Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Všechno je jednou poprvé aneb s growery to pujde líp :)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Nápad Všechno je jednou poprvé aneb s growery to pujde líp :) Příspěvek č. 1

Zdravím všechny členy této suprové komunity a předvším ty, kteří se zapojí do této diskuze. Jsem tady uplně nový a toto je můj první trýd a taky první příspěvek.. Nejprve bych chtěl všen moc poděkovat..zakladatelům a adminům tohoto fora, ale taky všem, členům kteří se podělí o hodnotné rady a připominky,všem těm režisérům co sem dávají své seriály a vůbec všem těm co se přičiňují o to aby to tady zkvétalo jako ve vašich milovaných, prosvícených zahrádkách. Už několik let mám v hlavě, že si doma taky jednu takovu udělám a konečně přišel ten správný čas. Zde bych se chtěl podělit o svůj projekt, který teprve vzniká a zároveň bych chtěl nějaké Vaše názory, rady a připomínky. Bude se jednat o kompletně kutilský homemade box, kde je kladen veliký důraz na levnou cenu celé sestavy (to ale neznamená, že to nechci udělat kvalitní). Nicméně chci aby mi bylo všechno potvrzeno a doporučeno.. samozřejmě nějakou představu mám a uplynulo spousta nocí nad prolejzáním growera a taky samozřejmě FAQ. Tolik snad k úvodu a teď Vám přiblížím o co asi tak půjde.

Jak jsem už zmínil jde o to aby mě to celé vyšlo co nejlevněji, ale věřím že se Vám to snad bude líbit a že si neřeknete, že to chci voj*bat. Už před časem (asi 2 roky zpět) jsem ten nápad už v hlavě měl a nakoupil jsem nějaké drobnosti, poté však přišlo nutné stěhování a dalším bytě jsem to dělat nechtěl, protože jsem tam měl spolubydlícího.. on by asi nebyl proti.. ale myslím, že není dobrý "jet s někým na půl", jak to tak bývá časem jsme byli jako v ponorce (díky bohu, že nic nebylo) a přišlo další stěhování. Tak a od tud už se jen tak nehnu, takže jdu do toho..
Takže plánovaná konfigurace asi taková:
Box:dřevněná skříň (80x40x160), možná vemu na aukru (100x50x180)..zatim je za pade
Folii mám tu bílou z growshopu, pak mám stínítko (cca 35x50), mám klipsňák abych mohl dělat holkám vítr, přítah dám větráček z kompu
sluníčko bych chtěl 250W buď toto nebo tady
k tomu předřadník, buď tenhle nebo tento Zajímalo by mě jestli třeba máte někdo zkušenosti s některým z konkrétních výrobků a jaké??
Odtah rozhodně zatim kupovat nebudu. Je to na mě dost peněz, takže začínám kutit.. no mám jeden takovej menší průmyslovej větrák (snad se mi podaří nějak vložit fotku) Ten kdysi odsával prach z jedný starý komunistický dílně. Je dost malej ale fouká jak ďábel (sice trochu řve, ale plánuju nějaké menší odhlučení), ale nakonec se mi naskytla příležitost vyřešit to větrákem z auta.. je to ten ventilátor co vám fouká dovnitř do auta větráčkama vzduch, když ho pustíte. tudíš se dá i regulovat a co se mi zdá nejlepší je to, že je to na 12V, takže stačí nějaký trafo (mám opravdu spolehlivého elektrikáře co mi to všechno zapojí). Myslim, že to bude foukat dost zatim ho ale nemám doma, takže nemůžu potvrdit (dostanu ho od toho elektrikáře je to tuším ze suzuki swift).
Pacháč budu taky vyrábět homemade, a mám to tak nějak vymyšlený, určitě to tady všechno zdokumentuju a podělím se ale to je zatim čas, nejdřiv to musim postavit a rozsvítit a dořešit pořádně ten odtah. Jinak na miminka mám veliké štěstí, protože je budu mít přímo od jednoho pana growera (tímto onomu dotyčnému chci poděkovat, za podporu, spoustu rad a kvalitní řízečky .. víme co byly zač jejich starší sestřičky )

Toto by bylo začátkem asi vše.. ještě se pokusím hodit sem nějaký fotky toho co zatím mám. Pokud se někdo zapojí, tak bych se pak zeptal na několik dalších detailů jako třeba do jaké výšky nad úroveň květináče mám vyříznout díru na přítah a pod. Zatím bych bych velmi rád, kdyby mi k tomu někdo něco napsal, případně doporučil ve výběru výbojky a předřadníku.

Díky za jakýkoliv poznatek, nebo připomínku.. a samozřejmně pěstu zdar

PS:rozsvícení planuji zhruba za 14 dní

Naposledy upravil Zelenáczech 07-02-2012 v 00:52 AM

Old Post 07-02-2012 v 00:35 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 2



Tady ta skříň kterou na to mám (sháním větší)
a dole stínítko tím větrákem co zatím mám.

Naposledy upravil Zelenáczech 08-02-2012 v 01:53 AM

Old Post 07-02-2012 v 23:39 PM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 3

a ještě nějaké drobnosti co zatím mám a detailní záběr na vrtuli větráku

Naposledy upravil Zelenáczech 16-02-2012 v 01:37 AM

Old Post 07-02-2012 v 23:47 PM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 4



...

Old Post 07-02-2012 v 23:50 PM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 5



Zdravím.. tak tady mám nějakej update jak pokračuje stavba..odtah už mám z toho swifta, potřeboval trochu vypucovat a poupravit, ale myslím že bude dobrej. Napájet ho budu 12V trafem od externího harddisku. Přikládám fotku. Jinak jsem vylepil skříň (nakonec tu malou, protože jsem nesehnal auto abych dovezl tu z toho aukra cca 30 km. Jelikož tenhle box do budoucna plánuju na mateční rostlinu (a možná nějaký ty experimenty) a v nástavbě, která je nad boxem se budu pokoušet klonovat.. Chtěl bych do budoucna pořídit něco větší (asi tenhle dark box), ale o tom třeba v jinym trýdu v budoucnu a hlavně se zkušenostma. Dál jsem vyřežal otvory pro ventilaci, vylepil jsem box agrofolií. Čekám až mi přijde světlo, rozhodl jsem se zatim pořídit tyhle zářivky co přikládám na obrázku a ještě tenhle 250w starší set, kterej trochu předělám. Celý mě to vyšlo na litr a na miminka budu svítit zářivkama abych zbytečně nepálil proud. Na světla zatím čekám, snad už jsou na cestě.. Jinak holky budou už příští víkend, takže se to blíží a já se nemůžu dočkat až to bude běžet.. kdyby jste k tomu měli nějaký připomínky tak piště.. třeba jestli s těma zářivkama nedělám blbost..
..zatím zdar a ať to roste

na obrázkách vidíte ten můj odtah

Old Post 16-02-2012 v 00:59 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 6



...a tady nějaký obrázky ze stavby

Old Post 16-02-2012 v 01:05 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 7




..a další.. a přítah co ještě není přišroubovanej.. chtěl bych vykutit něco antivibračního

































EDIT...nakonec jsem to vyřešil takhle

Naposledy upravil Zelenáczech 02-03-2012 v 02:03 AM

Old Post 16-02-2012 v 01:06 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 8



.. tady je vidět přítah z venku a odtah je uz na svým místě mimochodem v budoucnu bude v jakémsi boxu ze všech stran obalený skelnou vatou abych ho maximálně odhlučnil a taky to bude dobře pohlcovat vybrace(i když ani moc neřve)

Naposledy upravil Zelenáczech 16-02-2012 v 01:42 AM

Old Post 16-02-2012 v 01:11 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 9


..a ještě se podívejte přímo do větráku.. tudy to bude nasávat.

Old Post 16-02-2012 v 01:17 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 10



A takhle jsem zesílil místa okolo pantů aby se mi tam nezačala trhat folie, je to taková bandáž vyrobená z kusu folie, reklamního letáku a izolepy.. funguje to (spodní vrstva už se mi začala trhat při sestavování) zavírat to jde taky v pohodě, tak věřim, že to chvíli vydrží

Naposledy upravil Zelenáczech 16-02-2012 v 01:40 AM

Old Post 16-02-2012 v 01:20 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 11



..málem jsem zapoměl na ty světla.

Old Post 16-02-2012 v 01:24 AM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 12

ten odtah se mi nezdá moc vhodnej, musí to pěkně vibrovat a fouká ti to jen do horního patra skříně?? Chtělo by to jinej odtah, sonoflex a bude to potichý. To samý přítah, pokud bude kvalitní odtah a utěsněná skříň, tak ti ho odtahovej venťas roztočí sám, navíc ten pc větráček taky vibruje, tzn. sonoflex a dát ho do něj. Pokud ho chceš přišroubovat, tak to stejně dokonale neodizoluješ a vibrovat to trochu stejně bude - minimálně přes ty šrouby.
Jsou tu o tom trýdy, jak zavěsit větráky aby nehučely. Odtah bych dal jinej a hlavně s vývodem mimo skříň a zaboxoval do tý horní přihrádky. Ten PC fan přiděláš tak, že do skříně navrtáš vruty a na ně to třeba pomocí gumy pověsíš...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 16-02-2012 v 10:43 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 13

díky za reakci, jenom dodám, že za větrákem je vyříznutá díra na odtah aby šel mimo skříň (na fotkách to není vidět), chápu, že ta vlhkost a teplo musí z boxu pryč, nejlíp co nejdál od přítahu. Ventilátor fakt docela vibruje, ale když jsem zkusil dát pod něj ručník vibrace zmizeli, takže skelná vata bude problém s vibracema řešit. Pod přítah vsunu co nejširší gumičku a přitáhnu ho, takže vibrace od něj taky trochu eliminuju. jinak se dá odtah docela dobře regulovat, a s nižším výkonem jsou vibrace a hluk stále menší a menší. sonoflex určitě dokoupim, abych ho dal na obě strany od odtahu, ale plánuju dát na každou stranu tak 30-50 cm sonoflexu.. není to málo??bude mít takovej kousek sonoflexu vůbec nějakej význam???

Old Post 16-02-2012 v 12:46 PM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 14

říká se že funguje od 1m.. A nejlepší bude když ani nespojíš větrák se skříní, jen sono na větráku a položit do skelný vaty, přes ten pevnej spoj by to stejně trochu vibrovalo..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 16-02-2012 v 13:16 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 15

Taky jsem právě někde četl, že funguje až od metru, ale taky jsem četl, že s prodlužujícím se potrubím klesá výkon ventilátoru, takže podle mě to je o komromisu mezi hlukem a výkonem. bulle přesně tak to mám v plánu udělat.. položit větrák do skelný vaty a okolo ho ještě zaplnim vatou, a dám tam přepážku, abych ve zbytku té poličky mohl mít elektroinstalaci a aby mi ta vata pak nevypadávala se skříně až to budu otevírat. Trochu si ještě pohrávám s myšlenku přeci jen to na ty pavouky zavěsit, ale stejně dát okolo něj (i pod a nad něj) tu skelnou vatu. Ale musí zůstat v té poličce, jinak jsem docela omezený prostorem v boxu a co můžu dám mimo pěstební prostor (taky kvůli bezpečnosti). Jinak do budoucna budou v boxu bydlet dvě maminky (nejspíš každá jiná, abych z toho IP se kterým budu začínat za chvíli neumřel a abych nehulil pořád to stejný hulo) Takže ventilaci pak vyřeším nějakým VKOčkem který dám mezi sonoflex a nebude tam ani filtr (ty mamky by snad neměli být cítit). Takže tahle ventilace je zatím jen provizorní a věřím že na ty dvě až tři kola co v tom hodlám udělat to zvládnu i s určitým hlukem (ale box bude v místnosti kde spím, proto se to pokouším nějak vyřešit). Filtr si zatím vyrobím, ale ještě na to nespěchám.. mám ještě 5-6 týdnů než budu přepínat na květ. Samozřejmě pojedu z řízků již zmíněného IP 2000 které budu mít od jednoho velmi šikovnýho klonaře co pracuje na stejném místě jako já. jinak.. je mám už objednaný na příští víkend.. tj ještě 9 dní. Ještě se tě chci zeptat jestli si myslíš, že ty řízky můžu hodit zatim pod ty zářivky a jestli ty zářivky budou vhodné pro matky?? Už z těch prvních bych si chtěl dát 2 kytičky na stranu a nechat je jenom na růstu a učit se na nich klonovat). FAQ mám pročtený křížem krážem a podle FAQ si myslím, že to nebude problém. Díky za odpovědi a za názory (myslim ty zářivky)

Naposledy upravil Zelenáczech 16-02-2012 v 22:01 PM

Old Post 16-02-2012 v 14:06 PM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelenáczech
Stálý Člen

Karma uživatele Zelenáczech - 86% PěstitelskáKarma uživatele Zelenáczech - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 16


Tak se mi včera stalo jedno nemilé překvapení, box ještě není dodělaný a světla ještě nedazily a včera mi kolega dovezl ty řezy. Nějak jsme se blbě pochopili a jsou o týden dřív, takže jsem měl včera perný den, abych holkám zařídil nějaký dočasný ekosystém ve kterém by vydržely do půlky příštího týdne. Sluníčko jsem jim zařídil z jedné 36w zářivky, jedné 18w zářivky a jedné obyč spořivky 16w. Konstrukci provizorního boxu tvoří stínítko , přes které je přehozená agrofolie, větrám jim pc fanem, který reguluji příno na zdroji (3V 4,5V 6V 9V a 12V, mám to puštěný asi na půlku abych dosáhl ideální teploty, která je kolem 27 stupňů, vlhkost zatím nemám jak měřit, ale cca každé dvě hodiny je pokropím cca 20 ml odstáté vody (tu první jsem musel vzít psovi z misky ( psům měnim vodu každý den, takže stála cca 12hod), ale na dnešek už mám odstátou připravenou přímo pro ně. Bylo mi řečeno ať na ně svítím nejdříve 24/0 dokud nebudu mít pořádný světlo, pak at přepnu na 16/8.. chci se zeptat ještě na názor někoho dalšího.. jestli si myslíte, že to je vhodný nebo mám rovnou přepnout???? Už na ně svítím přesně den. co si o tom myslíte???
Teď to chci trochu předělat a dodělat na boxu co budu moc,teda než dozazí ještě pár věciček na který čekám a pak sem hodim ještě pár fotek.. zatim čus a ať to roste, jo a držte palce ať ten svůj první grow nějak nezmatlám..díky




tady máte aspoň jednu první fotku.. mých prvních kytek.. jak jsem řekl jdu dělat určité změny zatim čus

Naposledy upravil Zelenáczech 18-02-2012 v 19:04 PM

Old Post 18-02-2012 v 16:41 PM
Zelenáczech je offline   Profil uživatele Zelenáczech   Find more posts by Zelenáczech   Foto galerie člena Zelenáczech   Click here to Send Zelenáczech a Private Message   Add Zelenáczech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9554550 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív