Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hubení hmyzích škůdců pomocí BIO rostlinných extraktů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
xtraa
Stálý Člen

Karma uživatele xtraa - 38% PěstitelskáKarma uživatele xtraa - 38% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 17

Svilušky nelítaj!!! A ani nijak zvlášť moc nelezou takže se na mucholapku lepit nebudou, si to pleteš se smutnicema nebo jinejma hmyzákama který sou v porovnání se sviluškama úplně neškodný. Na svilušky buď chemku nebo dravý roztoče.

Old Post 05-06-2006 v 14:21 PM
xtraa je offline   Profil uživatele xtraa   Find more posts by xtraa   Foto galerie člena xtraa   Click here to Send xtraa a Private Message   Add xtraa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dawca
Nový Člen

Karma uživatele dawca - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od xtraa
Svilušky nelítaj!!! A ani nijak zvlášť moc nelezou takže se na mucholapku lepit nebudou, si to pleteš se smutnicema nebo jinejma hmyzákama který sou v porovnání se sviluškama úplně neškodný. Na svilušky buď chemku nebo dravý roztoče.


Hej no, teď na to taky koukám, splet jsem si to s octomilkama, to jsi ty malé mušky, co furt všude lítaj, sviňě..
No tak svilušky jsem teda nikdy neměl, takže doufám, že je ani mít nebudu.
Omlouvám se za mystifikaci......

Old Post 05-06-2006 v 14:24 PM
dawca je offline   Profil uživatele dawca   Find more posts by dawca   Foto galerie člena dawca   Click here to Send dawca a Private Message   Add dawca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 19

octomilky? to ti tam neco kvasí? ... máš asi namysli smutnice, že?

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 05-06-2006 v 15:56 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dawca
Nový Člen

Karma uživatele dawca - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od Co?
octomilky? to ti tam neco kvasí? ... máš asi namysli smutnice, že?


Oh, omg )) Já už nevím, jak se ty mušky jmenujou, prostě jsou malé, dotěrné a je jich moooc, teda bylo, už všechny chcíply..

Old Post 05-06-2006 v 16:11 PM
dawca je offline   Profil uživatele dawca   Find more posts by dawca   Foto galerie člena dawca   Click here to Send dawca a Private Message   Add dawca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 21

Ty musky se asi urcite menujou smutnice ty koumaku a na ty doporucuju parazitycke hlistice...ty s nima zatoci
Na svilusky je podle me nejlespi metoda biopredatoru take...staci zakoupit drave roztoce a ty se po kytkach zacnou prohanet jako blesk a sezerou na co prijdou

Ale zapominame na zaklad...prevenci a vcasny zasah....kontrolovat kytky !!!! zaklad je ty mrchy sejmout v rozjezdu...
Ted zase zacina sezona smutnic, puklic, svilusek a trasnenek...tagze sledovat cekovat listy porad .... jinak ohledne vlhkosti (vsem temhle mrcham se tusim dari pri vlhkosti 40-70 nejlepe) a teplotu take maji radi nad 20....
V zacatcich svilusek se mi vzdy osvedcil agrion delta jako chemka...jako prevenci doporucuji bioprotect od plagronu s neem oilem nebo bio abwehr od atami ... tusim, ze take s neem oilem.....zvysuje to obsah alkaloidu v kytkach, odpuzuje hmyz atd...

Biool je spolehlivy jen ve vyssi koncentraci, coz jak uz zde bylo receno neprospiva kytka...pochybuju, ze po pouziti se objevila plisen....jak pise snad jahudka...to je dost velka blbost, protoze olej zabranuje houbam "dychat" a melby je naopak likvidovat.....me to ale vzdycky kytky opece upali a udusi... tagze i kdyz se zbavim sviluch kytky vypadaj ponekud zazloutle a volezle....jinak biool stejne neií spolehlivej, pac dle me zkusenosti nenici vajicka sviluch a roztoci je poziraj....nutno dodat, ze je to ofsem bio coz je velka vyhoda a kdyz uz dojde na aplikaci doporucuji za dva dny oplachnout a nezapomenot pri postriku smacedlo !!!

jinak omite je take moznost ale nake sviluchy uz proti tomu maj castecnou resistenci...

Dalsi pouzivanou metodou je smaceni...utopeni hmyzu a to bud namacenim korenu na utopeni larv smutnic napr, nebo naopak smaceni dle popisu snarka na horni cast rostliny...


tot asi fse co me ted v rychlosti napada

Old Post 08-06-2006 v 11:46 AM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dawca
Nový Člen

Karma uživatele dawca - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Hellboy
Ty musky se asi urcite menujou smutnice ty koumaku a na ty doporucuju parazitycke hlistice...ty s nima zatoci
Na svilusky je podle me nejlespi metoda biopredatoru take...staci zakoupit drave roztoce a ty se po kytkach zacnou prohanet jako blesk a sezerou na co prijdou

Ale zapominame na zaklad...prevenci a vcasny zasah....kontrolovat kytky !!!! zaklad je ty mrchy sejmout v rozjezdu...
Ted zase zacina sezona smutnic, puklic, svilusek a trasnenek...tagze sledovat cekovat listy porad .... jinak ohledne vlhkosti (vsem temhle mrcham se tusim dari pri vlhkosti 40-70 nejlepe) a teplotu take maji radi nad 20....
V zacatcich svilusek se mi vzdy osvedcil agrion delta jako chemka...jako prevenci doporucuji bioprotect od plagronu s neem oilem nebo bio abwehr od atami ... tusim, ze take s neem oilem.....zvysuje to obsah alkaloidu v kytkach, odpuzuje hmyz atd...

Biool je spolehlivy jen ve vyssi koncentraci, coz jak uz zde bylo receno neprospiva kytka...pochybuju, ze po pouziti se objevila plisen....jak pise snad jahudka...to je dost velka blbost, protoze olej zabranuje houbam "dychat" a melby je naopak likvidovat.....me to ale vzdycky kytky opece upali a udusi... tagze i kdyz se zbavim sviluch kytky vypadaj ponekud zazloutle a volezle....jinak biool stejne neií spolehlivej, pac dle me zkusenosti nenici vajicka sviluch a roztoci je poziraj....nutno dodat, ze je to ofsem bio coz je velka vyhoda a kdyz uz dojde na aplikaci doporucuji za dva dny oplachnout a nezapomenot pri postriku smacedlo !!!

jinak omite je take moznost ale nake sviluchy uz proti tomu maj castecnou resistenci...

Dalsi pouzivanou metodou je smaceni...utopeni hmyzu a to bud namacenim korenu na utopeni larv smutnic napr, nebo naopak smaceni dle popisu snarka na horni cast rostliny...


tot asi fse co me ted v rychlosti napada


Na Smutnice bohatě stačí mucholapky, ty je spolehlivě vyvraždí, koumáku ;-) - čekuj moje photoz.
Jinak svilušky a podobnou havěť jsme ještě ve skříni nikdy neměli, tak snad nebudou ani teď...

Smoke less, remember more! -nebo že by naopak :-D

Old Post 08-06-2006 v 12:37 PM
dawca je offline   Profil uživatele dawca   Find more posts by dawca   Foto galerie člena dawca   Click here to Send dawca a Private Message   Add dawca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 23

no vzhledem k tomu, ze cast zivotniho cyklu smutnice tráví v půdě (kde taky škodí)...tak mucholapky a lepové desky jsou max. tak korigovat výskyt na únosnou mez...ale bez nich ....to je ještě lepší
....koumáku

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 08-06-2006 v 12:40 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jizvič
Stálý Člen

Karma uživatele Jizvič - 90% PěstitelskáKarma uživatele Jizvič - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 24

Jen bych upozornil na ten repkovy olej ze je rakovinotvorny tak bych asi radsi umyval opravdu dukladne buhvi co by to mohlo udelat za paseku v tele po nekvalitnim proplachnuti.

Old Post 08-06-2006 v 17:26 PM
Jizvič je offline   Profil uživatele Jizvič   Find more posts by Jizvič   Foto galerie člena Jizvič   Click here to Send Jizvič a Private Message   Add Jizvič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gustav makovec
Stálý Člen

Karma uživatele gustav makovec - 27% PěstitelskáKarma uživatele gustav makovec - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 139  

Palec nahoru sviluše Příspěvek č. 25

mrchy bídné, taky mě pjekně dožraly,nasel jsem brzi,únor,květ okamžitě jak to šlo,kytky nerostou,zákrsky kvetou,jednu jsem opýlil,přízemí květ usychající 1 patro se semenem,tu druhou jsem oškubal později z květů,jakoby se opět rozrostla revegovala a do toho se mi vyskytly ty malé filcky.asi ze substrátu...Mengelegrower... Koupil jsem chemickou sračku a pak se mi to rozleželo v palici,vzal jsem peříčko,mašlovačku,prostě ten pičinec na pomazání pečiva,dal by se asi použít štětec s pevnějším vlasem, a ty malé kurevky jsem pozvolna ometal na bílý parapet.List po listu,květenství po květenství.Bylo to celkem fofrem,ekologicky,a ty roztomilé tvorečky jsem zbavil života přetřením prackou po parapetu.Zanechávají za sebou tmavší šmouhu,odstarnitelnou běžným kuchyňským sajrajtem a papírovým ubrouskem.Není čas,ale budu se muset hecnout a přidat nějakou fotku.
Jaké z toho plyne ponaučení ?Trocha ekologie nikoho nezabije!Aplikace je patrně nevhodná na plantážích.....

Old Post 08-06-2006 v 19:50 PM
gustav makovec je offline   Profil uživatele gustav makovec   Find more posts by gustav makovec   Foto galerie člena gustav makovec   Click here to Send gustav makovec a Private Message   Add gustav makovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jizvič
Stálý Člen

Karma uživatele Jizvič - 90% PěstitelskáKarma uživatele Jizvič - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od Jizvič
Jen bych upozornil na ten repkovy olej ze je rakovinotvorny tak bych asi radsi umyval opravdu dukladne buhvi co by to mohlo udelat za paseku v tele po nekvalitnim proplachnuti.


Nebo si to pletu s rapikovym olejem ?

Old Post 08-06-2006 v 23:08 PM
Jizvič je offline   Profil uživatele Jizvič   Find more posts by Jizvič   Foto galerie člena Jizvič   Click here to Send Jizvič a Private Message   Add Jizvič to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gustav makovec
Stálý Člen

Karma uživatele gustav makovec - 27% PěstitelskáKarma uživatele gustav makovec - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 139  

Palec nahoru Jak nebožtík Příspěvek č. 27

Fredy dostal HIV ? už to tu bylo,jen tak z prdele.A tak i já jsem letos jen tak z prdele vystrčil svůj miniwoknormengelegrover na zahradu./těsně po posledním příspěvku zde!/zkušenost stará pár dní!/neověřená vědecky/leč zajímavá k úvaze/snad/Kecám.Kdesi jsem se zas dočet,že kytky potřebují pro dostatečnou potenci thc dostatek UV záření,což v případě plastových oken se skly zabraňujícími jeho pronikání mě vedlo k myšlence kytky vystrčit na chvíli ven.Když už konečně pere ta Zoncna....Jak si je jdu občas prohlídnout,..denně.. tak vidím,že ty malé filcky se již nevyskytují na jejich asimilačních orgánech, a místo toho tam pobíhají brablenci.Jen tak z prdele je asi všechny sežrali.Já to říkám furt,bez podobně nahodilých skutečností není pokroku.....Jest fšak otázkou , co se stane ve dnech příščích....jestli mi nesežerou kytky...

Naposledy upravil gustav makovec 15-06-2006 v 21:18 PM

Old Post 15-06-2006 v 21:08 PM
gustav makovec je offline   Profil uživatele gustav makovec   Find more posts by gustav makovec   Foto galerie člena gustav makovec   Click here to Send gustav makovec a Private Message   Add gustav makovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vata
Stálý Člen

Karma uživatele vata - 68% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 28

na svilusky me pomohl odvar z tabaku.a bylo to kurevsky zamoreny.

Old Post 04-08-2006 v 20:40 PM
vata je offline   Profil uživatele vata   Find more posts by vata   Foto galerie člena vata   Click here to Send vata a Private Message   Add vata to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vata! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Organika Plagron Neem-Oil Příspěvek č. 29


citace:
Biologická ochrana rostlin, postřik, vyrábí se z extraktu posvátného australského stromu Neem, udržuje ochranný film na listech a zabraňuje jejich dehydratatci, odpuzuje hmyz, poškozuje hmyzí dýchací ústrojí a zároveň nevratně poškozuje hmyzí rozmožovací systém. Balení: 100 ml. Vydejete se do boje se škůdci - BIOLOGICKY.



Co skusit tohle??Máte s tím někdo zkušenosti??

Old Post 04-08-2006 v 21:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 30

to h´assassin: proč??to je taková sračko bo co?? Když tam píšou, že je to bio a může se to používat i v květu tak to nemůže bejt zase taková sračka ne??

Old Post 05-08-2006 v 11:26 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 31

imho.btw.tydlety oily jsou založený na principu olej+voda+smáčedlo (příklad. slunečnicový olej+voda+jar) ; do některých vyrobci přidávaj i nějaké chemické "zabíječe" ....většinou to způsobí to, že ten hmyz zadusí.....a pak je to potřeba omýt (=víc práce)
bo Co?

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 05-08-2006 v 19:05 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Organika Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od h'assassin
to Bobek : je to z toho cejtit. proč by to nemohla bejt sračka ? si myslíš, že ty breberky zdrhaj proto, že je to nějaká maškrta, bo co ?


No já soudil podle toho, že tam maj napsaný, že je to čistě biologický a protože je to biologický tak se to dá použít i ve fázi květu.. No jestli se mi tam svině oběvěj tak to na ně naseru a pak o tom podám report

Old Post 07-08-2006 v 08:40 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0107820 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív