Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Neustálé zvyšování ph v NFT je to nornální ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
roi.lo
Nový Člen

Karma uživatele roi.lo - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 23  

neustálé zvyšování ph v NFT je to nornální? Příspěvek č. 1

Používal sem obyčejnej tekutej ph tester coš splnovalo měření jen čisté vody takže hnojivo na odtoku co se vracelo do sistému se už měřit nedalo tet sem pořídil elektronickej ph metr a žasnu na odtoku mám cca 8,3 ph ale přitom míchám nové hnojivo na 5,8 aš 6,0 je to normální že to kytky tak zvednou mám to doladit zas na přijatelnou hodnotu, nebo nechat a po týdnu zas namíchat novej rozrok?Dík za radu nevim co je lepší.

Old Post 21-03-2008 v 12:17 PM
roi.lo je offline   Profil uživatele roi.lo   Find more posts by roi.lo   Foto galerie člena roi.lo   Click here to Send roi.lo a Private Message   Add roi.lo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syst3m_t3r0r
Stálý Člen

Karma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% PěstitelskáKarma uživatele Syst3m_t3r0r - 52% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 2

zdar,

tak za prvé)

nechápu co tim mysliš na odtoku ???? to jako meřiš tam kde ti to vytéká z kanálu do nádrže? pokud ano tak nechápu proč takové cavyky, když je nft systém cirkulační, tudíž je ph stejné(pokud je vše dobře promichané) v každém bodě celeho systemu.

za druhé)¨

Ph roztoku se mění v závislovti jak na teplotě, tak na EC, taky na použitych hnojivech. tvrdosti vody. je toho spousta.

měříš EC? pokud ano tak pokud ti EC klesá tak maj holky hlad tzn mužeš přidat hnojky, ale pokud to kleslo , tak se mohlo zvednou PH roztoku.

pokud EC stoupá, tak se tim pádem zvětšuje koncentrace hnojiv v roztoku a to muže roztok více okyselovat. Proto je třeba se pídit pro problémech proč nechcou papat hnojky a pijou jen vodu, tzn zda maj v pořádku klima, ph , teplota roztoku......

NFT je cirkulační systém a zkušeny pestitel pokud má základní problémy vychytané tak naleje roztok a holky pijou rovomerne, tak že je ec a ph stále stejne (v realu težko proveditelné) třeba týden. Pokud se zmeny deji rychle a často, je třeba systém sledovat denně, ba i nekolikrát a ladit ph a ec co to jde. pak teprve zjistiš proč je tomu zrovna tak a dopředu se umiš vyvarovat kolisání.

pestu zdar

Old Post 21-03-2008 v 15:08 PM
Syst3m_t3r0r je offline   Profil uživatele Syst3m_t3r0r   Find more posts by Syst3m_t3r0r   Foto galerie člena Syst3m_t3r0r   Click here to Send Syst3m_t3r0r a Private Message   Add Syst3m_t3r0r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roi.lo
Nový Člen

Karma uživatele roi.lo - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 3

no ec je v pohodě myslím to tak že kdyš vypnu cirkulaci a hnojka steče tak se mi ph strašně změní sem u toho aspon 5krát deně ph kontroluji a upravuji ,za 3 dny se mi to podařilo srazit na 7,3 kytky poměrně dobře rostou pijou rovnoněrně tak se pídím co zapříčinuje to vysoké ph ale ec se mi zvedá takže si moc hnojiva neberou, teplota roztoku je 24stupnů 28 den 22 noc mám 10 dní po přepnutí kyti tak 50 cm proto se ptám jestli se někdo s takovým kolísání nesetkal co ta tvrdost vody máme jí tady dost vápenitou to by mohl být asi ten problém jak to spravit?

Old Post 21-03-2008 v 16:08 PM
roi.lo je offline   Profil uživatele roi.lo   Find more posts by roi.lo   Foto galerie člena roi.lo   Click here to Send roi.lo a Private Message   Add roi.lo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
owerall
Stálý Člen

Karma uživatele owerall - 84% PěstitelskáKarma uživatele owerall - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 85 

Příspěvek č. 4

Zdar.
Stejnej problem mam i ja,ale nikdo mi s tim kloudne neporadil.Co mi lehce pomohlo je pouziti peroxidu,ph uz nelita +- stupen,ale treba jen z 5,5 za 12 hodin na 6,2..a to uz se da.
Gg.

Old Post 24-03-2008 v 11:44 AM
owerall je offline   Profil uživatele owerall   Find more posts by owerall   Foto galerie člena owerall   Click here to Send owerall a Private Message   Add owerall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roi.lo
Nový Člen

Karma uživatele roi.lo - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 5

Peroxid taky dávám 5ml na 10 l hnojiva spíš by mě zajímalo jak změřit a zpravit tu tvrdost vody tady asi bude zakopanej pes moc vápníku zdřejně škodí. zdar

Old Post 24-03-2008 v 11:58 AM
roi.lo je offline   Profil uživatele roi.lo   Find more posts by roi.lo   Foto galerie člena roi.lo   Click here to Send roi.lo a Private Message   Add roi.lo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
owerall
Stálý Člen

Karma uživatele owerall - 84% PěstitelskáKarma uživatele owerall - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 85 

Příspěvek č. 6

Vidim,ze pises "v nft"...a nez jsi vsadil kostky na plat,mel jsi je namocene vice nez 12 hodin ve vode s upravenym ph na 5,2?

Old Post 25-03-2008 v 12:21 PM
owerall je offline   Profil uživatele owerall   Find more posts by owerall   Foto galerie člena owerall   Click here to Send owerall a Private Message   Add owerall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roi.lo
Nový Člen

Karma uživatele roi.lo - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 7

jo aspon 24 hodin nejmín.

Old Post 25-03-2008 v 17:50 PM
roi.lo je offline   Profil uživatele roi.lo   Find more posts by roi.lo   Foto galerie člena roi.lo   Click here to Send roi.lo a Private Message   Add roi.lo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Hydroponie Stoupající ph. NFT, 600W, GHE Příspěvek č. 8

Zdravím všechny, mám problém se stoupajícím PH v NFT. Nikde jsem tady nenašel odpověď, tak doufám, že jsem jenom špatně nehledal.

K mému problému: Jedu NFT pod 600w, nádrž 50 l. Mám vysoké PH už u vstupní vody PH 8 EC 0.6 ( k lepší se prostě nedostanu). Můj problém je, že jakmile srazím PH dolů na přijatelných 5.4-.5.6 do pár hodin PH vyletí zase nahoru ( do 6.7, tam se ustálí). Na snižování PH používám PH-Grow od AH a zkoušel jsem i GHE ph- v práškové formě. Ph se mi podaří snížit, ale přijde mi, že do toho rvu moc kyselin( musím srovnávat každý den). EC po snížení se drží kolem 0.9-1.1. Kytky jsou v 2 týden v růstu. Hnojím pomocí GHE FloraDuo na tvrdou vodu. Přidávám i Bio roots a Diamond nectar od GHE. Předem díky za rady. Jinak bych ocenil i nějakou radu o úskalí pěstování v NFT, jedu první várku.

Old Post 11-06-2012 v 14:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 9

zdar, napoofrovals pred zasazenim ty grodan/rockwol kostky na PH 5,6 aspon na 24hodin ?

Old Post 11-06-2012 v 14:15 PM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

Čau, RW kostky jsem nechal 30 hodin ve vodě PH 5.4-5.5 a potom jsem je nechal samovolně odkapat.

Old Post 11-06-2012 v 14:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od slukas9102
Nikde jsem tady nenašel odpověď, tak doufám, že jsem jenom špatně nehledal.


....jo špatně hledal , spojeno , Hlava

Old Post 11-06-2012 v 14:21 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Re: Stoupající ph. NFT, 600W, GHE Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od slukas9102
Zdravím všechny, mám problém se stoupajícím PH v NFT. Nikde jsem tady nenašel odpověď, tak doufám, že jsem jenom špatně nehledal.

K mému problému: Jedu NFT pod 600w, nádrž 50 l. Mám vysoké PH už u vstupní vody PH 8 EC 0.6 ( k lepší se prostě nedostanu). Můj problém je, že jakmile srazím PH dolů na přijatelných 5.4-.5.6 do pár hodin PH vyletí zase nahoru ( do 6.7, tam se ustálí). Na snižování PH používám PH-Grow od AH a zkoušel jsem i GHE ph- v práškové formě. Ph se mi podaří snížit, ale přijde mi, že do toho rvu moc kyselin( musím srovnávat každý den). EC po snížení se drží kolem 0.9-1.1. Kytky jsou v 2 týden v růstu. Hnojím pomocí GHE FloraDuo na tvrdou vodu. Přidávám i Bio roots a Diamond nectar od GHE. Předem díky za rady. Jinak bych ocenil i nějakou radu o úskalí pěstování v NFT, jedu první várku.


Mě to dělá moje špatná voda - PH 7.6 - 8 EC 0.45

Za 12 hod mam z PH 6 zase 7.1 a dál už sem to neměřil. Nejsem chemik, ale bohužel u mě to je jen a jen vodou.
Je špatně pufrovatelná, musí se přidávat hodně kyseliny, aby se dosáhla požadovaná hodnota a tu si to moc dlouho neudrží...
S tím nic dělat nejde, používat jinou vodu..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 11-06-2012 v 16:13 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

Myslím, že u mě bude ten samý problém. Vstupní vodu mám ph 8.1 a EC 0.6. Nic zítra koupím kanystr a pojedu shánět vhodnou vodu.

Old Post 12-06-2012 v 07:11 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4340340 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív