Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » AMAZON 1.000W (první pokus)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

AMAZON 1.000W (první pokus) Příspěvek č. 1

Tak jsem si po dlouhém rozmýšlení pořídil aeroponní system "Amazon" pro 16 rostlinek.

Popis místnůstky:
Místnůstku jsem zhotovil z pozinkovaných profilů a sádrokartonu inpregnovaného proti vlhkosti. Rozměr 1,5 x 1,5 m. Výška cca 2,3m.

Vybavení :
1) Cool tube pro dvě výbojky.
2) Stěny pokryty většinou bílou fólií.
3) Předřadníky GIB 1x400W + 1x600W
4) - výbojka metalhalidová Tungsram HGMI 400W, 6.000K ( pro období
růstu )na období květu bude vyměněna za výbojku sodíkovou
400W
- výbojka sodíková Philips SON-T PIA+ 600W ( pro květ )
5) Ultrazvuková zvlhčovačka.
6) Spínací hodiny digitální 1x + mechanické 2x.
8) Ventilátor stolní 1x.
9) Ventilátor pro odtah z cooltube cca 350m3/h.
10) Ventilátor pro výměnu vzduchu v místnosti cca 190m3/h.
11) Pro zajištění teploty v Amazonu použito akvaristické topítko 75W.
12) Hnojivo třísložkové GROW KOMPLET FLORA od General
Hydroponics.
13) Malý el.přímotop na vytápění pěstírny.
14) Odvlhčovačka DESA DH711.
15) Pro přívod chladného vzduchu z venku použit 12V ventilátor
sunon 190m3/h.

Osazenstvo řízků:
8ks Chronic
8ks Super skunk

Za řízečky vděčím EXPERTOVI a vypadají fakt pěkně. Ještě jednou díky chlape.

Takže dnes je 5.12.2006 a zapínáme na růst 18/6.

Naposledy upravil pačmák 10-01-2007 v 20:52 PM

Old Post 05-12-2006 v 19:04 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 2




Nějaké foto.

Old Post 05-12-2006 v 21:01 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 3

Teplota se mi přes den držela mezi 20,5-19,0 C.
Vlhkost přes 90 %, takže budu při vypnuté lampě zvlhčovačku zřejmě vypínat.

Old Post 06-12-2006 v 13:13 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matrixx
Hype®masS Sy$tem


Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 1081 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od indicky-konopi
nezdá se ti ten prostor kapku nevyužity?? Jaký má prosim tě rozměr ten amazon? Jinak nezmiňuješ se o PH a EC metru (jakej?) a ventilace taky neni nějak extra na tu skřín i wattaž doladěná, ale teplota jak tak koukám bez problému...jinak kolik planuješ konečnou vejšku kýti? každopadně fandím amazonu a vyšším wattažím, takže přeju vela úspěchů....


ba naopak,myslim si že prostor je využitej akorát,aspoň budou mít dost místa.....ovšem co se týká ventilace tam bych nešetřil,velice důležitý prvek...takže Pěstu Zdar....jinak jsem zvědav na ten Chronic

lINDOOR intergalactic M@ZAR by Matrixx ZDE
Hypermass out 2006 ZDE
HYPERMASS MATRIXX GROWSYSTEM 1,025 g/Watt ZDE
GREEN KINGDOM ZDE
010001010001110001101 SYSTEM by M@trixX ZDE
FIRECRACKER GROW ZDE

motto: Když to neklouže, naplivu si.

Old Post 07-12-2006 v 07:58 AM
Matrixx je offline   Profil uživatele Matrixx   Find more posts by Matrixx   Foto galerie člena Matrixx   Click here to Send Matrixx a Private Message   Add Matrixx to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Matrixx! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

indický-konopí Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od indicky-konopi
No jestli ten amazon má 80x75 a on má 150x150, tak se mi ty kytky zdaj dost nahuštěný na sobě...btw. okolo nich je zbytečně moc nevyužitýho místa...


Rozměr Amazonu je 800 x 750 mm. Výška nějakých 460mm s nádrží na 50l. Okolo Amazonu časem přibyde několik květináčků a jestli se aeropon osvětčí, tak možná časem ještě jeden jeho brácha. Prostorově by to tam akorát vešlo, jen ta jeho cena...
EC metr mám digitální - Adwa.
PH měřím prozatím Aqua testem s porovnáním na barevném vzorníku. Digitální je už objednaný, tak čekám jeho dodání každým dnem.

Dnes jse přidával do čisté lázně hnojky od GH a EC mi hned stouplo na 1,8. Zatím to tak nechám a uvidím jak to bude vypadat zítra.
PH mi to zatím ukazuje kolem 6,2. Zřejmně to budu muset ještě snížit, ale nějak se tomu dolů moc nechce.

Old Post 07-12-2006 v 15:13 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

ja osobne bych tu mistnost aspon na rust zuzil nejakym zavesem. predpokladam, ze roztok je v nadrzi dole, takze bych preventivne premeril teploty pres noc/den u zemne. podle me je cannabis docela citlivej na koreny a 17°C by urcite nebylo nejlepsi. drzim palce.

Old Post 07-12-2006 v 15:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Colek : Příspěvek č. 7

Mám tam ješte ventilátor na ofuk, který není vidět. Nádrž Amazonu mám ze spodu podloženou 7cm polystyrenem, aby mi betonová podlaha zbytečně nechladila vodu. No a v nádrži je trvale zapojeno akvarijní topítko, které udržuje teplotu roztoku na 22 stupních a ten stříká nepřetržitě na kořínky, takže by se neměly ochlazovat.

Eso rimmer :
Výška by mi vadit neměla jelikož mám 2,3 m ke stropu. Když odpočítám Amazon+cooltube, tak zbývá na kyti cca 150cm, což by mohlo při mírném prostříhání listů 1.000W prosvítit. Však časem uvidíme.

Old Post 07-12-2006 v 16:13 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

momentální stav kyti : Příspěvek č. 8





1)+2) dnešní foto se zapojenou zvlhčovačkou ( jede na poloviční výkon )

3) odtah z místnosti průměr 120, 190m3/h = řízen spínacími hodinami
(jednu hodinu zapnuto a jednu vypnuto)

4) ventilátor otočný + EC metr Adwa + zvlhč.

Old Post 07-12-2006 v 17:41 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luckyBOB
Stálý Člen

Karma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% PěstitelskáKarma uživatele luckyBOB - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 813  

Příspěvek č. 9

cauwec,priteli okamzite tam kupo poradny ventak nebo se stim nedomluvis!!!!!
mas tam litr svetlo+ zvlhcovacku..a tahac to 160tkou? neblazni

takhle budes mit
1.o hodne mensi vynos
2.mensi hustotu palic
3.o 80% vetsi nachylnost na plisne (ktere se ti tam urcite udelaji)
4.pri kvetu se stim nedomluvis a nebude to dobreee...

delej jak myslis ale tohle fakt nepude..

mej se

Old Post 08-12-2006 v 06:45 AM
luckyBOB je offline   Profil uživatele luckyBOB   Find more posts by luckyBOB   Foto galerie člena luckyBOB   Click here to Send luckyBOB a Private Message   Add luckyBOB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Dotaz: Příspěvek č. 10

Chtěl bych se zeptat.
Řízky jsem do květináčků umístil i s rockwůlovými kostičkami a teď se mi na některých začíná objevovat taková hnědo-fialová barva !!!!!!
Je to normální při kontaktu s hnojkama nebo je to nějaká začínající plíseň ?!?! Máte s tím někdo zkušenosti ?

Old Post 08-12-2006 v 12:17 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dvojka-trojka
23

Karma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% PěstitelskáKarma uživatele dvojka-trojka - 73% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 11

2pačmák: jo je to normální. Je to nějaká řasa, která roste na tom RWčku, ale není nebezpečná. Pokud RWčko obalíš, tak aby na něj nešlo světlo, tak se to dělat nebude.....
23

Old Post 08-12-2006 v 13:08 PM
dvojka-trojka je offline   Profil uživatele dvojka-trojka   Find more posts by dvojka-trojka   Foto galerie člena dvojka-trojka   Click here to Send dvojka-trojka a Private Message   Add dvojka-trojka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

23: Příspěvek č. 12

Díky za radu. To mě uklidnilo. Je pravda, že mi tam vrchem svítí světlo je to vidět když se dívám na kořínky. Zkusím použít nejakou neprůsvitnou fólii a umístit ji přes horní část květináčků.

Old Post 08-12-2006 v 14:24 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Nové foto: Příspěvek č. 13







Konečně mi dorazil PH metr.
Přikládám pár fotek z pátého dne růstu.

Old Post 10-12-2006 v 15:55 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

Germicidní světlo : Příspěvek č. 14

Protože mám obavu z různých baktérií a plísní, které by mohly mým kytičkám ublížit, tak jsem se rozhodl pro sterilizaci pěstební místnůstky a roztoku používat GERMICIDNÍ zářivkovou trubici Philips TUV 15W LL.

Obsahuje člověku a rostlinám nebezpečné záření UV-C !!!!!!!!!!!!!!!!!

Kytičky budou při ničení baktérií přeneseny na pár hodin do druhé místnosti. Doufám, že to zničí možné pozůstatky pylu z jednoho přehlédnutého hermafroditu, kterého jsem nedávno objevil a byl chvíli ve stejné místnosti.

Germicidní zářivka se dá celkem levně zajistit na adrese
( www.promos-vm.cz ). V ceníku mají cenu 290,-Kč+DPH.

Trubici chci zabudovat do standartního svítidla délky 60cm, které mi leží nepotřebné ve sklepě. Pouze budu muset upravit jednu patici jelikož trubice Philips bude mít délku zřejmně pouze 432mm. Vše pak nafotím.
( přece nebudu zbytečně utrácet za kompletní svítidlo minimálně 2.500,- )

Naposledy upravil pačmák 15-12-2006 v 07:17 AM

Old Post 11-12-2006 v 15:12 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

9 den růstu 18/6 Příspěvek č. 15





Nové foto.

Old Post 14-12-2006 v 11:55 AM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pačmák
Stálý Člen

Karma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% PěstitelskáKarma uživatele pačmák - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 175  

12.den růstu - přepínáme Příspěvek č. 16







Tak dnes je to už dvanáctý den růstu. Výška je 16 - 21 cm kromě jedné opozdilky, která má pouze 12 cm.

1) Byla odpojena metalhalidová výbojka Tungsram 400W a nahradila
ji OSRAM NAV T 400W sodík.

2) Byla také zapnuta doplňující výbojka Philips 600W SON-T PIA+.
To značí, že ode dneška již svítíme na kyti celkem 1.000W !!!!!!!!!
Uvidíme co to bude dělat s teplotou v místnosti ?!?!?!

3) Samozřejmně se svícení počínaje zítřkem přepíná na cyklus 12/12.

4) Mechanické spínací hodiny byly po několika doporučeních vyměněny
za digitální ZSD-16.

5) V místnosti byl připraven nový větrací otvor pro přívod studeného
venkovního vzduchu na chlazení, kdyby se teplota držela moc
vysoko. Osazen prozatím ventilátorkem Sunon ( cca 230 m3/h ).




P.S.
Přikládám foto jedné dozrávající kyti ze staré skříně. Nepozdává se mi sytě červená barva lístků. Ani nevím jestli je to modelem nebo nějakým nedostatkem živin?!? Každopádně, ale vypadá zajímavě. ( Bylo to modelem. lístky nakonec úplně celé zfialověly a po usušení to byla chuťovka a dobrá pecka ).

Naposledy upravil pačmák 07-01-2007 v 19:55 PM

Old Post 16-12-2006 v 16:24 PM
pačmák je offline   Profil uživatele pačmák   Find more posts by pačmák   Foto galerie člena pačmák   Click here to Send pačmák a Private Message   Add pačmák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
26-07-2010 - Adysův šatník 2010 (první pokus) - 85 odpovědí
04-09-2008 - IN-600W Prvý pokus - 26 odpovědí
21-02-2003 - BB,Mazar můj první pokus - 27 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5937420 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív