Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Přepěťová ochrana - zkušenosti
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Přepěťová ochrana - zkušenosti Příspěvek č. 1

Docela rád bych si pořídil nějakou lepší přepěťovou ochranu dělanou jako prodlužovák. Co jsem pročítal nějaké manuály, tak tam bývá i rychlá pojistka kvůli zkratům. A toho se právě bojím - bojím se aby se mi nevyhazovala při startu mé 250W výbojky. Máte s přepěťovýma ochranama nějaké zkušenosti?
Také by mě zajímalo podle čeho vybírat, máte nějaké třeba vytipované? Také mě napadlo, že by ta pojistka případně mohla jít vyměnit za nějakou lepší.

Co říkáte třeba na tuto?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-01-2008 v 23:18 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sk-at-er
Stálý Člen

Karma uživatele sk-at-er - 95% PěstitelskáKarma uživatele sk-at-er - 95% PěstitelskáKarma uživatele sk-at-er - 95% PěstitelskáKarma uživatele sk-at-er - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 2

Myslim, že 250ku určitě vyhazovat nebude! Já už skoro rok používám na 600W tuhle http://www.ecomfor.cz/zbozi/belkin-....aspx?p=z:86848 bez sebemenších problémů.

If you don´t like rock´n´roll you are not my friend!

Old Post 24-01-2008 v 11:56 AM
sk-at-er je offline   Profil uživatele sk-at-er   Find more posts by sk-at-er   Foto galerie člena sk-at-er   Click here to Send sk-at-er a Private Message   Add sk-at-er to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 3

sk-at-er:
ta vypadá taky moc hezky, díky za tip.

A tuší někdo co zmamená parametr přepěťových ochran jménem tlumení a absorpce energie?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 24-01-2008 v 12:02 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 4

To máš v boxu nějakou drahou a citlivou elektroniku že chceš zrovna na skříň dávat přepěťovou ochranu? Motor ve venťasu, tlumivka to sou zrovna docela odlolný součástky. To bych dal rači ochranu na pc, kterej neni tak odolnej a pravděpodobně dražší...

Kromě toho účinná přepěťová ochrana má bejt trojstupňová:
1)Bleskojistky - o ty se nestarej, přoblém čezu
2)Ochrana v hlavním rozvaděči, odfiltruje většinu napěťových špiček např při bouřce.
3)Ta prodlužka co máš na odkazu - zachytí zbytek co prošel předchozíma stupňema.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 25-01-2008 v 13:54 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 5

Teďka tak koukám, že jsem si to spletl s proudovým chráničem, ale i ten jak teďka čtu neochrání proti menšímu zkratu (třeba propojení fáze a nuláku vodou. Stalo se mi to a jistič se nevyhodil. Byl ale docela silný (10A B), mám pro jistotu už slabší (3A C)), jak jsem původně myslel. Omlouvám se a děkuji za odpovědi.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 25-01-2008 v 16:16 PM

Old Post 25-01-2008 v 15:15 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 6

Když se spojí nulák s fází v roztoku tak by to měl vyhodit klasickej jistič. Proudovej chránič vypne když protejká jinej proud do obvodu než ven z něj -> někudy to utíká, třeba přez lidský tělo na kostru.

Proudovej chránič se od roku 2000 povinně montuje do koupelen a ve skříni se určitě nestratí...

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 25-01-2008 v 16:26 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 7

Erixon:
jj to určitě neztratí, ale škoda, že nefunguje tak jak jsem myslel. Psal jsem o tom ve svým topiku, na klipsňáku mi kondenzovala pára a kapala (nebo to kondenzovalo i tam díky přítahu toho klispsňáku) na rozdvojku a tam ta fáze a nulák byly spojený jenom tak decentně, takže to vždycky třeba vteřinu zkratovalo a dvě ne. Když jsem to vypl a mrknul se co se stalo, tak tam byla díra .

Docela brutální štěstí, otevřel jsme to asi po 10 hodinách co jsem byl v práci a potom chtěl jít hnedka spát a tohle se stalo tak minutu po otevření.

Doufám, že kdyby se něco podobného stalo, tak už to ten nový jistič vyhodí. Ona ta voda kladla asi dost velký odpor jak jí nebylo moc a je vodivá-jak-je-vodivá.

Ten chránič jsem viděl, že vyrábí jako zástrčku či zásuvku, tak zástrčka by mohla být fajn. Kdybych měl elektriku v rozvodbý skříni, tak by zase byl v pohodě asi ten chránič na din lištu.

A ještě dotaz, moc nerozím těm novým a starým rozvodům, jde vůbec použít ten PCH ve starých dvoudrátových rozvodech?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 25-01-2008 v 16:45 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 8

Calzone- ta pára byla z destilky? To bylo asi to, co ti zachránilo bejvák a zároveň to je důvod, proč jistič nevyhodil- žádný zkrat nebyl. Vodivost vody totiž způsobují ionty, které v destilce nejsou... Ikdyž teda nevím, co myslíš tím "tak tam byla díra"

Proudové chrániče znám jen z toho pohledu, že vím, jak fungují, takže kdybych v následujících řádcích napsal něco, co by nebyla pravda, feel free to correct me

Ve dvouvodičových rozvodech (TN-C) se proudový chránič aplikuje tak, že se vytvoří hybridní obvod TN-C-S, či-li od určitého bodu se PEN vodič rozdělí na PE a N a vznikne za tímto bodem rozvod třívodičový (viz. obr. ve tvém odkazu 3. od konce). Proudovým chráničem prochází pouze L a N vodič, PE vodič jde mimo chránič na kolík zásuvky

Jelikož s tím ale nemám osobní prakticou zkušenost, tak nevím, zda-li je toto rozdělení realizováno prostým "PEN do svorkovnice, PE a N ze svorkovnice"

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Naposledy upravil Hanyz 25-01-2008 v 17:39 PM

Old Post 25-01-2008 v 17:29 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 9

hanyz:
ne nebyla to destilka, byla to odstátá voda a možná v sobě měla Dry PH Down. Díru myslím jako opravdu vypálenou dírku v té rozdvojce. Když jsem jí rozebral, bylo vidět, jak je mezi těma plíškama na spodku černá voda a ta dírka (tak 3X4mm tipuju). Když to zkratovalo tak to jakoby bzučelo - bzzzzz...........bzzzzz...........bzzzzzzz........ No a extrémně to páchlo, což je docela výhoda materiálu z kterého to dělají. Zajímalo by mě jestli to je smaozhášivý plast, nebo ne.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 17-02-2008 v 18:17 PM

Old Post 25-01-2008 v 18:16 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

to má jako 70 DB ta prodlužovačka co máš v tom odkazu nahoře jo ?no to musí bejt slušnej hukot nebo co to znamená ?

Old Post 17-02-2008 v 11:13 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 11

Calzone: Na "dvouvodičovou" soustavu proudový chránič nepřipojíš. Jde to udělat podobně, jak psal Hanyz - tzn. rozdělit PEN zvlášť na PE a N, a vznikne ona hybridní soustava.
Problém je vtom, že podle normy ČSN XXXX se takovéto místo rozdělení musí dodatečně uzemnit! Takže to bez sekání do zdí nepůjde.

Taky to klidně mohl být přechodový odpor (špatná zástrčka/zásuvka) a ne voda.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 18-02-2008 v 13:33 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 12

Hanizek:
moc tomu nerozumím a to nemůžu rozdělit až za zásuvkou? Vodou to bylko určitě, ihned jsem tu rozdvojku rozřízl a ta voda tam byla a přesne v místě, kde to zkratovalo...

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 18-02-2008 v 18:12 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 13

Calzone: Rozdělit to můžeš i za zásuvkou, ale musíš to dodatečně přizemnit tj.: připojí se to na kovovou trubku nebo pásovinu a zarazí do země (hodně laicky řečeno).

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 18-02-2008 v 20:37 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 14

http://www.prepeti.cz/?q=prepetove-...bo-uzitecna-vec

Jo tak sem štastným majitelem těchto kousků ,
http://www.alza.cz/apc-surgearrest-p5b-fr-d61622.htm

a

http://www.alza.cz/aeg-protect-pdu-fr7-d177899.htm

Zaím vše oka , mám je zhruba 4měsice zatím.

Old Post 24-03-2013 v 06:04 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 15

k cemu je to dobry? nejlepsi bude asi upska

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 29-03-2013 v 16:13 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1618520 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív