Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Elektronicky predřadník GIB Lighting NXE Lumatek a jiné .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 81

zdravím vás groweři
prosím vás co si ymslíte o tomto předřadníku

http://www.elektro-paloucek.cz/svit...-kanlux-peru150

u nikoho tady jsem ho nezpozoroval ......... myslíte že ej to lepší než klasickej 150w z gr shopu ?

zatím pětsu zdar

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 05-09-2011 v 20:43 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellspawn
Stálý Člen

Karma uživatele hellspawn - 95% PěstitelskáKarma uživatele hellspawn - 95% PěstitelskáKarma uživatele hellspawn - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 82

zdravím komunitu,

v poslednej dobe som hladal elektronický predradník s reguláciou výkonu. Okrem Lumateku som ich našiel neúrekom od Nextgen, Quantum, Bal, Hacienda a kopec dalších...Našiel som aj jeden čo ma zaujal :
http://www.progrow.co.uk/acatalog/info_05169.html
Zaujala ma Ampérická spotreba a to 2,63A čo je ešte nižšia ako u Lumateku, ktorý uvávadza 2.7A..
Je porovnatelný v parametroch, ale asi bude na spotrebu o niečo lepší, nie???

Ak má niekto vedomosti o tom ako elektrické veličiny majú vplyv na výkon a spotrebu, mohol by ma poučiť prosím?

Vďaka...

hellspawn

Old Post 08-10-2011 v 18:43 PM
hellspawn je offline   Profil uživatele hellspawn   Find more posts by hellspawn   Foto galerie člena hellspawn   Click here to Send hellspawn a Private Message   Add hellspawn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 83

hellspawn:
To z toho nelze určit. Aby jsi zjistil příkon, musíš znát také účiník. P=U*I*cos fí

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 12-10-2011 v 20:59 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 84

hellspawn , když si klikneš na specifikaci , tak je tam že to žere 630W max a tech 2,63A maš při zapnutým Over-Drive , tada 600W+ , celkem zajimavej kousek , Hlava

Old Post 12-10-2011 v 23:09 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 85

prosím odpoví mi někdo ? :-) mám klasickej elektromagnetickej tak ejstli mám udělat změnu ...... (příspěvek číslo 70)

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 18-10-2011 v 18:26 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lostypos
Stálý Člen

Karma uživatele lostypos - 68% PěstitelskáKarma uživatele lostypos - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 86

má někdo zkušenosti s tímto ?? Předřadník Tech One 600W - digitální ?

http://www.grow-up.cz/cs/shop/osvet...polozka-0202001

prý až 80% úspora energie, tomu se mi nechce věřit....

jak jsou na tom doopravdy elektronické předřadníky s úsporou energie, oproti elektromagnetickym ???

Old Post 04-11-2011 v 09:18 AM
lostypos je offline   Profil uživatele lostypos   Find more posts by lostypos   Foto galerie člena lostypos   Click here to Send lostypos a Private Message   Add lostypos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 87

citace:
Původní příspěvek od lostypos
má někdo zkušenosti s tímto ?? Předřadník Tech One 600W - digitální ?

http://www.grow-up.cz/cs/shop/osvet...polozka-0202001

prý až 80% úspora energie, tomu se mi nechce věřit....

jak jsou na tom doopravdy elektronické předřadníky s úsporou energie, oproti elektromagnetickym ???

To je samozřejmě blbost, co uvádějí. Spíše bych se takovému prodejci vyhnul, hlavně je důležitá výstupní frekvence a účinnost. Například Lumatek má výstupní frekvenci 30khz a spotřeba je 420W při nastavení na 400W výkonu. Elektronický předřadník ti dá , ale o něco více světla. Kupuj nejlépe model s regulací výkonu.

Old Post 04-11-2011 v 13:36 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el.locos
Stálý Člen

Karma uživatele el.locos - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 431  

Příspěvek č. 88

Zdarek souhlasím s Bártem, úspora energie 80% je hloupost, mám 600W Lumatek s regulací výkonu a schramstne něco kolem 630W. Ale přesně jak píše Bárt produkuje více světla než klasický - investice se rozhodně vyplatí. Mám s ním odjetá dvě kola a jsem velmi moc spokojen

Keep it green to all...

Locův bio roomek 600W

Locův outdoorek 2011

Locův outdoorek 2012

Loco bio-room 300-660W Sweet Seeds competition




Old Post 06-11-2011 v 07:00 AM
el.locos je offline   Profil uživatele el.locos   Find more posts by el.locos   Foto galerie člena el.locos   Click here to Send el.locos a Private Message   Add el.locos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 89

citace:
Původní příspěvek od lostypos
má někdo zkušenosti s tímto ?? Předřadník Tech One 600W - digitální ?

http://www.grow-up.cz/cs/shop/osvet...polozka-0202001

prý až 80% úspora energie, tomu se mi nechce věřit....

jak jsou na tom doopravdy elektronické předřadníky s úsporou energie, oproti elektromagnetickym ???


NO jasně vono to svítí a šetři energii , možná že to z kytek tu energii saje a dodává zpátky do elektricke soustavy , to si běž hned koupit

Jak jsou na tom ředřadníky ?? Hledej woe , http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=33630 , nazdar Hlava

Old Post 06-11-2011 v 07:30 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 90

Že se vám do toho pletu, těch 80% úspory je asi myšleno jako ztráta na elektromagnetickym předřadníku oproti tomuhle elektronickýmu , ale asi v tom je započten i větší světelný tok, tudíž víc procent. Podle měření tady žere samotný elmag předřádník asi 1x tolik co elektronickej - ztráty na předřadníku.
I když prodejci u nás jsou schopný skoro všeho

Já jsem asi rok žil v představě, že regulovanej předřadník se musí každé ráno regulovat a v noci pak vrátit na normální úroveň, aby se moh zas ráno po 10ti minutách zregulovat.. Všichni mají zkopírovanej stejnej text, kterej vymyslel asi nekdo chytrej - "Před použítím světelné regulace nechte výbojku minimálně 10 minut zahřát v běžném provozu". To jsem to jako jedinej pochopil tak, jak to je napsaný ??

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 07-11-2011 v 15:55 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mučačo
Stálý Člen

Karma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 91

[účet odstraněn]

Old Post 07-11-2011 v 16:22 PM
mučačo je offline   Profil uživatele mučačo   Find more posts by mučačo   Foto galerie člena mučačo   Click here to Send mučačo a Private Message   Add mučačo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 92

citace:
Původní příspěvek od bull
Že se vám do toho pletu, těch 80% úspory je asi myšleno jako ztráta na elektromagnetickym předřadníku oproti tomuhle elektronickýmu , ale asi v tom je započten i větší světelný tok, tudíž víc procent. Podle měření tady žere samotný elmag předřádník asi 1x tolik co elektronickej - ztráty na předřadníku.
I když prodejci u nás jsou schopný skoro všeho

Já jsem asi rok žil v představě, že regulovanej předřadník se musí každé ráno regulovat a v noci pak vrátit na normální úroveň, aby se moh zas ráno po 10ti minutách zregulovat.. Všichni mají zkopírovanej stejnej text, kterej vymyslel asi nekdo chytrej - "Před použítím světelné regulace nechte výbojku minimálně 10 minut zahřát v běžném provozu". To jsem to jako jedinej pochopil tak, jak to je napsaný ??

U modelu 400W je rozdíl ve spotřebě 20W , ale el. př. trochu víc svítí, takže ten rozdíl bude odhadem tak jako by 30-40w odhaduji.

A to zahřátí 10min. je doporučení při zapnutí na 110% výkonu.

Old Post 07-11-2011 v 17:12 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 93

citace:
Původní příspěvek od Bárt

A to zahřátí 10min. je doporučení při zapnutí na 110% výkonu.



A stačí to teda jenom na poprvý?? mě to furt neni jasný, z toho co jsi napsal mi vychází, že když budu chtít poslední měsíc svítit na 110 % tak to budu muset každej den zapínat a vypínat ???

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 07-11-2011 v 18:05 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 94

citace:
Původní příspěvek od bull



A stačí to teda jenom na poprvý?? mě to furt neni jasný, z toho co jsi napsal mi vychází, že když budu chtít poslední měsíc svítit na 110 % tak to budu muset každej den zapínat a vypínat ???

Ano pouze na 110% až po zahřátí, to má v návodu Lumatek, ale jen proto, že to může ovlivnit životnost výbojky, ale nic se nemusí stát. Snad by někdo mohl napsat, kdo to tak dělá. Jinak zrovna mám dva boxíky se stejnýma modelama a v jednom mám Lumatek na 400w nastavený a druhý mý elmg. předř. , ale už je vidět dozdíl v množství květu, ale to je v začátku, tak až to bude hotové, tak sem napíšu o kolik byla rozdínná sklizeň.

Naposledy upravil Bárt 07-11-2011 v 19:00 PM

Old Post 07-11-2011 v 18:43 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 95


Tak už ho mam doma Jahoda ted má akci, pokud jste byli registrovaný dřív než minulej tejden tak nabízí na 1 věc slevu 25%. Tudíž mě vyšel na 3375,- kč. Jedná se o NXE 400W

Nejdřív se mi pokoušeli tvrdit, že žádná taková akce neni a nikdy nebyla , pak teda že jo, ale dalších 5 minut jim trvalo zjistit, kterej z těch 3 el. předřadníků to je(jedinej regulovanej) a nakonec sem ho měl za cenu neregulovanýho Se slevou o dalších 75,- kč.

Docela jsem koukal, že zas vypadá jinak, viz obrázky. Vypínač nemá, jen takovej čudlík, kterej zřejmě zapadne až po zapojení???? Nebo co je to to bílý??? Je na tom napsaný pro lampy 400W, jinak bych si myslel, že to je na 250 a 250 SL pro 250ky a 400 a 400SL je teprv pro 400ky...
Takže informační hokej pokračuje dál, hlavně ale že to bude fungovat

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 09-11-2011 v 07:27 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el.locos
Stálý Člen

Karma uživatele el.locos - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 431  

Příspěvek č. 96

citace:
Původní příspěvek od bull
Tak už ho mam doma Jahoda ted má akci, pokud jste byli registrovaný dřív než minulej tejden tak nabízí na 1 věc slevu 25%. Tudíž mě vyšel na 3375,- kč. Jedná se o NXE 400W

Nejdřív se mi pokoušeli tvrdit, že žádná taková akce neni a nikdy nebyla , pak teda že jo, ale dalších 5 minut jim trvalo zjistit, kterej z těch 3 el. předřadníků to je(jedinej regulovanej) a nakonec sem ho měl za cenu neregulovanýho Se slevou o dalších 75,- kč.

Docela jsem koukal, že zas vypadá jinak, viz obrázky. Vypínač nemá, jen takovej čudlík, kterej zřejmě zapadne až po zapojení???? Nebo co je to to bílý??? Je na tom napsaný pro lampy 400W, jinak bych si myslel, že to je na 250 a 250 SL pro 250ky a 400 a 400SL je teprv pro 400ky...
Takže informační hokej pokračuje dál, hlavně ale že to bude fungovat


No na co je ten bily čudlik sem taky doteď nezjistil To SL za číslem znamená Super Lumen - to znamená že 400SL jede na 440W a 250SL jede na 275W je to vždy o 10% Jinak vypinač nepotřebuje a na čem si ho nastaviš tam se spusti přiště, takže pohodička

Keep it green to all...

Locův bio roomek 600W

Locův outdoorek 2011

Locův outdoorek 2012

Loco bio-room 300-660W Sweet Seeds competition




Old Post 09-11-2011 v 18:36 PM
el.locos je offline   Profil uživatele el.locos   Find more posts by el.locos   Foto galerie člena el.locos   Click here to Send el.locos a Private Message   Add el.locos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2380850 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív