Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Cixistán
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Hydroponie Cixistán Příspěvek č. 1

Vítejte, vítejte, zvědavci a příchozí

Úvodem: první hydro grow.

SETUP:

Obal:

Klasika starý peřiňák cca. 50x50x100, 0,- Kč (čorka)
Diamantová odrazová fólie po obvodu, mylar nahoře.
EDIT: tak mylar to není , je to obyč odraz. folie.
Vše uchyceno na samolepících suchých zipech.

Vzduchotechnika:

odtah: WK 125, 400m3, cca. 400 Pa (2080,- Kč)

ofuk: plánována jest nějaká ta písí venťidla - 4ks do každého rohu foukající zespoda a 1ks před lampou foukající zhruba do odtahu.
Měla by být tichá a klidně i kvalitnější (kul. ložiska || maglev) - zde bych byl moc rád, esli by mi někdo mohl něco doporučit, páč vůbec nevim

Das Licht:

růst: Nurturelite 200w purple - horizontálně 15 - 5cm nad vrcholky 18/6.

květorůst: to stejné, aby se to ještě nevytáhlo, ale 12/12 (jak dlouho bych to tak měl nechat? - bude to mít vliv?)
Nurturelite 200w red - horizontálně 15 - 5cm nad vrcholky 18/6. (jak dlouho?)

květ:
sodík 250w 12/12 - zatím nemám.

Hnojky:

růst:
A + B hydro od Atami B'cuzz - 1ml/1l od obojeho
kořenový stimulátor.
voda: pH 8,10 EC: 0.16 mS
roztok: pH 5,5, EC: 0.80 - 0.95 mS
pH mínus: HNO3
objem nádoby cca. 12l
substrát: 2/3 50% keramzit + 50% rokvolový kostičky (1x1x1 cm)
horní 1/3 jen ty kostičky

Osazenstvo:
9xC4 (děkuji neznámému dodavateli) (fakt nevim kdo to byl!)
Vypadali krásně vitálně a chytly se naprosto šecky šnicle.
Trichoderma Harzianum

Tak a jedééém Čili prosím raďte, chvalte, kritizujte, nadávejte, ignorujte a pod.


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Naposledy upravil cix 27-02-2008 v 20:52 PM

Old Post 19-02-2008 v 10:44 AM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 2

vývoj:
Šnicle šniclej už 10tý den. Mezi tím jsem je úspěšně zvládl přehnojit - EC se vyšplhalo až na 0.95mS
pH hrozně kolísá a musím ho min. 1xdenně upravovat kyselinou dusičnou - což může být také důsledek popálení... Jelikož od začátku dostali dávku hnojek s EC 0.80mS a pak kvůli tomu podělanýmu pH jsem tam lil jen kyselinu a několikrát i vodu..
čili před 3mi dny jsem roztok vylil a udělal nový, tak jsem to udělal již 5-6x. Vždy srazím pH na 4.0 - 5.5 a vždy se to po určité době zvedne na 6.5 - 7.5. Pravda, ten keramzit jsem pufroval asi jen 1-2 dny a rockwool nikolif (předpokládal jsem, že je to práce výrobce)
Pokud by měl někdo nějakou radu ohledně stabilizování toho prokletýho pH, byl bych mu moc vděčný.. Zatím budu pokračovat ve snižování ph na 5.0 a následný výměně vody a znova do kolečka..

Dále, kytky jsou teda třetí den o vodě po spálení, tak by to asi chtělo už najet opět hnojky - dám 1/3 dop. dáfky, čili 1ml/3l od každý složky hnojiva + plnou dáfku kořeňáku - 1ml/1l

Toť zatím fše. Díky za rady.


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 19-02-2008 v 11:07 AM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 3

Čau EC 0,95 není zase tak strašny,je to určitě přehnojeny? Dobře prokořeněny a kvalitní řezy to zvládnou jako nic.

Používáš odstátou vodu? po namýchání roztoku to necháváš odstát jak dlouho?

Každopádně 12l je málo a problem s vykyvem ph budeš mít pořád.

Nějak tam nechapu 50%/50% ten keramzit a kostičky-do bublaku?

Old Post 19-02-2008 v 11:20 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Machoman
Čau EC 0,95 není zase tak strašny,je to určitě přehnojeny? Dobře prokořeněny a kvalitní řezy to zvládnou jako nic.

Používáš odstátou vodu? po namýchání roztoku to necháváš odstát jak dlouho?

Každopádně 12l je málo a problem s vykyvem ph budeš mít pořád.

Nějak tam nechapu 50%/50% ten keramzit a kostičky-do bublaku?

Ahoj, díky za reakci.

No, bublák to není
Je to průtokový, takže tam zezhora teče roztok 4mi hadičkami a dole to odtýká zpět do spodní nádoby, která je stejná - jedná se o lavory
http://www.zekotrade.cz/cacheImage/111.1118018-80-283x187.jpg

perioda zálifky je 15min po 3hod. Vodu odstávat nenechávám, nemyslím, že by to mělo nějaký vliv, dost dobře si to nedokážu "vědecky"/fyzikálně zdůvodnit, tak té pověře nevěřím
Po namíchání roztoku jí také odstávat nenechávám - tady by to teda asi mít vliv mohlo, ale zkoušel jsem to s kyselinou - cca. za 30. min jsem to přeměřil a bylo to to samé, jako ihned po upravení pH vody.
Myslíš, že by v tomhle mohl být problém? Dnes tedy udělám vzorky (voda, upravená voda - pH, roztok s hnojkama) a budu to měřit po nějakých intervalech)

S tím výkyvem pH jsem smířen, ale že se to kýve o 3 stupně mě klidným nenechává

Přehnojené to bylo určitě - jelikož ukázkově usychaly konečky listů - specielně ty pilovitý výběžky na listech.

Na jedné kytičce blednou žilky na nových lístech od středu, ale myslím, že se to tou vodní dietou zastavilo.


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Naposledy upravil cix 19-02-2008 v 12:44 PM

Old Post 19-02-2008 v 12:23 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Svahadji
Kaya-man

Karma uživatele Svahadji - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 506  

Příspěvek č. 5

cix: add ty pc větráky bych z vlastní zkušenosti doporučil tyto: http://tuning-pc.alza.cz/ventilator...126g-d60196.htm - 95m3/h s gumovým odpružením vibrací = tiché

Old Post 19-02-2008 v 12:53 PM
Svahadji je offline   Profil uživatele Svahadji   Find more posts by Svahadji   Foto galerie člena Svahadji   Click here to Send Svahadji a Private Message   Add Svahadji to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 6

KyŤízZ dostali svačinu - 4ml A + B od každého cca. na 10l a 7ml kořeňáku.

Také jsem bojoval s tím pH - vodu jsem už nemělnil, jen upravoval pH.. Poprvý bylo potřeba +- 20ml zředěný kyseliny (nevím koncentraci), po druhé už to bylo cca. jen asi 7ml a teď jen 2ml (a ito bylo dost).. takže doufám, že už to bude stabilní. To s tím pH je stejně divný 20ml, pak 7 a pak 2 Nějak nechápu, proč to pH vyleze vždycky na stejnou hodnotu ale pak je třeba míň a míň kyseliny na jehí snížení na chtěnou hodnotu. No záhada, tipl bych že to souvisí s nějakým tím logaritmem, ze kterýho se to pH počítá Máte s tím taky podobné zkušenosti?

Příjde mi, že se neuchytila trichoderma, která tam přišla před 4mi dny.. Sypal jsem jí taky do hlíny a taky nic. Ještě uvidíme, co udělá na agaru.. Mám pocit, že jí neprospěly teploty pod nulou, když jsme se navraceli z kanakapu Nebo jí v gshopu neuměj skladovat (t>25°C) Njn, holt boj.

Jsou 11. den na růstu, výška cca. 10-15 cm, ale tři z nich jsou mrzáci - takže asi půjdou pryč a budu tam muset dát síť, nebo to nějak jinak roztáhnout - áchjo!

A teď obědnat ty venťase na ofuk (thx Svahadji, vypadaj gůt - cena/výkon/hlučnost)


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 20-02-2008 v 12:43 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 7

než začnete měřit pH či EC, je dobré vytáhnout čerpadýlko v roztoku z elektriky...


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 20-02-2008 v 20:43 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od cix
než začnete měřit pH či EC, je dobré vytáhnout čerpadýlko v roztoku z elektriky...


Čau,můžeš mi nějak vysvětlit proč je to dobry? Měřím i s čerpadlem zapnutym v el. a žádnyho problemu jsem si zatím nevšiml.Díky.

Old Post 21-02-2008 v 09:17 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Machoman


Čau,můžeš mi nějak vysvětlit proč je to dobry? Měřím i s čerpadlem zapnutym v el. a žádnyho problemu jsem si zatím nevšiml.Díky.


protože je to jemný elektrický přístroj, a hned ho všechno ruší...dobrej je i zvonící telefon....pak dostáváš uplně jiný hodnoty...

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 21-02-2008 v 09:24 AM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 10

Jo díky za vysvětlení Čerpadlo tam nemám od uplnyho začátku a hodnoty jsou stejny,nebo jsem si alespon nějakych výkyvů nevšiml.Každopádně vyzkouším,přeměřím a poreferuju

Old Post 21-02-2008 v 09:33 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Machoman


Čau,můžeš mi nějak vysvětlit proč je to dobry? Měřím i s čerpadlem zapnutym v el. a žádnyho problemu jsem si zatím nevšiml.Díky.
No, hodnota na přístrojích mi skákala +- 0.5, takže něco nebylo v pořádku Tak jsem to vytáhl ze zástrčky a byl klid - hodnota se pěkně ustálila jako normálně.. Ono je možný, že tam trošku probíjela fáze kvůli spínačkám, páč sem to už viděl, že ty spínačky nevypínají úplně - prostě šmejdy.

edit: hh, nefšim jsem si odpovědi od pana Co? sry


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Naposledy upravil cix 21-02-2008 v 10:16 AM

Old Post 21-02-2008 v 10:10 AM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 12

Je tu další dilema: Kytíz rostou jako z vody! (a to tu někdo říkal, že nurtka purple je naprd NENÍ - pravda, nemám možnost srovnání)

Ták, kytíz jsou už asi 15 - 20 cm velký.. na prostoru 40x40 cm je jich 9ks asi tři jsou takový chcípáčci, ale ostatní jedou do výšky.. Nevím, esli je teda zaštípnout a rozvětvit - zda-li se to tam pak vejde všechno, nebo je nechat jak jsou a čekat, co to udělá. Přiznám se, že pletivit se mi to moc nechce, páč nemám moc vymyšlený, jak by se to tam mělo vejít... Ale, dejme tomu, že ty 3 chcípáčci půjdou ven.. nestačilo by pak tím směrem ohýbat silnější jedince? Tedy bez zaštipování, ale s kolínkama??


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 21-02-2008 v 10:21 AM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 13

pH stojí!!

včera večer jsem převrtal lampu o 10cm výš - njn, asi trošku víc, než bylo plánováno (5cm), ale zas myslím, že kytiz to za ty tři dny, co u nich nebudu třeba dorostou. hlavně aby se nespálili.. Jinak, rostou jak z vody, mají asi 20 cm Tak přemýšlím - a furt se ne a ne rozhodnout - esli přepnout, či zaštípnout.. jsou tam ti 3 mrzáci, který kdybych vyškubnul, tak by se to nejspíš (?) muselo roztáhnout a zaštípnout (= práce) Nebo to prostě nechat, jak to je. Takže křoví/pletivo/kolínka - fuckt nevim
Trichoderma se v kamenovlně nechytla


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Naposledy upravil cix 22-02-2008 v 14:04 PM

Old Post 22-02-2008 v 13:51 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 14




nějaký F0+0Z:

// thx za nafocení


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Naposledy upravil cix 26-02-2008 v 00:15 AM

Old Post 25-02-2008 v 23:42 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Obecné Příspěvek č. 15



problém na listech.

f1: může to být málovzdušný substrát?
f2: trochu řas


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 25-02-2008 v 23:52 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 16






f1: purplelampa
f2: nádrž
f3: stropodtach
f4: jenodtach
f5: ofukorozvod
f6: periférie


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 26-02-2008 v 00:02 AM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1641560 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív