Předem díky
Hele, teoreticky by to neměl být žádný problém, dokonce bych to považoval za hnojivo. Otázku je, jestli nemáš natolik chronicky blbé PH, že kytka nezvládne spotřebovat dusičnany, které se tam hromadí - právě kvůli vysokému PH. Ale to je jen spekulace. Já naštěstí přišel na to, že vodu z mého kohoutku stačí jen krátce převařit, aby se PH dostalo ideální hladinu.
No o to mi právě jde,upravuji každou zálivku a jestli je v tom kyselina dusičná tak je tam dusík,což znamená,že lze rostlinu snadněji přehnojit. A to se mi asi stalo a nějak se s tím dvě kytky nemohou vypořádat. Jednou jsem k tomu nalil trochu hnojiv a problém byl na světě. Je zajímavé,že ostatní rostliny jsou v pohodě. No zkrátka bych potřeboval slyšet jasný a pravdivý názor,abych věděl na čem jsem. Ale každopádně díky za reakci a předem také děkuji za další.
Nevím, jestli ti tady někdo dá jasnou a nezpochybnitelnou odpověď na to, co se děje v tvém substrátu, ale logika, o které mluvíme, se přímo nabízí. Prubni něco na PH bez dusíku. Třeba kyselinu citronovou.
Původní příspěvek od Aladin No o to mi právě jde,upravuji každou zálivku a jestli je v tom kyselina dusičná tak je tam dusík,což znamená,že lze rostlinu snadněji přehnojit. A to se mi asi stalo a nějak se s tím dvě kytky nemohou vypořádat. Jednou jsem k tomu nalil trochu hnojiv a problém byl na světě. Je zajímavé,že ostatní rostliny jsou v pohodě. No zkrátka bych potřeboval slyšet jasný a pravdivý názor,abych věděl na čem jsem. Ale každopádně díky za reakci a předem také děkuji za další.
í
Tak napiš kolik má Ph a EC tvoje zdrojovka a pak kolik přidáváš kyseliny aby se ti srovnalo PH a jaký PH a EC má upravená voda.
Pokud má zdrojovka PH 10 tak to je špatný, já mám PH 8 a EC 0.8, když upravim PH na přijatelnou hodnotu, je EC 1.1 což je už větši část výživové hodnoty EC.
Pokud pěstuješ přmo v zemi, ph ani řešit nemusiš, natož tam lit tolik kyseliny, aby ti zabrala celou škálu využitelného EC...
Když dáváš té kyseliny opravdu moc, tak samozřejmě už bude EC zabráno tim dusikem v kyselině a přidánim hnojiv se můžeš dostat až na 2násobný hodnoty. Takovou vodu je pak lépe nepouživat, popřpadě si měřenm ověřit, jestli tam té kyseliny musi byt tolik.
Většina hnojiv si to PH srovná samo, takže při hnojeni se to PH rovnat většinou nemus..
Když ale ty nepšeš ani čim hnojiš, ani ty hodnoty vody a to je pak těžko něco radit.. Pokud by sis to změřil, ani by ses třeba nemusel ptát..
No teď momentálně nemám možnost to vše změřit,ale večer už by to mělo být. Z paměti si pamatuji ,že voda ze studny kde ji odebírám má pH cca kolem 7,8 . EC snad změřím do večera. Jinak hnojím to Hesi TNT Complex a to pH- je od Canna. Nic jiného jsem tam nelil,možná trochu Fishmixu,ale to bylo na začátku a to nebyla ani poloviční dávka a bordel to začalo dělat až za nějaký čas.Jinak substrát mám pro pelargonie smíchaný se zeminou ze zahrádky.
Já jsem měl s vodou taky problémy a těžko se to řeši přes net. Jel jsem In a s čistě minerálnima hnojivama jsem to vždy spálil. Moje kohoutkovka má ještě špatnou pufrovatelnost, takže musim dát kyseliny cca 1ml na 10l. Taky se mi ta voda dost měni, v zimě i v létě je EC 0.8, v ostatnich ročnich obdobich 0.4
Jako první věc bych udělal to, že bych začal sbírat dešťovou vodu - už namixovaná dešťovka s tvrdou vodou dokáže zázraky. Nebo, pokud dešťovka není příliš kyselá, mužeš zalévat jen s ní. Nebo jak sem psal, můžeš zkusit převaření a odstání vody. A pro jistotu bych ty kytky propláchl peroxidem.
A mimochodem - PH vody měřím tak 1x ročně, PH substrátu neměřím skoro vůbec (víc, v čem pěstuju, i co tam leju - a po cca 15 letech pěstování už serepetičky jako ECmetr moc nepotřebuju. Všechno je to o selském rozumu a odhadu.
Neměl jsem pár dní čas a proto jsem tu až teď.No bohužel EC metr se nějak ztratil. Tak jsem aspoň změřil pH odstáté a neodstáté vody ze všech zdrojů co tu mám.
Voda ze studny(odstátá) - pH 8,3 a víc
Voda z kohoutku(odstátá)- pH 8.6
Voda ze studny(neodstátá)- pH 8,1
Voda z kohoutku(neodstátá)- pH 8.4
Dešťovka tady má taky strašně vysoké pH,cca kolem těch 8.
Když k zálivce přidám hnojiva a to Hesi TNT Complex,pH se sníží ,ale na úroveň +- 7,2 což taky není dobré.
Jinak co se týče hlíny,mám to v kýblech,v substrátu pro Pelargonie smíchanou s hlínou se zahrádky. Kdybych to měl v zemi neřeším to,ale vím co to dělá a dokáže udělat v kýblech. Přihazuji fotky listů rostlin ,kterým se dle mého kvůli hodnotám pH nedaří,možná to tím nebude,ale už jsem zkusil vše a nic nepomohlo. Ty co se jim nedaří jsem dlouho nehnojil,jelikož jsem je před poměrně dlouhou dobou přehnojil.to se na nějaký čas potom co jsem to přesadil zpravilo,ale zanedlouho se objevily další problémy. No snad tohle a ty fotky trochu pomůže ke zjištění příčiny toho všeho.
No na první fotce je zachycena celá střádající rostlina. Teď jsou na řadě jednotlivé listy. Tento například je na počátku úplného seschnutí a opadnutí.